جمع بندی ترس از ازدواج به خاطر اشتباهات گذشته ام

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ترس از ازدواج به خاطر اشتباهات گذشته ام

با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران سایت سوالی داشتند که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

لذا با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان ضمن حفظ امانت، جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم، با نام کاربری "مدیر ارجاع سؤالات" درج می شود:

نقل قول:

با عرض سلام خدمت تمام دوستان و مشاوران محترم.
چون فضا مجازیه و کسی همدیگه رو نمیشناسه من بدون رودربایستی سوالمو مطرح میکنم. شاید کسی بتونه این ترس و استرس رو در درون من از بین ببره.
بنده 28 سال دارم و مجردم .دوتا فوق لیسانس دارم و آدم باهوشی هستم ... راستش رو بخواین، سال های زیادی استمنا کردم و فیلم پورن زیاد میدیدم (شاید حدود 10 تا 15 سال)...
ولی این کار همیشگی نبوده و مثلا هر 30 یا 40 روز ، یکی دوبار این کار میکردم و دوباره توبه میکردم و دوباره بعد از دوماه باز این کارو میکردم و بعدش توبه و... .
از لحاظ اعتقادی آدم معتقدی هستم و قسم میخورم از کودکی تا حالا 95 درصد نمازهامو اول وقت خوندم و تمام روزه هامو گرفتم، روزه های مستحبی و اعمال مختلف و ... به پدر و مادرم اف نگفتم.
تمام فامیل منو مثل یک دختر میدونن (خواهر ندارم و 2 برادر هستیم) از بس که به مادرم در خونه و همه آشنایان کمک میکنم. ولی بدلایل زیادی تو این گناه افتادم...
با انجام زیاد این گناه، انزال زودرس گرفتم و یکی از دلایلی که مجددا به این کارو تکرار میکردم این بود که همه ، همه جا میگفتن (تو اینترنت و ... ) این بیماری خوب نمیشه و اکثرا بجه دار نمیشن و .... .
منم با این بهانه دوباره این کارو انجام میدادم.
ولی حالا چندماهه واقعا ترکش کردم و یه دکتر رفتم و یکسری دارو برای درمان این بیماری دارم مصرف میکنم و حالا قصد دارم ازدواج کنم تا از این کار زشت دست بکشم...
از طرفی فشار خانواده زیاد شده که ازدواج کنم چون وضعیت مالیم بد نیست .... ولی خدا شاهده ترسم خیلی زیاده و از گذشتم میترسم...
اینکه قراره با یکی زندگی کنی که ندونه شما قبلا چه کارهایی کردی و جه ادم بدی بودی... بری اون دنیا و روز قیامت ایشون بفهمه با چه حیوانی زندگی میکرده ... واقعا ترس داره...
اینکه به یکی در مورد گذشته همش دروغ بگی ... و فیلم بازی کنی که ادم خوبی هستی...
اینکه خداوند میفرماید الطیبون الطیبات... . از این ایه میترسم. حرف خداوند که عوض نمیشه. من 10 تا 15 سال هی بدی کردم و دوباره توبه کردم...
میترسم ادم ناپاک قسمت من بشه که حقم هست... خودم میدونم... بخدا من آدم بدی نبودم تا حالا در زندگی... تمام فامیل و دوستان و همسایه و محله روی من از لحاظ ادب و اعتقادات و اخلاق و ارتباطات حساب وبژه باز میکنند.
حتی دختراشونو بهم پیشنهاد میدن برای ازدواج... همین کارها خجالت منو زیادتر میکنه...
ولی تاحالا خدا آبرو منو جایی نبرده و به دعای خیر پدر و مادر و کارهای خیری که تاحالا در حقشون و حق دیگران و بزرگترها انجام دادم، همیشه بهم عزت داده و منو سربلند کرده ...
چندبار آقا امام حسین به من روسیاه، لطف زیادی کردن و چندباری کربلا رفتم و ... خلاصه خداییش از لحاظ اجتماعی بخدا تاحالا به کسی بدی نکردم و همه منو دوست دارن...
ولی میترسم. بخدا میترسم از عاقبتم ...
الان طوری هستم که اگه خدا از من گذشته باشه من نمیتونم از گذشته و اشتباهاتم بگذرم... یعنی حتی خودمو با همسر آیندم تصور میکنم، خودم از خودم متنفر میشم و به خودم نهیب میزنم که تو لیاقت هیچ کسی رو نداری...
چطوری حاضری مسئولیت یک نفر رو قبول کنی در حالی که اون با شما روراسته ولی تو همش دروغ... بچه من قراره چی بشه؟...
همش فکر میکنم که خدا یه طوری گناهمو جبران میکنه و چوبشو میخورم. ولی نمیخوام چوبشو همسر آینده و بچم بخورن... خداوکلیی کسی میتونه بهم کمک کنه و من حقیرو توجیه کنه...
بخدا ترسش خیلی زیاده... اوضاع روحیم نابوده...
ببخشید اگه خیلی طولانی شد... شرمندم بخدا ...

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

مدیر ارجاع سوالات;977132 نوشت:
با عرض سلام خدمت تمام دوستان و مشاوران محترم.
چون فضا مجازیه و کسی همدیگه رو نمیشناسه من بدون رودربایستی سوالمو مطرح میکنم. شاید کسی بتونه این ترس و استرس رو در درون من از بین ببره.
بنده 28 سال دارم و مجردم .دوتا فوق لیسانس دارم و آدم باهوشی هستم ... راستش رو بخواین، سال های زیادی استمنا کردم و فیلم پورن زیاد میدیدم (شاید حدود 10 تا 15 سال)...
ولی این کار همیشگی نبوده و مثلا هر 30 یا 40 روز ، یکی دوبار این کار میکردم و دوباره توبه میکردم و دوباره بعد از دوماه باز این کارو میکردم و بعدش توبه و... .
از لحاظ اعتقادی آدم معتقدی هستم و قسم میخورم از کودکی تا حالا 95 درصد نمازهامو اول وقت خوندم و تمام روزه هامو گرفتم، روزه های مستحبی و اعمال مختلف و ... به پدر و مادرم اف نگفتم.
تمام فامیل منو مثل یک دختر میدونن (خواهر ندارم و 2 برادر هستیم) از بس که به مادرم در خونه و همه آشنایان کمک میکنم. ولی بدلایل زیادی تو این گناه افتادم...
با انجام زیاد این گناه، انزال زودرس گرفتم و یکی از دلایلی که مجددا به این کارو تکرار میکردم این بود که همه ، همه جا میگفتن (تو اینترنت و ... ) این بیماری خوب نمیشه و اکثرا بجه دار نمیشن و .... .
منم با این بهانه دوباره این کارو انجام میدادم.
ولی حالا چندماهه واقعا ترکش کردم و یه دکتر رفتم و یکسری دارو برای درمان این بیماری دارم مصرف میکنم و حالا قصد دارم ازدواج کنم تا از این کار زشت دست بکشم...
از طرفی فشار خانواده زیاد شده که ازدواج کنم چون وضعیت مالیم بد نیست .... ولی خدا شاهده ترسم خیلی زیاده و از گذشتم میترسم...
اینکه قراره با یکی زندگی کنی که ندونه شما قبلا چه کارهایی کردی و جه ادم بدی بودی... بری اون دنیا و روز قیامت ایشون بفهمه با چه حیوانی زندگی میکرده ... واقعا ترس داره...
اینکه به یکی در مورد گذشته همش دروغ بگی ... و فیلم بازی کنی که ادم خوبی هستی...
اینکه خداوند میفرماید الطیبون الطیبات... . از این ایه میترسم. حرف خداوند که عوض نمیشه. من 10 تا 15 سال هی بدی کردم و دوباره توبه کردم...
میترسم ادم ناپاک قسمت من بشه که حقم هست... خودم میدونم... بخدا من آدم بدی نبودم تا حالا در زندگی... تمام فامیل و دوستان و همسایه و محله روی من از لحاظ ادب و اعتقادات و اخلاق و ارتباطات حساب وبژه باز میکنند.
حتی دختراشونو بهم پیشنهاد میدن برای ازدواج... همین کارها خجالت منو زیادتر میکنه...
ولی تاحالا خدا آبرو منو جایی نبرده و به دعای خیر پدر و مادر و کارهای خیری که تاحالا در حقشون و حق دیگران و بزرگترها انجام دادم، همیشه بهم عزت داده و منو سربلند کرده ...
چندبار آقا امام حسین به من روسیاه، لطف زیادی کردن و چندباری کربلا رفتم و ... خلاصه خداییش از لحاظ اجتماعی بخدا تاحالا به کسی بدی نکردم و همه منو دوست دارن...
ولی میترسم. بخدا میترسم از عاقبتم ...
الان طوری هستم که اگه خدا از من گذشته باشه من نمیتونم از گذشته و اشتباهاتم بگذرم... یعنی حتی خودمو با همسر آیندم تصور میکنم، خودم از خودم متنفر میشم و به خودم نهیب میزنم که تو لیاقت هیچ کسی رو نداری...
چطوری حاضری مسئولیت یک نفر رو قبول کنی در حالی که اون با شما روراسته ولی تو همش دروغ... بچه من قراره چی بشه؟...
همش فکر میکنم که خدا یه طوری گناهمو جبران میکنه و چوبشو میخورم. ولی نمیخوام چوبشو همسر آینده و بچم بخورن... خداوکلیی کسی میتونه بهم کمک کنه و من حقیرو توجیه کنه...
بخدا ترسش خیلی زیاده... اوضاع روحیم نابوده...
ببخشید اگه خیلی طولانی شد... شرمندم بخدا ...

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
از حسن اعتمادتون به این انجمن سپاسگذارم و از مسئله ایکه برای شما رخ داده است بسیار متاسفم عمل و رعایت راهکارهای زیر در موفقیت شما بسیار موثر می باشد.
برادر عزیز این را بدانید که خداوند عزیز و مهربان بسیار توبه پذیر است تنها کافیست که به در خانه اش برویم آنقدر خداوند مهربان و بخشنده است که نه تنها گناهان را می بخشد بلکه آنها را به حسنه و کار نیک تبدیل می کند.
إِلاّ مَنْ تابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ عَمَلاً صالِحًا فَأُوْلئِکَ یُبَدِّلُ اللّهُ سَیِّئاتِهِمْ حَسَناتٍ وَ کانَ اللّهُ غَفُورًا رَحیمًا [iii] مگر کسانی که توبه کنند و ایمان آورند و عمل صالح انجام دهند، که خداوند گناهان آنان را به حسنات مبدل می‏کند؛ و خداوند همواره آمرزنده و مهربان بوده است
پس برادرم :
باز آ باز آ هر آنچه هستی باز آ گر کافر و گبر و بت‌پرستی باز آ

این درگه ما درگه نومیدی نیست صد بار اگر توبه شکستی باز آ

و اعمال خودت را از سر بگیر و شروع به انجام واجبات و ترک محرمات کن.
این را بدان که هرچند گناهان بزرگی را انجام داده ای ولی خداوند از گناهانت بزرگتر است و اوست که بسیار بسیار آمرزنده است.
قرآن خطاب به گنهکاران می فرماید :
«قل یا عبادی الّذین اسرفوا علی انفسهم لا تقنطوا من رحمة الله أنّ الله یغفر الذنوب جمیعاً، إنّه هو الغفور الرّحیم؛ (3) بگو: ای بندگان من که (با گناه کردن) بر خود ظلم و ستم روا داشتید، از رحمت خداوند مأیوس و نا امید نشوید که خدا همه گناهان را می آمرزد».

عجب توفیقی خداوند به شما داده است که سوالتون همزمان است با روز پایانی ماه رجب، ماه توبه و استغفار و شروع ماه شعبان و رمضان .این ماهها برای توبه بی نظیر اند بدان که حتما خداوند به دل شما نگاه کرده که تصمیم به توبه گرفته ای پس بیا ...
این حالت ندامتت خیلی ارزش دارد چرا که:
امام صادق (ع) : همانا مرد ( گاهی ) گناه کند و خدا به وسیله آن او را به بهشت ببرد ، عرض کردم : خداوند به سبب گناه او را به بهشت ببرد ؟ فرمود : آری ، هر آینه او گناه کند و پیوسته از گناهی که کرده ترسان است و بر خود خشمناک است ( یا توبه می کند ) پس خدا به او ترحم می کند و او را به بهشت می برد.
«وَ قَالَ علی علیه السلام سَیِّئَةٌ تَسُوءُكَ خَیْرٌ عِنْدَ اللَّهِ مِنْ حَسَنَةٍ تُعْجِبُكَ »؛[نهج البلاغه/ قصار 46]
امام علی (علیه السلام) می فرمایند: گناهی که تو را بد بیاید و پشیمان شوی بهتر از کار خیری است که برای تو عجب بیاورد.

اما لازم است دقت نمایی که این حالت ندامتت شما را از رحمت خداوند ناامید نکند که نا امیدی از خداوند پس از شرک به خداوند بزرگترین گناه می باشد و همچنان،بین خوف و رجا باشی و بخواهی که با خداوند باشی.
شما کارهای خوب زیادی انجام داده ای و ممکن است که همین سبب توفیق بازگشت و توبه شده است و لذا بخاطر نعمت توبه ات خداوند را
شاکر باش و امید به رحمت الهی داشته باش.

برای درمان خودارضایی و زود انزالی راهکارهایی در تاپیکهای زیر آمده است لذا آنها را مطالعه نموده و عمل نمایید درصورتی که پس از مطالعه آنها سوالی بود در خدمتم:

بلوغ زودرس و خودارضایی

خسته و درمانده از گناه ، به پایان راه رسیدم!

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

‍ سلام

مدیر ارجاع سوالات;977132 نوشت:
ولی حالا چندماهه واقعا ترکش کردم

برای شناختن خدای خوب و مهربون، توصیه می کنم عضو این کانال بشوید و مطالبش را دنبال نمایید :

آقا!
من با خودم عهد بسته ام
به خداهای خیالی ام پشت کنم.
من به این خداها با همۀ وجودم کفر می ورزم.
از وقتی که با خدایی آشنا شده ام
که تو و پدرانت به ما شناسانده اید
تازه دارم می فهمم که عمری دور از وادی خداپرستی
خودم را خداپرست می انگاشتم.

من خدای تو را دوست دارم
که از بخشیدن خسته نمی شود.
پشیمان‌ها حس بدی ندارند در درگاهش.
وقتی که دل پشیمان می برند
در درگاه خدا به بالاترین قیمت از آنها می خرد.
پشیمانی در نزد خدای تو سهمیه بندی نیست.
پشیمان اگر ناامید باشد از راهیابی به درگاه خدا
خدا خودش می آید و دستش را می گیرد
و او را می برد به جایی که گمانش را نمی برد.

پشیمان‌ها میان بندگان خدای تو
رویشان سیاه نیست، آنها می درخشند.
خدای تو چقدر صبر دارد
که هر چقدر می روم و برمی گردم
همین که دل پشیمانم را نشانش می دهم
در به رویم باز می شود.

من خدای تو را دوست دارم.
با این خدا می شود زندگی کرد.
می شود طعم آرامش را چشید.
می شود برای این خدا مرد.
دارم آرام آرام طعم بندگی را می چشم.
خدا اگر خدای تو باشد
زندگی مساوی با بندگی است.
پس از من خسته نشو
بیشتر خدای خودت را بشناسان به من.

#بهانه_بودن
#درس
#محسن_عباسی_ولدی

http://telegram.me/abbasivaladi

پرسش:
بنده 28 سال دارم و مجردم .دوتا فوق لیسانس دارم و آدم باهوشی هستم ... راستش رو بخواین، سال های زیادی استمنا کردم و فیلم پورن زیاد میدیدم (شاید حدود 10 تا 15 سال)...ولی این کار همیشگی نبوده و مثلا هر 30 یا 40 روز ، یکی دوبار این کار میکردم و دوباره توبه میکردم و دوباره بعد از دوماه باز این کارو میکردم و بعدش توبه و...
با انجام زیاد این گناه، انزال زودرس گرفتم و یکی از دلایلی که مجددا به این کارو تکرار میکردم این بود که همه ، همه جا میگفتن (تو اینترنت و ... ) این بیماری خوب نمیشه و اکثرا بجه دار نمیشن و .... .منم با این بهانه دوباره این کارو انجام میدادم.ولی حالا چندماهه واقعا ترکش کردم و یه دکتر رفتم و یکسری دارو برای درمان این بیماری دارم مصرف میکنم و حالا قصد دارم ازدواج کنم تا از این کار زشت دست بکشم...از طرفی فشار خانواده زیاد شده که ازدواج کنم چون وضعیت مالیم بد نیست .... ولی خدا شاهده ترسم خیلی زیاده و از گذشتم میترسم...اینکه قراره با یکی زندگی کنی که ندونه شما قبلا چه کارهایی کردی و جه ادم بدی بودی... بری اون دنیا و روز قیامت ایشون بفهمه با چه حیوانی زندگی میکرده ... واقعا ترس داره...میترسم ادم ناپاک قسمت من بشه که حقم هست... خودم میدونم... بخدا من آدم بدی نبودم تا حالا در زندگی... ولی میترسم. بخدا میترسم از عاقبتم ...همش فکر میکنم که خدا یه طوری گناهمو جبران میکنه و چوبشو میخورم. ولی نمیخوام چوبشو همسر آینده و بچم بخورن... خداوکلیی کسی میتونه بهم کمک کنه و من حقیرو توجیه کنه...
پاسخ:
ازحسن اعتمادتون به این انجمن سپاسگذارم و از مسئله ایکه برای شما رخ داده است بسیار متاسفم عمل و رعایت راهکارهای زیر در موفقیت شما بسیار موثر می باشد.برادر عزیز این را بدانید که خداوند عزیز و مهربان بسیار توبه پذیر است تنها کافیست که به در خانه اش برویم آنقدر خداوند مهربان و بخشنده است که نه تنها گناهان را می بخشد بلکه آنها را به حسنه و کار نیک تبدیل می کند.
إِلاّ مَنْ تابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ عَمَلاً صالِحًا فَأُوْلئِکَ یُبَدِّلُ اللّهُ سَیِّئاتِهِمْ حَسَناتٍ وَ کانَ اللّهُ غَفُورًا رَحیمًا
[iii] مگر کسانی که توبه کنند و ایمان آورند و عمل صالح انجام دهند، که خداوند گناهان آنان را به حسنات مبدل می‏کند؛ و خداوند همواره آمرزنده و مهربان بوده است
پس برادرم :
باز آ باز آ هر آنچه هستی باز آ گر کافر و گبر و بت‌پرستی باز آی
این درگه ما درگه نومیدی نیست صد بار اگر توبه شکستی باز آی

و اعمال خودت را از سر بگیر و شروع به انجام واجبات و ترک محرمات کن.این را بدان که هرچند گناهان بزرگی را انجام داده ای ولی خداوند از گناهانت بزرگتر است و اوست که بسیار بسیار آمرزنده است.
قرآن خطاب به گنهکاران می فرماید :
«قل یا عبادی الّذین اسرفوا علی انفسهم لا تقنطوا من رحمة الله أنّ الله یغفر الذنوب جمیعاً، إنّه هو الغفور الرّحیم؛ (3) بگو: ای بندگان من که (با گناه کردن) بر خود ظلم و ستم روا داشتید، از رحمت خداوند مأیوس و نا امید نشوید که خدا همه گناهان را می آمرزد».
عجب توفیقی خداوند به شما داده است که سوالتون همزمان است با روز پایانی ماه رجب، ماه توبه و استغفار و شروع ماه شعبان و رمضان .این ماهها برای توبه بی نظیر اند بدان که حتما خداوند به دل شما نگاه کرده که تصمیم به توبه گرفته ای پس بیا ...
این حالت ندامتت خیلی ارزش دارد چرا که:
امام صادق (ع) : همانا مرد ( گاهی ) گناه کند و خدا به وسیله آن او را به بهشت ببرد ، عرض کردم : خداوند به سبب گناه او را به بهشت ببرد ؟ فرمود : آری ، هر آینه او گناه کند و پیوسته از گناهی که کرده ترسان است و بر خود خشمناک است ( یا توبه می کند ) پس خدا به او ترحم می کند و او را به بهشت می برد.
«وَ قَالَ علی علیه السلام سَیِّئَةٌ تَسُوءُكَ خَیْرٌ عِنْدَ اللَّهِ مِنْ حَسَنَةٍ تُعْجِبُكَ »؛[نهج البلاغه/ قصار 46]
امام علی (علیه السلام) می فرمایند: گناهی که تو را بد بیاید و پشیمان شوی بهتر از کار خیری است که برای تو عجب بیاورد.
اما لازم است دقت نمایی که این حالت ندامتت شما را از رحمت خداوند ناامید نکند که نا امیدی از خداوند پس از شرک به خداوند بزرگترین گناه می باشد و همچنان،بین خوف و رجا باشی و بخواهی که با خداوند باشی.شما کارهای خوب زیادی انجام داده ای و ممکن است که همین سبب توفیق بازگشت و توبه شده است و لذا بخاطر نعمت توبه ات خداوند را شاکر باش و امید به رحمت الهی داشته باش.و بدان که هرکه توبه نصوح بکنه خداوند آخرت هم آبروشو حفظ میکنه و گناهش رو تو این دنیا و آخرت می پوشاند:
امام صادق(علیه السلام) فرمود: «اِذا تابَ الْعَبْدُ تَوْبَهً نَصُوحاً اَحَبَّهُ اللّهُ وَ سَتَرَ عَلَیْهِ فى الدُّنیا وَ الاْخِرهِ فَقُلْتُ وَ کَیْفَ یَسْتُرُ عَلَیْهِ؟ قالَ یُنْسى مَلَکَیْهِ ما کَتَبا عَلَیْهِ مِنَ الذُّنُوبِ وَ یُوحى اِلى جَوَارِحِهِ اُکْتُمى عَلَیْهِ ذُنُوبَهُ، وَیُوحى اِلى بِقاع الاَْرِضِ اُکْتُمى ما کانَ یَعْمَلُ عَلَیْکِ مِنَ الذُّنُوبِ فَیَلْقَى اللّهَ حینَ یَلْقاهُ وَلَیْس شَىْءٌ یَشْهَدُ عَلَیْهِ بِشَىْء مِنَ الذُّنُوبِ» .( الکافی، کلینى‏، ج ‏۲، ص ۴۳۶)وقتی بنده توبه نصوح میکنه خداوند او را دوست می دارد و گناهش رو در دنیا و آخرت می پوشاند پس گفتم چگونه می پوشاند؟فرمود:به فرشته اش نسبت به چیزی که نوشته فراموشی می دهد.و به اعضا و جوارح انسان و زمینی که گناه کرده می گوید که کتمان کنند.پس خداوند را ملاقات می کنند در روز قیامت در حالیکه شاهدی نیست که بر گناهان او شهادت دهد.
پس برادر عزیزم شما توبه نمایید خداوند از روی فضل و کرمش انشاءالله اثرات گناه را نیز برمی دارد.
برای درمان خودارضایی و زود انزالی راهکارهایی در تاپیکهای زیر آمده است لذا آنها را مطالعه نموده و عمل نمایید:

بلوغ زودرس و خودارضایی

خسته و درمانده از گناه ، به پایان راه رسیدم!

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

موضوع قفل شده است