جمع بندی مقصر این اشتباهات در جامعه اسلامی چه کسانی هستند؟

تب‌های اولیه

103 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مقصر این اشتباهات در جامعه اسلامی چه کسانی هستند؟

سلام .
امیدوارم که خوب و خوش و سلامت باشید .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چند سال پیش من سوالی در درون این سایت مطرح کردم مبنی بر اینکه اگر زمانی در ایران کودتا بشه و جنگ داخلی اتفاق بیوفته ؛ چه کسانی مقصر این اشتباه خواهند بود ؛

در درون موضوع ... ترکیه و سوریه رو با هم مقایسه کردم ؛ ترکیه کشوری که سکولار هست ؛ حزب اسلامی در درونش به قدرت رسیده ؛ قدرتش رو از مردم داره میگیره ؛ و سوریه که حکومتش دموکراتیک نیست ؛

* در درون ترکیه کودتا اتفاق افتاد و در کمتر از یک روز کودتا توسط مردم خنثی شد ؛
* ولی سوریه 8 سال طول کشید ... میلیونها نفر کشته شدند ؛ به هزاران نفر تجاوز شد ؛ و ...

علت به غیر از این هست که ترکیه حکومتی بنا به خواست مردم و داره و سوریه چنین حکومنی رو نداره ... و کارشناس سایت هم یک سری پاسخ ها دادند که ایران با اون کشورها فرق داره و از این جور اتفاق ها نمیوفته ....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امروز میخوام یک سوال دیگر بپرسم ...

تلگرام رو هممون میشناسیم ؛ یک پیام رسان هستش که کارایی بسیار خوبی هم داره ؛ خیلی از افراد ازش استفاده میکنند و در خیلی از شرکتها به عنوان یک نرم افزار مکمل در درون کارها ازش استفاده میکنند .

اتفاقی که افتاده اینه که تلگرام میخواد پول مجازی با نام گرام رو ایجاد کنه ... و چون دنیا داره به سمت پول دیجیتال میره ؛ هر کسی بنا به اعتباری که داره میتونه پول مجازی ایجاد کنه و تلگرام هم داره چنین سیستمی رو ایجاد میکنه .

اگر چنین اتفاقی بیوفته میتونم به طور قاطع بگم ایران بدبخت میشه ...

چون مردم ایران ریال میدن و گرام میخرن و در عوضش یک چیز مجازی با نام گرام میگیرند .
و ما به جایه اینکه به هم دیگه ریال بدیم ... گرام میدیم ...
و چون این نوع پول به راحتی قابل معامله هست .. میشه براش درگاهها و ربات ها ایجاد کرد به سرعت جایه ریال رو خواهد گرفت . مثله این میمونه که همه ایرانی ها پول هاشون رو از درون بانکها در میارن و میبرن گرام میخرند ...

- بانکها ورشکست میشت
- پشتوانه ریال از بین میره
- ریال بدون ارزش میشه
- وام و ... از بین میره

و ...

خوب روسیه خواست که جلویه تلگرام رو بگیره ... ولی خوب نتونست ... چون تکنولوژی تلگرام عوض میشه و بلک چین میشه ...
ایران هم نمیتونه جلویه تلگرام بایسته ... چون نمیشه تکنولوژی بلاک چین رو فیلتر کرد .

فقط یک فرقی اینجا بین روسیه و ایران هست ...
پوتین خیلی راحت میتونه بره و به مردمش بگه ... استفاده از تلگرام خیانت به کشور هست ...پیامرسان دیگری رو معرفی کنه و ...
ولی آیا من میتونم مطمین باشم که پیامرسانهایی که به من معرفی میشن پیامهای من رو نمیخونن ... برام پروفایل درست نمیکنند . نمیخوان امر به معروفم کنن ... نمیخوان برام پاپوش درست کنند ...

1. فکر نمیکنم که بتونن تلگرام رو فیلتر کنند . یعنی از لحاظ تکنولوژیکی امکانش نیست .
2. مردم به سمت پیام رسان دیگری نمیرن . چون نمیتونند اعتماد کنند که پیامهاشون خونده نمیشه . ( قابل بحث ) . چون نمیتونند در درونش بگن فلان مسول دولتی دزدی کرده . توش راحت نیستند .
3. تلگرام ؛ گرام رو عرضه میکنه
4. ایران نابود میشه .

این اتفاق میوفته ... فکر نکنم بشه هم جلوش رو گرفت ... مسئول این اشتباه چه کسانی خواهند بود .

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مسلم

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و احترام

مبنای 2;979933 نوشت:
این اتفاق میوفته ... فکر نکنم بشه هم جلوش رو گرفت ... مسئول این اشتباه چه کسانی خواهند بود .

برای پاسخ به این سوال توجه به چند نکته لازم است:

نکته اول:

اینکه ارز دیجیتال روزی جای ارزهای رسمی که دولت ها پشتیبان آن بوده و طلا پشتیبان آن است را بگیرد بسیار بعید است، مثلا در مورد خود «بیت کوین» نهایتا به عنوان یک کالا پذیرفته شده است.
پول بودن یک جایگاه حقوقی است که به پشتوانه طلا دارای اعتبار میشود، بنابراین پول بودن ارزهای دیجیتال چون بیتکوین منوط به پذیرش جایگاه حقوقی آن از سوی دولت‌ها است. تاکنون هیچ دولتی حتی دولت ژاپن بیت کوین را به عنوان پول به رسمیت نشناخته‌است و آمریکا، آلمان، و چین بر کالا بودن بیتکوین تأکید دارند. بیتکوین در نظام حقوقی ژاپن و آلمان کالایی است که می‌تواند به عنوان ابزار پرداخت استفاده شود(مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، بیت‌کوین؛ ابزاری نوین در نظام پرداخت‌های الکترونیکی)

بنابراین «گرام» هم از نظر حقوقی نهایتا در حد یک کالا اعتبار خواهد داشت و نمیتواند جایگاه پول را که تحت حمایت حاکمیت است تصاحب کند.
به خاطر حاکمیت دولت ها مردم مجبور به مراوده وحرکت در چارچوب قوانین حکومتی هستند، مردم نیازمند اخذ وام از دولت، خرید از دولت یا فروش به آن، انجام امور بانکی، پیگیری های حقوقی و قضایی و مانند آن هستند؛ اینطور نیست که رواج ارز دیجیتال آنها را از بانک ها و مجموعه ارزی زیر نظر حکومت و دولت بی نیاز کند.

نکته دوم:

در اینکه با چنین رویکردی از سوی تلگرام ارز از کشور خارج خواهد شد بله این یک مسئله ای است که به آن اشاره شده است و یک لطمه اقتصادی به شمار میرود؛ همانطور که در جریان بالارفتن قیمت ارز در همین زمان اخیر شاهد چنین حرکاتی بودیم که برخی برای ضربه زدن به دنبال خروج ارز از کشور بوده اند.
یعنی خروج ارز از کشور به هر طریقی یکی از ضربه های اقتصادی به شمار میرود.

نکته سوم:

بر فرض اینکه تلگرام با تکنولوژی بلاک چین غیر قابل فیلتر شدن شود، و گرام را هم عرضه کند و اقبال عمومی به این ارز دیجیتال موجب نابودی ایران شود در این صورت هم مسئولین مقصر هستند، و هم مردم.
کاری به نقد هایی که متوجه مسئولین میشود و سلب اعتمادهایی که از جانب برخی ایشان اتفاق افتاده، و مانند آن ندارم چون مخاطب من الان مسئولین نیستند.

اما اگر چنین اتفاقی بر فرض بیفتد مردم جدّاً مقصر هستند، از این بی اعتمادی به خود؛ از این اعتماد بیش از حد به همین دشمنی که تا چند سال پیش تمام توانش را در راه جنگ نظامی علیه ایران به کار گرفت و نتوانست؛ از این ضعف اعتماد به نفس در برابر غرب؛ از این عدم خودباوری؛ از این مرغ همسایه را غاز دیدن...!

من یک سوال از شما دارم، از کجا این قدر مطمئن هستید که پیام های شما در پیام رسان های داخلی خوانده میشود؟ و از کجا اینقدر مطمئن هستید که پیام های شما در تلگرام خوانده نمیشود؟!

اگر کسی در پیام رسان ها فعالیت ضد امنیتی دارد خب امنیت چنین کسی را در هیچ کجای دنیا به رسمیت نمی شناسند؛ انصافا اگر کسی با همین تلگرام فعالیت امنیتی بر ضد آلمان انجام دهد پیام هایش رصد نمیشود؟!
اما ما و شما که از این دسته نیستیم. قطعا یکی از دلیل هایی که تلگرام فیلتر شد همین بود که حتی داعش هم از این پیام رسان استفاده میکرد بدون اینکه امنیتش زیر سوال برود؛ چون این ناامنی حاصل از داعش جزء اهداف استعمارگران بود؛ خب این خوب است؟!
ورود به عرصه خصوصی کسی جایز نیست؛ مگر آنکه لیدر یک جریان ضد امنیتی باشد، به صرف انتقاد و دوتا فحش دادن و مانند آن هرگز کسی پیگیری قضایی نمیشود! بیایید من در هر پیام رسان داخلی که شما بگویید مسئولی که دزدی کرده را با فریاد داد میزنم که دزدی کرده!

اما اگر کسی نقش لیدر را در یک جریان ضد امنیتی داشت قطعا پیگیری خواهد شد و با دستور قضایی پیام هایش خوانده میشود که طبیعتا چنین اشخاصی با چنین اهدافی از نرم افزارهای ایرانی استفاده نخواهند کرد، بنابراین رو آوردن ایرانی ها به پیام رسان های داخلی در حقیقت فضایی امن را برای ایشان به ارمغان خواهد آورد که لیدرهای جریان های انحرافی جرأت ورود به آن را نخواهند داشت.

اما اگر نگران پیام های خصوصی و شخصیتان هستید خب اولا چرا اینقدر با قاطعیت به ما القاء کرده اند که پیام های ما خوانده میشود؟! طبق چه دلیل منطقی؟ تلگرام یک نرم افزار شخصی است، اما مثلا سروش متعلق به یک سازمان است، سازمان صدا و سیما! چطور ما در تلگرام که شخصی است به راحتی می گوییم خوانده نمیشود و در سروش که سازمانی است می گوییم خوانده میشود؟ آخر چقدر موضع منفعلانه!
علاوه بر اینکه با این رقابتی که بین پیام رسان های داخلی است کدام شبکه است که با رفتارهای بچه گانه ای چون ساخت پروفایل برای کاربران یا تذکر به آنها و مانند آن اعتبار و این سرمایه گذاری کلان خودش را ابطال کرده و زیر سوال ببرد؟!

اصلا بر فرض خوانده شدن این پیام های شخصی، اگر شخص خواننده طرف مقابل را نشناسد چه مشکلی برای او دارد؟ مگر مردم عکس های عروسش شان را به یک عکاسی که ایشان را نمی شناسد نمی دهند تا چاپ کند؟ اگر خانم و آقایی به هم پیام محبت آمیز فرستادند هم که تحقیق نمیشود ببینند این آقا و خانم محرم بوده اند یا خیر و مانند آن؛ نه خود آن شرکت های سرمایه گذار و برنامه نویس با این رفتارها اعتبارشان را زیر سوال میبرند، و نه نیروی انتظامی یا نهادهای دیگر فرصت چنین کارهایی را دارند!
مگر همین پیام های شخصی و عاشقانه را در تلفن ثابت و اپراتورهای داخلی تلفن همراه به یکدیگر انتقال نمیدهند؟ آیا مورد پیگرد قرار گرفته؟

من در این مدت اینقدر تخریب پیام رسان های داخلی را به هر نحوه و صورتی دیدم که از این ضعف اعتماد به نفس و خود تخریبی حالم به هم خورد!
بنابراین در صورت چنین خطری قطعا مردم هم مقصر خواهند بود که فریب چنین خود تخریبی از جانب دشمن را خورده اند؛ چه ضرورتی دارد که از این پیام رسان بهره برده شود؟ براستی چرا باید بیش از نیمی از استفاده کنندگان از تلگرام در دنیا ایرانی ها باشند؟! با همین حرفهای بی پایه ما را از اعتماد به ایرانی بازداشته و بنده خودشان کرده اند!

شنود مکالمات مرکل صدر اعظم آلمان توسط سفارت امریکا ما را به جاسوسی این آمریکایی ها و غربی ها بدبین نکرده، اما القائات همین شبکه های جاسوسی با دوتا پیام مسخره در فضای مجازی و تحریک احساسات، ما را به پیام رسان های خودمان بدبین کرده!

سلام ...
من چند تا مساله رو بهش اشاره میکنم .

1. در بخش اول صحبتتون به این مساله اشاره کردید که بعید هست روزی ارز دیجیتال جایگزین پولی باشد که دولتها از اون پشتیبانی میکنند ( و به ما به ازای آن طلا پشتیبان نگاه میدارد ) ؛ خوب خیلی وقت هست که چنین اتفاقی افتاده ؛ به عنوان مثال آمریکا قبلا به ازای هر دلاری که داشت پشتبانه از نوع طلا داشت ولی همکنون پشتبانه دلار خودش هست ؛ یعنی چی !!! یعنی بعد از مدتی خوده دلار هست که داره ارزش خودش رو حفظ میکنه نه اینکه پشتیبانی بابته اون داشته باشه .

بزارین کمی تشریح کنم .
طلا هیچ ارشی نداره ؛ یک فلز از فلزهای موجود در درون طبیعت هست ؛ خوب چه علتی وجود داره که طلا اینقدر ارزشمند شده ؛ تنها یک علت ... براش عرضه وجود داره ؛ تقاضا هم وجود داره ؛ و چون عرضه و تقاضا برای این فلز وجود داره ؛ این فلز ارزشمند شده .

چه میشه که طلا و پوند و دلار و ریال ... ارزشهاشون مرتبا در حال کم و زیاد شدن هست ... اون چیزی که به اینها ارزش میده ... عرضه و تقاضای اونها هست . و چون برای یک تیکه کاغذ با عنوان دلار تقاضا وجود داره ارزشمند هست و نیازی نیست که پشتیبانی از نوع طلا یا چیزه دیگه ای داشته باشه . همین که براش تقاضا وجود داشته باشه کفایت میکنه .

2- در مورد بیت کوین : بیت کوین یک سری مساله حل شده ریاضی هست ( هشینگ : حل کردنشون سخت ترین مسایل ریاضی دنیاست و مسایل مرتبط با بیت کوین حلشون هیچ ارزشی نداره یعنی کاربردی نداره ) ولی چون براش تقاضا وجود داره ارزشمند شده ؛ مثله طلا که فقط یک فلز هست و چون براش تقاضا وجود داره ارزشمند شده .

3- فرض میکنیم که بیت کوین و اتریوم و ریپل و ... همشون کالا باشند ؛ مثلا مثله سکه طلا ؛ که یک کالا هست ؛ و میشه باهاش خرید و فروش کرد ؛ همون کاری که تلگرام میخواد بکنه ... فرض کنین من میرم 100 گرام میخرم ؛ شما هم میرید و 400 گرام میخرید ؛ من نیاز به خدماتی از سمته شما دارم ؛ خیلی راحت از طریق پیام رسان تلگرام به اندازه 1 گرام ( مثلا یک سکه ) به شما هزینه پرداخت میکنم . شما در اون صورت 401 گرام دارید . زنگ میزنید براتون پیتزا میارن و 2 سکه باید پرداخت کنید ... اون وقت موجودی شما میشه 399 گرام و .... خوب به راحتی گرام داره این وسط نقش پول رو بازی میکنه ... وریال ها داده میشه تا گرام خریداری بشه ... و به ندرت مردم میرن و گرامشون رو میدن تا ریال بگیرن ... چون همه تلگرام دارن و همه با گرام کارشون راحت تر انجام میشه .

3- تکنولوژی بلاک چین مهمترین خصوصیتش همین هست ... داره تمرکز زدایی میکنه ... زمانی بود که تلویزیون ها تنها در اختیار حاکمین بودند ؛ ولی الان هر کسی میتونه یک کانال ماهواره ای بزنه ؛ و اون کانال ماهوراه ای بیشترین مخاطب رو داره که مردم رو بیشتر به سمته خودش جذب میکنه و محتوای بیشتری داره ؛ البته خوب سعی های زیادی از طرف حاکمین میشه که مردم یک کانال بخصوصی رو ببینند ولی به مرور زمان تکنولوژی بلاک چین چنین انحصاری رو میگیره ....

تحت این تکنولوژی ...
شما میتونید اون کانالی رو تماشا کنین که بیشتر دوسش دارید
شما میتونید با اون ارز دیجیتالی کار کنین که بیشتر قبولش دارید
شما میتونید وارد هر سایتی که میخواید بشید و کسی هم نمیتونه شما رو فیلتر کنه .

سوال اگر این هستش که چگونه این کالاها ارزشمند میشن ... هیچی ... مردم دنیا با هم به توافق میرسن که فلان سکه دیجیتال ارزشمند هست ... و اینجاست که حاکمین برای کنترل مردم مجبور هستند اون کالا رو قبول کنه . همانطور که مردم توافق کردن طلا ارزشمند هست و حاکمین بر اساس طلا حساب کتاب کردند .

اگر با هم به توافقی در مورد این مسایل برسیم فکر میکنم بهتر بتونیم به بقیه بحث بپردازیم .

بلاک چین یک چیز رو نشونه گرفته ... حاکمیت !!!
میگه اون حرفی درسته که 50 درصد +1درصد از اون حرف حمایت میکنند .

در درون تمامی پول های دیجیتال ... شما صاحب یک پول هستید اگر 50 درصد نود ها ( معدنچی ها و یا ... ) این مساله رو تایید کنند .

اون زمانی که بیت کوین اومد فکر میکنم با یک دلار میتونستی در حدود 400 تا بیت کوین بخری ... چون براش تقاضا نبود ... الان هر بیت کوین در حدود 50 میلیون تومن پولش هست ... چون براش تقاضا زیاد هست ... تمام دولتها باهاش مشگل دارن ... ولی بیت کوین داره روز به روز قدرتش بیشتر میشه ... چون روز به روز داره تقاضا براش زیاد میشه ... دولت ها میخوان چجوری جلوش رو بگیرن ؟؟؟

مبنای 2;980212 نوشت:
من چند تا مساله رو بهش اشاره میکنم .

با سلام و احترام
ببینید من دو نکته کلی عرض کردم که الان با تبیین دیگری عرض خواهم کرد:

نکته اول:
مسئله ای که شما می فرمایید با ابهامات زیادی روبرو است
در این که آیا تکنولوژی بلاک چین میتواند مانع فیلترینگ تلگرام شود، و همچنین بر فرض که بتواند اصل تلگرام را از فیلترینگ برهاند ارتباط با مخاطبین از طریق پیامک برای فعالسازی که توسط اپراتورها انجام میشود را چه خواهد کرد و ابهاماتی مانند آن همچنان وجود دارد.

در اینکه رواج آن بین مردم آیا میتواند دولت ها را ملزم به دخالت دادن آن در مبادلات ارزی، و کنار گذاشتن پول کند یا نهایتا یک کالایی در عرض پول قرار می گیرد؟ و همچنین آیا آنها را از نظر حقوقی به رسمیت شناخته و مالکیت دیگران را از نظر حقوقی قابل پیگرد میداند؟ بحث ها وحرف و حدیث هایی وجود دارد.

در اینکه کاهش و سقوط ارزش ارزهای دیجیتال که برخی آن را غیر قابل اجتناب میدانند در واپس گرایی مردم از آن نقش دارد، و همچنین زمان بر بودن اعتماد مردم به این ارزهای دیجیتال همانطور که اعتماد مردم به بانک ها بسیار زمن برد، در این خصوص نیز بحث هایی وجود دارد.

نکته دیگری که من با مطالعه و فکر به آن رسیدم که البته در این خصوص کارشناسان اقتصادی باید ابراز نظر کنند این است که طبق تکنولوژی بلاک چین دیگر یک سرور واحد وجود ندارد، یعنی انحصار در خدمت شرکت طراح «گرام» نخواهد بود، بلکه «گرام» هم چون «بیت کویین» یک ارز دیجیتال بین المللی خواهد بود که ارزشش را کاربران تعیین خواهند نمود، بنابراین خروج ارز و خرید «گرام» در حقیقت یک مبادله ارزی است، در حقیقت چِنج پول است، خروج ریال نیست، تبدیل ریال به «گرام» است. مثلا اگر کسی ریال را تبدیل به دلار کند نمیگویند ارز از کشور خارج شد، زمانی خروج معنا پیدا می کند که این اعتبار در بیرون از کشور هزینه شود.
در هر صورت با مطالعاتی که داشتم متوجه شدم مسئله خیلی شفاف نیست و کارشناسان هم نظرات مختلفی ارائه کرده اند.

نکته دوم:
بر فرض نادیده گرفتن تمامی این احتمالات اگر همچنان معتقدید چنین خطری وجود داشته و جدّی است، مردم باید رعایت کنند در غیر اینصورت قطعا مقصرند، چرا که چنین خطری هویت ملی ایشان را به خطر می اندازد و هر کسی که چه اندیشه های دینی، و چه اندیشه های ملی گرایانه و ناسیونالیستی داشته باشد باید در برابر چنین خطری ایستاده و از خود انفعال نشان ندهد.

سلام جناب مسلم ...
یک مساله ای در درون بخش اول کلامتون بود که من مساله ای رو در ارتباط با اون بیان کنم .

اونجور که من در جریان هستم ... قضیه بانک داری اینجوری به وجود اومد که ....

در آمریکا شخصی اومد و به مردم گفت که بیاین و طلاهاتون ( و نه پولهایتان ) رو به صورت امانت پیش من بزارید ؛ من به جاش بهتون رسید میدم و هر وقت که خواستید میتونید رسید رو بیارین و طلاتون رو پس بگیرید .

خوب مردم خیلی زیادی بودند که در درون خونشون طلا نگه میداشتند و از ترس گانگسترها و .. میرن و طلاهاشون رو به این شخص میدن ... و این شخص ها به اونها رسید میداده که فلان مقدار به من طلا دادید .

مدتها میگذره ...

تا اینکه اون شخص متوجه میشه که
1. به مقدار بسیار زیادی طلا داره ....
2. یک سری رسید دسته مردم داده ....
2. در حدود 6 در صد از مردمی که طلاشون رو میدن تا رسید بگیرن ؛برمیگردن تا رسیدشون رو بدن تا طلا تحویل بگیرند .

بعدش اون شخص با خودش میگه عملا 94 درصد از طلاها مال خودم هست ؛ چون هیچ وقت کسی سراغ اون 94 درصد نمیاد ؛

به مرور زمان همون رسیدها پر ارزش میشه و مردم به جایه اینکه به هم طلا بدن ؛ به هم دیگه اون رسیدها رو میدن . خوب چه اتفاقی افتاده !!!

اتفاق از این قرار هست که چون کالای دوم ؛ حمل و نقلش راحت تر هست ؛ راحت تر خرج میشه ؛ راحت تر دریافت میشه ... 94 درصدر از مردم ترجیح میدن که اونجوری داد و ستد کنند ولی 6 درصدی هم برمیگردند به بانک و تقاضای طلا میکنند چون نیاز به سرویس هایی دارند که دیگه اون رسید نمیتونه بهشون پاسخ گویی کنه ؛ مثلا میخوان در مهمونی پز بدن .... با رسید که نمیشه پز داد... ولی با طلا میشه ...

بنابراین چون کالای جدید کار کردن باهاش راحت تر بوده ... مردم ترجیح دادند که با اون کار کنند ؛ اتفاقی که میوفته این هست که اون بانک دار صاحب 94 درصد دارایی های مردم شد .

هیچ بحثی سره این نیست که هم ریال یک چیز اعتباری هست و هم گرام و مردم با این کارشون یک چیز اعتباری با نام ریال رو میدن و یک چیز اعتباری با نام گرام رو تحویل میگرند .

اتفاقی که میوفته این هستش که تمام ریالها پیش بنیانگذار تلگرام میمونه و به جاش یه چیز اعتباری با نام گرام میده ؛ یعنی در حدود 94 درصد ریالها ( یا دلاری که با ریال عوض شده ) ماله خودش میشه ... و چون هنوز بنا به دلایلی در ایران ریال کاربرد خواهد داشت 6 درصد از مردم در هر زمان مراجعه میکنند تا گرامشون رو بدهند و به جاش ریال ( یا دلاری که با ریال معاوضه شده ) بگیرند ...

بنابراین

1. 94 درصد اونها برای ایشون میشه .
2. کنترل ریال ( یا دلار معاوضه شده ) به دست ایشون میوفته .

در مورد بخش دوم صحبتهاتون هنوز بحثی باز نکردم . اگر اجازه بدید بعد از این پستم در مورد اون مساله صحبت کنم .

مسلم;980209 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم
اینکه ارز دیجیتال روزی جای ارزهای رسمی که دولت ها پشتیبان آن بوده و طلا پشتیبان آن است را بگیرد بسیار بعید است، مثلا در مورد خود «بیت کوین» نهایتا به عنوان یک کالا پذیرفته شده است.

با سلام و عرض ادب

این اتفاق خواهد افتاد و اون ارز دیجیتال هم بدون شک در دست صهیونیست ها خواهد بود !!!!

حتی دلار آمریکا هم خودش رو فدای این ارز خواهد کرد

مثل همون بلایی که یک روز سر پوند اومد برای دلار آمریکا ...

مسلم;980209 نوشت:

اما اگر چنین اتفاقی بر فرض بیفتد مردم جدّاً مقصر هستند،

یک عمر مردم به دولت اعتماد کردن و به این وضع گرفتار شدن

ثروتمند ها هر روز دارن ثروتمند تر می شن و فقرا هم فقیر تر

ارزش پول هم هر روز داره کمتر می شه

حکومت می ندازه گردن دولت و دولت هم می ندازه گردن حکومت

مقصر اصلی حکومت خواهد بود ، مقصر بعدی هم دولت و آخرین تقصیر گردن ملت خواهد بود

مسلم;980240 نوشت:

چرا که چنین خطری هویت ملی ایشان را به خطر می اندازد و هر کسی که چه اندیشه های دینی، و چه اندیشه های ملی گرایانه و ناسیونالیستی داشته باشد باید در برابر چنین خطری ایستاده و از خود انفعال نشان ندهد.

کدوم هویت برادر من

40سال هست

یه عده دزدی میکنن

دولت پول چاپ می کنه

حکومت سکوت می کنه

هویتی نمونده ...

ملی گرایان از دولت دلسرد شدن

و دین گرایان از حکومتی که ادعا می کنه ، اما در عمل فقط شعار می ده ...

مسلم;980240 نوشت:
با سلام و احترام
مسئله ای که شما می فرمایید با ابهامات زیادی روبرو است
در این که آیا تکنولوژی بلاک چین میتواند مانع فیلترینگ تلگرام شود، و همچنین بر فرض که بتواند اصل تلگرام را از فیلترینگ برهاند ارتباط با مخاطبین از طریق پیامک برای فعالسازی که توسط اپراتورها انجام میشود را چه خواهد کرد و ابهاماتی مانند آن همچنان وجود دارد.

با سلام

خب همون تکنولوژی رو برای ارسال پیام فعال سازی استفاده خواهد کرد !

[="Times New Roman"][="Black"]

مسلم;980209 نوشت:

شنود مکالمات مرکل صدر اعظم آلمان توسط سفارت امریکا ما را به جاسوسی این آمریکایی ها و غربی ها بدبین نکرده، اما القائات همین شبکه های جاسوسی با دوتا پیام مسخره در فضای مجازی و تحریک احساسات، ما را به پیام رسان های خودمان بدبین کرده!

سلام خدمت استاد مسلم عزیز.@};-

فرمایشات شما کاملا درسته.

کاری به بدبینی مردم و ترس از شنود ندارم چون خودم این ترس رو ندارم و می دونم چرندی بیش نیست.

ولی اون چیزی که من رو از پیام رسان های داخلی فراری میده اینه که ما در تولید نرم افزاری کاربردی بومی بسیار ضعیف هستیم.

مثلا چرا نسخه ایرانی مجموعه آفیس و خیلی با کیفیت تر از آفیس ساخته نمیشه ؟

چرا فتوشاپ ایرانی ساخته نمیشه که از خود فوتوشاپ خیلی خیلی بهتر باشه ؟

متاسفانه از اعتماد به نفس لازم برخوردار نیستیم و هر موقع بخوایم در مورد کارهای بزرگ حرف بزنیم

چهار تا آدم افسرده و دلمرده پیدا میشن و میگن:

بیخیال بابا ، تو می خوای با مایکروسافت آفیس رقابت کنی ؟ تو می خوای با فتوشاپ رقابت کنی ؟ تو می خوای با اتوکد رقابت کنی ؟

حرف من این هست که بله دقیقا من می خوام با همین ها رقابت کنم و می خواهم از اینها عبور کنم و حتما هم اینکارو انجام میدم.

چرا فکر میکنیم اگر چیزی ساختنی بود اونها می ساختند پس اگر ساخته نشده یعنی نمیشه ساخت.

به دلیل همین اعتماد به نفس پایین هست که نرم افزارهای ضعیفی داریم

و ترسی که من دارم ترس از شنود نیست. ترس از ( با عرض معذرت ) بی عرضگی هست.

یعنی می ترسم پیام رسان های داخلی نتوانند از اطلاعات شخصی من به خوبی محافظت کنند.[/]

در مورد قسمت دوم ...

بحثم رو اینجوری آغاز میکنم ؛
ما در درون همسایه هامون آقایی بود که دیپلمش رو گرفت ؛ و خیلی بدبخت و بیپاره بود و هیچی نداشت ؛ تا در نهایت متوجه میشیم که ایشون در درون شرکتی مشغول به کار میشه ؛ دو سال بعدش برای خودش شرکت میزنه و تقریبا بعد از 4 سال ایشون مولتی میلیاردر میشه . و هر کسی هم که از ایشون در مورد کار و فعالیتشون سوال میپرسه ایشون جواب نمیداده ؛

تا اینکه میفهمیم ایشون رو بعد از 6 سال میگیرن و میندازنش زندان ؛ مساله از این قرار بود که ایشون میرفته بنزین رو مثلا لیتری 300 تومن میخریده ؛ بهش چند تا ماده رنگی میزده و به عنوان حلال رنگ صادر میکرده ؛ اون طرف دوباره به بنزین ماده ای میزده ؛ رنگدانه ها جدا میشده و دوباره اون رو میبرده و میفروخته ...

مساله اینجا بوده که بنزین در ایران لیتری 300 تومن بوده و در اروپا مثلا لیتری 10 هزار تومن و ...

همزمان با ایشون خوده من هم با دوستام شرکت میزنیم و شروع به ساخت دستگاه حضور و غیاب میکنیم ( کل طراحی و ... هم خودمون انجام میدیم ) و طراحی و ساختش تقریبا 2 سالی طول میکشه ... و همون موقع که میهوایم اون رو بفروشیم ناگهان جنس های چینی به قیمت یک دهم وارد بازار میشن ... و خیلی راحت مردم هم میرن و از اون کالای چینی میخرند ؛ البته اون کالای چینی هیچ کیفیتی نداره ... اتفاقی که میوفته این هستش که مردم میرن و دستگاه حضور و غیاب چینی رو مثلا با 100 هزار تومن پول میخرند ؛ به مرور زمان میبینند که کارایی نداره ؛ جنس چینی رو کنار میزارند و دیگه اصلا دنبال دستگاه حضور و غیاب هم نمیرند .

و اینجوری شد که شرکت ما ورشکست شد .

الان تمام داد و ستدها در درون ایران چنین حالتی رو داره ... اگر بخوای بری به سمته تولید با چنین درد سر هایی روبرو هستی و بعد از 2 سال به غیر از اینکه سرمایت رو از دست میدی هیچ چیزی عایدت نمیشه .

و از طرفی کسایی که پولدار میشن ... دقیقا کارشون این هستش که به دنبال یک روزنه ای میگردند ؛ که چگونه از اون خلا قانونی استفاده کنند ؛ و در نهایت بعد از این 6 سال ...

اون آقاهه رو گرفتند و با چند میلیون تومن جریمه آزادش کردند ...
و من هم کارمند شدم و دیگه نتونستیم شرکت بزنیم ...

چیزی که الان من بهش رسیدم ؛ واقعا انجام کار تولیدی در درون ایران ریسک هست .

الان من میتونم دو تا کار بکنم .

1. پولم رو در درون بانک نگه دارم ؛ که خودتون وضعیت تورم رو میدونین چجوری هست ؛ من اگر 100 میلیون تومن پول داشته باشم و اون رو در درون بانک بزارم سال آینده این پول اندازه 70 میلیون ارزش داره .

2. پولم رو برم دلار بخرم که ارزشش حفظ بشه ... که خودتون هم احتمالا در جریان هستید که بالای 15 میلیون تومن ارز اگر در درون خونه داشته باشید مستوجب قوانین پولشویی میشه و خیلی راحت ازت میگیرن .

3. بری و پول دیجیتالی مانند ریپل بخری ؛ همکنون اگر 100 میلیون تومن پول داشته باشی و بخوای اون رو مثلا به فرانسه بفرستی باید از پلتفرم سوئیفت استفاده کنی که یک بستر بین بانکی هست و تقریبا دو هفته طول میکشه ... بنابراین بانک های بزرگ دنیا اومدن و ارز دیجیتالی با عنوان ریپل ایجاد کردند . و این ارز ؛ ارزشش دایما نسبت به دلار در حال افزایش هست ... دیدین که همش ریال داره جلویه دلار سقوط میکنه ... این ارز در حال رشد کردن در مقابل دلار هست ...

علت هم مشخص هست ... به مرور زمان این ارز ها ارزش پیدا میکنند ؛ مثله زمانی که کسی طلا رو نمیشناخت ؛ تقاضا براش کم بود ؛ و چون به مرور زمان مردم طلا رو شناختند ؛ تقاضا براش زیاد شد , بنابراین قیمتش زیاد شد .

سوئیفت و اتریوم و ... هم از این قانون تبعیت میکنند و بالاجبار قیمتشون به صورت تصاعدی نسبت به دلار بالا میره .

حالا چی میخوام بگم .

ببینید ...
یک جمله هست که من خیلی دوسش دارم ...

گفته میشه که جهان اول جایی است که اگر تو بخوای خودت رو خوشبخت بکنی ... بالاجبار باید جامعه رو خوشبخت بکنی .
و جهان سوم جایی است که اگر تو بخوای خودت رو خوشبخت بکنی ... بالاجبار باید دیگران رو بدبخت بکنی .

من جایه خودم هستم و میخوام خوشبخت بشم .
و کاری رو انجام میدم که به نظرم درست و منطقی هست ... این مشگل من نیست که ریل گذاری ها در درون جامعه به نحوی هست که خوشبخت شدن من به ضرر دیگران میشه و باعث بدبخت شدن دیگران میشم .

الان ریپل و اتریوم بوجود اومدند و بانکهای بزرگ دنیا دارن از ریپل حمایت میکنند و چین بزرگترین تولید کننده دنیا هم داره از اتریوم حمایت میکنه ؛ مطمئنا هم ارزش چنین ارز هایی تا دو سال دیگه دهها و شاید صدها برابر بشه ...

و من هیچ دلیلی براش نمیبینم که برم و از این ارزها بخرم .

اینی هم که برای هموطنانم مشگلی بوجود میاد ؛ ( که بوجود میاد صد در صد ) تقصیر من نیست ؛ تقصیر سیاست مدارهای ما هست که نمیتونند در درون دنیا اعتبار داشته باشند ؛ بر اساس اعتبارشون پول دیجیتال ایجاد کنند ؛ و من بتونم زندگی خوبی رو برای خودم ایجاد کنم .

ارز دیجیتال ... بر پایه اعتبار هست ...
گرام اونقدر ارزش پیدا میکنه ... که تلگرام ارزش داره
ریپل همونقدر اعتبار پیدا میکنه ... که بانکهای بزرگ آمریکایی و اروپایی اعتبار دارند
اتریوم همونقدر اعتبار پیدا میکنه ... که چین که تولید کننده بزرگ دنیا هست اعتبار پیدا میکنه و تمام مراودات رو به مرور زمان بر بستر اتریوم انجام میده .

خوب به من چه سیاست مدارهای کشورم ... در درون دنیا بی اعتبار هستند ... اگر ارز دیجیتالی هم ایجاد کنند بالاجبار سقوط میکنه ... من باید چی کار کنم ...

برم کار کنم ... مثلا با زحمت برجی 4 میلیون در بیارم ... هیچی نخورم ... نپوشم ... بزارمشون بانک ... سال بعد ببینم ارزششون نصف شده و باهاش نمیشه هیچ کاری کرد ...

این منطقیه ؟؟؟

[="Tahoma"][="Navy"]

مبنای 2;979933 نوشت:

سلام
کدوم اشتباه؟
اشتباه نابودی ایران
یا مقابله با تلگرام؟
یا علیم[/]

مبنای 2;980287 نوشت:
در مورد قسمت دوم ...

بحثم رو اینجوری آغاز میکنم ؛
ما در درون همسایه هامون آقایی بود که دیپلمش رو گرفت ؛ و خیلی بدبخت و بیپاره بود و هیچی نداشت ؛ تا در نهایت متوجه میشیم که ایشون در درون شرکتی مشغول به کار میشه ؛ دو سال بعدش برای خودش شرکت میزنه و تقریبا بعد از 4 سال ایشون مولتی میلیاردر میشه . و هر کسی هم که از ایشون در مورد کار و فعالیتشون سوال میپرسه ایشون جواب نمیداده ؛

تا اینکه میفهمیم ایشون رو بعد از 6 سال میگیرن و میندازنش زندان ؛ مساله از این قرار بود که ایشون میرفته بنزین رو مثلا لیتری 300 تومن میخریده ؛ بهش چند تا ماده رنگی میزده و به عنوان حلال رنگ صادر میکرده ؛ اون طرف دوباره به بنزین ماده ای میزده ؛ رنگدانه ها جدا میشده و دوباره اون رو میبرده و میفروخته ...

مساله اینجا بوده که بنزین در ایران لیتری 300 تومن بوده و در اروپا مثلا لیتری 10 هزار تومن و ...

همزمان با ایشون خوده من هم با دوستام شرکت میزنیم و شروع به ساخت دستگاه حضور و غیاب میکنیم ( کل طراحی و ... هم خودمون انجام میدیم ) و طراحی و ساختش تقریبا 2 سالی طول میکشه ... و همون موقع که میهوایم اون رو بفروشیم ناگهان جنس های چینی به قیمت یک دهم وارد بازار میشن ... و خیلی راحت مردم هم میرن و از اون کالای چینی میخرند ؛ البته اون کالای چینی هیچ کیفیتی نداره ... اتفاقی که میوفته این هستش که مردم میرن و دستگاه حضور و غیاب چینی رو مثلا با 100 هزار تومن پول میخرند ؛ به مرور زمان میبینند که کارایی نداره ؛ جنس چینی رو کنار میزارند و دیگه اصلا دنبال دستگاه حضور و غیاب هم نمیرند .

و اینجوری شد که شرکت ما ورشکست شد .

الان تمام داد و ستدها در درون ایران چنین حالتی رو داره ... اگر بخوای بری به سمته تولید با چنین درد سر هایی روبرو هستی و بعد از 2 سال به غیر از اینکه سرمایت رو از دست میدی هیچ چیزی عایدت نمیشه .

و از طرفی کسایی که پولدار میشن ... دقیقا کارشون این هستش که به دنبال یک روزنه ای میگردند ؛ که چگونه از اون خلا قانونی استفاده کنند ؛ و در نهایت بعد از این 6 سال ...

اون آقاهه رو گرفتند و با چند میلیون تومن جریمه آزادش کردند ...
و من هم کارمند شدم و دیگه نتونستیم شرکت بزنیم ...

چیزی که الان من بهش رسیدم ؛ واقعا انجام کار تولیدی در درون ایران ریسک هست .

الان من میتونم دو تا کار بکنم .

1. پولم رو در درون بانک نگه دارم ؛ که خودتون وضعیت تورم رو میدونین چجوری هست ؛ من اگر 100 میلیون تومن پول داشته باشم و اون رو در درون بانک بزارم سال آینده این پول اندازه 70 میلیون ارزش داره .

2. پولم رو برم دلار بخرم که ارزشش حفظ بشه ... که خودتون هم احتمالا در جریان هستید که بالای 15 میلیون تومن ارز اگر در درون خونه داشته باشید مستوجب قوانین پولشویی میشه و خیلی راحت ازت میگیرن .

3. بری و پول دیجیتالی مانند ریپل بخری ؛ همکنون اگر 100 میلیون تومن پول داشته باشی و بخوای اون رو مثلا به فرانسه بفرستی باید از پلتفرم سوئیفت استفاده کنی که یک بستر بین بانکی هست و تقریبا دو هفته طول میکشه ... بنابراین بانک های بزرگ دنیا اومدن و ارز دیجیتالی با عنوان ریپل ایجاد کردند . و این ارز ؛ ارزشش دایما نسبت به دلار در حال افزایش هست ... دیدین که همش ریال داره جلویه دلار سقوط میکنه ... این ارز در حال رشد کردن در مقابل دلار هست ...

علت هم مشخص هست ... به مرور زمان این ارز ها ارزش پیدا میکنند ؛ مثله زمانی که کسی طلا رو نمیشناخت ؛ تقاضا براش کم بود ؛ و چون به مرور زمان مردم طلا رو شناختند ؛ تقاضا براش زیاد شد , بنابراین قیمتش زیاد شد .

سوئیفت و اتریوم و ... هم از این قانون تبعیت میکنند و بالاجبار قیمتشون به صورت تصاعدی نسبت به دلار بالا میره .

حالا چی میخوام بگم .

ببینید ...
یک جمله هست که من خیلی دوسش دارم ...

گفته میشه که جهان اول جایی است که اگر تو بخوای خودت رو خوشبخت بکنی ... بالاجبار باید جامعه رو خوشبخت بکنی .
و جهان سوم جایی است که اگر تو بخوای خودت رو خوشبخت بکنی ... بالاجبار باید دیگران رو بدبخت بکنی .

من جایه خودم هستم و میخوام خوشبخت بشم .
و کاری رو انجام میدم که به نظرم درست و منطقی هست ... این مشگل من نیست که ریل گذاری ها در درون جامعه به نحوی هست که خوشبخت شدن من به ضرر دیگران میشه و باعث بدبخت شدن دیگران میشم .

الان ریپل و اتریوم بوجود اومدند و بانکهای بزرگ دنیا دارن از ریپل حمایت میکنند و چین بزرگترین تولید کننده دنیا هم داره از اتریوم حمایت میکنه ؛ مطمئنا هم ارزش چنین ارز هایی تا دو سال دیگه دهها و شاید صدها برابر بشه ...

و من هیچ دلیلی براش نمیبینم که برم و از این ارزها بخرم .

اینی هم که برای هموطنانم مشگلی بوجود میاد ؛ ( که بوجود میاد صد در صد ) تقصیر من نیست ؛ تقصیر سیاست مدارهای ما هست که نمیتونند در درون دنیا اعتبار داشته باشند ؛ بر اساس اعتبارشون پول دیجیتال ایجاد کنند ؛ و من بتونم زندگی خوبی رو برای خودم ایجاد کنم .

ارز دیجیتال ... بر پایه اعتبار هست ...
گرام اونقدر ارزش پیدا میکنه ... که تلگرام ارزش داره
ریپل همونقدر اعتبار پیدا میکنه ... که بانکهای بزرگ آمریکایی و اروپایی اعتبار دارند
اتریوم همونقدر اعتبار پیدا میکنه ... که چین که تولید کننده بزرگ دنیا هست اعتبار پیدا میکنه و تمام مراودات رو به مرور زمان بر بستر اتریوم انجام میده .

خوب به من چه سیاست مدارهای کشورم ... در درون دنیا بی اعتبار هستند ... اگر ارز دیجیتالی هم ایجاد کنند بالاجبار سقوط میکنه ... من باید چی کار کنم ...

برم کار کنم ... مثلا با زحمت برجی 4 میلیون در بیارم ... هیچی نخورم ... نپوشم ... بزارمشون بانک ... سال بعد ببینم ارزششون نصف شده و باهاش نمیشه هیچ کاری کرد ...

این منطقیه ؟؟؟

با سلام و عرض ادب

اگر همون بلایی که سر آلمان اومد سر این ارزها بیاد چطور؟

اون موقع خداقل اسکناس ها رو می شد به جای هیزم استفاده کرد ...!!!!!

به شخصه سیستم زندگیم رو دارم کلا از پول خارج می کنم ...

یعنی اکثر اوقات برای بقیه کار می کنم و اونها هم در عوض برام کار انجام می دن ...

برای نگهداری سرمایه هم روی طلا می شه حساب کرد چون تقریبا یه ارز بین المللی حساب می شه
و همه جای دنیا می شه ازش استفاده کرد و در دراز مدت هیچ وقت ریزشی مثل مارک یا ریال یا چیز های دیگه نداره ...

برای سرمایه گذاری هم الان خرید و فروش خوب جواب میده

البته باید یه مقدار ضرر بدید تا کم و کیف کار دستتون بیاد

واردات هیچ مشکلی نداره

گول ملی گراها رو نخورید
(اگه ملی گرایی خوب بود ، آلمان ها به اون وضع دچار نمی شدن ...)
تنها کسانی که از ملی گرایی سود می برن ، دولت ها هستن نه مردم...

البته جنس با کیفیت وارد کنید ، تا فحش و نفرین پشت سرتون نباشه ...

اتفاقا اجناس با کیفیت چون خریدار های خوبی دارن درآمد بیشتری دارن

فروش کمتر ، سود بیشتر ...

به نظرم این روش بهتر از سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال جواب می ده

همیشه بهترین راه ، راحت ترین راه نیست ...

مبنای 2;980287 نوشت:
جنس چینی رو کنار میزارند و دیگه اصلا دنبال دستگاه حضور و غیاب هم نمیرند .
و اینجوری شد که شرکت ما ورشکست شد

احسنت...
پس شما هم چوب عدم اعتماد به داخل را خورده اید...
این مشکل علاوه بر آنکه بخشی از آن به مسئولین برمیگردد، بخشی از آن هم به مردم بر میگردد..
می بینید که در این ورشکستگی شما مردم هم بی تأثیر نبوده اند که به جای اعتماد به کار شما، به سراغ مشابه چینی رفته اند که مثلا یه خرده ارزان تر باشد...
همه اینها یک پازلی است که در کنار هم تولید ملی را زمین میزند و موجب فشارهای اقتصادی به خودمان میشود.

مبنای 2;980287 نوشت:
بعد از 4 سال ایشون مولتی میلیاردر میشه
بنزین رو مثلا لیتری 300 تومن میخریده ... اون طرف ... میبرده و میفروخته ...
مساله اینجا بوده که بنزین در ایران لیتری 300 تومن بوده و در اروپا مثلا لیتری 10 هزار تومن

و در مقابل ایشان با خارج ساختن سرمایه ای که متعلق به همه مردم ایران بوده است پولدارشده اند...
من اگر تا پایان عمر در فقر بمانم هرگز حاضر نیستم به چنین قیمتی ثروتمند بشوم، چرا که وتی ثروت خودم را در کنار فقر دیگران میدیدم که من از حق ایشان به این ثروت رسیده ام شب از عذاب وجدان خوابم نمیبرد، اگرچه این لقمه ها وجدان را در درون انسان خواهد کشت.

من قبول دارم با عدم جدیت کافی بر روی ورودی های گمرکی، قاچاق، و واردات بی رویه به تولید داخل لطمه میزنند، و دل ما هم از دست برخی مسئولین از این بابت واقعا خون است، اما راه مقابله با چنین رفتاری از سوی برخی دولتی ها چیست؟ ما هم باید بگوییم به درک!
بیشترین نقش را در هر جامعه ای ملت ها دارند، اگر ملت ایران امروز تصمیم بگیرند به جای تولید خارجی و قاچاق کالای ایرانی بخرند آیا دیگر قاچاق وارد میشود؟ آیا دیگر انگیزه ای می ماند که رشوه بدهند وبگیرند تا کالایی را از مرز رد کنند؟!
اینکه مقام معظم رهبری بعد از تأکیدات مکرر بر جلوگیری از قاچاق و مانند آن این بار روی حمایت از کالای ایرانی تأکید کرده اند به همین خاطر است که مسئله را از پایین به بالا درست کنند.

مبنای 2;980287 نوشت:
و جهان سوم جایی است که اگر تو بخوای خودت رو خوشبخت بکنی ... بالاجبار باید دیگران رو بدبخت بکنی

من عمیقا به این سخنان باور ندارم، و اینها را سخنان قصاری میدانم که اصلا برای ما طراحی شده که ما را در همین مرتبه نگه دارد؛ بر فرض اینکه ویژگی جهان اول و جهان سوم همین باشد آنچه که جهان سوم را جهان سوم نگه میدارد این است که ویژگی های جهان سوم را در خود نگه دارد!

جامعه مثل کشتی می ماند، نمیشود یکی سود ببرد و دیگران ضرر، دودش به چشم خودمان میرود ولو آنکه خودمان نفهمیم...!
همین صف هایی که برای خرید دلار شکل گرفته بود و درخواست های نامعقولی که دلار را تا 7هزار تومان پیش برد همه به فکر منفعت شخصی خودشان بودند، توجه نداشتند که اگرچه ممکن است روی این دلار سود کنند اما از آن طرف با بالا رفتن دلار بسیاری از کالاها گران میشوند! و باید همان سود را دوباره برای خرید کالاها با قیمت بالاتر پرداخت کنند؛ فقط این وسط یک صف بیشتر ایستاده اند و به دیگران هم ضرر زده اند!

من جدای از جامعه نیستم؛ من اگر به قیمت فقیر شدن دیگران ثروتمند شدم این فاصله طبقاتی جامعه را برای من ناامن خواهد کرد، جامعه را ناسالم خواهد کرد...، همه چیز که فقط پول نیست! من میخواهم درون این جامعه زندگی کنم!

اینکه من به بهانه رفاع شخصی و زندگی شخصی، زندی اجتماعی خودم را نابود کنم قطعا اشتباه بزرگی است که دیر یا زود به آن پی خواهم برد؛ اگر در زمان ظهور همه جا را امنیت فرا میگیرد برای همین است که فاصله های طبقاتی نیست، بیکاری نیست، فقر نیست! من اگر با کار خودم، با منش خودم برای ثروتمند شدن، فقر و بیکاری را در جامعه توزیع کردم نمیتوانم خودم را در افزایش آسیب های اجتماعی بی تقصیر بدانم!

جوانی که از سر بیکاری و عدم شرایط ازدواج تجاوز کرده و اعدام میشود برخی از نتایج کار من است...
زنی که خودفروشی میکند بخشی از نتایج کار من است...
نیروهای انتظامی که در برابر قاچاقچیانی که به خاطر میل من برای خرید کالای قاچاق که موجب رونق آن شده کشته میشوند بخشی از نتایج کار من است...
فرزندان کار و خانواده های ناتوان و خلاصه همه اینها بخشی از نتایج کار من است...

مسلم;980313 نوشت:
احسنت...

من جدای از جامعه نیستم؛ من اگر به قیمت فقیر شدن دیگران ثروتمند شدم این فاصله طبقاتی جامعه را برای من ناامن خواهد کرد، جامعه را ناسالم خواهد کرد...، همه چیز که فقط پول نیست! من میخواهم درون این جامعه زندگی کنم!

با سلام و عرض ادب

اکثر کسانی که عاقل هستند ، خودشون از این جامعه جدا می کنن .

این افراد وقتی همه مردم جامعه زمانی که سیر صعودی قیمت شروع می شه و مردم برای دلار ، طلا ، سبد کالا ، لوازم و ... صف می کشن

خودشون رو از جامعه جدا می کنن .

کمترین ضرر متوجه این افراد خواهد بود و در ضمن این افراد هیچ وقت پول نقد نگه نمی دارن
تا با کاهش ارزش پول( که یه چیز عادی در این کشور هست) متضرر بشن

قرار نیست هر شخصی ثروتمند می شه با فقیر شدن دیگران ثروتمند بشه.

اکثر مردم این جامعه بالقوه فقیر هستن ((( فقر فکری )))

همش هم تقصیر خودشون نیست

حکومت و دولت مردم رو این طور بار آوردن ...

مردمی که عاشق صف کشیدن هستن ...

چه برای جنسی که داره گرون می شه ، چه برای رای دادنی که نتیجه اون از قبل مشخص هست ...

با سلام و عرض ادب

شروحیل;980363 نوشت:
قرار نیست هر شخصی ثروتمند می شه با فقیر شدن دیگران ثروتمند بشه

بله درسته جناب شروحیل عزیز؛ اینطور نیست که هر کسی که ثروتمند میشود با فقیر شدن دیگران ثروتمند شود، من هم قبول دارم اتفاقا بسیاری هستند که با ثروتمند شدن و ایجاد اشتغال و کارگاه های تولیدی یا مانند آن بسیاری از فقرا را هم ثروتمند میکنند.
اما سخن ما در خصوص مشاغل و موضوعاتی است که شخص تشخیص میدهد اگرچه منفعت شخصی دارند اما از نظر اجتماعی آسیب زا هستند، مانند رشوه گرفتن، قاچاق، کم فروشی، غش در معامله، احتکار، کاهش کیفیت برای پایین آوردن قیمت، واردات به قیمت نابودی تولید داخل و... اینجا چطور؟ سخن در این نوع ثروت اندوزی هاست.

مسلم;980366 نوشت:
با سلام و عرض ادب

واردات به قیمت نابودی تولید داخل و... اینجا چطور؟

با سلام و عرض ادب

با تمام موارد موافق هستم به جز این مورد

چرا ما باید واردات رو به قیمت نابودی تولید داخل بدونیم وقتی ارزش پول ما هر روز داره پایین تر میاد!!!!!

چرا همه چیز توی ایران برعکس هست؟؟؟؟

آیا دلیلش این نیست که اشخاصی دارن قانون گذاری می کنن که تخصص ندارن؟؟؟؟

آیا تخصص یک شخص رو باید با رای مردم بی سواد( بدون سواد تخصصی) سنجید؟؟؟؟

شروحیل;980370 نوشت:
با تمام موارد موافق هستم به جز این مورد
چرا ما باید واردات رو به قیمت نابودی تولید داخل بدونیم وقتی ارزش پول ما هر روز داره پایین تر میاد!!!!!

سلام جناب شروحیل عزیز
مایل نیستم بحث از موضوع تاپیک به سمت مباحث اقتصادی برود اما از باب احترام به سوال شما فقط به این مقدار عرض کنم که مسئله ممانعت از واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارد یک مسئله ای است که مربوط به منافع ملی کشور است که نفعش به همه برمیگردد و با رویگردانی از آن دودش به چشم همه میرود.
بنده هم مانند شما به دولت انتقادات زیادی دارم، اما این مسئله مسئله دولت و مردم نیست، کمک مردم به خود مردم است؛ من اگر بیایم کالایی که مشابه داخلی دارد و موجب اشتغال هزاران نفر شده را بدون حسابرسی وارد کنم طبیعتا موجب تعطیلی آن کارخانه و بیکاری کارگران آن خواهم شد.

در کشورهایی که مردم نسبت به مسئولینشان انتقاداتی ندارند هم این مسائل را رعایت میکنند، چون اصلا بحث رضایت یا عدم رضایت از مسئولین نیست، اینجا بحث ملت و مردم است، مردم باید هوای خودشان را داشته باشند.
چرا من به خاطر نفع شخصی خودم به بازار چین رونق ببخشم و جوان ایرانی و هم وطن خودم را بیکار کنم؟! وقتی دولت در نظارت بر واردات کوتاهی می کند و هویج و مربا و سس از خارج وارد میکند، من چرا باید بر این موج سوار شده و به خاطر منافع شخصی ام هموطنانم را از نان خوردن بیندازم.

سخن از یک مسئله ملّی است، وگرنه دل ما هم از دست برخی دولت مردان خون است...

شروحیل;980370 نوشت:

سلام.
به خاطر اینکه یکی از آیتمهای مهم در قیمت گذاری جنس تولید شده، تیراژ هستش...تولیدکننده نوپای ایرانی به دلیل اینکه از همون اول نمیتونه با غولهای تولید دنیا رغابت کنه (به دلیل پایین بودن تیراژ) در همون نطفه خفه میشه!
وجود جنسهای چینی و ارزان در داخل مجال پا گرفتن و قوی شدن تولید کننده داخلی را نمیده....مثالش هم همان دستگاه حضور و غیاب استارتر.

همونطور که یک تولیدکننده آماده میشه که کارش را با کم خوردن و سختی کشیدن شروع کنه تا رفته رفته روی آسایش را ببینه، به همان ترتیب مردم جامعه هم باید این پتانسیل را در خود آماده داشته باشند، یعنی اینکه منه مصرف کننده آماده این باشم که مثلا یک کفش نه چندان راحت و زیبا را 100تومان بخرم به حای اینکه یک کفش زیبا و راحت چینی را 50 تومان بخرم.
مسئله و پاسخ مسئله خیلی ساده است فقط باید دومتر جلوتر از نوک دماغ را هم ببینیم!
خانمه جلوی جاریش میشینیه و از دهها قلم اجناس خارجی جهیزیه دخترش صحبت میکنه و آخرش میگه که نیمدونم چرا خواستگاری که دستش به دهنش برسه یا حداقل یه شغل آبرومند داشته باشه جلو نمیاد؟!

یکی نیست که بگه پدر آمرزیده مگه شما با خربد جنسهای خارجیتون امکان شاغل شدن را به جوانان میدید؟!

شروحیل;980370 نوشت:
آیا تخصص یک شخص رو باید با رای مردم بی سواد( بدون سواد تخصصی) سنجید؟؟؟؟

ببین برادر گلم، یا اینجا میخواهیم راهکار بدیم و منطقی صحبت کنیم یا اینکه میخواهیم همش نقاط سیاه و منفی بزرگنمایی کنیم و کاسه چه کنم چه کنم سر بدیم!
حالا ایران و مردمش هرچی هستند، همینه که هستند....متمدن و با فرهنگ یا بیسواد و عقب مونده، به قول معروف...؛بودی که وار؛...چاره چیه؟!

فقط یک نکته را هیچوقت یادمون نره...شما ممکنه شرافتمندانه ولی فقیرانه زندگی کنید ولی یه پوست گندم را از دهان مورچه ای نگیری...همسایه شما ممکنه با توی شیشه کردن خون خلق الله چهارتا ماشین شاسی بلند در پارکینگ خونش باشه...

واقعا بد نیست که به گذشته و حال کشورهایی که متاسفانه از نظر عموم با فرهنگ، متمدن و پیشرفته هستند نیم نگاهی بیندازیم که چطوری از آنطرف کره زمین به کشورهای مظلومی مثل هندوستان و آفریقا و ...حمله می کردند و با مستعمره ساختن آنها سالها سرمایه های مادی و معنوی آنها را به یغما بردند و میبرند...!

hamidrezza;980379 نوشت:
سلام.
به خاطر اینکه یکی از آیتمهای مهم در قیمت گذاری جنس تولید شده، تیراژ هستش...تولیدکننده نوپای ایرانی به دلیل اینکه از همون اول نمیتونه با غولهای تولید دنیا رغابت کنه (به دلیل پایین بودن تیراژ) در همون نطفه خفه میشه!
وجود جنسهای چینی و ارزان در داخل مجال پا گرفتن و قوی شدن تولید کننده داخلی را نمیده....مثالش هم همان دستگاه حضور و غیاب استارتر.

با سلام و عرض ادب

خوب چرا ما باید جنسی که افراد دیگه دارن تولید می کنن رو تولید کنیم ؟؟؟؟؟

وقتی نمی تونیم بعد از 60-70 سال اون قیمت و کیفیت رو ارائه کنیم؟؟؟؟

اگر بنابر حمایت بود به اندازه کافی پراید بی کیفیت و گرون خریدیم ...

1 سال دو سال 5 سال 10 سال آخه این همه سال حمایت بدون نتیجه ؟؟؟؟

شروحیل;980382 نوشت:
خوب چرا ما باید جنسی که افراد دیگه دارن تولید می کنن رو تولید کنیم ؟؟؟؟؟

وقتی نمی تونیم بعد از 60-70 سال اون قیمت و کیفیت رو ارائه کنیم؟؟؟؟

اگر بنابر حمایت بود به اندازه کافی پراید بی کیفیت و گرون خریدیم ...

1 سال دو سال 5 سال 10 سال آخه این همه سال حمایت بدون نتیجه ؟؟؟؟

حمایت از تولید داخلی یک انتخاب نیست....یک اجباره!
جمله بالا یک شعار نیست...یک حقیقته!happy
ما مجبوریم چون آخرین نسل نیستیم!
شما درست میگی...جنس با کیفیت وارد کنیم تا فحش نخوریم...من یه قدم میرم جلوتر...میگم جنس بی کیفیت هم بیاریم فحش نمیخوریم، چون به خاطر قیمت خیلی پایینش باز هم برامون صلوات میفرستن...مثلا الآن کفش چینی هست 30 هزارتومان، کیفیت نداره ولی نسبت به قیمتش خیلی خوبه...!

اینکه گفتم دومتر جلوتر از نوک دماغ را ببینیم همینه ....من میتونم با وارد کردن جنس خارجی و یا با خرید ارزونتر آن بالاخره روزگارم را بگذرونم، ولی بچه هامون چی میشن؟!
جوان تحصیلکرده یا نکرده ای که بیکاره، حتی اون 30 هزارتومان را هم نداره و باید پا برهنه بمونه....گیریم که منه پدر ساپورتش کنم...نوه و نتیجه ام چی میشن؟!واسه همین عرض کردم که ما مجبوریم...حتی اگه تمام دولت مردان وارد کننده باشند، من اگه بخوام نسلم ادامه داشته باشه، باید کارآفرینی کنم و کمترین کار آفرینی اینه که کالای ایرانی بخرم تا حداقل برای کسانی که کارآفرینند و تولید کننده هستند، امکان ادامه حیات بدم.

مسلم;980377 نوشت:
سلام جناب شروحیل عزیز
مایل نیستم بحث از موضوع تاپیک به سمت مباحث اقتصادی برود اما از باب احترام به سوال شما فقط به این مقدار عرض کنم که مسئله ممانعت از واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارد یک مسئله ای است که مربوط به منافع ملی کشور است که نفعش به همه برمیگردد و با رویگردانی از آن دودش به چشم همه میرود.

با سلام

صحبت بنده کالاهایی نیست که مشابه داخلی دارد

بنده الان دارم برنج ایرانی می خرم به خاطر کیفیتش

هرچند برنج وارداتی بدون گمرک آنچنانی و با دلار دولتی توسط پسر فلان ججت الاسلام یا آیت الله داره وارد می شه ...

چرا فقط من باید حمایت کنم

چرا همیشه حکومت و متصلان به حکومت سوار باشن و من پیاده ؟؟؟

چرا bmw با این که مشابه داخلی نداره باید 95 درصد عوارض بخوره
( لطفا فرقون های مونتاژ داخل ، نه تولید داخل، رو با اتومبیل های با کیفیت مقایسه نکنید)

اما برنج که مشابه داره 5-25 درصد اونم با دلار دولتی؟؟؟؟

چرا موز باید عوارض بخوره ، اما شکر نه؟

hamidrezza;980385 نوشت:
حمایت از تولید داخلی یک انتخاب نیست....یک اجباره!
جمله بالا یک شعار نیست...یک حقیقته!happy
ما مجبوریم چون آخرین نسل نیستیم!
شما درست میگی...جنس با کیفیت وارد کنیم تا فحش نخوریم...من یه قدم میرم جلوتر...میگم جنس بی کیفیت هم بیاریم فحش نمیخوریم، چون به خاطر قیمت خیلی پایینش باز هم برامون صلوات میفرستن...مثلا الآن کفش چینی هست 30 هزارتومان، کیفیت نداره ولی نسبت به قیمتش خیلی خوبه...!

دوست گرامی 40 ساله یه عده با این شعارهای ملی گرایانه ملت رو سرکیسه می کنن و هیچ کس هم صداش در نمیاد

بچه شما اگه کار نداره میتونه نبوغ به خرج بده و کاری راه بندازه

نه این که از روی یه کالای خارجی با مهندسی معکوس یه چیزی بزنه گرونر و بی کیفیت تر بعد من40 سال ضرر بدم
بچه شما بشه داماد فلانی ، من بشم برده نظام سرمایه داری ...

hamidrezza;980385 نوشت:

اینکه گفتم دومتر جلوتر از نوک دماغ را ببینیم همینه ....من میتونم با وارد کردن جنس خارجی و یا با خرید ارزونتر آن بالاخره روزگارم را بگذرونم، ولی بچه هامون چی میشن؟!

دقت بفرمائید شغل پیامبر اسلام همین واردات بوده

واردات چیز عجیبی نیست تا وقتی ریشه توهم توطئه رو توی ذهن شما نکاشته باشن

حکومت ها با همین حرف ها به وسیله بوجود آوردن ترس بر برده ها حکومت می کنن

بچه من اگه زرنگ باشه می تونه راه کار کردن و تامین معیشت رو پیدا کنه

با کپی زدن از کالای خارجی ، با اسم ایرانی و باکیفیت کمتر و قیمت بالاتر فقط دولت ثروتمند تر می شه
و هیچ مشکلی حل نمی شه ...

اگر دولت واقعا می خواد حمایت کنه عوارض و مالیات تولیدات داخل رو برداره

یا یارانه به تولید کننده بده

نه این که سر مردم با اسم ملی گرایی کلاه بزاره

دولت اگر حامی تولید داخلی باشه مجوز واردات برنج با دلار دولتی با عوارض 5 درصد رو به پسر فلانی نمی ده

من به نوبه خودم اگر برنج ایرانی با کیفیت باشه می خرم
اگر نباشه نمی خرم چون اسراف و حرام هست

شروحیل;980390 نوشت:
بچه شما اگه کار نداره میتونه نبوغ به خرج بده و کاری راه بندازه

منظور من فقط بچه خودم نیست...بلکه تمام بچه های ایران زمینه!
حتما انتظار دارید همشون نابغه باشن....حیف که نمیشه...ولی اگه بشه چی میشه!8->
احتمالا یکی از جلوه های نبوغ هم همینه که ؛کالای با کیفیت وارد کنیم تا فحش نخوریم؟!:iran:

شروحیل;980390 نوشت:
نه این که از روی یه کالای خارجی با مهندسی معکوس یه چیزی بزنه گرونر و بی کیفیت تر بعد من40 سال ضرر بدم

اگر به تاریخ صنعت ژاپن و چین بعد از جنگ دوم مراجعه فرمایید،میبینید که اساس کارشون همین بوده!

شروحیل;980390 نوشت:
دقت بفرمائید شغل پیامبر اسلام همین واردات بوده

بله، ایشان چوپانی و احتمالا کشاورزی هم می کردند...کسی منکر یا مخالف واردات نیست...در بدترین حالت باید بازای 10 دلار واردات، 10دلار هم صادرات داشته باشیم و برای افزایش ارزش ریال حداقل باید بازای 10 دلار صادرات 9 دلار واردات داشته باشیم!
همه چیز داخل یک کشور تولید شدن، همانقدر احمقانه و ناشدنیست که انگار یک خانواده بخواد همه مایحتاج خود را اعم از پوشاک و خوراک و وسایل خانه و ...خودش تولید کند!
هیچ خانواده ای نمیتواند!
ولی اگر پدر خانه فقط به یک شغل مشغول باشد و روزی 100 تومان درآمد داشته باشد و روزی 90 تومن هم خرج کنند، امید است که روزی وضع این خانه خوب بشه.

شروحیل;980390 نوشت:
اگر دولت واقعا می خواد حمایت کنه عوارض و مالیات تولیدات داخل رو برداره

فرض کنید دولت نمیخواد!
ولی این دلیل نمیشه که مردم هم به فکر شغل جوانانشان نباشند!

شروحیل;980390 نوشت:
واردات چیز عجیبی نیست تا وقتی ریشه توهم توطئه رو توی ذهن شما نکاشته باشن

بله دوست عزیز من هم خیلی دوست دارم ریشه این توهم را بسوزونم...ولی وقتی تو خیابون راه میرم و اسم هر کوچه را به نام یک شهید میبینم، چرت توهماتم پاره میشه!
وقتی میبینم که دانشمندان هسته ای را یکی یکی از دم تیر گذر دادند، نظرم به افراد متوهم 180 درجه تغییر میکنه!
وقتی میبینم که ....بله واقعاٌ...ریشه توهم تو ذهنمون کاشتن!

hamidrezza;980396 نوشت:
منظور من فقط بچه خودم نیست...بلکه تمام بچه های ایران زمینه!
حتما انتظار دارید همشون نابغه باشن....حیف که نمیشه...ولی اگه بشه چی میشه!8->
احتمالا یکی از جلوه های نبوغ هم همینه که ؛کالای با کیفیت وارد کنیم تا فحش نخوریم؟!

چرا نمی شه

کافی بهشون یاد بدید به جای ملی گرایی و گشنگی کشیدن و بردگی نظام رو کردن ، از مغزشون کار بکشن

اینجا نشد یه جای دیگه ....

زمین خدا تا دلت بخواد بزرگه و جا برای شکوفایی استعداد ها هست ...

hamidrezza;980396 نوشت:

اگر به تاریخ صنعت ژاپن و چین بعد از جنگ دوم مراجعه فرمایید،میبینید که اساس کارشون همین بوده!

من یک انسانم

نه یک مرده متحرک

هیچ علاقه ای ندارم شبیه ژاپنی ها و چینی ها به چشم ماشین کار بهم نگاه کنن

hamidrezza;980396 نوشت:

بله، ایشان چوپانی و احتمالا کشاورزی هم می کردند...کسی منکر یا مخالف واردات نیست...در بدترین حالت باید بازای 10 دلار واردات، 10دلار هم صادرات داشته باشیم و برای افزایش ارزش ریال حداقل باید بازای 10 دلار صادرات 9 دلار واردات داشته باشیم!
همه چیز داخل یک کشور تولید شدن، همانقدر احمقانه و ناشدنیست که انگار یک خانواده بخواد همه مایحتاج خود را اعم از پوشاک و خوراک و وسایل خانه و ...خودش تولید کند!
هیچ خانواده ای نمیتواند!
ولی اگر پدر خانه فقط به یک شغل مشغول باشد و روزی 100 تومان درآمد داشته باشد و روزی 90 تومن هم خرج کنند، امید است که روزی وضع این خانه خوب بشه.

دوست گرامی

نمی دونم شما دقیقا با چه تفکراتی بزرگ شدید

اما کافیه یک مقدار به دنیای بیرون از خودتون نگاهی داشته باشید

همه با هم داد و ستد می کنن

قرار نیست همه چیز هایی که در خارج از ایران تولید می شه داخل ایران هم تولید بشه

این بازی ها برای این هست که حکومت ها می خوان روی واردات سود بیشتری ببره

دلشون برای من و شما نمی سوزه ...

دنیا دنیای تجارته ...

کلاه خودتون رو صفت بچسبید

وگرنه حکومت ها برای بقای خودشون برش می دارن

کدوم دولت مردی رو می شناسید که مثل گاندی زندگی کنه که می خواید مثل هندی ها فیلم هندی بازی دربیارید؟؟؟؟

hamidrezza;980396 نوشت:

فرض کنید دولت نمیخواد!
ولی این دلیل نمیشه که مردم هم به فکر شغل جوانانشان نباشند!

عزیز دل برادر

بنده نگفتم به فکر فرزندت نباش

گفتم فرضیه خرید جنس بنجل برای تامین اینده فرزند از اساس اشتباه هست

به جای اینکار هزینه خرید همون جنس بنجل رو صرف بالا بردن آگاهی فرزندتون و کشف استعداد هاش کنید
و بهش بفهمونید دنیا در ایرانی بودن خلاصه نمیشه !!!

پیشرفت کردن برای انسان بودن و زندگی کردن لازم هست نه صرفا ملی گرا بودن ....

hamidrezza;980396 نوشت:

بله دوست عزیز من هم خیلی دوست دارم ریشه این توهم را بسوزونم...ولی وقتی تو خیابون راه میرم و اسم هر کوچه را به نام یک شهید میبینم، چرت توهماتم پاره میشه!
وقتی میبینم که دانشمندان هسته ای را یکی یکی از دم تیر گذر دادند، نظرم به افراد متوهم 180 درجه تغییر میکنه!
وقتی میبینم که ....بله واقعاٌ...ریشه توهم تو ذهنمون کاشتن!

دوست گرامی این دیگه توهم نیست

برید تحقیق کنید ببینید این عزیزان رو هم با همین ملی گرایی فریب دادن و به کام مرگ فرستادن ...

بعدش رفتن با همون هایی که این جنگ رو راه انداختن قرارداد تسلیحاتی بستن ....

یکم از تلویزیون دولتی بیاید بیرون حقیقت رو بهتر می تونید ببینید ...

سلام و صبح عالی متعالی@};-

شروحیل;980398 نوشت:
نمی دونم شما دقیقا با چه تفکراتی بزرگ شدید

شروحیل;980398 نوشت:
یکم از تلویزیون دولتی بیاید بیرون

ولی من متوجه شدم شما دقیقا با چه تفکراتی بزرگ شدیدhappy

ببخشید وقت گرانبهایتان را گرفتم....@};-

hamidrezza;980437 نوشت:
سلام و صبح عالی متعالی@};-

ولی من متوجه شدم شما دقیقا با چه تفکراتی بزرگ شدیدhappy

ببخشید وقت گرانبهایتان را گرفتم....@};-

با سلام و عرض ادب

بنده نه با شوری تلویزیون دولتی بزرگ شدم ، نه با بی نمکی شبکه ما...ره تندرو

بد نیست 4 تا مقاله و کتاب هم از موارد بی طرف بدون تعصب مطالعه بفرمایید...

قرارداد مک فارلین چیزی نیست که بشه انکارش کرد

مدارکش تو همین داخلی ها هم موجوده ....

برید ببینید چند تا بوده که این یکیش درز کرده و رو شده ...

در پناه حق تعالی

مبنای 2;979933 نوشت:
سلام .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چند سال پیش من سوالی در درون این سایت مطرح کردم مبنی بر اینکه اگر زمانی در ایران کودتا بشه و جنگ داخلی اتفاق بیوفته ؛ چه کسانی مقصر این اشتباه خواهند بود ؛

در درون موضوع ... ترکیه و سوریه رو با هم مقایسه کردم ؛ ترکیه کشوری که سکولار هست ؛ حزب اسلامی در درونش به قدرت رسیده ؛ قدرتش رو از مردم داره میگیره ؛ و سوریه که حکومتش دموکراتیک نیست ؛

* در درون ترکیه کودتا اتفاق افتاد و در کمتر از یک روز کودتا توسط مردم خنثی شد ؛
* ولی سوریه 8 سال طول کشید ... میلیونها نفر کشته شدند ؛ به هزاران نفر تجاوز شد ؛ و ...

علت به غیر از این هست که ترکیه حکومتی بنا به خواست مردم و داره و سوریه چنین حکومنی رو نداره ... و کارشناس سایت هم یک سری پاسخ ها دادند که ایران با اون کشورها فرق داره و از این جور اتفاق ها نمیوفته ....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

امروز میخوام یک سوال دیگر بپرسم ...

تلگرام رو هممون میشناسیم ؛ یک پیام رسان هستش که کارایی بسیار خوبی هم داره ؛ خیلی از افراد ازش استفاده میکنند و در خیلی از شرکتها به عنوان یک نرم افزار مکمل در درون کارها ازش استفاده میکنند .

اتفاقی که افتاده اینه که تلگرام میخواد پول مجازی با نام گرام رو ایجاد کنه ... و چون دنیا داره به سمت پول دیجیتال میره ؛ هر کسی بنا به اعتباری که داره میتونه پول مجازی ایجاد کنه و تلگرام هم داره چنین سیستمی رو ایجاد میکنه .

اگر چنین اتفاقی بیوفته میتونم به طور قاطع بگم ایران بدبخت میشه ...

چون مردم ایران ریال میدن و گرام میخرن و در عوضش یک چیز مجازی با نام گرام میگیرند .
و ما به جایه اینکه به هم دیگه ریال بدیم ... گرام میدیم ...
و چون این نوع پول به راحتی قابل معامله هست .. میشه براش درگاهها و ربات ها ایجاد کرد به سرعت جایه ریال رو خواهد گرفت . مثله این میمونه که همه ایرانی ها پول هاشون رو از درون بانکها در میارن و میبرن گرام میخرند ...

- بانکها ورشکست میشت
- پشتوانه ریال از بین میره
- ریال بدون ارزش میشه
- وام و ... از بین میره

و ...

خوب روسیه خواست که جلویه تلگرام رو بگیره ... ولی خوب نتونست ... چون تکنولوژی تلگرام عوض میشه و بلک چین میشه ...
ایران هم نمیتونه جلویه تلگرام بایسته ... چون نمیشه تکنولوژی بلاک چین رو فیلتر کرد .

فقط یک فرقی اینجا بین روسیه و ایران هست ...
پوتین خیلی راحت میتونه بره و به مردمش بگه ... استفاده از تلگرام خیانت به کشور هست ...پیامرسان دیگری رو معرفی کنه و ...
ولی آیا من میتونم مطمین باشم که پیامرسانهایی که به من معرفی میشن پیامهای من رو نمیخونن ... برام پروفایل درست نمیکنند . نمیخوان امر به معروفم کنن ... نمیخوان برام پاپوش درست کنند ...

1. فکر نمیکنم که بتونن تلگرام رو فیلتر کنند . یعنی از لحاظ تکنولوژیکی امکانش نیست .
2. مردم به سمت پیام رسان دیگری نمیرن . چون نمیتونند اعتماد کنند که پیامهاشون خونده نمیشه . ( قابل بحث ) . چون نمیتونند در درونش بگن فلان مسول دولتی دزدی کرده . توش راحت نیستند .
3. تلگرام ؛ گرام رو عرضه میکنه
4. ایران نابود میشه .

سلام.
به بخشی که مربوط به بی اعتمادی داخلی ها و اعتماد به خارجی هاست جواب میدم.
من هنوز که هنوزه متوجه نشدم این عدم اعتماد به داخل و اعتماد صد در صدی به غرب برای چیه؟

آمریکا در 28 مرداد کودتا کرد یا نکرد؟
آمریکا از شاه که مردم نمیخواستنش حمایت کرد یا نکرد؟
آمریکا در 8 سال جنگ و کشته شدن جوانان این مملکت به عراق کمک کرد یا نکرد؟
آمریکا از حمله شیمیایی به ایران حمایت کرد یا نکرد؟
آمریکا در خلیج فارس با ما مستقیم جنگ کرد یا نکرد؟
آمریکا بعد از انقلاب مارو تحریک کرد یا نکرد؟
آمریکا تحریم های بین المملی علیه ما گزاشت یا نزاشت؟
آمریکا بعد از توافق هسته ای دبه کرد یا نکرد؟

ما در طول تاریخ هیچ گونه خیری از آمریکا ندیدیم اما بعضی از مردم اعتماد 100 درصدی دارن به آمریکا. چرا؟
یه نرم افزار ایرانی میاد زیر و زبرش میکنن چک میکنن که خداااایی نکرده اگر مسئول این پیام رسان در دوره دبستان هم کلاسی یکی از مسئولان نظام هم اگر بوده دیگه دست به این نرم افزار ایرانی نزنیم. چرا همچین حساسیتی وجود داره؟ چرا خارجیارو چک نمیکنیم؟

تو یه خبر گفته بودن پاول دوروف پیام اینستاگرامی گزاشته که از فیلم ضد ایرانی 300 حمایت میکنه(خودم چک کردم حقیقت داشت.). پایینش کامنت گزاشته یه نفر که آقا من بمیرم هم هر کاری هم بکنید من از تلگرام استفاده میکنم! چرا آخه!!!

این طرز رفتار بعضی ها در قبال آمریکا و غرب عین اینه که یکی بزنه تو گوش آدم، آدم دستشو ماچ کنه بگه خانه زادم، ممنون که منو از فیض کشیده محروم نکردید!

این رابطه ارباب و رعیتی یک ننگ بزرگیه که واقعا حقیرانه هست.

من تو سروش هستم. چند روز پیش تو یه پستی دیدم به آیت الله مکارم شیرازی بی احترامی شده! خواستم گزارش بدم دیدم دکمه گزارش غیر فعاله، بیخیال شدم. کو؟ گرفتنش؟ این چرند هارو ضد انقلاب میسازن برای اینکه کسی مهاجرت نکنه به داخلیا همون تلگرام بمونن تا اونا بتونن چرت و پرتاشونو بازم به خورد ملت بدن.

همه این اعتماد ها به غرب و بی اعتمادی به داخل یه مقداریش مربوط به رفتار بعضی مسئولانه و یه مقدار بسیار بزرگیش مربوط به دستگاه رسانه ای و تبلیغاتی غربه.

بهتر از امام علی (ع) داریم؟ بهتر از حکومت عدالت خواه ایشون داریم؟ دستگاه تبلیغاتی و رسانه ای معاویه کاری کرد که به کشور امام حمله میشد اما مردم مقابله نمیکردند! دستگاه تبلیغاتی و رسانه ای معاویه کاری کرده بود که مردم سب و لعن میکردند امام علی (ع) رو!!! دستگاه رسانه ای معاویه کاری کرد که در صفین، لشکریان امام، جنگ برده رو باختند(با قرآن های بر نیزه)! این دستگاه کاری کرد که در همین جنگ ، سربازان امام فکر کنند که بستر فرات عوض شده و سیل شده و بلا داره به سمتشون میاد، همشون فرار کردن!!!

شما و بقیه رو نمیدونم، اا من دلم نمیخواد مثل بعضی از سربازان ابله لشکر امام علی (ع) من هم ساده لوح باشم و حرف ها و کار ها و ساخته های دشمنان قسم خورده ی خودمو نشانه ی خیر خواهی بدونم. من یکی این حماقت و بلاهت رو نمیپذیرم.

صندلی;980472 نوشت:
سلام.

ما در طول تاریخ هیچ گونه خیری از آمریکا ندیدیم اما بعضی از مردم اعتماد 100 درصدی دارن به آمریکا. چرا؟

با سلام و عرض ادب

من لم یشکر المخلوق ، لم یشکر الخالق

برادر گرامی ناشکری نکن

زمانی که بختیار حکم به ترور آقای خمینی داد ، آمریکا جلوی بختیار ایستاد

انتقال اقای خمینی توسط رئیس جمهور آمریکا برنامه ریزی شد ...

زمانی که هواپیمای حامل آقای خمینی به سمت ایران در حرکت بود ، توسط f16 های امریکا ساپورت می شد تا مورد هدف قرار نگیره

زمانی که هیچ کس به ایران اسلحه و مهمات نمی داد ، آمریکا به ایران کمک کرد

زمانی که نفت ایران خریدار نداشت ،اسرائیل از طریق هلند به دستور آمریکا نفت ایران رو می خرید ...

و خیلی موارد دیگه ...

درسته آمریکا این کارها رو برای منافع خودش کرد نه ایرانی ها

اما این که بگیم هیچ کاری نکرد ، یکمی کم لطفی هست ...

دولت ما هم همین طور رفتار می کنه

تا وقتی مردم رای بدن و در صحنه باشن ، از مردم حمایت می شه

وقتی مردم به حکومت بی علاقگی نشون بدن ، با شدید ترین روش باهاشون برخورد می شه ...
در بسیاری از مشاغل دولتی ، شرط استخدام مهرهای انتخابات شناسنامه هست

مثل همین قضیه تلگرام و سروش

مردم باید برن سراغ سروش با تمام ضعف هاش

چون دولت استفاده از تلگرام رو نمی پسنده ...

خوب فرضا 40 سال گذشت و سروش در جا زد

تکلیف مردم سرکوب شده چیه؟؟؟

دوستان عزیز مراقبت کنید تاپیک از موضوع خودش خارج نشود.

بحث اصلی خطر ارزهای دیجیتال خصوصا «گرام» ، عوامل ایجاد خطر، و نقش مردم و مسئولین در دفع این خطر است.

بحث از بی اعتمادی به استکبار تا زمانی که در این راستا باشد و به عنوان دلیل در بحث باشد اشکالی ندارد اما مراقبت کنید که اصالت پیدا نکند و بحث اصلی را به حاشیه نبرد.

از همراهی شما دوستان گرامی ممنونم@};-

hamidrezza;980396 نوشت:

سلام به همه
صحبت از چشم بادامی‌ها شد گفتم بهتر است نامی هم از کره جنوبی ببریم
کشوری که صنعت خودرو را کمی بعد از ما شروع کرد و با چند شرکت از جمله هیوندای، کیا، دِوو، بعد هم سانگ‌یانگ وارد صحنه شد (در ابتدا سامسونگ هم خودرو می‌ساخت! امان از این سامسونگ happy)

آن زمان ما پیکان را داشتیم

بعد از حدود 40 سال خودروسازی کره به جایی رسیده که الان در بعضی آیتم‌ها، هم ردهء بزرگان خودرو شده! از جمله در طراحی و کیفیت مونتاژ

خب حالا ما چه داریم؟ سمند! یعنی بعد از 40 سال، تازه از پیکان رسیدیم به سمند
و البته سمند LX ، دنا ، دنا + ، و احتمالاً دنا # ، دنا (5% * Dirol و.....!! که همگی همان سمند هستند فقط کمی بزک دوزک شده اند!

حالا خودتان مقایسه کنید:
کیا = سورنتو ، سراتو ، اپتیما ، اسپورتیج و....
هیوندای = سوناتا ، سانتافه ، توسان و....

که هر کدام پلتفرمی جدا دارند و هر سال هم مدلی جدید از آنها تولید می‌شود
که حتی درصورت داشتن پلتفرم مشترک، آنقدر در طراحی خارجی و داخلی و امکانات اختلاف دارند که بتوان نام "جدید" بر روی آن گذاشت

خب دوست عزیز همان فرصتی که کره جنوبی داشت، ایران خودرو و سایپا هم داشتند
شاید بفرمائید این میان مسائل دیگری مانند رابطه خوب کره با آمریکا و از طرفی تحریم‌های ناجوانمردانه ایران را هم باید در نظر بگیریم
باشد، من هم قبول دارم. اما اگر مقایسه ای بفرمائید می‌بینید تفاوت به اندازه 50000 سال نوری است! و نمی‌توانیم این همه عقب ماندگی را با دلایلی مثل تحریم و... توجیه کنیم

ایران‌خودرو و سایپا حتی به شعور مشتریان خود نیز احترام نمی‌گذارند، چه برسد به رفاه و سلامت آنها
به این معنا که طراحی جلو و عقب سمند را تغییر می‌دهند و میگویند خودروی جدید تولید کردیم!!
اصلاً هم فکر نمی‌کنند که افرادی هستند که با خودرو سازی آشنایند و می‌دانند به این عمل "فیس لیفت" میگویند نه طراحی مدل جدید!!
بگذریم که همان فیس لیفتشان هم مسخره است!

نکته جالب اینکه پرایدی که الان توسط سایپا تولید میشود، یک نمونه از خودروی شرکت "کیا" بوده (که آن هم از شرکت فورد آمریکا خریده بود)
کیا از پراید رسیده به اسپورتیج و اپتیما، و ما همچنان داریم همان پراید را به مردم قالب میکنیم!

مسلم;980377 نوشت:
مسئله ممانعت از واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارد یک مسئله ای است که مربوط به منافع ملی کشور است

سلام استاد "مسلم" عزیز گل
البته تا منافع ملی را چگونه تعریف کنیم
آیا جان مردم ایران که بارها و بارها بخاطر بی کیفیتی خودروها گرفته میشود جزء منافع ملی نیست؟
آیا اعصاب مردم و وقت و زمانی که باید مدام صرف تعمیر قطعات بی کیفیت خودروی خود کنند (حتی اگر به مردم صرفاً به دید نیروی کار نگاه کنیم) جزء منافع ملی نیست؟
آیا هزینه های بالایی که خرج تعمیرات و رفع عیب این خودروها میشود (که میشد در جای بهتری هزینه شود) سرمایه ملی نیست؟

استاد عزیز، من هم انتظار ندارم ایران بیاید روز اول تولیداتی در حد بهترین‌های جهان به بازار عرضه کند. اصلاً چنین عقیده ای نشانه بی اطلاعی از بازار و تولید است
اما انتظارِ دارا بودن حداقل‌ها، به خدا انتظار زیادی نیست. بخصوص اینکه زمان زیادی هم به خیلی از تولیدکنندگان از سوی مردم بارها داده شده

جالب اینکه دقیقاً همانجا که برای مشابه خارجی تعرفه گران قرار دادیم و از ورودش ممانعت کردیم (خودرو)، هیچ پیشرفت قابل ملاحضه‌ای صورت نگرفت!

اما اجازه بدهید یک نمونه خوب هم مثال بزنم که نقاط قوت را هم گفته باشم
در بحث لوازم خانگی گر چه توانایی تولید 0 تا 100 را تقریباً نداریم (نیاز هم نیست داشته باشیم)
اما در اینکه بخشی از قطعات را خودمان تولید کنیم و با مونتاژ با سایر قطعات خارجی، محصولی قابل قبول تولید کنیم، انصافاً خیلی خوب عمل کرده ایم

لذا اگر به من بگوئید از لوازم خانگی تولید داخل حمایت کن، با وجود آنکه هنوز از خارجی ها عقب هستیم، با کمال میل می‌پذیرم
چون قصد پیشرفت را در عملکرد آنها دیده ام. به عبارتی وقتی من یک قدم برداشتم، آنها نیز یک قدم برداشتند

جالب‌تر اینکه اتفاقاً این پیشرفت قابل قبول در تولیدات داخلی، دقیقاً در بخشی از بازار رخ داده است که ورود مشابه خارجی آزاد بوده!!

یخچال، لباسشویی، تلویزیون و.... همیشه از برندهای آمریکایی، کره‌ای، ژاپنی و.... در بازار فراوان بوده
اما در همین بازار مارک‌های ایرانی مثل اسنوا، ایکس‌ویژن، پاکشوما، پاس‌خزر، هیمالیا، الکترواستیل و.... وارد صحنه رقابت شدند و موفق هم شدند
نه اینکه بی نقص باشند، اما توانستند رقابت کنند و خریدار را مجاب به خرید محصول خود کنند
به نظر من اگر واردات لوازم خانگی خارجی هم محدود میشد، الان این مارک‌های ایرانی هم حال و روز سایپا و ایران‌خودرو را داشتند

استاد عزیز، هیچ گربه ای محض رضای خدا موش نمی‌گیرد
وقتی یک تولید کننده می‌تواند محصولی بی کیفیت با طراحی قدیمی و حداقل آپشن‌ها را با پنج برابر قیمت به خریدارها بفروشد، مگر مرض دارد بیشتر هزینه کند؟
اما وقتی که برای او رقیبی پیدا بشود، آن وقت مجبور است خدمات بهتر ارائه کند تا مشتری‌های خود را از دست ندهد
درست کاری که جناب آقای جهرمی انجام دادند و اینترنت ADSL را بین اپراتورها رقابتی کردند و فقط در عرض چند روز چندین آپشن عالی به ویترین انها اضافه شد تا از رقابت عقب نمانند

نکتهء مهم:
آقای جهرمی جزء معدود وزرای جوان هستند
:ok:

Reza-D;980488 نوشت:
سلام به همه
کشوری که صنعت خودرو را کمی بعد از ما شروع کرد و با چند شرکت از جمله هیوندای، کیا، دِوو، بعد هم سانگ‌یانگ وارد صحنه شد (در ابتدا سامسونگ هم خودرو می‌ساخت! امان از این سامسونگ happy)

بعد از حدود 40 سال خودروسازی کره به جایی رسیده که الان در بعضی آیتم‌ها، هم ردهء بزرگان خودرو شده! از جمله در طراحی و کیفیت مونتاژ

و البته سمند LX ، دنا ، دنا + ، و احتمالاً دنا # ، دنا (5% * Dirol و.....!! که همگی همان سمند هستند فقط کمی بزک دوزک شده اند!

حالا خودتان مقایسه کنید:

که هر کدام پلتفرمی جدا دارند و هر سال هم مدلی جدید از آنها تولید می‌شود
که حتی درصورت داشتن پلتفرم مشترک، آنقدر در طراحی خارجی و داخلی و امکانات اختلاف دارند که بتوان نام "جدید" بر روی آن گذاشت

خب دوست عزیز همان فرصتی که کره جنوبی داشت، ایران خودرو و سایپا هم داشتند
شاید بفرمائید این میان مسائل دیگری مانند رابطه خوب کره با آمریکا و از طرفی تحریم‌های ناجوانمردانه ایران را هم باید در نظر بگیریم
باشد، من هم قبول دارم. اما اگر مقایسه ای بفرمائید می‌بینید تفاوت به اندازه 50000 سال نوری است! و نمی‌توانیم این همه عقب ماندگی را با دلایلی مثل تحریم و... توجیه کنیم

ایران‌خودرو و سایپا حتی به شعور مشتریان خود نیز احترام نمی‌گذارند، چه برسد به رفاه و سلامت آنها
به این معنا که طراحی جلو و عقب سمند را تغییر می‌دهند و میگویند خودروی جدید تولید کردیم!!
اصلاً هم فکر نمی‌کنند که افرادی هستند که با خودرو سازی آشنایند و می‌دانند به این عمل "فیس لیفت" میگویند نه طراحی مدل جدید!!
بگذریم که همان فیس لیفتشان هم مسخره است!

نکته جالب اینکه پرایدی که الان توسط سایپا تولید میشود، یک نمونه از خودروی شرکت "کیا" بوده (که آن هم از شرکت فورد آمریکا خریده بود)
کیا از پراید رسیده به اسپورتیج و اپتیما، و ما همچنان داریم همان پراید را به مردم قالب میکنیم!

ببینید وقتی رهبری هر سال یه شعار برای سال جدید انتخاب میکنند

معنیش این نیست که فقط بریم همون یه کار رو مثل ربات انجام بدیم و هیچ کار دیگه ای نکنیم.

وقتی میگن "سال حمایت از کالای ایرانی"

یعنی تولید کننده ی ایرانی لطفا با شعور باش و از این فرصتی که خدا بهت داده برای خدمت به مردم استفاده کن و کیفیت کارت رو فوق العاده بالا ببر.

یعنی مدیر - مسئول - دولت - مجلس هر نقصی این وسط وجود داره رو برطرف کنید که این شعار تحقق پیدا کنه.

یعنی تولید کننده ی محترم به دنبال رشد باش به دنبال پیشرفت باش به دنبال تولید کالای با کیفیت با قیمت مناسب باش.

یعنی ابله ها احمق ها کودن ها ، به دنبال این نباشید که از علاقه ی مردم به رهبری سوء استفاده کنید

و هر زباله ای که روی دستتون مونده رو به بهانه ی تبعیت از کلام رهبری فرو کنید در.....جیب مردم. happy

اگر قرار بر این باشه که برای ریزترین مسائل رهبری بیان توضیح بدن شعار سالهای بعد اینگونه خواهد بود:

سال 1398: سال تولید پورشه و حذف پراید از صنعت خودرو.

سال 1399: سال حمایت از پشمک حاج عبدالله

سال 1400: سال احترام به شعور مردم

سال 1401: سال شنیدن حرفهای Reza-D

سال 1402: سال پس گرفتن طلب دو میلیون تومانی Reza-D از مسعود

سال 1403: سال رعایت نوبت در صف نانوایی

سال 1404: سال گذاشتن زباله ها سر ساعت نه درب منزل

و.....[/]

Im_Masoud.Freeman;980492 نوشت:
[=Times New Roman]
ببینید وقتی رهبری هر سال یه شعار برای سال جدید انتخاب میکنند

معنیش این نیست که فقط بریم همون یه کار رو مثل ربات انجام بدیم و هیچ کار دیگه ای نکنیم.

وقتی میگن "سال حمایت از کالای ایرانی"

یعنی تولید کننده ی ایرانی لطفا با شعور باش و از این فرصتی که خدا بهت داده برای خدمت به مردم استفاده کن و کیفیت کارت رو فوق العاده بالا ببر.

یعنی مدیر - مسئول - دولت - مجلس هر نقصی این وسط وجود داره رو برطرف کنید که این شعار تحقق پیدا کنه.

یعنی تولید کننده ی محترم به دنبال رشد باش به دنبال پیشرفت باش به دنبال تولید کالای با کیفیت با قیمت مناسب باش.

یعنی ابله ها احمق ها کودن ها ، به دنبال این نباشید که از علاقه ی مردم به رهبری سوء استفاده کنید

و هر زباله ای که روی دستتون مونده رو به بهانه ی تبعیت از کلام رهبری فرو کنید در.....جیب مردم. happy

اگر قرار بر این باشه که برای ریزترین مسائل رهبری بیان توضیح بدن شعار سالهای بعد اینگونه خواهد بود:

سال 1398: سال تولید پورشه و حذف پراید از صنعت خودرو.

سال 1399: سال حمایت از پشمک حاج عبدالله

سال 1400: سال احترام به شعور مردم

سال 1401: سال شنیدن حرفهای Reza-D

سال 1402: سال پس گرفتن طلب دو میلیون تومانی Reza-D از مسعود

سال 1403: سال رعایت نوبت در صف نانوایی

سال 1404: سال گذاشتن زباله ها سر ساعت نه درب منزل

و.....

با سلام و عرض ادب

وقتی همه امور دست دولت و حکومت باشه ، اوضاع بهتر از این نمی شه

وقتی واردات در انحصار افراد وابسته به حکومت باشه با حرف زدن مشکلی حل نمی شه

به عمل کار براید نه به حرف

منم الان می شینم تا دلت بخواد از مزیت های تولید با کیفیت می گم

وقتی کاری انجام ندم چه فایده داره

وقتی راس حکومت باشم و در برابر این همه فساد سکوت کنم چه فایده داره....

در کشور های دیگه دولت ها با اینکه در آمد نفتی ندارن ، به تولید کننده ها کمک می کنن ، به جای این که تولید کننده ها رو بدوشن!!!!

ولی در ایران فقط حرف ... حرف ... شعار ....

اما در عمل کاملا برعکس ....

چون همه مردم، سر سفره هفت سین ، حرف ها رو می بینن ، اما کمتر کسی سراغ پیدا کردن حقیقت در عمل می ره ...

مدیرعامل ایران خودرو تاکید کرد که 30 تا 40 درصد قیمت خودروهای داخلی نصیب دولت می‌شود و خودروسازان سهمی از آن ندارند.

به گفته نجم‌الدین، مثلا پژو 405 که 25 میلیون تومان قیمت دارد، تنها 18 میلیون آن به خودروساز می‌رسد و هفت میلیون باقیمانده را دولت سهم می‌برد. او با بیان اینکه خودروسازان به نوعی مامور وصول پول دولت شده‌اند، عنوان کرد که بانک‌ها و سازمان‌های دولتی، صنعت خودرو را می‌دوشند و کمکش هم نمی‌کنند.

به گفته مدیرعامل ایران خودرو، این شرکت به همراه سایپا سالی شش هفت هزار میلیارد تومان پول به بانک‌ها می‌دهند؛ مدیرعامل سایپا اما این رقم را سه هزار میلیارد عنوان کرد.

Reza-D;980488 نوشت:
کشوری که صنعت خودرو را کمی بعد از ما شروع کرد و با چند شرکت از جمله هیوندای، کیا، دِوو، بعد هم سانگ‌یانگ وارد صحنه شد (در ابتدا سامسونگ هم خودرو می‌ساخت! امان از این سامسونگ )

حالا خودتان مقایسه کنید:

سلام آقا رضای عزیز
اتفاقا این مشکل هم به نبود روحیه خودباوری و حمایت های بی جا برمیگردد
ضربه اساسی دشمن به ما تحریم ها یا ضربه های اقتصادی نیست، آنچه که یک ملت را زمینگیر میکند از دست دادن روح خودباوری و توانستن است...، خود را در برابر دیگران کوچک دیدن است...

مشکل صنایعی چون صنعت خودرو همین است، روح خودباوری و پیشرفت در آنها حس نمیشود، باور نمیکنند بتوانند رقابت کنند، عادت کرده اند به مونتاژ! و حاضر هم نیستند از استعدادهای برتر ایرانی و جوانان فارغ التحصیل خوش ذوق در این عرصه بهره ببرند! متأسفانه دولت ها هم که میتوانستند با کمی فشار یا حتی تهدید به کاهش عوارض واردات خودرو این صنعت را وادار به پیشرفت و رقابت با شرکت های خارجی کنند همواره از ایشان حمایت کرده اند.

باور کنید مشکلی که امروز گریبان ما و حتی به شدت گریبان دولتمردان ما را گرفته عدم روحیه خودباروی است! در کلام داد از خودباوری میزنند ولی در عمل از ایشان جز خودباختگی چیزی نمیبینی!

اینکه ما دائما دستاوردهای خودمان را باور نمیکنیم، مسخره میکنیم، به ساخته های جوانان بها نمیدهیم، به جنس ایرانی اعتماد نکرده و دائما آن را تخریب می کنیم...
اینکه بسیاری از حتی وزارت خانه ها یا ادارات دولتی تولیدات و توانمندی های داخلی را رها کرده و دائما با کشورهای خارجی قرارداد می بندند اینها نشان دهنده عدم خودباوری است اگر نشان دهنده چیز دیگری نباشد!

یا در رفتار ما به راحتی میبینید که خود را از یک جوان فرانسوی، یا انگلیسی کمتر میبینند! حتی اگر دو پزشک یا دو مهندس وارد شوند و بدانیم یکی ایرانی و دیگری فرانسوی است نوع برخورد ما با آن پزشک یا مهندس فرانسوی زمین تا آسمان فرق خواهد داشت...

یا حتی همین بدحجابی و مدگرایی هم منشأ آن خودباختگی است، تصور کنید اگر فردا اعلام کنند تمام زنان اروپا و آمریکا با حجاب شده اند به نظرتان در ایران چه اتفاقی می افتد؟
در مدگرایی هم همینطور! کسی که از مدهای غربی تبعیت می کند به خاطر کمبودی است که در خودش احساس می کند، وگرنه اگر بگویند مد x در افغانستان مد شده است مردم تبعیت میکنند؟ پاسخ منفی است چون چنین حس کمتر بینی را نسبت به افغانستان ندارند.

اما در کشورهای پیشرفته این مسئله وجود ندارد؛ به گفته برخی از انسان های مطلع به خاطر اختلافات و رقابتی که بین کره و ژاپن وجود دارد که خیلی هم بوی جنگ نمیدهد شما نمیتوانید ماشین تویوتا در کره پیدا کنید، اما ما اینجا برای خرید گوشی اپل که علنا تحریممان کرده صف می کشیم! برای گوشی سامسونگ که تحقیرمان کرده صف می کشیم!
این خودباوری را اگر به ما برگردانند همه چیز درست میشود.

اینکه ما در برخی از رشته ها کره ای ها را پشت سر گذاشته یا هم تراز هستیم نشان میدهد که ما هرجا خواسته ایم، توانسته ایم؛ در عرصه های نانو، سلول های بنیادین، لیزر، موشک های بالستیک و مانند آن اگر بالاتر نباشیم، پایین تر هم نیستیم.

Reza-D;980491 نوشت:
وقتی یک تولید کننده می‌تواند محصولی بی کیفیت با طراحی قدیمی و حداقل آپشن‌ها را با پنج برابر قیمت به خریدارها بفروشد، مگر مرض دارد بیشتر هزینه کند؟
اما وقتی که برای او رقیبی پیدا بشود، آن وقت مجبور است خدمات بهتر ارائه کند تا مشتری‌های خود را از دست ندهد

نکته ای را فراموش کردم
شاید برداشت شما این باشد که منظور من این است که کلاً دروازهء واردات را بدون نظارت باز کنیم تا رقابت زیاد بشود!
برای توضیح عقیده خودم، اجازه می‌خواهم یک کج فهمی در ذن مدیران کشور را توضیح بدهم

متاسفانه خیلی از مدیران ما تفاوت بین "مدیریت" و "تعصب" را نفهمیده اند!
حتی خیلی از مردم ما نیز همینطور هستند

برای مثال وقتی به مردی میگوئیم زنت را مدیریت کن، فکر میکند معنایش فقط این است که نگذار از خانه بیرون برود!
یا وقتی به مادری میگوئیم فرزندت را مدیریت کن، فکر میکند یعنی باید مدام سر بچه داد بزند و اجازه بازی را از او بگیرد!
در بحث مدیریت کلان هم همین مشکل را داریم. وقتی به مدیران میگوئیم واردات باید مدیریت شود، فکر می‌کنند یعنی باید کلاً جلوی واردات را بگیرند
لذا بنده نه با جلوگیری از واردات موافقم و نه با واردات بی برنامه و کیلویی موافقم
بلکه عقیده دارم باید واردات را مدیریت کرد. به این معنا که یک مدیر باید قبل از واردات یک کالا، محصول، یا خدمات، ابتدا این چند سوال را از خودمان بپرسیم:

چه چیزی؟ به چه مقداری؟ به چه دلیلی؟ و برای کجا؟ باید وارد شود

Im_Masoud.Freeman;980492 نوشت:
سال پس گرفتن طلب دو میلیون تومانی Reza-D از مسعود

آقا رضا این دو تومان رو تا تنور بحث داغه از آقا مسعود بگیر:khandeh!:
ایشون اعلان عمومی کرده که بدهکاره، دیگه نیاز به شاهد هم نداره
happy

مسلم;980512 نوشت:
سلام آقا رضای عزیز
اتفاقا این مشکل هم به نبود روحیه خودباوری و حمایت های بی جا برمیگردد
ضربه اساسی دشمن به ما تحریم ها یا ضربه های اقتصادی نیست، آنچه که یک ملت را زمینگیر میکند از دست دادن روح خودباوری و توانستن است...، خود را در برابر دیگران کوچک دیدن است...

مشکل صنایعی چون صنعت خودرو همین است، روح خودباوری و پیشرفت در آنها حس نمیشود، باور نمیکنند بتوانند رقابت کنند، عادت کرده اند به مونتاژ! و حاضر هم نیستند از استعدادهای برتر ایرانی و جوانان فارغ التحصیل خوش ذوق در این عرصه بهره ببرند! متأسفانه دولت ها هم که میتوانستند با کمی فشار یا حتی تهدید به کاهش عوارض واردات خودرو این صنعت را وادار به پیشرفت و رقابت با شرکت های خارجی کنند همواره از ایشان حمایت کرده اند.

باور کنید مشکلی که امروز گریبان ما و حتی به شدت گریبان دولتمردان ما را گرفته عدم روحیه خودباروی است! در کلام داد از خودباوری میزنند ولی در عمل از ایشان جز خودباختگی چیزی نمیبینی!

اینکه ما دائما دستاوردهای خودمان را باور نمیکنیم، مسخره میکنیم، به ساخته های جوانان بها نمیدهیم، به جنس ایرانی اعتماد نکرده و دائما آن را تخریب می کنیم...
اینکه بسیاری از حتی وزارت خانه ها یا ادارات دولتی تولیدات و توانمندی های داخلی را رها کرده و دائما با کشورهای خارجی قرارداد می بندند اینها نشان دهنده عدم خودباوری است اگر نشان دهنده چیز دیگری نباشد!

یا در رفتار ما به راحتی میبینید که خود را از یک جوان فرانسوی، یا انگلیسی کمتر میبینند! حتی اگر دو پزشک یا دو مهندس وارد شوند و بدانیم یکی ایرانی و دیگری فرانسوی است نوع برخورد ما با آن پزشک یا مهندس فرانسوی زمین تا آسمان فرق خواهد داشت...

یا حتی همین بدحجابی و مدگرایی هم منشأ آن خودباختگی است، تصور کنید اگر فردا اعلام کنند تمام زنان اروپا و آمریکا با حجاب شده اند به نظرتان در ایران چه اتفاقی می افتد؟
در مدگرایی هم همینطور! کسی که از مدهای غربی تبعیت می کند به خاطر کمبودی است که در خودش احساس می کند، وگرنه اگر بگویند مد x در افغانستان مد شده است مردم تبعیت میکنند؟ پاسخ منفی است چون چنین حس کمتر بینی را نسبت به افغانستان ندارند.

اما در کشورهای پیشرفته این مسئله وجود ندارد؛ به گفته برخی از انسان های مطلع به خاطر اختلافات و رقابتی که بین کره و ژاپن وجود دارد که خیلی هم بوی جنگ نمیدهد شما نمیتوانید ماشین تویوتا در کره پیدا کنید، اما ما اینجا برای خرید گوشی اپل که علنا تحریممان کرده صف می کشیم! برای گوشی سامسونگ که تحقیرمان کرده صف می کشیم!
این خودباوری را اگر به ما برگردانند همه چیز درست میشود.

اینکه ما در برخی از رشته ها کره ای ها را پشت سر گذاشته یا هم تراز هستیم نشان میدهد که ما هرجا خواسته ایم، توانسته ایم؛ در عرصه های نانو، سلول های بنیادین، لیزر، موشک های بالستیک و مانند آن اگر بالاتر نباشیم، پایین تر هم نیستیم.

روشنفکر تویی بقیه اداتو در میارن. ;;)

روشنفکرهای قبل از تو سوءتفاهم بود. ;;)

به طرز جنون آمیزی با تمام صحبت های شما موافقم. :iran:[/]

صندلی;980472 نوشت:
سلام.
من هنوز که هنوزه متوجه نشدم این عدم اعتماد به داخل و اعتماد صد در صدی به غرب برای چیه؟

آمریکا در 28 مرداد کودتا کرد یا نکرد؟
آمریکا از شاه که مردم نمیخواستنش حمایت کرد یا نکرد؟
آمریکا در 8 سال جنگ و کشته شدن جوانان این مملکت به عراق کمک کرد یا نکرد؟
آمریکا از حمله شیمیایی به ایران حمایت کرد یا نکرد؟
آمریکا در خلیج فارس با ما مستقیم جنگ کرد یا نکرد؟
آمریکا بعد از انقلاب مارو تحریک کرد یا نکرد؟
آمریکا تحریم های بین المملی علیه ما گزاشت یا نزاشت؟
آمریکا بعد از توافق هسته ای دبه کرد یا نکرد؟

بزارین برایتون مثال بزنم ...

فرض میکنیم شما الان 40 سالتون باشه و ....

یه روز که دارین با ماشینتون میاید خونه ... تاگهان پسری رو میبینین که داره در درون خیابون های و هوی میکنه ... داره رویه کاپوت ماشینی دیگر میکوبونه و بلند بلند فریاد میزنه ... در درون یک دستش زنجیر چرخ هستش و در درون دست دیگرش قفل فرمون ...

شما هم ناراحت میشین ... میرین جلو که ببینین چی شده ... متوجه میشید که راننده مذکور چهار تا جهار راه پائین تر .... با ماشینش به ماشین این آقا پسر کوبونده ؛ و بعدش در رفته ... و این آقا پسر به دنبال ایشون بوده و تونسته ایشون رو بگیره ... و الان ناراحت هست که نمیتونه حق و حقوقش رو ثابت کنه و ...

همینجوری این آقا داره داد و بیداد میکنه که ناگهان پلیس میاد ... تا پلیس میاد و های و هوی ایشون رو میبینه یه دونه سیلی محکم و آبدار میزنه دره گوش ایشون ... و ایشون هم نقش زمین میشه ...

ماجرا تموم میشه و شما هم میرید خونتون ...
دو ماهی از ماجرا میگذره ... تا اینکه میگن برای دخترتون که الان 24 سالش شده میخواد خواستگار بیاد ..
میگن فرد مذهبی و چشم پاک و نون حلال خورده ای هست ...

تا این که شازده میان ...
تا درب رو باز میکنین ... میبینین که ایشون همون جوونه هست که داشته های و هوی میکرده ...
ایشون هم شما رو میشناسه ...

هیچی ...
جلسه خواستگاری تموم میشه و آقا پسر فرداش میاد دفتر ماره شما ...
و میشینه باهاتون صحبت میکنه ... که به خدا تقصیر من نبود ... تقصیر اون رانندهه بود و از این جور حرفها ...
ولی جواب شما مشخص هست ... "نه"

چرا !!!
برخی از رفتارها ... باعث میشه اعتبار انسان از بین بره .... مثلا فکر میکنین مردم دنیا وقتی تظاهرات هر هفته ما رو میبینن ؛ مشت های گره کرده و مرگ بر دنیا رو میشنون ... با خودشون فکر میکنند که آمریکا و انگلیس و عربستان و انگلیس و اسرائیل و ( بگو بیش باد ) چقدر آدمهای بدی هستند ...

خیر ... تنها داریم اعتبارمون رو خراب میکنیم ؛ تنها داریم کاری میکنیم که شرکتهای بزرگ حاضر نشن سرمایه گذاری های کلان بکنند و ....

جناب صندلی محترم ...
ببینید ... همین چند وقت پیش کلیپی در درون فضای مجازی پخش شد که خانومی از گشت ارشاد سیلی زده در درون گوش یه بدبخت نگون برگشته ای ...

که مثلا یه کم روسریش عقب بوده ...

حالا برخورد مسوول ها رو ببینیم .
خانوم ابتکار ... که اصلا بهشون هیچ ربطی نداره ... گفتند پیگیری میکنند و تا زمانی که اون خانوم رو به جزای کارشون نرسونن از پیگیری کنار نمیکشن .
فراکسون امید ... محکوم کرد ...
تدبیر و امید ... محکوم کرد ....

حالا بیایم وببینیم که بانیان امر به معروف و نهی از منکر چی کار کردند ...

اگر این امر به معروف بوده که باید شرایطش حفظ میشده ... نه اینکه مثله حیووون ... چون زورش بیشتره کتک بزنه ....

حالا ببینیند در برخورد با این مساله ؛ آقایان اسلامی ؛ که پرچم اسلام رو به دوش میکشند و طلایه دار اسلام هستند چجوری برخورد میکنند .

دریغ از یک مرجع تقلید
دریغ از یک آیت الله
دریغ از یک حجت الاسلام
دریغ از یک طلبه

اینا باید شاکی باشن ... ولی خوب دیگه .... فراکسیون امید شاکی میشه ...

جناب (... ) که امام جمعه مشهد هم هستند فرمودند ( نطق کردند ) که اگر گشت ارشاد اشتباهی رو میکنه این دلیلی نمیشه که کار پلیس رو زیر سوال ببریم . و چیزی هم در محکومیت این رفتار نگفتند .

مثله اینکه من بیام و بگم اگر آمریکا جنایت میکنه ... دلیلی نمیشه که ما بیایم و این همه کارکردهای مثبت آمریکا رو نادیده بگیریم .

بنابراین ... دیگه برای گروهی که اینجوری فکر میکنند ...آبرویی نمیمونه ...
چه برای خودشون ... چه برای مذهبیون اسلامی ...

ولی خوب سره انتخابات قضیه فرق میکنه ...
میرن تتلو میارن که ما هم آره ... یعنی ما هم طرفدار موسیقی هستیم ....
مثله همون جوونی که فردا میاد سراغ شما و میگه به خدا حق با من بوده ....

ولی کو گوش شنوا ...

بنابراین چون خواستگاه اعتبار چیزه دیگری هست ... مردم چون چنین رفتارهایی رو میبینند اعتماد نمیکنند .

[=Times New Roman]

مبنای 2;980521 نوشت:
بزارین برایتون مثال بزنم ...

یه روز که دارین با ماشینتون میاید خونه ... تاگهان پسری رو میبینین که داره در درون خیابون های و هوی میکنه ... داره رویه کاپوت ماشینی دیگر میکوبونه و بلند بلند فریاد میزنه ... در درون یک دستش زنجیر چرخ هستش و در درون دست دیگرش قفل فرمون ...

شما هم ناراحت میشین ... میرین جلو که ببینین چی شده ... متوجه میشید که راننده مذکور چهار تا جهار راه پائین تر .... با ماشینش به ماشین این آقا پسر کوبونده ؛ و بعدش در رفته ... و این آقا پسر به دنبال ایشون بوده و تونسته ایشون رو بگیره ... و الان ناراحت هست که نمیتونه حق و حقوقش رو ثابت کنه و ...

همینجوری این آقا داره داد و بیداد میکنه که ناگهان پلیس میاد ... تا پلیس میاد و های و هوی ایشون رو میبینه یه دونه سیلی محکم و آبدار میزنه دره گوش ایشون ... و ایشون هم نقش زمین میشه ...

دو ماهی از ماجرا میگذره ... تا اینکه میگن برای دخترتون که الان 24 سالش شده میخواد خواستگار بیاد ..

تا این که شازده میان ...
تا درب رو باز میکنین ... میبینین که ایشون همون جوونه هست که داشته های و هوی میکرده ...

هیچی ...
و میشینه باهاتون صحبت میکنه ... که به خدا تقصیر من نبود ... تقصیر اون رانندهه بود و از این جور حرفها ...

چرا !!!
برخی از رفتارها ... باعث میشه اعتبار انسان از بین بره .... مثلا فکر میکنین مردم دنیا وقتی تظاهرات هر هفته ما رو میبینن ؛ مشت های گره کرده و مرگ بر دنیا رو میشنون ... با خودشون فکر میکنند که آمریکا و انگلیس و عربستان و انگلیس و اسرائیل و ( بگو بیش باد ) چقدر آدمهای بدی هستند ...

خیر ... تنها داریم اعتبارمون رو خراب میکنیم ؛ تنها داریم کاری میکنیم که شرکتهای بزرگ حاضر نشن سرمایه گذاری های کلان بکنند و ....

جناب صندلی محترم ...
ببینید ... همین چند وقت پیش کلیپی در درون فضای مجازی پخش شد که خانومی از گشت ارشاد سیلی زده در درون گوش یه بدبخت نگون برگشته ای ...

خانوم ابتکار ... که اصلا بهشون هیچ ربطی نداره ... گفتند پیگیری میکنند و تا زمانی که اون خانوم رو به جزای کارشون نرسونن از پیگیری کنار نمیکشن .

اگر این امر به معروف بوده که باید شرایطش حفظ میشده ... نه اینکه مثله حیووون ... چون زورش بیشتره کتک بزنه ....

حالا ببینیند در برخورد با این مساله ؛ آقایان اسلامی ؛ که پرچم اسلام رو به دوش میکشند و طلایه دار اسلام هستند چجوری برخورد میکنند .

جناب (... ) که امام جمعه مشهد هم هستند فرمودند ( نطق کردند ) که اگر گشت ارشاد اشتباهی رو میکنه این دلیلی نمیشه که کار پلیس رو زیر سوال ببریم . و چیزی هم در محکومیت این رفتار نگفتند .

مثله اینکه من بیام و بگم اگر آمریکا جنایت میکنه ... دلیلی نمیشه که ما بیایم و این همه کارکردهای مثبت آمریکا رو نادیده بگیریم .

بنابراین ... دیگه برای گروهی که اینجوری فکر میکنند ...آبرویی نمیمونه ...

ولی کو گوش شنوا ...

بنابراین چون خواستگاه اعتبار چیزه دیگری هست ... مردم چون چنین رفتارهایی رو میبینند اعتماد نمیکنند .

اول اینکه اون دختر به جز بدحجابی دزد بود.

دوم اینکه بخاطر بدحجابی کتک نخورد. بخاطر اینکه به مامور خانم گشت گفت: بی شرف کتک خورد.

سوم اینکه ما یه آشنایی داریم سیستمش این مدلیه که در مورد مهمان نوازی و مرام و معرفت دیگران اظهار نظر میکنه.

مثلا میگه رفتم خونه فلانی تحویلم نگرفت. مهمون نواز نیست. ترش رو هست. ازش خوشم نمیاد.

رفتم خونه اون یکی ماکارونی گذاشت جلوم به جا اینکه واسم کباب سیخ بزنه. معرفت نداره.

رفتم ....

فقط نمی دونم این بشر چرا همش در حال امتحان کردنه دیگرانه. چرا خودش هیچوقت حاضر نیست مهمون بپذیره و امتحان بشه ببینیم خودش چند مرده حلاجه.

حکایت تو و اون کسانی که این حرکت رو به صورت افراطی محکوم میکنن هم به همین شکل هست.

خیلی خوب برید یه هفته وایسید گشت ارشاد انواع توهین ها و بی احترامی ها رو بشنوید.

به جرم مامور بودن بهت بگن بی شرف. هزار تا برچسب بهت بزنن. اونوقت ببینیم چقدر می تونید به اعصابتون مسلط باشید.

آخه آدم حسابی آدم موجه تر از ابتکار پیدا نکردی ؟

خب اینا اگر مدیریت بلد بودن. کار بلد بودن که بچه هاشون رو متقاعد میکردن که بیان توی کشوری زندگی کنند که پدر و مادرشون مدیران رده بالا هستند.

اینها عرضه ی مدیریت خانواده ی خودشون رو هم ندارند بعد می خوان کشور رو اداره کنن؟ زررررررشک Lol

چهارم اینکه توی انتخابات کسی نرفت دنبال تتلو. خودش درخواست ملاقات داشت و از اونجایی هم که آقای رئیسی انسان بسیار شریفی هستند پذیرفتنشون.

وگرنه این بازی های سیاسی و پدرسوخته بازی ها کار جناحی بود که رای آورد.

سند این پدرسوخته بازی ها رو می تونید توی پست های اینستاگرام و توئیتر سلبریتی های پشیمان ببینید که چجوری بازی خوردند و حالا مثل هاپو پشیمانند.

پارسال همین موقع میگفتند با فلانی تا 1400. الان میگن خدایا هرچه سریع تر 1400 رو برسون.

ببینید این سلبریتی ها که خودشون ته پدرسوخته بازی هستن از کیا و با چه شدتی رودست خوردن Lol

پنجم کلا مسئولین و فرزندانشون کارشون نشستن پای کولر و بخاری و ابراز تاسف کردن برای هرچیزی هست که بهشون حس روشنفکری بده.

و ارواح عمشون به دنبال فرهنگ سازی و ایجاد فرهنگ انتقاد پذیری و مهربانی و ... هستن

ولی از یه انتقاد سازنده و مفید استاد رائفی پور نگذشتند و شروع کردن به پست گذاشتن و که های و وای به ما توهین شده.

مسلم;980209 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام
این طور نیست که به انها اعتماد داشته باشند
اما به این طرف اعتماد ندارد
و تفاوت دیگرش این است که اینها دشمن نزدیک اند و آنها دشمن دور...
با مثال عرض کنم
آنها میگویند مسئولین مفسد و گنه کار و سوء استفاده گر به راحتی میتوانند از اطلاعات ما سوء استفاده کنند و ما در دسترس آنها هستیم و قوه قهریه و عامله دارند...
اما دشمن خارجی نمیتواند پلیس بفرستد یا ما را دادگاهی کند و زندان بفرستد و قس علی هذا.... پس طبیعی است که خود را در دام اینها نیندازیم...
و مثال دیگر
تلگرام و امثال آن به ما اطلاعات با ارزشی میدهد که داخلی ها نمیدهد..
اطلاعات امنیتی و جانی
اطلاعات مالی و اقتصادی
باز مثال میزنم مثلا من در اغتشاشات مسیر همیشگی را به منزل انتخاب کردم
در حالی که این مسیر به خاطر اغتشاشات در معرض خطر جانی و جسمی و مالی بود
من جمله نزدیک بود توسط پلیس کتک بخورم ..گاز اشک آور اذیتم کرد... کلی پیاده روی کردم و کلی وقتم گرفته شد و هزینه بیشتری هم پرداخت کردم تا به منزل برسم
اما با استفاده از اطلاعات تلگرام کافی بود یک ایستگاه بعد از مترو پیاده میشدم ...

مبنای 2;980521 نوشت:

تا این که شازده میان ...

هیچی ...

سلام علیکم

کلا متوجه ربط مثال به مطلب نشدم.

مبنای 2;980521 نوشت:
چرا !!!

من اینو قبول ندارم.
اولا مقابله با طاغوت که نمونه بارزش آمریکاست، آرمان ماست، آرمان اسلامیه نمیتونیم چون فلانی بدش میاد ازش دست بکشیم.
ثانیا آمریکا در عمل به ما مرگ میفرسته، در عمل از ما میکشه، یعنی انقدر ما خودمونو باید حقیر کنیم که حتی در زبون هم جرعت نکنیم به آمریکا مرگ بفرستیم؟ شما این حقارت رو میپسندید؟ حالا اینکه دستگاه تبلیغاتی غرب همه چیز رو وارونه نشون میده و مظلوم رو ظالم، و ظالم رو مظلوم جلوه میده این دیگه تقصیر ما نیست، دلیل نمیشه که با از حقمون دفاع نکنیم، دلیل نمیشه از دشمن قسم خوردمون تنفر نداشته باشیم. ما محمود عباس نیستیم که به دشمنانمون عشق بورزیم!!!

مبنای 2;980521 نوشت:
جناب صندلی محترم ...

دریغ از یک مرجع تقلید
دریغ از یک آیت الله
دریغ از یک حجت الاسلام
دریغ از یک طلبه

اینا باید شاکی باشن ... ولی خوب دیگه .... فراکسیون امید شاکی میشه ...

درمورد اون کلیپ.
من کاملا قبول دارم که مامور اشتباه کردند. این رفتار ها قبل از خودشون آبروی اسلام و نظام رو میبره. اما باید این رو هم در نظر داشت که اشتباه اصلی رو خانوم بی حجاب کرده. قانون شکسی، ایستادگی در برابر مامور قانون، توهین به مامور قانون. من و امثال من نمیخوایم با انتقاد از مامور، کار خانوم بی حجاب رو پاک جلوه بدیم برای همین سکوت میکنیم. سکوت بکنیم چیزی از دنیا کم نمیشه اما اگه از مامور انتقاد کنیم این شبهه ایجاد میشه که بی حجابه کارش درست بوده، یا نباید با بی حجاب ها برخورد بشه. البته این دلیل منه، مطمئنم مراجعی که واکنش نشون ندادن دلیل خاص خودشونو دارن.

البته متذکر هم بشم که آقای رئیس جمهور خودشون حجت الاسلام هستند، در فراکسیون امید هم فکر کنم چند تا روحانی وجود داشته باشه!

مبنای 2;980521 نوشت:
نابراین ... دیگه برای گروهی که اینجوری فکر میکنند ...آبرویی نمیمونه ...

قبول دارم، کسانی که افراط میکنند آبروی خودشون نظام و دین رو میبرند. اعتقادم اینه که نهی از منکر نباید خودش آغشته به منکر باشه. شیوه صحیح نهی از منکر این نیست.

ولی این هم بپذیرید این که رفتار یک شخص آبروی یک مجموعه رو ببره درسته که در جامعه وجود داره اما دلیل بر این نیست که همه اجازه دارن اشتباه اون شخص رو پای نظام یا دین بزاره. پس صرف این که همچین رفتار اجتماعی نسبت به اشتباهات بقیه وجود داره، دلیل بر درستی اون رفتار نیست.
مثلا درباره برادران افغانی، چون هرکار بدی میکنند در چشم مردم به نژادشون مربوطه باید از خودشون و کاراشون مراقبت کنن اما اگه از بینشون 3-4 تا افغانی یه کار خلاف قانون کرد این دلیل بر این نمیشه که کار اشتباهشو به پای نژادش بنویسیم. نمیتونم درست تونستم منظورمو انتقال بدم یا نه.

مبنای 2;980521 نوشت:

طبق چیزی که من از خود آقای تتلو شنیدم (اگر درست یادم مونده باشه) ، ایشون به ستاد انتخاباتی آقای رئیسی درخواست دادن بابت این دیدار، و ستاد هم پذیرفته. حالا نیت دو طرف چی بوده الله اعلم، ولی درخواست از طرف آقای تتلو بوده.

-----
جناب مسلم معذرت میخوام. امیدوارم این بحثا خارج از تاپیک نباشه، چون استارتر پاسخ دادند من فکر کردم داخل بحثه.
یا حق

صندلی;980537 نوشت:
سلام علیکم

من اینو قبول ندارم.
اولا مقابله با طاغوت که نمونه بارزش آمریکاست، آرمان ماست، آرمان اسلامیه نمیتونیم چون فلانی بدش میاد ازش دست بکشیم.
ثانیا آمریکا در عمل به ما مرگ میفرسته، در عمل از ما میکشه، یعنی انقدر ما خودمونو باید حقیر کنیم که حتی در زبون هم جرعت نکنیم به آمریکا مرگ بفرستیم؟ شما این حقارت رو میپسندید؟ حالا اینکه دستگاه تبلیغاتی غرب همه چیز رو وارونه نشون میده و مظلوم رو ظالم، و ظالم رو مظلوم جلوه میده این دیگه تقصیر ما نیست، دلیل نمیشه که با از حقمون دفاع نکنیم، دلیل نمیشه از دشمن قسم خوردمون تنفر نداشته باشیم. ما محمود عباس نیستیم که به دشمنانمون عشق بورزیم!!!

درمورد اون کلیپ.
من کاملا قبول دارم که مامور اشتباه کردند. این رفتار ها قبل از خودشون آبروی اسلام و نظام رو میبره. اما باید این رو هم در نظر داشت که اشتباه اصلی رو خانوم بی حجاب کرده. قانون شکسی، ایستادگی در برابر مامور قانون، توهین به مامور قانون. من و امثال من نمیخوایم با انتقاد از مامور، کار خانوم بی حجاب رو پاک جلوه بدیم برای همین سکوت میکنیم. سکوت بکنیم چیزی از دنیا کم نمیشه اما اگه از مامور انتقاد کنیم این شبهه ایجاد میشه که بی حجابه کارش درست بوده، یا نباید با بی حجاب ها برخورد بشه. البته این دلیل منه، مطمئنم مراجعی که واکنش نشون ندادن دلیل خاص خودشونو دارن.

البته متذکر هم بشم که آقای رئیس جمهور خودشون حجت الاسلام هستند، در فراکسیون امید هم فکر کنم چند تا روحانی وجود داشته باشه!

قبول دارم، کسانی که افراط میکنند آبروی خودشون نظام و دین رو میبرند. اعتقادم اینه که نهی از منکر نباید خودش آغشته به منکر باشه. شیوه صحیح نهی از منکر این نیست.

ولی این هم بپذیرید این که رفتار یک شخص آبروی یک مجموعه رو ببره درسته که در جامعه وجود داره اما دلیل بر این نیست که همه اجازه دارن اشتباه اون شخص رو پای نظام یا دین بزاره. پس صرف این که همچین رفتار اجتماعی نسبت به اشتباهات بقیه وجود داره، دلیل بر درستی اون رفتار نیست.
مثلا درباره برادران افغانی، چون هرکار بدی میکنند در چشم مردم به نژادشون مربوطه باید از خودشون و کاراشون مراقبت کنن اما اگه از بینشون 3-4 تا افغانی یه کار خلاف قانون کرد این دلیل بر این نمیشه که کار اشتباهشو به پای نژادش بنویسیم. نمیتونم درست تونستم منظورمو انتقال بدم یا نه.

طبق چیزی که من از خود آقای تتلو شنیدم (اگر درست یادم مونده باشه) ، ایشون به ستاد انتخاباتی آقای رئیسی درخواست دادن بابت این دیدار، و ستاد هم پذیرفته. حالا نیت دو طرف چی بوده الله اعلم، ولی درخواست از طرف آقای تتلو بوده.

-----
جناب مسلم معذرت میخوام. امیدوارم این بحثا خارج از تاپیک نباشه، چون استارتر پاسخ دادند من فکر کردم داخل بحثه.
یا حق

1. شما میفرمائید که مقابله با طاغوت آرمان شما هست ؛ خوب بستگی داره که طاغوت رو بخواین چی نعریف بکنین ؛ کمی صحبت کردن با کسانی مانند شما سخت و دشوار هست ؛ کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس و ... هم برای خودشون اخلاقیاتی دارند و بر اساس اون حرکت میکنند ؛ و البته به دنبال زرنگی کردن هم هستند ؛ مثله تمام کشورهای دیگه ...

ببینید جناب صندلی ( ببخشید اسمتون رو نمیدونم ) تمام آدمها که عارف و زاهد نیستند ؛ همه انسانها که در درون یک مود فکری نیستند ؛ بنابراین باید روشی در درون دنیا بشه پیدا کرد که بر اساس اون انسانها بتونند کنار هم دیگه زندگی کنند ؛ با هم دیگه گفتگو کنند ؛ زاویه دیدشون رو به اشتراک بزارند ؛ تعامل کنند ؛ و بتونند با اختیار اونجوری که دوست دارند زندگی کنند ؛

حالا بر اساس اختیار ... کسی میخواد مسلمان باشه ( که چقدر خوب )
کسی میخواد مسیحی باشه .
کسی میخواد بدون دین باشه .
کسی میخواد ... باشه .

مهم این هستش که قوانین کشورها به گونه ای باشه که این مهم در درونش دیده شده باشه .... نه کسی به کسی تعرض کنه ... نه کسی مظلوم واقع بشه .

مساله دیگه این هستش که به هر حال برخی از کشورها نفت دارند ؛ مس و سرب و روی دارند ( مانند ایران ) و برخی از کشورها هیچی ندارند ( مانند ژاپن ) و برخی از کشورها مغزهای متفکر دارند ( مانند آمریکا وآلمان و ژاپن ) و برخی از کشورها همه چی رو با هم دارند ( مانند آمریکا )

زمانی بود که کشور آمریکا به کشورهای دیگه بابته منافعش حمله میکرد ؛ ولی خوب الان آمریکا آنقدر از لحاظ تئوری های فکری و مدیریت پیشترفت کرده ؛ که کشورهای دیگه از آمریکا خواهش میکنند که مستعمره اش بشن ... آلمان و فرانسه و انگلیس و ....

اگر هم کشوری میخواد مستعمره آمریکا بشه باید تعهداتی رو هم نسبت به اون کشور قبول کنه ... ما که نمیتونیم به آمریکا بگیم ما رو تحریم نکن ... این کشور بنا به منافعش هر کاری میکنه .

حالا میخوام چی بگم ...
ببینید ... زمانی هست که این استعمار از نوع بخصوصی هست ...

مثلا سابق در درون ایران هر دختر رعیتی ... قبل از اینکه به خونه شوهرش بره ... باید به خونه خان میرفتش ... اگر خان خوشش میومد باهاش همخوابگی میکرد و اگر خوشش نمیومد ... ( این یک نوع استعمار و استکبار بود )

نوع دیگری از استعمار و استکبار هم همکنون در درون دنیا برقرار هست ؛ اینی که نفت در دستان ما هست و تعداد کشورهای کمی نفت دارند ؛ اینی که برخی از کشورها سرمایه دار هستند ؛ اینی که برخی از کشورها تکنولوژی های بهتری دارند ؛ اینی که برخی از کشورها مدیریت رو بهتر بلد هستند و ... و این کشورها در پشت میزهای مذاکره مینشینند و با هم چک و چانه میزنند تا بتونند بیشترین منافع رو برای خودشون و کشورشون به ارمغان بیارن .

1. اینی که به همین راحتی کشور آمریکا ما رو تحریم میکنه ..شما میگین کاره بدیه ... خوب ما هم نفت داریم ؛ لابد چون در درون کشور ما هستش باید برای ما باشه !!! به نظره من منطقیش این هستش که نفت باید برای تمام کشورهای دنیا باشه ... مثلا روزی 1 میلیارد بشکه نفت از تمام کشورهای نفت خیز استخراح میشه .... باید اون رو بین تمام کشورها تقسیم کنند ؛ یا ذخایر تمامی مس ها و روی ها و سرب های دنیا رو پیدا کنند و اون رو به صورت مساوی بین تمام مردم دنیا تقسیم کنند و ...

حالا که ما اینچنین نمیکنیم ... به راحتی سی دی ویندوز کپی میکنیم ... به راحتی از تکنولوژی های اونها استفاده میکنیم ؛ حالا دو قورت و نیممون هم باقی هستش که چرا تحریممون میکنین و نمیخواین باهامون کار داشته باشین .

ثانیا ... آمریکا مگه چی میگه ...

1. در ارتباط با افغانستان ... طالبان اونجا بود ... حمله کرد ... طالبان رو سرنگون کرد ... انتخابات عمومی برگذار کرد ... حزب جمهوری اسلامی در درون افغانستان به پیروزی رسید ... به نظر اونها احترام گذاشت .

2. در ارتباط با عراق ... صدام اونجا بود ... حمله کرد .... صدام رو سرنگون کرد ... انتخابات عمومی برگزار کرد ... حزب جمهوری اسلامی در درون عراق به پیروزی رسید ... به نظر اونها احترام گذاشت .

و ...

ببخشید ... به نظرم مشگل از ما هست ...
همین چند وقت پیش بود که من داشتم در درون همین اسک دین مطلبی رو میخوندم که در درون آمریکا و کشورهای اروپایی از مهدکودک دارن مفاهیم دموکراسی رو به بچه ها یاد میدن ... مساله صف ... مساله احترام به نظره دیگران ... احترام به دموکراسی .... احترام به یکدیگر و ...

ولی ما چی ... یا بکشم ... یا کشته شوم ... چون راه من درست است و بقیه طاغوت هستند ....

مثلا در ایران ... خیلی از مهد کودک ها داشتند از کودکی به بچه ها زبان انگلیسی رو یاد میدادند ... خوب چقدر خوب میشد ... همه دنیا این کار رو میکردند ... همه آدمها زبان هم دیگه رو میفهمیدند ... میتونستند با هم دیگه صحبت کنند ... و .... ولی جلویه این کار رو هم گرفتند ... نباید بتونیم حرف بقیه مردم دنیا رو بفهمیم ....

من قبول دارم که کشورهایی مانند آمریکا . انگلیس . آلمان و ... همشون به دنبال کسب منفعت بیشینه برای خودشون هستند ولی قبول هم دارم که این کارهاشون رو سعی میکنند در درون بستری قانونمند انجام بدن .

من نمیدونم کسایی مانند شما تا به حال آیا سره کار رفتین یا نه ... نمیدونم تا به حال سعی کردین سره حقوق چانه زنی بکنین یا نه ... اصلا نمیدونم دنیا رو میشناسین یا نه ...

این چیزی که شما روش دست گذاشتین ... طاغوت ... همه جا هست ...
در تمامی شرکتها ....
در تمامی مراودات ...
و ...

من جدیدا یک شرکت تجهیزات پزشکی استخدام شدم ؛ براشون یک دستگاه خاص پزشکی ساختم ؛ همین اردیبهشت امسال رفتند و از اون دستگاه تعداد خیلی زیادی در نمایشگاه فروختند ؛ حساب کتاب کردم مدیر عاملمون نزدیک 600 میلیون فقط رویه همون دستگاه سود کرد ... بقیه دستگاههایی که براش ساختم بماند ... وقتی رفتم و بهش گفتم در صورت امکان کمی حقوقم رو زیاد کنین قبول نکرد ...

لابد برم و داد بزنم مرگ بر مدیر عامل ... مرگ بر شرکت ...

اون قوانین دنیا رو بهتر از من شناخته ... انسان ها رو بهتر از من میشناسه ... میتونه روابط ایجاد کنه ... میتونه بهره وری رو بالا ببره و من رواستخدام میکنه با 4 میلیون تومن پول ...

و میدونه که جایه دیگه هم بیشتر از این بهم نمیدن ... سرمم منت میزاره ... غر غر هم میکنه ... سرم داد هم میزنه و ...

نه این شرکت ... همه جا همین جور هست ...
دنیا اینجوری ساخته شده ...

چی کار کنم ... برم بگم مرگ بر مدیر عامل فرداش تحریمم کنه بیام خونه بشینم ؟؟؟؟

با عرض معذرت ...
چه شما و چه کسایی دیگه که نمیتونین این موضوع رو درک کنین ...

یا بابای پولدار دارین و اصلا تا حالا سره کار نرفتین ...
یا اگر رفتین ... تندی اومدین بیرون و با سرمایه بابا ... یه شرکت خودتون زدید ...
یا یه کار دولتی گرفتین ...
یا مثلا مغازه ای دارین و ...

اگر واقعا وارد مراودات میشدین ... میفهمیدین که ...
این اسمش طاغوت نیست ....
واگر بخواین اسمش رو بزارین طاغوت ....

اول از همه باید تمام شرکتها و موسسات و ... رو تعطیل کنین ... چون به وضوح درونشون چنین اتفاقهایی بیشتر میوفته .

یه نکته هم درباره گرام و سیستم پولی بگم

در زمانهای قدیم اگه شما نیاز به پول داشتی مثلا بهت میگفتن محله یهودی ها برو فلانی وام میده و مثلا دو درصد نزول میگیره... از اون طرف هم میدیدی تو محله مسلمونا ، مسلمون زاده ای هست که نزول خوار تشریف دارند و 20 درصد نزول میگیرد...
آدم به حکم اضطرار هم بخواد وام بگیره باید بره سراغ 2 درصد نزول نه 20 درصد...
جالبتر اینکه اسناد مالی اون یهودی ارزش و اعتبار بیشتری داره ولی اسناد مالی اون مسلمون زاده بی ارزش است...
الان بانکهای اسلامی نزول خواری بیش نیستند که بسیاری از مردم پولهای خود را داخلش انبار کرده اند به امید سود.... چند صد هزار نفر حتی از این بابت پولهایشان را در موسسات گذاشتند و پولشان بر باد رفت... اصولا چنین پول خوردنهایی اگر حرام نباشد که هست، شبهه ناک و بی برکت است...

مطلب جالب تری بگویم
آقای پناهیان آنطور که یادم است در سخنرانی مردم را توبیخ میکردند که چرا میروید در این سیستم بانکی سرمایه گذاری میکنید؟! و اصلن دعوت کردند که خودتان برای خودتان کار کنید ...

در چنین سیستمی که با خدا و پیغمبرش در حال جنگ است و میتوانید به سخنان ایت الله هایی مثل جوادی و ... نظری بیافکنید، اصلا چه معنا دارد آن را تقویت کرد؟

پس همان پول یهودی زاده مثل گرام ، شرف دارد به نزول خواران ضد اسلامی با ریال زاده ای که بابای نزول خوارش بانک مرکزی و اقمارش باشد

صندلی;980537 نوشت:
سلام علیکم

یا حق

با سلام و عرض ادب

یه شخص باهوش و عالم و اهل عمل کمتر حرف می زنه و بیشتر عمل می کنه

و یه شخص بی علم و عمل همیشه داد و فریاد می کنه ، ولی هیچ کار خاصی جز تخریب خودش انجام نمی ده ....

وضعیت جامعه ما بیشتر شبیه اون عامل انتحاری هست که خودش رو نابود میکنه ، تا یه سوزن به دشمن بزنه ...

اگر واقعا مسلمون بودیم

عمل می کردیم به جای فریاد زدن ....

مقصر این وضعیت جامعه جهالت ماست ....

در هر مقامی

حکومت

دولت

خواص

یا عوام ...

رهبر کره شمالی با اون وضعیت داغون، انقدر زرنگ بود وقتی تاسیسات آزمایش اتمی تخریب شد ،
به آمریکا گفت ما تحقیقات رو متوقف کردیم!!!!!

و با کره جنوبی متحد شد!!!!

10 سال دیگه بعد از بازسازی چنان بلایی سر همین هایی که باهاشون متحد شده میاره که خودشون هم نفهمن از کجا خوردن !!!!!

مثل همون بلایی که محمد رضا شاه سرشون آورد که مجبور به تعویضش شدن ...

[=verdana]شاه به درخواست‌های آمریکا برای استفاده از نفوذ خود در اوپک برای پایین آوردن قیمت نفت پاسخ منفی داد. این موضوع باعث شد تا آمریکا برای پایین آوردن قیمت نفت از او ناامید شده و دست به‌دامن عربستان سعودی شود.
[=verdana]با وقوع جنگ اعراب و اسرائیل [=verdana] و تحریم فروش نفت توسط کشورهای عربی محمدرضا [=verdana]شاه حاضر به پیوستن به تحریم نفتی نشد.[=verdana]
ایران عربستان [=verdana]را از لحاظ تولید نفت پشت سر گذاشت
و در سال ۱۹۷۰ بزرگترین تولیدکننده نفت در خاورمیانه [=verdana]شد.
آمریکا [=verdana]برای مقابله با قیمت بالای نفت ناچار شد تا دو بار (در سال‌های ۱۹۷۱ و ۱۹۷۲) ارزش دلار را کاهش دهد.
اوپک نیز به رهبری محمدرضا شاه با این حرکت مقابله کرد و دو بار (هر بار اندکی پس از کاهش ارزش دلار) قیمت نفت را افزایش داد.
[=verdana] در سال ۱۹۶۷ دین راسک پایان رسمی کمک‌های اقتصادی آمریکا به ایران را اعلام نمود.
[=verdana]در بین سال‌های ۱۹۵۳ تا ۶۷ ایران ۶۰۵ میلیون دلار کمک مالی و ۱۱۲ میلیون دلار مواد غذایی در قالب برنامه «غذا در برابر صلح» دریافت نمود.
[=verdana]تعداد واقعی زندانیان سیاسی چیزی نزدیک به ۴٬۰۰۰ نفر بود.
تعداد واقعی افرادی که در طول ۳۷ سال سلطنت محمدرضا به‌خاطر جرایم سیاسی اعدام شدند حدود ۱٬۵۰۰ نفر بود.
[=verdana]امیرارجمند به دستور شاه به ارتش در مورد عدم سرکوب مردم اشاره می‌کند.
دستور منع تیراندازی مستقیم ارتش به مردم توسط شاه در حال ترک ایران صادر می شود.

با سلام و احترام

خباء;980528 نوشت:
و تفاوت دیگرش این است که اینها دشمن نزدیک اند و آنها دشمن دور...
با مثال عرض کنم
آنها میگویند مسئولین مفسد و گنه کار و سوء استفاده گر به راحتی میتوانند از اطلاعات ما سوء استفاده کنند و ما در دسترس آنها هستیم و قوه قهریه و عامله دارند...
اما دشمن خارجی نمیتواند پلیس بفرستد یا ما را دادگاهی کند و زندان بفرستد و قس علی هذا.... پس طبیعی است که خود را در دام اینها نیندازیم...
و مثال دیگر

بله این درست است بسیاری همین دیدگاه را دارند، منتهی این هم نشأت گرفته از نوعی بدبینی شدید است! انصافا کسی که فعالیتهای اخلال گرانه و ضد امنیتی نداشته باشد، حالا اینقدر مسئولین امنیتی مملکت بیکار هستند که جستجو کنند ببینند این آقا که نقد کرده یا فحش داده کی هست؟ یا این خانم و آقا که دارند به هم پیام عاشقانه میفرستند محرم هستند یا نامحرم و مانند آن؟!
بله اگر کسی به عنوان لیدر جریان های اغتشاشی میخواهد فعالیت کند خب طبیعتا با تحقق اغتشاش دستگاه های امنیتی به دنبال منشأ رهبری آن خواهند پرداخت آن هم با اجازه دستگاه قضایی ، چرا که این پیام رسان های ایرانی هیچ کدام مربوط به نیروهای امنیتی نیست.

خباء;980528 نوشت:
مثال دیگر
تلگرام و امثال آن به ما اطلاعات با ارزشی میدهد که داخلی ها نمیدهد..
اطلاعات امنیتی و جانی
اطلاعات مالی و اقتصادی
باز مثال میزنم مثلا من در اغتشاشات مسیر همیشگی را به منزل انتخاب کردم
در حالی که این مسیر به خاطر اغتشاشات در معرض خطر جانی و جسمی و مالی بود
من جمله نزدیک بود توسط پلیس کتک بخورم ..گاز اشک آور اذیتم کرد... کلی پیاده روی کردم و کلی وقتم گرفته شد و هزینه بیشتری هم پرداخت کردم تا به منزل برسم
اما با استفاده از اطلاعات تلگرام کافی بود یک ایستگاه بعد از مترو پیاده میشدم ...

اگه تلگرام نبود اصلا اجتماع و اغتشاشی صورت نمیگرفت که لازم باشد شما از طریق همان تلگرام مطلع شوید اینجا خطر وجود دارد...
در حقیقت کسانی که جمع شده بودند هم از طریق همین تلگرام با خبر و هماهنگ شده بودند؛ تفاوت این است که شما میخواهید تلگرام داشته باشید که با آگاهی از آدرس این اغتشاشات وارد آن نشوید، ولی برخی میخواهند تلگرام داشته باشند که آدرس داشته باشند و وارد این اغتشاشات شوند

بنابراین با فیلتر شدن تلگرام و سایر فضاهای امنی که در اختیار اغتشاشگران قرار گرفته، دیگر شما هم نیازی به آن نخواهید داشت

مبنای 2;980576 نوشت:
آمریکا و انگلیس و ... هم برای خودشون اخلاقیاتی دارند و بر اساس اون حرکت میکنند ؛ و البته به دنبال زرنگی کردن هم هستند

مبنای 2;980576 نوشت:
مثلا سابق در درون ایران هر دختر رعیتی ... قبل از اینکه به خونه شوهرش بره ... باید به خونه خان میرفتش ... اگر خان خوشش میومد باهاش همخوابگی میکرد و اگر خوشش نمیومد ... ( این یک نوع استعمار و استکبار بود )

عذرخواهی میکنم که اینقدر شفاف صحبت میکنم، موضع شما اینقدر ذلیلانه بود که بنده واقعا نتوانستم تحمل کنم!!
این دو کلام شما را که نقل قول گرفته ام ببینید... کلام شما و مثالتان حقیقتا برای بنده شوک بود!

آیا کوتاه آمدن در برابر این استکبارها و استعمارها بی غیرتی نیست؟! به بهانه زورگویی باید کوتاه آمد؟!
در مکتب امام حسین(ع) مرگ از اینچنین زندگی های ذلت باری بهتر است!

مبنای 2;980576 نوشت:
من قبول دارم که کشورهایی مانند آمریکا . انگلیس . آلمان و ... همشون به دنبال کسب منفعت بیشینه برای خودشون هستند ولی قبول هم دارم که این کارهاشون رو سعی میکنند در درون بستری قانونمند انجام بدن .

مبنای 2;980576 نوشت:
ما که نمیتونیم به آمریکا بگیم ما رو تحریم نکن ... این کشور بنا به منافعش هر کاری میکنه

اینکه کسی دنبال منافعش باشد غیر از ان است که منافع دیگران را زیر پا بگذارد؛ اگر انسان ها هم قرار باشد برای منافع خودشان منافع دیگران را زیر پا بگذارند پس مرز بین انسان و حیوان چیست؟ انسان چه ویژگی برتری بر حیوانات دارد؟ فقط تکنولوژی است که انسان را برتر ساخته ولو آنکه از حیوانات پست تر شود؟!

سوزاندن 250 هزار نفر در هیروشیما و ناکازاکی به بهانه اینکه دنبال کردن منافع!
کشتن روزانه ده ها نفر در افغانستان و پاکستان با هواپیماهای بدون سرنشین
سکوت در برابر کشتار یمن و فلسطین و سوریه و...؛ گسترش قحطی و وبا در یمن به گونه ای که 8 میلیون نفر در خطر جانی هستند!
اذعان و اعتراف به ایجاد داعش برای رویارویی با ایران؛ میدانید این داعش چقدر انسان ها را کشت و چه ویرانی به بار آورد؟!
مخالفت با فعالیت های هسته ای ایران که عضو npt هست و آزانس فعالیتش را تأیید کرده و موافقت و بی خیالی با تسلیحات اتمی آشکار اسرائیل که حتی عضو معاهده npt نیست!
چه کسی تمام قد 8 سال از عراق حمایت های تسلیحاتی و بین المللی کرد؟
هواپیمای مسافربری با یک مشت زن و بچه چه خطری برای آمریکا ایجاد کرده بود؟!
اصلا همین حق «وتو» چه مبنای منطقی پشت آن است؟ اگر تمام کشورها با منطق یک مصوبه ای را تصویب کنند راحت یک کشور به خاطر اینکه زورش بیشتر است آن را «وتو» میکند، این قانون چیزی جز قانون جنگل است؟

خانم مبنای 2 به خدا این نگرش ها تحقیر آمیز، ذلیلانه، و غیر انسانی است!

مبنای 2;980576 نوشت:
من جدیدا یک شرکت تجهیزات پزشکی استخدام شدم ؛ براشون یک دستگاه خاص پزشکی ساختم ؛ همین اردیبهشت امسال رفتند و از اون دستگاه تعداد خیلی زیادی در نمایشگاه فروختند ؛ حساب کتاب کردم مدیر عاملمون نزدیک 600 میلیون فقط رویه همون دستگاه سود کرد ... بقیه دستگاههایی که براش ساختم بماند ... وقتی رفتم و بهش گفتم در صورت امکان کمی حقوقم رو زیاد کنین قبول نکرد ...
لابد برم و داد بزنم مرگ بر مدیر عامل ... مرگ بر شرکت ...

اینجا حق مالی شما را خورده اند و هرگز نباید سکوت کنید که حالا کار ندارم...
اما اگر خدای ناکرده این شرکت شما را تحریم کرده بود، دیگران را به جنگ شما فرستاده بود، خون عزیزان شما را ریخته بود، پول های شما را بلوکه کرده بود، آیا مرگ بر آن نمی گفتید؟!

خباء;980577 نوشت:
در زمانهای قدیم اگه شما نیاز به پول داشتی مثلا بهت میگفتن محله یهودی ها برو فلانی وام میده و مثلا دو درصد نزول میگیره... از اون طرف هم میدیدی تو محله مسلمونا ، مسلمون زاده ای هست که نزول خوار تشریف دارند و 20 درصد نزول میگیرد...
آدم به حکم اضطرار هم بخواد وام بگیره باید بره سراغ 2 درصد نزول نه 20 درصد...
جالبتر اینکه اسناد مالی اون یهودی ارزش و اعتبار بیشتری داره ولی اسناد مالی اون مسلمون زاده بی ارزش است...
الان بانکهای اسلامی نزول خواری بیش نیستند که بسیاری از مردم پولهای خود را داخلش انبار کرده اند به امید سود.... چند صد هزار نفر حتی از این بابت پولهایشان را در موسسات گذاشتند و پولشان بر باد رفت... اصولا چنین پول خوردنهایی اگر حرام نباشد که هست، شبهه ناک و بی برکت است...

مطلب جالب تری بگویم
آقای پناهیان آنطور که یادم است در سخنرانی مردم را توبیخ میکردند که چرا میروید در این سیستم بانکی سرمایه گذاری میکنید؟! و اصلن دعوت کردند که خودتان برای خودتان کار کنید ...

در چنین سیستمی که با خدا و پیغمبرش در حال جنگ است و میتوانید به سخنان ایت الله هایی مثل جوادی و ... نظری بیافکنید، اصلا چه معنا دارد آن را تقویت کرد؟

پس همان پول یهودی زاده مثل گرام ، شرف دارد به نزول خواران ضد اسلامی با ریال زاده ای که بابای نزول خوارش بانک مرکزی و اقمارش باشد

ببینید سخن از حمایت سیستم بانکی نیست، ما هم معتقد هستیم سیستم بانکی اشکال دارد
مثال شما بین نزول گرفتن از یک یهودی و یک مسلمان است، در حالی که مثال درستی نیست!
امر در گرو یکی از این دو نیست که بگوییم چاره ای نداریم یا باید از یهودی نزول بگیریم یا از یک مسلمان! در حالی که میتوانیم اصلا نزول نگیریم!

اینجا در بحث «گرام» بحث خروج ارز از کشور است، خطری که امنیت ملی را تهدید میکند...
وگرنه ما هم نمیگوییم به جای خرید «گرام» بروید در بانک ها سرمایه گذاری کنید و سود بگیرید

مسلم;980601 نوشت:
[=113]با سلام و احترام

اگه تلگرام نبود اصلا اجتماع و اغتشاشی صورت نمیگرفت که لازم باشد شما از طریق همان تلگرام مطلع شوید اینجا خطر وجود دارد...
در حقیقت کسانی که جمع شده بودند هم از طریق همین تلگرام با خبر و هماهنگ شده بودند؛ تفاوت این است که شما میخواهید تلگرام داشته باشید که با آگاهی از آدرس این اغتشاشات وارد آن نشوید، ولی برخی میخواهند تلگرام داشته باشند که آدرس داشته باشند و وارد این اغتشاشات شوند

بنابراین با فیلتر شدن تلگرام و سایر فضاهای امنی که در اختیار اغتشاشگران قرار گرفته، دیگر شما هم نیازی به آن نخواهید داشت

سلام

مسلم عزیز واقعیتش وقتی آن پست را ارسال کردم حدس زدم که چنین اشکالی خواهید گرفت اما مثالم را اصلاح نکردم چرا؟
من انتظار دارم مخاطبم خودش سعی کند دچار مغالطه نشود
بین طلبه ها این جمله زیاد استفاده میشود که مثال از جهتی نزدیک و از جهتی دور میکند...

بله اگر تلگرام فیلتر شود احتمالا اغتشاشی هم نخواهد بود ولی دسترسی به اطلاعات آزاد هم از دست خواهد رفت...
این حرفم ربطی به تلگرام ندارد که بخواهم بگویم فقط تلگرام به من اطلاعات واقعی و مورد نیاز میدهد...

اگر از نظر شما آزادی در دسترسی به اطلاعات واقعی و مورد نیاز خلاصه میشود در فهمیدن مکان اغتشاش، فقط باید تاسف خورد...
قطعا نباید شما چنین تفکر محدود و سطحی از آزادی دسترسی به اطلاعات داشته باشید...
پس توجیهتان ربطی به مثال من ندارد...
اینکه با فیلتر تلگرام ، اغتشاشی برپا نمیشود، ربطی به نیاز من به اطلاعات ندارد... مگر اینکه اطلاعات برای شما فقط فهمیدن مکان اغتشاش باشد که عرض کردم تفکری سطحی و مغلطه آمیز است و از شما به دور ان شاء الله...

مسلم;980601 نوشت:
با سلام و احترام

بله این درست است بسیاری همین دیدگاه را دارند، منتهی این هم نشأت گرفته از نوعی بدبینی شدید است! انصافا کسی که فعالیتهای اخلال گرانه و ضد امنیتی نداشته باشد، حالا اینقدر مسئولین امنیتی مملکت بیکار هستند که جستجو کنند ببینند این آقا که نقد کرده یا فحش داده کی هست؟ یا این خانم و آقا که دارند به هم پیام عاشقانه میفرستند محرم هستند یا نامحرم و مانند آن؟!
بله اگر کسی به عنوان لیدر جریان های اغتشاشی میخواهد فعالیت کند خب طبیعتا با تحقق اغتشاش دستگاه های امنیتی به دنبال منشأ رهبری آن خواهند پرداخت آن هم با اجازه دستگاه قضایی ، چرا که این پیام رسان های ایرانی هیچ کدام مربوط به نیروهای امنیتی نیست.

مخالفان خودشان سطوح مختلفی دارند
منتقدان هم سطوح مختلفی دارند
این اختلاف ممکن است در قوانین کشور و قوانین شریعت و اعتقادات و اخلاقیات و تشخیص مصادیق باشد...
از آن طرف همه مسئولین و مجریان قانون، فقط مسئول نیستند بلکه مسئول فاسد هستند...
طبعا چنین اختلافاتی ، باعث سلب اعتماد خواهد شد...
نمونه هم داریم
مثلا دوستی تعریف میکرد که برادرم یک مطلب دروغ را در شبکه اجتماعی پیدا کرده بود و قصد شوخی داشتند و نشر داده.. بلافاصله به موبایلش زنگ زدند ک هشدار دادند طرف ترسیده و بلافاصله اصلاحیه زده که پستی که زدم شوخی بوده...
یا مثلا طرف با خودش میگه اگه گیر قاضی بیافتم قاضی معلوم نیست چه طور حکم بده... برخی قاضی ها خوب بلدن یه چیزی رو مصداق یک حکمی قرار بدن...
در حالی که از نظر اون کارش خلاف شرع نیست...
یه جا خبری خوندم از مسئولین بالارتبه که گفته بود شاید 5 میلیون داریم که مخالف نظامند یا آمریکا دوست هستند! البته صحبتش دقیق خاطرم نیست...
خلاصه این ها مثل قاعده های عقلی نیستند...
مثلا شما وقتی وارد فروشگاهی میشوید و دو تا شامپو به شما پیشنهاد میشود اگر احتمال بدهید یکی از آنها ممکن است آسیبی به شما بزند دیگر انتخابش نمیکنید..

حالا فرضا حرف شما را قبول کنیم
حداقل باید قبول کنید گناه کاران و قانون شکنان هیچگاه دوست ندارند در چنین محیط اسلامی کار کنند...
مثلا چند درصد معتاد داریم؟ چند درصد الکلی و دزد داریم؟ چند درصد از مردم ما دوست پسر و دوست دختر دارند و داشتند؟ چند درصد شیعه نیستند؟ چند درصد مخالف رهبری رهبر هستند؟ چند درصد دشمن سیستم بانکی هستند؟ چند درصد....
لازم نیست کسی لیدر باشد ...
به هر حال آنهایی که از پیام رسان خارجی میترسانند به همین توجیهات اکتفا میکنند
مثلا طرف میگوید اطلاعات من چه اهمیتی دارد که کسی بخواهد جاسوسی مرا بکند...
اینجا هم همین است ولی وقتی خدای نکرده به خاطر یک خبطی پایت به پلیس و قاضی بکشد اینها خطر ساز خواهد بود...

مسلم;980616 نوشت:
ببینید سخن از حمایت سیستم بانکی نیست، ما هم معتقد هستیم سیستم بانکی اشکال دارد
مثال شما بین نزول گرفتن از یک یهودی و یک مسلمان است، در حالی که مثال درستی نیست!
امر در گرو یکی از این دو نیست که بگوییم چاره ای نداریم یا باید از یهودی نزول بگیریم یا از یک مسلمان! در حالی که میتوانیم اصلا نزول نگیریم!

اینجا در بحث «گرام» بحث خروج ارز از کشور است، خطری که امنیت ملی را تهدید میکند...
وگرنه ما هم نمیگوییم به جای خرید «گرام» بروید در بانک ها سرمایه گذاری کنید و سود بگیرید

ببینید بزرگوار
سیستم بانکی به گونه ای است که مانع کارکرد پول در امر تولید میشود...
مثلا اگر سود بانکی 20 درصد باشد تولید کننده با خودش میگوید من باید حداقل 40 درصد سود کنم و الا چرا این قدر به خودم درد سر بدهم؟ پولم را داخل بانک میگذارم و سودش را میخورم....
این در حالی است که در کشور دیگری سود بانکی سه درصد است و تولید کننده با 6 درصد سود کار میکند...
شما پولها را از بانکها خارج کنید بانکها ورشکست میشوند و کلی مال باخته دارید و اغتشاش...
اگر بگذارید داخل بانک کلی رباخوار دارید...
اقتصاد ربوی هم اقتصاد ضعیفی است و دچار تورم....
چنین مردمی برده اقتصادی هستند و نیازمند پول دیگران... این پول میتواند دلار باشد یا گرام...
دلار و گرام در مقابل تورم و غول ربا چه میکنند
و ریال چه....
اگر گرام مخالف امنیت ملی است
ربا خواری عامل کشیده شدن مردم به آن سمت می باشد...
حالا بفرمایید انها دلشان به حال بانک ها میسوزد یا امنیت ملی؟

با سلام
یک مفهوم مهم رو باید توجه بفرمایید که موضوع «اعتماد» هست.

بدون وارد شدن به مفاهیم پایه اقتصادی ،عرض شود که ارزش پول یا ارز در دنیا بر مبنای اعتماد هست. چیزی که پشتوانه دلار هست اعتمادی است که مردم به آن دارند. وقتی که مثلا ریال ارزان میشود و دلار گران یعنی اعتماد مردم نسبت به یکی کم و به دیگری افزایش یافته است .
یا سرمایه گذاری خارجی را تصور بفرمایید. معمولا بخش اعظم سرمایه گذاری خارجی در دنیا در آمریکا انجام میشه. به چه دلیل؟ خیلی ساده : سرمایه گذاران به اقتصاد آمریکا نسبت به دیگر اقتصادهای دنیا اعتماد بیشتری دارند.

چرا با وجود اینکه تقریبا در تمام دنیا شما سپرده ارزی داشته باشید کمتر از نیم درصد سود به آن تعلق میگیرد ولی هم اکنون شما در ایران میتوانید برای سپرده ارزی 5درصد سود بگیرید ولی به چه دلیل تقریبا هیچ کس حاضر نیست 10برابر بیشتر سود کند و ارز خودش را به سیستم بانکی ایران بدهد ؟ چون که به سیستم مزبور اعتماد وجود نداره. چرا امروز مردم حاضرند برای سکه طلا بیش از دو میلیون پول نقد بدهند ولی حاضر نیستند 600هزار تومن کمتر با ثبت نام در بانک بخرند؟ چون به سیستم مزبور اعتماد ندارند.

بر همین مبنا میتوانید میزان اعتماد مردم را در بخش های دیگر هم ببینید. ضمن اینکه توجه کنید معمولا اعتماد مردم بدون پایه نیست و اتفاقا مبنای بسیار عمیقی در همه موارد دارد. هرچند برخی سعی کنند این حقایق را دگرگونه جلوه دهند. مثلا اگر فکر میکنید مردم به اشتباه کالای خارجی را به ایرانی ترجیح میدهند و این یک مشکل فرهنگی است، چرا در مورد برنج ایرانی فرش ایرانی چنین چیزی صدق نمیکند؟! ساده است مردم به برنج ایرانی اعتماد بیشتری تا برنج پاکستانی یا آمریکایی یا هرجایی دارند! چرا مردم به جای سروش از تلگرام استفاده میکنند خیلی ساده است. مردم به یکی اعتماد بیشتری دارند و به دیگری ندارند.

به هر حال ارزش حقیقی هر سیستم سیاسی یا اقتصادی را میزان اعتماد مردم مشخص میکند که هم قابل اندازه گیری و هم کاملا ملموس و هم کاملا حقیقی هست .

موضوع قفل شده است