صفحه 1 از 7 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رابطه قبل از ازدواج

نوشته
    9
    حضور
    1 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    84

رابطه قبل از ازدواج

رابطه قبل از ازدواج باید چگونهباشد
    تخریب چی

2. صلوات ها 24

3.  

نوشته
    20,860
    حضور
    212 روز 23 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151465

سلام رابطه قبل ازدواج باكي بايد چه طوري باشد
    با خود
    خانواده
    نامزد
    پسران ديگر
    و..؟
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

5. صلوات ها 19

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

رابطه قبل از ازدواج اصلا نباید باشد زیرا رابطه باعث وابستگی می شود و وابستگی باعث نادیده گرفتن و توجیه تفاوت های فرهنگی ، خانوادگی ، فردی و... و اینکه به بهانه شناخت بیشتر رابطه برقرا می شود نه تنها شناخت صورت نمی گیره بلکه دو طرف وابسته میشن و وابستگی دو خاصیت داره توجیه شرایط و پشیمانی بعد از گذشت مدتی از زندگی زناشویی

نکته دیگر اینکه در فرهنگ ایرانی و اسلامی ما پسری که علاقه مند به دختری میشه میره با خود کنترلی و خویشتن داری شرایط خودشو برای ازدواج فراهم می کنه و رسمابه خواستگاری میره و بعد هم دو طرف تحقیقات محلی انجام میدن و بعدش هم چند جلسه با همدیگر صحبت می کنند
    پیروز و سربلند باشید
    رابطه قبل از ازدواج
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

7. صلوات ها 27

نوشته
    199
    حضور
    28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1541

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    رابطه قبل از ازدواج اصلا نباید باشد زیرا رابطه باعث وابستگی می شود و وابستگی باعث نادیده گرفتن و توجیه تفاوت های فرهنگی ، خانوادگی ، فردی و... و اینکه به بهانه شناخت بیشتر رابطه برقرا می شود نه تنها شناخت صورت نمی گیره بلکه دو طرف وابسته میشن و وابستگی دو خاصیت داره توجیه شرایط و پشیمانی بعد از گذشت مدتی از زندگی زناشویی

نکته دیگر اینکه در فرهنگ ایرانی و اسلامی ما پسری که علاقه مند به دختری میشه میره با خود کنترلی و خویشتن داری شرایط خودشو برای ازدواج فراهم می کنه و رسمابه خواستگاری میره و بعد هم دو طرف تحقیقات محلی انجام میدن و بعدش هم چند جلسه با همدیگر صحبت می کنند
    پیروز و سربلند باشید
    ابطه قبل از ازدواج اصلا نباید باشد

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلام

نمیشه که نباشه ..اخه پس چطور طرف مقابل بشناسیم ....

نمیشه که با یکی دو بار دیدن و حرف زدن رفت ازداج کرد ..

همین کارو میکنیم امار طلاق با لا میره خب

نظرتون چیه؟

اگه من فرصتی داشته باشم و قبلش بگم خانوم این ارتباط فقط برای شناختن همدیگر است من خدای نکرده نمیخواهم به شخصیت شما بی احترامی کرده باشم ..اما این رابطه برای شناخت شما از من و از خانواده من و من هم از شما و خانواده شما باشد ببینیم هم کفو هم به درد هم میخوریم یا نه ؟

مثالش هم که در سایت موجود است پس از 2 ماه لیلی و مجنون بدون تازه فهمیدیم که اصلا به درد هم نمیخوریم
    =-=-=-=-=-=-=-=-
    راهنمای کنید

سپاس گذارم

لب تشنه اگر آب نبیند سخت است .................

9. صلوات ها 14

علاقه
    علم
    نوشته
    230
    حضور
    23 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    1
    گالری
    10
    صلوات
    1194

سلام

رابطی قبل از ازدواج خیلی خیلی بد است پسری از دوستان یک رابطه بر قرار کرد که

بفهمن به هم می خورند یا نه که بعد فهمیدن به هم نمی خورند ولی این کار زیر زبانشان مزه

کرد و یاد گرفتن به این بهانه ها صیغه کوتاه مدت بخوانند و بعد از این که همه کار کردن بعد

به بهانه ی این که به هم نمی خورند از هم دیگه جدا می شوند و.......... نفر بعدی .

این اصلا جالب نیست گریه آور است.

ویرایش توسط AsRaR : ۱۳۸۹/۰۵/۱۰ در ساعت ۱۷:۳۰
    دی شیخ با چراغ همی گشت گرد شهر
    کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

گفتند یافت می نشود گشته ایم ما
    گفت آنکه یافت مینشود آنم آرزوست

11. صلوات ها 17

علاقه
    يه پيكان چراغ بنزي
    نوشته
    231
    حضور
    1 روز 9 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6778

سام عليك

باز با اجازه دكتر حامي ما يه خورده پا تو كفش مشاوره بكنيم
    ببين داش ممد 110 ممكنه به عرايض من اشكال مشكال كني و بگي اين حرفا ديگه قديمي شده ولي راسيتش من معتقدم كه رابطه چه صيغه اي ؟؟؟ همديگرو بشناسيم ديگه چه مراميه ؟ من ميگم دختر و پسر وقتي همديگرو ديدن و بقول شموما رابطه قبل از ازدواج داشتند چشم حقيقتشون كور ميشه و چشم احساسشان زاغ ميشه و فقط خوبيهاي همو ميبينن .
    مگه قديما از اين قرطي بازيا بود ؟ بزرگترها با تجربه خودشون وقتي ميديدند دختري و پسري از همديگه خوششون مياد آستينو بالا ميزدند و كارها را راست و ريس ميكردند و قضيه ختم به خير و خوشي ميشد .
    نه پول شارژ ايرانسل و همراه اول ميداديم نه خرج و برج اضافي داشتيم نه خط و نه نشاني براي همديگه ميكشيديم و مهمتر از همه اينا مرتكب گناه رابطه با نامحرم هم نميشديم .

چاكر برو بچ اسك دين دات كام

سلامتي سه تن &&& ناموس و رفيق و وطن

13. صلوات ها 23

نوشته
    199
    حضور
    28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1541

نقل قول نوشته اصلی توسط اسرا نمایش پست ها
    سلام

رابطی قبل از ازدواج خیلی خیلی بد است پسری از دوستان یک رابطه بر قرار کرد که

بفهمن به هم می خورند یا نه که بعد فهمیدن به هم نمی خورند ولی این کار زیر زبانشان مزه

کرد و یاد گرفتن به این بهانه ها صیغه کوتاه مدت بخوانند و بعد از این که همه کار کردن بعد

به بهانه ی این که به هم نمی خورند از هم دیگه جدا می شوند و.......... نفر بعدی .

این اصلا جالب نیست گریه آور است.:black (7):

حق باشماست ...این طوری که خیلی نامردیه ......

اما این هم در نظر بگیریم که اگر طرف مقابل رو نشناسیم بعد به مشکل بر میخوریم ...و خدای نکرده پشیمانی و طلاق ...این رو چی کار کنیم

اساتید چه نظری دارند ؟

ویرایش توسط محمد 110 : ۱۳۸۹/۰۵/۱۰ در ساعت ۱۷:۳۸

15. صلوات ها 12

نوشته
    199
    حضور
    28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    1541

نقل قول نوشته اصلی توسط لوتي نمایش پست ها
    سام عليك

باز با اجازه دكتر حامي ما يه خورده پا تو كفش مشاوره بكنيم :nishkhand:
    ببين داش ممد 110 ممكنه به عرايض من اشكال مشكال كني و بگي اين حرفا ديگه قديمي شده ولي راسيتش من معتقدم كه رابطه چه صيغه اي ؟؟؟ همديگرو بشناسيم ديگه چه مراميه ؟ من ميگم دختر و پسر وقتي همديگرو ديدن و بقول شموما رابطه قبل از ازدواج داشتند چشم حقيقتشون كور ميشه و چشم احساسشان زاغ ميشه و فقط خوبيهاي همو ميبينن .
    مگه قديما از اين قرطي بازيا بود ؟ بزرگترها با تجربه خودشون وقتي ميديدند دختري و پسري از همديگه خوششون مياد آستينو بالا ميزدند و كارها را راست و ريس ميكردند و قضيه ختم به خير و خوشي ميشد .
    نه پول شارژ ايرانسل و همراه اول :graphic (28): ميداديم نه خرج و برج اضافي داشتيم نه خط و نه نشاني براي همديگه ميكشيديم و مهمتر از همه اينا مرتكب گناه رابطه با نامحرم هم نميشديم .

چاكر برو بچ اسك دين دات كام

این هم بدونیم ..به نظر من قدیمیها زندگی نکردن ...سوختن و ساختن

مثلا یکی از فامیل های ما بود که گفت محمد من اصلا همسرمو ندیدم پدرم رفت دید خوشش امد من هم رفتم گرفتم ..اینجوری خیی بده

پدرم هم همینو میگه محمد یه بار ببین به دلت نشست برو بگیر (گفت خوشت میاد یکی با خواهر تو یه مدت رابطه داشته باشه بعد بگه به درد هم نمی خوریم )دل دختر مردم نشکن

چی بگم والا ..اخه من که نمیدونم توی مغز طرف مقابلم چی میگذاره ..با 10تا دختر دوست نبودم بدونم دختر چی میخواد چی نمیخوا چی عصبانیش میکنه کلا میگم ....

باید یه رابطه باشه تا بفهمیم طرف مقابل با روحیات من سازگار است یا نه

نظرتون چیه ؟

ویرایش توسط محمد 110 : ۱۳۸۹/۰۵/۱۰ در ساعت ۱۷:۴۹

17. صلوات ها 17

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد 110 نمایش پست ها

با سلام

محمد بزرگوار

همه قديميا هم اين طوري نبودن هرچند دختر و پسراي قديم روي حرف پدر و مادر خود حرف نمي زدند و هر انچه انها مي گفتند قبول مي كردند

ولي پدر و مادر انها هم مرد زندگي و متدين را براي دختر خود انتخاب مي كردند و اين طور نبود كه داماد بد را براي خود انتخاب كنند و مشكلي بر زندگي خود بيفزايند

از طرفي خيلي از قديميا هم هستند كه از زندگي خود راضي هستند و در ضمن اين همه امار طلاق و جدايي و مشكلات الان زندگي در بين ازدواج هاي قديم نبود

در مورد

نمیشه که نباشه ..اخه پس چطور طرف مقابل بشناسیم .... نمیشه که با یکی دو بار دیدن و حرف زدن رفت ازداج کرد .. همین کارو میکنیم امار طلاق با لا میره خب نظرتون چیه؟

اين تايپك و مطالب زيباي استاد دهنوي را كه به نظر جامع و كامل هستند خدمتتان معرفي مي كنم

پست هاي 5و7و8و10
    اي تايپك

http://www.askdin.com/showthread.php?t=3983

و پست 59

http://www.askdin.com/showthread.php?t=3983&page=6

19. صلوات ها 14

علاقه
    يه پيكان چراغ بنزي
    نوشته
    231
    حضور
    1 روز 9 ساعت 39 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6778

مثلا یکی از فامیل های ما بود که گفت محمد من اصلا همسرمو ندیدم پدرم رفت دید خوشش امد من هم رفتم گرفتم ..اینجوری خیی بده

پدرم هم همینو میگه محمد یه بار ببین به دلت نشست برو بگیر (گفت خوشت میاد یکی با خواهر تو یه مدت رابطه داشته باشه بعد بگه به درد هم نمی خوریم )دل دختر مردم نشکن

چی بگم والا ..اخه من که نمیدونم توی مغز طرف مقابلم چی میگذاره ..با 10تا دختر دوست نبودم بدونم دختر چی میخواد چی نمیخوا چی عصبانیش میکنه کلا میگم ....

باید یه رابطه باشه تا بفهمیم طرف مقابل با روحیات من سازگار است یا نه

نظرتون چیه ؟
    چاكر داش ممد 110
    ببين خوش مرام من كي گفتم همديگرو اصلا نبينند تازه گفتم اگر همديگرو دوست داشتند

تازه تا اونجايي كه حافظه من ياري ميكنه و يادمه دختر و پسر با حضور خونواده ها يه گوشه از خونه ميرفتن و سنگ هاشونو از هم وا مي كردند و با ذهن و طرز فكر هم آشنا مي شدند . و همونجا به توافق ميرسيدند .
    اضافه كنم به همه اينا دختر و پسر در كمال حيا و عفت زير چشي پدر و مادرا نيگاه ميكردن
    مثل امروزه نبود كه دختر و پسرا گرفتار جنگگولك بازيا بشن و اداء و اطوار در بيارن .
    و رك و راست و با بي ادبي مقابل پدر و مادرا بايستند البته همه جونا را نميگم ها

افتاد الان داداش

عزت زياد

چاكر بر وبچ اسك دين دات كام

سلامتي سه تن &&& ناموس و رفيق و وطن

21. صلوات ها 18

صفحه 1 از 7 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 10

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری