جمع بندی سوالاتی درباره کتاب اعترافات جعفر شفیع زاده

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوالاتی درباره کتاب اعترافات جعفر شفیع زاده

سلام علیکم و رحمته الله و برکاتو

واسم سوال شده واسه همین گفتم مطرحش کنم

از اونجایی که سعی میکنم نظرات مختلف رو مورد مطالعه قرار بدم تا بدونم دیگران چه دیدگاه های دارند و چگونه فکر میکنند

کتاب اعترافات جعفر شفیع زاده که فکر کنم کتابی ممنوعه باشه و ضد نظام جمهوری اسلامی و انقلاب هست رو خوندم

از اونجایی که کتاب های مختلفی خوندم
هضم کتاب واسم مشکل هست و بنظرم ضد و نقیض هم داره این کتاب با توجه به مطالعات دیگه ای که داشتم
و چیزهایی که از انقلاب دیدم و شنیدم و مطالعه کردم

خب حالا یه سری سوال واسم پیش اومده
می خواستم مطرحش کنم
اگه میشه راهنمایی کنین تا بتونم بهتر نتیجه گیری کنم
شورای بینهم
Smile

این کتاب رو یه نفر زمان شاهی از اونایی که بقول خودشون جونشون رو ورداشتن هر چیزی هم تونستن بردند و در خارج از کشور ایران در زمان انقلاب اسلامی نوشته
که از همین آقای جعفر شفیع زاده ضربه خورده
این آقا رو در اروپا بصورت اتفاقی در قطار دیده بعدش خواسته به پلیس زنگ بزنه و به آقای شفیع زاده گفته و جعفر شفیع زاده طرف رو منصرف کرده و بقولی خاطراتشو درد دلاشو و یا اعترافاتشو به ایشون گفته و حتی پول چاپشم داده که حتما ایشون چاپش کنه و مردم بدونن این انقلاب توسط چه کسانی مظهر ظهور رسیده و از دست همین انقلابیون از ترس جانش فراری هست

این آقای شفیع زاده چریک شده از قصابی به یه چریک بی رحم تبدیل شده
این اقا شفیع زاده
افراد سرشناسی برای من و غیر سرشناس که تا حالا نمی شناختمشون از جمله
سید مهدی هاشمی
منتظری
خمینی
سید احمد
صادق قطب زاده
بهشتی
هاشمی رفسنجانی
دستغیب
باهنر
خلخالی
بنی صدر
بازرگان
بئاتریس
پاتریسیا
عبدالرضا تقوی نیا
چایچی
نعمانی
قذافی
یزدی
محلاتی
اشراقی
دعایی
مخصوصا دوریان مگ گری
مطهری
چمران
تهرانی
کاترین بهشتی (به روایت جعفر شفیع زاده از گفته های دوریان مگ گری دختر ایت الله بهشتی و دوریان مک گری)
دو تا درجه دار ارشد امریکایی و انگیسی

خلاصه و خیلی اسم های دیگه ای که ازشون خاطرات و داستان ها نوشته شده
این کتاب که جلد اول اعترافات ایشون هست و مثل اینکه کشته شده و به جلد دوم نرسیده یا چاپ نشده بسنده شده

فرضیاتم و سوالاتم
اول اینکه این اسامی مخصوصا اونایی که نمیشناختمشون رو سرچ میکردم و میدیدم که عکس هاشون دم انقلاب وجود داره
پس این شخصیت ها ساختگی شاید نبوده باشند
خب اصلا ایا شفیع زاده چکاره بوده واقعا بادیگارد و چریک و تاسیس کننده رهبر انقلاب بوده؟
واقعا شفیع زاده این چیزی تعریف کرده بوده یعنی همچنین شخصیتی داشته؟
قطب زاده چنین شخصیتی که شفیع زاده تعریف کرده داشته؟
دخالت انگیس و امریکا چقدر صحت داشته توی این موضوع؟ منظورم جلسه دو روز قبل تبعید خمینی به نوفولوشاتو و همه اینا ساختگی بوده؟
این دوریان مگ گری واقعا چه کسی بوده و این اعترافات شفیع زاده راجع به ایشون ساختگی هست اصلا چکاره بوده زن صیغه ای مصطفی خمینی بوده زن بهشتی بوده هم خواب شفیع زاده؟
در جریان انقلاب چکاره بوده؟

داستان سرقت موزه چقدر واقعیت داره؟ اصلا چنین اتفاقی منبع تاریخی داشته؟ مقصرش شناخته شده؟ چه کسانی دست داشتن در این موضوع ها؟

خب این زن بارگی و مشروب خوردن و تریاک کشیدن که مطرح کردن دیگه خیلی بنظرم فرافکنی هست
که اگر چنین باشه که باید قید دین را زد
چون بعضی موضوعات از نظرم معلومه که فرافکنی هست اصلا بیانشون نمی کنم و جای مطرح کردن در سوالاتم نیست

در اینکه چرا خود من میگم این کتاب بنظرم درست نیست
اینه که اول خود ایشون این کتاب رو ننوشتن
دوم اینکه تمام شخصیت های گفته شده در قید حیات نیستن حداقل تا جایی که من میدونم اکثرا در قید حیات نیستن
سوم اینکه ایشون خودشونو چریک معرفی کردند
و من چریکی مثل چمران میشناسم حداقل 5 کتاب یا بیشتر از 5 کتاب از ایشون مطالعه کردم
راجع به خمینی حداقل مطالعاتی داشتم و فکر نمیکنم چنین شخصیت های باشند که ایشون تعریف کردند
راجع به بهشتی
چهارم از انقلابی های دیگه ای که در انقلاب سهیم بودند حرفی زده نشده
پنچم نثر کتاب طوری هست که این 237 صفحه رو خیلی رومان گونه و بسرعت خواننده علاقه پیدا میکنه بخونه
ششم این کتاب دارای صحنه های خیلی خصوصی زناشویی هست
و بنظرم خیلی مغرضانه نشوته شده صداقت داخلش نیست
حداقل برای من اینگونه برادشت میشه

ان شاء الله که همه به راه راست هدایت بشیم و عافیت و عاقبت بخیر باشیم
امیدوارم که بتونم جواب این سوالاتم رو از دوستان بشنوم
که در جای که اگر صحبتی شد بتوانم حرفی برای این کتاب داشته باشم
البته گفتم حرف دارم ولی بعضی شخصیت هاشو اصلا نمیشناسم پس نمیتونم بصورت منطقی در رد و صحتشون حرفی بزنم مگر اینکه منبع و استدالی درست داشته باشم
خدا خیرتون بده
ان شاء الله که جای درستی مطرح کرده باشم

ولی خواستم اینجا مطرح کنم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مقداد

501;985022 نوشت:
سوالاتی درباره کتاب اعترافات جعفر شفیع زاده

با عرض سلام و ادب و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما.
ساليان سال است كه تلاش هاي فراواني صورت گرفته است تا چهره اي بسيار زشت و مشوش از انقلاب اسلامي و تحولاتي كه در آن رخ داده است به جهانيان ارائه شود . اين تلاش ها از همان زماني كه هنوز انقلاب اسلامي به پيروزي نرسيده بود آغاز شده و چهره اي خشن و نامعقول از نظامي كه به جاي نظام شاهنشاهي بايستي بر سر كار مي آمد ترسيم مي شد ، اما مردم فهيم و بصير ما هرگز اين القائات را باور نكرده و با حضور خود در صحنه باعث پيروزي اين انقلاب اسلامي شدند . اين تلاش ها به دنبال پيروزي انقلاب اسلامي و احتمال سرايت اين انقلاب به كشورهاي ديگر صد چندان شد به گونه اي كه دشمنان نظام حتي تلاش كردند تا با ساختن جرياناتي همچون القاعده ، كه بديلي كاريكاتوري از جريان اسلام گرايي محسوب مي شد اقدامات نامعقول و خشونت بار اين گروه را به كليه جريانات اسلام گرا از جمله انقلاب اسلامي نسبت دهند .
در سال هاي اخير نيز كه امواج بيداري اسلامي در حال گسترش مي باشد و ترس دشمنان از الگو گرفتن تحولات رخ داده در منطقه از الگوي انقلاب اسلامي در حال افزايش است تلاش هاي بي شماري براي معكوس جلوه دادن تصاوير انقلاب اسلامي ايران در حال انجام است تا در نهايت انقلاب اسلامي ايران يك انقلاب ناموفق كه فاقد قابليت الگوبرداري مي باشد به مردم منطقه و جهان معرفي شود . در همين راستا در سال هاي گذشته كتاب هاي متعددي منتشر شده است كه از زبان افراد مجهول الهويه (جالب است كه اكثر اين افراد ، محافظان شخصي رهبران نظام معرفي مي شوند) تلاش شده است تا نسبت هايي به انقلاب اسلامي ايران و رهبران آن داده شود كه با واقعت ها فرسنگ ها فاصله دارد كه تلاش هاي محسن مخملباف از فعالان فتنه 88 در نگارش نامه اي چند ده صفحه اي با موضوع رازهاي زندگي مقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه اي و از زبان يكي از افراد اطلاعاتي فراري به خارج از كشور و از محافظان سابق رهبري ، در نوع خود يكي از اين اقدامات بود كه در آن چنان مطالب سخيفي به رهبري انقلاب نسبت داده شده بود كه حتي دشمنان نظام نيز هرگز حاضر نشدند كه به منظور اثبات ديدگاه هاي مغرضانه خويش نسبت به رهبري از مطالب آن استفاده كنند و بالاتر اينكه حتي برخي دوستان خود مخملباف در جمع ضد انقلاب به صراحت از پاكدستي رهبر انقلاب و مبرا بودن وي از اين اتهامات دفاع نمودند.
اما چند نکته در مورد آقای جعفر شفیع زاده:
نخستين نكته در باره اين كتاب اين است كه اساسا فردي با عنوان «جعفر شفيع زاده» وجود خارجي ندارند تا اينكه به عنوان محافظ مخصوص امام خميني ره و يا هر عنوان ديگري مطرح باشند و هيچ عكسي از چنين فردي كه بايد قاعدتا فرد بسيار مهمي بوده باشد و حداقل در يك تصوير در كنار حضرت امام ديده شده باشد وجود ندارد.طبیعتاً اگر این شخص از محافظان امام خمینی(رحمة الله علیه بوده) و کاره ای بوده باشد،قطعاً تصاویر متعددی از وی در دسترس همگان بود و تقریباً غیر ممکن است شخصی دارای جایگاه مهمی در کشور بوده باشد و محافظ مهمترین شخصیت کشور هم باشد ول یهیچ تصویری از وی د راختیار نباشد.
ضمن اينكه اگر چنين فردي وجود خارجي داشت به دليل اهميت جايگاهي كه از آن برخوردار بود و نيز اهميت بالاي اطلاعاتي كه داشت قطعا خبر فرار وي ، بازتاب فراواني در رسانه ها داشت و حتي اگر فرار وي مخفيانه صورت مي گرفت تاكنون وي مورد توجه دهها سرويس اطلاعاتي مختلف غربي قرار مي گرفت و قطعا دهها فيلم و سريال و مستند با استفاده از نقل خاطرات وي ساخته مي شد.مگر اینکه بگوییم وی از سرویس های اطلاعاتی غربی مخف یمانده که قبول این فرضیه خیلی بعید به نظر می رسد.

با اين توصيف چگونه مي توان باور كرد كسي كه با افراد صاحب نام مرتبط با انقلاب اعم از راست و چپ و ليبرال و مذهبي همكاري نزديك داشته و حتي برخي از تحولات مهم انقلاب اسلامي را يا برنامه ريزي هاي خود مي داند و يا به نوعي نقشي براي خود در آن عنوان مي كند ، هيچ نامي در تاريخ و به ويژه نقل خاطرات ياران انقلاب و حتي دشمنان انقلاب و كساني كه به صف ضد انقلاب پيوسته اند از خود بر جاي نگذاشته باشد و ناگهان با انتشار يك كتاب در خارج از كشور نام وي ايجاد شده باشد و البته پس از انتشار كتاب نيز ، نام وي به فراموشي سپرده شود و بار ديگر هيچ تصويري از وي در هيچ رسانه اي انتشار نيابد.
سرتاسر کتاب همانگونه که خودتان هم بیان کرده اید پر است از مطالب سخيف بر عليه رهبران انقلاب و به اصطلاح خود وي ، پشت پرده انقلاب و حال آنكه كليه تحولات انقلاب و نيز منش رهبران انقلاب و زندگي هاي آنان به اندازه اي براي مردم آشكار مي باشد كه هيچ كسي نمي تواند چنين مطالب سخيفي را باور نمايد .

نکته مهم و قابل توجه دیگر که بطلان مطالب کتاب را اثبات می کند اين است كه با توجه به جنايت هايي که در اين كتاب به جمهوري اسلامي ايران نسبت داده مي شود و اقداماتي كه حتي در خارج از كشور به اين نظام منتسب مي شود ، در صورت صحت ، بايستي همان زماني كه اين فرد مدعي ، از كشور خارج شده بود توسط نظام سر به نيست مي شد و حال آنكه اين فرد عليرغم داشتن انواع بهانه ها براي نابود شدن از سوي نظامي كه مدعي هستند قدرت انجام هر گونه جنايتي در خارج از كشور را دارد ، سالهاست آزادانه در خارج از كشور مي چرخد و هر از چند گاهي همچون برخي فيلم ها كه داراي نسخه هاي جديدتر هستند مثل مرد عنكبوتي 1 و 2 و ... نسخه جديدي از كتابش را ارائه مي دهد . به هر حال از نظر ما مطالب اين كتاب ، خود شاهد بطلان آن مي باشد و باور كردن مطالب آن همچون باور كردن داستان هاي تخيلي مي باشد .

منبع جهت مطالعه مفصلتر:
http://www.siasi.porsemani.ir/content/%D9%86%D9%82%D8%AF-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%BE%D8%B4%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%D9%8A-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8%D8%9F

سلام
ان شاء الله که روزه نمازهای مسلمین مورد قبول حضرت احدیت واقع بشه من جمله دوستان

ابتدا تشکر میکنم بابت پاسخگویی
واسم جالب بود که بیان کردید جعفر شفیع زاده وجود خارجی نداره
و یک شخصیت ساختگی هست
این حرف واسم جالب اومد خاطر کتاب فروغ ابدیت افتادم و بحث راجع به وجود شخصیت عبدالله بن سبا افتاد که چنین شخصیتی میتونه ساختگی باشه و برای ضربه زدن به مولا علی و شیعیان پاک او به وجود امده باشد

خب از مسئله اصلی خودم خارج نشم و فقط در حد یه گریز بود
که همیشه پس امکان چنین مواردی هست
خب من داخل اینترنت یه سرچ زده بودم همانطور که گفتم اسمی که نمیشناختم و مورد مطالعه قرار میدادم یه سرچ میزدم ببینم اصلا چنین شخصیتی هست و یا عکس داره ووو
درباره آقای جعفر شفیع زاده دو تا عکس هست این عکس ها رو اینجا میزارم اگر شما می شناسین لطفا بگین چه کسی هست که افراد مثل من که شناختی ندارند متوجه بشوند که واقعیت گونه دیگری هست
البته همیشه دشمن کار خودشو میکنه و از عدم آگاهی مردم نسبت به بعضی مسائل استفاده و بهتر بگم سوء استفاده میکنه

همنطور که گفتم وقتی اسم جعفر شفیع زاده رو جستجو میکنیم یه سری تصاویر میاد که من جمعشون کردم و این تصاویر که فکر کنم سه یا چهار شخصیت باشند که همین خود یک ضد و نقیض از شناساند این شخصیت هست به مردم و مردم باید یکم دقتشون رو بیشتر کنند رو اینجا میزارم اگه شما این یازده دایره قرمز که در عکس ها مشخص شده و به نظر به سه شخصیت میاد رو می شناسید معرفی کنید خیلی کمک به من و امثال من کردید که لااقل فریب این عکس ها رو چون شخصیت های این افراد رو نمی شناسند نمی خورند و از عدم اگاهی ما سوء استفاده نکنند
ان شاء الله

من عکس های مرتبط با جعفر شفیع زاده که سرچ کردم در یک عکس اوردم که داخل اینترنت با دایره قرمز مشخصش کردند
و چند شخصیت در عکس های مختلف به جعفر شفیع زاده نسبت داده شده که بنظرم حداقل سه یا چهار شخصیت هستند و این خود متناقض هست و خواننده باید دقت بیشتری کنه
حتی در یک عکس در دو جای مختلف دو شخصیت مختلف رو به جعفر شفیع زاده نسبت داده اند عین صداقت هم می نویسم و می تونین سرچ کنین
و چون واسم سوال میشه بیان میکنم

بنظرم شماره
1
2
3
5
7
یک نفر باشند بازم از نظر من اینطوری هست این شخصیت اگه میشه معرفی کنید که سوء استفاده نشه از این شخصیت
و شماره های
4
6
7
9
بنظرم واسه یک نفر دیگر هست اگه لطفا میشه این شخصیت رو هم معرفی کنید
و شماره
11
هم که دیگه خیلی با بقیه عکس ها متفاوت هست و اگر ایشون رو هم می شناسید معرفی کنید

و همچنین در این
لینک
توضیحاتی مشابه توضیحات شما اومده اگه بشه شخصیت های مشخص شده در این عکس ها معرفی بشه خیلی واسه من قابل درکتر میشه موضوع

متشکرم
ان شاء الله در این روز ها خوب عافیت و عاقبت بخیر باشیم خداوند خیرتان دهد

501;985067 نوشت:
درباره آقای جعفر شفیع زاده دو تا عکس هست این عکس ها رو اینجا میزارم اگر شما می شناسین لطفا بگین چه کسی هست که افراد مثل من که شناختی ندارند متوجه بشوند که واقعیت گونه دیگری هست
البته همیشه دشمن کار خودشو میکنه و از عدم آگاهی مردم نسبت به بعضی مسائل استفاده و بهتر بگم سوء استفاده میکنه

علیکم السلام.
طاعات و عبادات شما هم قبول باشد ان شاءالله.
در مورد مطالب دروغ این کتاب و این شخص مطالب به اندازه کافی مطرح شده است و همانگونه که خودتان هم زحمت کشیده و تصاویر منسوب به این شخص را بررسی کرده اید،افراد مختلفی بنام این شخص معرفی شده اند که این خود دلیل روشن دیگری است بر دروغ و ساختگی بودن این شخصیت و مطالبی که از بان این شخص بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیان شده است.
اینگونه ترفندهای دشمنان راه حق و حقیقت که بویی از انسانیت و شرافت و صداقت نبرده اند،در طول تاریخ شناخته شده می باشد.

اما شناسایی شخصیت هایی که تصاویرشان ارائه شده است،کاری بسیار سخت و زمانبر می باشد.چرا که این تصاویر حداقل برای سی و چند سال پیش است.ضمن آنکه خیلی از این افراد شخصیت های سیاسی و مبارز مطرح هم نیستند که چهره شناخته شده ای بوده باشند تا بتوان به راحتی آنها را شناسایی کرد.علاوه بر این خیلی از تصاویر کیفیت چندان یهم ندارند.
با این حال سعی می کنیم تا حد امکان برای معرفی این شخصیت ها تلاش کنیم.

آنچه از مجموع مطالب کتاب و تصاویر منسوب به این شخص م یتوان با قاطعیت گفت:ساختگی و جعلی بودن این شخص و باطل بودن مطالبی است که بر علیه نظام مقدس ما از زبان وی بیان شده است.

مقداد;985166 نوشت:
با این حال سعی می کنیم تا حد امکان برای معرفی این شخصیت ها تلاش کنیم.

با سلام

10 ، 6 ، 8

اقای عباس اقازمانی معروف به ابوشریف هست .
ایشون از اولین فرماندهان و موسسین سپاه پاسداران بوده .

سلام
سپاسگزارم
عافیت و عاقبت بخیر باشید
اتفاقا در این کتاب از ابوشریف هم سخن به میان اورده که سیاه نمایی برای همین شخصیت هم انجام شده
ایشون رو از یاران چمران هم معرفی میکند
متشکرم

پرسش:
لطفاً درباره میزان اعتبار کتاب «اعترافات جعفر شیخ زاده» که در آن در رابطه با برخی از شخصیت های ممتاز انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی مطالب منفی فراوانی نقل شده است،توضیحاتی بفرمایید.

پاسخ:
ساليان سال است كه تلاش هاي فراواني صورت گرفته است تا چهره اي بسيار زشت و مشوش از انقلاب اسلامي و تحولاتي كه در آن رخ داده است به جهانيان ارائه شود . اين تلاش ها از همان زماني كه هنوز انقلاب اسلامي به پيروزي نرسيده بود آغاز شده و چهره اي خشن و نامعقول از نظامي كه به جاي نظام شاهنشاهي بايستي بر سر كار مي آمد ترسيم مي شد ، اما مردم فهيم و بصير ما هرگز اين القائات را باور نكرده و با حضور خود در صحنه باعث پيروزي اين انقلاب اسلامي شدند . اين تلاش ها به دنبال پيروزي انقلاب اسلامي و احتمال سرايت اين انقلاب به كشورهاي ديگر صد چندان شد به گونه اي كه دشمنان نظام حتي تلاش كردند تا با ساختن جرياناتي همچون القاعده ، كه بديلي كاريكاتوري از جريان اسلام گرايي محسوب مي شد اقدامات نامعقول و خشونت بار اين گروه را به كليه جريانات اسلام گرا از جمله انقلاب اسلامي نسبت دهند .
در سال هاي اخير نيز كه امواج بيداري اسلامي در حال گسترش مي باشد و ترس دشمنان از الگو گرفتن تحولات رخ داده در منطقه از الگوي انقلاب اسلامي در حال افزايش است تلاش هاي بي شماري براي معكوس جلوه دادن تصاوير انقلاب اسلامي ايران در حال انجام است تا در نهايت انقلاب اسلامي ايران يك انقلاب ناموفق كه فاقد قابليت الگوبرداري مي باشد به مردم منطقه و جهان معرفي شود . در همين راستا در سال هاي گذشته كتاب هاي متعددي منتشر شده است كه از زبان افراد مجهول الهويه (جالب است كه اكثر اين افراد ، محافظان شخصي رهبران نظام معرفي مي شوند) تلاش شده است تا نسبت هايي به انقلاب اسلامي ايران و رهبران آن داده شود كه با واقعت ها فرسنگ ها فاصله دارد كه تلاش هاي محسن مخملباف از فعالان فتنه 88 در نگارش نامه اي چند ده صفحه اي با موضوع رازهاي زندگي مقام معظم رهبري حضرت آيت الله خامنه اي و از زبان يكي از افراد اطلاعاتي فراري به خارج از كشور و از محافظان سابق رهبري ، در نوع خود يكي از اين اقدامات بود كه در آن چنان مطالب سخيفي به رهبري انقلاب نسبت داده شده بود كه حتي دشمنان نظام نيز هرگز حاضر نشدند كه به منظور اثبات ديدگاه هاي مغرضانه خويش نسبت به رهبري از مطالب آن استفاده كنند و بالاتر اينكه حتي برخي دوستان خود مخملباف در جمع ضد انقلاب به صراحت از پاكدستي رهبر انقلاب و مبرا بودن وي از اين اتهامات دفاع نمودند.
اما چند نکته در مورد آقای جعفر شفیع زاده:
نخستين نكته در باره اين كتاب اين است كه اساسا فردي با عنوان «جعفر شفيع زاده» وجود خارجي ندارند تا اينكه به عنوان محافظ مخصوص امام خميني ره و يا هر عنوان ديگري مطرح باشند و هيچ عكسي از چنين فردي كه بايد قاعدتا فرد بسيار مهمي بوده باشد و حداقل در يك تصوير در كنار حضرت امام ديده شده باشد وجود ندارد.طبیعتاً اگر این شخص از محافظان امام خمینی(رحمة الله علیه بوده) و کاره ای بوده باشد،قطعاً تصاویر متعددی از وی در دسترس همگان بود و تقریباً غیر ممکن است شخصی دارای جایگاه مهمی در کشور بوده باشد و محافظ مهمترین شخصیت کشور هم باشد ول یهیچ تصویری از وی د راختیار نباشد.
ضمن اينكه اگر چنين فردي وجود خارجي داشت به دليل اهميت جايگاهي كه از آن برخوردار بود و نيز اهميت بالاي اطلاعاتي كه داشت قطعا خبر فرار وي ، بازتاب فراواني در رسانه ها داشت و حتي اگر فرار وي مخفيانه صورت مي گرفت تاكنون وي مورد توجه دهها سرويس اطلاعاتي مختلف غربي قرار مي گرفت و قطعا دهها فيلم و سريال و مستند با استفاده از نقل خاطرات وي ساخته مي شد.مگر اینکه بگوییم وی از سرویس های اطلاعاتی غربی مخف یمانده که قبول این فرضیه خیلی بعید به نظر می رسد.

با اين توصيف چگونه مي توان باور كرد كسي كه با افراد صاحب نام مرتبط با انقلاب اعم از راست و چپ و ليبرال و مذهبي همكاري نزديك داشته و حتي برخي از تحولات مهم انقلاب اسلامي را يا برنامه ريزي هاي خود مي داند و يا به نوعي نقشي براي خود در آن عنوان مي كند ، هيچ نامي در تاريخ و به ويژه نقل خاطرات ياران انقلاب و حتي دشمنان انقلاب و كساني كه به صف ضد انقلاب پيوسته اند از خود بر جاي نگذاشته باشد و ناگهان با انتشار يك كتاب در خارج از كشور نام وي ايجاد شده باشد و البته پس از انتشار كتاب نيز ، نام وي به فراموشي سپرده شود و بار ديگر هيچ تصويري از وي در هيچ رسانه اي انتشار نيابد.
سرتاسر کتاب همانگونه که خودتان هم بیان کرده اید پر است از مطالب سخيف بر عليه رهبران انقلاب و به اصطلاح خود وي ، پشت پرده انقلاب و حال آنكه كليه تحولات انقلاب و نيز منش رهبران انقلاب و زندگي هاي آنان به اندازه اي براي مردم آشكار مي باشد كه هيچ كسي نمي تواند چنين مطالب سخيفي را باور نمايد .

نکته مهم و قابل توجه دیگر که بطلان مطالب کتاب را اثبات می کند اين است كه با توجه به جنايت هايي که در اين كتاب به جمهوري اسلامي ايران نسبت داده مي شود و اقداماتي كه حتي در خارج از كشور به اين نظام منتسب مي شود ، در صورت صحت ، بايستي همان زماني كه اين فرد مدعي ، از كشور خارج شده بود توسط نظام سر به نيست مي شد و حال آنكه اين فرد عليرغم داشتن انواع بهانه ها براي نابود شدن از سوي نظامي كه مدعي هستند قدرت انجام هر گونه جنايتي در خارج از كشور را دارد ، سالهاست آزادانه در خارج از كشور مي چرخد و هر از چند گاهي همچون برخي فيلم ها كه داراي نسخه هاي جديدتر هستند مثل مرد عنكبوتي 1 و 2 و ... نسخه جديدي از كتابش را ارائه مي دهد . به هر حال از نظر ما مطالب اين كتاب ، خود شاهد بطلان آن مي باشد و باور كردن مطالب آن همچون باور كردن داستان هاي تخيلي مي باشد .

منبع جهت مطالعه مفصلتر:
http://www.siasi.porsemani.ir/conten...A7%D8%A8%D8%9F

موضوع قفل شده است