برندهای مطرح گوشی ایرانی

تب‌های اولیه

24 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
برندهای مطرح گوشی ایرانی

[="Arial Black"][="Blue"]سلام
میخواهم یک گوشی موبایل اندروید بخرم.
روی ایرانی بودنش تأکید دارم.

دوستانی که برندهای ایرانی گوشی موبایل را می شناسند و درباره اش اطلاعات دارند لطفا برند را معرفی کنند.
اگر کسی تجربه ای از یک گوشی برند ایرانی دارد لطفا تجربه خودش را در اختیار سایر دوستان علاقمند قرار دهد.[/][/]

عبد شکور;981956 نوشت:
سلام
میخواهم یک گوشی موبایل اندروید بخرم.
روی ایرانی بودنش تأکید دارم.

دوستانی که برندهای ایرانی گوشی موبایل را می شناسند و درباره اش اطلاعات دارند لطفا برند را معرفی کنند.

با سلام

برند مطرح ایرانی glx هست

مثلا جی ال ایکس ماد

ابوالفضل;981962 نوشت:
با سلام

برند مطرح ایرانی glx هست

مثلا جی ال ایکس ماد

با سلام و عرض ادب و احترام

این سخن یکی از کارشناسان این کارخونه هست :

قطعات به‌صورت نیمه ساخته «ckd» برای مونتاژ وارد کارخانه می‌شوند.

قطعات مهم از شرکت «مدیا تک» تایوان و قطعات جانبی از کشور چین تأمین می شود

دوست گرامی تکنولوژی تولید پردازنده و قطعات مهم و حتی جانبی گوشی در ایران موجود نیست
حتی باطری ها هم وارداتی هست !

[=Arial Black]با سلام و تشکر

اینجا هدفمون از این موضوع ، ذکر نام برندهای ایرانی است. برندهایی که مشهور به ایرانی بودن هستند. و نیز تجربه دوستانی که این برندها را استفاده کرده اند. چه این برندها کاملا قطعاتشون تولید داخل باشه چه نباشه. برندهای مشهور به ایرانی.

بحثمون در ارتباط با این مسایل که مثلا تولید کنندگان چکارهایی باید بکنند تا مردم تشویق به خریدن کالای ایرانی بشوند و .... نیست.
اینها البته مهم اند اما بحثهایی هستند که میشه در تاپیکهای دیگری به طور مستقل بهش پرداخت.

برندهای گوشی مشهور به ایرانی - چه قطعاتش مال ایران باشه چه نباشه- دوستان اگر سراغ دارند معرفی کنند.

عبد شکور;981968 نوشت:

اینجا هدفمون از این موضوع ، ذکر نام برندهای ایرانی است. برندهایی که مشهور به ایرانی بودن هستند. و نیز تجربه دوستانی که این برندها را استفاده کرده اند. چه این برندها کاملا قطعاتشون تولید داخل باشه چه نباشه. برندهای مشهور به ایرانی.

بحثمون در ارتباط با این مسایل که مثلا تولید کنندگان چکارهایی باید بکنند تا مردم تشویق به خریدن کالای ایرانی بشوند و .... نیست.
اینها البته مهم اند اما بحثهایی هستند که میشه در تاپیکهای دیگری به طور مستقل بهش پرداخت.

برندهای گوشی مشهور به ایرانی - چه قطعاتش مال ایران باشه چه نباشه- دوستان اگر سراغ دارند معرفی کنند.

سلام.
گفتید تجربه من تجربمو میگم.
البته اصلا دوست ندارم چهره محصول ایرانی رو مخدوش کنم. ممکن هم هست تا الان مشکلاتشو رفع کرده باشن. الله اعلم.
این موضوع مال چندین سال پیشه.

ما یه گوشی هوشمند از جی ال ایکس خریدیم. متاسفانه همون اولش لمسیش خراب بود. یه مقدار از صفحه اش لمس نمیشد. فرستادیم نمایندگی نمیدونم تعمیر کردن یا تعویض بعدش فرستادن. البته چیزی که فرستادن یه مشکل داشت اونم اینکه پلاستیک محافظ صفحه نمایش رو خودشون رو صفحه نمایش نزاشته بودن. (وقتی که خریدیم خودش داشت خیلی راحت بود ولی بعد از تعمیر یا تعویض جداگانه داده بودن!) خودمون خواستیم درست کنیم که خب زیرش حباب و هوا جمع شد چهره ی زیبایی نداشت!
خلاصه بعدش هم گوشی نمیدونم چند ماه اما اگه درست یادم باشه بیش از یک سال عمرش به دنیا نبود و دوباره خراب شد. اینبار دیگه تعمیر نکردیم.

ان شاء الله تو این مدت این مشکلاتو رفع کرده باشن.

عبد شکور;981968 نوشت:

تنها گوشی موبایلی که ادعای ایرانی بودن داره glx هست

این هم توضیحات سایت maxabout درباره برند جی ال ایکس ایرانی !!!!

September 12, 2013

GLX mobile company is based in China.

It’s headquarter are in Hong Kong, China.

It was founded in September 2010 as GLX International (HK) Limited. This is well established brand in Global market and member of Zeron Group. It was established in Mideast in September 2006,

ERTEBAT HAMRAH GOUYA ARVAND COMPANY,

is one of the leading mobile manufacturers in Mideast and is promoting GLX mobile phones in Mideast – Africa and Russian countries. The Company's slogan is “Science and Technology serve the public”. Main mission of the company is to provide its users excellence, innovation, efficiency and affordability in company's products. It is a global leading supplier in mobile communication products. GLX's good quality and well established market position, it now concentrate on providing excellence, style in mobile phones, quality and it targets the each and every kind of mobile users from high
to low users and comes with multiple choices.

به طور مثال گوشی جی ال ایکس تی وان ایرانی همون glx n330 چینی هست

[="Arial Black"][="Blue"]

ابوالفضل;981962 نوشت:
مثلا جی ال ایکس ماد

ابوالفضل;981962 نوشت:
مثلا جی ال ایکس ماد
این مدل را می شناسید؟[/]

عبد شکور;982117 نوشت:
[=Arial Black]
این مدل را می شناسید؟

سلام

یکی از رفقا خیلی وقت پیش خریده بود و راضی بود .

برای بررسی بیشتر به لینک برید .
قسمت نظرات رو هم بخونید اونایی که خریدن و تجربه استفاده دارند

http://www.glx.ir/Products/1/%D8%AC%DB%8C%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3-%D9%85%D8%A7%D8%AF-(g6)

مدل های دیگر :

http://www.glx.ir/Store/2/%DA%AF%D9%88%D8%B4%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%AC%DB%8C-%D8%A7%D9%84-%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3

ابوالفضل;982139 نوشت:
سلام

یکی از رفقا خیلی وقت پیش خریده بود و راضی بود .

برای بررسی بیشتر به لینک برید .
قسمت نظرات رو هم بخونید اونایی که خریدن و تجربه استفاده دارند

http://www.glx.ir/Products/1/%D8%AC%DB%8C%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3-%D9%85%D8%A7%D8%AF-(g6)

مدل های دیگر :

http://www.glx.ir/Store/2/%DA%AF%D9%88%D8%B4%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%AC%DB%8C-%D8%A7%D9%84-%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3

خیلی جالب هست که تمام نظرات خوب و مثیت هست!!!!!!!

کافیه یه نگاه به سایت های فروش بی طرف بندازید تا ببینید در اونجا هم همین طور هست ؟؟!!!!!

مثلا دیجی ..لا

نظرات برای گوشی ماد جی ال ایکس :

[=iran_sansregular]من دو تا گرفتم یکیش همون روز اول از دست بچم افتاد رو فرش تاچش شکست گفتن 180 هزینه تعمیرشه دومی هم از روز اول خراب بود صدا خوب ضبط نمی‌کرد و مخاطب هم صدات رو خوب نمیشنید فرستادم نمایندگی ، بدون تعمیر بهم برگردوندن در ضمن گاردش هم ناموجوده !!!! .این گوشی ها زیاد و بدون هیچ علتی هنگ میکنن یعنی در واقع تاچش کار نمیکنه
[=iran_sansregular]شدم مایه خنده بقیه . این هم حکایت حمایت از تولید ملی

[=yekan] [=yekan]نداشتن قطب نما

[=yekan]ميکروفون ضعيف

[=yekan] [=yekan]بلندگوي بيروني متوسط

[=yekan]زمان شارژ شدن زياد

[=iran_sansregular]
[=iran_sansregular]ما این گوشی رو سال قبل از دیجی ..لا
[=iran_sansregular]ودوبار مجبور شدیم گوشی رو کلا فرمت کنیم

[=iran_sansregular]من این گوشی را ابان95 خریدم اما فقط سه ماه کار کرد
[=iran_sansregular]و این خدمات پس از فروش و گارانتی و تعمیرو تعویض هم هیچکدومش برای من وجود نداشت
[=iran_sansregular]اومدم خیر سرم از کالا وطنی حمایت کنم که هفت ماهه که تلفن همراه ندارم چون من یه دانش اموزم و هزینه خرید یه گوشی دیگه ندارم
[=iran_sansregular]باید بشینم هفتگیامو جمع کنم تا بتونم یه تلفن دیگه بخرم
[=iran_sansregular]اما ایندفعه یه گوشی دسته سوم چینی بخرم سمت کالای وطنی نمیرم
[=iran_sansregular]و نمایندگی فعال در تهران انقد رفتار بد و طلبکارانه ای داشتن که کلا ذهنیت من راجب کالای ملی تغییر کرد
[=iran_sansregular]حتی یه تقویم ساده را هم باز نمیکرد . همش از برنامه میپره بیرون
[=iran_sansregular]الانم با تبلت بابام پیام گذاشتم یه سریا میان میگن گوشی نداری چجوری اومدی دیجی کالا...
[=iran_sansregular]و اینم بگم که از سایت خود glxخریدم

[=yekan]دوربين ضعيف تر از مقداري که گفته شده!

[=yekan]داغ شدن شديدصفحه

[=yekan]داغ کردن نسبي صفحه هنگام مکالمه و احساس داغي درناحيه گوش

[=yekan]صداي حين مکالمه ضعيف- صداي پخش موسيقي نسبتا ضعيف

[=yekan]دوربين اصلي و سلفي معمولي و درحد 13 نيست

[=iran_sansregular]داغ شدن قسمت بالای این گوشی در حالت ذکر شده به خاطر پردازنده 4هسته ای این گوشی هست که از نظر فنی ایراد نیست ولی به هر حال روی اعصاب کاربر هستش!

[=iran_sansregular]رو قابلیت 4g اصلا حساب نکنید چون هی از شبکه خارج میشه و من تا حالا نتونستم با سرعت بیشتر از 1.5 مگ دانلود کنم.موقع مکالمه باید داد بزنید تا شاید طرف مقابل صداتونو بشنوه.باطریش زود خالی میکنه.قطعاتش پیدا نمیشه.من دنبال بازرش هستم اما پیدا نکردم و تو شهرمون دنبال نمایندگیش میگشتم که گفتن جمع کرده رفته.دوربینش هم در حد 13 نیست.سلفیش هم افتضاخه.موقع ثبتنام گفته بودن آندروید 6 تحویل میدیم ولی تا حالا حتی آپدیتش هم نیومده.در کل باید بگم خرید این گوشی ریسکه چون اگه یه قطعش خراب بشه باید بیخیال گارانتی بشین چون هیچ جوابی بهتون نمیدن و میگن منتظر باشین تا آندرویدش رو به روز کنیم تا همه مشکلاتش حل بشه.ماهم یکساله منتظریم!!!فقط ظاهر خوبی داره که همین قولم زد و خریدم و پولمو دور ریختم.لطفا کسایی که این گوشی رو استفاده کردن نظر بدن نه کسایی که از اینور اونور یه چیزایی راجب این گوشی ایرانی شنیدن.یه ذره بزارین رو پولتون گوشی خوب بخرین

[="Tahoma"][="Black"]گوشی که نمیدونم ولی سرفیس w11 از شرکت جی ال ایکس بدک نبود.[/]

[="Arial Black"][="Blue"]

ناگفته هاي ناب;982246 نوشت:
گوشی که نمیدونم ولی سرفیس w11 از شرکت جی ال ایکس بدک نبود

سلام
این اگر گوشی نیست چیه؟[/]

بسم الله الرحمن الرحیم

موضوعات و بحث های غیر مرتبط تحت عنوان

[h=1]کالای ایرانی بخریم حتی اگر بی کیفیت بود ؟[/h]
جدا گردید
بعد از باز شدن همان موضوع بحث هارو پیگیری کنید

عبد شکور;981968 نوشت:

[="Arial Black"][="Blue"]سئوال اصلی شماره 1:
غیر از glx ، چه برندهای ایرانی دیگری در گوشی موبایل داریم؟
[/]

با تشکر از مطلب مفیدتون

عبد شکور;982471 نوشت:
[=Arial Black]سئوال اصلی شماره 1:

سلام علیکم

دیمو گوشی دیگر ایرانی بود که بنظر از سال ۲۰۱۲ فعالیتش متوقف شد . ما سالیانه ۲۰ تا ۲۵ میلیون گوشی قاچاق غالبا بی کیفیت و ارزان وارد کردیم و ادامه فعالیت در چنین بازاری برای هیچ شرکتی حتی آن شرکت برند و درجه یک باشد ولی محدود به بازار داخلی ممکن نیست

آخرین تولیدات در اینجا میتوانید مشاهده کنید

https://www.mobile.ir/brands/113-dimo.aspx

فتوایی مبنی بر تحریم ورود کالایی که مشابه داخلی داشته باشد توجیه عقلانی دارد ، هیچ کشوری در بازار رقابت جهانی حتی با وجود قوانین سخت گیرانه بین المللی بنا بر منافع ملی اش اجازه نمیدهد هر گوشی ای وارد کشورش شود و بازار داخلی را از بین ببرد چون در اینصورت باید با چند معضل بزرگ همچون تعطیلی کارخانه ها و بیکاری ، کاهش صادرات و ارز آوری و کاهش ارزش پولی شیوع فقر و بی نظمی در جامعه روبرو گردد .

وقتی فتوایی رو عالمی بنا بر قواعد مسلم دینی صادر میکند و عقل و منطق بر درستی آن اذعان و اعتراف دارند عده ای بطور مطلق سر به مخالفت بر میدارند این جای تامل دارد که این عده چه هستند و چه فکر میکنند و افکارشان چه مبنای عقلانی میتواند داشته باشد.

مقاله ای در روزنامه اقتصاد چاپ شد که یک دکتر اقتصاد آن را نوشته بود . ایشان مدعی شده بود کشورهایی که تولید داخلی دارند مستعمره اند و کشورهایی که اقتصاد و تولید برون گرا دارند استعمارگر . یعنی چین و امریکا که نزدیک به ۳۰ درصد بازار جهانی رو مال خود کرده اند و سود میبرند مستعمره اند و عربستان که گندمش را قطع کنند از بین میرود استعمارگر !

خیلی عجیب است . این چه منطقی است .

کالای داخلی با مهار قاچاق و تعرفه های متعارف بر واردات و عدم ورود کالاهای پر تولید و اشباع شده توسط تولید کننده های داخلی در شرایط رقابت منصفانه قرار میگیرد والا سرنوشت تولید کننده تعطیلی است یا مونتاژ کالا

کیفیت هم وابستگی کامل به بازدهی فروش کالا در بازار دارد . بازار ایران با این سیاست کلان و خرد اقتصادی کالای ایرانی را تحریم کرده نه با حکم ترامپ

سلام

گوشی جی ال ایکس ایرانی هستن خوبه، اما:
فقط گوشی های هوشمندش خوب هستن؛ من خودم جی ال ایکس پارس خریدم خیلی هم خوب دراومده چند ساله مثل خر کار میکشم ازش. گرچه هیچ گوشی بدون نقص نیست.
اخیرا گوشی های جدیدی مثل آریا، آریا1، شاهین و دو تا گوشی هوشمند میان رده دیگه هم معرفی کردن. از اینا خوبه حمایت بشه، اما گوشی معمولی و کلاسیک بجز یکی دوتاش که اسماشونم نمیدونم بقیه ش اصلا به درد نمیخورن.

خدمات پس از فروششون ضعیفه مثلا یه گوشی رو میفرستی واسه تعمیر یک ماه، دو ماه الافی داره اونم بخاطر اینه که کارخونه ش تو اهوازه.

[=Arial Black]

navid313;982506 نوشت:
اخیرا گوشی های جدیدی مثل آریا، آریا1، شاهین و دو تا گوشی هوشمند میان رده دیگه هم معرفی کردن.

گوشی سپهر چی؟
در مقایسه با گوشی هایی که نام بردید ، بالاتره یا پایین تر؟ این گوشی چه مزیت یا کمبودی داره؟
اینجا

[="Arial Black"][="Blue"][/]

عبد شکور;982471 نوشت:
[="Arial Black"][="Blue"]سئوال اصلی شماره 1:
[/]

سلام
جی ال ایکس فقط مونتاژش تو ایرانه
یعنی ساخت ایران نیست...

یا صاحب الزمان
یاعلی مدد

[=Arial Black]

یا علے;982644 نوشت:
جی ال ایکس فقط مونتاژش تو ایرانه
یعنی ساخت ایران نیست...

وقتی از تولید ملی حمایت نشود، آنها مجبور می شوند علاوه بر تعدیل نیرو ، از "تولید" به "مونتاژ" روی بیاورند.
جی ال ایکس اولش با دو هزار نیرو به تولید مشغول بود، اما چون در مقابل گوشی های خارجی عمدتا قاچاق از سوی مردم و مسئولین حمایت نشد، الان با فقط دویست نیرو کار مونتاژ انجام میده.

ما باید حمایتشان کنیم تا در کار تولید موفق شوند. آنهم به طور متعصبانه.
یکی از جاهایی که تعصب ، صحیح است همین جاست.
حتی رهبر معظم انقلاب حفظه الله تعالی هم همین کلمه تعصب را در این مورد به کار بردند.

تعصب داشتن در اینجا یعنی چه؟
یعنی ارزیابی سبک سنگین کنیم ببینیم کدام محصول برای ما به صرفه تر و کیفیتش بهتره، آن را بخریم؟
یعنی بگوییم اول کیفیت تولید داخلی را بالا ببرید تا بعد ما بخریم؟
این که تعصب نیست...

سلام علیکم

این تعصب بنفع خودمان است خودرو تولید داخل هیچ جای تعریفی از خودش باقی نگذاشته در حالیکه میتوانست و این امکان را داشت که بهتر باشد ولی این کار را نکرد . با تمام این احوال ، شغل ایجاد کرده . خیلی ها توی این کشور شاغلند و بیمه درمانی دارند و امنیت شغلی دارند .
این مساله تعصب را به بدترین تولید داخلی پیوند مثالی زدم تا بهترین را بتوانیم تصور کنیم .
کشورهایی که تولید کننده و صاحبان برندهای بین المللی هستند کارخانه های مونتاژشان را به کشورهای فقیر و ناتوان نگاه داشته شده میفرستند تا از نیروی کار ارزان و هزینه های کم حمایتی از کارگر نهایت استفاده را ببرند و همچنین از موقعیت جغرافیایی آن کشورها استفاده کنند تا بازار جدیدی ایجاد کنند .
این نگاه برده داری رو سر بگردانیم سر خودمان آورده اند وقتی از تولید داخلی سر برگداندیم . وقتی حقوق کارگر رو به خاطر تورم به کمترین مقدارش رساندیم و قرارداد سفید امضا را امری روتین برای کارگر داخلی کردیم .
این خر خسته و گرسنه ای که میسازیم آماده برده شدن است . نکنیم این کار را . حمایت کور از این روند که ذکر شد چیزی غیر از مزدوری سرمایه سالاران خارجی و ظلم در حق ملت خودمان و خودمان در نهایت امر نیست .

موضوع منحرف شد از ایجاد کننده تاپیک جناب عبد شکور عذرخواهی میکنم . ولی وقتی درباره شرکت داخلی تولید کننده پرسیدند نمیشد ذکر شود ولی دلیل تعطیلی امثال این تولید کننده ها ذکر نگردد .

و من الله التوفیق

عبد شکور;982249 نوشت:
سلام
این اگر گوشی نیست چیه؟

سلام
معذرت میخوام بابت تاخیر.@};-

سرفیس w11 ننوعی تبلت با قابلیت اتصال به کیبورد هست..به لحاظ تکنولوژی بالاتر از موبایل و به لحاظ اندازه و وزن کم تر از لپ تاپ.
اگه عملیات های سنگینی انجام نمیدین پیشنهاد میکنم به جای لپ تاپ سرفیس تهیه کنین.
نمونه های خارجیش (البته حدود یکسال قبل ) بالای 2 میلیون بود اما من اینو 600 هزار خریدم و راضیم.
یادم اومد که ماه مبارک رمضان سفارش دادیم و شهریور به دستمون رسید.
بخش بازاریابیش هم جالبه.
فقط صدای اسپیکرها ضعیفه و صفحه محافظ هم نداره!

در این فیلم در توضیحات خوبی در مورد سرفیس ایرانی w11 هست ومطابق با واقعیته:
https://www.aparat.com/sidmahdi

همین الانم با w11 glx تایپ میکنم.:-bd

البته در سایت جی ال ایکس نوشته فاز اول تولید این تبلت وارداتی است و در صورت استقبال مردم خط تولید در ایران مستقر و کیفیت افزایش خواهد یافت.

به جز جی ال ایکس برند دیگه ای نیست تو زمینه موبایل ..
اونم کیفیتش واقعا پایینه