جمع بندی مطرح کردن ازدواج قبلی در ازدواج مجدد

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مطرح کردن ازدواج قبلی در ازدواج مجدد

با سلام و احترام
من در دوران عقد از همسرم جدا شدم. قصد ازدواج مجدد دارم. لازم است به همسر جدیدم قبل از ازدواج بگم قبلاً نامزد داشتم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

Hamed.vojdani;982068 نوشت:
با سلام و احترام
من در دوران عقد از همسرم جدا شدم. قصد ازدواج مجدد دارم. لازم است به همسر جدیدم قبل از ازدواج بگم قبلاً نامزد داشتم؟

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
لازم است در خواستگاری مسائل زیر مطرح می شود:

1. هر آنچه سبب شناخت بیشتر می شود البته با توجه به اولویتها است مثلا مسائل بسیار مهم و تاثیرگذار در جلسه اول گفته می شود و همین طور سایر مسائل در جلسات بعدی و البته با توجه به اولویت مطرح می گردد.
  2. هر آنچه که عدم طرح آن زمینه عدم آشنایی یا سوءاستفاده یا کدورت را سبب می شود.و البته احتمال متوجه شدن ایشان بعد از ازدواج بالا باشد.
  3. مسائلی که ممکن است برای ما یا گروهی از مردم مهم نباشند ولی برای طرف مقابل ما مهم است.و البته احتمال متوجه شدن ایشان بعد از ازدواج بالا باشد.
حال با خود بیاندیشید که ازدواج قبلی شما جزء مسائل بالا است یا خیر؟
به نظر می رسد جزء موارد بالا می باشد لذا گفتن آن مناسب است.البته زمان گفتن نیز مهم می باشد لذا لازم نیست در همان جلسه اول گفته شود بلکه شما می توانید پس از شناخت مناسبی که بین دو طرف ایجاد می شود با زمینه سازی و توضیح مناسب مطرح نمایید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

عزیزم اول اینکه باید حتما این مسئله رو بگید چون متاسفانه و یا خوشبختانه این موضوع برای خیلیا مهمه

دوم اینکه در پایان جلسه ی اول بگید..." چیزهای با حساسیت بالا رو همون اول میگن مثل بیماری و این موضوع و خیلی چیزای دیگه

من فکر نمیکنم درست باشه که دو نفر همه ی حرفاشون رو بزنن و بعد این جریان گفته بشه البته این بخاطر همون متاسفانه مهم بودن این قضیه برای افراد

پرسش:
پاسخ:
لازم است در خواستگاری مسائل زیر مطرح می شود:

1. هر آنچه سبب شناخت بیشتر می شود البته با توجه به اولویتها است مثلا مسائل بسیار مهم و تاثیرگذار در جلسه اول گفته می شود و همین طور سایر مسائل در جلسات بعدی با توجه به اولویت مطرح می گردد.
  2. هر آنچه که عدم طرح آن زمینه عدم آشنایی یا سوءاستفاده یا کدورت را سبب می شود.و البته احتمال متوجه شدن ایشان بعد از ازدواج بالا باشد.
  3. مسائلی که ممکن است برای ما یا گروهی از مردم مهم نباشند ولی برای طرف مقابل ما مهم است.و البته احتمال متوجه شدن ایشان بعد از ازدواج بالا باشد.
حال با خود بیاندیشید که ازدواج قبلی شما جزء مسائل بالا است یا خیر؟
به نظر می رسد جزء موارد بالا می باشد لذا گفتن آن مناسب است.البته زمان گفتن نیز مهم می باشد لذا لازم نیست در همان جلسه اول گفته شود بلکه شما می توانید پس از شناخت نسبی (البته نه پس از زدن همه حرفها)که بین دو طرف ایجاد می شود با زمینه سازی و توضیح مناسب مطرح نمایید

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

موضوع قفل شده است