فیگور در مقابل نامحرم

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
فیگور در مقابل نامحرم

با سلام
میخواستم حکم فیگور گرفتن بدنسازان در مقابل نامحرم توی مسابقات فیگور گیری رو بدونم. آیا کسی که 20 سال زحمت کشیده و در حد قهرمانی هست نباید در اینگونه مسابقات شرکت کند؟ مثل مرحوم بیت الله عباسپور قهرمان بدنسازی ایران که در آمریکا تو مسابقه مستر المپیا شرکت کرده بود که نامحرم هم اونجا بود. نباید شرکت میکرد؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

..عرفان..;975826 نوشت:
با سلام
میخواستم حکم فیگور گرفتن بدنسازان در مقابل نامحرم توی مسابقات فیگور گیری رو بدونم. آیا کسی که 20 سال زحمت کشیده و در حد قهرمانی هست نباید در اینگونه مسابقات شرکت کند؟ مثل مرحوم بیت الله عباسپور قهرمان بدنسازی ایران که در آمریکا تو مسابقه مستر المپیا شرکت کرده بود که نامحرم هم اونجا بود. نباید شرکت میکرد؟

با سلام و احترام

فيگور گرفتن برای مردان در برابر نامحرم درصورتی که محرک شهوت نباشد و ایجاد لذت نکند یا مفسده نداشته باشد به خودی خود اشکال ندارد

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

سلام
واقعا یه مسابقاتی هست توش میرن فیگور می گیرن؟

تشکر ولی من مقلد آقای مکارم شیرازی هستم لطف کنید نظر ایشون رو هم بیان کنید.

از کجا مشخص هست که دارای مفسده و محرک هست یا نه؟

نور;976226 نوشت:
نقل قول نوشته اصلی توسط ..عرفان.. نمایش پست ها
با سلام
با سلام و احترام

فيگور گرفتن برای مردان در برابر نامحرم درصورتی که محرک شهوت نباشد و ایجاد لذت نکند یا مفسده نداشته باشد به خودی خود اشکال ندارد

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

خدا قوت
اول مگه میشه یک خانوم به بدن نامحرم با کمترین پوشش و اون شکلی نگاه کنه و محرک نباشه؟
دوما اگه خود شخص احتمال یک درصد بده که یک نامحرم به گناه بیفته حکمش چیست؟

باتشکر@};-@};-@};-

من تا اونجایی که میدونم باید به عرف توجه بشه اگه تو عرف بعنواع محرک جنسی شناخته و باشه، همون دیگه به نظر رهبری میشه حرام یک درصد هم حساب نیست عرف حساب تازه ما چجوری میفهمیم که یکی تحریک شد؟ که اونم بنظرم تو مسابقات فیگورگیری ایران زن ها حضور پیدا نمیکنن تو خارج میان که اون ها هم به اینجور چیزا عادت کردن میبینی یه زن و مرد نامحرم نیمه عریان از کنار هم رد میشن و توجهی به هم نمیکنن پس عادت کردن و تو عرف محرک نیست.
اما من مقلد آقای مکارم شیرازی هستم لطفا نظر ایشونم بگید؟

..عرفان..;976409 نوشت:
من تا اونجایی که میدونم باید به عرف توجه بشه اگه تو عرف بعنواع محرک جنسی شناخته و باشه، همون دیگه به نظر رهبری میشه حرام یک درصد هم حساب نیست عرف حساب تازه ما چجوری میفهمیم که یکی تحریک شد؟ که اونم بنظرم تو مسابقات فیگورگیری ایران زن ها حضور پیدا نمیکنن تو خارج میان که اون ها هم به اینجور چیزا عادت کردن میبینی یه زن و مرد نامحرم نیمه عریان از کنار هم رد میشن و توجهی به هم نمیکنن پس عادت کردن و تو عرف محرک نیست.
اما من مقلد آقای مکارم شیرازی هستم لطفا نظر ایشونم بگید؟

با سلام و عرض ادب

تو همون خارج هم اینطوری نیست که هیچ کی تحریک نشه

تجاوز تو کشورهای اروپایی و آمریکایی هم هست با این که این همه فاحشه خونه و مرکز فساد ازاد دارن

که نشون می ده برای بعضی افراد همچنان محرک هست ... چه تو خارج چه تو ایران

به نظر بنده به نیت خودتون رجوع بکنید

نیت شما از ورزش چی هست؟؟؟

تندرستی و سلامتی

یا قدرت نمایی و فخر فروشی؟؟؟

[=arial]«إِنَّ [=arial]اللَّهَ لا يُحِبُّ كُلَّ مُخْتالٍ فَخُورٍ[=arial]»
لقمان18

باشه ممنون
حالا میخوم نظر مکارم شیرازی رو درمورد فیگور گرفتن مقابل نامحرم رو بدونم کسی میدونه؟

مجنون یاس;976405 نوشت:
خدا قوت
اول مگه میشه یک خانوم به بدن نامحرم با کمترین پوشش و اون شکلی نگاه کنه و محرک نباشه؟
دوما اگه خود شخص احتمال یک درصد بده که یک نامحرم به گناه بیفته حکمش چیست؟

باتشکر@};-@};-@};-

چرا نشه.بستگی به جنبه طرف داره.

الرحیل;976230 نوشت:
سلام
واقعا یه مسابقاتی هست توش میرن فیگور می گیرن؟

مسابقات بدنسازی و تناسب اندام نشنیدی تا حالا!!

mohsen1990;976425 نوشت:
چرا نشه.بستگی به جنبه طرف داره.

با سلام

یه نفر از نشون دادن بدنش چه هدفی رو دنبال می کنه؟؟؟؟

حتما می خواد بگه من خیلی ورزشکارم و دنبال تندرستی هستم!!!!!!!!

خب این که نشون دادن نمی خواد ...

در غرب که هدف این افراد نشون دادن جذابیتشون هست تا جایی که بنده اطلاع دارم

و اکثراً از راهکارهایی نادرستی هم استفاده میکنن که اتفاقا سلامت روحی و جسمی اون ها رو به خطر می اندازه

mohsen1990;976426 نوشت:
مسابقات بدنسازی و تناسب اندام نشنیدی تا حالا!!

نه نشنیده بودم. فکر می کردم فقط مسابقات آمادگی جسمانی برگزار میشه

موضوع قفل شده است