صفحه 2 از 2 نخست 12
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا افسردگی قابل درمان است؟

علاقه
    ریاصی فیزیک نجوم تاریخ جغرافی
    نوشته
    173
    حضور
    21 روز 12 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    308

سلام...افسردگی در دراز مدت با نماز اول وقت قابل درمان می شود...بیشتر کسانی که افسردگی دارن نماز خون نیستن...حال دلیل و حکمت فلسفی افسردگی چیه که ادم اینطوری میشه؟...جایی خونده بودم یه بنده خدایی افسردگی بدی داشت اونو می بردن دکتر و روانشناس براش دارو تجویز میکردن یه مدت خوب میشد باز دوباره بر میگشت...مجبور شدن ببرن پیش یک کسی که دعا بگیره که شاید سحرش کردن و اینا...بردن پیش یک کسی که ملا و حکیم بود و دعا گرفتن بلد بود...اون عالم به مادرش گفت می دونین مشکل بچه تون چیه؟...ضمیر (یا همون بدن موازی) پسرتون در درونش در یک ازمایشگاهی که برای اشرار هست زندانی شده! و روح بچه تون اون اتاق دست و پاش بسته شده و چون نمی تونه ازون محل فرار کنه هول میکنه!...بعد اون حکیم گفت فقط باید شروع کنه نماز بخونه تا اون بدنش نیرو بگیره و بتونه فرار کنه و الا ممکنه اوضاش بدتر بشه و فوت کنه!.........من نمی دونم چقدر این درست هست ولی گمون کنم بی ارتباط با مساله درونی و روانی انسان نباشه!
    ویرایش توسط اتمقلی : ۱۳۹۷/۰۱/۲۴ در ساعت ۱۵:۳۰
    امام رضا علیه السلام:
    بالاترین درجه عقل شناخت خویشتن است

نوشته
    14
    حضور
    11 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    32

من قبلا افسردگی داشتم

نماز تنها راه حله

ترک گناه هم جلوتر از نمازه

مردم فکر میکنن افسردگی فقط از ناراحتیه. افسردگیه شدید میتونه از هیجان باشه که از گناه حاصل میشه

از چیزی که ناراحتتون میکنه حتما باید فاصله بگیرید. چون همیشه یه دلیلیی ته دل ادم ادم رو افسرده میکنه. ادم بی مشکل افسرده نمیشه

3. صلوات

نوشته
    969
    حضور
    33 روز 10 ساعت 23 دقیقه
    دریافت
    38
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4247

جمع بندی

پرسش:
    افسردگی اصلا درمان ندارد کسی که فکر می کند درمان شده فقط فراموش کرده که با یک خاطره یا یادی دوباره به حالت قبل برخواهد گشت.
    مقالات پزشکی رو هم که خوندم ذکر می کنند که آیا فامیل های درجه ی یک مشکلات روانی داشتند یا خیر پس ژن حرف اول را می زند.
    درمان بعد ۴۰ سال ؟ بمیره خیلی بهتره !!مگر می شود روح ناسالم باشد و اعمال و حرکات فرد سالم؟؟روانشناسی هم که جز گول زدن بیمار و القای تلقین و شستشوی مغزی راه دیگه ای ندارد.
    پاسخ :
    افسردگی های علل مختلفی دارند ولی مهمترین آن ضعف شخصیت انسان می باشد.
    این ضعف شخصیت به دلایلی چون تربیت ناصحیح،قرار گرفتن در محیط نامناسب،خطاهای شناختی نامناسب،عدم مدیریت رفتارها،ژنتیک و... ایجاد می شود ولی هیچ یک از این علل به تنهایی سبب افسردگی نمی شوند.
    ژنتیک زمینه را ایجاد می کند ولی تربیت مناسب ،افزایش سطح ناقل های عصبی سروتونین،نوراپینفرین و دوپامین در سیناپس های مغز،اصلاح خطاهای شناختی،اصلاح رفتارهای نامناسب و...جلوی بروز افسردگی را می گیرند.
    و لذا روانشناسان و روانپزشکان در درمان افسردگی سطح ناقل های عصبی سروتونین،نوراپینفرین و دوپامین در سیناپس های مغز را افزایش می دهند و سبک زندگی ،خطاهای شناختی و رفتارهای غلط را اصلاح نموده و لذا فرد افسرده را درمان می کنند.
    دوست عزیز فردی که با یادآوری خاطرات نامناسب دوباره افسردگی اش برمی گردد اصلا درمان نشده است بلکه یاد گرفته تا فراموش کند و یا مسئله را پاک کند نه حل کند در حالیکه در درمان افسردگی کمک به حل مساله می شود مثلا فرد افسرده خطای تعمیم دارد و اگر فردی یکبار به او بدی کند می گوید همه به من بدی می کنند یا فلانی همیشه با من بد است یا یکبار شکست بخورد می گوید من همیشه شکست می خورم یا من فرد شکست خورده ای هستم. و یکی از کارهایی که روانشناس انجام می دهد این است که جلوی خطاهای شناختی را می گیرد تا مسئله همانقدر که هست تصور شود نه بزرگتر و...

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

ویرایش توسط راهنما : ۱۳۹۷/۰۶/۲۳ در ساعت ۲۱:۱۳

5. صلوات ها 2

صفحه 2 از 2 نخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 3

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری