جمع بندی چقدر سخته مادر عزیزت تو این شرایط باشه

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چقدر سخته مادر عزیزت تو این شرایط باشه

سلام خدمت شما.
مدتهاست که درمانده و پریشانم و هیچکس کمکی به این ماجراها نمیکند...
مادرم ۵۰ سالشه و ۳۲ سال از زندگیش با پدرم میگذره.
از همان دوران کودکی شیطنتهاو خیانتهای پدر را شاهد بودیم. اما ماجرای اصلی از آنجا شروع شد که پدرم بازنشسته شد. و هرچی پول درمیاورد یا خرج خرید ماشین میکرد یا نزول میگرفت وبرای زن دیگه ای خرج میکرد که این زن حتی یه پسر نسبتا بزرگ داره. تمام وسایل مورد نیاز اون زن و پسرشو تهیه کرد ولی سالها ما ساده ترین غذاها رو میخوردیم... الحمدلله... اما پدرم ستم کرد.. گذشت و گذشت و مادرم فقط به حفظ زندگیش فکر میکرد. شاید اینجا بود که اشتباهاتش شروع شد. زندکی رفته رفته سخت تر میشد و به دلیل قرض های بیش از حد پدرم خونه را فروختند و جایی مستاجر شدند اما کارهای پدرم ادامه داشت و حالا مادرم جای کوچکتری داره و مستاجره. و تو این دو سالی که ازدواج کردم مادرم بیشتر شبها تنهاست...
در کنار این غم ها کلی قرض و بدهی داره که همه بخاطر کمک به بهبود پدرم حاصل شده... تنها چیزی که براش مونده یه خونه هست که تو مسکن مهر خریده اما رهن داده و پولی نداره که بشینه تا اجاره نده‌..الانم خونه مردم کار میکنه و چندرغازی برای خرج و مخارجش در میاره.. یک برادر بزرگتر ۳۰ ساله دارم متاهل اما او هم کمکی نمیکنه تا از این منجلاب درش بیاره. میمونه من و خواهرم. که ما هم خرجی از شوهر میگیریم و شوهرامون خوبن ولی اونها هم تلاش زیادی نمیکنن...
من از غصه مادرم روز به روز دارم آب میشم و هیچکسو پیدا نمیکنم که کمک کنه...
تو این ماه مبارک از شما تقاضای دعای خیر دارم. و اگر‌ راهکاری میدونید راهنماییم کنید...

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

عشق یعنی...;984788 نوشت:
سلام خدمت شما.
مدتهاست که درمانده و پریشانم و هیچکس کمکی به این ماجراها نمیکند...
مادرم ۵۰ سالشه و ۳۲ سال از زندگیش با پدرم میگذره.
از همان دوران کودکی شیطنتهاو خیانتهای پدر را شاهد بودیم. اما ماجرای اصلی از آنجا شروع شد که پدرم بازنشسته شد. و هرچی پول درمیاورد یا خرج خرید ماشین میکرد یا نزول میگرفت وبرای زن دیگه ای خرج میکرد که این زن حتی یه پسر نسبتا بزرگ داره. تمام وسایل مورد نیاز اون زن و پسرشو تهیه کرد ولی سالها ما ساده ترین غذاها رو میخوردیم... الحمدلله... اما پدرم ستم کرد.. گذشت و گذشت و مادرم فقط به حفظ زندگیش فکر میکرد. شاید اینجا بود که اشتباهاتش شروع شد. زندکی رفته رفته سخت تر میشد و به دلیل قرض های بیش از حد پدرم خونه را فروختند و جایی مستاجر شدند اما کارهای پدرم ادامه داشت و حالا مادرم جای کوچکتری داره و مستاجره. و تو این دو سالی که ازدواج کردم مادرم بیشتر شبها تنهاست...
در کنار این غم ها کلی قرض و بدهی داره که همه بخاطر کمک به بهبود پدرم حاصل شده... تنها چیزی که براش مونده یه خونه هست که تو مسکن مهر خریده اما رهن داده و پولی نداره که بشینه تا اجاره نده‌..الانم خونه مردم کار میکنه و چندرغازی برای خرج و مخارجش در میاره.. یک برادر بزرگتر ۳۰ ساله دارم متاهل اما او هم کمکی نمیکنه تا از این منجلاب درش بیاره. میمونه من و خواهرم. که ما هم خرجی از شوهر میگیریم و شوهرامون خوبن ولی اونها هم تلاش زیادی نمیکنن...
تو این ماه مبارک از شما تقاضای دعای خیر دارم. و اگر‌ راهکاری میدونید راهنماییم کنید...

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر بزگوار و همه اسک دینی های عزیز
از حسن اعتماد شما به این انجمن سپاسگذارم و از مساله ایکه برای مادرتون رخ داده است بسیار متاسفم این ناراحتی شما به جا است و البته لازم است مدیریت شود امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض می کنم راهگشا باشد.

1. ناراحتی زیاد و بدور از مدیریت هم روحیه ما و خانواده خودمان را خراب می کند و هم جلوی حل مسائل را می گیرد لذا افکار خود را دو دسته نمایید افکاری که جهت برنامه ریزی و حل مسائل می باشند و افکاری که صرفا جهت ناراختی و غصه خوردن می باشد افکار نوع اول خوب می باشند و ثمربخش هستند ولی افکار نوع دوم مشکلات و مسائل را بیشتر می کنند و ضمن آنکه روحیه ما را غمگین و افسرده می کنند جلوی حل مسائل را نیز می گیرند.
  2. آرامش خود را حفظ نمایید و سعی نمایید این آرامش را برای سایر اعضاء خانواده نیز داشته باشید و زمینه تنش را کم نمایید چرا که این آرامش حداقل دو فایده دارد ا)تحمل مشکلات را راحت می کند 2)حل مسائل را راحت می کند.
  3. با توجه به بالا بودن سن پدر و مادرتون تاثیر گذاری روی آنها و تغییرات شخصیتی در آنها بسیار کم می باشد.لذا اولین نکته ای که به ذهن می رسد بعد از دعا و توسل به اهل بیت(علیهم السلام) مدارا با پدر و مادرتون و تحمل مشکلات می باشد.
  4. از فلسفه مسائل و مشکلات و نقش آنها در تکامل انسان با مادرتون صحبت نمایید و بدین وسیله تحمل مشکلات را آسان نمایید.
  5. به هیچ عنوان خود را با بالاتر از خودتون مقایسه نکنید و نگاهی به افرادی که از شما پایین تر هستند و مشکلات بیشتر و سخت تری دارند بیاندازید.
  6. برای کسب آرامش خود و مادرتون حتما فعالیتهای ورزشی و تفریحی با توجه به شرایط سنی و مالی خود را در نظر بگیرید.
  7. با ارتباط موثر با پدر و مادرتون و افزایش آگاهی و بدور از احساسات زمینه ایجاد مقبولیت را فراهم آورید و در نتیجه از تصمیمات اشتباه بعدی پیشگیری نمایید.
  8. مواظب باشید توجه زیاد به زندگی مادرتون در زندگی خودتون و ارتباط با شوهرتون ایجاد مشکل ننماید.
  9. از برخورد احساسی خودداری نمایید.
  10. مسائل و مشکلات مالی در صورت ایجاد نشدن مشکلات بیشتر به مرور زمان حل می شوند لذا مواظب از این بعد و تصمیمات پدر و مادرتون باشید.
  11. با رفتار مناسب خود و مادرتون و پرهیز از باز نمودن زخم های کهنه زمینه جذب شدن بیشتر پدرتون را فراهم آورید.
  12. با استفاده از واسطه های تاثیر گذار روی پدرتون از جهت محبتی و خانواده داری و مسائل اقتصادی روی پدرتون تاثر مثبت بگذارید.
  13. در صورت موافقت همسرتون زمینه اشتغال خود را در کارهای مناسب را فراهم آورید مثلا با معلمی یا یاد گرفتن بافندگی ،فرش بافی،خیاطی،آرایشگری و... و اشتغال در امور فوق و کسب درآمد کمک مالی خود را به مادرتون بیشتر نمایید.

بنده و سایر دوستان نیز برای برطرف شدن مشکلات شما دعا خواهیم کرد.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید

یا علی

[="Tahoma"][="Navy"]

عشق یعنی...;984788 نوشت:

سلام
صبر و مدارای مادرتان ستودنی است.
از شما برای کمک به مادرتان حرکت و از خدا برکت...
یا علیم[/]

ممنونم . من چطوری به مادرم میتونم کمک کنم ؟

عشق یعنی...;984991 نوشت:
من چطوری به مادرم میتونم کمک کنم ؟

با عرض سلام مجدد
به راهکارهای اشاره شده در پست اولم توجه نمایید در ضمن همچنانکه اشاره شد افکار شما دو دسته می باشند افکاری که جهت برنامه ریزی و حل مسائل می باشند و افکاری که صرفا جهت ناراختی و غصه خوردن می باشد افکار نوع اول خوب می باشند و ثمربخش هستند ولی افکار نوع دوم مشکلات و مسائل را بیشتر می کنند و ضمن آنکه روحیه ما را غمگین و افسرده می کنند جلوی حل مسائل را نیز می گیرند.
برای نجات از افکار نوع دوم از مهارتهای کنترل فکر استفاده نمایید که عبارتند از:
الف: از فکر کردن ارادی به موضوع آزار دهنده (فکرهای ناراحت کننده) به شدت پرهیز نمایید.
ب . اگر خود بخود به ذهن شما آمدند سعی کنید از ذهن خود بیرون ببرید و اگر نتوانستید از راهکارهای زیر استفاده نمایید:
۱ . پر کردن اوقات روزانه
۲ . در نظر گرفتن افکار و رفتارهای جایگزین مناسب
۳ . اهمیت ندادن و بی خیال بودن
۴ . نوشتن افکار و پاره کردن کاغذ
۵ . بستن کش به دست و کشیدن آن
۶ . حواله دادن افکار به زمان خاصی در روز یا هفته (اگر زیاد به ذهن شما می آید روزانه یک ربع تا نیم ساعت و اگر کمتر زمان کمتری را روزانه یا یک روز درمیان و ...به این فکر اختصاص دهید و هر موقع این فکر به ذهن شما آمد به آن زمانی که معین کرده اید حواله دهید )
۷ . توجه به معنویت را فراموش ننمایید( نماز اول وقت توسل به اهل بیت مناجات و طلب از خداوند اذکار صلوات استغفار لاحول و لا قوه الا بالله و خواندن سورهای معوذتین )
8.تلقین مثبت
9 .ورزش کردن

یا علی

عشق یعنی...;984991 نوشت:
ممنونم . من چطوری به مادرم میتونم کمک کنم ؟

با سلام و عرض ادب

اگر از لحاظ مادی کاری ازتون ساخته نیست

حداقل از لحاظ معنوی و روحی بهش کمک کنید

سعی کنید زیاد باهاش رفت و آمد داشته باشید

بیشتر سعی کنید خونه خودتون دعوتش کنید تا از لحاظ مادی هم بهش کمک کرده باشید

یا وقتی میرید پیشش با خودتون غذا و میوه ببرید و بار سنگینی روی دوشش نندازید

البته اگر کمی از مخارج اضافی خودتون کم کنید ، در موارد مادی هم تا حدودی می تونید بهش کمک کنید

در پناه حق تعالی

پرسش:
مادرم ۵۰ سالشه و ۳۲ سال از زندگیش با پدرم میگذره. از همان دوران کودکی شیطنتهاو خیانتهای پدر را شاهد بودیم. اما ماجرای اصلی از آنجا شروع شد که پدرم بازنشسته شد. و هرچی پول درمیاورد یا خرج خرید ماشین میکرد یا نزول میگرفت وبرای زن دیگه ای خرج میکرد که این زن حتی یه پسر نسبتا بزرگ داره.به دلیل قرض های بیش از حد پدرم خونه را فروختندحالا مادرم جای کوچکتری داره و مستاجره. و تو این دو سالی که ازدواج کردم مادرم بیشتر شبها تنهاست... در کنار این غم ها کلی قرض و بدهی داره که همه بخاطر کمک به بهبود پدرم حاصل شده... تنها چیزی که براش مونده یه خونه هست که تو مسکن مهر خریده اما رهن داده و پولی نداره که بشینه تا اجاره نده‌..الانم خونه مردم کار میکنه و چندرغازی برای خرج و مخارجش در میاره.. یک برادر بزرگتر ۳۰ ساله دارم متاهل اما او هم کمکی نمیکنه تا از این منجلاب درش بیاره. میمونه من و خواهرم. که ما هم خرجی از شوهر میگیریم و شوهرامون خوبن ولی اونها هم تلاش زیادی نمیکنن... تقاضای دعای خیر و راهکار دارم.

پاسخ:
از حسن اعتماد شما به این انجمن سپاسگذارم و از مساله ایکه برای مادرتون رخ داده است بسیار متاسفم صبر و مدارای مادرتان بسیار ارزشمند و ستودنی است و این ناراحتی شما به جا است و البته لازم است مدیریت شود امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض می کنم راهگشا باشد.

1. ناراحتی زیاد و بدور از مدیریت هم روحیه ما و خانواده خودمان را خراب می کند و هم جلوی حل مسائل را می گیرد لذا افکار خود را دو دسته نمایید افکاری که جهت برنامه ریزی و حل مسائل می باشند و افکاری که صرفا جهت ناراختی و غصه خوردن می باشد افکار نوع اول خوب می باشند و ثمربخش هستند ولی افکار نوع دوم مشکلات و مسائل را بیشتر می کنند و ضمن آنکه روحیه ما را غمگین و افسرده می کنند جلوی حل مسائل را نیز می گیرند.
  2. آرامش خود را حفظ نمایید و سعی نمایید این آرامش را برای سایر اعضاء خانواده نیز داشته باشید و زمینه تنش را کم نمایید چرا که این آرامش حداقل دو فایده دارد ا)تحمل مشکلات را راحت می کند 2)حل مسائل را راحت می کند.اگر نتوانیم از جهت مالی کمک نماییم کمکهای معنوی ما در آرامش و تحمل مشکلات بسیار موثر می باشد.
  3. با توجه به بالا بودن سن پدر و مادرتون تاثیر گذاری روی آنها و تغییرات شخصیتی در آنها بسیار کم می باشد.لذا اولین نکته ای که به ذهن می رسد بعد از دعا و توسل به اهل بیت(علیهم السلام) مدارا با پدر و مادرتون و تحمل مشکلات می باشد.
  4. از فلسفه مسائل و مشکلات و نقش آنها در تکامل انسان با مادرتون صحبت نمایید و بدین وسیله تحمل مشکلات را آسان نمایید.
  5. به هیچ عنوان خود را با بالاتر از خودتون مقایسه نکنید و نگاهی به افرادی که از شما پایین تر هستند و مشکلات بیشتر و سخت تری دارند بیاندازید.
  6. برای کسب آرامش خود و مادرتون حتما فعالیتهای ورزشی و تفریحی با توجه به شرایط سنی و مالی خود را در نظر بگیرید.
  7. با ارتباط موثر با پدر و مادرتون و افزایش آگاهی و بدور از احساسات زمینه ایجاد مقبولیت را فراهم آورید و در نتیجه از تصمیمات اشتباه بعدی پیشگیری نمایید.
  8. مواظب باشید توجه زیاد به زندگی مادرتون در زندگی خودتون و ارتباط با شوهرتون ایجاد مشکل ننماید.
  9. از برخورد احساسی خودداری نمایید.
  10. مسائل و مشکلات مالی در صورت ایجاد نشدن مشکلات بیشتر به مرور زمان حل می شوند لذا مواظب تصمیمات بعدی پدر و مادرتون باشید.
  11. با رفتار مناسب خود و مادرتون و پرهیز از باز نمودن زخم های کهنه زمینه جذب شدن بیشتر پدرتون را فراهم آورید.
  12. با استفاده از واسطه های تاثیر گذار روی پدرتون از جهت محبتی و خانواده داری و مسائل اقتصادی روی پدرتون تاثیر مثبت بگذارید.
  13. در صورت موافقت همسرتون زمینه اشتغال خود را در کارهای مناسب را فراهم آورید مثلا با معلمی یا یاد گرفتن بافندگی ،فرش بافی،خیاطی،آرایشگری و... و اشتغال در امور فوق و کسب درآمد کمک مالی خود را به مادرتون بیشتر نمایید.

برای نجات از افکار نوع دوم(افکاری که جهت نارحتی و غصه خوردن می باشد) از مهارتهای کنترل فکر استفاده نمایید که عبارتند از:
الف: از فکر کردن ارادی به موضوع آزار دهنده (فکرهای ناراحت کننده) به شدت پرهیز نمایید.
ب . اگر خود بخود به ذهن شما آمدند سعی کنید از ذهن خود بیرون ببرید و اگر نتوانستید از راهکارهای زیر استفاده نمایید:
۱ . پر کردن اوقات روزانه
۲ . در نظر گرفتن افکار و رفتارهای جایگزین مناسب
۳ . اهمیت ندادن و بی خیال بودن
۴ . نوشتن افکار و پاره کردن کاغذ
۵ . بستن کش به دست و کشیدن آن
۶ . حواله دادن افکار به زمان خاصی در روز یا هفته (اگر زیاد به ذهن شما می آید روزانه یک ربع تا نیم ساعت و اگر کمتر زمان کمتری را روزانه یا یک روز درمیان و ...به این فکر اختصاص دهید و هر موقع این فکر به ذهن شما آمد به آن زمانی که معین کرده اید حواله دهید )
۷ . توجه به معنویت را فراموش ننمایید( نماز اول وقت توسل به اهل بیت مناجات و طلب از خداوند اذکار صلوات استغفار لاحول و لا قوه الا بالله و خواندن سورهای معوذتین )
8.تلقین مثبت
9 .ورزش کردن

بنده و سایر دوستان نیز برای برطرف شدن مشکلات شما دعا خواهیم کرد.

یا علی
موضوع قفل شده است