آيا اسلام مخصوص عرب ها است

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آيا اسلام مخصوص عرب ها است

با سلام
سئوال يكي از كاربران محترم را خدمت كارشناسان عزيز در اين تاپيك قرار مي دهم

موضوع بحث من اینه((آیا اسلام فقط برای عرب هاست)) این سوال خودم نیست برادرم این عقیده رو داره و از اسلام برگشته.و حرفهای منطقی هم میزنه که نزدیک بود من رو هم قانع کنه. خیلی کتاب خونده انجیل و تورات و قران هم خونده.

تبارک الذی نزل الفرقان علی عبده لیکون للعالمین نذیرا ( آیه ۱ سوره فرقان )
یعنی: تهنیت باد برکسی (خداوندی) که قرآن را بر بنده خود نازل فرمود تا همه مردمان گیتی را متذکر شود ( به آنان راه راست را بنمایاند )

وما هو الا ذکر للعالمین( آیه ۵۲ سوره قلم )
یعنی : قرآن ذکری است برای جهانیان

با سلام در صدر اسلام کسانی به دین اسلام گرویدند که اصلا نه عرب زبان بودند ونه اهل مکه حتی برخی از آنان از صحابی جلیل القر پیامبر بودند مانند سلمان فارسی که ایرانی بود بلال حبشی که از افریقا بود صهیب رومی که اروپایی بود آیا وجود این افراد بر این دلالت ندارد که اسلام برای همه است پیامبر خودش سفر تبلیغی داشت برای سران کشورها نامه نوشت واین که می گویند دین اسلام با شمشیر گسترش پیدا کرد نظر مسیحیام معاند است اگر دادگاه تفتیش عقاید را بررسی کنید آن موقع به عمق وحشی گری مسیحیان در قرون وسطی پی می برید

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حامی اخوی شما که استادید عربها هم می شناسید دنبال یک چیز می گردند که برتریت خود را ثابت کنند الحمدلله رب العالمین هرچی هم پیدا می کنند تهش می خوره به خفت ( البته دور از نیکانشان)
آیت الله حکیم مشرف شده بودند مکه یک عالم وهابی ایشان را به اصرار به خانه خود می برد تا در ارتباط با کتب فقهی و رجال با ایشان مناظره کند اولین چیزی که می گوید می دانید چه جمله ای بود ؟
می گوید ما قوم برگزیده ایم که پیامبر عرب بود !
حال حکیم خودش عرب بود چیزی نگفت اگر شما بودید جوابش را از قرآن می دادید که بدترین امتند درست است جناب حامی ؟
سوره ..... توبه بود یادم نمی آید حتما شما خاطرتان هست و شکسته نفسی می کنید.

مخلص کلام پیامبر به نقل از خود این اعراب عرض می کنم.
پیامبر فرمود انی عرب لکن عرب لیس منی
من درست است عربم ولی عرب از من نیست .
یکی از اعراب می گفت بد نقل کرده اند
فرموده عرب لیث منی
یعنی عرب شیر ( شیر جنگل) من است.
منم روم به دیوار شرمنده ببخشید گفتم مگر پیامبر باغ .... داشته که شما ...:mohandes:

حال اگر عربی نبود دین اسلام توی اعجمها می اومد استاد یه آیه بود توی سوره ؟.....
فصلت بود درسته استاد ؟ فکر کنم آیه 44 بود می فرمود اگر به زبان اعجمی ( غیر عرب غیر فصیح و روان بعضی ها می گن نفهم ولی اشتباه می گن از ... نفهم تر ... )
این آیت رو می فرستادیم می گفتید نمی فهمیم و بهونه می آوردید و ....

من حیث المجموع راهی نداشت وگرنه تا همین الان اینها داشتند همدیگخ رو زنده به گور می کردن
:Labkhand:

یاحق:Gol:

بسم الله اررحمن الرحيم
سلام
خب يكي از اشنايان ما هم مي گفت اسلام فقط مال مكه و مدينه است؟!؟! نه جاي ديگر. بعد هم كلي اين قضيه رو توضيح مي داد و مانور مي داد.

خب اينجوري كه نميشه هر كسي از راه برسه و يه چيزي بگه. مثلا يه بنده خدا مي گفت الان كه فقط ايراني ها دارند درست و حسابي از اسلام دفاع مي كنن؛ پس معلوم معلوم ميشه اسلام فقط بريا ايراني هاست ( چرا منو مي زنيد اين كه حرف من نيست). تازه بعدشم كلي توضيح مي داد كه حالا چرا خدا اسلام رو از طريق عربها بريا ايرانيها فرستاده.

اخوي اون كار بر محترم دلايلشون رو بگن؛ شايد راه هاي جديدي از علم به روي بقيه باز شد. مي گيد نه امتحان كنيد.

بسم الله الرحمن الرحیم
خداوند در قرآن کریم می فرماید:

و ما ارسلناک الاّ کافةّ للناس بشیراَ و نذیراَََ؛

و ما تو را نفرستادیم مگر برای همه مردم بشارت دهنده و بیم دهنده [باشی]؛ سبأ،28.

و ما ارسلناک الاّ رحمةَ للعالمین ؛

وما تو را نفرستادیم مگر رحمتی برای همه جهانیان؛ انبیاء،107.

چه دلیل و مدرکی بهتر از قول خداوند. خود خداوند فرموده من پیامبر (ص)را برای همه مردم جهان فرستادم و او را رحمتی برای همه مردم جهان .دیگر عرب و عجم و....ندارد. دین اسلام جهانی است و پیامبر اکرم صلی الله عیه واله برای همه جهانیان و پس از او نیز پیامبر دیگری نخواهد آمد.

اگه شنيد باشيد حضرت علي گفته كه من عربم ولي از عرب نيستم - خوب حرف اين بزرگوار به ما نشون ميده كه اسلام براي عرب ها نيستن چون اگه اينطوري بود كه الان طرفدار زده دينهايي چون امريكا و اسرائيل نبودن - و چون زبان انها با زبان قران يكي هستش نمي تونيم اين تصور رو بكنيم كه اسلام براي عربهاست چون اصليت اسلام اينكه همه انسانها بايد خدا رو اطاعت كنند

موضوع قفل شده است