جمع بندی جواب پسر به خواستگاری دختر در فضای مجازی

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جواب پسر به خواستگاری دختر در فضای مجازی

سلام خدا قوت
پسري 24 ساله و با شغل فرهنگي هستم. من پيجي در اينستا دارم كه گاها پست ميزارم و لينكي گذاشته بودم كه به صورت ناشناس با من گفت و گو كنن. در اينستا دختر خانمي اومد و بعد از فالوو كردن من گفتن كه بك بدين و منم گفتم كه دختر فالوو نميكنم و عكس ايشونو ديدم كه بدحجاب بودن و بهشون گفتم رعايت كنن و قبول كردن. بعد از مدتي اين خانم به صورت ناشناس پيام دادن گفتن كه ميخان آشنا بشن و منم اولش پرسيدم شما كي هستين ولي نگفتن، بعد از چند روز فهميدم كه همون دختر بدحجابن، قبل از اينكه بدونم ايشونن خيلي سردرگم بودن و هي ميگفتن كه من قاطي كردم و اصلا نميدونم كارم درسته يا نه ولي يجوري عاشق من شده و ايشون از شهري از استان كناري ما هستن و خيلي آشنا نشدم با ايشون، فقط پرسيدم شما چه حسني دارين كه من اين فاصله رو تحمل كنم و بيام سراغ شما مثلا نماز شب خونين يا حافظ قرآنين و يا كلاس قرآن دارين و .... و از ايشون پرسيدم نماز و روزه ميگيرين و گفتن كه بله.
اما بعد از اينكه فهميدم همون دختر بدحجاب هستن خيلي تند باهاشون برخورد كردم و گفتم شما منو چي فرض كردين و... و اونم گفت كه عكسو به خاطر من گذاشته بود و ميخاست منو امتحان كنه كه الكي مذهبي نيستم، و پرسيدم چادري هستين گفتن كه عاشق اونايي هستن كه چادري هستن و آرزشونه كه چادري بشن و منم ديدم كه ايشون بد حجابن گفتم ديگه مزاحم نشين ولي هر ازگاهي پيام ميده.

من خودم مومن صددرصدي نيستم ولي به واجبات پايبندم و ولايي و انقلابي و بچه بسيجي هستم و دوست دارم كه طرفم هم اينطور باشه و با حجاب.
الان من چكار كنم تو اين وضعيت؟ ایا بيشتر باهاشون آشنا بشم يا كلا جواب ندم .
خواهش ميكنم جواب كلي ندين ، جزيي بگين.
من تو يه روستايي هستم كه خيلي به استاد اخلاق و مشاور و اينا دسترسي ندارم و اين سايت اميد من هست.
ممنون كه وقت ميزارين وبا حوصله ميخونين و جواب ميدين.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

dariosh14;977616 نوشت:
سلام خدا قوت
پسري 24 ساله و با شغل فرهنگي هستم. من پيجي در اينستا دارم كه گاها پست ميزارم و لينكي گذاشته بودم كه به صورت ناشناس با من گفت و گو كنن. در اينستا دختر خانمي اومد و بعد از فالوو كردن من گفتن كه بك بدين و منم گفتم كه دختر فالوو نميكنم و عكس ايشونو ديدم كه بدحجاب بودن و بهشون گفتم رعايت كنن و قبول كردن. بعد از مدتي اين خانم به صورت ناشناس پيام دادن گفتن كه ميخان آشنا بشن و منم اولش پرسيدم شما كي هستين ولي نگفتن، بعد از چند روز فهميدم كه همون دختر بدحجابن، قبل از اينكه بدونم ايشونن خيلي سردرگم بودن و هي ميگفتن كه من قاطي كردم و اصلا نميدونم كارم درسته يا نه ولي يجوري عاشق من شده و ايشون از شهري از استان كناري ما هستن و خيلي آشنا نشدم با ايشون، فقط پرسيدم شما چه حسني دارين كه من اين فاصله رو تحمل كنم و بيام سراغ شما مثلا نماز شب خونين يا حافظ قرآنين و يا كلاس قرآن دارين و .... و از ايشون پرسيدم نماز و روزه ميگيرين و گفتن كه بله.
اما بعد از اينكه فهميدم همون دختر بدحجاب هستن خيلي تند باهاشون برخورد كردم و گفتم شما منو چي فرض كردين و... و اونم گفت كه عكسو به خاطر من گذاشته بود و ميخاست منو امتحان كنه كه الكي مذهبي نيستم، و پرسيدم چادري هستين گفتن كه عاشق اونايي هستن كه چادري هستن و آرزشونه كه چادري بشن و منم ديدم كه ايشون بد حجابن گفتم ديگه مزاحم نشين ولي هر ازگاهي پيام ميده.

من خودم مومن صددرصدي نيستم ولي به واجبات پايبندم و ولايي و انقلابي و بچه بسيجي هستم و دوست دارم كه طرفم هم اينطور باشه و با حجاب.
من تو يه روستايي هستم كه خيلي به استاد اخلاق و مشاور و اينا دسترسي ندارم و اين سايت اميد من هست.

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
از حسن اعتماد شما به این انجمن سپاسگذارم و امیدوارم با انتخابی مناسب زندگی زیبا و همراه با آرامشی را داشته باشید.

در انتخاب همسر و ازدواج لازم است که انسان به چند نکته اساسی توجه نماید

1. هدف از زندگی
  2. چیستی و چرایی و چگونگی ازدواج
  3. شناخت ویژگیهای شخصیتی خودتون و طرف مقابل
  4. ملاکهای لازم جهت انتخاب همسر مورد نظرتون و هم کفو بودن شما
  5. بلوغهای لازم جهت انتخاب همسر و ازدواج برای هر دو
  6. و...

با داشتن اطلاعات و آگاهی و بررسی موارد بالا و مناسب بودن آنها در هر دو طرف،ازدواج نیز مناسب می باشد و البته منظور ما تناسب صددرصدی نیست بلکه با بررسی و هم کفو بودن 80درصد موارد فوق و البته وجود ملاک اصلی (خط قرمزها ) و انعطاف پذیری در دو طرف و خانواده آنها ازدواج ،خوب می باشد و الا نه.

اما در مورد فوق که اشاره نموده اید:
اطلاعات شما بسیار ناقص می باشد و با توجه به این اطلاعات، پیشنهاد ازدواج از جانب دختر آن هم نسبت به فردی که شناخت کمی دارد نشان از ضعف در بلوغهای فکری و عاطفی و اجتماعی دارد.و در پیشنهاد ازدواج از طریق فضای مجازی که پر از دروغ و نیرنگ و...است که حتی همدیگر را هم ندیده اند و...این ضعفها بیشتر و نمایانتر است.
عاشق شدن نیز نشان از عدم بلوغ عاطفی و فکری و اجتماعی دارد و جلوی شناخت درست را می گیرد.
در ضمن با همین اطلاعات ناقص ، کفویت اعتقادی و دینی و فرهنگی نیز برقرار نمی باشد.چه بسا بیشتر شدن اطلاعات،تفاوتها را نمایان تر می سازد.
همچنین فاصله مسافت می تواند در زندگی مسئله ساز شود.

با توجه به موارد فوق ارتباط بیشتر وابستگی و عشق طرف مقابل را بیشتر می کند و ممکن است شما را دچار چالش ترحم و دلسوزی بیاندازد.و یا سبب انتخاب غیرعاقلانه نماید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

سلام آشنایی در اینستاگرام و فضای مجازی اصلا قابل قبول نیست . الان من در این سایت دارم با هویت یک آقا با شما حرف می زنم . از کجا می دونید که من خانم نیستم . بعد اون دختری که احتمالا از روی دو تا پستی که شما توی اینستاگرام گذاشتید به شما علاقه مند شده به نظرتون عقل درست و حسابی داره؟ در گوشی بهتون بگم . بعضی دخترها متاسفانه به دلیل خلاهایی که دارند دنبال یک پسر می گردند که باهاش حرف بزنند و همین. کلا ولش کنید.

[="Tahoma"]بدم میاد از مردهایی که لینک ناشناس میدن یا از این مضخرفات ..از همین مردها و پسرها باید ترسید چون معلوم نیستش اخرش چی بشه..

تا اینجا اومدم یه نظری هم به این اقای داریوش میدم..شما کاملا رفتی سره کار ..

معلوم نیستش کی ولت کنه و تا کجا ببخشیدالبته خر سواری کنه..ببخشید من یکم رکم.

dariosh14;977616 نوشت:
سلام خدا قوت

با سلام و عرض ادب و احترام

ایمان فقط نماز و روزه و نماز شب نیست !!!

زن های بسیاری هستن که تمام این کار ها رو انجام می دن اما با شوهرشون مثل یه قاتل رفتار میکنن!!!!

برای شناخت یه نفر باید با شخصیتش آشنا بشید

عشق و عاشقی و این طور مسائل رو هم به هیچ عنوان نباید در مرحله اول شناخت دخیل کنید تا بتونید تصمیم درست بگیرید

مراقب باشید این مورد دسیسه ای برای بد نام کردن شما نباشه

در کل اگر شک دارید بهترین راه قطع رابطه هست

چیزی که زیاد هست خانم متدین و شوهر دوست برای ازدواج!!!!!
( زیاد جدی نگیرید )

در پناه حق تعالی

از نظر من کلا ارتباط مجازی رو بیخیال شید

یه راه ساده برای اینکه بفهمید طرف نماز خونه یا هر کاریه:

بگید یه روزت رو از صبح که بیدار میشید تا شب که میخوابی تعریف کن

اگه نماز خون باشه میگه. شاید ایراداتش رو بتونه مخفی کنه ولی نماز خون نباشه یادش نمیوفته بگه صبح پا میشم نمازم میخونم

بازم توصیه میکنم فضای مجازی ، بیخیال . حیفه یه جوون خوش دل بسیجی که دل نرمی داره اینجوری الکی با یه وعده چادر و ... از روی دلسوری از کسی خوشش بیاد

[="Times New Roman"][="Black"]اصلا این دخترای بدحجاب و ولو در دنیای مجازی رو جدی نگیر.

خیلی هاشون دنبال یکی می گردن آویزونش بشن و خودشون رو قالب کنن بهش.

حتی توی آشنا هم دخترهایی رو میشناسم که وقتی فهمیدن یه خواستگار دارن سریع رفتن باشگاه و ثبت نام کردن که لاغر بشن

و توی چشم باشن و این اسکل بازیا.

اینجور دخترهارو اصلا نباید جدی گرفت.

خیلی دخترها هم هستن میرن همه دورهاشونو با انواع پسرها میزنن بعد به یه پسر مذهبی که میرسن دم از نجابت و شخصیت و حیا و ... میزنن.

ولی اینکه توی فضای مجازی کسی از شما خوشش بیاد به این معنا نیست که حتما آدم بدی هست.

واقعا بعضی ها با قلب و نیت پاک و بی شیله پیله اینکار رو میکنن و تشخیص اینجور آدم ها از بقیه برای همه آسان نیست.

به نظرم اصلا بهش توجه نکن و بلاکش کن بره.[/]

خیلی جالبه. تقریبا همه به این آقا میگن مواظب باش و گول نخور و در فضای مجازی از این دخترها زیاده و ... اما یک نفر نیست بگه اصل مشکل شمایی . شما که به خودت برچسب ولایی و بسیجی و فرهنگی میزنی بعد میری توی اینستاگرام فعالیت بیخود و بدرد نخور میکنی، شما که لینک میدی تا باهات چت کنن، شما که با یه دختر ناشناس تا اینجا پیش میری. کی گزینش شما رو تایید کرده که فرهنگی بشی؟؟.؟ گل بگیرن در اون سازمانی که اعضای اون اینقدر وقیحند، چه آموزش و پرورش باشه چه بسیج چه ..... .
همه میگن مشکل دختره است، خلا روحی و عاطفی داره، میخواد سواری بگیره و .... اما کسی نمیگه یک آقای فرهنگی بسیجی ولایی چرا باید در اینستاگرام دنبال دختر نماز خوان، حافظ قران و نماز شب خوان بگرده؟ به خدا قسم بی دلیل نیست که دخترهای خوب و ساده و عفیف و با حیا در خانه ها موندن یا دارن مجبور به تغییر نگرش میشن، تا وقتی آقایان فرهنگی و ... اینطور به دنبال شریک زندگی میگردن دیگه دین و ایمانی نمیمونه که بهش معتقد باشن.

فیزیکدان;978222 نوشت:
خیلی جالبه. تقریبا همه به این آقا میگن مواظب باش و گول نخور و در فضای مجازی از این دخترها زیاده و ... اما یک نفر نیست بگه اصل مشکل شمایی . شما که به خودت برچسب ولایی و بسیجی و فرهنگی میزنی بعد میری توی اینستاگرام فعالیت بیخود و بدرد نخور میکنی، شما که لینک میدی تا باهات چت کنن، شما که با یه دختر ناشناس تا اینجا پیش میری. کی گزینش شما رو تایید کرده که فرهنگی بشی؟؟.؟ گل بگیرن در اون سازمانی که اعضای اون اینقدر وقیحند، چه آموزش و پرورش باشه چه بسیج چه ..... .
همه میگن مشکل دختره است، خلا روحی و عاطفی داره، میخواد سواری بگیره و .... اما کسی نمیگه یک آقای فرهنگی بسیجی ولایی چرا باید در اینستاگرام دنبال دختر نماز خوان، حافظ قران و نماز شب خوان بگرده؟ به خدا قسم بی دلیل نیست که دخترهای خوب و ساده و عفیف و با حیا در خانه ها موندن یا دارن مجبور به تغییر نگرش میشن، تا وقتی آقایان فرهنگی و ... اینطور به دنبال شریک زندگی میگردن دیگه دین و ایمانی نمیمونه که بهش معتقد باشن.

با سلام و عرض ادب

خواهر گرامی اینستاگرام که فاحشه خونه نیست که رفتن توش جرم باشه

بنده مدت زیادی در اون فضا برای کسب و کارم تبلیغات می کردم

مدتی هم پست های مذهبی و دینی می زاشتم

هم با خانوم ها رابطه معمول داشتم و هم با آقایون (در حد تبادل اطلاعات و یا سفارش خرید)

می شه بگید کدومش جرم و گناه محسوب می شه؟؟؟؟

شروحیل;978230 نوشت:
با سلام و عرض ادب

خواهر گرامی اینستاگرام که فاحشه خونه نیست که رفتن توش جرم باشه

بنده مدت زیادی در اون فضا برای کسب و کارم تبلیغات می کردم

مدتی هم پست های مذهبی و دینی می زاشتم

هم با خانوم ها رابطه معمول داشتم و هم با آقایون (در حد تبادل اطلاعات و یا سفارش خرید)

می شه بگید کدومش جرم و گناه محسوب می شه؟؟؟؟

س
سلام. برای کسب و کارتون تبلیغ میکردین، پست مذهبی و دینی میگذاشتید، در حد تبادل اطلاعاتو سفارش خرید هم با دیگران در ارتباط بودید. هیچ کدام این کارها جرم و گناه نیست. اما نمیفهمم لینک ناشناس برای ارتباط به چه درد میخوره؟ اگر طرف مشاور رایگان هست و میخواد مشاوره بده که در کار خودش نمی موند. اگر برای کارشه که نمیفهمم ناشناسش یعنی چه! از طرفی ادامه این ارتباط تا به این جا رو اصلا متوجه نمیشم اون هم از افرادی که برای خودشون سوابق خاصی بر می شمرند.
بهتره به جای توجیه کردن و دلداری دادن یک مقدار تذکر بدیم و سرزنش کنیم . توجیه کار نادرست، حماقت است.

فیزیکدان;978231 نوشت:
س
سلام. برای کسب و کارتون تبلیغ میکردین، پست مذهبی و دینی میگذاشتید، در حد تبادل اطلاعاتو سفارش خرید هم با دیگران در ارتباط بودید. هیچ کدام این کارها جرم و گناه نیست. اما نمیفهمم لینک ناشناس برای ارتباط به چه درد میخوره؟ اگر طرف مشاور رایگان هست و میخواد مشاوره بده که در کار خودش نمی موند. اگر برای کارشه که نمیفهمم ناشناسش یعنی چه! از طرفی ادامه این ارتباط تا به این جا رو اصلا متوجه نمیشم اون هم از افرادی که برای خودشون سوابق خاصی بر می شمرند.
بهتره به جای توجیه کردن و دلداری دادن یک مقدار تذکر بدیم و سرزنش کنیم . توجیه کار نادرست، حماقت است.

با سلام و عرض ادب

به جای تهمت زدن و حمله به دیگران با متانت از ایشان سوال بفرمائید که استفاده ایشان از لینک چه بوده ...

اگر قانع نشدید ایشان را مودبانه راهنمایی بفرمائید

ایشان برای راهنمایی شدن سوال کرده اند نه برای توبیخ شدن

در پناه حق تعالی

شروحیل;978250 نوشت:
با سلام و عرض ادب

به جای تهمت زدن و حمله به دیگران با متانت از ایشان سوال بفرمائید که استفاده ایشان از لینک چه بوده ...

اگر قانع نشدید ایشان را مودبانه راهنمایی بفرمائید

ایشان برای راهنمایی شدن سوال کرده اند نه برای توبیخ شدن

در پناه حق تعالی

بنده تهمت نمیزنم، مواردی که خودشون گفتن دوباره تکرار کردم. اصلا جای سوال نیست درباره لینک و .... وقتی آقایی با این همه ادعا با یک خانم تا اینجا پیش میره. جالبه که اصلا نمیگن کارشون از ابتدا اشتباه بوده بلکه به دنبال این هستند که بدونن به نفعشونه که ادامه بدن یا کات کنند! بنده خیلی مودبانه راهنمایی کردم. بهتره بدونید اقسام آقایون و خانونهایی که اینقدر به خودشون برچسب عضویت در فلان گروه و فلان تشکل رو میزنن و بعد سوتی های ناجور میدن و توجیه هم میکنند ضربه ایی به ایمان جوونها میزنن که اون بی نماز لات بی سر و پا نمیزنه. جالبه که همسر با حجاب هم میخوان! شما خودت چقدر رعایت کردی که حالا همسر با حجاب و شایسته هم میخوای؟!

اینطور که مشخصه فکرتون رو خیلی به خودش درگیر کرده و این میتونه نگران کننده باشه. ظاهرا پیامهاشو میخونید و حتما پاسخ هم میدید. اگر تمایلی بهش نداشتید همون ابتدا بلاکش میکردید.
من تجربه شخصیم رو میگم. من دو بار از طریق فضای مجازی با دو تا خانم آشنا شدم (البته به فاصله چند سال) و خیلی ضربه خوردم. با اینکه قصدم فقط ازدواج بود.
متاسفانه توی فضای مجازی اغلب خودشون رو خیلی بالاتر از اونی که هستن جلوه میدن (خصوصا از نظر شغلی و اخلاق و اعتقادات). حتی اگر کسی نظرت رو جلب کرد، تا وقتی از صداقتش مطمئن نشدی به پیشنهادش توجه نکن و اصلا فکرت رو درگیرش نکن (چه خانم و چه آقا)
پیشنهاد میکنم تا جایی که میتونید برای ازدواج از فضای مجازی کمک نگیرید. اکثر این روابط حتی اگر منجر به ازدواج بشن، به همون دلایلی که بالا گفتم ختم بخیر نمیشن

و در آخر، اون لینک ارتباط رو از اینستاتون حذف کنید

با سلام و احترام
دوستان توجه کنیم که خلوت مجازی و حقیقی ندارد.اتفاقا خلوت مجازی،به شدت حقیقی تر است.چون اون حجب و حیایی معمولی که در مواجهه با حضوری هست در خلوت مجازی خیلی خیلی کمتر است.

خلوت كردن با نامحرم مايه فساد قلب و روان انسان
رسول خدا (صلى الله عليه و آله ) ، چهار چيز را مايه فساد قلب و روان انسان مى داند كه يكى از آنها خلوت با زنان نامَحرم است . دليل آن نيز وسوسه شدن دل و تمايل انسان به جنس مخالف است .بحار الأنوار ، ج ۷۴ ، ص ۱۹۲

كسى كه با زنى خلوت مى كند ، معمولاً به سوى او متمايل مى شود!!!

رسول خدا
(صلى الله عليه و آله ) در اين باره مى فرمايد : از هم صحبتى با زنان [ نامَحرم ] بپرهيزيد ؛ زيرا هيچ مردى با زن نامحرمى خلوت نمى كند ، مگر اين كه نسبت به او قصدى داشته باشد . كنز العمّال ، ج ۵ ، ص ۳۲۷ .
(به خيلي ها وقتي مه ميگويي چرا با او ارتباط داري ميگويند "دلت پاك باشد"،"به چشم خواهري يابرادري به او نگاه ميكنم يا حرف ميزنم " و كاسه داغتر از آش ميشوند خلاصه اينكه با عملي شيطاني مي خواهند دلشان پاك باشد!! يا آيا اين احساسي را كه به طزف مقابل دارند وجدانا به خواهر يا برادرشان هم دارند!!)

درخلوت با نامحرم خودِ شيطان خواهد آمد!!

هر كس كه با زن نامحرم خلوت كند ، نفر سوم آنان خودِ شيطان است (شيطان بني آدم را به وسيله اعوان و انصارش فريب ميدهد) و چنين خلوتى ، معلوم است كه چه پيامدى خواهد داشت .
رسول خدا
(صلى الله عليه و آله ) مى فرمايد : هرگز مردى با زنى خلوت نكند ؛ چرا كه نفر سوم ، خودِ شيطان خواهد بود . مستدرك الوسائل ، ج ۱۴ ، ص ۲۶۵ ؛ مسند ابن حنبل ، ج ۳ ، ص ۴۴۶
نزديك ترين موقعيت شيطان نسبت به انسان!
در چنين موقعيتى ، شيطان نيز بيش از هر وقت ديگرى به انسان نزديك مى شود . شيطان ، خود به حضرت نوح
عليه السلام مى گويد كه : هنگام خلوت با زن نامحرم ، بيش از هر وقت ديگرى ، به فرد ، نزديك هستم . مستدرك الوسائل ، ج ۱۴ ، ص ۲۶۵ .
در روايتى از امام باقر
عليه السلام نيز آمده كه ابليس به حضرت موسى عليه السلام گفت : و هرگز با زن نامحرمْ خلوت نكن ؛ چرا كه كسى جز خودم را واسطه ميان شما دو نفر قرار نمى دهم . مستدرك الوسائل ، ج ۱۴ ، ص ۲۶۵ .
پيامبر
صلى الله عليه و آله نيز مى فرمايد : يكى از توصيه هاى شيطان به حضرت موسى عليه السلام اين بود : اى موسى! نه تو با زنى خلوت كن و نه او با تو خلوت كند ؛ زيرا هيچ مردى با زنى خلوت نمى كند و هيچ زنى با مردى خلوت نمى كند ، مگر اين كه خودم همراه او باشم ، نه يارانم . بحار الأنوار ، ج ۷۲ ، ص ۱۹۷ .
ظرافت اين دو روايت ، در اين است كه براى بيان وضعيت شيطان در چنين موقعيتى ، از دو صفت «مُصاحب» و «رسول» استفاده شده كه مى تواند بيانگر عملكرد وى باشد . واژه اول ، نشان مى دهد كه در موقعيت خلوت ، شيطان ، مصاحب و همراه انسان مى گردد و واژه دوم ، نشان از واسطه گرى شيطان و ارسال پيام هاى نامرئى ، از يكى براى ديگرى است . هنگام خلوت ، هر كدام از زن و مرد ، ممكن است احساس كند كه گويا كانال ارتباطى دو طرفه اى ميان آنها برقرار شده و از طرف مقابل ، پيام علاقه و تمايل ، ارسال مى گردد . احساس ارسال چنين پيام هاى عاشقانه اى ، در حقيقت ، همان حضور شيطان است.

برگرفته از كتاب "جوان، هيجان و خويشتنداري" موجود در پایگاه اينترنتي حدیث نت

نمیدونم شما چجور به این نتیجه رسیدید که من تو اینستاگرام فعالیت خلافی میکنم، ولی خدمت شما عارضم که من حتی یک دخترو فالوو نمیکنم، چه بد محجبه و چه بد حجاب ، پس همینطوری توهین کردن، فکنم خوب نباشه، من لینک ناشناس داده بودم تا دوستام اکه حرفیو نمیتونن تو روم بگم، اونجا بگن، و بعد اون ماجرا کلا پاکش کردم دیدم، اینجور اتفاقی هم میفته، واینکه میگین تا این مرحله پیش رفتین من نمیدونستم که واقعا کی هست چون اول خودشونو معرفی نمیکردن، وقتی تا حدودی شناختم بلاکشون کردم ولی باز از جاهای دیگه بهم پیام دادن، خوب منم آدمم احتمال داره اشتباه کنم و الان دیگه کلا از همه جا بلاکش کردم ولی ایشونم کاملا از اولشم از کار خودشون پشیمون بودن و آخر سر هم حلالیت خواستن و گفتن که اشتباه از من بود و نباید میمدم، ولی اینکه شما به کل فرهنگیان عزیز توهین هم میکنین، کار خوبی نیس، درسته من اشتباه کردم و راه دادم تا این دختر وارد گفت و گو بشه ولی هیچ وقت با حالتی حرف نزدم که شاعبه ایجاد بشه (قربون صدقه نمیرفتم) ، فرهنگیان عزیز با کلی مشکل میان و زحمت میکشن تا بچه های خوبی تربیت کنن

Im_Masoud.Freeman;978204 نوشت:
[=Times New Roman]اصلا این دخترای بدحجاب و ولو در دنیای مجازی رو جدی نگیر.

خیلی هاشون دنبال یکی می گردن آویزونش بشن و خودشون رو قالب کنن بهش.

حتی توی آشنا هم دخترهایی رو میشناسم که وقتی فهمیدن یه خواستگار دارن سریع رفتن باشگاه و ثبت نام کردن که لاغر بشن

و توی چشم باشن و این اسکل بازیا.

[=SDF]برای مبارزه با بیماری خاص مردان، یعنی تحقیر خویشتن، مطمئن ترین درمان آن است که زنی باهوش آنان را دوست بدارد. ( فردریش نیچه ) :d:d

[=SDF]فکر میکنم خودتون هم کسی رو بشناسید که نه اعتماد به نفس داشت و نه میتونست حرف بزنه ... ولی خانومی باهوش تونست این خوصوصیات رو در درونش بوجود بیاره .
[=SDF]

سلام.
کلی میگم تا به جنسیت ها برنخوره!
وقتی در فضای مجازی یک نفر به همین راحتی بهت نزدیک میشه(یا حتی در دنیای واقعی)، نباید خوشحال باشی که من چیزی دارم که فلانی جذبم شد. باید به این فکر کنی که طرف مقابلت(چه خانم باشه چه آقا) انقدر که بی قید و بند هست که به راحتی بهت نزدیک شده، به همین راحتی هم میتونه با کس دیگه ای نزدیکی کنه. اینجور آدما ، آدمای ارزشمندی نیستند.

همسر خوب یک گنج محسوب میشه. و وجه مشترک همه گنج ها اینه که به دست آوردنشون سخته! کیسه ی زباله هست که پیدا کردنش راحته. سر هر کوچه و تو هر خیابونی زباله پیدا میشه. کسی که به راحتی با 5 دقیقه حرف زدن خودشو به طرف مقابل قالب میکنه همون گزینه ی دومی هست. کیسه ی زباله.

کسی که لااقل به خودش ارزش قائله انقدر راحت خودشو در دسترس قرار نمیده. پس باید ازین جور آدما دوری کرد.(حالا چه آقا باشه یا خانم)

سوال :
پسري 24 ساله و با شغل فرهنگي هستم.در اينستا دختر خانمي اومد و بعد از فالوو كردن من گفتن كه بك بدين و منم گفتم كه دختر فالوو نميكنم و عكس ايشونو ديدم كه بدحجاب بودن و بهشون گفتم رعايت كنن و قبول كردن. بعد از مدتي اين خانم به صورت ناشناس پيام دادن گفتن كه ميخان آشنا بشن و منم اولش پرسيدم شما كي هستين ولي نگفتن، بعد از چند روز فهميدم كه همون دختر بدحجابن، قبل از اينكه بدونم ايشونن خيلي سردرگم بودن يجوري عاشق من شده و ايشون از شهري از استان كناري ما هستن و خيلي آشنا نشدم با ايشون، فقط پرسيدم شما چه حسني دارين كه من اين فاصله رو تحمل كنم و بيام سراغ شما مثلا نماز شب خونين يا حافظ قرآنين و يا كلاس قرآن دارين و .... و از ايشون پرسيدم نماز و روزه ميگيرين و گفتن كه بله.
اما بعد از اينكه فهميدم همون دختر بدحجاب هستن خيلي تند باهاشون برخورد كردم و گفتم شما منو چي فرض كردين و... و اونم گفت كه عكسو به خاطر من گذاشته بود و ميخاست منو امتحان كنه كه الكي مذهبي نيستم، و پرسيدم چادري هستين گفتن كه عاشق اونايي هستن كه چادري هستن و آرزشونه كه چادري بشن و منم ديدم كه ايشون بد حجابن گفتم ديگه مزاحم نشين ولي هر ازگاهي پيام ميده.من خودم مومن صددرصدي نيستم ولي به واجبات پايبندم و ولايي و انقلابي و بچه بسيجي هستم و دوست دارم كه طرفم هم اينطور باشه و با حجاب.
الان من چكار كنم تو اين وضعيت؟ ایا بيشتر باهاشون آشنا بشم يا كلا جواب ندم .خواهش ميكنم جواب كلي ندين ، جزيي بگين.

پاسخ :
در انتخاب همسر و ازدواج لازم است که انسان به چند نکته اساسی توجه نماید

1. هدف از زندگی
  2. چیستی و چرایی و چگونگی ازدواج
  3. شناخت ویژگیهای شخصیتی خودتون و طرف مقابل
  4. ملاکهای لازم جهت انتخاب همسر مورد نظرتون و هم کفو بودن شما
  5. روشهای تحقیق در ازدواج
  6. بلوغهای لازم جهت انتخاب همسر و ازدواج برای هر دو
  7. و...
با داشتن اطلاعات و آگاهی و بررسی موارد بالا و مناسب بودن آنها در هر دو طرف،ازدواج نیز مناسب می باشد و البته منظور ما تناسب صددرصدی نیست بلکه با بررسی و هم کفو بودن 80درصد موارد فوق و البته وجود ملاک اصلی (خط قرمزها ) و انعطاف پذیری در دو طرف و خانواده آنها ازدواج ،خوب می باشد و الا نه.
اما در مورد فوق که اشاره نموده اید:
اطلاعات شما بسیار ناقص می باشد و با توجه به این اطلاعات، پیشنهاد ازدواج از جانب دختر آن هم نسبت به فردی که شناخت کمی دارد نشان از ضعف در بلوغهای فکری و عاطفی و اجتماعی دارد.و در پیشنهاد ازدواج از طریق فضای مجازی که پر از دروغ و نیرنگ و...است که حتی همدیگر را هم ندیده اند و...این ضعفها بیشتر و نمایانتر است.
عاشق شدن نیز نشان از عدم بلوغ عاطفی و فکری و اجتماعی دارد و جلوی شناخت درست را می گیرد.
در ضمن با همین اطلاعات ناقص ، کفویت اعتقادی و دینی و فرهنگی نیز برقرار نمی باشد.چه بسا بیشتر شدن اطلاعات،تفاوتها را نمایان تر می سازد.
همچنین فاصله مسافت می تواند در زندگی مسئله ساز شود.
با توجه به موارد فوق ارتباط بیشتر وابستگی و عشق طرف مقابل را بیشتر می کند و ممکن است شما را دچار چالش ترحم و دلسوزی بیاندازد.و یا سبب انتخاب غیرعاقلانه نماید.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

موضوع قفل شده است