جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آيا اسلام مخصوص عرب ها است

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

آيا اسلام مخصوص عرب ها است

با سلام
    سئوال يكي از كاربران محترم را خدمت كارشناسان عزيز در اين تاپيك قرار مي دهم

موضوع بحث من اینه((آیا اسلام فقط برای عرب هاست)) این سوال خودم نیست برادرم این عقیده رو داره و از اسلام برگشته.و حرفهای منطقی هم میزنه که نزدیک بود من رو هم قانع کنه. خیلی کتاب خونده انجیل و تورات و قران هم خونده.
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۸۹/۰۴/۱۹ در ساعت ۰۰:۱۳
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

2. صلوات ها 6

3.  

نوشته
    10,902
    حضور
    84 روز 14 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40514

تبارک الذی نزل الفرقان علی عبده لیکون للعالمین نذیرا ( آیه ۱ سوره فرقان )
    یعنی: تهنیت باد برکسی (خداوندی) که قرآن را بر بنده خود نازل فرمود تا همه مردمان گیتی را متذکر شود ( به آنان راه راست را بنمایاند )

وما هو الا ذکر للعالمین( آیه ۵۲ سوره قلم )
    یعنی : قرآن ذکری است برای جهانیان

حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

5. صلوات ها 5

علاقه
    علوم قرآن وحدیث
    نوشته
    168
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    742

با سلام در صدر اسلام کسانی به دین اسلام گرویدند که اصلا نه عرب زبان بودند ونه اهل مکه حتی برخی از آنان از صحابی جلیل القر پیامبر بودند مانند سلمان فارسی که ایرانی بود بلال حبشی که از افریقا بود صهیب رومی که اروپایی بود آیا وجود این افراد بر این دلالت ندارد که اسلام برای همه است پیامبر خودش سفر تبلیغی داشت برای سران کشورها نامه نوشت واین که می گویند دین اسلام با شمشیر گسترش پیدا کرد نظر مسیحیام معاند است اگر دادگاه تفتیش عقاید را بررسی کنید آن موقع به عمق وحشی گری مسیحیان در قرون وسطی پی می برید

7. صلوات ها 3

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب حامی اخوی شما که استادید عربها هم می شناسید دنبال یک چیز می گردند که برتریت خود را ثابت کنند الحمدلله رب العالمین هرچی هم پیدا می کنند تهش می خوره به خفت ( البته دور از نیکانشان)
    آیت الله حکیم مشرف شده بودند مکه یک عالم وهابی ایشان را به اصرار به خانه خود می برد تا در ارتباط با کتب فقهی و رجال با ایشان مناظره کند اولین چیزی که می گوید می دانید چه جمله ای بود ؟
    می گوید ما قوم برگزیده ایم که پیامبر عرب بود !
    حال حکیم خودش عرب بود چیزی نگفت اگر شما بودید جوابش را از قرآن می دادید که بدترین امتند درست است جناب حامی ؟
    سوره ..... توبه بود یادم نمی آید حتما شما خاطرتان هست و شکسته نفسی می کنید.

مخلص کلام پیامبر به نقل از خود این اعراب عرض می کنم.
    پیامبر فرمود انی عرب لکن عرب لیس منی
    من درست است عربم ولی عرب از من نیست .
    یکی از اعراب می گفت بد نقل کرده اند
    فرموده عرب لیث منی
    یعنی عرب شیر ( شیر جنگل) من است.
    منم روم به دیوار شرمنده ببخشید گفتم مگر پیامبر باغ .... داشته که شما ...

حال اگر عربی نبود دین اسلام توی اعجمها می اومد استاد یه آیه بود توی سوره ؟.....
    فصلت بود درسته استاد ؟ فکر کنم آیه 44 بود می فرمود اگر به زبان اعجمی ( غیر عرب غیر فصیح و روان بعضی ها می گن نفهم ولی اشتباه می گن از ... نفهم تر ... )
    این آیت رو می فرستادیم می گفتید نمی فهمیم و بهونه می آوردید و ....

من حیث المجموع راهی نداشت وگرنه تا همین الان اینها داشتند همدیگخ رو زنده به گور می کردن

یاحق
    ویرایش توسط bina88 : ۱۳۸۹/۰۴/۲۰ در ساعت ۰۷:۴۳
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

نوشته
    16
    حضور
    6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    35

بسم الله اررحمن الرحيم
    سلام
    خب يكي از اشنايان ما هم مي گفت اسلام فقط مال مكه و مدينه است؟!؟! نه جاي ديگر. بعد هم كلي اين قضيه رو توضيح مي داد و مانور مي داد.

خب اينجوري كه نميشه هر كسي از راه برسه و يه چيزي بگه. مثلا يه بنده خدا مي گفت الان كه فقط ايراني ها دارند درست و حسابي از اسلام دفاع مي كنن؛ پس معلوم معلوم ميشه اسلام فقط بريا ايراني هاست ( چرا منو مي زنيد اين كه حرف من نيست). تازه بعدشم كلي توضيح مي داد كه حالا چرا خدا اسلام رو از طريق عربها بريا ايرانيها فرستاده.

اخوي اون كار بر محترم دلايلشون رو بگن؛ شايد راه هاي جديدي از علم به روي بقيه باز شد. مي گيد نه امتحان كنيد.

نوشته
    590
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2890

بسم الله الرحمن الرحیم
    خداوند در قرآن کریم می فرماید:

و ما ارسلناک الاّ کافةّ للناس بشیراَ و نذیراَََ؛

و ما تو را نفرستادیم مگر برای همه مردم بشارت دهنده و بیم دهنده [باشی]؛ سبأ،28.

و ما ارسلناک الاّ رحمةَ للعالمین ؛

وما تو را نفرستادیم مگر رحمتی برای همه جهانیان؛ انبیاء،107.

چه دلیل و مدرکی بهتر از قول خداوند. خود خداوند فرموده من پیامبر (ص)را برای همه مردم جهان فرستادم و او را رحمتی برای همه مردم جهان .دیگر عرب و عجم و....ندارد. دین اسلام جهانی است و پیامبر اکرم صلی الله عیه واله برای همه جهانیان و پس از او نیز پیامبر دیگری نخواهد آمد.
    ویرایش توسط زمزم : ۱۳۸۹/۰۴/۲۱ در ساعت ۱۹:۰۳
    این بقیةالله التّی لا تخلوا من العترة الهادیة!!

11. صلوات ها 5

نوشته
    2
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5

اگه شنيد باشيد حضرت علي گفته كه من عربم ولي از عرب نيستم - خوب حرف اين بزرگوار به ما نشون ميده كه اسلام براي عرب ها نيستن چون اگه اينطوري بود كه الان طرفدار زده دينهايي چون امريكا و اسرائيل نبودن - و چون زبان انها با زبان قران يكي هستش نمي تونيم اين تصور رو بكنيم كه اسلام براي عربهاست چون اصليت اسلام اينكه همه انسانها بايد خدا رو اطاعت كنند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری