جمع بندی پیاز بخور !!

تب‌های اولیه

39 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پیاز بخور !!

تو ایران بدنیا اومدم ! طبیعیه که مسلمان و شیعه باشم ، از وقتی فهمیدم خدا چیه و من کیم تو دستگاه امام حسین و مسجد بودم ، لذت میبردم از این کار ، مسجدی که چهارتا جوون دورهم دکور مسجد رو برای محرم تغییر میدادن ، سیاه پوش میکردن ، هرسال یه دکور ، سایت داشت مسجد و هیات ، تزئینات مخصوص محرم داشت ، سخنرانی های جذاب و ...
هرسال محرم ها همه چی مسجد تغییر میکرد و نو میشد ، همینش برام دوست داشتنی بود که امثال چه شکلی میشه ، چی اضافه میشه ، جوونای مذهبی که خودجوش بدون هیچ حاج اقا و آخوندی کل مسجد دستشون بود و به بهترین شکل جذب میکردن امثال خودشون رو .
هنوزم که بیشتر از 10 سال ازش میگذره میرم اونجا ، الان ساکن یه شهر دیگه ام ولی میرم شهر خودم و اونجا عزاداری میکنم . من مال اونجام .
به خودم میگفتم کاش همه مسجد ها اینجوری بودن ، کاش همه مذهبی ها و اخوندهامون اینجوری به روز بودن ،
اگه اینجوری بود میومدن کارشناسی میکردن ، دودوتا چهار تا میکردن برای مشکلات زندگی و شخصی ماها یسری راه حل درست حسابی و کار راه انداز پیدا میکردن که هم به روز باشه و هم با دین در تظاد نباشه ، اون موقع وقتی به بلوغ رسیدیم و نیاز جنسی مون امان از زندگی و ایمانمون میبرید و از ترس خدا دست به دامان حجت الاسلام هامون میشدیم نمیگفتن سرکوبش کن ، خونه تنها نمون ، ورزش کن ، پیاز نخور !!!
اخه خدا هم ماه رمضون گفته گشنه بمون ولی قبل سحری بخور و بعد اذان هم افطار کن ، درسته که دوست داری بخاطر خدا کلا گرسنه بمونی ولی میمیری ، یبار تنها نمونیم دوبار نمونیم بالاخره که تنها میشه ادم ، دیگه آدم خونه اینو اون میره که نمیگن پسرشون نباس پیاز بخوره نزنید تو غذا ، اصن مگه میشه ادم 13 سالگی به بلوغ برسه 33 سالگی زن بگیره این 20 سال چی کنه ؟
اصن 20 سالگی زن گرفت این 7 سال چی کنه ؟
یوسف پیامبر هم از ترسش گفت خدا منو بنداز زندان وگرنه به فنا رفتم ، ما کدوم زندان بریم ؟ مگه میشه همه مون بریم زندان مگه ؟
همه اون روش ها برای کساییه که معتادش نشدن کسی که معتادش شده چی کنه ؟ حتما بره نماز بخونه ؟ با نماز نیازش رفع میشه ؟ فک کنم این حاج اقا ها چون خودشون از اول جلوشو گرفتن فک میکنن بقیه هم اینجورین ! لابد تقصیر ماست که از اول جلوشو نگرفتیم ؟ اره درسته ولی اگه میدونستیم چیه اصن این کار که میگرفتیم نه که بعد 2 سه سال تازه بفهمیم چه خاکیه میریزیم سرمون !
برا همینم به داداشام سریع گفتم اینکارا رو نکنید و تاثیرشو الان میبینم !
کاش یه حاجی بود میومد اون موقع به ما میگفت !
اخرش دیدم چاره ای نیست رفتیم زن گرفتیم .
زندگی خوبه خداروشکر ، ولی حاجی به مشکلی اینجاس
زن گرفتن برای سکس و رفع حاجت یسری مشکلات ایجاد کرد برامون !
چه مشکلی ؟
راستش ما که داغ بودیم عقلمون هم نمیرسید هرکی رو میدیدیم خیابون لبیک میگفتیم برا ازدواج ، دیگه حواسمون نبود طرف اصن ازدواجی نیست ، کاسبه !
یکی دوتا شکست عشقی خوردیم و یکم تجربه بدست اوردیم ! اخرش خدا دید بابا این داغون خودشون کشت بذا یه زن خوب بندازیم سره راهش این که عقلش نمیرسه خودمون دستشو بگیریم
دمش گرم بازم نجاتمون داد وگرنه باس هرماه یه کیلو زرد چوبه میگرفتیم میمالیدیم پس گردنمون که همسر مبارک با دوس پسراش راحت باشه ! باز دم خدا گرم به هم زد و این خانوم دسته گل خودمونو گذاشت سره راهمون !
اره ازدواج برای رفع حاجت یسری بدی ها هم داره دیگه ، البته تقصیر حاجی نیستا تقصیر خودمونه وگرنه حاجی که کارشو به بهترین نحو انجام میده
مثلا ما از بچی بابامون شو هندی و امریکایی و ... میذاشت ضعیفه ها بزک میکردن وسط میدون هی قر میدادن مام که بچه چیزی حالیمون نبود نگا میکردیم
همینجوری رشد کردیم با اعتیاد به نگاه حرام
حالا که فهمیدیم بده و نباس انجام بدیم رفتیم قم از حاجی میپرسیم چه کنیم ؟!
میگه اگه بهت یه میلیارد بدن بازم نگاه میکنی ؟!!!!!!
[-(
Beee
همچین ترک کردم که خودم کف کردم Smile

فقط موندم اون معتاد شیره ای خودش نمیفهمه که این اعتیاد خانواده شو میپاچونه ؟ پس اگه میدونه ( که میدونه ) چرا باز میکشه ؟
اونجا نشسته پول میگیره چرت و پرت تحویل مردم میده !
میگه شربت نداره بدم بخوری دیگه نگاه نکنی باس خودت بخوای !!!
خوب مرد حسابی میخوام که اومدم دیگه
هرچی راهی داره
اای ای ای لامصب حواسم نبود 5 سال پیش دستم شکست نمیخواست برم دکتر ! الان فهمیدم
کافی بود بخوام !
اگه میخواستم دستم خوب میشد و خودش یه پلاتین هم میذاشت جایی که شکسته
حیف اون همه پول اگه میدونستم با خواستن میشه حتما نمیرفتم دکتر

چند وقت پیش درمورد تلسکوپ جیمزوب میخوندم (https://goo.gl/FT1ejW)

وقتی تموم شد حس کردم کاری که ما میکنیم دربرابر کاری که اینجا میکنن مسخره بازی هم نیست حتی
طرف ده مدل فیزیک و الکترونیک و ... بکار برده یه تلسکوپ بساز ببینه اون ور دنیا چخبره ؟
اینام بیکارنا
بشینن خونه اگه بخوان میتونن بفهمن چخبره تلسکوپ نمیخواد که
ولی این سوال برام ایجاد شد که پیدا کردن راه حل های جدید برای مشکلات جامعه بر اساس اسلام ! که واقعا علمی و جوابگو هم باشه از ساختن چنین تلسکوپی ( بعنوان مثال ) سخت تره ؟
یعنی اینقدر سخته که حاجی هامون حتی تفاوت قائل نیستن بین حالات مختلف مشکلات مردم و یه جواب باسمه ای و الکی میدن تا طرف رو از سرشون باز کنن ؟
من بارها تو قم و مشهد رفتم پی اخوندها باهاشون دوکلام حرف بزنم همه شون پیچوندن در رفتن
همه شون
اون وقت منتظریم امام زمان بیاد !

در کل تاریخ امام و پیامبر فقط از امثال روحانیون ضربه خورد
امام حسین سرش رفت بالای نیزه چون یسریها داشتن از اون بالا نگاه میکردن و گریه میکردن و دعا !!!
اسلام رو خدا خودش تا الان نگه داشته ، با معرفی افرادی مثل ایت الله بهجت ، میرفتن میپرسیدن ازشون من فلان مشکل رو دارم ، خدابیامرز میگفت فلان ذکر رو بگو فلان کار رو بکن

الان میری میپرسی مشکلم اینه یا میگن پیاز نخور ! یام که یه میلیارد بدن بهت چی میکنی ؟!!! دارو نداره بدم بخوری درست شی ، دارو نداره چون شما دارویی درست نکردی براش !

این که اخوند های گرامی کم کاری میکنند و از مردم فاصله زیادی گرفتن چیزیه که من بهش باور پیدا کردم ، و این رو هرجایی میرسم به شماها میگم ، شاید گفته من باعث تلنگری بشه ، بیشترشماها هم که گفتم قبول کردن که کم کاری هست ، سهل انگاری هست ، خواستم به زبان خودمونی در متن بالا واقعیاتی که برای خودم اتفاق افتاده رو بگم ، بسیاری از راه هایی که الان به مردم میگید منسوخ شده هستند و باعث مشکلات بیشتری هم میشن بعضا
من در مورد دوست دختر اینا تجربه نداشتم نگفتم ولی با کمی فکر میشه اینو فهمید که کسی که با دوست دخترش زنا میکنه هیچ وقت به ازدواج میلی نخواهد داشت و نمونه بارز کم کاری شماها اینه که هیچ راه حل درست حسابی یی برای شناسایی ابعاد و حل مشکل ندارید !
هرچی قدیمیا زحمت کشیدن پیدا کردن رو حفظ کردید و به مردم میگید
دوباره میگم خدا یاری میکنه تا راه حل پیدا بشه و اینکار به سختی تولید علمی که دانشمندان علوم دیگه میکشن نیست ولی سهل انگاری شماها مخصوصا بعد از انقلاب اجازه اینکار رو نمیده و تا شماها اینکار رو نکنید ظهوری اتفاق نمیوفته چون شماها باید جامعه رو اماده کنید که فعلا درگیر سیاسی بازی هستید وقت ندارید به مردم برسید. هرکی جایی هیچی نشده اومده حوزه اخوند شده ، نمونش مشتری طلبه ای که داشتم و دوتا از فامیلام که به علت بیکاری جامعه ، درنیومدن در رشته مورد علاقه و فقر رفتن حوزه .

این اظهارات رو دلسوزانه و با احترام بیان کردم و امیدوارم این تاپیک جایی بشه برای بحث در این موضوع وگرنه داریم زندگی مونو میکنیم به ما چه شماها دارید چی میکنید.

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد مشکور

Ali407;976327 نوشت:
این که اخوند های گرامی کم کاری میکنند و از مردم فاصله زیادی گرفتن چیزیه که من بهش باور پیدا کردم ، و این رو هرجایی میرسم به شماها میگم ، شاید گفته من باعث تلنگری بشه ، بیشترشماها هم که گفتم قبول کردن که کم کاری هست ، سهل انگاری هست ، خواستم به زبان خودمونی در متن بالا واقعیاتی که برای خودم اتفاق افتاده رو بگم ، بسیاری از راه هایی که الان به مردم میگید منسوخ شده هستند و باعث مشکلات بیشتری هم میشن بعضا
من در مورد دوست دختر اینا تجربه نداشتم نگفتم ولی با کمی فکر میشه اینو فهمید که کسی که با دوست دخترش زنا میکنه هیچ وقت به ازدواج میلی نخواهد داشت و نمونه بارز کم کاری شماها اینه که هیچ راه حل درست حسابی یی برای شناسایی ابعاد و حل مشکل ندارید !
دوباره میگم خدا یاری میکنه تا راه حل پیدا بشه و اینکار به سختی تولید علمی که دانشمندان علوم دیگه میکشن نیست ولی سهل انگاری شماها مخصوصا بعد از انقلاب اجازه اینکار رو نمیده و تا شماها اینکار رو نکنید ظهوری اتفاق نمیوفته چون شماها باید جامعه رو اماده کنید که فعلا درگیر سیاسی بازی هستید وقت ندارید به مردم برسید. هرکی جایی هیچی نشده اومده حوزه اخوند شده ، نمونش مشتری طلبه ای که داشتم و دوتا از فامیلام که به علت بیکاری جامعه ، درنیومدن در رشته مورد علاقه و فقر رفتن حوزه .

این اظهارات رو دلسوزانه و با احترام بیان کردم و امیدوارم این تاپیک جایی بشه برای بحث در این موضوع وگرنه داریم زندگی مونو میکنیم به ما چه شماها دارید چی میکنید.

سلام و ادب@};-

دوست عزیز درد و دل شما که همراه با گزاره های درست و بعضا نادرست بود را مطالعه کردم که پر واضح است بیشتر مطلب، برگرفته از یک مشکل شخصی تدبیر نشده است و البته شما سعی کرده اید مشکل مذکور را به تمام ابعاد موضوعات زندگی انسان اعم از فردی و اجتماعی؛ اعتقادی، اخلاقی و عملی و دیگر برنامه های مورد نظر دین تعمیم دهید که چنین تعمیم دادنی بدون شک باطل و نادرست است. ضمن آنکه هر قدر جستجو کردیم در درد و دل شما هیچ سؤال مشخصی نیافتیم و جال آنکه شما با تکیه و تأکید بر یک جزء کوچک از نیازهای انسان (نیاز طبیعی) که دین اسلام ده ها راهکار منطقی و عالمانه برای دفع و رفع آن دارد به همه ساحت های علوم اسلامی حمله کرده اید در حالیکه موضوع مورد نظر شما که مسأله ای اخلاقی است ارتباط چندانی با دیگر ساحت ها ندارد.

بعلاوه اینکه در کلیت سخن شما انگشت اشاره تان فقط و فقط به سوی مراکز پاسخگویی، کانونهای علمی حوزه و عالمان دینی است و حال آنکه کمبودها و نواقصی که در این مسأله وجود دارد فقط متوجه حوزه علمیه نیست. رسالت حوزه علمیه و مراکز علمی تبیین و تبلیغ است نه اقدام و عمل صفر تا صد برای رفع و دفع مشکلات؟! بلکه برای رفع مشکلات، دستگاه ها و کانونهای بسیاری و از جمله مردم مسئولند که همه آنها باید با هماهنگی و وحدت رویه اقدام و عمل کنند. مثلاً برای تحقق امر ازدواج مراکز علمی حوزه و دانشگاه ضرورت پرداختن به آن را تبیین می کنند، مجلس شورای اسلامی و نهادهای مرتبط با امر قانونگذاری باید قانونهای دقیق و راهگشا تصویب و به دولتمردان ابلاغ کنند، دولت باتفاق همه دستگاه های ذیربط باید برای تسهیل امر ازدواج اقدام جدی کنند، اشتغال ایجاد شود، مسکن مناسب فراهم گردد، موانع فکری و فرهنگی امر ازدواج توسط فرهنگ سازان جامعه برداشته شود، تسهیلات وام ازدواج برای برخورداری همگان فراهم شود، و مراکز مشاوره ای برای بالا رفتن سطح آگاهی جوانان و خانواده ها گسترش یابد، مراکز امر بمعروف و نهی از منکر توسط دستگاه های حکومت و نهادهای مردمی فعال شود تا با سالم سازی فضای جامعه از خطرات و آسیبهایی که جوانان و زنان و مردان ما را تهدید می کند پیشگیری شود، خانواده ها نسبت به امر تربیت فرزندانی پاکدامن و آراسته به روح تقوا و خودساخته آگاهی داده شده و دغدغه مندانه احساس مسئولیت کنند، و همه مردم برای گسترش روح تقوا در جامعه احساس مسئولیت کرده، نوامیس مردم را ناموس خود بدانند و از تعرض و دست اندازی و گناه پرهیز کنند. ضمن انکه مردم باید بخواهند که با ساده گرفتن امر ازدواج و پرهیز از تجملگرایی و سختگیری های غیرمعمول که سفارش اسلام عزیز است راه ازدواج آسان را فراهم کنند و ...

متأسفانه در حکومت دینی جمهوری اسلامی ایران، آنطور که باید و شاید غالب نهادهای مسئول و حتی خود مردم نسبت به وظایف و تکالیف خود اهتمام جدی ندارند و در مشکلات اخلاقی و فساد حاکم بر جامعه همه و همه مسئولند اما خارج از مدار انصاف و تقوا، فقط و فقط مشکلات را متوجه حکومت اسلامی، حوزه علمیه و عالمان دینی و روحانیت می کنند! در حالیکه اگر همه بخشهای جامعه وظایف خودشان را درست انجام دهند جامعه گلستان خواهد شد و یا حتی اگر هر فردی در همان محدوده ای از آگاهی ها که بدست آورده درست عمل کند محدوده زندگی خود و اطرافیانش را گلستان می کند.

ما عادت کرده ایم معمولاً کمبودها، نواقص، کاستی ها و عیوب خودمان را نادیده بگیریم و در مواجهه با مشکلات، بدنبال مقصر بیرونی بگردیم و در این میدان چه کانونی مظلوم تر از دین و عالمان دینی! و حال آنکه اگر مردم آگاهانه، عاشقانه و خالصانه تنها به یک دهم آنچه از سوی عالمان دینی برای سعادت امر دنیا و آخرتشان تبیین و تبلیغ شده عمل می کردند وضعیت زندگی شان بسا بهتر و پسندیده تر از وضعیت فعلی بود و هر قدر دایره و میزان عمل به معارف و دستورات دین که توسط عالمان و فقها بیان شده بیشتر باشد در وضعیت بهتری قرار خواهیم گرفت.

البته از مراکز علمی حوزه و دانشگاه و نخبگان و متخصصان دینی و مسئولان و متولیان حکومت، انتظار بیشتری می رود تا با بهره گیری از تمام ظرفیت نخبگی و سرمایه های جامعه تلاششان را مضاعف نموده و در جهت رفع مشکلات جامعه و مردم در ساحت های مختلف، نهایت اهتمامشان را مصروف کنند، بی شک، بعضی کم کاری ها و عدم احساس مسئولیت ها در جامعه نخبگانی ما نیز در بروز و ظهور و گسترش مشکلات بی تأثیر نیست. انتظار می رود جامعه عالمان دینی و روحانیت معظم در کنار رسالت تبیین و تبلیغ و تلاش علمی و پویا سازی فقه با شرایط روز جامعه، خود را در کنار مردم و همراه مردم احساس کنند و فاصله هایی که در برخی امور ایجاد شده را برداشته و همراه و همگام با مردم انتقال دهنده صدای مردم به مسئولان امر باشند، در امر نهضت پرسشگری و مطالبه گری مردم از مسئولان، پیشگام باشند و تا رفع و دفع مشکلات جامعه از هیچ تلاش و کوشش و مجاهدتی دریغ نکنند.

بدون شک، اسلام کاملترین و جامع ترین دین الهی و پاسخگوهای همه نیازها و سؤالات بشریت در همه ابعاد و موضوعات است و حکومت اسلامی که برگرفته از اندیشه های اسلام ناب است، در بین نسخه های موجود انواع و اقسام حکومتها در جهان، بهترین و بی نقص ترین حکومت در زمانه غیبت است. و اساساً با دیگر مدلهای حکومتی غربی و شرقی و حتی برخی جوامع اسلامی قابل مقایسه نیست. و اما تا تحقق و عملیاتی شدن مبانی و اهداف و بروز و ظهور کامل دستاوردهای انقلاب، راهی طولانی در پیش داریم که به عزمی همگانی (حاکمان، عالمان و نخبگان و مردم) نیاز دارد.

وجود مشکلات در برخی عرصه های جزئی زندگی مردم از طرفی به معنای این نیست که اسلام و انقلاب اسلامی برای رفع و دفع آن راه حلی ندارد! و یا اینکه جامعه اسلامی در همه ابعاد و موضوعات دارای مشکل است و به عبارتی زندگی مردم در جامعه اسلامی تماماً مشکلات است؟! بلکه ما در برخی ابعاد و موضوعات مشکل داریم و جا دارد تلاشمان را برای رفع مشکلات همان موضوع گسترش بدهیم، باید همه ظرفیت نخبگانی ما و مسئولان و متولیان و نیز مردم روی همان موضوع تمرکز کنند. و البته در ده ها موضوع و بُعد دیگر یا اساساً مشکلی نداریم و یا مشکل موجود بسیار ضعیف و غیرقابل اعتناست. بعنوان مثال، سیستم اقتصاد کشور بدلایل گوناگون داخلی و تهدید و تحریمهای خارجی دارای مشکلات متعددی است (اما نقاط قوت و توفیقاتی هم داشته) باید جامع و کامل به هر موضوع و بُعدی نگریست! چند سالی است رهبری معظم روی مسأله اقتصاد مقاومتی تأکید دارند که بی شک، اگر همه ظرفیت جامعه ما متمرکز بر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در این ساحت بشوند و گوششان به دهان رهبری معظم باشد قطعاً از این معضل و مشکل بزرگ اقتصادی عبور خواهیم کرد و شاهد روزهای خوبی در اقتصاد کشورمان خواهیم بود. اما متأسفانه نه نخبگان و متخصصان، نه مسئولان و متولیان و نه آحاد جامعه انطور که باید و شاید و شایسته اقدام و عمل به رهنمودهای حکیمانه رهبری معظم است عنایتی ندارند و سالها می گذرد و در بستر این بی توجهی و بی عملی و بدعملی ها آسیبها و خسارات هشدارهای رهبری نمایان می شود و آنگاه که کارد به استخوان همگان (مردم و مسئولان) می رسد تازه منظور و مقصود هشدارها و خیرخواهی های حکیمانه رهبری برایمان آشکار می شود.

یادمان نرفته هشدارهای رهبری معظم را در خصوص جنگ نرم، تهاجم و شبیخون فرهنگی و امروز نتایج و آثار شوم آن در اثر غفلت همگان بر ما عیان شده! یادمان نرفته هشدارهای معظم له در باره بصیرت و هوشیاری همگان (عوام و خواص) و امروز نتایج بی بصیرتی ها و عدم هوشیاری ها را می بینیم! یادمان نرفته هشدارهای مکرر رهبری به عدم اعتماد به دشمن و استکبار جهانی را، و امروز شاهدیم که دشمنان ملت و مملکت ما چگونه در قضیه برجام و تحریم ها با ما برخورد می کنند! و یادمان نرود رهبری سالهاست بر مسأله اقتصاد مقاومتی تأکید می کند، بر پرسشگری و مطالبه گری مردم و نخبگان و پاسخگویی مسئولان تصریح می کند و اگر غفلت و کوتاهی کنیم، قطعاً باید منتظر عواقب شوم و نتایج خسارت بارش باشیم.

دوست عزیز صحبت در این وادی بسیار است! مشکلات موجود در جامعه ما آنگونه که دشمنان و رسانه های بیگانه به تصویر می کشند و فقط بدنبال سیاه نمایی هستند نیست بحمدالله پس از انقلاب، در عرصه های بسیاری توفیقات چشمگیری داشته ایم (باید چشممان را به انصاف باز کنیم) و همین توفیقات، موجب عصبانی تر شدن دشمنان ما را فراهم نموده، که تمام وجهه همتشان بر ایران هراسی و تداوم سنگ اندازی و تحریم و تهدیدها قرار گرفته است. عوامل خارجی مولد مشکلات بسیارند اما نباید از عوامل داخلی که در خلال بحث به گوشه هایی از ان اشاره کردیم غفلت ورزید، باید یک عزم ملی و همگانی جدی در کشور راه بیفتد برای رفع و دفع موانع و مشکلات داخل! زخمهایی که اگر رسیدگی نشوند عفونت می کنند و علاوه بر اینکه موجب اجتماع حشرات و مگس هستند باعث رشد و توسعه بیماری هم می شوند! بدون شک، اگر این اتفاق مبارک با عزم همه نخبگان، مسئولان دلسوز و آحاد مردم راه بیفتد دیری نخواهد پایید که گامهای توسعه و پیشرفت و ترقی و رفع مشکلات گوناگون هموار خواهد شد. متأسفانه هیچ برنامه، کار و اقدام و عملی جدی در این خصوص نداریم و فقط چشم دوخته ایم به معجزه! و انگشت اشاره گرفته ایم به سمت و سوی حکومت و حوزه!

موفق باشید ...@};-

[="Tahoma"][="Black"]به نام خدا

رهبر
رئیس جمهور
رئیس قوه عدالت خانه
رئیس مجلس شورای اسلامی
رئیس خبرگان رهبری
رئیس مجمع تشخیص

همگی یا روحانی هستن یا روحانی زاده و محصول حوزه علمیه پس چطور ربطی به حوزه نداره؟[/]

مشکور;977101 نوشت:
بعلاوه اینکه در کلیت سخن شما انگشت اشاره تان فقط و فقط به سوی مراکز پاسخگویی، کانونهای علمی حوزه و عالمان دینی است و حال آنکه کمبودها و نواقصی که در این مسأله وجود دارد فقط متوجه حوزه علمیه نیست. رسالت حوزه علمیه و مراکز علمی تبیین و تبلیغ است نه اقدام و عمل صفر تا صد برای رفع و دفع مشکلات؟!

مساله بنده هم همین تبلیغ است ، مساله این نیست که اسلام برای مشکلات مردم راه حل ندارد مساله اینجاست که گاهی لازم میشه یک سبک زندگی جدید بر اساس تغییرات جامعه که تضادی با اسلام نداره طراحی بشه که وظیفه شماست . الان که مثلا زنا کردن بسیار راحت تر و سهل تر از ازدواج دائم یا موقت است شما دوستان چه تحلیل و راه کاری برای شناسایی ابعاد این موضوع انجام داده اید ؟
اصلا بیشتر شما درک نمیکنید مشکل چی هست ! طرف تو چه منجلابی گیر کرده همونجور راه کارهای ابدوغ خیاری میدید به طرف
مثلا همین انجمن تاپیک زدن شوهر خواهرم فیلم پورن میبینه کارشناس محترم نظرکارشناسیشون اینه ((" دوستی با خدا پیامبر و شهدا "))
اون کارشناس گرامی اصلا نمیدونه داره چی میگه
یک خواهر زن چجوری دامادشون رو دوست خدا بکنه ؟ اینجوری میگید طرف هم نمیدونه میره بدتر خرابکاری میکنه چون دقیقا توضیح داده نشده که چیکار کن
یا الان در اکثر شهر ها دختران بدحجاب وجود دارند ، حوزه چه کار کارشناسی برای اینکه بفهمه چرا تو مملکت اسلامی که زمان رضاشاه چادر از سر میکشیدن باز مردم رعایت میکردن ولی الان برعکس شده کرده ؟ چه راهکارهایی پیدا کرده؟
طبیعتا حجاب بد نگاه حرام هم پشتشه جوونی که سالهاست چشم چرونی میکنه و معتاد نگاه حرام شده چجوری این عادت بد خودشو ترک کنه ؟ ( اینو پرسیدم گفتن اگه بهت یک میلیارد بدن بازم اون طرف نگاه میکنه ؟ اخه این شد راه حل یا از سر باز کردن ملت )
ما که نمیگیم اسلام نمیتونه حل کنه
خدا که نمیاد برای مشکلات و سوالات مردم هی جبرئیل نازل کنه که فلانی این مشکل راهش اینه
شما بس چیکاره اید ؟

مشکور;977101 نوشت:
دستگاه ها و کانونهای بسیاری و از جمله مردم مسئولند که همه آنها باید با هماهنگی و وحدت رویه اقدام و عمل کنند. مثلاً برای تحقق امر ازدواج مراکز علمی حوزه و دانشگاه ضرورت پرداختن به آن را تبیین می کنند، مجلس شورای اسلامی و نهادهای مرتبط با امر قانونگذاری باید قانونهای دقیق و راهگشا تصویب و به دولتمردان ابلاغ کنند، دولت باتفاق همه دستگاه های ذیربط باید برای تسهیل امر ازدواج اقدام جدی کنند، اشتغال ایجاد شود، مسکن مناسب فراهم گردد، موانع فکری و فرهنگی امر ازدواج توسط فرهنگ سازان جامعه برداشته شود، تسهیلات وام ازدواج برای برخورداری همگان فراهم شود، و مراکز مشاوره ای برای بالا رفتن سطح آگاهی جوانان و خانواده ها گسترش یابد، مراکز امر بمعروف و نهی از منکر توسط دستگاه های حکومت و نهادهای مردمی فعال شود تا با سالم سازی فضای جامعه از خطرات و آسیبهایی که جوانان و زنان و مردان ما را تهدید می کند پیشگیری شود، خانواده ها نسبت به امر تربیت فرزندانی پاکدامن و آراسته به روح تقوا و خودساخته آگاهی داده شده و دغدغه مندانه احساس مسئولیت کنند، و همه مردم برای گسترش روح تقوا در جامعه احساس مسئولیت کرده، نوامیس مردم را ناموس خود بدانند و از تعرض و دست اندازی و گناه پرهیز کنند. ضمن انکه مردم باید بخواهند که با ساده گرفتن امر ازدواج و پرهیز از تجملگرایی و سختگیری های غیرمعمول که سفارش اسلام عزیز است راه ازدواج آسان را فراهم کنند و ...

درسته ولی سهم شما رو در نظر بگیریم برخی از شماها جز اینکه بگید ازدواج خوبه کار خاص دیگه ای نمیکنید. و تجویز ازدواج به تنهایی برای رفع مشکلات جنسی برای افرادی که درگیر مشکلات شدیدتری هستند نتیجه اش میشه آمار طلاق فعلی در جامعه ما که ظاهرا اکثرش هم بخاطر مسائل جنسی هست .
یا مثلا در مورد زیاد بچه دار شدن گفته میشه ملت میگن پول نداریم میگید خداکریمه ، این که درسته ولی من تا حالا نشنیدم کسی بگه زیاد بچه دار میشید عیبی نداره ولی دوبرابر بچه به زنتون برسید تا دندوناش و استخوناش و ... خراب نشه
نتیجه اش میشه مادرها و مادربزرگهامون که از وقتی چش باز کردن حامله بودن الانم که پیر شدن زانو درد و دندون خراب و هزارتا چیز دیگه.
اگه اعتقاد به کم کاری خودتون ندارید میتونم براتون صدها مثال این چنینی بزنم که فقط و فقط تقصیر شما دوستان حوزه بنده هست
حرف زدن اسونه و نمیگم کار ساده ای هست این کارها ولی غرب رو اگه ببینید متوجه میشید که خیلی ازشون عقب هستید
چرا ؟
اون ها باید 180 درجه کار کنن
شما به 90 درجه هم نمیرسه کارتون
یعنی چی ؟
یک ماجرایی هست که طرف 40 50 نفر رو میاره تو خونش و تمام اونها با زنش زنا میکنن ، خود شوهره فیلم میگیره از دونه دونه اینها و اخرش هم اعلام میکنه که زنش توسط یکی از این 50 نفر باردار شد !!!!!!!!! ( مدرک هم دارم برا اثباتش )
این که یک جامعه رو به این جا برسونی سخت تره یا اینکه ملت رو قانع کنی با کسی که دوست دارن ازدواج کنن و برن سره خونه زندگیشون ؟
این که یک مرد رو به جایی برسونی که غیرتش رو از بین ببری و کاری کنی خودش سکس زنش بشه فانتزی براش و مقدماتشو فراهم کنه سخت تره یا اینکه یک مرد رو کاری کنی غیرتش اجازه نده زنش بدحجاب بیاد بیرون ؟
شما تاحالا رفتی ببینی برای نوجوان های ما دارن همین نسخه رو میپیچن ؟
چجوری ؟
نوجوان ما در اوج نیاز جنسی چون راه درست و راحتی برای تخلیه نیازش وجود نداره و در پاسخ به سوالش گفته شده پیاز نخور ! طبیعیتا میره سایت های پورن و داستان های س.سی ، یکی از این سایت ها رو که اسمشو نمیگم اگه بری سر بزنی داستان هاش 90 درصد اینه که زنشون رو .... یا زنای با محارم ....
چند سال پیش تمام محتویات اون سایت ها س.س از عقب بود
الان به وفور همین س.س از عقب بین دوست دختر پسرها انجام میشه ، میتونید برید تو جامعه از جوونا بپرسید.
چند سال دیگه دیدید زنای محصنه ای که شوهره خودش طرفو اورده زنشو ... تعجب نکنید و شما مقصرید چون احتمالا بیشترتون اصلا از این چیزا خبر ندارید و فک میکنید مملکت گل و گلابه
اون ها میان کاری میکنن ادم از فطرتش کیلومترها فاصله میگیره و از حیوان هم پست تر میشه و شما هنوز تو دودوتا چهارتا موندید
حرف هم میزنیم میگید فلان ایت الله چی بود پس
شما خودتون چی بودید اون ایت الله الان اجرشو از خدا داره میگیره

Ali407;976327 نوشت:
تو ایران بدنیا اومدم ! طبیعیه که مسلمان و شیعه باشم ، از وقتی فهمیدم خدا چیه و من کیم تو دستگاه امام حسین و مسجد بودم ، لذت میبردم از این کار ، مسجدی که چهارتا جوون دورهم دکور مسجد رو برای محرم تغییر میدادن ، سیاه پوش میکردن ، هرسال یه دکور ، سایت داشت مسجد و هیات ، تزئینات مخصوص محرم داشت ، سخنرانی های جذاب و ...
هرسال محرم ها همه چی مسجد تغییر میکرد و نو میشد ، همینش برام دوست داشتنی بود که امثال چه شکلی میشه ، چی اضافه میشه ، جوونای مذهبی که خودجوش بدون هیچ حاج اقا و آخوندی کل مسجد دستشون بود و به بهترین شکل جذب میکردن امثال خودشون رو .
هنوزم که بیشتر از 10 سال ازش میگذره میرم اونجا ، الان ساکن یه شهر دیگه ام ولی میرم شهر خودم و اونجا عزاداری میکنم . من مال اونجام .
به خودم میگفتم کاش همه مسجد ها اینجوری بودن ، کاش همه مذهبی ها و اخوندهامون اینجوری به روز بودن ،
اگه اینجوری بود میومدن کارشناسی میکردن ، دودوتا چهار تا میکردن برای مشکلات زندگی و شخصی ماها یسری راه حل درست حسابی و کار راه انداز پیدا میکردن که هم به روز باشه و هم با دین در تظاد نباشه ، اون موقع وقتی به بلوغ رسیدیم و نیاز جنسی مون امان از زندگی و ایمانمون میبرید و از ترس خدا دست به دامان حجت الاسلام هامون میشدیم نمیگفتن سرکوبش کن ، خونه تنها نمون ، ورزش کن ، پیاز نخور !!!
اخه خدا هم ماه رمضون گفته گشنه بمون ولی قبل سحری بخور و بعد اذان هم افطار کن ، درسته که دوست داری بخاطر خدا کلا گرسنه بمونی ولی میمیری ، یبار تنها نمونیم دوبار نمونیم بالاخره که تنها میشه ادم ، دیگه آدم خونه اینو اون میره که نمیگن پسرشون نباس پیاز بخوره نزنید تو غذا ، اصن مگه میشه ادم 13 سالگی به بلوغ برسه 33 سالگی زن بگیره این 20 سال چی کنه ؟
یوسف پیامبر هم از ترسش گفت خدا منو بنداز زندان وگرنه به فنا رفتم ، ما کدوم زندان بریم ؟ مگه میشه همه مون بریم زندان مگه ؟
همه اون روش ها برای کساییه که معتادش نشدن کسی که معتادش شده چی کنه ؟ حتما بره نماز بخونه ؟ با نماز نیازش رفع میشه ؟ فک کنم این حاج اقا ها چون خودشون از اول جلوشو گرفتن فک میکنن بقیه هم اینجورین ! لابد تقصیر ماست که از اول جلوشو نگرفتیم ؟ اره درسته ولی اگه میدونستیم چیه اصن این کار که میگرفتیم نه که بعد 2 سه سال تازه بفهمیم چه خاکیه میریزیم سرمون !
چه مشکلی ؟
راستش ما که داغ بودیم عقلمون هم نمیرسید هرکی رو میدیدیم خیابون لبیک میگفتیم برا ازدواج ، دیگه حواسمون نبود طرف اصن ازدواجی نیست ، کاسبه !
یکی دوتا شکست عشقی خوردیم و یکم تجربه بدست اوردیم ! اخرش خدا دید بابا این داغون خودشون کشت بذا یه زن خوب بندازیم سره راهش این که عقلش نمیرسه خودمون دستشو بگیریم
دمش گرم بازم نجاتمون داد وگرنه باس هرماه یه کیلو زرد چوبه میگرفتیم میمالیدیم پس گردنمون که همسر مبارک با دوس پسراش راحت باشه ! باز دم خدا گرم به هم زد و این خانوم دسته گل خودمونو گذاشت سره راهمون !
اره ازدواج برای رفع حاجت یسری بدی ها هم داره دیگه ، البته تقصیر حاجی نیستا تقصیر خودمونه وگرنه حاجی که کارشو به بهترین نحو انجام میده
مثلا ما از بچی بابامون شو هندی و امریکایی و ... میذاشت ضعیفه ها بزک میکردن وسط میدون هی قر میدادن مام که بچه چیزی حالیمون نبود نگا میکردیم
[-(
Beee

فقط موندم اون معتاد شیره ای خودش نمیفهمه که این اعتیاد خانواده شو میپاچونه ؟ پس اگه میدونه ( که میدونه ) چرا باز میکشه ؟
هرچی راهی داره
کافی بود بخوام !

چند وقت پیش درمورد تلسکوپ جیمزوب میخوندم ([=Roboto]https://goo.gl/FT1ejW)

وقتی تموم شد حس کردم کاری که ما میکنیم دربرابر کاری که اینجا میکنن مسخره بازی هم نیست حتی
طرف ده مدل فیزیک و الکترونیک و ... بکار برده یه تلسکوپ بساز ببینه اون ور دنیا چخبره ؟
اینام بیکارنا
ولی این سوال برام ایجاد شد که پیدا کردن راه حل های جدید برای مشکلات جامعه بر اساس اسلام ! که واقعا علمی و جوابگو هم باشه از ساختن چنین تلسکوپی ( بعنوان مثال ) سخت تره ؟
یعنی اینقدر سخته که حاجی هامون حتی تفاوت قائل نیستن بین حالات مختلف مشکلات مردم و یه جواب باسمه ای و الکی میدن تا طرف رو از سرشون باز کنن ؟
من بارها تو قم و مشهد رفتم پی اخوندها باهاشون دوکلام حرف بزنم همه شون پیچوندن در رفتن
همه شون

امام حسین سرش رفت بالای نیزه چون یسریها داشتن از اون بالا نگاه میکردن و گریه میکردن و دعا !!!
اسلام رو خدا خودش تا الان نگه داشته ، با معرفی افرادی مثل ایت الله بهجت ، میرفتن میپرسیدن ازشون من فلان مشکل رو دارم ، خدابیامرز میگفت فلان ذکر رو بگو فلان کار رو بکن

الان میری میپرسی مشکلم اینه یا میگن پیاز نخور ! یام که یه میلیارد بدن بهت چی میکنی ؟!!! دارو نداره بدم بخوری درست شی ، دارو نداره چون شما دارویی درست نکردی براش !

سلام علیکم آقای علی.

جناب شما هم تقصیرات خودتون هم تقصیرات خانوادتون و کل تقصیر همه رو انداختید رو دوش روحانیون!
میگید کاش یه حاجی تو بچگی میگفت فلان. جناب حاجی که باهات تو یه خونه زندگی نمیکنه. این وظیفه پدر و مادره. پدر و مادر باید بچشونو تربیت کنن. در هر مقطع زندگی یه سری تجربیات در اختیارشون بزارن. به سن تکلیف رسید بگن پسرم الان به سن خطرناکی رسیدی. فلان کارارو باید کرد فلان کارارو نباید کرد. پدر و مادرای ما روز به روز دارن بی خیال تر میشن.مثلا بچش تو سن تکلیفه، ماهواره نصب میکنن بدترین تصاویر پخش میشه. بابا خب بچت نابود شد آخه ببند لعنتیو. این تقصیراتیه که گردن والدین هست نه روحانیون. ما والا انتظار داریم ناهار و شاممونو هم روحانیون بچزن بفرستن برای ما!

--------
زن گرفتن برای حاجت هم اولا به این معنی نیست که برو یکیو تو خیابون پیدا کن باهاش ازدواج کن. دوما همه ازدواجا یه دلیل بزرگش رفع حاجته دلیل نمیشه بری با یه آدم بد ازدواج کنی. حتی ازدواج صیغه ای هم خواستی بکنی باید یه تحقیق بکنی که طرف کیه. جناب چشم بسته میری زن میگیری اونم میندازی گردن روحانیون! حالا درسته شاید درست خوب و بلد رو تشخیص نمیدادی اما چهار تا بزرگتر داشتی ازشون نظرخواهی میکردی. حالا باز خدارو شکر آخریش خوب در اومده. خوش بخت باشید ان شاء الله گل

--------
درباره شو هندی و فلان. جناب خودت میگی پدر و مادر اینکارو کردن. عامل اصلی اونان. اما چون نور چشمی هستند کاری باهاشون نداری! اینم تقصیر روحانیون هست!
درباره اینکه اون روحانی اشتباه کرده قبول دارم. تشخیص اشتباه داده. ما افراد مختلفی داریم. روحیات مختلفی داریم. به یکی بگی فلان کار حرامه در جا میزاره کنار. به یکی بگی حرامه ککشم نمیگزه اما بگی در آینده ترک این خیلی خیلی پاداش خواهد داشت سریع میزاره کنار. یکی هم هست ارادش نسبتا ضعیفه فقط با راه حل عملی از پیش تعیین شده شاید بتونه یه کاریو ترک کنه مثل من و شما. اون روحانی محترم اشتباها تشخیص داده شما از نوع دوم یا اولی خواسته با یه حرف احساسات شمارو تحریک کنه تا بیشتر مواظب خودت باشی. برای گرفتن نتیجه بهتر باید بیشتر حرفتو باز میکردی و همینطور ازش راه حل عملی میخواستی تا طرف بهتر راهنماییت کنه. بالاخره روحانی هست امام معصوم نیست که از دلت خبر داشته باشه!

در معتاد شیره ای هم هستند کسانی که با یک حرف احساسی مثلا از طرف بچشون، اراده میگیرن میزارن کنار و هستند کسانی که باید ببندی به تخت تا ترک کنن و هم هستند کسانی که بعد از ترک بازم ول نمیکنن و معتاد میشن. باید تشخیص داد کدوم کار برای ترکش بهتره!

------------
در کل باید بگم که کم کاری بعضی از روحانیون رو قبول دارم. و کم کاری خود حوزه علمیه رو هم قبول دارم. (برادرم یه مشتری طلبه داشت. میگفت طلبه هه دهنشو باز کرد به هر چی آخونده فحش های خیلی زشت داد جالبه باباشم روحانی بوده، خب این آدم در آینده چه دردی میتونه از ملت دوا کنه؟ اینو باید حوزه علمیه مدیریت کنه نزاره همچین آدمایی وارد حوزه بشن.) اما اینکه همه تقصیرارو بندازیم گردن روحانیون این اشتباهه.

ما هر گناهیی که انجام میدیم در وهله ی اول تقصیر خودمونه. حالا در هر شرایطی که هستیم. خداوند اون دنیا بقیه رو به خاطر گناه ما عذاب نخواهد داد. هر کدوم مسئول کردار خودمونیم. در وهله دوم تقصیر به خانواده برمیگرده. کودکی اصلا نمیفهمه دین چیه آخوند چیه امام چیه. فلان کار ضررش چیه منفعتش چیه. اینارو پدر و مادر باید یاد بدن. چون پدر و مادرا بعضا شدیدا به فکر دندون بچشونن. به زور هر شب مسواک رو میچپونن تو دهن بچه اما راه و رسم زندگی رو یاد نمیدن؟ مگه میشه؟

یا حق

صندلی;977423 نوشت:
سلام علیکم آقای علی.

جناب شما هم تقصیرات خودتون هم تقصیرات خانوادتون و کل تقصیر همه رو انداختید رو دوش روحانیون!
میگید کاش یه حاجی تو بچگی میگفت فلان. جناب حاجی که باهات تو یه خونه زندگی نمیکنه. این وظیفه پدر و مادره. پدر و مادر باید بچشونو تربیت کنن. در هر مقطع زندگی یه سری تجربیات در اختیارشون بزارن. به سن تکلیف رسید بگن پسرم الان به سن خطرناکی رسیدی. فلان کارارو باید کرد فلان کارارو نباید کرد. پدر و مادرای ما روز به روز دارن بی خیال تر میشن.مثلا بچش تو سن تکلیفه، ماهواره نصب میکنن بدترین تصاویر پخش میشه. بابا خب بچت نابود شد آخه ببند لعنتیو. این تقصیراتیه که گردن والدین هست نه روحانیون. ما والا انتظار داریم ناهار و شاممونو هم روحانیون بچزن بفرستن برای ما!

--------
زن گرفتن برای حاجت هم اولا به این معنی نیست که برو یکیو تو خیابون پیدا کن باهاش ازدواج کن. دوما همه ازدواجا یه دلیل بزرگش رفع حاجته دلیل نمیشه بری با یه آدم بد ازدواج کنی. حتی ازدواج صیغه ای هم خواستی بکنی باید یه تحقیق بکنی که طرف کیه. جناب چشم بسته میری زن میگیری اونم میندازی گردن روحانیون! حالا درسته شاید درست خوب و بلد رو تشخیص نمیدادی اما چهار تا بزرگتر داشتی ازشون نظرخواهی میکردی. حالا باز خدارو شکر آخریش خوب در اومده. خوش بخت باشید ان شاء الله گل

--------
درباره شو هندی و فلان. جناب خودت میگی پدر و مادر اینکارو کردن. عامل اصلی اونان. اما چون نور چشمی هستند کاری باهاشون نداری! اینم تقصیر روحانیون هست!
درباره اینکه اون روحانی اشتباه کرده قبول دارم. تشخیص اشتباه داده. ما افراد مختلفی داریم. روحیات مختلفی داریم. به یکی بگی فلان کار حرامه در جا میزاره کنار. به یکی بگی حرامه ککشم نمیگزه اما بگی در آینده ترک این خیلی خیلی پاداش خواهد داشت سریع میزاره کنار. یکی هم هست ارادش نسبتا ضعیفه فقط با راه حل عملی از پیش تعیین شده شاید بتونه یه کاریو ترک کنه مثل من و شما. اون روحانی محترم اشتباها تشخیص داده شما از نوع دوم یا اولی خواسته با یه حرف احساسات شمارو تحریک کنه تا بیشتر مواظب خودت باشی. برای گرفتن نتیجه بهتر باید بیشتر حرفتو باز میکردی و همینطور ازش راه حل عملی میخواستی تا طرف بهتر راهنماییت کنه. بالاخره روحانی هست امام معصوم نیست که از دلت خبر داشته باشه!

در معتاد شیره ای هم هستند کسانی که با یک حرف احساسی مثلا از طرف بچشون، اراده میگیرن میزارن کنار و هستند کسانی که باید ببندی به تخت تا ترک کنن و هم هستند کسانی که بعد از ترک بازم ول نمیکنن و معتاد میشن. باید تشخیص داد کدوم کار برای ترکش بهتره!

------------
در کل باید بگم که کم کاری بعضی از روحانیون رو قبول دارم. و کم کاری خود حوزه علمیه رو هم قبول دارم. (برادرم یه مشتری طلبه داشت. میگفت طلبه هه دهنشو باز کرد به هر چی آخونده فحش های خیلی زشت داد جالبه باباشم روحانی بوده، خب این آدم در آینده چه دردی میتونه از ملت دوا کنه؟ اینو باید حوزه علمیه مدیریت کنه نزاره همچین آدمایی وارد حوزه بشن.) اما اینکه همه تقصیرارو بندازیم گردن روحانیون این اشتباهه.

ما هر گناهیی که انجام میدیم در وهله ی اول تقصیر خودمونه. حالا در هر شرایطی که هستیم. خداوند اون دنیا بقیه رو به خاطر گناه ما عذاب نخواهد داد. هر کدوم مسئول کردار خودمونیم. در وهله دوم تقصیر به خانواده برمیگرده. کودکی اصلا نمیفهمه دین چیه آخوند چیه امام چیه. فلان کار ضررش چیه منفعتش چیه. اینارو پدر و مادر باید یاد بدن. چون پدر و مادرا بعضا شدیدا به فکر دندون بچشونن. به زور هر شب مسواک رو میچپونن تو دهن بچه اما راه و رسم زندگی رو یاد نمیدن؟ مگه میشه؟

یا حق

متشکر از پاسختون
اولا شما مثل اینکه آب روغن قاطی کردی من اینجا بحث شخصی نکردم ک شما همه ربط دادی به من
دوهزارتا حرف کلی و صحیح زدم حالا این وسط یکی دوتا مثال از خودم زدم شما حق نداشتی بگی زن من بده یا خوب
مادر بنده هم تا الان چیزی در تربیت بچه هاش کم نذاشته و این حرف شما هم صحیح نیست
علت ایجاد تاپیک توهین و با عجله حرف زدن نیست و خودمم بعد چند روز فکر کردن اومدم اینجا حرف زدم اما از ادبیات شما چنین چیزی مشخص نیست
بله پدر مادر ها بعضا کم کاری میکنن اما چند درصدشون؟
مگه میشه پدرمادری مهم نباشه تربیت فرزندش
مشکلات همه تقصیر پدرمادر نیست
همشم تقصیر روحانیون نیست ولی ۸۰ درصد هست
چرا؟
چون دین در تمام ابعاد زندگی ادم از خوابیدن و سکس خوردن و دستشویی رفتن و .... دستور و راهکار داره
پس مشکلاتی ک هست برا چیه؟
قطعا از دین نیست طبق اعتقادات ما
پس دوعلت داره
عالم دین
اجرا کننده دین
بله ماها بعنوان مجری دین ممکنه خطا کنیم و اشتباه ک درتوبه بازه همیشه

اما کم کاری ها و اشتباهات عالم های دین تاثیر خیلی بیشتری خواهد گذاشت

شما خودت میگی کم کاری قبول داری
پس دعوا نداریم هم عقیده ایم
اینجا بحث این نیست من و شما چجوری زندگی میکنیم گناهانمون چیه
بحث کم کاری هاست
نمیشه ک نگفت
فردای قیامت حداقل ادم میگه من توانم بود حرف بزنم حرفمم زدم
اولین کار همینه دیگه
بعدش ادم خودشو دیگران رو اصلاح میکنه
تا چراغ نندازی راهتو روشن نکنی ک نمیشه بدو بدو بری برسی مقصد
بله من و خیلیای دیگه گرفتار گناهیم
کی نیست؟
اما راه رهاییش چجوریه؟
میگیم تقوا
چجوری از گناه دوری کنیم؟
شما صحبت های ایت الله های بزرگمون مثل بهجت رو بخونید
دقیقا چیزی ک من میگم رو گفتن
مثلا میخوای از فلان گناه در امان باشی فلان کار رو بکن فلان ذکر رو بگو
همه مون دیدم
این راهکاره
این تکلیف روشن کنه
حالا فک کنید برای همه مشکلاتمون چنین راهکارهای مرحله به مرحله و درست حسابی داشتیم
کسی ک دقدقه اصلاح خودشو داشت انجام میداد جواب میگرفت
دقدقه داریم ک اومدیم میگیم دیگه وگرنه بیکار نیستیم بیایم اینجا هی تایپ کنیم ک
هزاران نفر بیرون دارن هزاران گناه میکنن مهم هم نیست
ما ک مهمه نکنیم میایم اینجا میگیم به پدرمادر و زنمون توهین میکنن
والا بخدا

Ali407;977427 نوشت:
متشکر از پاسختون
اولا شما مثل اینکه آب روغن قاطی کردی من اینجا بحث شخصی نکردم ک شما همه ربط دادی به من
دوهزارتا حرف کلی و صحیح زدم حالا این وسط یکی دوتا مثال از خودم زدم شما حق نداشتی بگی زن من بده یا خوب
مادر بنده هم تا الان چیزی در تربیت بچه هاش کم نذاشته و این حرف شما هم صحیح نیست
علت ایجاد تاپیک توهین و با عجله حرف زدن نیست و خودمم بعد چند روز فکر کردن اومدم اینجا حرف زدم اما از ادبیات شما چنین چیزی مشخص نیست
بله پدر مادر ها بعضا کم کاری میکنن اما چند درصدشون؟
مگه میشه پدرمادری مهم نباشه تربیت فرزندش
مشکلات همه تقصیر پدرمادر نیست
همشم تقصیر روحانیون نیست ولی ۸۰ درصد هست
چرا؟
چون دین در تمام ابعاد زندگی ادم از خوابیدن و سکس خوردن و دستشویی رفتن و .... دستور و راهکار داره
پس مشکلاتی ک هست برا چیه؟
قطعا از دین نیست طبق اعتقادات ما
پس دوعلت داره
عالم دین
اجرا کننده دین
بله ماها بعنوان مجری دین ممکنه خطا کنیم و اشتباه ک درتوبه بازه همیشه

اما کم کاری ها و اشتباهات عالم های دین تاثیر خیلی بیشتری خواهد گذاشت

شما خودت میگی کم کاری قبول داری
پس دعوا نداریم هم عقیده ایم
اینجا بحث این نیست من و شما چجوری زندگی میکنیم گناهانمون چیه
بحث کم کاری هاست
نمیشه ک نگفت
فردای قیامت حداقل ادم میگه من توانم بود حرف بزنم حرفمم زدم
اولین کار همینه دیگه
بعدش ادم خودشو دیگران رو اصلاح میکنه
تا چراغ نندازی راهتو روشن نکنی ک نمیشه بدو بدو بری برسی مقصد
بله من و خیلیای دیگه گرفتار گناهیم
کی نیست؟
اما راه رهاییش چجوریه؟
میگیم تقوا
چجوری از گناه دوری کنیم؟
شما صحبت های ایت الله های بزرگمون مثل بهجت رو بخونید
دقیقا چیزی ک من میگم رو گفتن
مثلا میخوای از فلان گناه در امان باشی فلان کار رو بکن فلان ذکر رو بگو
همه مون دیدم
این راهکاره
این تکلیف روشن کنه
حالا فک کنید برای همه مشکلاتمون چنین راهکارهای مرحله به مرحله و درست حسابی داشتیم
کسی ک دقدقه اصلاح خودشو داشت انجام میداد جواب میگرفت
دقدقه داریم ک اومدیم میگیم دیگه وگرنه بیکار نیستیم بیایم اینجا هی تایپ کنیم ک
هزاران نفر بیرون دارن هزاران گناه میکنن مهم هم نیست
ما ک مهمه نکنیم میایم اینجا میگیم به پدرمادر و زنمون توهین میکنن
والا بخدا

سلام.
فکر کنم منظور منو اشتباه فهمیدی برادر. من غلط بکنم به همسر یا پدر و مادر کسی توهین بکنم!
چون یه مشکلاتی رو مثال زدید و باهاش روحانیون رو مورد انتقاد قرار دادید. من هم همون مثال هارو تحلیل کردم تا بگم همش تقصیر روحانیون نیست.

خوبه که اینجور حرفا گفته بشه اما منصفانه. نمیشه همه چیزو تقصیر روحانیون انداخت. و ضمنا مخاطب حرفام قبل از شما خودم هم بودم. چون من بیشتر از شما درگیر گناهم.

به هر حال چون منظور من اشتباه برداشت شد فکر میکنم بهتره این بحثو ادامه ندم.

اگر ناخواسته توهینی شد ازتون معذرت میخوام @};-@};-@};-@};-@};-

صندلی;977434 نوشت:
سلام.
فکر کنم منظور منو اشتباه فهمیدی برادر. من غلط بکنم به همسر یا پدر و مادر کسی توهین بکنم!
چون یه مشکلاتی رو مثال زدید و باهاش روحانیون رو مورد انتقاد قرار دادید. من هم همون مثال هارو تحلیل کردم تا بگم همش تقصیر روحانیون نیست.

خوبه که اینجور حرفا گفته بشه اما منصفانه. نمیشه همه چیزو تقصیر روحانیون انداخت. و ضمنا مخاطب حرفام قبل از شما خودم هم بودم. چون من بیشتر از شما درگیر گناهم.

به هر حال چون منظور من اشتباه برداشت شد فکر میکنم بهتره این بحثو ادامه ندم.

اگر ناخواسته توهینی شد ازتون معذرت میخوام @};-@};-@};-@};-@};-

شما بزرگوارید
این حرفا چیه عزیز
همه ما پی اصلاح و خودمون و رسیدن ب کمال انسانیت هستیم و جز دوستی هدف دیگه ای ندارم از این حرف ها

ناگفته هاي ناب;977128 نوشت:
به نام خدا

رهبر
رئیس جمهور
رئیس قوه عدالت خانه
رئیس مجلس شورای اسلامی
رئیس خبرگان رهبری
رئیس مجمع تشخیص

همگی یا روحانی هستن یا روحانی زاده و محصول حوزه علمیه پس چطور ربطی به حوزه نداره؟

سلام@};-

اگر در یادداشت بنده دقت می کردید متوجه منظور می شدید! ما نگفتیم که اصلاً به حوزه مربوط نیست! اتفاقاً تصریح کردیم که حوزویان هم در این قضایا مسئولند اما تمام اشکال و همه مسئولیت کاستی ها و نواقص متوجه حوزه علمیه نیست، بلکه مجموعه ای از عوامل در پیشامد مسائل و مشکلات مقصر و مسئولند. لطفاً یکبار دیگر با چشمان بازتر و دقیق تر یادداشت بنده را مطالعه کنید.

Ali407;977413 نوشت:
مساله بنده هم همین تبلیغ است ، مساله این نیست که اسلام برای مشکلات مردم راه حل ندارد مساله اینجاست که گاهی لازم میشه یک سبک زندگی جدید بر اساس تغییرات جامعه که تضادی با اسلام نداره طراحی بشه که وظیفه شماست . الان که مثلا زنا کردن بسیار راحت تر و سهل تر از ازدواج دائم یا موقت است شما دوستان چه تحلیل و راه کاری برای شناسایی ابعاد این موضوع انجام داده اید ؟
اصلا بیشتر شما درک نمیکنید مشکل چی هست ! طرف تو چه منجلابی گیر کرده همونجور راه کارهای ابدوغ خیاری میدید به طرف
مثلا همین انجمن تاپیک زدن شوهر خواهرم فیلم پورن میبینه کارشناس محترم نظرکارشناسیشون اینه ((" دوستی با خدا پیامبر و شهدا "))
اون کارشناس گرامی اصلا نمیدونه داره چی میگه
یک خواهر زن چجوری دامادشون رو دوست خدا بکنه ؟ اینجوری میگید طرف هم نمیدونه میره بدتر خرابکاری میکنه چون دقیقا توضیح داده نشده که چیکار کن
یا الان در اکثر شهر ها دختران بدحجاب وجود دارند ، حوزه چه کار کارشناسی برای اینکه بفهمه چرا تو مملکت اسلامی که زمان رضاشاه چادر از سر میکشیدن باز مردم رعایت میکردن ولی الان برعکس شده کرده ؟ چه راهکارهایی پیدا کرده؟
طبیعتا حجاب بد نگاه حرام هم پشتشه جوونی که سالهاست چشم چرونی میکنه و معتاد نگاه حرام شده چجوری این عادت بد خودشو ترک کنه ؟ ( اینو پرسیدم گفتن اگه بهت یک میلیارد بدن بازم اون طرف نگاه میکنه ؟ اخه این شد راه حل یا از سر باز کردن ملت )
ما که نمیگیم اسلام نمیتونه حل کنه
خدا که نمیاد برای مشکلات و سوالات مردم هی جبرئیل نازل کنه که فلانی این مشکل راهش اینه
شما بس چیکاره اید ؟

اسلام نه تنها برای همه مشکلات و معضلات و سؤالات و ابهامات جدید راه حل دارد که فقها و دین شناسان و عالمان و محققان با تلاش و مجاهدت خود پاسخ همه این سؤالات و ابهامات و راه حل همه مشکلات و معضلات را عالمانه و محققانه تحقیق و تبیین کرده و در قالب سبک زندگی دینی در اختیار همگان قرار داده اند. از طرق مختلف، نشریات، رسانه های شنیداری و دیداری، خطابه ها، جلسات گفتگو و نقد و بررسی، مقالات و کتاب و منبر و سخنرانی و از طریق حلقه ها و کانونهای مختلف معرفتی قبل و بعد از ازدواج، ده ها هزار ساعت و جلسه سبک زندگی درست دینی و راهکارهای خروج از معضلات و مشکلات گفته و بیان و یا به تصویر کشده شده است. و شما غیرمنصفانه با تکیه به یک یا دو پاسخ، می خواهید اساس اینهمه تلاش و مجاهدت علمی و تحقیقی را در موضوعات مورد نیاز مردم و جامعه نادیده بگیرید؟!

البته نمی توان این رویکرد شما را حمل بر عدم اطلاع گذاشت یا اینکه گمان کنیم شما اهل مطالعه نیستید و نادانسته چیزی را اذعان می کنید، و البته بیان علت و دلیل رویکردتان نیز ضرورتی ندارد! ضمن آنکه گفتیم تبیین و تحقیق و تبلیغ و ترویج نیازها و ضرورت های معرفتی سبک زندگی صحیح دینی فراوان انجام شده، البته کاستی ها و نارسایی هایی هم بوده می توانسته بیشتر و اثرگذارتر باشد اما معتقدیم و تکرار می کنیم به همان سطح و میزان که انجام و ارائه شده اگر مردم برای عمل به دستورات دین الهی و ارشادات عالمان دینی به نیمی از انچه فراگرفتند اهتمام داشتند اوضاع زندگی مردم و جامعه ما خیلی بهتر از چیزی می شد که مشاهده می کنیم.

Ali407;977413 نوشت:
درسته ولی سهم شما رو در نظر بگیریم برخی از شماها جز اینکه بگید ازدواج خوبه کار خاص دیگه ای نمیکنید. و تجویز ازدواج به تنهایی برای رفع مشکلات جنسی برای افرادی که درگیر مشکلات شدیدتری هستند نتیجه اش میشه آمار طلاق فعلی در جامعه ما که ظاهرا اکثرش هم بخاطر مسائل جنسی هست .
یا مثلا در مورد زیاد بچه دار شدن گفته میشه ملت میگن پول نداریم میگید خداکریمه ، این که درسته ولی من تا حالا نشنیدم کسی بگه زیاد بچه دار میشید عیبی نداره ولی دوبرابر بچه به زنتون برسید تا دندوناش و استخوناش و ... خراب نشه
نتیجه اش میشه مادرها و مادربزرگهامون که از وقتی چش باز کردن حامله بودن الانم که پیر شدن زانو درد و دندون خراب و هزارتا چیز دیگه.
اگه اعتقاد به کم کاری خودتون ندارید میتونم براتون صدها مثال این چنینی بزنم که فقط و فقط تقصیر شما دوستان حوزه بنده هست
حرف زدن اسونه و نمیگم کار ساده ای هست این کارها ولی غرب رو اگه ببینید متوجه میشید که خیلی ازشون عقب هستید
چرا ؟
اون ها باید 180 درجه کار کنن
شما به 90 درجه هم نمیرسه کارتون
یعنی چی ؟
یک ماجرایی هست که طرف 40 50 نفر رو میاره تو خونش و تمام اونها با زنش زنا میکنن ، خود شوهره فیلم میگیره از دونه دونه اینها و اخرش هم اعلام میکنه که زنش توسط یکی از این 50 نفر باردار شد !!!!!!!!! ( مدرک هم دارم برا اثباتش )
این که یک جامعه رو به این جا برسونی سخت تره یا اینکه ملت رو قانع کنی با کسی که دوست دارن ازدواج کنن و برن سره خونه زندگیشون ؟
این که یک مرد رو به جایی برسونی که غیرتش رو از بین ببری و کاری کنی خودش سکس زنش بشه فانتزی براش و مقدماتشو فراهم کنه سخت تره یا اینکه یک مرد رو کاری کنی غیرتش اجازه نده زنش بدحجاب بیاد بیرون ؟
شما تاحالا رفتی ببینی برای نوجوان های ما دارن همین نسخه رو میپیچن ؟
چجوری ؟
نوجوان ما در اوج نیاز جنسی چون راه درست و راحتی برای تخلیه نیازش وجود نداره و در پاسخ به سوالش گفته شده پیاز نخور ! طبیعیتا میره سایت های پورن و داستان های س.سی ، یکی از این سایت ها رو که اسمشو نمیگم اگه بری سر بزنی داستان هاش 90 درصد اینه که زنشون رو .... یا زنای با محارم ....
چند سال پیش تمام محتویات اون سایت ها س.س از عقب بود
الان به وفور همین س.س از عقب بین دوست دختر پسرها انجام میشه ، میتونید برید تو جامعه از جوونا بپرسید.
چند سال دیگه دیدید زنای محصنه ای که شوهره خودش طرفو اورده زنشو ... تعجب نکنید و شما مقصرید چون احتمالا بیشترتون اصلا از این چیزا خبر ندارید و فک میکنید مملکت گل و گلابه
اون ها میان کاری میکنن ادم از فطرتش کیلومترها فاصله میگیره و از حیوان هم پست تر میشه و شما هنوز تو دودوتا چهارتا موندید
حرف هم میزنیم میگید فلان ایت الله چی بود پس
شما خودتون چی بودید اون ایت الله الان اجرشو از خدا داره میگیره

ازدواج یک راه حل اساسی برای رفع نیاز طبیعی و واقعی انسان است که خدای حکیم از طریق دین و آخرین و کاملترین آن یعنی اسلام عزیز پیش پای بشر قرار داده و البته ازدواج توجه به مجموعه ای از عوامل و موانع است، نه اینکه ازدواج را فقط یک توصیه و دستور و عمل منفرد و بدون پیش نیاز و اصول و فروع بدانید که معمولاً این توصیه ها و مجموعه عوامل توسط عالمان و محققان دینی از لابلای آیات و روایات و سیره و سنت معصومان و دستورات دینی (شرع و عقل) استخراج و در اختیار طالبان قرار داده شده اما متأسفانه بسیاری یا بدون آگاهی و توجه به لوازم آن و فقط برای اطفاء شهوت به این سنت الهی و نبوی اقدام می کنند و یا به امر ازدواج فقط بعنوان عاملی برای رفع نیاز جنسی و یا بوالهوسی و به خدمت گرفتن زن می نگرند فلذا بدلیل عدم آگاهی و تربیت نایافتگی شخصیتی و اخلاقی نتیجه ای جز شکست و اختلاف و طلاق و یا گرفتاری در همان تن دادن و تداوم بخشیدن به بوالهوسی ها ندارند.
اسلام با هزاران دستورالعمل عملی، اخلاقی و تربیتی برای کنترل شهوات و هوای نفس هم برای قبل و بعد ازدواج برنامه دارد و با این حال، مظلوم است چون عمل کنندگان به دستورات دینی و اخلاقی در اقلیت اند و تبعیت کنندگان هوا و هوس و اسیران در شهوت و دنیاپرستی در اکثریت اند. با این حال چگونه انتظار دارید زندگی ها و عمل و رفتار مردم و جامعه تمیز و پاکیزه و سالم باشد؟ مگر در طول تاریخ با وجودیکه انبیاء و اوصیاء الهی دقیق و عمیق و ناب ترین معارف و دستورات عملی برای خودسازی و سبک زندگی پاک و الهی را با قول و عملشان در اختیار ابناء بشر قرار می دادند اما بسیار کم بودند پیروان صادق راه و صراط مستقیم توحید و در نقطه مقابل پیروان طاغوت و مسیر ضلالت و گمراهی اکثریت غالب بوده اند؟

بله در امر جمعیت هم همین داستان حاکم است وقتی خدای حکیم و دانا و توانا که امر روزی بندگانش در عهده اوست و به همه ابعاد مسأله و خیرات و برکات آن واقف تر است ما را از کشتن اولاد برای ترس از روزی نهی می کند (چه کشتن فرزند فعلیت یافته و چه فرند بالقوه (نطفه)) نگاه کنید به عمل عموم مردم که دچار توهم عدم توانایی در کسب روزی و ناتوانی در تربیت شده اند و حال آنکه هم اعطای روزی و هم تربیت در عهده حضرت اوست. پس آیا جز اینست که رویکرد و عملکرد ما در این مسأله شائبه کفر و شرک دارد! کفر به اینکه گویا خدا به حال بندگانش واقف نیست و یا قدرت تأمین نیازها و تربیت آنها را ندارد و شرک به اینکه گویا روزی ما در تکفل و عهده او نیست و ما با تلاش و کوشش خودمان و از جای دیگری بسته به سرمایه هامان کسب روزی می کنیم! ما عموماً در ایمان و معرفت مان گرفتار طاغوت هستیم و از توحید فرسنگ ها فاصله گرفته ایم و مادامیکه همین حال و حکایت ما باشد سرنوشتی جز حرمان و سختی و محدودیت و تنگنا در انتظار ما نخواهد بود. در این قضیه در طول سالیان دراز تاریخ اسلام بارها و بارها این مجموعه معارف بنحو تبیین و اعتبار برای ما بیان شده اما حقیقت این است که: ما اکثر العبر و اقل الاعتبار ... خرافاتی نظیر اینکه هر فرزند دندانها و سلامتی مادر را سلب می کند نیز ساخته اذهان مریض و مغفول است. بلکه اتفاقاً پیروی از طبیعت فرزندآوری که جزو قابلیت های مادرانه است چه بسا بدلیل اجابت کردن طبیعت و مکانیسم وجودی مادر فراهم آورنده سلامتی مادر است و استفاده از روشهای پیشگیرانه که مخالف و معارض طبیعت وجود مادر است، سیستم جسم و روح مادر را دچار اختلال می سازد! (دقت کنید)

بله معتقدیم که عموماً پیروان جبهه حق چنانکه در روایات هم اشاره شده در تلاش برای تحقق حق مسلم خودشان فشل و تنبل و ضعیف عمل می کنند و البته باطل گرایان و دشمنان دین و بشریت در باطل خودشان محکم و استوارتر هستند. که این رویکرد قابلیت بازنگری جدی دارد هم خواص و هم عوام باید در روش و عملشان متنبه شوند.

متأسفانه طبیعت انسانی و تبعیت هوای نفس در همه تاریخ بر حقیقت انسانی و ارزشهای الهی و معنوی انسان غلبه داشته زیرا بنحو طبیعی تمایل انسان به طرف بُعد پایینی (طبیغت و شهوات) است و برای صعود و کمال و مبارزه و مقابله با هوای نفس نیازمند متور متحرکه معرفت و ایمان و تقواست. فلذا اینکه متأسفانه عموم جامعه به سمت و سوی شهوات و زیاده خواهی تمایل بیشتری نشان می دهند مستقیماً از فقدان مجموعه عظیم معارف و دستورات دین و کمبود تلاش عالمان و محققان و مبلغان دینی ناشی نمی شود بلکه بیشتر ریشه در بی توجهی و غفلت همگان و تبعیت هوای نفس دارد.

سخن در این مقوله بسیار است ... به همین اندازه بسنده می کنیم که اگر در خانه کس است/یک حرف بس است.

موفق باشید ...@};-

سلام علیکم
.
واقعاََ بی انصافی هست,همه رو به یه چوب راندن!
ما بعضاََ کم کاری خودمون رو گردن جامعه,دولت,حوزه و...میندازیم,بله اینها هم مسئولند ولی تا یه حدی

تا حرف مهریه میشه نیت 124,000 یا 72 یا 114 و...می کنند! تو واقعاََ اگر قصدت نیت هست چرا به نیت یکتایی خداوند 1 دونه سکه مهر نمی کنی مگه پایه و اساس دین ما لا اله الا الله نیست,چه نیتی بهتر از این!
ولا نه به این 1 سکه نه به اون 1000 تا هر چقدر که می تونی,آخه مگه مرض داری وقتی نمی تونی زیر با 70 سکه بری قبول میکنی حالا کی داده کی گرفته

برادر عزیز,هم دادن هم گرفتن

اصلاََ مردم حالا برای خودشون و خوشبختی خودشون زندگی نمی کنند برای دیگران زندگی می کنند برای حرف مردم یخچال 4 در میگره یا تلویزیون 5 متری اسمش رو هم گذاشتن آبروداری!!!
یا حتماََ باید مبل و...چی بخرن
خدایی اینا رو اسلام گفته ولا هنوز تلویزیون خونه ما از همین قدیمی هاست توش فیلم هم نگاه می کنیم هر وقت داشتیم بهترش رو میگیریم

توجیه کارهاشون هم شده مردم الان فرق کردند,پسرهای حالا اینطوری دخترهای حالا اینطوری نه نمیشه حالا سبک زندگی عوض شده
یخچال 4 در با 1 در چه فرقی میکنه
نه آخه حرف مردم چی میشه پس باید یه چیزی باشه تو سر هم بکوبن بله دیگه باید آبرو داری کرد

غیر چشم هم چشمی هیچی نیست یه زندانی درست کردیم برای خودمون یه سری توجیه هم براش ساختیم تا خودمون رو قانع کنیم.

مگه خوارج زمان حضرت علی قبول نکردند اشتباه کردند؟بله قبول کردند
ولی برای توجیه کار خودشون گفتند تو (امام علی) هم باید توبه کنی برای ماس مال کردن کار خودشون می خواستند حضرت رو مجبور کنند به قبول کار نکرده

ازدواج و زندگی بخشی مربوط به خود آدم هاست بخشی هم مربوط به جامعه و جامعه ما هم از آدم ها تشکیل شده

همون بخش خودمون رو هم درست نکردیم

سعید مسلم;977565 نوشت:
سلام علیکم
.
ما بعضاََ کم کاری خودمون رو گردن جامعه,دولت,حوزه و...میندازیم,بله اینها هم مسئولند ولی تا یه حدی

تا حرف مهریه میشه نیت 124,000 یا 72 یا 114 و...می کنند! تو واقعاََ اگر قصدت نیت هست چرا به نیت یکتایی خداوند 1 دونه سکه مهر نمی کنی مگه پایه و اساس دین ما لا اله الا الله نیست,چه نیتی بهتر از این!
ولا نه به این 1 سکه نه به اون 1000 تا هر چقدر که می تونی,آخه مگه مرض داری وقتی نمی تونی زیر با 70 سکه بری قبول میکنی حالا کی داده کی گرفته

برادر عزیز,هم دادن هم گرفتن

اصلاََ مردم حالا برای خودشون و خوشبختی خودشون زندگی نمی کنند برای دیگران زندگی می کنند برای حرف مردم یخچال 4 در میگره یا تلویزیون 5 متری اسمش رو هم گذاشتن آبروداری!!!
یا حتماََ باید مبل و...چی بخرن
خدایی اینا رو اسلام گفته ولا هنوز تلویزیون خونه ما از همین قدیمی هاست توش فیلم هم نگاه می کنیم هر وقت داشتیم بهترش رو میگیریم

توجیه کارهاشون هم شده مردم الان فرق کردند,پسرهای حالا اینطوری دخترهای حالا اینطوری نه نمیشه حالا سبک زندگی عوض شده
یخچال 4 در با 1 در چه فرقی میکنه
نه آخه حرف مردم چی میشه پس باید یه چیزی باشه تو سر هم بکوبن بله دیگه باید آبرو داری کرد

غیر چشم هم چشمی هیچی نیست یه زندانی درست کردیم برای خودمون یه سری توجیه هم براش ساختیم تا خودمون رو قانع کنیم.

مگه خوارج زمان حضرت علی قبول نکردند اشتباه کردند؟بله قبول کردند
ولی برای توجیه کار خودشون گفتند تو (امام علی) هم باید توبه کنی برای ماس مال کردن کار خودشون می خواستند حضرت رو مجبور کنند به قبول کار نکرده

ازدواج و زندگی بخشی مربوط به خود آدم هاست بخشی هم مربوط به جامعه و جامعه ما هم از آدم ها تشکیل شده

همون بخش خودمون رو هم درست نکردیم

با سلام و عرض ادب و احترام

همه چیز از خود آدم شروع می شه

موقع عقد گفتم کی داده کی گرفته پس بکنید عندالاستطاعه!!!!!

برای مجلس عروسی هم گفتم یه شبه دیگه 5 میلیون خرج کنی یا 50 تومن فرقی نداره پس همون 5 تومن خرج میکنیم!!!!

یک بار شجاعت پیدا کنیم و به حرف مردم نه بگیم

شب سر آسوده زمین میزاریم

و مجبور نیستیم به قسط و قرض و وام و مهریه و... فکر کنیم و بی خوابی بکشیم ...

در پناه حق تعالی

Ali407;976327 نوشت:
چه مشکلی ؟
[-(
Beee

هرچی راهی داره
کافی بود بخوام !

چند وقت پیش درمورد تلسکوپ جیمزوب میخوندم ([=Roboto]https://goo.gl/FT1ejW)

اینام بیکارنا
همه شون

مشکل اکثر انسان ها این هست که همیشه میخوان توپ رو بندازن تو زمین مقابل

هر مشکلی از خود ما شروع می شه

چون ما همه رو مقصر می دونیم به جز خودمون

هممون می گیم :

شیخ مقصر
مردم مقصر هستن
دولت مقصر

اما من مقصر نیستم!!!!

من اختیار دارم پس مقصر من هستم ، نه بقیه ...
-------------------------------------------------------------------

همه ما میدونیم ائمه با حداقل ها زندگی رو شروع کردن ودنبال تجمل و مهریه ان چنانی و ... نبودن و اکثرا هم با کنیز ها ازدواج می کردن

الان هم انسان هایی هستن که حاضر هستن با حداقل ها زندگی کنن

آقایون می تونن برن از مناطق محروم زن بگیرن

فقرا شاید کلاس نداشته باشن اما ایمان دارن ...

و مهم ترین مساله در ازدواج ایمان هست ...

برای شروع زندگی هم می شه در همون مناطق محروم و با حداقل ها زندگی رو شروع کرد

انتخاب ... انتخاب ... انتخاب

حرف مردم فقط حرف هست

این ما هستیم که به حرف مردم اعتبار می دیم و اون رو بالاتر از حرف خدا و ائمه حساب میکنیم

پس من مقصر هستم

هر مشکلی که توی زندگیم هست

مقصرش من هستم ...

در پناه حق تعالی

راستش پاسخی که جناب مشکور دادند تا حدود زیادی منطقی و درست حسابی و قشنگ بود و خیلی خوشم اومد از حرفشون و تنها پاسخی بود به نظرم که این بحث رو یک قدم رو به جلو برد از ادب و احترام ایشون هم تشکر میکنم
من نمیخواستم تا چند روز پاسخ بدم تا کاملا به این موضوع فکر کنم و بررسی کنم پاسخشون رو تا بحث های ابدوغ خیاری نشه و چهارکلام حرف حساب بزنیم
منتها پاسخ سایر دوستان باعث شد ک چند تا نکته رو بگم

نقل قول:
پس من مقصر هستم
هر مشکلی که توی زندگیم هست
مقصرش من هستم ...

این حرف نه منطقی هست و نه درست چون اگه پست های قبلی این تاپیک رو بخونید گفتن پدرمادر طرف درست تربیت نکرده مشکلاتی که داری بخاطر اونه ( حرف من نیست حرف دوستان دیگه هست )
پس اون بچه مظلوم یمن و سوریه که میزنن منفجرش میکنن
پدرمادرشو کشتن و هزاران ظلم دیگه و مشکلات دیگه
حتما اون هم تقصیر خودشه !!!!

نقل قول:
الان هم انسان هایی هستن که حاضر هستن با حداقل ها زندگی کنن
آقایون می تونن برن از مناطق محروم زن بگیرن
فقرا شاید کلاس نداشته باشن اما ایمان دارن ...
و مهم ترین مساله در ازدواج ایمان هست ...

ارتباط دادن فقر با ایمان صحیح نیست ، یه سرچ ساده هم کافیه که کاملا متوجه بشید هرکی فقیر باشه لزوما با ایمان نیست.

نقل قول:

بله ما نمیگیم همه عالم و آدم مقصر هستند چون ما خطا کردیم تو زندگیمون اصلا موضوع بحث این نیست . شاید منظور رو متوجه نشدید.

دوباره سلام.
دوستانی که نظر میزارید لطفا این رو در نظر داشته باشید.
فکر میکنم استارتر منظورش این نیست که مقصر کار هایی که کرده حوزه هست.
حرف ایشون انتقادی هست نسبت به حوزه که چرا در بعضی مسائل کم کار هست. پس مشکل ایشون و مسئله تاپیک کار های ایشون نیست. مسئله تاپیک کم کاری حوزه هست. بحث رو به این سمت بکشونین تا با نیت آقای علی همخوانی پیدا کنه.

Ali407;977582 نوشت:

این حرف نه منطقی هست و نه درست چون اگه پست های قبلی این تاپیک رو بخونید گفتن پدرمادر طرف درست تربیت نکرده مشکلاتی که داری بخاطر اونه ( حرف من نیست حرف دوستان دیگه هست )
پس اون بچه مظلوم یمن و سوریه که میزنن منفجرش میکنن
پدرمادرشو کشتن و هزاران ظلم دیگه و مشکلات دیگه
حتما اون هم تقصیر خودشه !!!!

بدون شک خواننده این مطالبی که بنده نوشتم یه بچه بدون اختیار سوری و یمنی نیست

مخاطب کلام بنده انسانی عاقل و بالغ و مختار و مکلف هست

کسی که به جای تربیت نفسش یا همون جهاد اکبر به در و دیوار و زمین و زمان بد و بی راه میگه

اما به این فکر نمی کنه که مقصر شاید خودم باشم!!!

Ali407;977582 نوشت:

ارتباط دادن فقر با ایمان صحیح نیست ، یه سرچ ساده هم کافیه که کاملا متوجه بشید هرکی فقیر باشه لزوما با ایمان نیست.

بنده نگفتم برید در یه خونه یه فقیر رو بزنید دست دخترش رو بگیرید ببرید همون روز محضر عقدش کنید!!!!

گفتم به جای اینکه از گرونی و هزار و یک چیز دیگه گلایه کنید

برید از یه خانواده متدین فقیر دختر بگیرید

(و البته قبلش باید به شناخت کافی از طرف مقابلتون برسید ...)

Ali407;977582 نوشت:

بله ما نمیگیم همه عالم و آدم مقصر هستند چون ما خطا کردیم تو زندگیمون اصلا موضوع بحث این نیست . شاید منظور رو متوجه نشدید.

برداشت بنده این بود تو کلام شما که همه مقصر هستن که الان جوون ها نمی تونن زن بگیرن به جز خود جوون ها!!!!

طبق روایات تفقه وظیفه همه مردم هست نه فقط ملا ها!!!!

که همه تقصیر ها رو می ندازید گردن ملاها

اگر ملا ها هم خطا کار هستن مقصر ما هستیم

که دینمون رو تمام و کمال دادیم دستشون

و فکر کردیم دین و خدا و پیامبر در ملا بودن خلاصه میشه !!!

«لاخیر فی من لا یتفقه من اصحابنا یا بشیر ان الرجل منکم اذا لم یستغن بفقهه احتاج الیهم فاذا احتاج الیهم ادخلوه فی باب ضلالتهم و هو یعلم » ;

خیری نیست در آن گروه از اصحاب ما که تفقه در دین نمی کنند. ای بشیر! اگر یکی از شما به مسایل دینی اش آشنا نباشد به دیگران محتاج می شود و زمانی که به آن ها نیازمندشد آن ها ناخواسته او را در وادی گمراهی خود وارد می سازند.

«لست احب ان اری الشاب منکم الا غادیا فی حالین: اما عالما اومتعلما» (8) ; دوست ندارم یکی از شما جوانان را ببینم; مگر دریکی از دو حال: یا دانا یا در حال یادگیری و دانش اندوزی.

امام صادق (سلام بر او) : اگر جوانی از شیعیان را نزد من بیاورند که در دین تفقه ندارد، او را تادیب می کنم.

در پناه حق تعالی

مشکور;977460 نوشت:
بله معتقدیم که عموماً پیروان جبهه حق چنانکه در روایات هم اشاره شده در تلاش برای تحقق حق مسلم خودشان فشل و تنبل و ضعیف عمل می کنند و البته باطل گرایان و دشمنان دین و بشریت در باطل خودشان محکم و استوارتر هستند. که این رویکرد قابلیت بازنگری جدی دارد هم خواص و هم عوام باید در روش و عملشان متنبه شوند.

جناب مشکور مجددا از پاسخ درست و جذاب شما تشکر میکنم .
و از اینکه شما هم قبول دارید که بسیاری از ماها کم کاری میکنیم خوشحالم . حالا کم کاری چه به قول دوستمون شروحیل از جانب مردم باشه که علم دین نمی آموزیم چه از جانب روحانیون و ...

منتها حلقه گم شده ای که در پاسخ های شما دوستان دیده نشد و بارها من ذکر کردم ولی کسی منظورم رو نگرفت که هیچ فکر کردند بنده و خانواده ام یک مشت گناه کار کثیف هستیم که بنده رو یهو جو گرفته و اومدم مشکلات زندگیمو انداختم گردن آخوند ها (که اصلا بحث شخصی نیست بارها گفتم ) این هست که شخصی که از وسط راه قصد داره وارد دین بشه . همه ماها به هر دلیلی اشتباهاتی داشتیم که باعث شده از خدا دور بشیم .
مثل بسیاری از دختران بدحجابمون
مثل بسیاری از مردهای متاهل خیانت کارمون که توبه کردند
مثل بسیاری از جوونهای معتاد به استنما
مثل اقایون معتاد به نگاه حرام
مثل خیلی از جوونهایی که لذت دوست دختر و دوست پسر رو درک کردند
مثل خیلی از افرادی که مثلا به دروغگویی عادت دارند و ...

برای این افراد فکر میکنم هیچ راه کار کارشناسی و علمی ایجاد نشده ، بسیاری از راهنمایی هایی هم که میشه به اینها همینجوری هست و هیچ بررسی دقیقی از وضعیت شخص نمیشه درصورتی که شما مریض میشی میری دکتر کامل معاینه میشی میری مشاوره کاملا انالیز میشی و بعد راه حل میدن بهت
اما پیش عالم دین میری این اتفاق نمیوفته . چون معمولا بررسی نمیشه وضعیت گذشته فرد یا روحیاتش یا چیزهای دیگه که باعث شده این گناه ها رو انجام بده چی هست و به اعلام یک راهکار ساده که معمولا جوابگو نیست بسنده میشه درصورتی که در روانشناسی برخی مشکلات رو مرحله به مرحله و آرام آرام حل میکنند . گناهی که سالهاست در وجود برخی آدم ها نهادینه شده رو نمیشه با یک جمله و با یکبار حرف زدن ترک داد. چند درصد از روحانی های عزیز ما در مسجدی که برای نماز تشریف میبرن به فکر مشکلات اخلاقی نمازگزارانشون هستند و به یک منبرساده یا بیان چهارتا احکام جهت حلال شدن پولی که میگیرند اکتفا نمیکنند ؟

گفته های این دوستمون رو از زاویه ای دیگر نگاه کنید به صحت حرف من میرسید :

نقل قول:

برای اینکه دختربچه های ما به حجاب اعتقاد پیدا کنند و این موضوع بجای ارایش و خودنمایی در وجودنشون نهادینه بشه چه کار فرهنگی انجام دادیم که الان گشت ارشاد راه میندازیم و تو کوچه خیابون به ناموس مردم گیر میدیم که چرا حجابتو رعایت نکردی ؟
این کلیپ که تازگی منتشر شده : https://www.aparat.com/v/89HRZ
کاری به راست و دروغ ، دزد بودن یا نبودن و ... ندارم
اصل گشت ارشاد اوج هنر ما در مورد کارفرهنگی در مورد حجاب هست که نتیجه ای برعکس داده بنابر هزاران دلیل و مدرک
هنگامی که باید کار کنیم نمیکنیم بعد میخوایم درختی که کج رشد کرده رو به زور یا با چهارتا جمله راست کنیم غافل از اینکه وقتی بچه بود یه دسته بیل میبستیم به این نهال صاف میرفت بالا کج نمیشد.
در توجیه هم میگیم پدرمادر
بچه مگه مدرسه نمیره ؟
بله تو مدرسه هم چادر اجباری نهایت فرهنگ سازیمونه

بخدا کاری نکردیم دوستان
همه مون کاری نکردیم
توجیه نکنید
صغری کبری نکنید
اگه شما روحانی های این مملکت جای بسیاری از کارها روی شغل اصلیتون با نگاه باز تر فعالیت میکردید جامعه خیلی بهتر بود
تریبون دست شماست مگه محرم رو که براش تلاش کردید و زحمت میکشید هرسال براش کم اثر داشته ؟ مگه از همین ایران میلیونی مردم نمیرن کربلا ؟ چه دلهایی بخاطر امام حسین نلزیده و طرف آدم نشده ، چه حاجت ها که روا نشده ، چه اشک هایی باعث ریخته شدن گناهان هزاران انسان نشده ؟ مگه هدف شما غیر از اینه ؟ ( اصلاح جامعه ) اگه این عزاداری ها رو به هر قیمت که بود زنده نگه نمیداشتید الان اسلامی وجود داشت ؟ اره عزاداری برای امام حسین رو با کمک خدا شما روحانیون و اخوندها زنده نگه داشتید و نتیجش شده این چیز زیبا.
تو زمینه های دیگه هم خداوکیلی اینقدر قوی کار کردید انصافا ؟
وقتی حرف شما درسته که چیزی رو براش زحمت بکشید و نتیجه نگیرید . ( که باز هم احتمالا روش اشتباه بوده که نتیجه نداده ) وقتی اصلا تلاشی نشده یا تلاش صورت گرفته کم بوده چه انتظاری دارید.
چند درصد مدارس ما روحانیونی دارند که برای دانش اموز ها کلاس بگذارند و از مضرات استمنا و فیلم مستهجن و دوست دختر براشون بگویند و تلاش کنند مدرسه جای تخلیه انژی بچه ها باشه و نتیجه نگیرند بعد شاکی باشند که چرا اینجور شد ؟!
مساله اینجاست که معمولا دوستان برای کار انجام نشده انتظار دارند. خصوصا اینکه دشمن در جهت عکس با ده برابر قدرت درحال کار کردن روی مردم هست . با این شرایط اینکه مردم مسلمان هستند وهنوز نماز میخوانند و روزه میگیرند و شهید میدهیم نشانه ای برای تمایل مردم به دینداری هست با وجود کم کاری دوستان پس توپ رو در زمین مردم نیندازیم چون تریبون ، حکومت ، پول کشور دست شماست و قدرت دارید.

ali407;978143 نوشت:
صغری کبری نکنید
اگه شما روحانی های این مملکت جای بسیاری از کارها روی شغل اصلیتون با نگاه باز تر فعالیت میکردید جامعه خیلی بهتر بود

با سلام و عرض ادب

مشکل از همین جا شروع شد

دین به شغل ومنبع درآمد تبدیل شد

این درآمد از کجا تامین می شه؟؟؟

از من و شما !!!!

پس باز هم به خودمون بر میگرده ...

روحانیت رو به عنوان یه شغل قبول کردیم

و هنوز هم به چشم شغل بهش نگاه میکنم

[SPOILER] به نقل از ابن عبّاس-: پيامبر خدا، هر گاه به كسى مى‏ نگريست و او در چشمش خوش مى ‏افتاد، مى‏فرمود: «آيا كار و پيشه‏ اى دارد؟». اگر مى‏ گفتند: «نه»، مى‏فرمود: «از چشمم افتاد».گفته شد: اى پيامبر خدا! چگونه چنين است؟ فرمود: «زيرا مؤمن، اگر كار و پيشه ‏اى نداشته باشد، با دينش زندگى مى‏ گذراند».

جالب اینجاست آقایون می گن علوم دینی خیلی سخته خیلی وقت می گیره

یعنی این که یاران پیامبر هیچ کدوم علم نداشتن یا وقت برای دین نمی گذاشتن که هم کار می کردن و هم علوم دینی رو تبلیغ می کردن!!!

مثلا سلمان به جز این که در آمدش از بیت امال به خاطر والی بودنش رو به فقرا می داد

و هم زمان تبلیغ دین می کرد

به شغلی هم مشغول بود و بخشی از اون رو هم به فقرا می داد!!!!!!!!!

احتمالا اون وقت ها روز ها 48 ساعته بودن!!!!!

خوب علومه دیگه هم سخت و و قت گیره

چرا به دانشجو ها شهریه نمی دن ازشون شهریه می گیرن؟؟؟؟

[/SPOILER]

قدرت دست ملاهاست

چون ما به هر کی که ادعا کرد هدفش اسلامه رای دادیم!!!!!

بدون این که فکر کنیم که یزیدو معاویه هم به خودشون می گفتن امیرالمومنین !!!!!

هر کس یه حجت الاسلام و ایت الله کنار اسمش چسبوند و شد امیرالمومنین

ما هم نشستیم داریم نگاه می کنیم و صدامون درنمیاد

این مملکت مگه چند تا امیرالمومنین باید داشته باشه !!!!!

به قول یکی از همین اقایون :

ایران برای اداره امور یه قاره ، به اندازه کافی ملا داره !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

پی نوشت : باز هم ملا بسازید یه چند تا هم بفرستید کره مریخ لازم می شه برای مریخی هایی که حجاب ندارن!!!!!

شروحیل;978149 نوشت:
قدرت دست ملاهاست

یه پستی تو اینستاگرام گذاشتم برای هنگ کردن مخ اقای جهرمی بعد از آمار دادن روحانی ، یکی از همکاران شما که از قضا فامیل ما هم هست و تازه هم معمم شده در حمایت از دولت مطبوعش این پاسخ رو گذاشتند.

این پست ها و کامنت ها حرف زدن ها رو که آدم میبینه ناخودآگاه این مساله تو ذهنش ایجاد میشه که تو حوزه یکی از چیزهایی که خوب آموزش داده میشه مثل اینکه مغلطه هست !

یک نکته هم اضافه کنم
بنده قبل از ازدواج رفتم مشاوره که مثلا علمی برم جلو
مشاور گرامی فرمودند ازدواج رو بیخیال برو با دخترا دوست شو بفهمی خانوم ها چجوری اند
من زدم بیرون
خانوم بنده روانشناسی میخونه بهش گفتم گفت چون کتاب هایی که میخونیم بر اساس فرهنگ غربی هست و کتاب دانشگاهی که برای تدریس باشه و بر اساس فرهنگ اسلامی باشه نداریم
گفت داریم روانشناسی دین ولی اونم خارجیه

این هم یک نکته دیگه از کم کاری حوزه که گفتم بگم نگید گیر داده به استمنای نوجوون ها
کتاب تدریسی دانشگاهی برای رشته مهم روانشناسی که بر اساس مفاهیم اسلامی باشه نداریم
چرا ؟

Ali407;978240 نوشت:
یک نکته هم اضافه کنم
مشاور گرامی فرمودند ازدواج رو بیخیال برو با دخترا دوست شو بفهمی خانوم ها چجوری اند
من زدم بیرون
خانوم بنده روانشناسی میخونه بهش گفتم گفت چون کتاب هایی که میخونیم بر اساس فرهنگ غربی هست و کتاب دانشگاهی که برای تدریس باشه و بر اساس فرهنگ اسلامی باشه نداریم

این هم یک نکته دیگه از کم کاری حوزه که گفتم بگم نگید گیر داده به استمنای نوجوون ها
کتاب تدریسی دانشگاهی برای رشته مهم روانشناسی که بر اساس مفاهیم اسلامی باشه نداریم
چرا ؟

با سلام

احادیث بسیاری برای نحوه خودشناسی ، انتخاب همسر ، ازدواج و... وجود داره

کتاب های جالبی هم در این موارد نوشته شده که چند تاش رو بنده مطالعه کردم

اما اسمشون رو حضور ذهن ندارم خیلی سال پیش مطالعشون کردم

تو کتاب خونه ها یا کتاب فروشی های مذهبی برید می تونید پیدا کنید چنین مواردی رو که با احادیث این موارد رو توضیح دادن

شروحیل;978252 نوشت:
با سلام
احادیث بسیاری برای نحوه خودشناسی ، انتخاب همسر ، ازدواج و... وجود داره
کتاب های جالبی هم در این موارد نوشته شده که چند تاش رو بنده مطالعه کردم
اما اسمشون رو حضور ذهن ندارم خیلی سال پیش مطالعشون کردم
تو کتاب خونه ها یا کتاب فروشی های مذهبی برید می تونید پیدا کنید چنین مواردی رو که با احادیث این موارد رو توضیح دادن

بله اون رو که میدونم
کتابهای دانشگاهی که استاد ها به دانشجوها اموزش بدن رو منظورم بود نه کتاب های معمولی که فراوان هست در بازار

Ali407;978257 نوشت:
بله اون رو که میدونم
کتابهای دانشگاهی که استاد ها به دانشجوها اموزش بدن رو منظورم بود نه کتاب های معمولی که فراوان هست در بازار

با سلام دانشگاه ها پر از اساتید و دانشجویانی هست که دین زدگی رو روشنفکری میدونن

از نظر اون ها احادیث 1400 سال پیش کاربرد داشته و الان منسوخ شده

اما کلام سقراط و ارسطو که برای چند صد سال پیش از 1400 سال پیش هست قابل قبول هست!!!

متاسفانه بی فکری در روشن فکری خلاصه شده

شروحیل;978260 نوشت:
با سلام دانشگاه ها پر از اساتید و دانشجویانی هست که دین زدگی رو روشنفکری میدونن

از نظر اون ها احادیث 1400 سال پیش کاربرد داشته و الان منسوخ شده

اما کلام سقراط و ارسطو که برای چند صد سال پیش از 1400 سال پیش هست قابل قبول هست!!!

متاسفانه بی فکری در روشن فکری خلاصه شده

گفته شما صحیح ولی بسیاری از استادان هم هستند که اینجور نیستند
بنده خودم از هر ده تا استادی که دیدم 3 چهارتاش مثلا روشن فکر بوده . بسیاری از استادان هستند که تبلیغ دینشون از صدتا روحانی بهتره
همه رو به یه چوب نرونیم

Ali407;978265 نوشت:
گفته شما صحیح ولی بسیاری از استادان هم هستند که اینجور نیستند
بنده خودم از هر ده تا استادی که دیدم 3 چهارتاش مثلا روشن فکر بوده . بسیاری از استادان هستند که تبلیغ دینشون از صدتا روحانی بهتره
همه رو به یه چوب نرونیم

استادی که استادش و مطالعاتش ملاصدرا و ابن عربی و ابن سینا باشه نه علی ابن ابیطالب و نهج البلاغه وائمه و احادیث نمی تونه دین رو درست تبیین کنه

چند نفر رو مثل استاد پناهیان و دکتر ذاکر نایک سراغ دارید که دین رو کاربردی تعریف کنن نه صرفا تعبدی!!؟؟؟

در قرآن دقت کنید

[=IranSans]وَأَنْ تَصُومُوا خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

خود خدا تو قرآن می گه تعبد برای خیر خودتونه نه برای من

اما ما می گیم باید روزه بگیری برای این که نری جهنم یا بری بهشت!!!

نمی گیم برای اینه که معدت سالم بمونه ... جسمت تازه بشه روحت سبک بشه و...

بهشت و جهنم پاداش کارهای ماست نه هدف کارهای ما...

خدا میگه به دستورات دینی علمی نگاه کنید نه صرفا تعبدی ...(ان کنتم تعلمون)

Ali407;978143 نوشت:
برای این افراد فکر میکنم هیچ راه کار کارشناسی و علمی ایجاد نشده ، بسیاری از راهنمایی هایی هم که میشه به اینها همینجوری هست و هیچ بررسی دقیقی از وضعیت شخص نمیشه درصورتی که شما مریض میشی میری دکتر کامل معاینه میشی میری مشاوره کاملا انالیز میشی و بعد راه حل میدن بهت
اما پیش عالم دین میری این اتفاق نمیوفته . چون معمولا بررسی نمیشه وضعیت گذشته فرد یا روحیاتش یا چیزهای دیگه که باعث شده این گناه ها رو انجام بده چی هست و به اعلام یک راهکار ساده که معمولا جوابگو نیست بسنده میشه درصورتی که در روانشناسی برخی مشکلات رو مرحله به مرحله و آرام آرام حل میکنند . گناهی که سالهاست در وجود برخی آدم ها نهادینه شده رو نمیشه با یک جمله و با یکبار حرف زدن ترک داد. چند درصد از روحانی های عزیز ما در مسجدی که برای نماز تشریف میبرن به فکر مشکلات اخلاقی نمازگزارانشون هستند و به یک منبرساده یا بیان چهارتا احکام جهت حلال شدن پولی که میگیرند اکتفا نمیکنند ؟

سلام و تشکر@};-

ببینید دوست عزیز مشکل اساسی در نبود راه حل منطقی و راهگشا نیست بلکه اتفاقاً دین اسلام برای همه مشکلات و تنگناها اعم از فردی و اجتماعی برنامه دقیق و مشخصی دارد از یکسو مشکل در نبود اهتمام جدی و همگانی در رفع مشکلات فردی و اجتماعی و انحطاط و انحرافات عقیدتی و اخلاقی است مردم عموماً نمی خواهند بپذیرند که راه رهایی و خلاصی از عمده مشکلات شان در گرو تعلق خاطر و عمل به دستورات دین الهی و تمسک به سبک زندگی دینی است و از سوی دیگر در عدم توجه و پرداختن به توصیه های نورانی دین در همه ابعادش است. غالباً در عمل به دستورات و فرامین الهی سست و تنبل و فشل و بیشتر تابع امیال و خواسته ها و هواهای نفسمان هستیم. و البته هر کجا که کم می آوریم تقصیر کار را بر عهده دین و متولیان دین می اندازیم.

البته اینها که گفتیم از بار مسئولیتی که بر عهده متولیان دین (اندیشمندان و علما و روحانیت دینی) کم نمی کند بی شک کم کاریهای زیادی هم در این میدان توسط ایشان انجام شده و البته همین کم کاری ها تا حدود زیادی نیز متوجه کم کاری مردم است، مردم ما طالب و پرسشگر نیستند، اگر مردم در هر جایی که هستند از روحانی محل، منبری ها، مبلغین، ائمه جماعات، امام جمعه و دیگر متولیان دین پرسشگری کنند، مطالبات دینی شان را پیگیری کنند، روحانیت بیشتر احساس مسئولیت و تکلیف می کند، متوجه می شود که نمی شود در برابر اینهمه سؤال و پرسش و مطالبه به حداقلها اکتفا کند، باید بروز باشد و با مطالعه دائم پاسخگوی نیاز مردم باشد. اما اگر مردم پرسشگر و مطالبه گر نباشند و به حداقلها اکتفا کنند روحانیت ماف مبلغین و متولیان دین نیز به همان اندازه اکتفا می کنند.

Ali407;978143 نوشت:
برای اینکه دختربچه های ما به حجاب اعتقاد پیدا کنند و این موضوع بجای ارایش و خودنمایی در وجودنشون نهادینه بشه چه کار فرهنگی انجام دادیم که الان گشت ارشاد راه میندازیم و تو کوچه خیابون به ناموس مردم گیر میدیم که چرا حجابتو رعایت نکردی ؟
این کلیپ که تازگی منتشر شده : https://www.aparat.com/v/89HRZ
کاری به راست و دروغ ، دزد بودن یا نبودن و ... ندارم
اصل گشت ارشاد اوج هنر ما در مورد کارفرهنگی در مورد حجاب هست که نتیجه ای برعکس داده بنابر هزاران دلیل و مدرک
هنگامی که باید کار کنیم نمیکنیم بعد میخوایم درختی که کج رشد کرده رو به زور یا با چهارتا جمله راست کنیم غافل از اینکه وقتی بچه بود یه دسته بیل میبستیم به این نهال صاف میرفت بالا کج نمیشد.
در توجیه هم میگیم پدرمادر
بچه مگه مدرسه نمیره ؟
بله تو مدرسه هم چادر اجباری نهایت فرهنگ سازیمونه

بدون شک در طول 40 سال انقلاب، کارهای خوب زیادی انجام شده، کمال بی انصافی است که کارهای خوب انجام شده را نادیده بگیریم آنهم با وجود هجمه تمام عیار دشمنان دین و ملت، اینکه هنوز فضای غالب جامعه ما رنگ و بوی عفت و حیا و تمایل به دین و ارزشها و حجاب را دارد، نشان دینمداری مردم و تمایل اکثریت به حجاب اسلامی است که در صورتها و درجات مختلف جرایان دارد. و البته به یقین می توانست کارهای فرهنگی تبیین حجاب با تکیه بر ادبیات و هنر اسلامی و جلوه های مقبول و آداب و رسوم و سنن و ارزشهای دینی، بومی و با ارتباط چهره به چهره و نزدیک روحانیت و معلمان و مربیان دلسوز با خانواده ها و جوانان بسا تأثیرگذارتر هم باشد.

بی شک، در هر جامعه ای کسانی هستند که به هر دلیلی تحت تأثیر هوای نفس و یا تبلیغات و نفوذ دشمن، بدنبال هنجارشکنی اند و می خواهند روح جامعه را با بدعملی خود آلوده کنند و بی حجابی و بدحجابی را ترویج کنند فلذا اصل ضرورت وجود گشت ارشاد امری انکارناپذیر است اما لازمه آن تعلیم آموزشهای لازم و تنظیم چارچوبهایی برای این امر در کنار کنترل و نظارت است و البته اشتباهات و خطاهایی فردی هم ممکن است توسط برخی مأمورین انجام شود که این نوع برخوردهای سلیقه ای به هبچ وجه مورد تأیید نظام اسلامی و مسئولان امر نیست. اساساً در هر امری خصوصاً در امور مربوط به انسان، هر قدر هم جوانب امر دقیق سنجیده شود احتمال خطا منتفی نیست! بقول معروف املاء نانوشته غلط ندارد. این نهایت بی انصافی است که در اثر برخورد سلیقه ای یک یا چند مأمور تربیت نایافته اصل طرح گشت ارشاد و یا اساس نظام اسلامی و ارزشی زیر سؤال برده شود، بی شک این نوع بی انصافی ها از مکاید و شیطنت های دشمنان دین و معنویت و ارزشهاست.

بحث ضرورت حجاب در جامعه اسلامی پشتوانه دینی و قرآنی و همچنین عقلی دارد که در جای خود بسیار بحث شده و جزو قوانین حکومت اسلامی است، نمی شود حکومت اسلامی بگوییم و بدنبال پیاده شدن احکام دین که حجاب جزو ضروریات دینی است نباشیم این سیاست یک بام و دوهوایی است. البته باید تلاش شود از طریق بکارگیری بهترین و مؤثرترین روشها امر فرهنگ سازی حجاب و بالا بردن آگاهی های مردم نسبت به فوائد حجاب و مضرات و آسیبهای بی حجابی نیز محقق شود. همه مسئولند: از خانواده، مدارس، معلمان، مربیان، آحاد جامعه گرفته تا دولت و عالمان دینی، روحانیت و رسانه ها ...

Ali407;978143 نوشت:
تریبون دست شماست مگه محرم رو که براش تلاش کردید و زحمت میکشید هرسال براش کم اثر داشته ؟ مگه از همین ایران میلیونی مردم نمیرن کربلا ؟ چه دلهایی بخاطر امام حسین نلزیده و طرف آدم نشده ، چه حاجت ها که روا نشده ، چه اشک هایی باعث ریخته شدن گناهان هزاران انسان نشده ؟ مگه هدف شما غیر از اینه ؟ ( اصلاح جامعه ) اگه این عزاداری ها رو به هر قیمت که بود زنده نگه نمیداشتید الان اسلامی وجود داشت ؟ اره عزاداری برای امام حسین رو با کمک خدا شما روحانیون و اخوندها زنده نگه داشتید و نتیجش شده این چیز زیبا.
تو زمینه های دیگه هم خداوکیلی اینقدر قوی کار کردید انصافا ؟
وقتی حرف شما درسته که چیزی رو براش زحمت بکشید و نتیجه نگیرید . ( که باز هم احتمالا روش اشتباه بوده که نتیجه نداده ) وقتی اصلا تلاشی نشده یا تلاش صورت گرفته کم بوده چه انتظاری دارید.
چند درصد مدارس ما روحانیونی دارند که برای دانش اموز ها کلاس بگذارند و از مضرات استمنا و فیلم مستهجن و دوست دختر براشون بگویند و تلاش کنند مدرسه جای تخلیه انژی بچه ها باشه و نتیجه نگیرند بعد شاکی باشند که چرا اینجور شد ؟!
مساله اینجاست که معمولا دوستان برای کار انجام نشده انتظار دارند. خصوصا اینکه دشمن در جهت عکس با ده برابر قدرت درحال کار کردن روی مردم هست . با این شرایط اینکه مردم مسلمان هستند وهنوز نماز میخوانند و روزه میگیرند و شهید میدهیم نشانه ای برای تمایل مردم به دینداری هست با وجود کم کاری دوستان پس توپ رو در زمین مردم نیندازیم چون تریبون ، حکومت ، پول کشور دست شماست و قدرت دارید.

دغدغه های شما بسیار محترم و اصولی است باید به امر فرهنگ سازی و ترویج دین و ارزشها نگاه جدی تری داشته باشیم، این دغدغه ها را مکرر رهبری معظم به همگان گوشزد کرده اند و البته کارهای زیادی هم انجام شده و همان وضعیت های خوبی که داریم نتیجه همان تلاشهاست اما با توجه به اینکه دشمنان ما تمام عیار و با همه وجود دارند علیه اعتقاد و دیانت و ارزشهای ملت ما خصوصاً جوانان، با هنرمندی تمام کار می کنند، خیلی ساده انگارانه است که به این حداقل ها بسنده کنیم بلکه در برابر تهاجم و شبیخون عظیم فرهنگی دشمن، جبهه اسلام و دفاع ارزشها باید با همه ظرفیتش با بکارگیری بهترین و بروزترین روشها بایستد، و در یک جمله کارهای خوب زیادی شده اما علاوه بر اینکه می توانست اثربخش تر باشد کارهای نکرده زیادی هم داریم که باید با همت مضاعف به انها بپردازیم.

موفق باشید ...@};-

شروحیل;978149 نوشت:
با سلام و عرض ادب

مشکل از همین جا شروع شد

دین به شغل ومنبع درآمد تبدیل شد

این درآمد از کجا تامین می شه؟؟؟

از من و شما !!!!

پس باز هم به خودمون بر میگرده ...

روحانیت رو به عنوان یه شغل قبول کردیم

و هنوز هم به چشم شغل بهش نگاه میکنم

سلام@};-

متأسفانه این فبیل مطالب و شبهه افکنی ها جدید نیست و پاسخهای روشن و مشخصی دارد که بنای بر تفصیل نداریم چون بطلان آن یا ریشه در غرض ورزی و یا عدم آگاهی شما دارد! بنظر می رشد شما از مجموعه عظیم وظایف و رسالت های سنگین روحانیت معظم و علما در جامعه اسلامی اطلاع ندارید و یا با اطلاع قصد تخریب نهادهای دینی را دارید. (امیدوارم عدم اگاهی باشد) پر واضح است رسیدن به آن مدارج و مراحل انجام مسئولیت و خدمت به مردم نیازمند تمرکز و تلاش و صرف وقت زیاد است خصوصاً با توجه به اینکه هم گستره دین نسبت به گذشته وسعت غیرقابل مقایسه ای یافته و هم شاخ و برگ بسیاری دارد که لازمه ان کار تخصصی و حرفه ای است. برای توضیحات بیشتر توصیه می کنم لینک زیر را مطالعه کنید:

در آمد روحانیت

شروحیل;978149 نوشت:
قدرت دست ملاهاست

ما بدعملی بعضی از کسانی که به اسم اسلام و در لباس روحانیت فساد کردند را انکار نمی کنیم اما خود شما دارید اعتراف می کنید که این مردم بودند که بدون توجه به توصیه های قران و روایات دینی و هشدارهای پیشوایان راستین و فقهای عظام و عالمان بالله مبنی بر هوشیاری و بصیرت، بدنبال شعار و دروغ و فریب عده ای رفتند و خود همین مردم به بعضی که صلاحیت نداشتند میدان دادند، که بقول امام خمینی (ره) قریب به این مضمون: اگر گفتند یک روحانی دزدی کرده نپذیرید بلکه بگویید دزدی به لباس روحانیت در آمده است.

مردم در هر شرایطی معمولاً دنباله رو خواست و رأی خودشان هستند نه پیرو عالمان و رهبران دینی و در هر پیشامد تحلیل و نسخه پیچی خودشان را دارند و گوششان به دهان علما و رهبران دینی نیست! در تاریخ می بینیم که مثل امیر مؤمنان علی (ع) که حتی برای لحظه ای با معاویه نمی توانست بسازد مردم در همان گذشته و تا زمانه ما می گویند اگر علی (ع) کمی سیاست بخرج می داد و با معاویه کنار می آمد بعداً سر فرصت بساط معاویه را بر می چید؟ و اگر علی (ع) با مثل معاویه کنار می امد مردم چه می گفتند: حتماً نسخه و تحلیل جدیدشان این بود، که این چه حکومت عدلی است که علی (ع) با مثل معاویه سازش کرده و چشم بر ظلم آشکار امویان فرو بسته است؟ و این شرایط در زمان ما نیز حاکم است. حکومت دینی هر طور عمل کند توسط همین مردم که گوششان به دهان رهبرشان نیست مورد قضاوت قرار می گیرند. حکومت دینی، حکومت فقه است و لازمه اجرای دستورات دین الهی آگاهی و تسلط بر دستورات دین الهی است بی شک عالمان دینی بیش از هر دیگری مسئول تحقق آرمانهای حکومت دینی اند و البته این مهم از گردن دیگران ساقط نمی شود. اما روحانیت در این میدان، از مسئولیت بیشتری برخوردار است چنانکه امام خمینی ره فرمود: "اسلام منهای روحانیت اسلام نیست." حال کسانی مخالف حکومت اسلامی هستند،(دشمنان آگاه داخلی و خارجی) مخالف روحانیت هستند به انحاء مختلف می خواهند اسلام و روحانیت و چهره علمای دین را تضعیف کنند، به زعم خودشان برای تضعیف به اسامی مختلفی متمسک می شوند: (حکومت اخوندی)؛ (حکومت ملاها) و نظائر آن ...

و متأسفانه امثال شما که با خود اسلام و عالمان و روحانیت اصیل مشکلی ندارید به تبعیت از انها همان حرفها را ندانسته تکرار می کنید و گمان می کنید که دارید دلسوزی می کنید و حال انکه آسیب و ضربه خودی ها بسا بیشتر و مهلک تر از دشمنان بیرونی است.

موفق باشید ...@};-

Ali407;978240 نوشت:
یک نکته هم اضافه کنم
من زدم بیرون

چرا ؟

سلام مجدد

این مطلب، همان دغدغه رهبر معظم انقلاب بوده و هست که سالها پیش به نخبگان توصیه کردند برای اسلامی سازی علوم قدمی علمی و عملی برداشته شود و متأسفانه این توصیه و دغدغه معظم له نیز مانند بسیاری دیگر از دغدغه ها و هشدرهای ایشان، فقط در محدوده نظریه پردازی و تبیین اختلاف نظرگاه ها متوقف مانده و کاری اساسی و قدمی عملی در این جهت برداشته نشده است. البته باید علل و عوامل این مسأله دقیق بررسی شود تا ناخواسته وارد قضاوت نادرست نشویم.

شروحیل;978267 نوشت:
استادی که استادش و مطالعاتش ملاصدرا و ابن عربی و ابن سینا باشه نه علی ابن ابیطالب و نهج البلاغه وائمه و احادیث نمی تونه دین رو درست تبیین کنه

برای تأثیرگذاری بهتر و عمیق تر هر دو جهت گیری مطالعاتی ضروری است باید یک استاد دینی هم با آیات و روایات دینی و نهج البلاغه و دیگر نصوص دینی آشنا باشد و هم با معارف عقلی و فلسفی که در اندیشه های فلسفی متفکران دینی بیان شده، حتی لازمه پاسخگویی به شبهات جدید ضد دینی آشنایی با اندیشه های فلاسفه و اندیشمندان غیر دینی است.

مشکور;978424 نوشت:
سلام و تشکر

ببینید دوست عزیز مشکل اساسی در نبود راه حل منطقی و راهگشا نیست بلکه اتفاقاً دین اسلام برای همه مشکلات و تنگناها اعم از فردی و اجتماعی برنامه دقیق و مشخصی دارد از یکسو مشکل در نبود اهتمام جدی و همگانی در رفع مشکلات فردی و اجتماعی و انحطاط و انحرافات عقیدتی و اخلاقی است مردم عموماً نمی خواهند بپذیرند که راه رهایی و خلاصی از عمده مشکلات شان در گرو تعلق خاطر و عمل به دستورات دین الهی و تمسک به سبک زندگی دینی است و از سوی دیگر در عدم توجه و پرداختن به توصیه های نورانی دین در همه ابعادش است. غالباً در عمل به دستورات و فرامین الهی سست و تنبل و فشل و بیشتر تابع امیال و خواسته ها و هواهای نفسمان هستیم. و البته هر کجا که کم می آوریم تقصیر کار را بر عهده دین و متولیان دین می اندازیم.

البته اینها که گفتیم از بار مسئولیتی که بر عهده متولیان دین (اندیشمندان و علما و روحانیت دینی) کم نمی کند بی شک کم کاریهای زیادی هم در این میدان توسط ایشان انجام شده و البته همین کم کاری ها تا حدود زیادی نیز متوجه کم کاری مردم است، مردم ما طالب و پرسشگر نیستند، اگر مردم در هر جایی که هستند از روحانی محل، منبری ها، مبلغین، ائمه جماعات، امام جمعه و دیگر متولیان دین پرسشگری کنند، مطالبات دینی شان را پیگیری کنند، روحانیت بیشتر احساس مسئولیت و تکلیف می کند، متوجه می شود که نمی شود در برابر اینهمه سؤال و پرسش و مطالبه به حداقلها اکتفا کند، باید بروز باشد و با مطالعه دائم پاسخگوی نیاز مردم باشد. اما اگر مردم پرسشگر و مطالبه گر نباشند و به حداقلها اکتفا کنند روحانیت ماف مبلغین و متولیان دین نیز به همان اندازه اکتفا می کنند.

جناب مشکور دست مریزاد
بنده خوندم و لذت بردم ولی باز هم شما میفرمایید مردم نمیخواهند.
این صحیح نیست که ما بگوییم اسلام برای مشکلات راه حل ندارد ، راه حل دارد اما بر اساس زمان و صلاحدید باید جایگزین هایی از همان اسلام برای مشکات برگزید. مگر اسلام برای هر مشکل فقط 1 راه حل طراحی کرده و همه باید آنرا اجرا کنند ؟ مثلا مجازات سنگسار به علت حساسیت هایی که داشت و سروصدایی که در تمام جوامع ایجاد میکرد در سال 90 اگر اشتباه نکنم حذف و با اعدام جایگزین شد . من این مساله رو قبول دارم ولی نمیتوانم بپذیرم که روحانیون ما کاری نمیکنند چون مردم طالب نیستند . مگه در اسلام گفته شده هر وقت مردم طالب بودند شما کار کنید ؟ اگر مردم سست نبودن شما پژوهش کنید ؟
باز هم حرف قبلی ام رو تکرار میکنم که شما عزیزان برای کار نکرده انتظار دارید !
اگر اینجور بود که اصلا وجود اسلام و نازل شدن قرآن رو هم باید با این منطق زیر سوال بود چون مردم اون زمان نه تنها طالب نبودند بلکه دشمن هم بودند.
ایا وضعیت جامعه اسلامی ایران از وضعیتی که در زمان امامان معصوم بود بدتر هست ؟ پس چرا آن بزرگواران حتی در زندان هم دست از هدایت مسلمین برنمیداشتند ؟
شما دائما میگویید کارهایی شده کارهایی شده
بله کارهایی شده و تشکر بابت آن ولی بنده فکر میکنم تازه الفبای یک حکومت امام زمانی تعریف شده و اینجور که مشخص هست دائما مشکلات موجود هم گردن مردم انداخته میشه .
الان من خودم یکی از اون مردم
طالب هم هستم
چرا وقتی سوالی میپرسم یا سریعا قضاوت میشوم ( مثل قضاوت هایی که در همین تاپیک در مورد خودم و پدرمادرم و همسرم شد بدون اینکه اصلا به اونها ربطی داشته باشه و بدونن چی هست موضوع ) و خودم کاملا احساس میکنم که اون فرد روحانی یا مذهبی من رو بعنوان یک چیز نجس میبینه که باید سریعا ازش دوری کنه
یا ساده لوحانه و ... ترین پاسخ ممکن رو میگیرم و وقتی هم اعتراض میکنم باز من هستم که محکوم میشم

نقل قول:
برای گرفتن نتیجه بهتر باید بیشتر حرفتو باز میکردی و همینطور ازش راه حل عملی میخواستی تا طرف بهتر راهنماییت کنه. بالاخره روحانی هست امام معصوم نیست که از دلت خبر داشته باشه!

و این موضوع رو بشدت تاکید میکنم که این حرف آخر من باز مساله شخصی نیست بلکه دیگران هم این موضوع رو به خود شخص بنده گفتند و حتی در پاسخ برخی کارشناسان این سایت هم دیدم و کلی فکر کردم که یعنی چی اصلا این پاسخ ؟

مشکور;978426 نوشت:

سلام@};-

متأسفانه این فبیل مطالب و شبهه افکنی ها جدید نیست و پاسخهای روشن و مشخصی دارد که بنای بر تفصیل نداریم چون بطلان آن یا ریشه در غرض ورزی و یا عدم آگاهی شما دارد! بنظر می رشد شما از مجموعه عظیم وظایف و رسالت های سنگین روحانیت معظم و علما در جامعه اسلامی اطلاع ندارید و یا با اطلاع قصد تخریب نهادهای دینی را دارید. (امیدوارم عدم اگاهی باشد) پر واضح است رسیدن به آن مدارج و مراحل انجام مسئولیت و خدمت به مردم نیازمند تمرکز و تلاش و صرف وقت زیاد است خصوصاً با توجه به اینکه هم گستره دین نسبت به گذشته وسعت غیرقابل مقایسه ای یافته و هم شاخ و برگ بسیاری دارد که لازمه ان کار تخصصی و حرفه ای است. برای توضیحات بیشتر توصیه می کنم لینک زیر را مطالعه کنید:

در آمد روحانیت

ما بدعملی بعضی از کسانی که به اسم اسلام و در لباس روحانیت فساد کردند را انکار نمی کنیم اما خود شما دارید اعتراف می کنید که این مردم بودند که بدون توجه به توصیه های قران و روایات دینی و هشدارهای پیشوایان راستین و فقهای عظام و عالمان بالله مبنی بر هوشیاری و بصیرت، بدنبال شعار و دروغ و فریب عده ای رفتند و خود همین مردم به بعضی که صلاحیت نداشتند میدان دادند، که بقول امام خمینی (ره) قریب به این مضمون: اگر گفتند یک روحانی دزدی کرده نپذیرید بلکه بگویید دزدی به لباس روحانیت در آمده است.

مردم در هر شرایطی معمولاً دنباله رو خواست و رأی خودشان هستند نه پیرو عالمان و رهبران دینی و در هر پیشامد تحلیل و نسخه پیچی خودشان را دارند و گوششان به دهان علما و رهبران دینی نیست! در تاریخ می بینیم که مثل امیر مؤمنان علی (ع) که حتی برای لحظه ای با معاویه نمی توانست بسازد مردم در همان گذشته و تا زمانه ما می گویند اگر علی (ع) کمی سیاست بخرج می داد و با معاویه کنار می آمد بعداً سر فرصت بساط معاویه را بر می چید؟ و اگر علی (ع) با مثل معاویه کنار می امد مردم چه می گفتند: حتماً نسخه و تحلیل جدیدشان این بود، که این چه حکومت عدلی است که علی (ع) با مثل معاویه سازش کرده و چشم بر ظلم آشکار امویان فرو بسته است؟ و این شرایط در زمان ما نیز حاکم است. حکومت دینی هر طور عمل کند توسط همین مردم که گوششان به دهان رهبرشان نیست مورد قضاوت قرار می گیرند. حکومت دینی، حکومت فقه است و لازمه اجرای دستورات دین الهی آگاهی و تسلط بر دستورات دین الهی است بی شک عالمان دینی بیش از هر دیگری مسئول تحقق آرمانهای حکومت دینی اند و البته این مهم از گردن دیگران ساقط نمی شود. اما روحانیت در این میدان، از مسئولیت بیشتری برخوردار است چنانکه امام خمینی ره فرمود: "اسلام منهای روحانیت اسلام نیست." حال کسانی مخالف حکومت اسلامی هستند،(دشمنان آگاه داخلی و خارجی) مخالف روحانیت هستند به انحاء مختلف می خواهند اسلام و روحانیت و چهره علمای دین را تضعیف کنند، به زعم خودشان برای تضعیف به اسامی مختلفی متمسک می شوند: (حکومت اخوندی)؛ (حکومت ملاها) و نظائر آن ...

و متأسفانه امثال شما که با خود اسلام و عالمان و روحانیت اصیل مشکلی ندارید به تبعیت از انها همان حرفها را ندانسته تکرار می کنید و گمان می کنید که دارید دلسوزی می کنید و حال انکه آسیب و ضربه خودی ها بسا بیشتر و مهلک تر از دشمنان بیرونی است.

موفق باشید ...@};-

با سلام و عرض ادب

آن مسئولیت های خطیر را علمای قبل از شما همزمان با انجام شغل و درآمد از شغل خود انجام می دادند...

جالب انجاست که آن ها از شما موفق تر بوده اند ...

شما نهایت توانسته اید فرزندانتان را با اجبار مسلمان نگه دارید ...(که بسیاری نیز دین زده شده اند)

آن ها هزاران کافر و مشرک را مسلمان می کردند و همزمان به شغل خود نیز مشغول بودند...

آن چنان می گویید رسالت سنگین که بنده فکر کردم به شما وحی می شود یا در حال هوا کردن اپولو هستید ...

همان ها که به ایشان وحی هم می شد از انجام کار سر باز نمیزدند و کسب درامدشان از زحمت ایشان بود

نه از دین

بد نیست نگاهی به کسانی که هم اکنون به شغل خود مشغول هستند

و هزاران نفر را از ادیان انحرافی به اسلام ناب دعوت می کنند داشته باشید

همان هایی که برای دین اموزی هزینه پرداخت میکنند

نه این که شهریه دریافت کنند...

در ضمن آن ها خمس و وجوهات هم جمع نمی کنند!!!!!

نگاهی به سایت های دین آموزی داشته باشید
با خمس و وجوهات هزینه های ایشان تامین می شود

علاوه بر آن برای دین آموزی هزینه نیز دریافت میکنند!!!!!

این مصداق کامل درآمد زایی از دین است...

در پناه حق تعالی

Ali407;978467 نوشت:
جناب مشکور دست مریزاد
بنده خوندم و لذت بردم ولی باز هم شما میفرمایید مردم نمیخواهند.
این صحیح نیست که ما بگوییم اسلام برای مشکلات راه حل ندارد ، راه حل دارد اما بر اساس زمان و صلاحدید باید جایگزین هایی از همان اسلام برای مشکات برگزید. مگر اسلام برای هر مشکل فقط 1 راه حل طراحی کرده و همه باید آنرا اجرا کنند ؟ مثلا مجازات سنگسار به علت حساسیت هایی که داشت و سروصدایی که در تمام جوامع ایجاد میکرد در سال 90 اگر اشتباه نکنم حذف و با اعدام جایگزین شد . من این مساله رو قبول دارم ولی نمیتوانم بپذیرم که روحانیون ما کاری نمیکنند چون مردم طالب نیستند . مگه در اسلام گفته شده هر وقت مردم طالب بودند شما کار کنید ؟ اگر مردم سست نبودن شما پژوهش کنید ؟

سلام مجدد@};-

وقتی میگوییم اسلام بعنوان آخرین و کاملترین دین الهی برای همه مشکلات راه حل دارد لازمه آن از یکسو تشکیل حکومت دینی و اسلامی است (در پاسخ کسانی که با حکومت اسلامی مخالفند) و از سوی دیگر تلاش اندیشمندان و فقهاء و دانشمندان اسلامی متخصص در همه عرصه های علمی. و البته بی شک گوناگونی راه حل و اختلاف آراء امری طبیعی است و برای هر مشکل نمی شود همه راه حلها و نسخه ها را پیاده و اجرایی کرد بلکه در هر مقطع زمانی بسته به شرایط و اقتضائات موجود باید یک راه حل و نسخه که به اجماع عقلا امت رسیده و با حدود شرعی و دینی منطبق است اجرائی شود. ضمن آنکه گاهی مشکلات بقدری پپیچیده و حساس و توأم با موانع و بحرانهایی هستند که در گام اول باید آن موانع و پیچیدگی ها و گره ها را برطرف نمود تا در گام بعدی بتوان راه حل مسأله را پیاده نمود.

این قضاوت هم نادرست است که بگوییم علما و روحانیت و اندیشمندان متخصص و ارکان مختلف حکومت اسلامی در ساحت های مختلف جامعه کاری نکرده و یا نمی کنند و منتظر مطالبه گری مردم هستند بلکه اگر با دیده انصاف و وجدان به موضوع بنگریم بحمدالله پس از انقلاب کارهای بسیار خوب و مهم و اساسی در همه عرصه ها انجام شده و در حال انجام است و البته نواقص و ضعف ها و کاستی هایی هم بوده و هست که معتقدیم با تحقق نهضت پرسشگری و مطالبه گری و نظارت همگانی بویژه خواص و متنفذین گام مؤثری در جهت رفع کاستی ها و نواقص برداشته خواهد شد.

Ali407;978467 نوشت:
باز هم حرف قبلی ام رو تکرار میکنم که شما عزیزان برای کار نکرده انتظار دارید !
اگر اینجور بود که اصلا وجود اسلام و نازل شدن قرآن رو هم باید با این منطق زیر سوال بود چون مردم اون زمان نه تنها طالب نبودند بلکه دشمن هم بودند.
ایا وضعیت جامعه اسلامی ایران از وضعیتی که در زمان امامان معصوم بود بدتر هست ؟ پس چرا آن بزرگواران حتی در زندان هم دست از هدایت مسلمین برنمیداشتند ؟
شما دائما میگویید کارهایی شده کارهایی شده
بله کارهایی شده و تشکر بابت آن ولی بنده فکر میکنم تازه الفبای یک حکومت امام زمانی تعریف شده و اینجور که مشخص هست دائما مشکلات موجود هم گردن مردم انداخته میشه .

انتظار مطالبه گری مردم برای خلاءها و کارهای نکرده و نقصان و کاستی ها اتفاقاً انتظار منطقی و بجایی است والا کارهایی که انجام شده و یا بطور طبیعی در حال انجام است که به مطالبه گری نیاز ندارد بلکه به نظارت همگانی و نظارت صحیح نهادهای مسئول نیاز دارد تا درست انجام شود. اتفاقاً ظهور اسلام که از مظاهر لطف خاص خدای متعال به بشریت است در پی انتظار عموم مردم و مستضعفان و پابرهنگانی بوده که از ظلم و تباهی کفار و مشرکان و اربابان زر و زور و تزویر به تنگ آمده بودند و این انتظار و فریاد حق طلبانه امری درونی بوده که از علم لایزال الهی مخفی نبوده است، چنانکه در آخرالزمان چنان قلبهای بشریت از ظلم و ستم و بیداد ستمگران و پوشیدگی حق و تاریکی و شبهات به درد می آید که از عمق جانشان نجات و منجی بشریت را می طلبند و همگان (مستضعفین و مظلومان عالم) همصدا و با همه وجود از خدای متعال منجی را مطالبه می کنند تا ظهور منجی محقق می شود.

از جهتی دوران آخرالزمان برای بشریت و حتی برای جامعه اسلامی ما که از همه سو مورد تهاجمات گوناگون اربابان زر و زور و تزویر قرار دارد سخت و دشوارتر است و نگهداشتن ایمان در شرایط زمانه غیبت که به همت سامری های زمان از در و دیوار شبهه و ابهام و تردید می بارد سخت و دشوارتر است و همین وضعیت امر تبلیغ دین الهی را بسا دشوارتر می نماید. با این وجود نباید همین مقدار عزمهای مبارکی که در کشور ما از قلبهای پاک و مؤمنانه مردم شریف ایران اسلامی در تقابل با دشمنان دین و ملت و برای احیاء امر و ارزشهای الهی محقق می شود را کوچک شمرد و بی شک سهم بسیاری از این اقبال و دینداری و شوق و حضور مردم که در مناسبتهای مختلف ایام الله ها اعم از دینی و انقلابی رؤیت می شود از تلاش و مجاهدت علمی و عملی عالمان و اندیشمندان و مبلغان دینی و دستاوردهای مبارکی است که به برکت انقلاب اسلامی محقق شده است.

و البته تا نقطه مطلوب راه درازی در پیش داریم و این انتظار که چون انقلاب کرده ایم و حکومت اسلامی تشکیل شده پس نباید مشکلی داشته باشیم؟! و یا چرا برخی عملکردها با آرمانهای اسلام و انقلاب ناسازگار است؟ و یا فسادها و ریزش هایی که در جامعه اسلامی داریم از کجا نشأت می گیرد؟ و سؤالاتی ازین دست ... پاسخش روشن است زیرا انتظار اینکه در یک جامعه بزرگ به صرف اینکه اسلامی است پس نباید هیچ فساد و سوء استفاده ای باشد انتظار نادرستی است زیرا در هر جامعه ای حتی کوچکترین آنها یعنی خانواده امکان وجود فردی تربیت نایافته یا گمراه منتفی نیست چه برسد به یک جامعه بزرگ و در حکومت با آنهمه شاخ و برگ و ارکان مختلف! و قطعاً هر قدر جامعه بزرگتر باشد آمار سوءاستفاده گران و متخلفات نفوذی و فرصت طلب بیشتر خواهد شد.

و اینجاست که اکتفا کردن به ارکان و نهادهای نظارتی کفایت نمی کند بلکه نظارت و پیگیری و پرسشگری و مطالبه گری دائمی و گام به گام همگان (عوام و خواص) را می طلبد و این دلیل همان تأکید ما بر اهمیت پرداختن نهضت مطالبه گری است.

Ali407;978467 نوشت:
الان من خودم یکی از اون مردم
طالب هم هستم
چرا وقتی سوالی میپرسم یا سریعا قضاوت میشوم ( مثل قضاوت هایی که در همین تاپیک در مورد خودم و پدرمادرم و همسرم شد بدون اینکه اصلا به اونها ربطی داشته باشه و بدونن چی هست موضوع ) و خودم کاملا احساس میکنم که اون فرد روحانی یا مذهبی من رو بعنوان یک چیز نجس میبینه که باید سریعا ازش دوری کنه
یا ساده لوحانه و ... ترین پاسخ ممکن رو میگیرم و وقتی هم اعتراض میکنم باز من هستم که محکوم میشم

اگر پرسش و سؤال منطقی و مطالبه گری توأم با واقعیت و مطالعه شده و بدور از هوچی گری و تخریب باشد و البته بصورت جمعی و گروهی و با مشارکت همه اقشار و اصناف از طریق نمایندگان همان اقشار یا کانال رسانه ها و خبرنگاران باشد قطعاً تأثیر مثبت خود را خواهد گذاشت و آثار و برکاتش نمایان خواهد شد. و البته بی شک از سوی برخی که منافع خودشان را در خطر می بینند و یا تربیت نایافته و غیرمردمی اند مخالفت هایی صورت خواهد گرفت اما با اهتمام و پیگیری عوام و خواص از طرق قانونی این مخالفتها با شکست مواجه خواهد شد.

Ali407;978467 نوشت:
و این موضوع رو بشدت تاکید میکنم که این حرف آخر من باز مساله شخصی نیست بلکه دیگران هم این موضوع رو به خود شخص بنده گفتند و حتی در پاسخ برخی کارشناسان این سایت هم دیدم و کلی فکر کردم که یعنی چی اصلا این پاسخ ؟

این همان مطلبی است که در بخش آخر سخنم یادآور شدم یعنی پرسشگری و مطالبه گری باید منطقی، مبتنی بر واقعیت، مطالعه شده، با نیت خیر و متکی به خواست و عزم همگانی، بدور از هوچی گری و تخریب، از طرق قانونی بدرستی پیگیری و تبیین شود.

موفق باشید ...@};-

شروحیل;978476 نوشت:
با سلام و عرض ادب

آن مسئولیت های خطیر را علمای قبل از شما همزمان با انجام شغل و درآمد از شغل خود انجام می دادند...

شما نهایت توانسته اید فرزندانتان را با اجبار مسلمان نگه دارید ...(که بسیاری نیز دین زده شده اند)

آن ها هزاران کافر و مشرک را مسلمان می کردند و همزمان به شغل خود نیز مشغول بودند...

آن چنان می گویید رسالت سنگین که بنده فکر کردم به شما وحی می شود یا در حال هوا کردن اپولو هستید ...

همان ها که به ایشان وحی هم می شد از انجام کار سر باز نمیزدند و کسب درامدشان از زحمت ایشان بود

نه از دین

بد نیست نگاهی به کسانی که هم اکنون به شغل خود مشغول هستند

و هزاران نفر را از ادیان انحرافی به اسلام ناب دعوت می کنند داشته باشید

همان هایی که برای دین اموزی هزینه پرداخت میکنند

نه این که شهریه دریافت کنند...

در ضمن آن ها خمس و وجوهات هم جمع نمی کنند!!!!!

نگاهی به سایت های دین آموزی داشته باشید
با خمس و وجوهات هزینه های ایشان تامین می شود

علاوه بر آن برای دین آموزی هزینه نیز دریافت میکنند!!!!!

این مصداق کامل درآمد زایی از دین است...

سلام مجدد@};-

بسیاری از مطالب شما را در پست های قبلی پاسخ دادیم اما گویا بیشترین مشکل شما چنانکه از مطالب و یادداشت های قبلی و اخیرتان قابل اقتباس است با اصل شکل گیری حکومت اسلامی در عصر غیبت مشکل دارید! با حکومت دینی فقه و حاکمیت ولی فقیه مشکل دارید! که یکی از لوازم پیگیری آرمانهای اسلام، اداره امور دینی و فرهنگی و پیاده شدن احکام دین، تربیت شاگردان مکتب امام صادق (ع) و ایجاد فضاهای آموزشی، وابسته به بهره گیری از خمس و وجوهات شرعیه است. که البته بوضوح می دانید که این موضوع و اظهارات شما خارج از موضوع تایپیک بوده و در تایپیک های دیگر مکرر پاسخ آن داده شده است.

با این وجود توجه ندارید که دشمنان دین و ملت، با اسلام و فقهی که با حکومت اسلامی کاری نداشته باشد! نخواهد موی دماغ مستکبران و ظالمان بشود! مستضعفان و ستمدیدگان را علیه آنها نشوراند! و در یک کلمه با اسلام سکولاری کاری ندارند! بلکه حتی ممکن است کمکشان هم بکنند! چنین فقها و اندیشمندان دینی و چنین جوامعی را تشویق هم بکنند! برایشان سوت و کف هم بزنند! چنانکه در طول تاریخ چنین بوده، مگر نه اینکه اندیشه اسلام سکولاری را به معاویه (علیه العنه) نسبت می دهند که به مردم می گفت: مرا با اسلام شما و دینداری شما کاری نیست، آنچه برای معاویه مهم بود حکومت و جاه و مقامش بود، همینکه کسی پا در کفش حکومتش نمیکرد برایش کافی بود حالا برایش تفاوتی نمی کرد نماز جمعه را چهارشنبه بخوانند یا دوشنبه! نماز صبح را دو رکعت بخوانند یا چهار رکعت!

مشکلات و مانع تراشی ها زمانی آغاز می شود، دشمنی ها و سنگ اندازی ها علیه اسلام زمانی شروع می شود، دشمنان اسلام به فقها و جامعه اسلامی زمانی با همه وجود و سرمایه هاشان هجوم می آورند که اسلام و فقهای اسلامی داعیه دار حکومت اسلامی و خواهان مقابله با ظلم و ستم و استکبار می شوند. و همین اتفاق با نهضت مبارک امام خمینی (ره) و تحقق اسلام ناب پس از انقلاب اسلامی رخداده، و اگر اینهمه دشمنی و مانع تراشی و سنگ اندازی و تهاجمات گوناگون از سوی استکبار جهانی و دشمنان دین و ملت نبود باید تعجب می کردیم! و پر واضح است که در چنین شرایطی هم امر تبلیغ و ترویج دین و هم حفظ و نگهداری دین بسا سخت و صعب و دشوارتر خواهد شد و میدان آزمون مسلمان بودن و مسلمان ماندن تشابه واقعی اش به میدان آزمون بنی اسرائیل در غیبت موسی (ع) را خواهد یافت.

صحبت در این مقال بسیار است اما به همین مختصر بسنده می کنم که: اگر در خانه کس است/یک حرف بس است

موفق باشید ...@};-

مشکور;978846 نوشت:

سلام مجدد@};-

بسیاری از مطالب شما را در پست های قبلی پاسخ دادیم اما گویا بیشترین مشکل شما چنانکه از مطالب و یادداشت های قبلی و اخیرتان قابل اقتباس است با اصل شکل گیری حکومت اسلامی در عصر غیبت مشکل دارید! با حکومت دینی فقه و حاکمیت ولی فقیه مشکل دارید! که یکی از لوازم پیگیری آرمانهای اسلام، اداره امور دینی و فرهنگی و پیاده شدن احکام دین، تربیت شاگردان مکتب امام صادق (ع) و ایجاد فضاهای آموزشی، وابسته به بهره گیری از خمس و وجوهات شرعیه است. که البته بوضوح می دانید که این موضوع و اظهارات شما خارج از موضوع تایپیک بوده و در تایپیک های دیگر مکرر پاسخ آن داده شده است.

با این وجود توجه ندارید که دشمنان دین و ملت، با اسلام و فقهی که با حکومت اسلامی کاری نداشته باشد! نخواهد موی دماغ مستکبران و ظالمان بشود! مستضعفان و ستمدیدگان را علیه آنها نشوراند! و در یک کلمه با اسلام سکولاری کاری ندارند! بلکه حتی ممکن است کمکشان هم بکنند! چنین فقها و اندیشمندان دینی و چنین جوامعی را تشویق هم بکنند! برایشان سوت و کف هم بزنند! چنانکه در طول تاریخ چنین بوده، مگر نه اینکه اندیشه اسلام سکولاری را به معاویه (علیه العنه) نسبت می دهند که به مردم می گفت: مرا با اسلام شما و دینداری شما کاری نیست، آنچه برای معاویه مهم بود حکومت و جاه و مقامش بود، همینکه کسی پا در کفش حکومتش نمیکرد برایش کافی بود حالا برایش تفاوتی نمی کرد نماز جمعه را چهارشنبه بخوانند یا دوشنبه! نماز صبح را دو رکعت بخوانند یا چهار رکعت!

مشکلات و مانع تراشی ها زمانی آغاز می شود، دشمنی ها و سنگ اندازی ها علیه اسلام زمانی شروع می شود، دشمنان اسلام به فقها و جامعه اسلامی زمانی با همه وجود و سرمایه هاشان هجوم می آورند که اسلام و فقهای اسلامی داعیه دار حکومت اسلامی و خواهان مقابله با ظلم و ستم و استکبار می شوند. و همین اتفاق با نهضت مبارک امام خمینی (ره) و تحقق اسلام ناب پس از انقلاب اسلامی رخداده، و اگر اینهمه دشمنی و مانع تراشی و سنگ اندازی و تهاجمات گوناگون از سوی استکبار جهانی و دشمنان دین و ملت نبود باید تعجب می کردیم! و پر واضح است که در چنین شرایطی هم امر تبلیغ و ترویج دین و هم حفظ و نگهداری دین بسا سخت و صعب و دشوارتر خواهد شد و میدان آزمون مسلمان بودن و مسلمان ماندن تشابه واقعی اش به میدان آزمون بنی اسرائیل در غیبت موسی (ع) را خواهد یافت.

صحبت در این مقال بسیار است اما به همین مختصر بسنده می کنم که: اگر در خانه کس است/یک حرف بس است

موفق باشید ...@};-

فرض اشتباه است

برپایی حکومت حق هر انسانی است چرا که در آخرالزمان نتواند ادعا کند بهتر میتوانسته حکومت کند

اما ادعای اسلام ناب کردن و در عوض بدنام کردن اسلام گناهی نابخشودنی است

از نظر شما هر کافری به کسی که ادعای مسلمانی میکند حمله کند آن مسلمان بر حق است .

حتی اگر راه و روش او اشتباه باشد.

امثال این تفکر کم نبوده اند.

کسانی که در جنگ آمریکا با صدام فریاد اسلام خواهی در حمایت از عراق سردادند و اکنون با امریکا از یک آخور می خورند...
فریاد جنگ جنگ تا پیروزی سر می دهند تا بتوانند در بازار داغ تسلیحات و آب گل آلود هرج و مرج به منافع خود برسند

کشوری که ادعای مسلمان بودن دارد
اما در قانون اساسی آن

ربا با نامی دیگر آزاد است !

مهاجر مسلمان از حقوق مشرک هم میهن بی بهره است!

و پارتی بازی از اصول اصلی ان می باشد !

و طبق اصل اساسی آن هدف وسیله را توجیه میکند

میتوان با اجبار مردم غیر محارب را به دین وارد کرد و بهشتی کرد

تا جایی که حتی می توان با پارتی بازی بهشت را نیز خرید

و با استفاده از این اصول اختلاس و دزدی و هزار مورد دیگر را با نوشتن نامه ای انجام داد و نام آن را تقیه و مصلحت گذاشت !!!!

و در آخر سردمداران اسلام نما هم به جای حل مشکلات مردم هر روز مدرسه های زیبا و پر زرق و برق بسازند

با این اجماع که تبلیغ در مدرسه و شهریه خلاصه می شود و مردم بدبخت سهمی از خمس ندارند...

به هر حال همه می دانیم با حلوا حلوا دهن شیرین نمی شود.

و با اسلام اسلام کردن قوانین اسلامی نخواهد شد.

طبق روایات هر حکومتی قبل از طلوع خورشید باطل است.

حتی اگر در بین الطلوعین بر پا شود.

پس خود و دیگران را فریب ندهیم.

دیگران کاشتند و برخی سال ها خوردند ...

حال درختی که پر از شاخه های مزاحم شده باید حرص گردد ...

شاخه های مزاحم هم از این غفلت که باغبان سراغ آن ها نخواهد آمد زمانی بیدار می شوند که بریده شوند ...

در پناه حق تعالی

شروحیل;978853 نوشت:

فرض اشتباه است

برپایی حکومت حق هر انسانی است چرا که در آخرالزمان نتواند ادعا کند بهتر میتوانسته حکومت کند

از نظر شما هر کافری به کسی که ادعای مسلمانی میکند حمله کند آن مسلمان بر حق است .

حتی اگر راه و روش او اشتباه باشد.

امثال این تفکر کم نبوده اند.

کسانی که در جنگ آمریکا با صدام فریاد اسلام خواهی در حمایت از عراق سردادند و اکنون با امریکا از یک آخور می خورند...
فریاد جنگ جنگ تا پیروزی سر می دهند تا بتوانند در بازار داغ تسلیحات و آب گل آلود هرج و مرج به منافع خود برسند

کشوری که ادعای مسلمان بودن دارد
اما در قانون اساسی آن

ربا با نامی دیگر آزاد است !

مهاجر مسلمان از حقوق مشرک هم میهن بی بهره است!

و پارتی بازی از اصول اصلی ان می باشد !

و طبق اصل اساسی آن هدف وسیله را توجیه میکند

میتوان با اجبار مردم غیر محارب را به دین وارد کرد و بهشتی کرد

تا جایی که حتی می توان با پارتی بازی بهشت را نیز خرید

و با استفاده از این اصول اختلاس و دزدی و هزار مورد دیگر را با نوشتن نامه ای انجام داد و نام آن را تقیه و مصلحت گذاشت !!!!

و در آخر سردمداران اسلام نما هم به جای حل مشکلات مردم هر روز مدرسه های زیبا و پر زرق و برق بسازند

با این اجماع که تبلیغ در مدرسه و شهریه خلاصه می شود و مردم بدبخت سهمی از خمس ندارند...

به هر حال همه می دانیم با حلوا حلوا دهن شیرین نمی شود.

و با اسلام اسلام کردن قوانین اسلامی نخواهد شد.

طبق روایات هر حکومتی قبل از طلوع خورشید باطل است.

حتی اگر در بین الطلوعین بر پا شود.

پس خود و دیگران را فریب ندهیم.

دیگران کاشتند و برخی سال ها خوردند ...

حال درختی که پر از شاخه های مزاحم شده باید حرص گردد ...

شاخه های مزاحم هم از این غفلت که باغبان سراغ آن ها نخواهد آمد زمانی بیدار می شوند که بریده شوند ...

در پناه حق تعالی

سلام مجدد@};-

اینها همه بافته های ناقص ذهن شماست و بارها و بارها در پست های متعدد در باره سلامت آرمانهای انقلاب اسلامی و راه و نهضتی که امام خمینی ره و شهدا در پیش گرفتند و اتقان و استواری و جهت گیری اصول و قوانین انقلاب با آرمانهای اسلام عزیز گفته ایم، هیچ یک از رهبران و زمامداران انقلاب در حکومت جمهوری اسلامی ایران مدعی تحقق همه جانبه اسلام در همه ابعاد نشده و هر عاقل منصفی نیز اذعان خواهد کرد که اساساً چنین انتظاری که در زمانه غیبت حکومت تمام و کمال اسلامی محقق شود شدنی نیست! و نیز گفته ایم که منکر وجود اشکالات کوچک و بزرگ ؛ کلی و جزئی و اصلی و فرعی در برخی قوانین و برنامه های حکومت اسلامی و نیز منکر وجود بدعملی ها و فسادهای برخی مسئولین و دست اندرکاران نیستیم بلکه باید تلاش شود اشکالات و نواقص و ضعف قوانین و برنامه ریزی ها بمرور زمان و با تدبیر و برنامه ریزی رفع شود و با یک عزم همگانی با فساد و بدعملی ها مبارزه گردد.

کمال بی انصافی است که به صرف مخالفت با جمهوری اسلامی ناجوانمردانه همچون دشمنان اسلام و انقلاب و این مردم، هر اتهام ناروا و غیراصولی را به جمهوری اسلامی نسبت داد! کجای آرمانها و قوانین انقلاب اسلامی تئوری و تفکر "هدف وسیله را توجیه م یکند" را تأیید و حمایت می کند؟ کجا در دوران هشت سال جنگ تحمیلی که ما مورد هجوم همه جانبه شرق و غرب عالم قرار گرفته بودیم، با شعار جنگ جنگ تا پیروزی بدنبال تجارت اسلحه بودیم؟ این یاوه بافی ها بیشتر به خیالبافی و سناریوهای جویده شده اتاق فکر دشمن بیشتر شبیه است که توسط برخی در داخل مصرف می شود.

کجا در قانون اساسی ما و آرمانهای انقلاب، پارتی بازی مجاز بوده و تبلیغ می شود؟ کجا حکومت اسلامی، آرمانها و سیاست ها و قانون اساسی جمهوری اسلامی بدنبال اجبار است که مردم را به زور دیندار کرده و یا حتی با انقلاب همراه کند؟ و این در حالی است که همه می دانند که ایمان و اعتقاد امری قلبی است و شاید بتوان با اجبار ظاهراً افراد را مدتی با خود همراه کرد اما قلبها با زور و جبر به هیچوجه همراه نخواهند شد! چرا بدعملی و خطای برخی افراد را به پای حکومت و نظام اسلامی می نویسید؟ کجای قوانین جمهوری اسلامی و اصول و آرمانهای انقلاب و خط مشی ربران انقلاب حاکی از حمایت از فساد و اختلاس و بدعملی افراد است؟ گفتیم و تأکید می کنیم اینها بافته های ذهنی شماست!

و البته شما مقصر نیستید زیرا دستگاه تبلیغاتی غرب و هجوم همه جانبه جنگ نرم با استفاده از ابزار و روشهای نو به نو با بهره گیری از بزرگنمایی، سیاه نمایی و هوچی گری و ... خواه ناخواه تأثیر منفی خود را بر ذهن جوانان بی پناه خواهد گذاشت.

[=book antiqua]و بارها گفته ایم این تفکر که "تشکیل هر حکومتی قبل از ظهور حضرت صاحب الامر عج باطل است" یکی از انحرافات عمیق اندیشه و جریان انحرافی انجمن حجتیه است که در باره آن جریان و انحرافات آن خط فکری مکرر در همین سایت گفتگو شده است.

موفق باشید ...@};-

مشکور;979034 نوشت:

سلام مجدد@};-

اینها همه بافته های ناقص ذهن شماست و بارها و بارها در پست های متعدد در باره سلامت آرمانهای انقلاب اسلامی و راه و نهضتی که امام خمینی ره و شهدا در پیش گرفتند و اتقان و استواری و جهت گیری اصول و قوانین انقلاب با آرمانهای اسلام عزیز گفته ایم، هیچ یک از رهبران و زمامداران انقلاب در حکومت جمهوری اسلامی ایران مدعی تحقق همه جانبه اسلام در همه ابعاد نشده و هر عاقل منصفی نیز اذعان خواهد کرد که اساساً چنین انتظاری که در زمانه غیبت حکومت تمام و کمال اسلامی محقق شود شدنی نیست! و نیز گفته ایم که منکر وجود اشکالات کوچک و بزرگ ؛ کلی و جزئی و اصلی و فرعی در برخی قوانین و برنامه های حکومت اسلامی و نیز منکر وجود بدعملی ها و فسادهای برخی مسئولین و دست اندرکاران نیستیم بلکه باید تلاش شود اشکالات و نواقص و ضعف قوانین و برنامه ریزی ها بمرور زمان و با تدبیر و برنامه ریزی رفع شود و با یک عزم همگانی با فساد و بدعملی ها مبارزه گردد.

کمال بی انصافی است که به صرف مخالفت با جمهوری اسلامی ناجوانمردانه همچون دشمنان اسلام و انقلاب و این مردم، هر اتهام ناروا و غیراصولی را به جمهوری اسلامی نسبت داد! کجای آرمانها و قوانین انقلاب اسلامی تئوری و تفکر "هدف وسیله را توجیه م یکند" را تأیید و حمایت می کند؟ کجا در دوران هشت سال جنگ تحمیلی که ما مورد هجوم همه جانبه شرق و غرب عالم قرار گرفته بودیم، با شعار جنگ جنگ تا پیروزی بدنبال تجارت اسلحه بودیم؟ این یاوه بافی ها بیشتر به خیالبافی و سناریوهای جویده شده اتاق فکر دشمن بیشتر شبیه است که توسط برخی در داخل مصرف می شود.

کجا در قانون اساسی ما و آرمانهای انقلاب، پارتی بازی مجاز بوده و تبلیغ می شود؟ کجا حکومت اسلامی، آرمانها و سیاست ها و قانون اساسی جمهوری اسلامی بدنبال اجبار است که مردم را به زور دیندار کرده و یا حتی با انقلاب همراه کند؟ و این در حالی است که همه می دانند که ایمان و اعتقاد امری قلبی است و شاید بتوان با اجبار ظاهراً افراد را مدتی با خود همراه کرد اما قلبها با زور و جبر به هیچوجه همراه نخواهند شد! چرا بدعملی و خطای برخی افراد را به پای حکومت و نظام اسلامی می نویسید؟ کجای قوانین جمهوری اسلامی و اصول و آرمانهای انقلاب و خط مشی ربران انقلاب حاکی از حمایت از فساد و اختلاس و بدعملی افراد است؟ گفتیم و تأکید می کنیم اینها بافته های ذهنی شماست!

و البته شما مقصر نیستید زیرا دستگاه تبلیغاتی غرب و هجوم همه جانبه جنگ نرم با استفاده از ابزار و روشهای نو به نو با بهره گیری از بزرگنمایی، سیاه نمایی و هوچی گری و ... خواه ناخواه تأثیر منفی خود را بر ذهن جوانان بی پناه خواهد گذاشت.

[=book antiqua]و بارها گفته ایم این تفکر که "تشکیل هر حکومتی قبل از ظهور حضرت صاحب الامر عج باطل است" یکی از انحرافات عمیق اندیشه و جریان انحرافی انجمن حجتیه است که در باره آن جریان و انحرافات آن خط فکری مکرر در همین سایت گفتگو شده است.

موفق باشید ...@};-

با سلام و عرض ادب

دوست گرامی

کمی در مورد تارخ انقلاب و جنگ مطالعه درون سازمانی هم داشته باشید مواردی متعددی را خواهید دید

بنده به اسلام و آرمان های شما کاری ندارم

اما واقعیت با توجیه عقیده و آرمان تغییر نخواهد کرد

همین دفاع مقدس
در ابتدا پس از باز پس گیری مناطق تصرف شده عراق و هم پیمانانش از ترس پیشنهاد اتش بس و پرداخت خسارت دادند
اما برخی کر بلا کربلا ما داریم می آییم سر دادند تا به هدف های خود برسند

این که به یهودیان وعده بدهیم تا به ما کمک کنند در انقلاب و بعد آن ها را اعدام کنیم همین توجیه وسیله با هدف است ...

تا به حال فکر کرده اید که چرا آمریکا و فرانسه باید به رهبر پیشین کمک می کردند تا به ایران باز گردد؟

در تاریخ ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ ابوالحسن بنی‌صدر پرواز چارتر هواپیمایی ایرفرانس را از پاریس به تهران کرایه کرد (که بنی صدر کرایه چارتر آن را با چک بلامحل خودش پرداخته بود) و همراه باصادق قطب‌زاده و ابراهیم یزدی؛ خمینی را در پرواز همراهی کردند؛
به گفته منوچهر رزم آرا وزیر بهداشت دولت بختیار چند فروند هواپیمای اف ۱۶ آمریکایی این هواپیما را اسکورت می‌کردند.

آیا به قدرت رسیدن با کمک آمریکا و فرانسه به معنای توجیه وسیله با هدف نیست؟

این که ازکمک آمریکا استفاده کنیم تا با شوروی هم پیمان نشویم توجیه وسیله با هدف نیست؟

آیا هم پیمان شدن با روسیه در حال حاضر به این معنا نیست ؟

شعار نه شرقی نه غربی کجا رفت؟

حال که ما در جبهه شرق هستیم دیگر نیازی به ان نیست؟

بنده هم دوست دار اسلام هستم

دوست دار کشورم هستم

دوست دار مردم هستم

اما این جا در حال حاضر فقط نامی از اسلام مانده
و فقط نامی از ایران
وفقط اسم مردم مسلمان ایران

قوانین با اسلام در تعارض است
کشور هم که در دست دو گروه دل سپردگان به آمریکا و روسیه است
و مردم هم از اسلام و ایران دلسرد ...

ان شاء الله هر چه زودتر چشمانمان به جمالش روشن شود

در پناه حق تعالی

شروحیل;978476 نوشت:
با سلام و عرض ادب

سلام علیکم
.
دوست عزیز,شما دچار خطای دید شدین!
هجمه ای که امروز هست دیروز نبود,هجمه ای که فردا میاد امروز نیست

یمان تمار می گوید: خدمت امام صادق علیه السلام نشسته بودیم،به ما فرمود همانا صاحب الامر(عج) را غیبتی است، هر که در آن زمان دینش را نگه دارد مانند کسی است که درخت «قتاد »که درخت پر خار و تیغی است را با دست بتراشد،کدام یک از شما می تواند خار آن درخت را با دستش نگه دارد؟......تا آخر حدیث
اصول کافی ج 2 باب فی الغیبه حدیث 11

با هجمه ای که غرب درباره اسلام انجام میده,همین نگه داشتن خودش معجزه نیست؟!

نقل قول:

ادعا وقتی با توان اجرایی همراه بود,میشه بهش خرده گرفت که چرا نشد
علی بن ابی طالب هم که باشی باید سکوت کنی!
امام مجتبی هم که باشی باید تن به صلح بدهی!

اگر امروز چیزهایی در جامعه می بینیم که به نظر و دید ما موافق آنچه از اسلام خواندیم و شنیدیم نیست؛دلیل آن مدعی بودن و انجام دادن نیست بلکه دست بسته بودن در آن امر هست
امام مجتبی کاری کرد تا اسلام حفظ بشه و میراث اسلام برای عاشورا و قیام امام حسین و ما در این زمان باقی بمونه

خیلی ها در همون زمان بودند که مخالف صلح بودند

به نظر شما می شود هر کاری رو انجام داد,ولی چنین چیزی امکان پذیر نیست تا زمانش برسد

امام علی هم می تونست شمشیر به دست بگیره ولی سکوت لازمه حفظ اسلام بود

نقل قول:

اگر این شعار نبود که الان چیزی از انقلاب و جمهوری اسلامی نمونده بود! اینکه ما چیزی رو نمی بینیم دلیل بر نبود اون نیست

لا حکم الا لله سخن حق بود که خوارج سر دادند!

چه زیبا فرمود:سخن حقی هست که از آن اراده باطل کردند!

مگر حکم خدا غیر از این هست که اطیعو الله و اطیعو الرسول و اولی الامر منکم.....مگر اولی الامر غیر از علی ( 12 امام ) بود؟؟؟

همین تفسیرهای به رای بود که کار رو خراب کرد!

چرا خوارج به حضرت علی گفتند توبه کنه در حالی که راضی به حکمیت و حکمین اون نبود؟
برای توجیه خودشون دنبال بهانه ای بودند که حماقت خودشون رو به حضرت نسبت بدن!

اسلام خودش پیش میره همین طوری که تا امروز به ما رسیده فلانی و فلانی و یک جامعه نماد نیست و نمیشه هر چیزی که خراب شد رو از خودمون نفی کنیم تا ماشین پنچر شد پیاده گز کنیم بریم,اما وقتی درست شد باز دوباره سوار بشیم

بنده هم مثل شما از خیلی چیزها ناراضی هستم ولی نمیشه همه رو راضی نگه داشت خدا هم باشی دشمن داری!!! پیغمبر هم که باشی دشمن داری!!!!

شروحیل;979108 نوشت:
با سلام و عرض ادب

دوست گرامی

کمی در مورد تارخ انقلاب و جنگ مطالعه درون سازمانی هم داشته باشید مواردی متعددی را خواهید دید

بنده به اسلام و آرمان های شما کاری ندارم

اما واقعیت با توجیه عقیده و آرمان تغییر نخواهد کرد

همین دفاع مقدس
در ابتدا پس از باز پس گیری مناطق تصرف شده عراق و هم پیمانانش از ترس پیشنهاد اتش بس و پرداخت خسارت دادند
اما برخی کر بلا کربلا ما داریم می آییم سر دادند تا به هدف های خود برسند

این که به یهودیان وعده بدهیم تا به ما کمک کنند در انقلاب و بعد آن ها را اعدام کنیم همین توجیه وسیله با هدف است ...

تا به حال فکر کرده اید که چرا آمریکا و فرانسه باید به رهبر پیشین کمک می کردند تا به ایران باز گردد؟

در تاریخ ۱۲ بهمن سال ۱۳۵۷ ابوالحسن بنی‌صدر پرواز چارتر هواپیمایی ایرفرانس را از پاریس به تهران کرایه کرد (که بنی صدر کرایه چارتر آن را با چک بلامحل خودش پرداخته بود) و همراه باصادق قطب‌زاده و ابراهیم یزدی؛ خمینی را در پرواز همراهی کردند؛
به گفته منوچهر رزم آرا وزیر بهداشت دولت بختیار چند فروند هواپیمای اف ۱۶ آمریکایی این هواپیما را اسکورت می‌کردند.

آیا به قدرت رسیدن با کمک آمریکا و فرانسه به معنای توجیه وسیله با هدف نیست؟

این که ازکمک آمریکا استفاده کنیم تا با شوروی هم پیمان نشویم توجیه وسیله با هدف نیست؟

آیا هم پیمان شدن با روسیه در حال حاضر به این معنا نیست ؟

حال که ما در جبهه شرق هستیم دیگر نیازی به ان نیست؟

سلام مجدد

جناب شروحیل

همانطور که دوستمان سعید مسلم اشاره کردند شما دچار خطای دید شده اید و این فرضیه ها که تحلیل ها و جویده های مخالفان نهضت انقلاب اسلامی است و سالها از طریق رسانه های معاند گفته می شود را تکرار می کنید.

در خصوص ادامه مقابله با هجوم عراق، شما و هر آدم مطلع و حتی کم اطلاعی می داند که آن عقب نشینی و اظهار پرداخت غرامت یک سیاست کهنه بود، فتنه ای انگلیسی که در طول تاریخ نمونه های بسیاری داشته که توسط اربابان شرق و غرب به صدام حسین القاء شده بود تا بتواند فرصتی یافته و پس از تجهیز مجدد با شدت و حدت بیشتری هجوم را آغاز کند و اگر ما در آن مقطع از دفاع و مقابله با دشمن جاهل و نادان و البته فریب خورده دست می شستیم باید منتظر عواقب سوء و فتنه و توطئه ای دیگر می بودیم.

تعجب می کنم از شما که از طرفی مدعی می شوید که خواهان اسلام و دوستدار کشورتان هستید(و ما این ادعایتان را نفی نمی کنیم) و از طرفی تحت تأثیر القائات و فتنه های دشمنان قرار می گیرید؟! شما بعنوان یک مسلمان موحد، اراده خدا برای حمایت از امام خمینی ره و تحقق نهضت امام و عزم و خواست مردم مبنی بر تحقق انقلاب را نادیده می گیرید چنانکه در طول تاریخ بارها و بارها علیرغم خواست و اراده فراعنه و نمرودها و دشمنان دین و ملت که خواسته اند مسیر نهضت انبیاء الهی را مسدود کنند اما اراده الهی چیز دیگری را محقق ساخته، (داستان یوسف نبی (ع)؛ داستان حضرت موسی (ع)؛ داستان ابراهیم (ع)؛ داستان پیامبر اسلام (ص) و ...) آنوقت بجای اینکه مسیر تحقق انقلاب و بازگشت امام خمینی به کشور و انهمه امدادهای الهی برای حفظ انقلاب در برابر صدها توطئه آمریکایی و انگلیسی را تحت اراده لایزال خدای متعال بیابید متأثر از اراده پوشالی آمریکا و انگلیس تعریف می کنید.

همین موارد کافی است که اگر حق جو و حق طلب و البته منصف باشید با چشمان باز حقیقت را شفاف و پوست کنده ببینید نه اینکه بجای گشودن چشم و دیدن روشنایی ها و واقعیت های نورانی، دل به شبهات و تاریکی ها بسپارید!

شروحیل;979108 نوشت:
بنده هم دوست دار اسلام هستم

دوست دار کشورم هستم

دوست دار مردم هستم

اما این جا در حال حاضر فقط نامی از اسلام مانده
و فقط نامی از ایران
وفقط اسم مردم مسلمان ایران

قوانین با اسلام در تعارض است
کشور هم که در دست دو گروه دل سپردگان به آمریکا و روسیه است
و مردم هم از اسلام و ایران دلسرد ...

ان شاء الله هر چه زودتر چشمانمان به جمالش روشن شود

بر خلاف نظر شما که مقهور و مغلوب قدرت پوشالی استکبار جهانی شده اید (چنانکه بیانش گذشت) معتقدیم بعون الله تعالی و به هدایت حضرت او آرمانها و اصول و قوانین جمهوری اسلامی منطبق با اسلام عزیز است و البته نارسایی ها و بدعملی هایی در برخی رویکردها و عملکردها وجود دارد که عزمی همگانی برای مرتفع کردن آن نیاز داریم و اگر این عزم بتوفیق الهی شکل گیرد و همگان در پرتو ایمان و توکل به خدا بر سر عهدی که بسته اند در مسیر حرمت گذاری و حفظ ارزشهای دینی و الهی و رفع موانع و کاستی ها و نواقص امور حضور فعال داشته باشند، به مدد و حمایت الهی بر همه مشکلات فائق خواهیم آمد. ان شاءالله

با توجه به اینکه بقدر کافی و حتی بیش از اندازه لازم و در مواردی خارج از چارچوب بحث تایپیک گفتگو صورت گرفته، ضمن تشکر از آغازگر تایپیک و همه کسانی که مشارکت داشتند و نیز سپاس از مخاطبان گرامی تایپیک را برای ارجاع به بخش جمعبندی می بنیدیم.@};-

موفق باشید ...@};-

پرسش:
[=book antiqua]چرا در ایران جوانها اینهمه مشکلات دارند؟ چرا جوانها نباید موقع ازدواج به سهولت شرایط ازدواجشان فراهم شود؟ چرا مسلمانان و جامعه اسلامی در همه چیز مشکل دارند؟ چرا علما و روحانیان حوزوی اینهمه در انجام وظایفشان نسبت به جامعه قصور و کم کاری دارند و بین ایشان و مردم فاصله زیادی وجود دارد؟ معتقدم همه مشکلات از این کمکاری ها ناشی می شود؟

جمع بندی:
در پاسخ به سؤالات شما نکاتی را تقدیم می کنیم:

اول. بیشتر مطلب شما، برگرفته از یک مشکل شخصی تدبیر نشده است و البته شما سعی کرده اید مشکل مذکور را به تمام ابعاد موضوعات زندگی انسان اعم از فردی و اجتماعی؛ اعتقادی، اخلاقی و عملی و دیگر برنامه های مورد نظر دین تعمیم دهید که چنین تعمیم دادنی بدون شک باطل و نادرست است. ضمن آنکه شما با تکیه و تأکید بر یک جزء کوچک از نیازهای انسان (نیاز طبیعی) که دین اسلام ده ها راهکار منطقی و عالمانه برای دفع و رفع آن دارد به همه ساحت های علوم اسلامی حمله کرده اید در حالیکه موضوع مورد نظر شما که مسأله ای اخلاقی است ارتباط چندانی با دیگر ساحت ها ندارد.

دوم. در کلیت پرسش تان، انگشت اشاره فقط و فقط به سوی مراکز پاسخگویی، کانونهای علمی حوزه و عالمان دینی است و حال آنکه کمبودها و نواقصی که در این مسأله وجود دارد فقط متوجه حوزه علمیه نیست. رسالت حوزه علمیه و مراکز علمی کشور، تبیین و تبلیغ است نه اقدام و عمل صفر تا صد برای رفع و دفع مشکلات؟! بلکه برای رفع مشکلات، دستگاه ها و کانونهای بسیاری و از جمله خود مردم مسئولند که همه آنها باید با هماهنگی و وحدت رویه اقدام و عمل کنند. مثلاً برای تحقق امر ازدواج مراکز علمی حوزه و دانشگاه، ضرورت پرداختن به آن را تبیین می کنند، مجلس شورای اسلامی و نهادهای مرتبط با امر قانونگذاری باید قانونهای دقیق و راهگشا تصویب و به دولتمردان ابلاغ کنند، دولت باتفاق همه دستگاه های ذیربط باید برای تسهیل امر ازدواج اقدام جدی کنند، اشتغال ایجاد شود، مسکن مناسب فراهم گردد، موانع فکری و فرهنگی امر ازدواج توسط فرهنگ سازان جامعه برداشته شود، خانواده ها نسبت به امر تربیت فرزندانی پاکدامن و آراسته به روح تقوا احساس مسئولیت کنند، مردم باید بخواهند که با ساده گرفتن امر ازدواج و پرهیز از تجملگرایی و سختگیری های غیرمعمول که سفارش اسلام عزیز است راه ازدواج آسان را فراهم کنند و ...

سوم. متأسفانه در حکومت دینی جمهوری اسلامی ایران، آنطور که باید و شاید غالب نهادهای مسئول و حتی خود مردم نسبت به وظایف و تکالیف خود اهتمام جدی ندارند و در مشکلات اخلاقی و فساد حاکم بر جامعه همه و همه مسئولند اما خارج از مدار انصاف و تقواست که بعضی فقط و فقط مشکلات را متوجه اصل نظام اسلامی، حوزه علمیه و عالمان دینی و روحانیت می کنند! در حالیکه اگر همه بخشهای جامعه وظایف خودشان را درست انجام دهند جامعه گلستان خواهد شد و یا حتی اگر هر فردی در همان محدوده ای از آگاهی ها که بدست آورده درست عمل کند محدوده زندگی خود و اطرافیانش را گلستان می کند. ما عادت کرده ایم معمولاً کمبودها، نواقص، کاستی ها و عیوب خودمان را نادیده بگیریم و در مواجهه با مشکلات، بدنبال مقصر بیرونی بگردیم و در این میدان چه کانونی مظلوم تر از دین و عالمان دینی!

چهارم. از مراکز علمی حوزه و دانشگاه و نخبگان و متخصصان دینی و مسئولان و متولیان حکومت، انتظار بیشتری می رود تا با بهره گیری از تمام ظرفیت نخبگی و سرمایه های جامعه تلاششان را مضاعف نموده و در جهت رفع مشکلات جامعه و مردم در ساحت های مختلف، نهایت اهتمامشان را مصروف کنند، بی شک، بعضی کم کاری ها و عدم احساس مسئولیت ها در جامعه نخبگانی ما نیز در بروز و ظهور و گسترش مشکلات بی تأثیر نیست.

پنجم. بی شک، اسلام کاملترین و جامع ترین دین الهی و پاسخگوی همه نیازها و سؤالات بشریت در همه ابعاد و موضوعات است و حکومت اسلامی که برگرفته از اندیشه های اسلام ناب است، در بین نسخه های موجودِ انواع و اقسام حکومتها در جهان، بهترین و بی نقص ترین حکومت در زمانه غیبت است. و اساساً با دیگر مدلهای حکومتی غربی و شرقی و حتی برخی جوامع اسلامی قابل مقایسه نیست. و اما تا تحقق و عملیاتی شدن مبانی و اهداف و بروز و ظهور کامل دستاوردهای انقلاب، راهی طولانی در پیش داریم که به عزمی همگانی (حاکمان، عالمان و نخبگان و مردم) نیاز دارد.

وجود مشکلات در برخی عرصه های جزئی زندگی مردم از طرفی به معنای این نیست که اسلام و انقلاب اسلامی برای رفع و دفع آن راه حلی ندارد! و یا اینکه جامعه اسلامی در همه ابعاد و موضوعات دارای مشکل است و به عبارتی زندگی مردم در جامعه اسلامی تماماً مشکلات است؟! بلکه ما در برخی ابعاد و موضوعات مشکل داریم و جا دارد تلاشمان را برای رفع مشکلات همان موضوع گسترش بدهیم، باید همه ظرفیت نخبگانی ما و مسئولان و متولیان و نیز مردم روی همان موضوع تمرکز کنند. و البته در ده ها موضوع و بُعد دیگر یا اساساً مشکلی نداریم و یا مشکل موجود بسیار ضعیف و غیرقابل اعتناست. بعنوان مثال، سیستم اقتصاد کشور بدلایل گوناگون داخلی و تهدید و تحریمهای خارجی دارای مشکلات متعددی است (اما نقاط قوت و توفیقاتی هم داشته) باید جامع و کامل به هر موضوع و بُعدی نگریست! چند سالی است رهبری معظم روی مسأله اقتصاد مقاومتی تأکید دارند که بی شک، اگر همه ظرفیت جامعه ما متمرکز بر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در این ساحت بشوند و گوششان به دهان رهبری معظم باشد قطعاً از این معضل و مشکل بزرگ اقتصادی عبور خواهیم کرد و شاهد روزهای خوبی در اقتصاد کشورمان خواهیم بود. اما متأسفانه آنطور که بایسته و شایسته است به رهنمودهای حکیمانه رهبری معظم است عنایتی نمی شود.

هشدارهای رهبری معظم در خصوص موضوعات: جنگ نرم، تهاجم و شبیخون فرهنگی؛ بصیرت و هوشیاری همگان (عوام و خواص)؛ عدم اعتماد به دشمن و استکبار جهانی، در خصوص مسأله اقتصاد مقاومتی و تأکید معظم له بر پرسشگری و مطالبه گری مردم و نخبگان و پاسخگویی مسئولان را یادمان نرفته و کوتاهی هایی که همگان داشته ایم و اگر این غفلت و کوتاهی ادامه دار باشد قطعاً باید منتظر عواقب شوم و نتایج خسارت بارش باشیم.

ششم. ناگفته پیداست که مشکلات موجود در جامعه ما آنگونه که دشمنان و رسانه های بیگانه به تصویر می کشند و فقط بدنبال سیاه نمایی هستند نیست. بحمدالله پس از انقلاب، در عرصه های بسیاری توفیقات چشمگیری داشته ایم. و همین توفیقات، موجب عصبانی تر شدن دشمنان گردیده، که تمام وجهه همتشان بر ایران هراسی و تداوم سنگ اندازی و تحریم و تهدیدها قرار گرفته است. عوامل خارجیِ مولدِ مشکلات بسیارند اما نباید از عوامل داخلی که در خلال بحث به گوشه هایی از آن اشاره کردیم غفلت ورزید، باید یک عزم ملی و همگانی جدی در کشور راه بیفتد برای رفع و دفع موانع و مشکلات داخل! زخمهایی که اگر رسیدگی نشوند عفونت می کنند و علاوه بر اینکه موجب اجتماع حشرات و مگس هستند باعث رشد و توسعه بیماری هم می شوند!

هفتم. معتقدیم که عموماً پیروان جبهه حق چنانکه در روایات هم اشاره شده در تلاش برای تحقق حق مسلم خودشان فشل و تنبل و ضعیف عمل می کنند و البته باطل گرایان و دشمنان دین و بشریت در باطل خودشان محکم و استوارتر هستند. که این رویکرد قابلیت بازنگری جدی دارد هم خواص و هم عوام باید در روش و عملشان متنبه شوند. اینکه متأسفانه طبیعتاً عموم جامعه به سمت و سوی شهوات و زیاده خواهی تمایل بیشتری نشان می دهند مستقیماً از فقدان مجموعه عظیم معارف و دستورات دین و کمبود تلاش عالمان و محققان و مبلغان دینی ناشی نمی شود بلکه بیشتر ریشه در بی توجهی و غفلت همگان و تبعیت هوای نفس دارد.(اکثرهم جاهلون؛ اکثرهم غافلون)

هشتم. وقتی میگوییم اسلام بعنوان آخرین و کاملترین دین الهی برای همه مشکلات راه حل دارد لازمه آن از یکسو تشکیل حکومت دینی و اسلامی است (در پاسخ کسانی که با حکومت اسلامی مخالفند) و از سوی دیگر تلاش اندیشمندان و فقهاء و دانشمندان اسلامی متخصص در همه عرصه های علمی. و البته بی شک گوناگونی راه حل و اختلاف آراء امری طبیعی است و برای هر مشکل نمی شود همه راه حلها و نسخه ها را پیاده و اجرایی کرد بلکه در هر مقطع زمانی بسته به شرایط و اقتضائات موجود باید یک راه حل و نسخه که به اجماع عقلا امت رسیده و با حدود شرعی و دینی منطبق است اجرائی شود. این قضاوت هم نادرست است که بگوییم علما و روحانیت و اندیشمندان متخصص و ارکان مختلف حکومت اسلامی در ساحت های مختلف جامعه کاری نکرده و یا نمی کنند و منتظر مطالبه گری مردم هستند بلکه اگر با دیده انصاف و وجدان به موضوع بنگریم بحمدالله پس از انقلاب کارهای بسیار خوب و مهم و اساسی در همه عرصه ها انجام شده و در حال انجام است و البته نواقص و ضعف ها و کاستی هایی هم بوده و هست که معتقدیم با تحقق نهضت پرسشگری و مطالبه گری و نظارت همگانی بویژه خواص و متنفذین گام مؤثری در جهت رفع کاستی ها و نواقص برداشته خواهد شد.

نهم. البته این انتظار که چون انقلاب کرده ایم و حکومت اسلامی تشکیل شده ایم پس نباید مشکلی داشته باشیم؟! و یا چرا برخی عملکردها با آرمانهای اسلام و انقلاب اسلامی ناسازگار است؟ و یا فسادها و ریزش هایی که در جامعه اسلامی داریم از کجا نشأت می گیرد؟ و سؤالاتی ازین دست ... پاسخش روشن است زیرا انتظار اینکه در یک جامعه بزرگ به صرف اینکه اسلامی است، پس نباید هیچ فساد و سوء استفاده ای باشد انتظار نادرستی است زیرا در هر جامعه ای حتی کوچکترین آنها یعنی خانواده امکان وجود فردی تربیت نایافته یا گمراه منتفی نیست چه برسد به یک جامعه بزرگ و در حکومت با آنهمه شاخ و برگ و ارکان مختلف! و قطعاً هر قدر جامعه بزرگتر باشد آمار سوءاستفاده گران و متخلفات نفوذی و فرصت طلب بیشتر خواهد شد. ضمن آنکه انقلاب و حکومت اسلامی و متولیان ان هم مدعی چنین چیزی نبوده و نیستند که هدف ما ریشه کنی کامل ظلم و فساد و برقراری کامل عدالت در همه شئون آن است، هیچیک از رهبران انقلاب، ادعای برقراری عدالت بطور کامل را نداشته و ندارد.!

دهم. بدون شک، دشمنان دین و ملت، با اسلام و فقهی که با حکومت اسلامی کاری نداشته باشد! نخواهد موی دماغ مستکبران و ظالمان بشود! مستضعفان و ستمدیدگان را علیه آنها نشوراند! و در یک کلمه با اسلام سکولاری کاری ندارند! بلکه حتی ممکن است کمکشان هم بکنند! چنین فقها و اندیشمندان دینی و چنین جوامعی را تشویق هم بکنند! برایشان سوت و کف هم بزنند! چنانکه در طول تاریخ چنین بوده، مشکلات، مانع تراشی و دشمنی ها زمانی آغاز می شود و دشمنان اسلام به فقها و جامعه اسلامی زمانی با همه وجود و سرمایه هاشان هجوم می آورند که اسلام و فقهای اسلامی داعیه دار حکومت اسلامی و خواهان مقابله با ظلم و ستم و استکبار می شوند. و همین اتفاق با نهضت مبارک امام خمینی (ره) و تحقق اسلام ناب پس از انقلاب اسلامی رخداده، و اگر اینهمه دشمنی و مانع تراشی و سنگ اندازی و تهاجمات گوناگون از سوی استکبار جهانی و دشمنان دین و ملت نبود باید تعجب می کردیم! و پر واضح است که در چنین شرایطی هم امر تبلیغ و ترویج دین و هم حفظ و نگهداری دین بسا سخت و صعب و دشوارتر خواهد شد و میدان آزمون مسلمان بودن و مسلمان ماندن تشابه واقعی اش به میدان آزمون بنی اسرائیل در غیبت موسی (علیه السلام) را خواهد یافت.

موضوع قفل شده است