برگزاری دوره های آموزشی _ کاربردی،مهارتی در انجمن گفتگوی دینی

تب‌های اولیه

60 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
برگزاری دوره های آموزشی _ کاربردی،مهارتی در انجمن گفتگوی دینی

:ask3::ask3::ask3::ask3::ask3::ask3::ask3::ask3:

عرض سلام و ادب خدمت همه کاربران انجمن گفتگوی دینی

اعیاد ماه مبارک شعبان مبارک

در رویکرد جدید فعالیت های انجمن بنا داریم دوره هایی رو با محوریت مباحث آموزشی _ کاربردی،مهارتی برگزار کنیم.

به نظر شما اولویت با چه موضوعاتی باشد؟

لطفا نظرات تان را بفرمائید تا مقدمات کار را زودتر فراهم کنیم.

:ask1:

منتظر نظرات خوبتون هستیم.

:tashakor:

[="Tahoma"][="Navy"]

مدیر سایت;979097 نوشت:

سلام و عرض ادب
خیلی هم عالی اما هر موضوعی میشه؟ (چارچوب خاصی نداره؟)

نظر من:

1. ICDL
  2. تفکر خلاق
  3. کمک های اولیه
  4. مکاتبات اداری و آیین نامه نگارشی
  5. ارتباط موثر
  6. تکریم ارباب رجوع
  7. مهارت های زندگی
  8. زبان بدن (body language)

@};-@};-[/]

[="#000000"]سلام و تشکر

به نظرم آشنایی با برنامه نویسی اندروید یا موارد مربوط به کامپوتر و گوشی باشه.[/]

سلام ...
من با آقا حسام مدتی صحبت کردم .
ایشون تسلط خیلی زیادی بر رویه روش های یادگیری دارند .

من همیشه برام جالب بود که چگونه این حجم از اطلاعات در درون سر این بشر هست ... و ایشون سن چندانی هم ندارند ( البته وقتی سن خودم رو با سن ایشون مقایسه میکنم )

در درون مباحث ... تمام فلاسفه ... تمام دکترها ... تمام اندیشمندان و تمام تاریخ ها و ... رو میدونه ... و با هم قاطیشون نمیکنه ...

بعدا متوجه شدم که ایشون بر رویه این مساله ( تکنیک های یادگیری علوم ) وقت بسیار زیادی گذاشتند .

از ایشون خواستم که یک تاپیک بزنند و در مورد روش های یادگیری علوم اطلاعاتشون رو در اختیارمون قرار بدن ...

که ایشون خیلی خیلی از دسته مدیریت شاکی بودند و گویا 10 ها تاپیک داشتند که تائیید نشده ....

به شخصه میتونم بگم تکنیک هایی که به من گفتند اونقدر کارایی داره که با یادگیری اونها هر فردی میتونه انقلابی در امر یادگیری در درون زندگیش داشته باشه .

اصرار اکید میکنم . چه به دوستان ... چه به مدیریت سایت .

ایشون و این فرصت رو از دست ندید

مبنای 2;979252 نوشت:
سلام ...
من با آقا حسام مدتی صحبت کردم .
ایشون تسلط خیلی زیادی بر رویه روش های یادگیری دارند .

من همیشه برام جالب بود که چگونه این حجم از اطلاعات در درون سر این بشر هست ... و ایشون سن چندانی هم ندارند ( البته وقتی سن خودم رو با سن ایشون مقایسه میکنم )

در درون مباحث ... تمام فلاسفه ... تمام دکترها ... تمام اندیشمندان و تمام تاریخ ها و ... رو میدونه ... و با هم قاطیشون نمیکنه ...

بعدا متوجه شدم که ایشون بر رویه این مساله ( تکنیک های یادگیری علوم ) وقت بسیار زیادی گذاشتند .

از ایشون خواستم که یک تاپیک بزنند و در مورد روش های یادگیری علوم اطلاعاتشون رو در اختیارمون قرار بدن ...

که ایشون خیلی خیلی از دسته مدیریت شاکی بودند و گویا 10 ها تاپیک داشتند که تائیید نشده ....

به شخصه میتونم بگم تکنیک هایی که به من گفتند اونقدر کارایی داره که با یادگیری اونها هر فردی میتونه انقلابی در امر یادگیری در درون زندگیش داشته باشه .

اصرار اکید میکنم . چه به دوستان ... چه به مدیریت سایت .

ایشون و این فرصت رو از دست ندید

سلام. بسیار بسیار موافقم.
به اندازه کافی منابع برای یادگیری icdl، کمکهای اولیه، برنامه نویسی اندروید و .... وجود داره در اطرافمون که با سه ماه آموزشگاه رفتن نیازمون مرتفع بشه. مدیریت سایت به دور از تعصب و فشار خارجی میتونن از ایشون استفاده کنن. اگر شخصی مهارتی داره که بدست آوردنش مدت زیادی طول میکشه و نیاز به پشتکار و هوش بالا هم داره و حاضره به رایگان و با سخاوت در اختیار دیگران بگذاره چرا از اون استفاده نشه.
به نظرم میرسه که اگر تاپیکی با حضور یک فرد گوینده زده میشه ، قفل بشه و فقط شخص مورد نظر بتونه در اون پست بگذاره و اینکه سیر مطالب به چه شکل و تعداد پستها در هر روز به چه اندازه باشه با صلاحدید اون شخص و در نهایت تایید یک نفر مسئول فنی باشه. به عبارت دیگه مدیر سایت در رابطه با اون موضوع بخصوص یکی از کارشناسان خودش رو موظف به نظارت و تبادل نظر با گوینده بکنه و اینطور نباشه که هر کارشناسی که رد میشه و مباحث رو میخونه و به نظرش ناقص یا مخالف برخی نظراتش میاد شروع به قلع و قمع و ایراد گیری ولو بطور خصوصی بکنه. نمونه خوبی که وجود داشت تاپیک یک فنجان انگلیسی دور همی بود.

سلام علیکم و رحمه الله

مبنای 2;979252 نوشت:

سرکار گرامی،بعید میدونم چنین چیزی به فرض صحت هم مانع آموزش ایشان گردد.
اولا تمام کتابهای ما در زمینه علوم مهندسی از کشورهای اروپایی و آمریکایی آمده که غریب به اتفاق مسلمان نیستند.
در ثانی، در مورد جناب مدیر کم لطفی نفرمایید.
همین الآن تاپیکهای زیر از طرف ایشان استارت شده و بعضا روی اسکرول هست (عمدا لینک ندادم!)
ایراداتی بر شهود عرفانی
سلسله ایرادات ما بر اصل وجود خدا(مسئله اخلاق_بخش اول)
ایراداتی بر اصل وجود خدا (مسأله روح یا مغز، اختراع علمی)

ملاحظه می شود که اگر قرار باشد تاپیک آموزشی ایشان بسته شود،موضوعات فوق قطعا تایید نمی شدند!

به هر حال حالا که خود مدیریت محترم این تاپیک را ایجاد کرده اند،ایشان یا هر شخص دیگر که علاقمند به آموزش هست، همینجا موضوع و برنامه خود رامطرح کنند تا به همدیگه به یک اجماعی برسیم، و نهایتا یا همینجا مباحث آغاز و پیگیری گردد یا تاپیکهای مستقل ایجاد شود.

پ.ن
ولی بیطرفانه یک مطلب را هم عرض می کنم، واقعا اسک دین از آزادترین فرومهایی هست که وجود داره و آنهم به خاطر مدیریت عالی، کارشناسان زبده و از همه مهمتر کاربران با فهم و کمالاتی است که واقعا از افتخارات بنده این است که در جوارتان و جوارشان تلمذ و گاهی خدمت کوچکی میکنیم.

باسمه الخبیر البصیر

عرض سلام و ادب

مدیر سایت;979097 نوشت:

آموزش تفکر نقّاد و اصول سنجشگری،آشنایی با انواع مغالطات و روشهای کشف آن.

[="Tahoma"][="Black"]

مدیر سایت;979097 نوشت:
در رویکرد جدید فعالیت های انجمن بنا داریم دوره هایی رو با محوریت مباحث آموزشی _ کاربردی،مهارتی برگزار کنیم.

سلام
مهارت سخنوری :)][/]

رایحهٔ بهشت;979231 نوشت:
ارتباط موثر

پیشنهاد خوبیه .

باغ بهشت;979347 نوشت:
مهارت سخنوری

حبیبه;979318 نوشت:
آموزش تفکر نقّاد و اصول سنجشگری،آشنایی با انواع مغالطات و روشهای کشف آن.

این موارد هم پیشنهادات خوبی هستند.

nobelist;979254 نوشت:
به اندازه کافی منابع برای یادگیری icdl، کمکهای اولیه، برنامه نویسی اندروید و .... وجود داره در اطرافمون که با سه ماه آموزشگاه رفتن نیازمون مرتفع بشه. مدیریت سایت به دور از تعصب و فشار خارجی میتونن از ایشون استفاده کنن. اگر شخصی مهارتی داره که بدست آوردنش مدت زیادی طول میکشه و نیاز به پشتکار و هوش بالا هم داره و حاضره به رایگان و با سخاوت در اختیار دیگران بگذاره چرا از اون استفاده نشه.

بنای ما بر مباحث مهارتی موثر در زندگی فردی و اجتماعی نظیر مهارت های کنترل خشم، مهارت ارتباط در خانواده، تربیت فرزند، همسرداری، ارتباط موثر، خطاهای ذهنی و نظیر این موارد است. لذا مهارت های آموزشی نظیر icdl، کمکهای اولیه، برنامه نویسی اندروید و .... در مرحله دوم اولویت قرار دارد.

nobelist;979254 نوشت:
به نظرم میرسه که اگر تاپیکی با حضور یک فرد گوینده زده میشه ، قفل بشه و فقط شخص مورد نظر بتونه در اون پست بگذاره و اینکه سیر مطالب به چه شکل و تعداد پستها در هر روز به چه اندازه باشه با صلاحدید اون شخص و در نهایت تایید یک نفر مسئول فنی باشه. به عبارت دیگه مدیر سایت در رابطه با اون موضوع بخصوص یکی از کارشناسان خودش رو موظف به نظارت و تبادل نظر با گوینده بکنه و اینطور نباشه که هر کارشناسی که رد میشه و مباحث رو میخونه و به نظرش ناقص یا مخالف برخی نظراتش میاد شروع به قلع و قمع و ایراد گیری ولو بطور خصوصی بکنه. نمونه خوبی که وجود داشت تاپیک یک فنجان انگلیسی دور همی بود.

درست می فرمایید بنا هم نیست که این مباحث به شکل یک طرفه مطرح شود بلکه بنابراین است که توسط کارشناس مشخص به سوالات حول آنها هم پاسخ مناسب داده شود.

مدیر سایت;979097 نوشت:

لطفا نظرات تان را بفرمائید تا مقدمات کار را زودتر فراهم کنیم.

انشاءالله از اول ماه مبارک رمضان یه دوره یک ماهه ای را داشته باشیم.

همکاران و کاربران گرمی؛
کسی دراین مورد نظری نداشت ؟
لطفا پیشنهادات تون رو بفرمائید ماه رمضان نزدیکه ها ......@};-

[="Navy"]

مدیر سایت;980782 نوشت:

سلام خداقوت

نظرمن:راه های ساده و کم خرج سوپرازکردن شریک زندگی
التماس دعا[/]

مدیر سایت;980782 نوشت:

همکاران و کاربران گرمی؛
لطفا پیشنهادات تون رو بفرمائید ماه رمضان نزدیکه ها ......@};-

سلام و عرض ادب
شما باید ابتدائا این نظرتون و می گفتین:

مدیر سایت;979478 نوشت:
بنای ما بر مباحث مهارتی موثر در زندگی فردی و اجتماعی نظیر مهارت های کنترل خشم، مهارت ارتباط در خانواده، تربیت فرزند، همسرداری، ارتباط موثر، خطاهای ذهنی و نظیر این موارد است. لذا مهارت های آموزشی نظیر icdl، کمکهای اولیه، برنامه نویسی اندروید و .... در مرحله دوم اولویت قرار دارد.

و بعد هم موضوعات مورد نظرتون و با توجه به امکانات و توانایی هایی انجمن، مد نظر و در اختیار کاربران جهت نظر سنجی قرار میدادین.
هرکسی هم حق یک رای داشت. برابر
مدیر سایت;979097 نوشت:

به نظرتون از چه راه های دیگه ای غیر از فروم انجمن میشه این دوره های برگزار بشه؟

مدیر سایت;979097 نوشت:

دوره ها به صورت ثبت نامی خواهد بود. سعی می کنیم کارگاهی هم باشه. البته بستگی به نظرات اساتید هم دارد.

[="Times New Roman"][="Black"]

مدیر سایت;980974 نوشت:

اول اینکه به نظر من بهترین دوره همونی هست که خصوصی بهتون گفتم.

نظرات بقیه هم خوبن ولی نظر من بهترینه :khandeh!:

می تونید توی یکی از اتاق های مرکز ملی یه تخت وایت بورد نصب کنید و یکی از کارشناسان بیاد کلاس برگزار کنه و فیلم برداری کنید

و آپلود کنید توی سایت آپارات.

به شرطی که کارشناس محترم در پایان هر جلسه بگه: با تشکر از جناب مسعود که برگزاری این دوره بدون تلاش های شبانه روزی ایشان ممکن نبود. :khaneh:

حالا چرا می خواید ثبت نامی باشه ؟ چرا زودتر نگفتید ثبت نامیه ؟

یه کم مشکوکید :Nishkhand:[/]

مدیر سایت;980974 نوشت:

سلام وقت بخیر
بستگی داره به دوره ای که قراره برگزار کنید.
ولی با توجه به چیز هایی که متوجه شدم بهترین روش به نظر من:

درست کردن پاور پوینت هر جلسه و صحبت کارشناس روی پاور پوینت، و با نرم افزار صدا و تصویر رو با هم ضبط کنید و ارایه بدید.

رایحهٔ بهشت;979231 نوشت:
تفکر خلاق

رایحهٔ بهشت;979231 نوشت:
زبان بدن (body language)

مدیر سایت;979478 نوشت:
ارتباط موثر، خطاهای ذهنی

مبنای 2;979252 نوشت:
روش های یادگیری

حبیبه;979318 نوشت:
آموزش تفکر نقّاد

سلام بر همگی

خدا قوت

بنده هم با این پیشنهادات بزرگواران موافق هستم

اتفاق خیلی خوبی است اگر انچام بشود و پیوسته باشد

انشاء الله خداوند و امام زمان از این فعالیت ها راضی و خشنود بشوند و دعاگوی پیشرفت مان باشند

(آمین)

[="Tahoma"][="#4169e1"]سلام
ايده خيلي خوبي هست اميدوارم به نتيجه اي كه ميخواين برسيد
درباره موضوع دوره ها، موضوعاتي كه تا الان گفته شد به نظرم موضوعات لازم و خوبي هست و پيشنهاد من علاوه بر موضوعات ذكر شده اين هست:
راه هاي افزايش عزت نفس
ارتباط صحيح با خانواده و همسر

برگزاري دوره هايي مجزا مخصوص متاهلين و مجردين و مخصوص بانوان و آقايان هم خوبه

به نظرم الان جناب مدير شما با مشورت اساتيد بايد از بين موضوعات ذكر شده اولويت بندي و زمان بندي كنيد و برنامه ريزي كنيد براي شروع و طول دوره ها.

درباره نحوه برگزاري هم پيشنهاد من ضبط صوت هاي كوتاه چند دقيقه اي به همراه متن نوشتاري هست.

ان شاءالله از موضوعات اخلاقي و رفتاري به موضوعات ديگيري مثل هنري و علمي و... هم برسيد...
به نظرم ميتونيد فراخوان بديد براي جذب مدرس بالاخره در اين انجمن كاربران زيادي هستن با مهارت هاي متفاوت هركس در هر زمينه اي ميتونه چيزي رو به ديگران آموزش بده.
[/]

مدیر سایت;980974 نوشت:

سلام
با نظر دوستان مبنی بر برگزاری آموزش مهارت های زندگی بصورت صوتی موافقم،

مهارت های زندگی هرکدام از اهمیت خاص خود برخوردار است و نمی توان یکی را بر دیگری ترجیح داد.

به نظر من، برای شروع مهارت خودآگاهی می تواند راهگشا باشد.

مدیر سایت;980975 نوشت:
دوره ها به صورت ثبت نامی خواهد بود. سعی می کنیم کارگاهی هم باشه. البته بستگی به نظرات اساتید هم دارد.

سلام و عرض ادب
برنامه ی جالبی است.سپاس از شما
منظورتون از کارگاهی چیه؟یعنی حضوری؟

با عرض سلام و ادب
متاسفانه, یکی از معضلات بسیار مهم و بزرگ که تمامی مهارتها و یا به عبارتی کل زندگی اکثر خانواده ها را داره تحت الشعاع قرار میده, مسئله ازدیاد گرایش به مواد مخدر و توهم زاست.
به نظرم امروز آگاهی دادن به خانواده ها در خصوص نحوه برخورد با این معضل,پیشگیری و درمان, یکی از مهمترین موارد هست.

با کمال احترامی که برای کارشناسان سایت قائلم, باید عرض کنم که اگر قرار بر این باشد که به این موضوع پرداخته بشه, حتما باید از متخصصین و حتی از افراد "سوخته" و "پاک شده" استفاده بشه تا نتیجه مفید بدست بیاد!

یکی دیگه.;981938 نوشت:
منظورتون از کارگاهی چیه؟یعنی حضوری؟

حضوری که نه؛ دوره ی آموزشی مجازی هستند؛
منظور از شکل کارگاهی اینه که همراه با پرسش و پاسخ و تمرین و ارائه ایده های مناسب با دوره آموزشی نظیر اینو گرافی، عکس نوشته تولیدی و .... خواهد بود. در صورت دوره ها از شکل از حالت تاپیک محض خارج خواهند بود.

[="Times New Roman"][="Black"]

مدیر سایت;981975 نوشت:

حضوری که نه؛ دوره ی آموزشی مجازی هستند؛
منظور از شکل کارگاهی اینه که همراه با پرسش و پاسخ و تمرین و ارائه ایده های مناسب با دوره آموزشی نظیر اینو گرافی، عکس نوشته تولیدی و .... خواهد بود. در صورت دوره ها از شکل از حالت تاپیک محض خارج خواهند بود.

من دو سال پیش زمانی که مهمان صندلی داغ کانون بودم برگزاری چنین دوره هایی مد نظرم بود ;;)

اینم سندش

http://www.askquran.ir/showthread.php?t=44976&p=824649#post824649

پست شماره: 2753

واقعا حیفه واسه این همه نبوغ جایزه در نظر نگیرید :khandeh!:[/]

مدیر سایت;979477 نوشت:
این موارد هم پیشنهادات خوبی هستند.

سلام قبلا الفور جلسه می زاشتیم مدیریت سایت هم حرف می زدند کلی هم راهکار پیشنهاد می شد الان الفور هماهنگی کنید دوستان بیشترشون عضو هستند اونجا یه جلسه بگیریم

ممنون@};-:-h

سلام بر شما
خدا قوت
به نظرم چندین تایپیک بزنید و از کاربران مشتاق خدمت بخواید همکاری کنند.از جمله:
آیین همسر داریزبان بدن و کودک داری
مدیریت زمان و فکر و بالا بردن قوه تمرکز و اصول یاد گیری
راه های بالا بردن اعتماد به نفس و پایین آوردن اعتماد به سقف خخخخ
آموزش سخنوری و ارائه مطلب و راه های مبارزه با استرس خخخخ
آموزش های فنی حرفه ای بعضا به صورت مکتوب هم قابل یادگیری هست مثل مهارت هفت گانه کامپیوتر.حسابداری.آموزش نرم افزار هلو و آموزش مربی گری و ....
آموزش زبان عربی و تلفظ حروف و یادگیری قرائت صحیح قرآن و تفسیر قرآن
آموزش هنر آشپزی تا یه امیدی باشه تا طلاقمون ندن خخخ
طراحی
طراحی لباس و دوخت لباس
خانه داری و مدیریت اقتصادی
آموزش کارهای اداری و اجرایی که خدایی نکرده یه جایی بعد صد قرن استخدام شدیم یه چیزی بلد باشیم
پاورپوینت باشه صد در صد قابل فهم تر هست و هر جایی صوت لازمه ضمیمه بشهموفق باشید.در پناه خدا

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر همه بزرگواران

عبادت ها و نیایش های تان مورد قبول خداوند متعال

در ماه بهار قرآن

دل و جانتان بهاری تر از همیشه

:ghalb::ghalb::ghalb::ghalb::ghalb:.
.
.
.
.

این هم دوره آموزشی که منتظرش بودیم

:fireworks::fireworks::fireworks::fireworks::fireworks::fireworks:

:ok3: ضیافت قرآنی(سی جزء - سی موضوع)،گارکاه آموزشی تفسیر آیات منتخب در هر جزء قرآن :ok3:

:Lflasher: http://www.askquran.ir/showthread.php?t=60450&p=890816#post890816 :Rflasher:

.
.
.
.
.

:ok2: انشاء الله به زودی دوره آموزشی دیگری را در انجمن گفتگوی دینی خواهیم داشت :ok2:

:ask4:

لبخند نگاه;982327 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر همه بزرگواران

عبادت ها و نیایش های تان مورد قبول خداوند متعال

در ماه بهار قرآن

دل و جانتان بهاری تر از همیشه

:ghalb::ghalb::ghalb::ghalb::ghalb:.
.
.
.
.

این هم دوره آموزشی که منتظرش بودیم

:fireworks::fireworks::fireworks::fireworks::fireworks::fireworks:

:ok3: ضیافت قرآنی(سی جزء - سی موضوع)،گارکاه آموزشی تفسیر آیات منتخب در هر جزء قرآن :ok3:

:Lflasher: http://www.askquran.ir/showthread.php?t=60450&p=890816#post890816 :Rflasher:

باسلام خداقوت ضمن آرزوی قبول طاعات و عبادات

ببخشید این الان لینک تایپکی هست در کانون قرآن happy پس دوره های آموزشی اسک دین کو L-)8-|:-??:d

اللیل والنهار;982331 نوشت:
دوره های آموزشی اسک دین کو

سلام

یحتمل در دست احداث است!

اللیل والنهار;982331 نوشت:
ببخشید این الان لینک تایپک هست در کانون قرآن پس دوره های آموزشی اسک دین کو

بله درست می فرمایید. دوستان جهت اطلاع رسانی این لینک رو رد این جا هم مطرح کردند.

در انجمن بنا بود بزرگواری دوره ای رو داشته باشند که متاسفانه فایل و متنش آماده نشد.

انشاءالله به زودی دوره آموزشی انجمن اطلاع رسانی خواهد شد.

گل

سلام بر شما
خدا قوت
طاعات و عبادات همه مورد قبول درگاه الله.
لبخند نگاه جان بابت اطلاع رسانی خیلی متشکرم.
موفق باشید.
در پناه نهایت خوبی ها و پاکی ها

باسلام خداقوت فکر کنم دیگه وقت فعال شدن این تایپک هستش هاااا

L-)8-> :iran:

باغ بهشت;979347 نوشت:
سلام
مهارت سخنوری

اگر استادش هماهنگی نشده من میتونم بیام جدی میگما /:)

من بیشتر منظورم دوره مجری گری هست

اللیل والنهار;988424 نوشت:
اسلام خداقوت فکر کنم دیگه وقت فعال شدن این تایپک هستش هاااا

بعد از ماه مبارک رمضان آماده برگزاری این دوره ها بودیم لکن به جهت این که زیر ساخت های مورد نیاز که برای این کار فراهم شده بود، با برخی از خلف وعده های شرکت های ارائه دهنده روبرو شد؛ این موضوع تا تدارک زیر ساختی جدید توسط بخش فنی، به تعویق افتاد.

خب میشه یکی بیاد از همین انجمن توضیح واضحات بده ببینیم قراره چی بشه به کجا برسیم الانه کجائیم ؟

منظورم یکم اشاره (تلمیح) به داستانی داره که چون طولانی هست خلاصش این میشه
-----------------------* ما اینجائیم **قراره برسیم *______________________________________________»» اینجا:iran:

دوستان مدیر بیان ثبت نام کنند مثلا
1- کلاس مجری گری
2-کلاس معرق کاری
3-پرورش اندام
4- پرورش شتر مرغ
5- ....
نظرتون چیه ؟

بهشت برین;988689 نوشت:
دوستان مدیر بیان ثبت نام کنند مثلا
1- کلاس مجری گری
2-کلاس معرق کاری
3-پرورش اندام
4- پرورش شتر مرغ
5- ....
نظرتون چیه ؟

سلام
شیش ماه برین قالی بافی یه قالی توی همون گارگاه ببافین
اون وقت برین یه دار قالیچه بافی بخرین با تعداد زیادی نخ ابریشم رنگی بعد ازین نقاشی های بسیار پر جزییات خارجی ها رو یکی چاپ کنین از روش الگو بگیرین قالیچه ابریشمی ببافین ببرین به این گردش گرای اروپایی میلیون میلیون بفروشین!

به این میگن هنر درامد زا!

مدیر سایت;979097 نوشت:
سلام
اینها هم پیشنهادهای من است:

1 - آموزش طب اسلامی و طب سنتی
درمان بیماران با انواع داروهای شیمیایی در حالی به اولویت اول مردم تبدیل شده که این داروها عوارض فراوانی دارند و از طرفی در دین خودمان و همچنین در طب ایرانی، روش‌های درمانی بسیار مؤثری برای درمان بیماری‌ها وجود دارد که به شخصه تجربهء آن را داشته‌ام. حیف است چنین علمی به مردم آموزش داده نشود

2 - آموزش مباحث مربوط به مهدویت
مگر مهمتر از ظهور امام زمان(عج) هم مسئله‌ای داریم؟ امروز اگر از جوانی بپرسی در مورد گوشی موبایل صحبت کن، حتی بی‌سوادترین فرد، چند مطلب مفید می‌داند (که خیلی هم خوب است). اما درمورد امام زمان و جریان ظهور و اتفاقات آخرالزمان بپرسید، حتی مذهبی‌ها هم در سطح مطلوبی از اطلاعات نیستند. پس قطعاً یکی از اولیوت‌های امروز ما بحث مهدویت است

3 - دشمن شناسی

در یک بازی زیرکانه، زمانی نقشه شما برای پیروزی موثر خواهد بود که دشمنتان را بشناسید، از روش‌های بازی او مطلع باشید و بتوانید برای آن روش مقابله‌ای مفید را اجرا کنید. لذا به نظرم طرح مباحث شناخت دشمن و شناخت برنامه‌های او از اولویت‌های امروز ماست

4 - آموزش زبان رسانه
جلوگیری از انتقال فرهنگ دشمن به بدنهء جامعه و انتقال فرهنگ خودی و ارتقاء آن در جامعه، بدون استفاده از رسانهء مخصوص هر زمان، ممکن نخواهد بود. و برای استفاده از هر رسانه‌ای باید زبان آن را بدانیم. اگر این زبان را بشناسیم آن وقت برایمان روشن می‌شود که چگونه مرگ هزاران انسان مخاطبین را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، اما برای جلوگیری از کنسرت فلان خواننده به خیابان می‌ریزند

5 - تربیت فرزند
نسل آینده قرار است ادامه دهنده راه ساخت کشور باشد. از طرفی تهاجم فرهنگی از زمین و زمان به سوی کشور ما سرازیر شده است. بنابراین فکر می‌کنم این هم یکی از مهمترین اولویت‌های آموزشی باشد. برای نسل ما متاسفانه زمانی به فکر آموزش افتادند که ما در معرض انواع آموزه‌های غلط قرار گرفته بودیم، خب است اگر ما درمورد فرزندان خود، دست پیش بگیریم و زودتر از غرب، آموزش آنها را شروع کنیم

6 - آموزش منطق، فلسفه شرق و غرب، کلام، عرفان، خداشناسی و....
خیلی از جوانان
(و حتی پیرهایی مثل من happy) هستند که علاقه به یادگیری این مباحث دارند اما شرایط ورود به حوزه یا دانشگاه‌های مربوطه را ندارند. البته در این خصوص دانشگاه‌ها و کارگاه‌های مجازی وجود دارد. آموزش این دوره‌ها را برای اسک دین نیز پیشنهاد می‌دهم

Reza-D;1002633 نوشت:
سلام
اینها هم پیشنهادهای من است:

1 - آموزش طب اسلامی و طب سنتی
درمان بیماران با انواع داروهای شیمیایی در حالی به اولویت اول مردم تبدیل شده که این داروها عوارض فراوانی دارند و از طرفی در دین خودمان و همچنین در طب ایرانی، روش‌های درمانی بسیار مؤثری برای درمان بیماری‌ها وجود دارد که به شخصه تجربهء آن را داشته‌ام. حیف است چنین علمی به مردم آموزش داده نشود

2 - آموزش مباحث مربوط به مهدویت
مگر مهمتر از ظهور امام زمان(عج) هم مسئله‌ای داریم؟ امروز اگر از جوانی بپرسی در مورد گوشی موبایل صحبت کن، حتی بی‌سوادترین فرد، چند مطلب مفید می‌داند (که خیلی هم خوب است). اما درمورد امام زمان و جریان ظهور و اتفاقات آخرالزمان بپرسید، حتی مذهبی‌ها هم در سطح مطلوبی از اطلاعات نیستند. پس قطعاً یکی از اولیوت‌های امروز ما بحث مهدویت است

3 - دشمن شناسی

در یک بازی زیرکانه، زمانی نقشه شما برای پیروزی موثر خواهد بود که دشمنتان را بشناسید، از روش‌های بازی او مطلع باشید و بتوانید برای آن روش مقابله‌ای مفید را اجرا کنید. لذا به نظرم طرح مباحث شناخت دشمن و شناخت برنامه‌های او از اولویت‌های امروز ماست

4 - آموزش زبان رسانه
جلوگیری از انتقال فرهنگ دشمن به بدنهء جامعه و انتقال فرهنگ خودی و ارتقاء آن در جامعه، بدون استفاده از رسانهء مخصوص هر زمان، ممکن نخواهد بود. و برای استفاده از هر رسانه‌ای باید زبان آن را بدانیم. اگر این زبان را بشناسیم آن وقت برایمان روشن می‌شود که چگونه مرگ هزاران انسان مخاطبین را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، اما برای جلوگیری از کنسرت فلان خواننده به خیابان می‌ریزند

5 - تربیت فرزند
نسل آینده قرار است ادامه دهنده راه ساخت کشور باشد. از طرفی تهاجم فرهنگی از زمین و زمان به سوی کشور ما سرازیر شده است. بنابراین فکر می‌کنم این هم یکی از مهمترین اولویت‌های آموزشی باشد. برای نسل ما متاسفانه زمانی به فکر آموزش افتادند که ما در معرض انواع آموزه‌های غلط قرار گرفته بودیم، خب است اگر ما درمورد فرزندان خود، دست پیش بگیریم و زودتر از غرب، آموزش آنها را شروع کنیم

6 - آموزش منطق، فلسفه شرق و غرب، کلام، عرفان، خداشناسی و....
خیلی از جوانان
(و حتی پیرهایی مثل من happy) هستند که علاقه به یادگیری این مباحث دارند اما شرایط ورود به حوزه یا دانشگاه‌های مربوطه را ندارند. البته در این خصوص دانشگاه‌ها و کارگاه‌های مجازی وجود دارد. آموزش این دوره‌ها را برای اسک دین نیز پیشنهاد می‌دهم

از طرح نظرات خوبتون متشکرم.
انشاءالله بعد از بررسی مجموعه پیشنهادات توسط تیم علمی، این دوره ها را برگزار می کنیم.
از این فرصت استفاده می ک نم وعرض می کنم :
البته دلیل تاخیر در شروع این دوره ها، بحث علمی نیست بلکه ساختار فنی است. نرم افزارهای زیادی رو جهت برگزاری این دوره ها بررسی کردیم و به جهت این که قالب برگرای این دوره ها باید امکانات لازم برای دوره های آموزش مجازی رو داشته باشند، نرم افزار بومی مناسبی رو پیدا نکردیم. مواردی هم غیر بومی بودند، بعد از این که به نتایجی رسیدیم شامل تحریم ها و عدم ارائه خدمت شدند که باز هم نتیجه مطلوب به دست نیومد. علی ای حال در حال حاضر این موضوع نیز توسط تیم فنی در حال بررسی است. امیدوارم که به زودی و به دعای خیر شما این مشکلات برطرف و برگزاری این دوره ها آغاز شود.
با تشکر

آموزش مهارت آشپزی و هنر تزیین غذا :ghaza:

بنظرم توی این شرایط اقتصادی سزاوار هست در مورد طرح های اقتصادی زودبازده - ایده های کارآفرینی - اشتغال و ... بیشتر بحث بشه

چون جوونا بیکارن و بیکاری هم فقر میاره و فقر هم از هر دری وارد بشه ایمان از در دیگه خارج میشه

منتظر کوچک;1002722 نوشت:
بنظرم توی این شرایط اقتصادی سزاوار هست در مورد طرح های اقتصادی زودبازده - ایده های کارآفرینی - اشتغال و ... بیشتر بحث بشه

چون جوونا بیکارن و بیکاری هم فقر میاره و فقر هم از هر دری وارد بشه ایمان از در دیگه خارج میشه

پیشنهاد خیلی خوبی بود، احسنت گل
من هم با این پیشنهاد موافقم و به نظرم اولویت دارد

مدیر سایت;1002709 نوشت:
امیدوارم که به زودی و به دعای خیر شما این مشکلات برطرف و برگزاری این دوره ها آغاز شود.
با تشکر

سلام حاج آقا
خدا قوت
دعای خیر من که نمیگیره ولی ان شاءلله مشکلات فنی هم برطرف بشه.
موفق باشید.
در پناه نهایت خوبی ها و پاکی ها

منتظر کوچک;1002722 نوشت:

Reza-D;1002729 نوشت:
پیشنهاد خیلی خوبی بود، احسنت
من هم با این پیشنهاد موافقم و به نظرم اولویت دارد

بله خوبه. اما این موضوع در حیطه فعالیت این انجمن نیست بلکه در محیط های مرتبط با مباحث اقتصادی و کسب و کار باید بررسی شود.

مدیر سایت;1002940 نوشت:
......

جناب مدیر، یک پیشنهاد دارم
الان چندین ایده از سوی کاربران گفته شده و مشخص نیست بطور کلی کدام ایده طرفدار بیشتری دارد
ولی اگر تمام ایده‌ها
در یک نظرسنجی قرار بگیرد آن وقت اولویت‌ها از نظر کاربران بهتر مشخص خواهد شد
لذا پیشنهاد می‌کنم تمام ایده‌ها (تا جای ممکن تعداد انتخاب‌ها کم شود) در یک نظرسنجی قرار گرفته و به رای گذاشته شوند
سپس موارد برتر به تیم کارشناسی ارجاع شود تا آنها نیز فیلتر خود را اعمال کرده و بهترین ایده‌ها انتخاب شوند

Reza-D;1003099 نوشت:
جناب مدیر، یک پیشنهاد دارم
الان چندین ایده از سوی کاربران گفته شده و مشخص نیست بطور کلی کدام ایده طرفدار بیشتری دارد
ولی اگر تمام ایده‌هادر یک نظرسنجی قرار بگیرد آن وقت اولویت‌ها از نظر کاربران بهتر مشخص خواهد شد
لذا پیشنهاد می‌کنم تمام ایده‌ها (تا جای ممکن تعداد انتخاب‌ها کم شود) در یک نظرسنجی قرار گرفته و به رای گذاشته شوند
سپس موارد برتر به تیم کارشناسی ارجاع شود تا آنها نیز فیلتر خود را اعمال کرده و بهترین ایده‌ها انتخاب شوند

انشاءالله بعد از این که زیرساخت ها آماده کردیم حتما این کار رو انجام خواهیم داد.

با سلام واحترام
بنده کلامم دو بخش داره
بخش اول اینه که بالاغیرتا هرکاری که کردید واقعا کاربردی باشه
یک زمانی صدای آقای قرائتی از خود نظام آموزشی حوزه هم در اومده بود که یک دوره کاربردی تفسیر قرآن در بعضی حوزه ها نیست
لذا هر چه کاربردی تر بهتر
بخش دوم
الان چند ضعف عمده جامعه ما داره
اول در مورد طب اسلامی و بهداشت اطلاعات ما صفر هست
دوم بحث همسر داری و تربیت فرزند حالا جنبه های جنسی و ... یک طرف مباحث اخلاقی و تربیتی طرف دیگر
سوم ادیان شناسی واقعا از بس بیسوادی به معنی واقعی در جامعه زیاده شناخت نسبت به تفکرات دیگر بسیار کم هست چه ادیان شرقی چه فرق های نوظهور
چهارم مهدویت و باز هم میگم مهدویت کاربردی! مثلا اینکه چرا امام زمان اینقدر عمر کردند واقعا مسئله مهم و کاربردی نیست!!
پنج به نظر من در بین شیعیان قرآن نسبت به اهل بیت مظلوم تر هست بنابرین یک سری مباحث آشنایی به قرآن و... لازم هست(به نظر من تکیه بر کتاب های آیت الله معرفت باشه)
سپاس@};-

دو پیشنهاد:

1)
اساس عالم بر تربیت انسان است.
(امام خمینی)

همه مسایل علمی و ... ، برای "تربیت انسان" هستند.
اگر آن مسایل را بلد باشیم اما تربیت نشده باشیم چه فایده؟

تربیت هم باید از سن کودکی شروع شود.

به نظر حقیر، ارایه و آموزش الگوی صحیح تربیت فرزند (حالا نه فقط حدیث تنها، بلکه دیدگاه مشاورین متخصص هم بیان شود) اهمیت زیادی دارد.

2)
استاد پناهیان جایی میفرمودند:
خدا را رها کنید، دین و روحانیت و امام حسین (ع) و ... را رها کنید. "سبک زندگی درست" را به فرزندانتان یاد بدهید. اگر سبک زندگیشان درست باشه، آماده پذیرش مطالب دینی هم می شوند.
(نقل به مضمون)

با توجه به اینکه یقینا و بدون تردید، "درست هر چیزی" ، "اسلامی اون چیز" هست، پس "سبک درست زندگی" یعنی "سبک اسلامی زندگی".
دوره آموزش سبک زندگی اسلامی را که استاد پناهیان در سخنرانی هاشون به طور مفصل و موردی بیان کرده اند، آموزش داده بشه.
اگه سبک زندگیمون درست بشه، هم نظام اقتصادی کشور درست میشه، هم از نظر بهداشت و تندرستی ارتقاء پیدا میکنیم و خلاصه خیلی چیزها اصلاح میشه.

** هر دوره ای که برگزار بشه، در پایان هر دوره محتوای دوره به صورت نرم افزار همراه تبدیل بشه.

عبد شکور;1003328 نوشت:
دو پیشنهاد:
1) ارایه و آموزش الگوی صحیح تربیت فرزند (حالا نه فقط حدیث تنها، بلکه دیدگاه مشاورین متخصص هم بیان شود) اهمیت زیادی دارد.

2)"سبک زندگی درست"

** هر دوره ای که برگزار بشه، در پایان هر دوره محتوای دوره به صورت نرم افزار همراه تبدیل بشه.

ممنون از طرح نظرات تون.
تهیه نرم افزار هم خوبه. انشاءالله توفیق بشه عملیاتی کنیم.

ضمن تشکر از همه کاربران و همکارانی که پیشنهاداتی رو در خصوص ارائه دوره های آموزشی مطرح کردند.

بنا داشتیم این دوره های آموزشی رو در قالب یک سیستم بهتری ارائه کنیم، لذا تا به الان به تاخیر افتاد. الان با گذشت مدت ها و عدم تدارک سیستم مطلوب فعلا با امکانات موجود، این دوره ها را برگزار می کنیم. امیدواریم به زودی موفق به ارائه یک سیستم بهتری برای برگزاری دوره ها باشیم.

امروزه گستره کار فرهنگی از جزئی ترین فعالیت های فردی تا جدی ترین مسئولیت های اجتماعی کشیده شده است و هماره تولید و ارائه یک محتوای خوب دغدغه متولیان و افراد دلسوز در کارهای فرهنگی بوده و هست. به همین دلیل ورود به عرصه فعالیت های فرهنگی، به دلیل ابعاد گسترده آن، باید رویکردی کاربردی و همراه با رویکردی جهادی باشد.

از سوی دیگر ارائه کار خوب فرهنگی محتوا محور، نیاز به قالب هایی دارد که مقبول آحاد جامعه قرار بگیرد؛ و لذا تعدد قالب های ارائه محتوا نیز چالش دیگری است که عدم آشنایی با همه آنها سبب می شود با این که فرد دغدغه کار دارد و محتوا قابل ارائه هم دارد، به دلیل عدم توانایی در عرضه قالب مقبول، نتواند آن را به مخاطب برساند.

با توجه به این مقدمه عرض می کنم :

با توجه به این که بخش عمده ای از کاربران حاضر در انجمن از افراد فعال درحوزه مجازی و ارائه محتواهای فرهنگی در سایر مجموعه ها هستند، بر آن شدیم تا همزمان با ایام میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام جعفرصادق(ع)، اولین دوره آموزشی را با آموزش ارائه محتوا در قالب اندروید، برای کاربران محترم برگزار کنیم.

از جناب مدیر محترم اجرایی فرهنگی که قبول زحمت فرمودند و زحمت آموزش این نرم افزار را به عهده گرفتند، سپاسگزارم.
از سازمان سراج که اپ ساز خوشه را در اختیار ما گذاشتند و نیز از جناب مهندس گل لیلا، که از مجموعه مدیران اپ ساز خوشه هستند تشکرو قدردانی می کنم.

امیدواریم زحمات همه عزیزان مقبول درگاه خداوند متعال قرار بگیرد.