جمع بندی شب قدر در حرم امام رضا (علیه السلام) یا ماندن در شهر خود و گرفتن روزه؟

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شب قدر در حرم امام رضا (علیه السلام) یا ماندن در شهر خود و گرفتن روزه؟

الههم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

سلام
من بخاطر امتحاناتم کمتر از ۱۰ روز میتونم مشهد بمونم و روزه ام رو باید بخورم

اینجا کار درست کدومه؟
فضیلت شب قدر توی حرم امام رضا علیه السلام یا اینکه توی شهر خودم بمونم و روزه بگیرم؟؟؟؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کافی

والي;982397 نوشت:
الههم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

سلام
من بخاطر امتحاناتم کمتر از ۱۰ روز میتونم مشهد بمونم و روزه ام رو باید بخورم

اینجا کار درست کدومه؟
فضیلت شب قدر توی حرم امام رضا علیه السلام یا اینکه توی شهر خودم بمونم و روزه بگیرم؟؟؟؟

باسمه تعالی
با عرض سلام و خسته نباشید
شما بین دو امر واقع شده اید
الف: ماه مبارک رمضان چند روزی را روزه نگیرید و شب قدر در حرم امام هشتم (علیه السلام) باشید.
ب: ماه مبارک رمضان، روزه خود را بگیرید، شب قدر را هم انشاء الله درک کنید، منتها در شهر خودتان.
پس اگر در شهر خود باشید، هم می توانید روزه بگیرید و هم شب قدر را درک کنید، ولی اگر مشهد باشید، فقط می توانید شب قدر را درک نمایید و از گرفتن روزه محروم می شوید.
حال این احتمال را بدهید که در مشهد، حادثه ای مانند بیماری، بی حالی و... رخ بدهد و شما نتوانید آن طور که باید و شاید، شب قدر را درک نمایید. در این صورت هم از گرفتن روزه در ماه مبارک رمضان محروم شده اید و هم به ان هدف خود نرسیده اید.
بنابراین اگر بین دو صورت بالا مخیر هستید، گزینه دوم را انتخاب نمایید.

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

سلام
ممنون
ولی اخه شب قدر توی حرم امام رضا علیه السلام یه حال خوب دیگه ای داره که توی شهر خودم هم فکر نکنم اونجوری باشه
یکیم اینکه من اگه قرار باشه چند ماه بعد اسکان پیدا کنم توی مشهد چی؟ بازم نباید روزه بگیرم؟
یعنی اونجا میشه وطن دومم

باسمه تعالی
با عرض سلام و خسته نباشید
لطفا مباحثی را که مربوط به احکام می شود در این تاپیک مطرح نفرمایید.
اگر سوالاتی در این زمینه دارید، سوال خود را در تاپیکی مجزا ایجاد نمایید، تا همکاران ما در بخش احکام پاسخ دهند.
با تشکر

استاد من تو یه جای دیگه پرسیده بودم مسئولای سایت منتقل کردن که اینجا جواب داده بشه

والي;983438 نوشت:
استاد من تو یه جای دیگه پرسیده بودم مسئولای سایت منتقل کردن که اینجا جواب داده بشه

باسمه تعالی
بله بخش اول سوال شما به همین قسمت مربوط می شد که پاسخ عرض کردیم، منتها بخش دیگر سوال که بحث وطن قرار دادن شهر مشهد بود، جنبه شرعی دارد و باید کارشناس احکام جواب بدهند.
لذا این قسمت دوم سوال را می توانید در تاپیک جداگانه مطرح نمایید، تا همکاران ما در بخش احکام پاسخ بدهند.
موفق باشید.

با نام و یاد دوست

سلام علیکم

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات به اطلاع می رساند

همانطور که کارشناس محترم بیان نموده اند:

طبق آیین نامه پاسخگویی به سوالات ، می بایست در هر تاپیک فقط در یک موضوع واحد سوال مطرح و پاسخ داده شود

و اگر سوال در موضوع دیگری و یا در همین موضوع ولی از جنبه دیگری است باید در تاپیک مستقل و جدیدی مطرح و در آنجا پاسخگویی شود.

از آنجا که در این تاپیک از جنبه اخلاقی به سوال کاربر پاسخ داده شده است

لذا برای پاسخگویی به سوالات احکام باید در تاپیک دیگری مطرح شوند.

ضمنا خاطر نشان می سازد این ادعای کاربر محترم که نوشته اند:

والي;983438 نوشت:

صحیح نمی باشد زیرا هیچ پستی به این تاپیک منتقل نشده و این موضوع از ابتدا به کارشناس محترم اخلاق و عرفان ارجاع داده شده است

در پناه قرآن و عترت موفق باشید

مدیر ارجاع سوالات;983558 نوشت:

با نام و یاد دوست

سلام علیکم

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات به اطلاع می رساند

همانطور که کارشناس محترم بیان نموده اند:

طبق آیین نامه پاسخگویی به سوالات ، می بایست در هر تاپیک فقط در یک موضوع واحد سوال مطرح و پاسخ داده شود

و اگر سوال در موضوع دیگری و یا در همین موضوع ولی از جنبه دیگری است باید در تاپیک مستقل و جدیدی مطرح و در آنجا پاسخگویی شود.

از آنجا که در این تاپیک از جنبه اخلاقی به سوال کاربر پاسخ داده شده است

لذا برای پاسخگویی به سوالات احکام باید در تاپیک دیگری مطرح شوند.

ضمنا خاطر نشان می سازد این ادعای کاربر محترم که نوشته اند:

صحیح نمی باشد زیرا هیچ پستی به این تاپیک منتقل نشده و این موضوع از ابتدا به کارشناس محترم اخلاق و عرفان ارجاع داده شده است

:|||||
کاش میشد اسکرین شاتش رو بفرستم تاببینین و تهمت دروغ گفتن نزنین!
روز ۲۹ اردیبشهت موضوع من از روزه مسافر منتقل شد به امور معنوی
Fool

با نام و یاد دوست

سلام علیکم

والي;983758 نوشت:
:|||||
کاش میشد اسکرین شاتش رو بفرستم تاببینین و تهمت دروغ گفتن نزنین!
روز ۲۹ اردیبشهت موضوع من از روزه مسافر منتقل شد به امور معنوی
:|

اینکه موضوع شما از یک انجمن به انجمن دیگری منتقل بشود درست است و این امر عجیب و غریبی نیست

مدیر ارجاع در هنگام ارجاع سوالات ، آنها را به محل مناسب منتقل می کند

اما اینکه پستی به این تاپیک اضافه یا کم شده باشه چنین چیزی صحت ندارد.

پرسش
من بخاطر امتحاناتم کمتر از ۱۰ روز میتوانم مشهد بمانم و روزه ام را باید بخورم
حال سوال این است که فضیلت شب قدر توی حرم امام رضا علیه السلام را انتخاب نمایم یا اینکه توی شهر خودم بماانم و روزه بگیرم؟

پاسخ
شما بین دو امر واقع شده اید
الف: ماه مبارک رمضان چند روزی را روزه نگیرید و شب قدر در حرم امام هشتم (علیه السلام) باشید.
ب: ماه مبارک رمضان، روزه خود را بگیرید، شب قدر را هم انشاء الله درک کنید، منتها در شهر خودتان.
پس اگر در شهر خود باشید، هم می توانید روزه بگیرید و هم شب قدر را درک کنید، ولی اگر مشهد باشید، فقط می توانید شب قدر را درک نمایید و از گرفتن روزه محروم می شوید.
حال این احتمال را بدهید که در مشهد، حادثه ای مانند بیماری، بی حالی و... رخ بدهد و شما نتوانید آن طور که باید و شاید، شب قدر را درک نمایید. در این صورت هم از گرفتن روزه در ماه مبارک رمضان محروم شده اید و هم به ان هدف خود نرسیده اید.
بنابراین اگر بین دو صورت بالا مخیر هستید، گزینه دوم را انتخاب نمایید.

موضوع قفل شده است