صفحه 11 از 11 نخست ... 91011
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مقصر این اشتباهات در جامعه اسلامی چه کسانی هستند؟

علاقه
    تفکر
    نوشته
    189
    حضور
    11 روز 6 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    342

سلام جناب مسلم .
    فرض کنین که الان ما میخواهیم یک برنامه بانکداری بنویسیم ؛ روش درست این هستش که بیایم و یک Server ایجاد کنیم و تمامی داده های مشتریان رو در درون Server نگهداری کنیم ؛ سپس هر کدوم از Client ها میتونند به Server یک Query بزنند و درخواست سرویس کنند .

در این نوع نگرش تمامی افراد ؛ اطلاعات حسابشون ؛ اعم از نام و نام خانوادگی ؛ شماره حساب ؛ تاریخ تولد ؛ میزان داریی و ... در درون یک سرور بزرگ ذخیره میشه و هر وقت که ما تقاضای پولی رو میکنیم و یا پولی رو به حسابی واریز میکنیم ؛ هر کدوم از Client ها این اطلاعات رو در درون Server به روز رسانی میکنند .

یعنی ما یک کامپیوتر مرکزی داریم ؛ همه ازلاعات در اونجا ذخیره میشه ؛ و هر کامپیوتر دیگری که میخواد به حساب واریز کنه یا از حساب برداشت کنه با Server در ارتباط قرار میگیره .

این یک نوع پیاده سازی Database هست که SQL بر این مبنا ساخته شده است . بنابراین اگر حاکمیت Server رو شناسایی کنه ؛ با بستن IP اون میتونه کاری بکنه که Client ها نتونن با Server در ارتباط قرار بگیرند . ( Replication و Distributed Transaction Coordinator به بحث ما مربوط نمیشن )

تا اینکه تکنولوژی به نام بلک چین معرفی شد ...
    در درون تکنولوژی بلاک چین ما دیگه Server , Client نداریم ؛ کل دیتابیس در درون هر یک از نودها نگهداری میشه ؛ به بیان دیگه تمامی نودها ( تمامی کسانی که در درون شبکه هستند ) یک نسخه از Database رو در اختیار دارند و اگر بخواهد مثلا خرید و فروشی صورت بگیرد این به روز رسانی در درون تمامی کامپیوترهایی که در درون این زنجیره بلاک قرار دارند به روز رسانی میشه .

بلاک چین یک تکنولوژی ذخیره و بازیابی داده هست ؛ و ربطی به اپلیکیشنی که میخوایهم روش پیاده سازی کنیم نداره ؛ در حقیقت بلاک چین یک نوع مدیریت پایگاه داده در درون بستر اینترنت میباشد که هر کسی یک نسخه کامل از کل داده ها رو داره ؛ و با هر ترانزاکشین کل دیتابیس ها به روز رسانی میشه .

خوب ...
    همکنون ما در حدود 100 تا سکه دیجیتال داریم و هر کدومشن هم خصوصیاتی دارند ؛ مثلا بیت کوین ... تعداد سکه هاش محدود هست و به مرور زمان استخراج سکه های بیت کوین سخت تر هم میشه و بنابراین به مرور زمان گرون تر میشه ولی ریپل زیر نظره بانکهای آمریکایی هست و هر لحظه که مناسب بدونن سکه به بازار تزریق میکنند و ...

صحبت من .... در ارتباط با گرام نبود .
    صحبت من بیشتر در این ارتباط بود که تکنولوژی بلک چین از این جهت که میتونه بدون Server کار کنه و هر Node میتونه محتویات کل Database رو در درون خودش نگه داره میتونه برای حاکمیت تهدید محسوب بشه ... چون به هیچ وجه نمیتونن جلوش رو بگیرن ...

یعنی بر اساس این تکنولوژی شما میتونید یک نرم افزار فروش مواد مخدر بزنین ... هیچ کسی نمیتونه شما رو فیلتر کنه ... هیچ جور نمیتونن پیداتون کنن و بر اساس بیت کوین هم پول رد و بدل میشه ...

اگر اجازه بدین در درون پست بعدیم در مورد اینکه چجوری بلاک چین میتونه نظامها رو لیبرال دموکرات کنه ... توضیح میدم . زیاد شد ...
    ویرایش توسط مبنای 2 : ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ در ساعت ۱۲:۰۲
    همتون رو به خدا میسپارم و از همه خدافظی میکنم ؛

هیچ زمان ندرید ولی همواره دندانهایتان را تیز نگاه دارید ؛ هیچ وقت برای خدا دندانهایتان را نکشید ؛ که گوسفندان هم به شما خواهند خندید . و خداوند تنها تماشا میکند . ( جمله قصار از خودم ) .

2. صلوات

نوشته
    493
    حضور
    8 روز 20 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    408

نقل قول نوشته اصلی توسط مسلم نمایش پست ها

اگر منظورتان فقط فساد بانکی است خب این اطلاقی که در کلام وجود دارد رهزن است...
    کل بحث ما درباره اقتصاد و سیستمش بود نه انقلاب ... پس توجیهتان قابل قبول نیست ...
    در ثانی بنده در پست بعدی عرض کردم :

اینکه 40 سال سیستم بانکی غیر اسلامی بوده سیاه نمایی نیست
    اینکه 40 سال سیستم بانکی کشور مانع تولید و پویایی اقتصاد و موجب تورم و .... شده سیاه نمایی نیست...
    اینکه سیستم بانکی ما در حال جنگ با خدا و رسولش بوده سیاه نمایی نیست..
    اینها عین واقعیت است...
    یکی از اعضای شورای فقهی وقتی در تلویزیون این حرف را گفت که بانک های ما اسلامی نیست، مجری خیلی تعجب کرد که پس چرا وضع این طور است؟!!
    حالا بعد از 40 سال فقط بلندگوی علما کمی صدایش بلند شده که بله سیستم بانکی مشکل دارد!

با این همه توضیح دیگر جایی برای توجیه شما باقی نمی ماند ..

من در ادامه عرض کردم وظیفه مردم چیست؛ اما شما آن را اقتصاد دستوری، موضع منفعلانه و مانند آن دانستید؛ در حالی که در شرایط فعلی یگانه راه برون رفت از مشکلات اقتصادی است؛ خب آیا مخالفت با آن به این بهانه ها تیشه به ریشه این مردم نیست؟
    منم عرض کردم وظیفه مردم و شما چیست...
    و عرض کردم اشکال کجاست ...
    اقتصاد دستوری و تکلیف محور، اقتصادی با فساد سیستمیک است که از اعتقادات و باورهای مردمی یا از دستورات و بخش نامه ها در جهت پوشاندن ضعف های خود استفاده می کند و بر گرده مردم سوار می شود که مردم در آن نقش ابن لبون را دارند ... در این اقتصاد اگر راه حل های تکلیف محور را به مردم پیشنهاد بدهیم ، یعنی صبر بر فساد ... و می توان پیش بینی کرد سرانجام بدش به انتحار اقتصادی می انجامد ... یعنی چون سیستم از بالا اصلاح نمی شود و مردم راهی برای نجات خود از وضع موجود و اصلاح سیستم پیدا نمی کنند، انتحار کرده و به سیستم های غیر خودی وابسته می شوند مثلا دلار و یورو و گرام ... و این وابستگی تا ورشکستگی و نابودی اقتصاد ادامه خواهد یافت...اقتصاد دستوری، خودباوری مردم و اعتقادات مردم را از بین می برد زیرا مردم دارند ضعف های سیستم را تحمل می کنند و چون هر چه قدر تلاش می کنند به گشایش نمی رسند، یا اعتقاداتشان متزلزل می شود یا خودباوری شان مضمحل می گردد ... لذا راه حل اصلی، اصلاح سیستم است پس اگر بلد نیستند مصلح باشند لااقل مقلد خوبی باشند ... اما عملا می بینیم که در این 40 سال راه حل های شما و دیگران تکلیف محور و دستوری بوده ... مثال هم زیاد است که قبلا نمونه گفتم ...
    اما اقتصاد غیر دستوری اقتصادی با سیستم سالم است که متکی به اعتقادات و دستورات نیست و کافر و مومن را به راه درست اقتصادی رهنمون می شود مثل کشورهای آلمان و ژاپن و ...

اگر در این زمینه هم شما موافق نظر بنده هستید پس اختلافی وجود ندارد، شما چرا مرتب از بنده نقل قول میگیرید و نقد می کنید؟
    این دیگر چه مغلطه ای است؟!
    خوب من هم می توانم بگویم چرا مرتب از بنده نقل قول می گیرید و نقد می کنید ؟
    اگر ابتدای گفتگو را هم حساب کنیم من نقل و قولم بابت عدم اعتماد به پیام رسان داخلی بود نه اقتصاد ...
    به هر حال به سبک خودتان جواب می دهم :
    جناب مسلم اگر اختلافی وجود ندارد چرا مرتب از بنده نقل قول می گیرید و نقد می کنید ؟
    از این پاسخ که بگذریم
    اختلافات در پست های گذشته مطرح شد و شما هم به آنها نقد داشتید پس نمی توانید منکر اختلافات بشوید ... نمی گویم سوء برداشت وجود نداشته ولی اختلاف وجود داشته ...

نقد مسئولین را که من هم قبول دارم، ما در مقام بیان وظایف مردم هستیم و شما مرتب نقل قول میگیرد و اشکال میگیرید و بعد معلوم میشود اختلافی نداریم!
    در مورد نقل قول گرفتن که پاسخ دادم اما در مورد نقد مسئولین و بیان وظایف مردم عرض می کنم
    هم شما و هم من گفتیم هم مردم مقصر هستند و هم مسئولین ...
    پس اینکه بگویید :نقد مسئولین را قبول دارید، و از طرف دیگر به بیان وظایف مردم آن هم به شکل غیرمنصفانه بپردازید، اشتباه است.
    نه قبول داشتن نقد مسئولین، کافی است
    و نه در بیان وظایف مردم، درست عمل کردید ...
    اگر نقدی هست باید دوطرفه و هم سطح باشد ...
    و اگر بیان وظایف مردم است باید کامل و منصفانه باشد ...

از این بحث ها که بگذریم
    ما در این صفحات درباره عدم اعتماد به پیام رسان های داخلی صحبت کردیم
    درباره امنیت ملی صحبت کردیم
    درباره تکلیف مردم صحبت کردیم
    درباره عدم خودباوری صحبت کردیم
    درباره رویگرد منفعلانه و اقتصاد دستوری و رویکرد فعالانه و اقتصاد غیردستوری صحبت کردیم
    درباره چیزهای دیگر صحبت کردیم
    و در همه اینها اختلافاتی وجود داشت ...
    برای اطلاع بیشتر درباره اختلافات نباید تکرار کنیم یا انکار کنیم بلکه باید مراجعه کنیم ...
    ویرایش توسط خباء : ۱۳۹۷/۰۲/۱۹ در ساعت ۱۶:۱۴

4. صلوات

صفحه 11 از 11 نخست ... 91011

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 54

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری