صفحه 2 از 2 نخست 12
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دیدار با «حاج کاکا» جانباز ۷۰ درصدی _پا‌هایی که در خاکریز‌های جبهه جا ماند

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,596
    حضور
    160 روز 12 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    3313
    صلوات
    45470

زیارت امام حسین (ع) و دیدار امام خامنه‌ای آرزوی «حاج کاکا»

زیارت قبر شش‌گوشه اباعبدالله الحسین (ع)، دیدار مقام معظم رهبری و پوشیدن لباس پرافتخار سبز سپاه بر تن پسرش آرزوی این جانباز لرستانی است، او می‌گوید تاکنون کربلا نرفته‌ام و آرزوی زیارت حرم امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) رادارم، خیلی دلم می‌خواهد مرا به کربلا ببرند، آرزوی دیگرم سلامتی و تندرستی مقام معظم رهبری است و دوست دارم حضرت آقا را زیارت کنم.
    وی بیان کرد: در سال ۶۰ توفیق یافتم سه بار مقام معظم رهبری را زیارت کنم، زمانی که مجروح شدم و در بیمارستان شهید مصطفی خمینی بستری بودم، آقا در بیمارستان به عیادت جانبازان می‌آمد و سه بار نیز بر بالینم آمد.
    از او خواستم از دیدار با رهبری برایمان بگویید حاج کاکا گفت: در یکی از این دیدار‌ها مقام معظم رهبری فرمودند: تو در این دنیا باید یک‌عمر روی زمین باشی، دین خود را از دست نده و همیشه مواظب دین خود باش، مقام معظم رهبری در حال ترک کردن اتاق بود که گفتم آقا عرضی دارم گفت: بفرماید گفتم زمانی که امام حسین (ع) در عرصه نبرد قرار گرفت به یارانش رو کرد و گفت: هرکدام بدهکار هستید بدهی خود را بدهید اگر کشته شوید شهید نمی‌شوید، چون آن بدهی حق‌الناس است اکنون من هشت هزار بدهکارم، مقام معظم رهبری پس از شنیدن این سخن یک نفر را از تهران مأمور کرد تا به منزلمان برود تا قرضی که داشتم را ادا و مقداری پول به همسرم بدهد.

دیدار با «حاج کاکا» جانباز ۷۰ درصدی _پا‌هایی که در خاکریز‌های جبهه جا ماند

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,596
    حضور
    160 روز 12 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    3313
    صلوات
    45470

وی از دیدار‌های دیگرش با رهبر معظم انقلاب می‌گوید: یک روز که همسر و فرزندم به عیادتم آمده بودند اجازه ملاقات به آن‌ها نمی‌دادند،
    فرزندم برای دیدن من گریه و بی‌تابی می‌کرد وقتی مقام معظم رهبری او را دید گفت: این بچه کیست چرا بی‌تابی می‌کند، گفتم فرزند من است، رهبری پرسید ساکن کدام شهری گفتم خرم‌آباد، گفت: این بچه از خرم‌آباد تا اینجا آمده چرا نمی‌گذارید پدرش را ببیند سپس با دستور آقا اجازه دادند فرزندم را ببینم.

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,596
    حضور
    160 روز 12 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    3313
    صلوات
    45470

حاج کاکا گفت: اکنون آرزوی دیدار رهبرم را دارم و هرروز برای سلامتی و طول عمر ایشان دعا می‌کنم.
    این جانباز لرستانی از پرستاری‌های همسرش یاد می‌کند و می‌گوید همسرم ۳۷ سال است که کار‌های مرا انجام می‌دهد آن‌هم بدون اینکه کوچک‌ترین ناراحتی از وضعیت من داشته باشد. او همسرش را یار روز‌های تلخ و شیرین زندگی خود می‌داند و از فداکاری‌های همسری می‌گوید که در این سال‌ها، پرستاری از او را به جان خریده و لحظه‌ای خم به ابرو نیاورده است، حاج کاکا می‌گوید در سال ۴۹ تشکیل خانواده دادم و در سال ۵۹ چهار فرزند داشتم که عازم جبهه شدم و حال ۱۰ فرزند دارم که یکی از فرزندانم فوت‌شده است.

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,596
    حضور
    160 روز 12 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    3313
    صلوات
    45470

زهرا اصل مرز همسر جانباز ۷۰ درصد محمدحسین عباس زاده نه‌تن‌ها از ۳۷ سال پرستاری همسرش شکوه‌ای ندارد بلکه می‌گوید غصه می‌خورم زمان جنگ فرزند بزرگی نداشتم که به جبهه بفرستم و درراه اسلام و انقلاب فدا کنم.
    آرزو داشتم فرزندم شهید می‌شد
    وی گفت: همسرم برای رضای خدا به جبهه رفت و آروز داشتم دو تا فرزندانم در راه خدا و اسلام شهید می‌شد، ما در برابر شهدای هشت سال جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم هیچ کاری نکرده‌ایم، من هیچ گلایه‌ای از جانبازی همسرم ندارم، چون پیرو رهبرم بوده و امام را دوست داشتم اکنون نیز بر سر همان عهد و پیمان باقی‌مانده‌ایم و پشتیبان، ولی فقیه هستیم.
    جانبازان عزیز ما پیرو مکتبی هستند که حضرت ابوالفضل (ع) در آن مکتب، علمدار است و همچون خورشید درخشان، ایثارگران این مرزوبوم نیز پیوسته اخلاص، استقامت، دین‌باوری، حق‌جویی، باطل‌ستیزی، پایمردی، و جانبازی را از او آموخته‌اند و همسرانشان، اسوه‌های صبر و استقامت‌اند و الگوی خود را حضرت زینب (س) قرار داده‌اند و پرستاری از جانبازان عزیز را افتخاری می‌دانند که آن را با هیچ‌چیز در این دنیا معاوضه نمی‌کنند.

منبع : مردم نیوز

صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)