صفحه 11 از 11 نخست ... 91011
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مقصر این اشتباهات در جامعه اسلامی چه کسانی هستند؟

علاقه
    تفکر
    نوشته
    302
    حضور
    17 روز 14 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    566

سلام جناب مسلم .
    فرض کنین که الان ما میخواهیم یک برنامه بانکداری بنویسیم ؛ روش درست این هستش که بیایم و یک Server ایجاد کنیم و تمامی داده های مشتریان رو در درون Server نگهداری کنیم ؛ سپس هر کدوم از Client ها میتونند به Server یک Query بزنند و درخواست سرویس کنند .

در این نوع نگرش تمامی افراد ؛ اطلاعات حسابشون ؛ اعم از نام و نام خانوادگی ؛ شماره حساب ؛ تاریخ تولد ؛ میزان داریی و ... در درون یک سرور بزرگ ذخیره میشه و هر وقت که ما تقاضای پولی رو میکنیم و یا پولی رو به حسابی واریز میکنیم ؛ هر کدوم از Client ها این اطلاعات رو در درون Server به روز رسانی میکنند .

یعنی ما یک کامپیوتر مرکزی داریم ؛ همه ازلاعات در اونجا ذخیره میشه ؛ و هر کامپیوتر دیگری که میخواد به حساب واریز کنه یا از حساب برداشت کنه با Server در ارتباط قرار میگیره .

این یک نوع پیاده سازی Database هست که SQL بر این مبنا ساخته شده است . بنابراین اگر حاکمیت Server رو شناسایی کنه ؛ با بستن IP اون میتونه کاری بکنه که Client ها نتونن با Server در ارتباط قرار بگیرند . ( Replication و Distributed Transaction Coordinator به بحث ما مربوط نمیشن )

تا اینکه تکنولوژی به نام بلک چین معرفی شد ...
    در درون تکنولوژی بلاک چین ما دیگه Server , Client نداریم ؛ کل دیتابیس در درون هر یک از نودها نگهداری میشه ؛ به بیان دیگه تمامی نودها ( تمامی کسانی که در درون شبکه هستند ) یک نسخه از Database رو در اختیار دارند و اگر بخواهد مثلا خرید و فروشی صورت بگیرد این به روز رسانی در درون تمامی کامپیوترهایی که در درون این زنجیره بلاک قرار دارند به روز رسانی میشه .

بلاک چین یک تکنولوژی ذخیره و بازیابی داده هست ؛ و ربطی به اپلیکیشنی که میخوایهم روش پیاده سازی کنیم نداره ؛ در حقیقت بلاک چین یک نوع مدیریت پایگاه داده در درون بستر اینترنت میباشد که هر کسی یک نسخه کامل از کل داده ها رو داره ؛ و با هر ترانزاکشین کل دیتابیس ها به روز رسانی میشه .

خوب ...
    همکنون ما در حدود 100 تا سکه دیجیتال داریم و هر کدومشن هم خصوصیاتی دارند ؛ مثلا بیت کوین ... تعداد سکه هاش محدود هست و به مرور زمان استخراج سکه های بیت کوین سخت تر هم میشه و بنابراین به مرور زمان گرون تر میشه ولی ریپل زیر نظره بانکهای آمریکایی هست و هر لحظه که مناسب بدونن سکه به بازار تزریق میکنند و ...

صحبت من .... در ارتباط با گرام نبود .
    صحبت من بیشتر در این ارتباط بود که تکنولوژی بلک چین از این جهت که میتونه بدون Server کار کنه و هر Node میتونه محتویات کل Database رو در درون خودش نگه داره میتونه برای حاکمیت تهدید محسوب بشه ... چون به هیچ وجه نمیتونن جلوش رو بگیرن ...

یعنی بر اساس این تکنولوژی شما میتونید یک نرم افزار فروش مواد مخدر بزنین ... هیچ کسی نمیتونه شما رو فیلتر کنه ... هیچ جور نمیتونن پیداتون کنن و بر اساس بیت کوین هم پول رد و بدل میشه ...

اگر اجازه بدین در درون پست بعدیم در مورد اینکه چجوری بلاک چین میتونه نظامها رو لیبرال دموکرات کنه ... توضیح میدم . زیاد شد ...
    ویرایش توسط مبنای 2 : ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ در ساعت ۱۳:۰۲
    همتون رو به خدا میسپارم و از همه خدافظی میکنم ؛

هیچ زمان ندرید ولی همواره دندانهایتان را تیز نگاه دارید ؛ هیچ وقت برای خدا دندانهایتان را نکشید ؛ که گوسفندان هم به شما خواهند خندید . و خداوند تنها تماشا میکند . ( جمله قصار از خودم ) .

2. صلوات

نوشته
    806
    حضور
    16 روز 13 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    847

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها

اگر منظورتان فقط فساد بانکی است خب این اطلاقی که در کلام وجود دارد رهزن است...
    کل بحث ما درباره اقتصاد و سیستمش بود نه انقلاب ... پس توجیهتان قابل قبول نیست ...
    در ثانی بنده در پست بعدی عرض کردم :

اینکه 40 سال سیستم بانکی غیر اسلامی بوده سیاه نمایی نیست
    اینکه 40 سال سیستم بانکی کشور مانع تولید و پویایی اقتصاد و موجب تورم و .... شده سیاه نمایی نیست...
    اینکه سیستم بانکی ما در حال جنگ با خدا و رسولش بوده سیاه نمایی نیست..
    اینها عین واقعیت است...
    یکی از اعضای شورای فقهی وقتی در تلویزیون این حرف را گفت که بانک های ما اسلامی نیست، مجری خیلی تعجب کرد که پس چرا وضع این طور است؟!!
    حالا بعد از 40 سال فقط بلندگوی علما کمی صدایش بلند شده که بله سیستم بانکی مشکل دارد!

با این همه توضیح دیگر جایی برای توجیه شما باقی نمی ماند ..

من در ادامه عرض کردم وظیفه مردم چیست؛ اما شما آن را اقتصاد دستوری، موضع منفعلانه و مانند آن دانستید؛ در حالی که در شرایط فعلی یگانه راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است؛ خب آیا مخالفت با آن به این بهانه ها تیشه به ریشه این مردم نیست؟
    منم عرض کردم وظیفه مردم و شما چیست...
    و عرض کردم اشکال کجاست ...
    اقتصاد دستوری و تکلیف محور، اقتصادی با فساد سیستمیک است که از اعتقادات و باورهای مردمی یا از دستورات و بخش نامه ها در جهت پوشاندن ضعف های خود استفاده می کند و بر گرده مردم سوار می شود که مردم در آن نقش ابن لبون را دارند ... در این اقتصاد اگر راه حل های تکلیف محور را به مردم پیشنهاد بدهیم ، یعنی صبر بر فساد ... و می توان پیش بینی کرد سرانجام بدش به انتحار اقتصادی می انجامد ... یعنی چون سیستم از بالا اصلاح نمی شود و مردم راهی برای نجات خود از وضع موجود و اصلاح سیستم پیدا نمی کنند، انتحار کرده و به سیستم های غیر خودی وابسته می شوند مثلا دلار و یورو و گرام ... و این وابستگی تا ورشکستگی و نابودی اقتصاد ادامه خواهد یافت...اقتصاد دستوری، خودباوری مردم و اعتقادات مردم را از بین می برد زیرا مردم دارند ضعف های سیستم را تحمل می کنند و چون هر چه قدر تلاش می کنند به گشایش نمی رسند، یا اعتقاداتشان متزلزل می شود یا خودباوری شان مضمحل می گردد ... لذا راه حل اصلی، اصلاح سیستم است پس اگر بلد نیستند مصلح باشند لااقل مقلد خوبی باشند ... اما عملا می بینیم که در این 40 سال راه حل های شما و دیگران تکلیف محور و دستوری بوده ... مثال هم زیاد است که قبلا نمونه گفتم ...
    اما اقتصاد غیر دستوری اقتصادی با سیستم سالم است که متکی به اعتقادات و دستورات نیست و کافر و مومن را به راه درست اقتصادی رهنمون می شود مثل کشورهای آلمان و ژاپن و ...

اگر در این زمینه هم شما موافق نظر بنده هستید پس اختلافی وجود ندارد، شما چرا مرتب از بنده نقل قول میگیرید و نقد می کنید؟
    این دیگر چه مغلطه ای است؟!
    خوب من هم می توانم بگویم چرا مرتب از بنده نقل قول می گیرید و نقد می کنید ؟
    اگر ابتدای گفتگو را هم حساب کنیم من نقل و قولم بابت عدم اعتماد به پیام رسان داخلی بود نه اقتصاد ...
    به هر حال به سبک خودتان جواب می دهم :
    جناب مسلم اگر اختلافی وجود ندارد چرا مرتب از بنده نقل قول می گیرید و نقد می کنید ؟
    از این پاسخ که بگذریم
    اختلافات در پست های گذشته مطرح شد و شما هم به آنها نقد داشتید پس نمی توانید منکر اختلافات بشوید ... نمی گویم سوء برداشت وجود نداشته ولی اختلاف وجود داشته ...

نقد مسئولین را که من هم قبول دارم، ما در مقام بیان وظایف مردم هستیم و شما مرتب نقل قول میگیرد و اشکال میگیرید و بعد معلوم میشود اختلافی نداریم!
    در مورد نقل قول گرفتن که پاسخ دادم اما در مورد نقد مسئولین و بیان وظایف مردم عرض می کنم
    هم شما و هم من گفتیم هم مردم مقصر هستند و هم مسئولین ...
    پس اینکه بگویید :نقد مسئولین را قبول دارید، و از طرف دیگر به بیان وظایف مردم آن هم به شکل غیرمنصفانه بپردازید، اشتباه است.
    نه قبول داشتن نقد مسئولین، کافی است
    و نه در بیان وظایف مردم، درست عمل کردید ...
    اگر نقدی هست باید دوطرفه و هم سطح باشد ...
    و اگر بیان وظایف مردم است باید کامل و منصفانه باشد ...

از این بحث ها که بگذریم
    ما در این صفحات درباره عدم اعتماد به پیام رسان های داخلی صحبت کردیم
    درباره امنیت ملی صحبت کردیم
    درباره تکلیف مردم صحبت کردیم
    درباره عدم خودباوری صحبت کردیم
    درباره رویگرد منفعلانه و اقتصاد دستوری و رویکرد فعالانه و اقتصاد غیردستوری صحبت کردیم
    درباره چیزهای دیگر صحبت کردیم
    و در همه اینها اختلافاتی وجود داشت ...
    برای اطلاع بیشتر درباره اختلافات نباید تکرار کنیم یا انکار کنیم بلکه باید مراجعه کنیم ...
    ویرایش توسط خباء : ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ در ساعت ۱۷:۱۴

4. صلوات

علاقه
    یک کلام: علی(سلام الله علیه)
    نوشته
    3,151
    حضور
    86 روز 12 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6279

جمع بندی

پرسش
    دنیا دارد به سمت ارز دیجیتال میرود، و تلگرام میخواهد پول مجازی با نام گرام ایجاد کند؛ و چون این ارز مبتنی بر تکنولوژی بلک چین عرضه میشود نمی توان آن را فیلتر کرد. و از طرفی مردم به سمت پیام رسان های ایرانی هم نخواهند رفت چون نمی توانند اعتماد کنند که پیام هایشان خوانده نمی­شود، و برایشان پروفایل درست نمیکنند، پاپوش درست نمیکنند، و همچنین در این پیام رسان ها به راحتی نمیتوانند مسئولین را نقد کنند.
    بنابراین «گرام» به سرعت جای ریال را خواهد گرفت و اقتصاد ایران را نابود خواهد کرد.
    مقصر این نابودی کیست؟

پاسخ

برای پاسخ به این سوال باید به چند نکته توجه بفرمایید:

نکته اول
    :
    مسئله ای که شما می فرمایید از سوی کارشناسان این عرصه با ابهاماتی روبرو دانسته شده است:
    این که آیا تکنولوژی بلاک چین میتواند مانع فیلترینگ تلگرام شود، و همچنین بر فرض که بتواند اصل تلگرام را از فیلترینگ برهاند ارتباط با مخاطبین از طریق پیامک برای فعالسازی که توسط اپراتورها انجام میشود را چه خواهد کرد و ابهاماتی مانند آن همچنان وجود دارد.

در اینکه رواج آن بین مردم آیا میتواند دولت ها را ملزم به دخالت دادن آن در مبادلات ارزی، و کنار گذاشتن پول کند یا نهایتا یک کالایی در عرض پول قرار می گیرد؟ و همچنین آیا آنها را از نظر حقوقی به رسمیت شناخته و مالکیت دیگران را از نظر حقوقی قابل پیگرد میداند؟ بحث ها وحرف و حدیث هایی وجود دارد.

این مسئله بعید دانسته شده است، مثلا در مورد خود «بیت کوین» نهایتا به عنوان یک کالا پذیرفته شده است.
    پول بودن یک جایگاه حقوقی است که به پشتوانه طلا دارای اعتبار میشود، بنابراین پول بودن ارزهای دیجیتال چون بیت کوین منوط به پذیرش جایگاه حقوقی آن از سوی دولت‌ها است. تاکنون هیچ دولتی حتی دولت ژاپن بیت کوین را به عنوان پول به رسمیت نشناخته‌است و آمریکا، آلمان، و چین بر کالا بودن بیتکوین تأکید دارند. بیتکوین در نظام حقوقی ژاپن و آلمان کالایی است که می‌تواند به عنوان ابزار پرداخت استفاده شود(1)

بنابراین «گرام» هم از نظر حقوقی نهایتا در حد یک کالا اعتبار خواهد داشت و نمیتواند جایگاه پول را که تحت حمایت حاکمیت است تصاحب کند.
    از آن طرف به خاطر حاکمیت دولت ها مردم مجبور به مراوده وحرکت در چارچوب قوانین حکومتی هستند، مردم نیازمند اخذ وام از دولت، خرید از دولت یا فروش به آن، انجام امور بانکی، پیگیری های حقوقی و قضایی و مانند آن هستند؛ اینطور نیست که رواج ارز دیجیتال آنها را از بانک ها و مجموعه ارزی زیر نظر حکومت و دولت بی نیاز کند.
    همچنین زمان بَر بودن اعتماد مردم به این ارزهای دیجیتال، و کاهش و سقوط ارزش آن که برخی از کارشناسان آن را غیر قابل اجتناب میدانند در واپس گرایی مردم از این ارزهای دیجیتال نقش دارد.
    خلاصه اینکه در این خصوص بحث ها و ابهامات عمیقی وجود دارد.

نکته دوم:
    اما در هر صورت اگر به روی ابهامات فوق چشم ببندیم و تلگرام موفق به عبور از فیلترینگ و عرضه «گرام» ششود، استقبال مردم و خرید این ارزدیجیتال موجب خروج ارز از کشور خواهد شد و این یک لطمه اقتصادی به شمار میرود؛ همانطور که خرید «بیت کوین» موجب خروج ارز از کشور شده و یا در جریان بالارفتن قیمت ارز شاهد چنین حرکاتی بودیم که برخی برای ضربه زدن به دنبال خروج ارز از کشور بوده اند.
    یعنی خروج ارز از کشور به هر طریقی یکی از ضربه های اقتصادی به شمار میرود.

نکته سوم:
    بر فرض اینکه آنچه در نکته دوم بیان شدن محقق شود در این صورت هم مسئولین مقصر هستند، و هم مردم.
    قطعا کسانی که در حیطه سیاست های بانکی مسئولیت داشته و در اصلاح آن کوتاهی میورزند یکی از مقصران این مسئله هستند، مسئولینی که موجب سلب اعتماد مردم میشوند، مردم را با سوء رفتارشان، یا سوء استفاده از امکانات دولتی و رانت و اختلاس و مانند آن نسبت به انقلاب بدبین میکنند، مسئولینی که توان اجرای پستی که بر عهده گرفته اند ندارند، و... تمام اینها از مقصران این مسئله هستند.
    رسانه هایی که خواسته یا ناخواسته در زمین دشمن بازی میکنند و مردم را نسبت به انقلاب نامید کرده و بر طبل بی اعتمادی به داخل می کوبند یا در لفافه پیام رسان های داخلی را ناامن معرفی می کنند قطعا در این ماجرا مقصر هستند.

اما با تحقق این امر مردم هم جدّاً مقصر هستند، از این بی اعتمادی به خود؛ از این اعتماد بیش از حد به همین دشمنی که تا چند سال پیش تمام توانش را در راه جنگ نظامی علیه ایران به کار گرفت و نتوانست؛ از این ضعف اعتماد به نفس در برابر غرب؛ از این عدم خودباوری؛ از این مرغ همسایه را غاز دیدن...!

از کجا این قدر مطمئن هستیم که پیام های ما در پیام رسان های داخلی خوانده میشود؟ و از کجا اینقدر مطمئن هستیم که پیام های ما در تلگرام خوانده نمیشود؟!

اگر کسی در پیام رسان ها فعالیت ضد امنیتی دارد خب امنیت چنین کسی را در هیچ کجای دنیا به رسمیت نمی شناسند؛ انصافا اگر کسی با همین تلگرام فعالیت امنیتی بر ضد آلمان انجام دهد پیام هایش رصد نمیشود؟!
    اما ما و شما که از این دسته نیستیم. قطعا یکی از دلیل هایی که تلگرام فیلتر شد همین بود که حتی داعش هم از این پیام رسان استفاده میکرد بدون اینکه امنیتش زیر سوال برود؛ چون این ناامنی حاصل از داعش جزء اهداف استعمارگران بود؛ خب این خوب است؟!
    ورود به عرصه خصوصی کسی جایز نیست؛ مگر آنکه لیدر یک جریان ضد امنیتی باشد، به صرف انتقاد و دوتا فحش دادن و مانند آن هرگز کسی پیگیری قضایی نمیشود! بیایید من در هر پیام رسان داخلی که شما بگویید مسئولی که دزدی کرده را با فریاد داد میزنم که دزدی کرده!

اما اگر کسی نقش لیدر را در یک جریان ضد امنیتی داشت قطعا پیگیری خواهد شد و با دستور قضایی پیام هایش خوانده میشود که طبیعتا چنین اشخاصی که چنین اهدافی را دنبال می کنند از نرم افزارهای ایرانی استفاده نخواهند کرد، بنابراین رو آوردن ایرانی ها به پیام رسان های داخلی در حقیقت فضایی امن را برای ایشان به ارمغان خواهد آورد که لیدرهای جریان های انحرافی جرأت ورود به آن را نخواهند داشت.

این از فعالیت های ضد امنیتی؛ اما اگر نگران پیام های خصوصی و شخصیتان هستید خب اولا چرا اینقدر با قاطعیت به ما القاء کرده اند که پیام های ما خوانده میشود؟! طبق چه دلیل منطقی؟ تلگرام یک نرم افزار شخصی است، اما مثلا سروش متعلق به یک سازمان است، سازمان صدا و سیما! چطور ما در تلگرام که شخصی است به راحتی می گوییم خوانده نمیشود و در سروش که متعلق به یک سازمان است می گوییم خوانده میشود؟ آخر چقدر موضع منفعلانه!
    علاوه بر اینکه با این رقابتی که بین پیام رسان های داخلی است کدام شبکه است که با رفتارهای بچه گانه ای چون ساخت پروفایل برای کاربران یا تذکر به آنها و مانند آن اعتبار و این سرمایه گذاری کلان خودش را ابطال کرده و زیر سوال ببرد؟!

اصلا بر فرض خوانده شدن این پیام های شخصی، اگر شخص خواننده طرف مقابل را نشناسد چه مشکلی برای او دارد؟ مگر مردم عکس های عروسش شان را به یک عکاسی که ایشان را نمی شناسد نمی دهند تا چاپ کند؟ اگر خانم و آقایی به هم پیام محبت آمیز فرستادند هم که تحقیق نمیشود ببینند این آقا و خانم محرم بوده اند یا خیر و مانند آن؛ نه خود آن شرکت های سرمایه گذار و برنامه نویس با این رفتارها اعتبارشان را زیر سوال میبرند، و نه نیروی انتظامی یا نهادهای دیگر فرصت چنین کارهایی را دارند!
    مگر همین پیام های شخصی و عاشقانه را در تلفن ثابت و اپراتورهای داخلی تلفن همراه به یکدیگر انتقال نمیدهند؟ آیا مورد پیگرد قرار گرفته؟

در این مدت اینقدر تخریب پیام رسان های داخلی به هر نحوه و صورتی دیده میشود که انسان از این ضعف اعتماد به نفس و خود تخریبی به اعجاب فرو می رود!
    بنابراین در صورت چنین خطری قطعا مردم هم مقصر خواهند بود که فریب چنین خود تخریبی از جانب دشمن را خورده اند؛ چه ضرورتی دارد که از این پیام رسان بهره برده شود؟ براستی چرا باید بیش از نیمی از استفاده کنندگان از تلگرام در دنیا ایرانی ها باشند؟! با همین حرفهای بی پایه ما را از اعتماد به ایرانی بازداشته و بنده خودشان کرده اند!

شنود مکالمات مرکل صدر اعظم آلمان توسط سفارت امریکا ما را به جاسوسی این آمریکایی ها و غربی ها بدبین نکرده، اما القائات همین شبکه های جاسوسی با دوتا پیام مسخره در فضای مجازی و تحریک احساسات، ما را به پیام رسان های خودمان بدبین کرده!

نکته چهارم:

جامعه مثل کشتی می ماند، نمیشود یکی سود ببرد و دیگران ضرر، منفعت های شخصی که به ضرر اجتماعی ختم شود دودش به چشم همه خواهد رفت؛ ولو آنکه خود انسان ها متوجه نباشند...!
    همین صف هایی که برای خرید دلار شکل گرفته بود و درخواست های نامعقولی که دلار را تا 7هزار تومان پیش برد همه به فکر منفعت شخصی خودشان بودند، توجه نداشتند که اگرچه ممکن است روی این دلار سود کنند اما از آن طرف با بالا رفتن دلار بسیاری از کالاها گران میشوند! و باید همان سود را دوباره برای خرید کالاها با قیمت بالاتر پرداخت کنند؛ فقط این وسط یک صف بیشتر ایستاده اند و به دیگران هم ضرر زده اند!

من جدای از جامعه نیستم؛ من اگر به قیمت فقیر شدن دیگران ثروتمند شدم این فاصله طبقاتی جامعه را برای من ناامن خواهد کرد، جامعه را ناسالم خواهد کرد...، همه چیز که فقط پول نیست! من میخواهم درون این جامعه زندگی کنم!

اینکه من به بهانه رفاه شخصی و زندگی شخصی، زندگی اجتماعی خودم را نابود کنم قطعا اشتباه بزرگی است که دیر یا زود به آن پی خواهم برد؛ اگر در زمان ظهور همه جا را امنیت فرا میگیرد برای همین است که فاصله های طبقاتی نیست، بیکاری نیست، فقر نیست! من اگر با کار خودم، با منش خودم برای ثروتمند شدن، فقر و بیکاری را در جامعه توزیع کردم نمیتوانم خودم را در افزایش آسیب های اجتماعی بی تقصیر بدانم!

جوانی که از سر بیکاری و عدم شرایط ازدواج تجاوز کرده و اعدام میشود برخی از نتایج کار من است...
    زنی که خودفروشی میکند بخشی از نتایج کار من است...
    نیروهای انتظامی که در برابر قاچاقچیانی که به خاطر میل من برای خرید کالای قاچاق که موجب رونق آن شده کشته میشوند بخشی از نتایج کار من است...
    فرزندان کار و خانواده های ناتوان و خلاصه همه اینها بخشی از نتایج کار من است...

چنین رفتارهایی که منفعت شخصی و مفسده اجتماعی دارند از سوی انسان اخلاق گرا انجام نمیشود!
    درست مانند اینکه اگر امروز بگویند برنج در بازار کم شده یه عده ای میریزند و ده تا ده تا کیسه انبار میکنند! این نشان دهنده نوعی خودخواهی است، معنایش این است که من حتما برنج بخورم دیگران اگر گیرشان نیامد به درک...

پایین ترین حقی که در اسلام نسبت به دیگران تعیین شده این است که آنچه برای خودشان میپسندند برای دیگران هم بپسندند، و آنچه که برای خود نمیپسندند برای دیگران هم نپسندند! این کف کار است، این حداقل کار است...! یعنی کسی که پایین تر از این باشد اصلا از خطر قرمز حقوق بشری که اسلام تعیین کرده پایین تر است!
    مرتبه بالاتر ایثار است، یعنی انسان برای حق دیگران از حق خودش بگذرد، رفاهش را فدای رفاه دیگران کند، جانش را فدای امنیت دیگران کند، مالش را فدای تأمین نیازهای دیگران کند.

بنابراین رو آوردن به سمت ارزهای دیجیتال که به اقتصاد ایران لطمه بزند امری نامطلوب است که در این لطمه و آسیب، هم مردمی که رو می آورند مقصر هستند، و هم مسئولینی که به این امر دامن زده و ب رفتارشان مردم را به این سمت و سو سوق داده اند.

پی نوشت ها:
    1. مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، بیت‌کوین؛ ابزاری نوین در نظام پرداخت‌های الکترونیکی به نقل از http://rc.majlis.ir/fa/report/show/881920
    ویرایش توسط مسلم : ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ در ساعت ۱۴:۳۶
    «امام علی(سلام الله علیه): مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ»
    نهج البلاغه، کلمات قصار، شماره 89
    ((هر کس آخرتش را اصلاح کند، خداوند دنیایش را اصلاح خواهد کرد))

6. صلوات

صفحه 11 از 11 نخست ... 91011

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 58

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری