صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: روح بزرگ یک فوتبالیست----تب فوتبال در كشور

 1. #1

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  156
  حضور
  34 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1265

  روح بزرگ یک فوتبالیست----تب فوتبال در كشور
  چند وقت پیش،خبر 20:30 گزارشی درباره ماشین های لوکس و گران قیمت فوتبالیست های کشورمان پخش کرد و نشان داد ماشین هایی که غربی ها آنها را لوکس می دانند و کمتر کسی سوارشان می شود،زیر پای فوتبالیست های ما یورتمه می رود.اتفاقا مطلبی را هم درباره حقوق فوتبالیست های کشور کره شمالی خواندم که فقط 2برابر مردم عادی بود.گاهی هم خبرهایی درباره ی فعالیت های انسان دوستانه فوتبالیست های بعضی کشورها می شنویم.امروز بیش از همیشه داشتم به فوتبالیست ها فکر می کردم،چون خاطره ای از یک جانباز خواندم که باعث شد خشکم بزند و به فکر فرو بروم.
  این جانباز جنگ تحمیلی برای درمان به ایتالیا رفته و در بیمارستانی در رم بستری شده بود.چند روز بعد از بستری شدن،متوجه می شود خانم پرستاری که از او مراقبت می کند،نام خانوادگی اش مالدینی است.ابندا جانباز تصور می کند تشابه اسمی است.او که نمی تواند جلوی کنجکاوی اش را بگیرد،از خانم پرستار می پرسد:آیا با پائولو مالدینی،ستاره تیم آث میلان نسبتی دارید؟خانم پرستار می گوید:پائولو برادر من است!جانباز ایرانی که خیلی خوشحال شده بود،از خانم پرستار خواهش می کند اگر ممکن است عکسی به رسم یادگاری به او بدهد و پرستار هم قول می دهد عکس را برایش تهیه کند،اما جالب ترین بخش داستان ما صبح روز بعد اتفاق می افتد.هنگامی که جانباز بیدار می شود و کنار تخت خود،پائولو مالدینی را می بیند که با یک دسته گل،منتظر بیدار شدن اوست و... .بقیه ماجرا را خودتان حدس بزنید.
  وقتی بیشتر تعجب خواهید کرد که متوجه شوید پائولو مالدینی ساکن شهر رم نبوده،بلکه برای دیدن این جانباز ایرانی از شهر میلان که در شمال غربی ایتالیاست و حدود 600کیلومتر با رم فاصله دارد،آمده تا دل این جانباز را شاد کند.

  پی نوشت:

  *ماهنامه انتظار نوجوان،امید قائمی

 2. صلوات ها 24


 3.  

 4. #2

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  225
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1284  سلام
  خیلی خیلی مطلب زیبایی بود
  از وقتی پول زیاد اومد توی فوتبال ما غیرت و ایمان و تعصب از فوتبال ما
  پر زد.این پول ها که به اونا میرسه از بیت المال ماست این پولی که
  به مربی های میلیاردی میرسه از جیب من و شماست!
  ایا کسی از ما نظر خواست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ایا اگه امام علی(ع)هم بود اینطوری با بیت المال بازی میکرد؟
  مردم ما خیلی هاشون رو میشناسم که یک سال نتونستن گوشت
  بخورن اونوقت بیت المالشون داره میره توی جیب یه عده....و به
  قول شما ماشین هاشون حقوق ده سال یکی از ما هاست...
  شما راضی هستید پولت اینطوری خرج بشه؟؟......من که نه!
  ویرایش توسط لبیک یا حسین : ۱۳۸۹/۰۴/۱۸ در ساعت ۱۵:۲۳

 5. صلوات ها 19


 6. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,418
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25229  با سلام

  نقل قول نوشته اصلی توسط rana نمایش پست ها
  چند وقت پیش،خبر 20:30 گزارشی درباره ماشین های لوکس و گران قیمت فوتبالیست های کشورمان پخش کرد و نشان داد ماشین هایی که غربی ها آنها را لوکس می دانند و کمتر کسی سوارشان می شود،زیر پای فوتبالیست های ما یورتمه می رود.اتفاقا مطلبی را هم درباره حقوق فوتبالیست های کشور کره شمالی خواندم که فقط 2برابر مردم عادی بود.گاهی هم خبرهایی درباره ی فعالیت های انسان دوستانه فوتبالیست های بعضی کشورها می شنویم.امروز بیش از همیشه داشتم به فوتبالیست ها فکر می کردم،چون خاطره ای از یک جانباز خواندم که باعث شد خشکم بزند و به فکر فرو بروم. این جانباز جنگ تحمیلی برای درمان به ایتالیا رفته و در بیمارستانی در رم بستری شده بود.چند روز بعد از بستری شدن،متوجه می شود خانم پرستاری که از او مراقبت می کند،نام خانوادگی اش مالدینی است.ابندا جانباز تصور می کند تشابه اسمی است.او که نمی تواند جلوی کنجکاوی اش را بگیرد،از خانم پرستار می پرسد:آیا با پائولو مالدینی،ستاره تیم آث میلان نسبتی دارید؟خانم پرستار می گوید:پائولو برادر من است!جانباز ایرانی که خیلی خوشحال شده بود،از خانم پرستار خواهش می کند اگر ممکن است عکسی به رسم یادگاری به او بدهد و پرستار هم قول می دهد عکس را برایش تهیه کند،اما جالب ترین بخش داستان ما صبح روز بعد اتفاق می افتد.هنگامی که جانباز بیدار می شود و کنار تخت خود،پائولو مالدینی را می بیند که با یک دسته گل،منتظر بیدار شدن اوست و... .بقیه ماجرا را خودتان حدس بزنید. وقتی بیشتر تعجب خواهید کرد که متوجه شوید پائولو مالدینی ساکن شهر رم نبوده،بلکه برای دیدن این جانباز ایرانی از شهر میلان که در شمال غربی ایتالیاست و حدود 600کیلومتر با رم فاصله دارد،آمده تا دل این جانباز را شاد کند.


  نقل قول نوشته اصلی توسط لبیک یا حسین نمایش پست ها
  خیلی خیلی مطلب زیبایی بود از وقتی پول زیاد اومد توی فوتبال ما غیرت و ایمان و تعصب از فوتبال ما پر زد.این پول ها که به اونا میرسه از بیت المال ماست این پولی که به مربی های میلیاردی میرسه از جیب من و شماست! ایا کسی از ما نظر خواست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ایا اگه امام علی(ع)هم بود اینطوری با بیت المال بازی میکرد؟ مردم ما خیلی هاشون رو میشناسم که یک سال نتونستن گوشت بخورن اونوقت بیت المالشون داره میره توی جیب یه عده....و به قول شما ماشین هاشون حقوق ده سال یکی از ما هاست... شما راضی هستید پولت اینطوری خرج بشه؟؟......من که نه!  دوستان مطالب واقعا جالبي فرمودن

  تايپك جالبي است اگر دوستان حاضر باشند در اين مورد هم به بحث بنشينيم

  تب فوتبال چرا در كشور ما اين قدر بالاست ؟؟

  چرا اين همه مسئولين دوست دارند تا همه چيز ما رنگ فوتبال به خود بگيرد ؟؟

  چرا ذائقه مردم را اين همه فوتبالي مي كنند ؟؟؟

  چه سودي دارد؟؟

  نفعش براي كيست؟؟

  بنده كه سالهاست سر اين قضيه با خودم خيلي سرو كله رفتم و گفتم حتما من نمي فهمم و نمي دونم كه ماجرا چيست و حتما مسئولين چيزهايي مي دانند كه من و امثال من از انها نا اگاهيم

  ولي واقعا اين طور است ؟؟؟

  واقعا پس پرده بالا بردن تب فوتبال در اين كشور مسايلي است كه ما ناآگاهيم؟؟؟

  دوستان نظرشان چيست؟؟؟


  ادامه دارد...........


 7. صلوات ها 12


 8. #4

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  156
  حضور
  34 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1265  نقل قول نوشته اصلی توسط طاها نمایش پست ها
  با سلام

  دوستان مطالب واقعا جالبي فرمودن

  تايپك جالبي است اگر دوستان حاضر باشند در اين مورد هم به بحث بنشينيم

  تب فوتبال چرا در كشور ما اين قدر بالاست ؟؟

  چرا اين همه مسئولين دوست دارند تا همه چيز ما رنگ فوتبال به خود بگيرد ؟؟

  چرا ذائقه مردم را اين همه فوتبالي مي كنند ؟؟؟

  چه سودي دارد؟؟

  نفعش براي كيست؟؟

  بنده كه سالهاست سر اين قضيه با خودم خيلي سرو كله رفتم و گفتم حتما من نمي فهمم و نمي دونم كه ماجرا چيست و حتما مسئولين چيزهايي مي دانند كه من و امثال من از انها نا اگاهيم

  ولي واقعا اين طور است ؟؟؟

  واقعا پس پرده بالا بردن تب فوتبال در اين كشور مسايلي است كه ما ناآگاهيم؟؟؟

  دوستان نظرشان چيست؟؟؟


  ادامه دارد...........
  سلام

  1-جناب طاها تب فوتبال در همه جای دنیا بالاست و ایران تنها کشوری نیست که در آن به فوتبال بها می دهند و اینقدر مورد متوجه است.

  2-در عصر حاضر فوتبال بسیار مورد توجه جوانان است و تنها کار مباحی است که ساعت ها جوانان را پای تلویزیون می نشاند و مورد علاقه جوانان است و تنها برای ساعتی آنها را از گناه دور می کند.

  3-باید به این نکته هم توجه داشت که هیچ تفریح دیگری نیست که جوانان این همه به آن رغبت نشان دهند.

  4-مسولین امر در کشور ما در تلاش هستند که محیط سالمی در جامعه حکم فرما باشد که فوتبال این امر را ممکن ساخته و در اینجا این نکته را نباید نادیده گرفت که فوتبال باعث همدلی و دوستی می شود.

  5-در 1ماهی که جام جهانی در حال برگزاری است میزان جرم و جنایت در ساعاتی که فوتبال در حال پخش است نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورها به طور چشم گیری کاهش یافته است.

  6-هدف مسئولین کشورمان یا مسئولین سایر کشورها از بها دادن به فوتبال این است که برای ساعاتی هر چند اندک صلح و آرامش را در کشورشان حاکم کنند و مردم کشورها به دور از هرگونه تعاملات و اختلاف های سیاسی در کنار هم و همدل به دیدن این ورزش بپردازند

 9. صلوات ها 9


 10. #5

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,058
  حضور
  15 ساعت 37 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17932  سلام.
  در گذشته فوتبال يك سرگرمي بود. مردم كه تفريح ديگري نداشتند با عشق به استاديوم ها مي آمدند و از تماشاي فوتبال لذت مي بردند. فوتباليستها هم با لذت ، عشق و تعصب بازي مي كردند.
  اما از وقتي كه به قول لبيك يا حسين پول وارد فوتبال شد همه چيز عوض شود. انسانيت و اخلاق جاي خود را به پول داد و همچ چيز با ترازوي پول سنجيده شد.به دنبال پول سياست به اصطلاح كثيف هم وارد فوتبال شد. سياستمداران، فوتبال را غنيمت شمرده و از آن به عنوان ابزاري براي مشغوليت ذهن مردم از مسائل مهم و سرپوشي بر اعمال كثيف خود استفاده كردند.وقتي كه مردم پاي تلويزيون به تماشاي فوتبال مي نشينند يا به استاديوم ها مي روند و به دنبال گل فلان بازيكن به فلان تيم فرياد مي زنند آيا فرياد مظلوماني كه در گوشه و كنار دنيا خانه هايشان بر سرشان خراب مي شود مي شنوند؟ آيا صداي ناله مادران و گريه كودكان و گرسنگان عالم را مي شنوند؟ آيا صداي شليك تيرهايي كه قلب بي گناهان را مي شكافد يا انفجار بمبهايي كه بدن ها تكه تكه مي كند ميشنوند.
  مردمي كه تا پاسي از شب پاي ديدن مسابقه فوتبال و بعد از آن تفاسير مختلف آن هستند چه تفسيري از وقايع و جنايات دنياي اطراف خود دارند؟
  در كشور ما هم متاسفانه فوتبال فكر و ذهن مردم را از مسائل مهم جامعه و مهمتر از همه از فرايض ديني خود دور كرده است. درست است كه فوتبال يك سرگرمي است اما آيا از نظر معنوي باري دارد. خواندن يك آيه قران به صد بار ديدن فوتبال مي ارزد. چرا لذت ثواب الهي را با لذت ديدن بازي فوتبال فوتباليستهايي كه غمشان عوض كردن روزانه مدل ماشينشان و خريدن فلان خانه هاي ويلايي در فلان كشورهاي اروپايي يا آمريكايي است عوض مي كنيم؟
  شايد سوال اين باشد كه سرگرمي نداريم. درست است اين هم بايد از مسئوليني پرسيد كه از زير بار مسئوليت شانه خالي مي كنند و جوان مسلمان و شيعه ايراني را سرگرم چيزي ميكنند كه نه ارزش دنيوي دارد و نه اخروي. چرا؟
  تا ديگر جوان يادش نيايد كه سالها زحمت كشيده و درس خوانده اما الان بيكار است؟
  تا فراموش كند كه دلش مي خواهد تشكيل زندگي دهد اما دستش خالي است؟
  تا فراموش كند كه زير بار گراني چطور مي تواند يك خانواده را اداره كند؟
  تا عشق و اميدش فقط رفتن به ورزشگاه و چسباندن عكس فلان بازيكني روي ديوار اتاقش باشد كه خبر از دردش ندارد.
  تا چشمانش به جاي ديدن بدبختيها و مشكلات و نواقص فقط خيره به مستطيل سبز باشد تا زبانش بسته بماند و شكايتي نكند.

  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 11. صلوات ها 4


 12. #6

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,418
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25229  نقل قول نوشته اصلی توسط rana نمایش پست ها
  -جناب طاها تب فوتبال در همه جای دنیا بالاست و ایران تنها کشوری نیست که در آن به فوتبال بها می دهند و اینقدر مورد متوجه است.


  با سلام


  بزرگوار به نظر در اين مورد نبايد خود را ديگر كشورها مقايسه كرد به چند دليل:

  -- فوتبال در كشورهاي ديگر به حال ان كشور مفيد است و پول كلاني ازاين نوع فوتبال به خزانه كشور مي زنند و با اين نوع در امد هم اعتبار كشورهاي خود را بالا مي برند و هم ثروت مندتر مي شوند

  -- فوتبالي كه در كشورهاي ديگر جاري و ساري است - كشورهايي غير از اسيا- خارج از قاب تلويزيون است و به عنوان ورزش مطرح است و دوستاران فوتبال ورزش كار هم هستند در كشور ما چطور؟؟؟ مردم بيشتر فوتبال مي بينند يا بازي مي كنند؟؟
  چرا اين همه سر رفتن مردم به ورزشگاهها و تبليغات ان هزينه مي كنند؟؟

  -- همه كشورهاي دنيا در جام جهاني پول پخش تمام بازي هاي جام جهاني را نمي دهند و از خزانه كشور كه بايد صرف ساخت برنامه هاي در تعالي انسان باشد را به كشورهايي كه بازي ها در ان برگذار مي شود نمي دهند و انها را هرچه ثروتمند تر و خود را هرچه فقيرتر نمي كنند

  پولهايي كه به هم ريختن اعصاب مردم از تبليغات وقت و بي وقت چيتوز و پفك نمكي و..... كه به گفته خودشان جزء ضرر براي بچه ها و حتي بزرگ سالان ندارد به هم مي زنند را نبايد اين گونه كريمانه در اختيار مافياي فوتبال در كشورهاي ديكر قرار دهند

  -- ايران را با چه كشورهايي مقايسه مي كنيد ؟؟ تب فوتبال در كجاي دنيا اين قدر بالاست كجاي دنيا دولت ها از سرمايه ملت ها پول حق پخش تلويزيوني مي دهند؟؟
  يك ريال از اين همه فوتبالي كه در ايران در هر سطحي كه باشد عايد مردم مي شود؟؟ بر فرض هعم كه چنين اشتباهي مي كنند ايا ما هم بايد راه اشتباه انها را دنبال كنيم؟؟

  -- فوتبال جزء به هم ريختگي اعصاب مردم و وارد كردن استرس و اضطراب حين تماشاي ان و ناراحتي پس از اتمام ان و دير حاضر شدن هگنام صبح در سركار و پايين اوردن بازدهي كارمندان و حتي كساني كه شغل ازاد دارند فايده ديكري هم داشته است؟؟

  تب تماشاي فوتبال در ايران بالاست و بنده با بالابردن اين حباب تماشاي فوتبال مخالف ام نه با بالا رفتن تب ورزش فوتبال در كشور

  اي كاش ورزش همگاني در كشور فراگير بود و بوجه ها را صرف تبليغ ورزش در كشور مي كردند و مردم با ورزش ازدست بيماري ها خلاصي مي يافتند و ايران با ورزش همگاني و گاها تخصص فوتبال در عرصه هاي بين الملل حرفي براي گفتن داشت در ان صورت بازهم مي شد خود را توجيه كنيم

  اگر ما در جام جهاني بوديم و اين همه هزينه پرداخت مي كرديم باز كمي ان هم كمي توجيه مي كرديم خود را ولي .......

  خلاصه كه فوتبال در كشورهاي ديكر مفيد به حال انهاست ولي در كشور ما نه!!!!!


  ادامه دارد........


 13. صلوات ها 5


 14. #7

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  مطالعات علوم عقلی و نقلی
  نوشته
  4,418
  حضور
  14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  25229  نقل قول نوشته اصلی توسط rana نمایش پست ها
  در عصر حاضر فوتبال بسیار مورد توجه جوانان است و تنها کار مباحی است که ساعت ها جوانان را پای تلویزیون می نشاند و مورد علاقه جوانان است و تنها برای ساعتی آنها را از گناه دور می کند. 3-باید به این نکته هم توجه داشت که هیچ تفریح دیگری نیست که جوانان این همه به آن رغبت نشان دهند.


  با سلام


  اين كه در تايپك بالا اين همه اصرار بر اين داشتم كه ايران را با ديگر كشورها مقايسه نكنيم نه تنها به دلايل از قبيل:
  -- تب ورزش فوتبال در ان كشورها بالاست نه تماشاي فوتبال

  -- فوتبال سود اوري براي انها دارد

  -- با فوتبال در عرصه هاي ديكر هم خود را قدرتمندتر مي كنند

  -- سر كرمي براي مردم و جوانان خود ايجاد مي كنند

  --و.....

  بحث اصلي بنده در اين تايپك سرگرمي است كه فرمودين

  با توجه به اعتقادات و فرهنگي كه حاكم بر انسان در تفكرات غير ديني است انسان را متعلق به اين دنيا مي داند و انسان به نظر انها داراي بعدي است مادي و لا غير

  در اين تفكر انسان بايد در اين دنيا به اوج لذت هاي دنيوي دست يابد و در راستاي اين اعتقاد سياست گذاري مي شود و برنامه ريزي

  بله بزرگوار درست فرموديد در فرهنك و اعتقادي كه جزء براي ماديات انسان برنامه ندارد استفاده از ابزار فوتبال براي سرگرم كردن انسان خوب است و شايد بهترين راه

  ولي براي كشوري كه داعيه دار اعتقادي متفاوت از اعتقادات حاكم بر بشريت است و برنامه هاي اعتقادي و فرهنگي دين اسلام را غني تر از اين مي داند كه فكري به حال ماديات بشر دارد مسئولين و سياست كذاران در امر ورزش هم بايد دنباله رو اين سياست باشند

  اسلام كارهاي عبس و بيهوده اي كه فايده براي دنيا و اخرت بشر ندارد را مصداق لهو و لعب مي داند و سرمايه گذاري در ان را عبس و بيهوده مي شمارد

  فرموده ايد جرم در ساعات پخش فوتبال پايين امده است !!!

  اين خبر بر فرض صحت هم نبايد ما را گول بزند

  بزرگوار فرموده ايد ميزان جرم پايين امده است و خودمان هم علت ان را فوتبال مي داننيم مفهوم موافقه اين مطلب يعني چه ؟؟؟
  يعني زماني كه فوتبال نيست جرم و جنايت كماكان باقي است غير از اين است؟؟؟
  و از طرفي مجرم همچنان است و ما فقط توانسته ايم مجرم را لحظاتي سرجاي خود بنشانيم كه با كسي كاري نداشته باشد ولي اصل مشكل باقي است

  حال بنده سوالي از شما دارم

  اگر اين همه سرمايه گذاري كه بر روي بالا بردن تب تماشاي فوتبال در كشور مي كنند براي از بين بردن احكام اسلام و اشنايي مردم و جوانان با احكام اسلام در مورد جرم و جنايت مي كردند و راه درست را نشان مردم مي دادند و از تربيت مجرم جلوكيري كني

  م و چندين هزار ساعتي كه از پول بيت المال مردم صرف پخش فوتبال در رسانه ملي مي شود را صرف مسايل ديني و فرهنگ غني اسلام مي كرديم مجرمي بوجود نمي امد كه حال براي سكوت چند ساعته ان اين همه هزينه بپردازيم

  بزرگوار

  كشورهاي غربي برنامه براي خود ندارند و راه كاري ندارند و دست به اين عمل مي زنند از طرفي بر فرض هم كه راه كار داشته باشند فوتبال چنان سودي برايشان دارد كه اولويت براي ان در مقابل تبليغ مسايل اخلاقي دارد

  در اخر اين بند هم عرض كنم خدمتتان كه:

  مسئولين در مقابل اين گفته امثال بنده يك توجيه دارند ان هم اين كه افكار عمومي مي خواند ما هم پخش مي كنيم بنده هم يك جواب دارم

  اين كه شما ابتدا تب فوتبال رابالا مي بريد و ذائقه مردم را عوض مي كنيد و سپس طبق اين ذائقه مردم عمل مي كنيد


  ادامه دارد........


 15. صلوات ها 4


 16. #8

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  5,227
  حضور
  68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  253
  آپلود
  48
  گالری
  41
  صلوات
  22069  با عرض سلام

  فوتبال ایران بجای سرمایه گذاری روی تیمهای پایه متاسفانه داره روی پول حال حاضر که به جیب دلالها می ره فکر می کنه.

  کار دلالی بازیکن انقدر با سیاستهای فوتبال ایران همگن و موازی هم حرکت می کنه که گاهی آدم فکر می کنه این سیاستگذاران فوتبال کشور همون دلالهای بازیکنان هستند حال چه مستقیم چه غیر مستقیم.

  این واقعا اسف باره و نیاز به یک بازبینی کلی در این سیاست احساس می شه.
  و اگر هم تا به الان این اتفاق نیفتاده دلیلش کالملا مشخصه همان دلیل بالا

  من مدتهاست که به تیم ملی کاری ندارم و اون تیم رو ملی نمی دونم و کم کم باشگاهها هم همینطور و فوتبال ایران سرنوشتش همونه که خواهد شد همونه که لیاقتشه.
  یاحق
  علی علیه السلام :
  خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

 17. صلوات ها 4


 18. #9

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  156
  حضور
  34 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1265  نقل قول نوشته اصلی توسط طاها نمایش پست ها

  -- فوتبالي كه در كشورهاي ديگر جاري و ساري است - كشورهايي غير از اسيا- خارج از قاب تلويزيون است و به عنوان ورزش مطرح است و دوستاران فوتبال ورزش كار هم هستند در كشور ما چطور؟؟؟ مردم بيشتر فوتبال مي بينند يا بازي مي كنند؟؟

  -- همه كشورهاي دنيا در جام جهاني پول پخش تمام بازي هاي جام جهاني را نمي دهند و از خزانه كشور كه بايد صرف ساخت برنامه هاي در تعالي انسان باشد

  -- ايران را با چه كشورهايي مقايسه مي كنيد ؟؟ تب فوتبال در كجاي دنيا اين قدر بالاست كجاي دنيا دولت ها از سرمايه ملت ها پول حق پخش تلويزيوني مي دهند؟؟

  -- فوتبال جزء به هم ريختگي اعصاب مردم و وارد كردن استرس و اضطراب حين تماشاي ان و ناراحتي پس از اتمام ان و دير حاضر شدن هگنام صبح در سركار و پايين اوردن بازدهي كارمندان و حتي كساني كه شغل ازاد دارند فايده ديكري هم داشته است؟؟
  سلام

  اکثر افرادی که به ورزشگاه ها می روند فوتبال رو در حد آماتور کار می کنند و حداقل هفته ای 1بار فوتبال بازی می کنند.مشخصا درصد دیدن بیشتره چون همه که نمی توانند فوتبال بازی کنند!!

  کشورهایی که حق پخش بازی های جام جهانی را ندارند مثل کشورهای عربی مردم کشورشان از طریق ماهواره فوتبال رو دنبال می کنند واز شبکه هایی از جمله zdfفرانسه بازی ها را دنبال می کنند.شما موافق هستید که مردم کشورمون فوتبال رو از طریق ماهواره ببینند؟؟؟

  از زمانی که بازی های جام جهانی شروع شده درصد دیدن سریال های شبکه فارسی وان که مالک اون یک فرد یهودی است به شدت پایین اومده و مسئولین این شبکه ماهواره ای از اینکه در این مدت هر چند کوتاه نمی توانند فیلم های سرار فسادشون رو به مردم عرضه کنند ابراز تاسف کرده اند.به خاطر این امر باید از مسئولین صدا و سیما تقدیر هم کرد.

  ایران رو با فرانسه و نیجریه و انگلیس و ایتالیا و خیلی از کشورهای دیگه مقایسه می کنم.این کشورها بعد از حذف تیم هاشون از جام جهانی در کشورشون عذای عمومی اعلام شدو و درگیری های وسیعی در این کشورها اتفاق افتاد بخصوص در فرانسه.

  تموم این کشورها پول خرج کردن و بازی ها رو خریدن.نکته ای هم که اینجا وجود داره اینه که دیدن بازی های جام جهانی جدیدا از جانب فیفا جز حقوق بشر اعلام شده و کشورهایی مثل کره شمالی که مانع شدند که مردم کشورشون بازی های جام جهانی رو ببینند، متهم شدند که حقوق بشر در کشورشون رعایت نمیشه.ایران که همینجوریش متهم به رعایت نکردن حقوق بشر هست دیگه اگر کار رو می کرد چی میشد خدا می دونه.

  فوتبال مثل همه کارها و ورزشها با غم و شادی همراهه که این 1امر عادیه و در همه کارها و فعالیت ها وجود داره.

  در همه کشورها این مشکل وجود داره،انگلیس برای حل این مشکل ساعات کاری اداراتش رو تغییر داده.

 19. صلوات ها 3


 20. #10

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  156
  حضور
  34 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1265  اسلام كارهاي عبس و بيهوده اي كه فايده براي دنيا و اخرت بشر ندارد را مصداق لهو و لعب مي داند و سرمايه گذاري در ان را عبس و بيهوده مي شمارد

  فرموده ايد جرم در ساعات پخش فوتبال پايين امده است !!!


  اين خبر بر فرض صحت هم نبايد ما را گول بزند

  بزرگوار فرموده ايد ميزان جرم پايين امده است و خودمان هم علت ان را فوتبال مي داننيم مفهوم موافقه اين مطلب يعني چه ؟؟؟
  حال بنده سوالي از شما دارم

  اگر اين همه سرمايه گذاري كه بر روي بالا بردن تب تماشاي فوتبال در كشور مي كنند براي از بين بردن جرم و اشنايي مردم و جوانان با احكام اسلام در مورد جرم و جنايت مي كردند و راه درست را نشان مردم مي دادند و از تربيت مجرم جلوكيري كنیم و چندين هزار ساعتي كه از پول بيت المال مردم صرف پخش فوتبال در رسانه ملي مي شود را صرف مسايل ديني و فرهنگ غني اسلام مي كرديم مجرمي بوجود نمي امد كه حال براي سكوت چند ساعته ان اين همه هزينه بپردازيم

  بزرگوار

  كشورهاي غربي برنامه براي خود ندارند و راه كاري ندارند و دست به اين عمل مي زنند از طرفي بر فرض هم كه راه كار داشته باشند فوتبال چنان سودي برايشان دارد كه اولويت براي ان در مقابل تبليغ مسايل اخلاقي دارد

  [/quote]
  سلام

  پس فوتبال هم جز کارهای بیهوده محسوب میشه و لهو لعب!!!سرمایه گذاری در فوتبال فقط و فقط صرف کشیده نشدن جوانان به گناه می تونه باشه.

  منظورم این بود که جوانانی که در ساعاتی که فوتبال پخش نمیشه در خیابانها پرسه می زنند و موجب آزار و اذیت مردم میشوند در زمان پخش فوتبال دیگه این کار رو نمی کنند.درسته که باید فرهنگ سازی بشه و از این کارها جلو گیری کرد ولی این امر زمان می بره و مسئولین دارند فعلا با این کار این چنین جوانانی رو کنترل می کنند.

  شما اگه راه کار مناسبی برای نهادینه کردن مسایل دینی واخلاقی در بین خانواده ها دارید بسم الله.وقتی جوانان جامعه هیچ رغبتی برای آموختن مسایل دینی ندارند باید چه کرد؟؟

  فوتبال برای کشور ما هم می تونه سود هنگفتی داشته باشه ولی زمانی که باشگاه ها خصوصی سازی بشن.

  نکته ای که اینجا باید متذکر بشم اینه که خانواده ها وقتی که می خواهند بچه هاشون رو به کلاس قرآن بفرستند ابتدا اونها رو در کلاس فوتبال ثبت نام می کنند چرا؟؟چون چاره ای جز این کار ندارند و بچه هاشون رو که عشق به فوتبال دارند و به بهانه فوتبال به کلاس قرآن می فرستند.
  ویرایش توسط طاها : ۱۳۸۹/۰۴/۱۹ در ساعت ۲۱:۵۸

 21. صلوات ها 2


صفحه 1 از 12 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود