جمع بندی حدیث درباره ارتباط مو و ناخن با فقر

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حدیث درباره ارتباط مو و ناخن با فقر

سلام من یه حدیثی شنیده بودم که گفته بود اگه مو و ناخن زیر دست و پا باشه موجب فقر میشه طرز بیانش اینطور نبود ولی همینو گفته بود ایا این حدیث درسته وجود داره این حدیث؟ چون من همش موها زیر دستو پامه تو کفشم 10-15 تا مو چسبیده در هم نمیاد هرروز یه عالمه باش راه میرم وقتی موهامو میزنم مثلا ریشو سبیل میزنم یه عالمه موی ریز هست که میریزه زمین یا به ماشین میچسبه بعدن میریزه یا موی سرم رو کوتاه میکنم این همه میریزه تو خونه هم که پره مو هست این حدیث وجود داره و درسته؟ جواب رو به ایمیلم بفرستید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد واسع

بسمه تعالی
با سلام و احترام
طبق بررسی های انجام شده حدیثی مبنی بر اینکه اگر مو یا ناخن زیر دست و پا بماند موجب فقر می شود در منابع روایی یافت نشد.

پیروز باشید.

[="Tahoma"][="Navy"]

spirit;980152 نوشت:
سلام من یه حدیثی شنیده بودم که گفته بود اگه مو و ناخن زیر دست و پا باشه موجب فقر میشه طرز بیانش اینطور نبود ولی همینو گفته بود ایا این حدیث درسته وجود داره این حدیث؟ چون من همش موها زیر دستو پامه تو کفشم 10-15 تا مو چسبیده در هم نمیاد هرروز یه عالمه باش راه میرم وقتی موهامو میزنم مثلا ریشو سبیل میزنم یه عالمه موی ریز هست که میریزه زمین یا به ماشین میچسبه بعدن میریزه یا موی سرم رو کوتاه میکنم این همه میریزه تو خونه هم که پره مو هست این حدیث وجود داره و درسته؟ جواب رو به ایمیلم بفرستید

سلام
با توجه به مذاق شرع در امور هرمورد و مصداقی که خلاف طهارت و پاکی و نظافت باشد در رزق انسان اثر منفی دارد.
جنبه ظاهری اش این است که عدم پاکی و نظافت موجب انزجار افراد می شود و چه بسا ابعاد باطنی هم داشته باشد.
یا علیم[/]

من هم چنین چیزی نشنیدم اما وقتی این سوال رو دیدم جستجو کردم اما چیزی پیدا نکردم

سوال: آیا این سخن که اگر« مو یا ناخن زیر دست و پا قرار گیرد» موجب فقر می شود روایت بوده و صحیح است؟

پاسخ:

هر چند در منابع روایی برخی از اعمال و رفتارهای انسان موجب فقر دانسته شده است اما طبق بررسی های انجام شده حدیثی مبنی بر اینکه اگر مو یا ناخن زیر دست و پا بماند موجب فقر می شود در منابع روایی یافت نشد.

موضوع قفل شده است