جمع بندی کمک کنید شوهرمو حفظ کنم

تب‌های اولیه

43 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کمک کنید شوهرمو حفظ کنم

[="RoyalBlue"]باسلام
من یک سال هست که نامزد هستم,به صداقت همسرم شک ندارم ولی موضوعی که باعث اضطراب ودلهره ی من شده این هست که همسرم یک جمله ای بین حرف هاشون زدن که خیلی من رو آشفته کرد از درون
ایشون گفتن ""من تودوران مجردیم هیچ دختری رونمیدیدم,الان که متاهل شدم بیشترچشمم بهشون میوفته خدالعنتشون کنه""
خودش هم ازاین موضوع ناراحته,میگه دوران مجردیش نگاهش کمترآلوده بود,ولی الان ناخودآگاه بیشترچشمم میوفته
ازطرفی من هم پوستم صاف وشفاف نیست آریش هم نمیکنم بیرون,چادری هستم سعی میکنم لباس پوشیدنم جلب توجه نکنه,میترسم شوهرم توذهنش دچارمقایسه بشه,هرچندبه من میگه همینی که هستی خیلی خوبه,ولی من دارم اعتمادبنفسم روازدست میدم,وچون هنوز زیریک سقف نرفتیم,فرصت وشرایط مناسب نداشتم که اونطور که میخوام جلوی همسرم ظاهر بشم وگرنه دخترای توخیابون رومیذاشتم توجیبم
آقایون قطعا خوب درک میکنن این موضوع رو ,دراین شرایط یک خانوم که هرکاری هم کنه بازهم توجامعه هستن زنای جذاب تر وزیباتر,ولی من زندگیممودوس دار,شوهرمودوس دارم دلم نمیخواد ازدستشون بدم
توروخداراه حل بدید,من تازه اول راهم چجوری میتونم زندگیمو نگه دارم تودلم آشوبه.
[/]

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد بدیع

سلام خدمت شما پرسشگر گرامی و تشکر از سوالی که مطرح کردید.
یکی از فوائد و آثار حفظ عفت عمومی و رعایت حجاب توسط بانوان در جامعه، استحکام بنیان خانواده و جلوگیری از مقایسه شدن همسران توسط همدیگر و به وجود آمدن دلسردی و بی علاقگی است. اما پذیرفتن چنین واقعیتی به این معنا نیست که لزوما این اثر منفی در مورد شما و همسرتان نیز صدق کند. یک مرد ممکن است در زمان تجرد محافظت بیشتری را نسبت به نگاه خود به عمل آورد اما با ازدواج و اکتفا به همسر حساسیت او نسبت به جنس مخالف کمتر شود. تا زمانی که همسر شما به پدیده بدحجابی و افراد بدحجاب به عنوان یک پدیده منکر نگاه میکند و شما را به خاطر حجابتان می ستاید جای نگرانی نیست. البته نه شما و نه همسرتان نباید از وسوسه و خباثت شیطان احساس ایمنی کنید و باید برای حفظ سلامت اخلاقی و پاسداری از عشق پاکتان اقدامات پیشگیرانه انجام دهید:
درباره پدیده بدحجابی و زنان بدحجاب کمتر صحبت کنید. صحبت در این باره زمینه برای نگاه و درگیری ذهنی را به وجود می آورد. برخی از خانواده ها با دیدن یک صحنه منکر با تعجب آن را به یکدیگر نشان می دهند و درباره آن صحبت می کنند. یکی از اهداف افراد بدحجاب این است که مورد جلب توجه قرار بگیرند. چه لزومی دارد ما نیز به این هدف آنها کمک کنیم. بله اگر زمینه برای نهی از منکر وجود داشته باشد اصلاح چنین افرادی لازم است. در غیر این صورت نباید نگاه و فکرتان را آلوده این مناظر کنید.

در بدو آشنایی زن و مرد و شروع زندگی مشترک قطعا جذابیت ظاهری یکی از مهم ترین دل مشغولی های دو طرف است. اما به مرور زمان اولویت ها و انتظارات دو طرف از همدیگر تا حدی تغییر پیدا می کند. اخلاق و رفتار اهمیت بیشتری پیدا میکند و عشق جای خود را به مودت و وفا می دهد. بنابراین به خاطر اینکه نمی توانید و نباید خود را شبیه دختران بی حجاب کنید اعتماد به نفس خود را از دست ندهید. شما به خاطر حجاب و عفاف و ایمانتان که خواسته هر مردی از همسرش میباشد باید به خود ببالید و افتخار کنید. ارزش چنین فضائلی برای همسرتان روشن است و در ادامه زندگی اهمیت بیشتری هم پیدا می کند.
برای دلربایی از همسرتان منتظر رفتن به خانه مشترک نشوید. پوشیدن لباس های زیبا، نثار کردن عشق کلامی به ایشان، توجه به نیازها و خواسته های متعارف او و ...... می تواند به پایداری محبت و عشقتان بینجامد.
موفق و خوشبخت باشید.

۱.زودتر ازدواج کنید.
۲.از نگاه من ،این حرفو زده که غیرمستقیم شما هم مثل اونها ارایش کنید.
۳.اگر واقعا دوستتون داشته باشه عذاب وجدان اجازه خیانت بهش نمیده.من خودم بارها شده بخام خیانت کنم ولی چهره همسرم یادم میاد و اینکه چقدر دوسش دارم مانع این کار میشه.
۴.هر مردی ممکنه به زنها نگاه کنه دلیل به خیانت به همسرش یا جدایی نیست.انسان موجود زیبایی پسند هست.
۵.باهاش این موضوع را در میان بگذارید.و در مورد ناراحتی خودتون بگید.این قضایا تو زندگی زیاد اتفاق میافته .از حالا یاد بگیرید با همسرتون دوست باشید و چیزی ازش مخفی نکنید یا رودربایستی یا خجالت بکشید ازینکه حرفی بزنید بهش.

سلام علیکم

فرمایش استاد بدیع کاملا متین است . سرکار خانم
آیا این امکان وجود دارد که شما توی برداشتنان از جمله ایشان دچار سو تفاهم شده باشید ؟ چراکه شاید منظور ایشان اصلا شکایت از وضعیت موجود بوده باشد نه قیاس و اگر قیاسی هم باشد تلویحا تعریف از شما بوده .

دلیل این عرض بنده این است که نظر ایشان در مورد ظاهر شما که مطلوب است والا حداقل انتقادی درباره ظاهرتان از شما داشتند و یا ایرادی درباره آنچه که هستید مطرح میکردند یا پیشنهادی میدادن .

سرکار تازه عروس گرامی همه خانم ها این تصورات شما رو گاها دارن و ۹۹ درصد این تصورات تنها و صرفا یک خیال است و باعث سو تفاهم و گاها ناراحتی های بی مورد می شود .

[="Arial Black"][="Blue"]

تازه عروس;975722 نوشت:
باسلام
من یک سال هست که نامزد هستم,به صداقت همسرم شک ندارم ولی موضوعی که باعث اضطراب ودلهره ی من شده این هست که همسرم یک جمله ای بین حرف هاشون زدن که خیلی من رو آشفته کرد از درون
ایشون گفتن ""من تودوران مجردیم هیچ دختری رونمیدیدم,الان که متاهل شدم بیشترچشمم بهشون میوفته خدالعنتشون کنه""
خودش هم ازاین موضوع ناراحته,میگه دوران مجردیش نگاهش کمترآلوده بود,ولی الان ناخودآگاه بیشترچشمم میوفته
ازطرفی من هم پوستم صاف وشفاف نیست آریش هم نمیکنم بیرون,چادری هستم سعی میکنم لباس پوشیدنم جلب توجه نکنه,میترسم شوهرم توذهنش دچارمقایسه بشه,هرچندبه من میگه همینی که هستی خیلی خوبه,ولی من دارم اعتمادبنفسم روازدست میدم,وچون هنوز زیریک سقف نرفتیم,فرصت وشرایط مناسب نداشتم که اونطور که میخوام جلوی همسرم ظاهر بشم وگرنه دخترای توخیابون رومیذاشتم توجیبم
آقایون قطعا خوب درک میکنن این موضوع رو ,دراین شرایط یک خانوم که هرکاری هم کنه بازهم توجامعه هستن زنای جذاب تر وزیباتر,ولی من زندگیممودوس دار,شوهرمودوس دارم دلم نمیخواد ازدستشون بدم
سلام به نظرم این حالت شوهرتان موقتی است و به زودی از بین می رود و جای نگرانی ندارد. همین که به ایشان مطمئن هستید کافیست. البته باید مواظب باشید این حالت تشدید نشود و طولانی نگردد. به نظرم همه تلاشتان را بکنید که هر چه زودتر زیر یک سقف بروید چون در این حالت بهتر می توانید شوهرتان را از نظر ایمانی و اخلاقی حفظ کنید.[/]

سلام پرسشگر گرامی
من خودم متاهل هستم و دقیقا چیزی که شوهر شما میگه برای من هم اتفاق افتاده .
قبل ازدواج ادم چون از جنس مخالف فقط نگاه کردن های معمولی یا فوقش با لذت بردن ولی لذت بردن از چیزی که نمیدونی چیه رو میدونه ، طبیعتا کنترل کردنش راحت تره براش
ولی بعد از ازدواج خصوصا دوران نامزدی چون نم نم داره درک میکنه که این چیزها چیه راحت تر و بیشتر تحریک میشه و این در مورد من هم اتفاق افتاد به شکلی که بسیار بسیار سخت تر از دوران مجردی من با شهوت و نگاه های حرام مبارزه کردم و هنوزم ادامه داره
این موضوع وقتی برید زیر یک سقف یک چیز دیگه هم بهش اضافه میشه و اون هم رابطه جنسی با همسر هست. یعنی احتمالا همسر شما باید با وسوسه زنا هم مقابله کنه
این مورد رو هم خودم و هم تقریبا نصف بیشتر اقایونی که دور و برم دیدم داشتن ، حتی یکی از همکارای من که متاهل و یه دختر کوچولو هم داره چند روز پیش راجع به همین مساله حرف میزدیم میگفت دوست دارم زنا کنم توچی ؟
افرادی مثل من تا الان خودشونو با هر عذابی بوده حفظ کردن و بعضی ها هم افتادن تو چاه و زنا کار شدن که کاش تو مجردی زناکار میشدن نه الان که زنو بچه دارن ، کاش من و امثال من هم بتونیم خودمون رو نگه داریم Sad
من اینها رو صادقانه و بعنوان مردی که تو جامعه داره زندگی میکنه و دقدقه دین داره دارم خدمتتون عرض میکنم نه یه ادم مذهبی که بخاطر دین و ایمان قویتری که شاید داره اصلا با این چیزها برخورد نداشته و یکی از علت های پاسخ های مبهم این دوستان ( به نظر من ) هم همینه

همسرشما تازه داره میفهمه که از لحاظ جسمی زن یعنی چی و این فشارها که بهش میاد بخاطر اونه
وقتی تا قبل از ازدواج دست کسی رو نگرفتی و تو نامزدی دست همسرتو میگیری تازه میفهمی دست عشقتو گرفتن یعنی چی و شاید تو ذهنت خیالبافی کنی که اگه فلان شخص بود چه حسی داشت و ...
اینها لزوما فاحشگی ذهنی نیست بلکه خیلیهاش خیال پردازی های مردانه هست که هیچ ربطی به خیانت و اینا نداره فک کنم اقایون این مقایسه هه تو ذاتشون هست و پیشفرض ناخوداگاه انجام میدن ، مثل حسادت شما خانوما

من مثال دست گرفتن رو زدم جهت باز کردن موضوع شما خودتون همین مثال رو برای سایر ابعاد زندگیتون بزنید و بررسی کنید.

این که برخی دوستان اقایون رو حضرت یوسف میدونن اینطور نیست و اقایون تو اینجور مسائل بسیار حساس هستند و چ خوب که شوهر شما همسری مثل شما داره ک نگران شوهره پس دوستان گرامی سعی کنیم با سهل انگاری زندگی ملت رو خراب نکنیم

خانوم محترم تنها کاری که شما میتونید بکنید به نظر من اینه سریعتر ازدواج کنید و تو اینجور مسائل چیزی کم نذارید براش
بقیه اش دیگه برمیگرده به ایمان شوهرتون و تلاشش برای حفظ خانواده ، همه کارا رو که شما نباید بکنید.
من الان کلی سختی میکشم تو این زمینه
خیلی سخت تر از مجردی هست و تازه یه راه حل هایی پیدا کردم خودم و خداروشکر خیلی بهتر شدم
حتی من مغازم خیابون بود بخاطر همین بدحجاب ها برگشتم زیرزمین پاساژ مغازه گرفتم که کمتر ببینم این بنده های شیطان رو

Ali407;976484 نوشت:
این موضوع وقتی برید زیر یک سقف یک چیز دیگه هم بهش اضافه میشه و اون هم رابطه جنسی با همسر هست. یعنی احتمالا همسر شما باید با وسوسه زنا هم مقابله کنه

سلام.
سر در نمیارم! شهوت برای اینه که آدم تخلیه نشده. وقتی ازدواج میکنی میتونی هر شب تخلیه بشی. پس چطوری میتونی به زن های دیگه حس شهوت داشته باشی! درک نمیکنم اصلا.

تازه عروس;975722 نوشت:
باسلام

سلام.
فقط هر کاری میکنیم، جوری برخورد نکنید که دیگه هیچ وقت حرفاشو به شما نزنه. که اگر اینجوری شد دیگه اسمش میشه زندگی جداگانه زیر یک سقف!
طوری رفتار کنید که همیشه هر حرفشونو حتی اگه خیلی خجالت آور باشه(مثل این یکی) بتونه بهتون بزنه. اینطوری در جریان کار هاشون قرار میگیرید بهتر میتونید امر و نهی کنید.

پیشنهاد من مثل بقیه دوستان اینه که سریع تر ازدواج کنید تا از لحاظ جنسی تخلیه بشن. به نظرم اگر آدم مومنی باشن که ان شا الله هستند، با کمی مواظبتِ شما و کلنجارِ خودشون کم کم درست میشه ان شا الله.

صندلی;976485 نوشت:
سلام.
سر در نمیارم! شهوت برای اینه که آدم تخلیه نشده. وقتی ازدواج میکنی میتونی هر شب تخلیه بشی. پس چطوری میتونی به زن های دیگه حس شهوت داشته باشی! درک نمیکنم اصلا.

شما خانومی یا اقا؟
اگه اقایی مجردی یا متاهل ؟

اگه متاهل بشید اون موقع درک خواهید کرد ، متاسفانه همه ما فکر میکنیم ازدواج که کردیم مشکل جنسی مون برای همیشه حل میشه ! من هم همین فکر رو میکردم
متاسفانه برای مشکل جنسی هیچ راه حلی جز شکنجه دادن خودت وجود نداره

شهوت یک چیز تک بعدی نیست و این نگاه که تک بعدی هست و برخی دوستان دارن ، خیلی ها شبیه کلید میدونن که بزنی خاموش یا روشن شه
یک مساله که برخی دوستان هیچ وقت بهش توجه نمیکنند اینه

ما یه ادم داریم که از اول درست تربیت شده و هیچ وقت به این مشکلات برخورد نمیکنه پس براش عجینه
یه ادم هم داریم که یا پدر مادر به صورت غیر عمد کم کاری کردن یا تجربه کافی نداشتن یا در جامعه در محیط نامناسب بوده و خطاهایی داشته خود فرد
یه ادمم داریم ک کلا عین خیار رشد کرده و هیچ

تو این سایت اکثر آدمهای دسته اولی جواب میدن در صورتی که بیشتر جامعه ما از دسته دوم هستن نه کاملا بی ایمان هستن نه اونقدر مومن که این مشکلات پیش نیاد براشون
تو قسمت اقایون الان اکثر نوجوان های ما فیلم پورن نگاه میکنن تو مدرسه و جاهای دیگه
حتی دیدن یک عدد تصویر مستهجن یا فیلم پورن کلا همه معاملات رو به هم میزنه
حتی یکبار خود ارضایی کل ماجرا رو به هم میزنه

هیچ شخصی نمیتونه انکار کنه که 70 هشتاد درصد نوجوون های ما با این مسائل درگیر هستند . 100 درصد نگفتم ولی من تمام نوجون هایی که تازه به بلوغ میرسن رو دیدم که با این مسائل در خفا درگیرند و هیچ کس خبر نداره مگر اینکه خودشون سوتی بدن

خب شما خودت فکر کن ببین جوونی که تا سن ازدواجش شاید 1000 تا فیلم پورن دیده حتما تو ذهنش یسری فانتزی ها و فیتیش ها رو داره که این یه مورد رو میگم 100 درصد نمیشه با همسرشون این کارها رو انجام بدن
و مشکل جامعه مذهبی ما اینه که برای این افراد هیچ راه حل درست حسابی و جوابگویی نداره
جوون ما دقدقه داره میگه نمیتونم فیلم و خودارضایی رو ترک کنم.
چرا ؟
چون نیاز جنسی در هرصورت باید ارضا بشه و نمیشه 20 سال سرکوبش کرد ولی جامعه مذهبی ما در پاسخش میگه پیاز نخور !!!

ما چون برای افرادی که اعتیاد دارن به این چیزا یا نیاز جنسی بالایی دارن یا عادت های غلط جنسی دارن هیچ راه حل علمی و درستی نداریم نتیجه اش میشه زنای محصنه و راضی نبودن از رابطه جنسی در زندگی زناشویی

از اون طرف دخترهامون هم اموزش نمیدیم و از سکس فقط اینو میدونن عین جنازه بیوفتن زمین

پس بنابراین هرشب جوری که دوست نداری تخلیه میشی و نتیجه اش عدم رضایت میشه
خصوصا تو جامعه ای که به علت کم کاری برخی زنا کردن خیلی راحت تره از ارضای این نیاز مذخرف از راه صحیحش

[="RoyalBlue"]

Ali407;976493 نوشت:
شما خانومی یا اقا؟

اگه متاهل بشید اون موقع درک خواهید کرد ، متاسفانه همه ما فکر میکنیم ازدواج که کردیم مشکل جنسی مون برای همیشه حل میشه ! من هم همین فکر رو میکردم

شهوت یک چیز تک بعدی نیست و این نگاه که تک بعدی هست و برخی دوستان دارن ، خیلی ها شبیه کلید میدونن که بزنی خاموش یا روشن شه

ما یه ادم داریم که از اول درست تربیت شده و هیچ وقت به این مشکلات برخورد نمیکنه پس براش عجینه
یه ادم هم داریم که یا پدر مادر به صورت غیر عمد کم کاری کردن یا تجربه کافی نداشتن یا در جامعه در محیط نامناسب بوده و خطاهایی داشته خود فرد

تو این سایت اکثر آدمهای دسته اولی جواب میدن در صورتی که بیشتر جامعه ما از دسته دوم هستن نه کاملا بی ایمان هستن نه اونقدر مومن که این مشکلات پیش نیاد براشون
تو قسمت اقایون الان اکثر نوجوان های ما فیلم پورن نگاه میکنن تو مدرسه و جاهای دیگه

هیچ شخصی نمیتونه انکار کنه که 70 هشتاد درصد نوجوون های ما با این مسائل درگیر هستند . 100 درصد نگفتم ولی من تمام نوجون هایی که تازه به بلوغ میرسن رو دیدم که با این مسائل در خفا درگیرند و هیچ کس خبر نداره مگر اینکه خودشون سوتی بدن

خب شما خودت فکر کن ببین جوونی که تا سن ازدواجش شاید 1000 تا فیلم پورن دیده حتما تو ذهنش یسری فانتزی ها و فیتیش ها رو داره که این یه مورد رو میگم 100 درصد نمیشه با همسرشون این کارها رو انجام بدن
و مشکل جامعه مذهبی ما اینه که برای این افراد هیچ راه حل درست حسابی و جوابگویی نداره
چرا ؟
چون نیاز جنسی در هرصورت باید ارضا بشه و نمیشه 20 سال سرکوبش کرد ولی جامعه مذهبی ما در پاسخش میگه پیاز نخور !!!

ما چون برای افرادی که اعتیاد دارن به این چیزا یا نیاز جنسی بالایی دارن یا عادت های غلط جنسی دارن هیچ راه حل علمی و درستی نداریم نتیجه اش میشه زنای محصنه و راضی نبودن از رابطه جنسی در زندگی زناشویی

از اون طرف دخترهامون هم اموزش نمیدیم و از سکس فقط اینو میدونن عین جنازه بیوفتن زمین

خصوصا تو جامعه ای که به علت کم کاری برخی زنا کردن خیلی راحت تره از ارضای این نیاز مذخرف از راه صحیحش

ممنونم ازراهنماییتون
مشخصه که درست درک کردیدموضوع رو
همسرم همیشه بهم میگه برام دعاکن,خودشم درعذابه,من قشنگ متوجه میشم که چه فشاری میاره به خودش تانبینه
چندتاازدوستای دوران مجردیش هم براش مطالب غیراخلاقی میفرستادن که به خاطراونهاکلن دیلیت اکانت کرد
ماهیچ چیزپنهانی نداریم ازهم,من بهش اجازه میدم راحت حرفشوبزنه تابهتربتونم کمکش کنم
شماگه تجربه ی مشابه دارین,به نظرتون بهترین عکس العمل من چی میتونه باشه تابیشترین کمک روبهش کنم؟[/]

Ali407;976493 نوشت:
شما خانومی یا اقا؟

چرا ؟

با سلام و عرض ادب

هر کاری اولش سخته

در ابتدا باید عرض کنم از نظر اسلام مردی که زنش تمکینش نمی کنه می تونه 4 تا زن بگیره و متعه هم که بماند ...

اما به شخصه بهترین راه حل رو خود درمانی می دونم ( به شرطی که به خودشناسی جامع رسیده باشید)

با این روش بسیاری از مشکلات رو می شه حل کرد

هر انسانی نیاز به تخلیه جنسی داره

اول باید بفهمیم این نیاز ما چه مقدارش حقیقی هست و چه مقدارش کاذب و ساخته توهمات ما

مثل غذا خوردن می مونه که زیاد بخوریم به خاطر خوشمزه بودن غذا دل درد می گیریم! یا کم بخوریم گشنه می مونیم! البته فهمیدنش یکم سخت تره!

بعد از اون اقدام به ازدواج کنیم و این مساله رو هم بدون خجالت با طرف مقابل در میون بزاریم تا بعدا به مشکل نخوریم

هر چند بعد از ازدواج هم می شه مشکل را با توضیح برای طرف مقابل و از طریق روان شناختی حل کرد

و اگه به هیچ وجه قابل حل نبود می شه اقدام به ازدواج مجدد کرد

به قول معروف مشکلی نیست که آسان نشود...

فقط باید با طرف مقابل حرف بزنیم و خجالت نکشیم و همه مشکلات رو توی خودمون نریزیم

تازه عروس;976501 نوشت:

ممنونم ازراهنماییتون
همسرم همیشه بهم میگه برام دعاکن,خودشم درعذابه,من قشنگ متوجه میشم که چه فشاری میاره به خودش تانبینه
چندتاازدوستای دوران مجردیش هم براش مطالب غیراخلاقی میفرستادن که به خاطراونهاکلن دیلیت اکانت کرد
ماهیچ چیزپنهانی نداریم ازهم,من بهش اجازه میدم راحت حرفشوبزنه تابهتربتونم کمکش کنم
شماگه تجربه ی مشابه دارین,به نظرتون بهترین عکس العمل من چی میتونه باشه تابیشترین کمک روبهش کنم؟

با سلام و عرض ادب

به نظر بنده اگر به شناخت کافی از همدیگه رسیدید سریعتر اقدام به ازدواج کنید (غیر علنی)
و به خاطر مسائل مالی زندگی رو تلخ نکنید
و نیاز های همدیگه رو مرتفع کنید (برای بارداری تا بعد از ازدواج رسمی صبر کنید)

مراسم ازدواج رسمی رو هم می تونید سر فرصت انجام بدید

در پناه حق تعالی

شروحیل;976506 نوشت:
با سلام و عرض ادب

به نظر بنده اگر به شناخت کافی از همدیگه رسیدید سریعتر اقدام به ازدواج کنید (غیر علنی)
و به خاطر مسائل مالی زندگی رو تلخ نکنید
و نیاز های همدیگه رو مرتفع کنید (برای بارداری تا بعد از ازدواج رسمی صبر کنید)

مراسم ازدواج رسمی رو هم می تونید سر فرصت انجام بدید

در پناه حق تعالی

با سلام
برای برقراری رابطه جنسی در دوران عقد مسائل و عواقبی همچون احتمال به هم خوردن ازدواج، امکان باردار شدن ناخواسته عروس، کمتر شدن اشتیاق دو طرف و خصوصا پسر برای برگزاری هرچه سریع تر عروسی و… را باید در نظر گرفت.

تازه عروس;976501 نوشت:
[="RoyalBlue"]
ممنونم ازراهنماییتون
شماگه تجربه ی مشابه دارین,به نظرتون بهترین عکس العمل من چی میتونه باشه تابیشترین کمک روبهش کنم؟
[/]

خواهش میکنم
من درک نکردم خودم توشم
من چهار ساله متاهل هستم و تک تک روزهای این چهار سال با خودم کلنجار رفتم ک به فنا ندم خودمو زندگی مو
تمام این دخترای بدحجاب و حامی هاشون روز قیامت باید جواب امثال ما رو بدن
در پاسخ به سوالتون به نظر من اولا شوهر گرامی شما خودش باید تلاش کنه ک مشخصه این کار رو انجام میده
عروسی زودتر اولین کاره
بعد عروسی هم رک راست من با خانومم اول سره این مساله مشکل داشتیم یعنی من با خانومم
چون دخترای مذهبی ما هیچ اموزشی تو زمینه روابط جنسی نمیبینن یکم طول میکشه ک راه بیوفتن من هم خودم خوشم نمیومد ک هی بگم اینجوری کن اون جوری کن دوست داشتم خودش انجام بده پس با عکس العمل هام سعی کردم بهش نشون بدم از چی خوشم میاد از چی نه
شاید شوهر شما این اخلاق رو نداشته باشه و راحت بهتون این چیزا رو بگه ولی حتما سعی کنید هم چیزایی ک میگه رو انجام بدید هم از رفتارش اینو بفهمید و گاهی سورپرایزش کنید.
من این مشکل رو از بعد دنیوی با بالا بردن تعداد رابطه جنسی و تقوا تا حدودی حل کردم
مشکل شما دربرابر مشکل من یکم راحت تره چون من اعتیاد زیادی از دوران نوجوانی به همون علت ها ک گفتم به فیلم پورن داشتم و علاوه بر دخترهای خیابون اون هم بود
این راه رو تازه پیدا کردم و خیلی خوب جواب گرفتم
اگه مایل بودید دقیق و با جزئیات توضیح میدم ک چی کردم

بدیع;976514 نوشت:
با سلام
برای برقراری رابطه جنسی در دوران عقد مسائل و عواقبی همچون احتمال به هم خوردن ازدواج، امکان باردار شدن ناخواسته عروس، کمتر شدن اشتیاق دو طرف و خصوصا پسر برای برگزاری هرچه سریع تر عروسی و… را باید در نظر گرفت.

نیازی نیست رابطه کامل داشته باشن
بنده در دوران نامزدی این کار رو کردم
و رابطه اصلی و نهایی رو دوتایی قبول کردیم بعد عروسی
قبلش همه کار میکردیم جز اون
دیگه طرف آدمه خودش می‌فهمه میتونه جلوگیری کنه از بارداری به سادگی

Ali407;976493 نوشت:

با سلام خدمت همه اعضا
پاکی در مسائل جنسی هم نیاز به عفت درونی و هم مراقبت بیرونی دارد. این دو مکمل همدیگر هستند و در صورتی که هر دو وجود داشته باشند به اندازه کم نیز کافی هستند. اما اگر یکی از این دو مختل شد برای پاک ماندن نیاز به مقدار بیشتری از عامل دوم است. یعنی کسی که در محیط آلوده زندگی و یا کار کند طبیعتا به عفت درونی بیش از حد متعارف نیاز دارد و چنین فردی ممکن است گناه نکردن و عفت ورزی را شکنجه آور توصیف کند. بنابراین افراد زیادی که در اطراف خود می بینیم که مخصوصا بعد از تاهل و حتی قبل از آن هیچ مشکلی در کنترل غریزه ندارند فقط به خاطر قدیس بودن آنها و یا داشتن یک اراده پولادین و فوق طبیعی نیست. آنها افرادی هستند که به دستورات ساده ای در زمینه روابط محرم و نامحرم توجه کرده اند. آنها به همه دستورات دینی به عنوان یک مجموعه نگاه کرده اند که انجام هر یک به رعایت دیگری کمک می کند. بنابراین نماز آنها تنهی عن الفحشا و المنکر می شود. اما در مقابل برخی از افراد هر جایی میروند، هر چیزی می بینند، با هر کسی دوستی می کنند و انتظار دارند از همه مشکلات و آسیبب ها در امان بمانند.
دوستان پاک بودن آن قدر هم سخت نیست! حضرت علی علیه السلام می فرمایند: فَإِذَا نَظَرَ أَحَدُكُمْ إِلَى امْرَأَةٍ تُعْجِبُهُ فَلْيُلَامِسْ‏ أَهْلَهُ‏ فَإِنَّمَا هِيَ امْرَأَةٌ كَامْرَأَة. چون یکی از شما به زنی نگاه کند و زیبایی آن زن او را به تعجب و تحسین وادارد، نزد همسر خود رود که نزد او همانند آنچه دیده است هست. (1)
پی نوشت:
وسائل الشيعة ؛ ج‏20 ؛ ص106

سلام علیکم به همگی وخصوصا تازه عروس جمع ما
اشک تو چشمم جمع شد از دیدن نظرات ومن خودم چون درگیری های زیادی با این مسایل دارم برام واقعا مفید بود
به هر حال طبق توصیه دوستا بهتره زودتر ازدواج کنید وحتی اگر پنهانی باشه بنظرم مشکلی نیست .زمانی که صحبت از دختران وزنان بی حجاب جامعه میشه لطفا در نظر بگیرید
که اونها هم بیمار هستن ومثل کسی که بیماری واگیر یا سرماخودگی داره باید ازشون دوری کرد .
اما مساله جنسی متاهلان بنظرم خیلی پیچیده تر از این حرفاست .به خاطر شرمی که از حضور اساتید دارم نمیتونم خیلی مسایل رو عنوان کنم اما امیدوارم که درکم کنین .
تو زندگی متاهلی دونفر بادوتربیت جدا طبع جدا واخلاق جدا مییان زیر یک سقف وواقعا نمیدونم این اخلاقها وطبایع چجوری میشه که به هم نزدیک بشه وچاره چییه
من حتی در ارتباط بودم با افرادی که متاهل بودن اما هنوز خود ارضایی دارن با عرض معذرت واینکه به اون سطح از تقوا یا خودسازی نتونستن برسن که هر زمانی که این حس مییاد سراغشون دچار یاس ونا امیدی از طرف همسر نشن ومتاسفانه رو نیارن به استمنا وعمل قبیح خود ارضایی.مردهای سرد با زنهای گرم یا بالعکس پدیده ای اسفناکه وبیان نشدن این مسایل به خاطر جامعه ای که داریم میتونه شادی ونشاط خانواده رو از بین ببره ومسلما خانواده به پیشرفت نمیرسن .
برای شما تازه عروس هم ارزوی خوشبختی وعاقبت بخیری دارم وان شا الله نگرانی هاتون حل بشه وبا اخلاق ورفتار شایسته .همدلی وبقول یکی از کاربرا با لباسهای زیبا ودلربا همسرتون فقط وفقط مهر شما رو به دل داشته باشه که داره حتما و
التماس دعا موفق وموید در پناه حق

بدیع;976544 نوشت:
با سلام خدمت همه اعضا
پاکی در مسائل جنسی هم نیاز به عفت درونی و هم مراقبت بیرونی دارد. این دو مکمل همدیگر هستند و در صورتی که هر دو وجود داشته باشند به اندازه کم نیز کافی هستند. اما اگر یکی از این دو مختل شد برای پاک ماندن نیاز به مقدار بیشتری از عامل دوم است. یعنی کسی که در محیط آلوده زندگی و یا کار کند طبیعتا به عفت درونی بیش از حد متعارف نیاز دارد و چنین فردی ممکن است گناه نکردن و عفت ورزی را شکنجه آور توصیف کند. بنابراین افراد زیادی که در اطراف خود می بینیم که مخصوصا بعد از تاهل و حتی قبل از آن هیچ مشکلی در کنترل غریزه ندارند فقط به خاطر قدیس بودن آنها و یا داشتن یک اراده پولادین و فوق طبیعی نیست. آنها افرادی هستند که به دستورات ساده ای در زمینه روابط محرم و نامحرم توجه کرده اند. آنها به همه دستورات دینی به عنوان یک مجموعه نگاه کرده اند که انجام هر یک به رعایت دیگری کمک می کند. بنابراین نماز آنها تنهی عن الفحشا و المنکر می شود. اما در مقابل برخی از افراد هر جایی میروند، هر چیزی می بینند، با هر کسی دوستی می کنند و انتظار دارند از همه مشکلات و آسیبب ها در امان بمانند.
دوستان پاک بودن آن قدر هم سخت نیست! حضرت علی علیه السلام می فرمایند: فَإِذَا نَظَرَ أَحَدُكُمْ إِلَى امْرَأَةٍ تُعْجِبُهُ فَلْيُلَامِسْ‏ أَهْلَهُ‏ فَإِنَّمَا هِيَ امْرَأَةٌ كَامْرَأَة. چون یکی از شما به زنی نگاه کند و زیبایی آن زن او را به تعجب و تحسین وادارد، نزد همسر خود رود که نزد او همانند آنچه دیده است هست. (1)
پی نوشت:
وسائل الشيعة ؛ ج‏20 ؛ ص106

منظورتون رو دقیق متوجه نشدم
منظور من از کلمه شکنجه پاک بودن نبود
بلکه تو بحث روابط جنسی راه های زیادی برای پاک بودن هست ک دوستان بالا بیان کردند
کسی ک ادم گرمی هست و نیاز زیادی به رابطه جنسی داره و با همسر خودش ارضا نمیشه دین راه حل داده بهش
زن دوم و متعه
حتی اگه دیندار هم نباشه و راحت زنا کنه
انرژی و وقت زیادی این وسط هدر میره سره این نیاز
اون انرژی و وقت رو میتونه در راه عبادت یا کسب علم مصرف کنه نه ک اینجوری هدر بده
مدیریت این غریزه سخت هست برای بسیاری از مردم
و اون بالا در پست های قبلی توضیح دادم ک برخی افراد چون از اول میدونستند و رعایت کردند فکر میکنن راحت هست و کاری نداره و دیگران رو سرزنش میکنن درصورتی که اگه مثل خیلی ها تو قم نبودند و تو شهر کثیفی مثل تهران و ... بزرگ میشدن اون موقع میفهمیدن ک سخته یعنی چی
شما تو قم بخوای هم نمیتونی تحریک شی چون همه رعایت میکنن اصن شرم میکنه اونجا ادم چنین کارهایی بکنه
همه ایران ک قم نیست برادر من
اینجا تو شهر ما دختره چنان بزک کرده فقط چشمت بیوفته ( نمیخواد زل بزنی نگاه کنی ) تا یک ماه تحریک میمونی اخوی
دیگه رفتیم ته زیرزمین همش مغازه و خونه ایم از دست اینا اون وقت شما باز سرزنش میکنی ما رو

سائل زهرا;976547 نوشت:
اشک تو چشمم جمع شد از دیدن نظرات ومن خودم چون درگیری های زیادی با این مسایل دارم برام واقعا مفید بود
به هر حال طبق توصیه دوستا بهتره زودتر ازدواج کنید وحتی اگر پنهانی باشه بنظرم مشکلی نیست .زمانی که صحبت از دختران وزنان بی حجاب جامعه میشه لطفا در نظر بگیرید
که اونها هم بیمار هستن ومثل کسی که بیماری واگیر یا سرماخودگی داره باید ازشون دوری کرد .
اما مساله جنسی متاهلان بنظرم خیلی پیچیده تر از این حرفاست .به خاطر شرمی که از حضور اساتید دارم نمیتونم خیلی مسایل رو عنوان کنم اما امیدوارم که درکم کنین .
تو زندگی متاهلی دونفر بادوتربیت جدا طبع جدا واخلاق جدا مییان زیر یک سقف وواقعا نمیدونم این اخلاقها وطبایع چجوری میشه که به هم نزدیک بشه وچاره چییه
من حتی در ارتباط بودم با افرادی که متاهل بودن اما هنوز خود ارضایی دارن با عرض معذرت واینکه به اون سطح از تقوا یا خودسازی نتونستن برسن که هر زمانی که این حس مییاد سراغشون دچار یاس ونا امیدی از طرف همسر نشن ومتاسفانه رو نیارن به استمنا وعمل قبیح خود ارضایی.مردهای سرد با زنهای گرم یا بالعکس پدیده ای اسفناکه وبیان نشدن این مسایل به خاطر جامعه ای که داریم میتونه شادی ونشاط خانواده رو از بین ببره ومسلما خانواده به پیشرفت نمیرسن .
برای شما تازه عروس هم ارزوی خوشبختی وعاقبت بخیری دارم وان شا الله نگرانی هاتون حل بشه وبا اخلاق ورفتار شایسته .همدلی وبقول یکی از کاربرا با لباسهای زیبا ودلربا همسرتون فقط وفقط مهر شما رو به دل داشته باشه که داره حتما و

امام زمان غایب هست چون ما بلد نیستیم خودمون مشکلات خودمونو حل کنیم و تا یاد نگیریم نمیاد
همه این مشکلات یه قسمت تقصیر افرادی هست ک علم دین میخونن و فقط محاسبه خمس و زکات مردم رو یاد گرفتن و بدون هیچ شناخت علمی از انسان اقدام و تجویز راه حل های آبکی برای مشکلات مردم میکنن
مردم هم انجام میدن از چاله میوفتن به چاه
این در مورد مرد هاست در مورد زن ها اطمینان دارم علتی داره این ساپورت ها و بزک ها ک اگه پیدا شه همش حل میشه اما اقایون مشغولند و وقت ندارند
غرب اومد پیشفرض انسان رو تغییر داده ک با سکس با حیوانات راضی شه
غیرتی ک پیشفرض تو ذات انسان هست و از بین برده
اون وقت ما همون چیزی ک داریم رو هم نمیتونیم پرورش بدیم به لطف کم کاری لیدرهامون

سائل زهرا;976547 نوشت:

امام زمان غایب هست چون ما بلد نیستیم خودمون مشکلات خودمونو حل کنیم و تا یاد نگیریم نمیاد
همه این مشکلات یه قسمت تقصیر افرادی هست ک علم دین میخونن و فقط محاسبه خمس و زکات مردم رو یاد گرفتن و بدون هیچ شناخت علمی از انسان اقدام و تجویز راه حل های آبکی برای مشکلات مردم میکنن
این در مورد مرد هاست در مورد زن ها اطمینان دارم علتی داره این ساپورت ها و بزک ها ک اگه پیدا شه همش حل میشه اما اقایون مشغولند و وقت ندارند

[="RoyalBlue"][QUOTE=Ali407;976523 )
اگه مایل بودید دقیق و با جزئیات توضیح میدم ک چی کردم

ممنون میشم بفرمایید.[/]

بیچاره دخترها چی بگن پس! خیلی سخته واقعا.

Ali407;976548 نوشت:
کسی ک ادم گرمی هست و نیاز زیادی به رابطه جنسی داره و با همسر خودش ارضا نمیشه دین راه حل داده بهش
زن دوم و متعه
و اون بالا در پست های قبلی توضیح دادم ک برخی افراد چون از اول میدونستند و رعایت کردند فکر میکنن راحت هست و کاری نداره و دیگران رو سرزنش میکنن درصورتی که اگه مثل خیلی ها تو قم نبودند و تو شهر کثیفی مثل تهران و ... بزرگ میشدن اون موقع میفهمیدن ک سخته یعنی چی
شما تو قم بخوای هم نمیتونی تحریک شی چون همه رعایت میکنن اصن شرم میکنه اونجا ادم چنین کارهایی بکنه
اینجا تو شهر ما دختره چنان بزک کرده فقط چشمت بیوفته ( نمیخواد زل بزنی نگاه کنی ) تا یک ماه تحریک میمونی اخوی
دیگه رفتیم ته زیرزمین همش مغازه و خونه ایم از دست اینا اون وقت شما باز سرزنش میکنی ما رو

با سلام برادر گرامی

بنده تو قم بزرگ شدم و صحنه هایی کثیف تر از اون چه فکرش رو بکنی(حتی تو شهر های دیگه) دیدم

به خیلی از گناهان هم دچار بودم (همونایی که ذکر کردین) که بحمد لله بعد از لطف خدا و تلاش زیاد تونستم از همش پاک بشم

اولاش هم فکر می کردم خیلی طبع گرمی دارم و یه زن جوابگوی من نیست

که اون هم بعد از گذاشتن وقت برای تامین معیشت و طرح مسائلم با همسرم و هم فکری ایشون و در واقع پر کردن اوقات فراغتم تا حدودی حل شد

برای خدا وقت بزارید

اگه تا الان 3 تا 10 دقیقه بوده کم کم زیادش کنید

اول 5 تا 10 دقیقه اش کنید

(تو 5 وقت اصلی نماز بخونید)

بعد 5 تا 15 دقیقه

دو رکعت دو رکعت به نماز شب اضافه کنید

و در کل روزی حداقل 2 ساعت برای خدا وقت بزارید و باقی اوقات هم ذکر بگید

اکثر مشکلات و فکر و خیالات کم کم کمرنگ می شن و به لطف خدا به آرامش فکری می رسید

در پناه حق

Ali407;976554 نوشت:

با سلام

مشکل اکثر مردم این هست که فکر میکنن تفقه در دین فقط مخصوص برخی افراد هست

در حالی که طبق آیات و روایات تفقه در دین وظیفه همه مردم هست نه فقط برخی از مردم

رسول خدا(ص) فرمود: هیچ عبادتی بالاتر از تفقّه در دین نیست.(کتاب ترغیب ج ١ ص ٩٣)

پیامبر اکرم فرمود:
افّ بر هر مسلمانی که یک روز را در هفته به تفقّه در دین اختصاص ندهد که در آن روز از امر دین خود سؤال کند.
(بحار ج ١ ص ١٧٦)

امام کاظم علیه‎السّلام فرمود:
در دین تفقّه کنید زیرا تفقّه کلید بصیرت است و عبادت تام است
و تفقّه باعث می‎شود انسان به منازل بالا برسد و
رتبه‎های جلیل، چه در دین و چه در دنیا

و اگر کسی تفقّه در دین نکند
خداوند از هیچ‎یک از عمل او راضی نیست

و در حدیث دیگر آمده است:هر کس تفقّه در دین نکند خداوند هیچ عملی از اعمال او را پاک نمی‎کند.(بحار ج ١٠ ص ٢٤٧، ج ٧٨ ص ٣٤٦)

در حدیث دیگر آمده است هر کس تفقّه در دین نکند خداوند در روز قیامت به او نظر رحمت نمی‎کند.
(بحار ج ٧ ص ٢٢٣)

حضرت فرمودند: لَوْ وَجَدْتُ شابّاً من شُبّانِ الشّیعۀ لایَتَفَقَّهُ لَضَرَبْتُهُ ضَرْبَۀً بِالسَّیْف.
اگر جوانی از جوانان شیعه را نزد من بیاورند که در دین تفقّه نمی‎کند
من یک ضربت شمشیر(با قلاف)به او می‎زنم تا ادب شود و تفقّه کند. (بحار ج ٧٨ ص ٣٤٦)

در پناه حق

Ali407;976548 نوشت:

سلام و عرض ادب
فکر میکنم دچار سوء تفاهم شدید چون من به هیچ وجه شما راسرزنش نکردم. هر فرد مومنی با توجه به خصوصیات فردی و شرایط محیطی به نحوی با هوای نفس در زمینه مسائل جنسی در مبارزه و تعارض است. این تعارض در همه افراد به یک اندازه نیست بنابراین نمیتوان تجربه شخصی را به همه سرایت داد و یک نسخه واحد پیچید. افراد زیادی وجود دارند (بیشتر در میان افراد متاهل) که ضمن اینکه رفتارهای جنسی آلوده ندارند تعارض درونی زیادی در زمینه مسائل جنسی احساس نمی کنند و نهایت رضایت و اکتفا را به همسرشان دارند. تجارب چنین افرادی می تواند برای همه الگو و آموزنده باشد.

Ali407;976554 نوشت:

در پست های قبلی گفتید که افرادی که در قم زندگی میکنند وضعیت بد ما را درک نمیکنند و با آلودگی های تهران درگیر نیستند. بنابراین باید به شما بگویم که وضعیت نسبتا بهتر شهر مذهبی قم به لطف علمایی است که درس دین خوانده اند و آن را ترویج کرده اند و مردمی که با خمس و زکات دین را تقویت می کنند.
اما در باب انسان شناسی در میان اسلام و غرب توجه شما را به یک مقایسه جلب میکنم. روانشناسی یکی از علومی است که مدعی انسان شناسی است. درروانشناسی مکاتب مختلفی وجود دارد که یکی از آنها مکتب رفتارگرایی است. رفتارگراها انسان را موجودی تحت جبر محیطی میدانند که تنها محرک های محیطی هستند که او رامدیریت میکنند و رفتار او را رقم میزنند. روانشناسان بعدی در مقابل این مکتب به نقد و مخالفت پرداختند و فروکاست انسان را به یک ماشین کوکی برنتافتند. پس از آن روانشناسان انسان گرا مانند راجرز به نقش اختیار و اراده در انسان بهای بیشتری دادند و مورد استقبال بیشتری قرار گرفتند. همه این ها را در کنار روایتی از امام صادق علیه السلام میگذاریم و به اراده و اختیاری که اولیای دینمان برای انسان قائل هستند می بالیم. روزی فردی خدمت امام صادق علیه السلام عرض کرد: بیچاره فلان کس! به انحراف جنسی دچار شده واز خود هیچ اراده ای ندارد. حضرت فرمود: چه میگویی؟ آیا حاضر است این عمل را پیش روی مردم هم انجام دهد؟ عرض کرد: نه. فرمود: پس معلوم می شود به اراده و اختیار خود اوست.

Ali407;976548 نوشت:
زن دوم و متعه

سلام جناب علی

حرفات کاملا درست هیت و منم اعتقاد دارم خیلی از مردها مث شما هستن..حالا شما خیلی خوبشونین ..بچه های اسکدین هم در حد خودشون نظر میدن و 99 درص بچه مثبت مجرد هستن..شاید تک و توک توشون متاهل هم بشه پیدا کرد..

خلاصه حرفات درسته ..چون اینجا دیدم چه حرف های خوبی میزنن کارشناس ها و کاربراشون حتی متاهلاش ..

شاید میگم بدم میاد بخاطره این هستش که درک نمیکنم یه مرد رفتاراش انقد بد باشه
وقتی شما میگی از دیدنش تا یه ماه تو کفشی..حالا فک کن اکثرا دنبال مردهایی هستن که سالم هستند و در امدی هم دارد و فکرشو بکنید که دختر باهاش بشینه بحرفه..خوب زندگی میزاره واسه طرف؟

منم میگم که نمیدونم کارشناس ها با چه دیدی نگا میکنن که نمیشه جوابی به این ادم ها داد..

حالا من از شما یه سوال دارم..به نظرت میشه به مردی مث شما اعتماد کرد و باهاش زندگی کرد..یا خیر..؟

کلا اعتقاد من این هستش که اگر مردی زنشو دوس داشته باشه و واقعا دلش بخواد که دوس داشته باشه زیباترین لحظه هارو خواهد داشت ..باید همسرت از تو عشق ببینه تا بتونه دل شمارو مث بقیه ببره..اگه عشق و دوست داشتنی نباشه ..میشه وضع جامعه ما این که چش اکثر ...دنباله یکی دیگست..

بد بختی اینجاست که بیشترشون با شکست همراه هستش..

مثلا ما داشتیم اقای متاهل یهو عاشق میشه و زنشو طلاق میده میره دوس دخترشو میگیره ..الان مث سگ پشیمونه اما جرات نداره به کسی بگه...

کلا شناختی که از مردها دارم نمیگم همسرش مقصر نیست ولی مردی که چشمش اینورو اونور باشه مرد زندگی نیست..یه روز میزنه تو تیپت ح
مرد هر چقد ایمانش قوی باشه بیشتر به درد زندگی میخوره تا ایمانش ضعیف باشه و با هر تقی هوش از سرش بپره..

guest;976674 نوشت:

سلام جناب علی

حرفات کاملا درست هیت و منم اعتقاد دارم خیلی از مردها مث شما هستن..حالا شما خیلی خوبشونین ..بچه های اسکدین هم در حد خودشون نظر میدن و 99 درص بچه مثبت مجرد هستن..شاید تک و توک توشون متاهل هم بشه پیدا کرد..

خلاصه حرفات درسته ..چون اینجا دیدم چه حرف های خوبی میزنن کارشناس ها و کاربراشون حتی متاهلاش ..

شاید میگم بدم میاد بخاطره این هستش که درک نمیکنم یه مرد رفتاراش انقد بد باشه
وقتی شما میگی از دیدنش تا یه ماه تو کفشی..حالا فک کن اکثرا دنبال مردهایی هستن که سالم هستند و در امدی هم دارد و فکرشو بکنید که دختر باهاش بشینه بحرفه..خوب زندگی میزاره واسه طرف؟

منم میگم که نمیدونم کارشناس ها با چه دیدی نگا میکنن که نمیشه جوابی به این ادم ها داد..

حالا من از شما یه سوال دارم..به نظرت میشه به مردی مث شما اعتماد کرد و باهاش زندگی کرد..یا خیر..؟

کلا اعتقاد من این هستش که اگر مردی زنشو دوس داشته باشه و واقعا دلش بخواد که دوس داشته باشه زیباترین لحظه هارو خواهد داشت ..باید همسرت از تو عشق ببینه تا بتونه دل شمارو مث بقیه ببره..اگه عشق و دوست داشتنی نباشه ..میشه وضع جامعه ما این که چش اکثر ...دنباله یکی دیگست..

بد بختی اینجاست که بیشترشون با شکست همراه هستش..

مثلا ما داشتیم اقای متاهل یهو عاشق میشه و زنشو طلاق میده میره دوس دخترشو میگیره ..الان مث سگ پشیمونه اما جرات نداره به کسی بگه...

کلا شناختی که از مردها دارم نمیگم همسرش مقصر نیست ولی مردی که چشمش اینورو اونور باشه مرد زندگی نیست..یه روز میزنه تو تیپت ح
مرد هر چقد ایمانش قوی باشه بیشتر به درد زندگی میخوره تا ایمانش ضعیف باشه و با هر تقی هوش از سرش بپره..

بله
اون یه ماه تو کف رو ک در پاسخ به دوست قبلی و بعنوان مثال گفتم نه ک هر کی رو میبینم یه ماه تو کفشم
مساله اینجاست خانوم ها راه حل رو در اقایان و اقایان در خانوم ها میبینند ک گفته شما هم همینو تایید میکنه

و البته این هم بگم ک تا حدودی اعتقاد دارم بد از نظر هرکی یچیزه
این نکاتی ک شما بیان کردید بعنوان رفتار بد شاید خیلی از اقایون بد ندونن و بخاطر اون هست ک انجام میدن

و یه نکته هم این ک شما در پاسخ اون حرف من نقل قول زدید و فک کنم فکر کردید اون حرفا رو من خودم انجام دادم
اینطور نیست من نظرمو با توجه به نگاهی ک به افراد درو و برم داشتم دادم اگه مثلا گفتم تو قم آدم بخواد هم نمیتونه تحریک شه نه اینکه رفتم قم چش چرونی
لطفا صحبت های من رو به شخصیت و دینداری من ربط ندید ک بعدش بگید به ادمی مثل من میشه اعتماد کرد یا نه

در مورد درک نکردنتون هم اینو بگم ک اکثر مرد ها وقتی ازدواج میکنن قطعا حداقل خوششون میاد از همسرشون
اتفاقات بعدش به دوعامل بستگی داره ک اولیش رفتارهای خانوم هست ک شروع کننده محترم این تاپیک اینو میدونسته و تایپک زده تا مشکلش حل شه
دوم خود مرد هست

پس بنابراین به نظر من مرد نیازهاشو اول در همسرش جستجو می‌کنه اگه پیدا نکرد و دین و ایمان درست حسابی نداشت میره بازار ازاد

این رو هم اخرش بگم ک زن و شوهر بسیاری از اخلاق های هم رو میگیرن و شبیه هم میشه بعد یه مدت رفتارهاشون
پس حتما دقدقه های خانومی ک این تاپیک رو زدند به حق هست و حتما به امید خدا حل میشه

بدیع;976636 نوشت:
در پست های قبلی گفتید که افرادی که در قم زندگی میکنند وضعیت بد ما را درک نمیکنند و با آلودگی های تهران درگیر نیستند. بنابراین باید به شما بگویم که وضعیت نسبتا بهتر شهر مذهبی قم به لطف علمایی است که درس دین خوانده اند و آن را ترویج کرده اند و مردمی که با خمس و زکات دین را تقویت می کنند.
اما در باب انسان شناسی در میان اسلام و غرب توجه شما را به یک مقایسه جلب میکنم. روانشناسی یکی از علومی است که مدعی انسان شناسی است. درروانشناسی مکاتب مختلفی وجود دارد که یکی از آنها مکتب رفتارگرایی است. رفتارگراها انسان را موجودی تحت جبر محیطی میدانند که تنها محرک های محیطی هستند که او رامدیریت میکنند و رفتار او را رقم میزنند. روانشناسان بعدی در مقابل این مکتب به نقد و مخالفت پرداختند و فروکاست انسان را به یک ماشین کوکی برنتافتند. پس از آن روانشناسان انسان گرا مانند راجرز به نقش اختیار و اراده در انسان بهای بیشتری دادند و مورد استقبال بیشتری قرار گرفتند. همه این ها را در کنار روایتی از امام صادق علیه السلام میگذاریم و به اراده و اختیاری که اولیای دینمان برای انسان قائل هستند می بالیم. روزی فردی خدمت امام صادق علیه السلام عرض کرد: بیچاره فلان کس! به انحراف جنسی دچار شده واز خود هیچ اراده ای ندارد. حضرت فرمود: چه میگویی؟ آیا حاضر است این عمل را پیش روی مردم هم انجام دهد؟ عرض کرد: نه. فرمود: پس معلوم می شود به اراده و اختیار خود اوست.

جناب بدیع مشکل من هم همینجاست ک چرا علمای محترم شهرستان ها رو ول کردن به امان خدا؟
یه اخوند میذارن تو مسجد میشینه تاریخ اسلام و جنگ های پیامبر رو تعریف میکنه اون وقت تو همون شهر هزار کثافت کاری انجام میشه
راستش من به این اعتقاد رسیدم ک دین اسلام رو خدا خودش حفظ کرده و هر وقت رو به نابودی بوده یک فرد ربانی قربانی شده تا دین نجات پیدا کنه و بزرگترین این قربانی ها هم بدون شک امام حسین بوده و خواهد بود
شخص شما رو منظورم نیست ولی کسانی ک سهل انگاری میکنند نباید وقتی بازخواست میشن بگن ایت الله بهجت و ... بودن و هستن
دقیقا ایت الله بهجت یکی از همون افراد ربانی هست ک خدا خودش برای حفظ دین گذاشته ک ازش میپرسیدن فقیرم می‌گفت استغفرالله بگو ، میگفتم معتادم میکفت صلوات بفرست
این راه حل هست برای مشکلات مردم ک بگی چی کن انجام بدن مثل من نتیجه بگیرن
نه ک جوون مردم بیاد بگه درگیر استمنا هستم بگن پیاز نخور
وگرنه در بزرگی و انسان سازی حوزه ها و کامل بودن دین اسلام و ... ک شکی نیست
در کم کاری دوستان اطمینان هست ک گلگی میشه
شخصیت بزرگواری دارید جناب ممنون ک وقت میذارید

تازه عروس;976562 نوشت:
[="RoyalBlue"]

ممنون میشم بفرمایید.

[/]

چشم الان ک یک شب هست فردا اگه یادم نرفت میگم بهتون

شروحیل;976569 نوشت:
با سلام

مشکل اکثر مردم این هست که فکر میکنن تفقه در دین فقط مخصوص برخی افراد هست

در حالی که طبق آیات و روایات تفقه در دین وظیفه همه مردم هست نه فقط برخی از مردم

رسول خدا(ص) فرمود: هیچ عبادتی بالاتر از تفقّه در دین نیست.(کتاب ترغیب ج ١ ص ٩٣)

پیامبر اکرم فرمود:
افّ بر هر مسلمانی که یک روز را در هفته به تفقّه در دین اختصاص ندهد که در آن روز از امر دین خود سؤال کند.
(بحار ج ١ ص ١٧٦)

امام کاظم علیه‎السّلام فرمود:
در دین تفقّه کنید زیرا تفقّه کلید بصیرت است و عبادت تام است
و تفقّه باعث می‎شود انسان به منازل بالا برسد و
رتبه‎های جلیل، چه در دین و چه در دنیا

و اگر کسی تفقّه در دین نکند
خداوند از هیچ‎یک از عمل او راضی نیست

و در حدیث دیگر آمده است:هر کس تفقّه در دین نکند خداوند هیچ عملی از اعمال او را پاک نمی‎کند.(بحار ج ١٠ ص ٢٤٧، ج ٧٨ ص ٣٤٦)

در حدیث دیگر آمده است هر کس تفقّه در دین نکند خداوند در روز قیامت به او نظر رحمت نمی‎کند.
(بحار ج ٧ ص ٢٢٣)

حضرت فرمودند: لَوْ وَجَدْتُ شابّاً من شُبّانِ الشّیعۀ لایَتَفَقَّهُ لَضَرَبْتُهُ ضَرْبَۀً بِالسَّیْف.
اگر جوانی از جوانان شیعه را نزد من بیاورند که در دین تفقّه نمی‎کند
من یک ضربت شمشیر(با قلاف)به او می‎زنم تا ادب شود و تفقّه کند. (بحار ج ٧٨ ص ٣٤٦)

سلام خدمت اعضای فهیم انجمن و جناب شروحیل
در تکمیل فرمایش شما لازم است نکته ای را عرض کنم. فقه و تفقه یک معنای لغوی دارد که در گذر زمان دچار تغییر و تطوراتی شده است. معنای لغوی تفقه فهم است که به این ترتیب تفقه در دین به معنای شناخت دین است. شناختی که می تواند از راه سوال، اجتهاد، استنباط، احتیاط و ... حاصل شود. روایاتی هم که شما نقل کردید به فقاهت در این معنا اشاره دارد. مثل این روایت که: افّ بر هر مسلمانی که یک روز را در هفته به تفقّه در دین اختصاص ندهد که در آن روز از امر دین خود سؤال کند.
اما معنای دیگر تفقه و فقاهت، اجتهاد است. یعنی ملکه و توانی که فرد را قادر بر استنباط احکام الهی از منابع شرعی میکند. چنین معنایی از تفقه که نیازمند مدارست و ممارست طولانی مدت است بر خلاف معنای قبلی از عهده همه بر نمی آید و بر عهده همه نیست. خداوند متعال می فرماید: وَ ما كانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْ لا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَ لِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُون‏. و مؤمنان را نشايد كه همه يك جا بيرون آيند. پس چرا از هر جمعى از آنان گروهى بيرون نيامدند تا در دين فقيه گردند و تا قومشان را چون به سويشان باز آيند، بيم دهند، باشد كه آنان بيمناك شوند.(1)
وسعت منابع شرعی و گستره علومی که در استنباط مورد نیاز است نیاز به تمحض فرد در این فن دارد و با چنین وصفی اشتغال همه مسلمین به فقه یا مستلزم تعطیل شدن امور و اختلال نظام معاش است و یا اظهار نظرهای سطحی و شخصی! همانند همان چیزی که از یک جهانگرد عرب زبان نقل شده است. او پس از مسافرت به ایران در توصیف مردم گفته بود: رایت رجالهم کلهم فقها و نسائهم کلهم اطبا.
happy
پی نوشت:

1. توبه، 122.

بدیع;976774 نوشت:
سلام خدمت اعضای فهیم انجمن و جناب شروحیل
در تکمیل فرمایش شما لازم است نکته ای را عرض کنم. فقه و تفقه یک معنای لغوی دارد که در گذر زمان دچار تغییر و تطوراتی شده است. معنای لغوی تفقه فهم است که به این ترتیب تفقه در دین به معنای شناخت دین است. شناختی که می تواند از راه سوال، اجتهاد، استنباط، احتیاط و ... حاصل شود. روایاتی هم که شما نقل کردید به فقاهت در این معنا اشاره دارد. مثل این روایت که: افّ بر هر مسلمانی که یک روز را در هفته به تفقّه در دین اختصاص ندهد که در آن روز از امر دین خود سؤال کند.
اما معنای دیگر تفقه و فقاهت، اجتهاد است. یعنی ملکه و توانی که فرد را قادر بر استنباط احکام الهی از منابع شرعی میکند. چنین معنایی از تفقه که نیازمند مدارست و ممارست طولانی مدت است بر خلاف معنای قبلی از عهده همه بر نمی آید و بر عهده همه نیست. خداوند متعال می فرماید: وَ ما كانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا كَافَّةً فَلَوْ لا نَفَرَ مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَ لِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُون‏. و مؤمنان را نشايد كه همه يك جا بيرون آيند. پس چرا از هر جمعى از آنان گروهى بيرون نيامدند تا در دين فقيه گردند و تا قومشان را چون به سويشان باز آيند، بيم دهند، باشد كه آنان بيمناك شوند.(1)
وسعت منابع شرعی و گستره علومی که در استنباط مورد نیاز است نیاز به تمحض فرد در این فن دارد و با چنین وصفی اشتغال همه مسلمین به فقه یا مستلزم تعطیل شدن امور و اختلال نظام معاش است و یا اظهار نظرهای سطحی و شخصی! همانند همان چیزی که از یک جهانگرد عرب زبان نقل شده است. او پس از مسافرت به ایران در توصیف مردم گفته بود: رایت رجالهم کلهم فقها و نسائهم کلهم اطبا.
happy
پی نوشت:

1. توبه، 122.

با سلام و عرض ادب و احترام

دوست گرامی

الان بچه 7-8 ساله مثل بلبل انگلیسی حرف می زنه ولی قران بلد نیست بخونه

همون وقت رو برای اموزش زبان عربی می گذاشت مثل بلبل قرآن می خوند ...

مشکل جامعه ما همون تفقه معمول هست

درجه اجتهاد و استخراج احادیث و علم رجال و نوشتن توضیح المسائل و ... بماند به وقتش

بچه ها ، نوجوان ها و جوان ها ی ما روزی چند ساعت وقت صرف تلویزیون و سرگرمی های دیگه می کنند

اما روزی 1 ساعت وقت برای تفقه نمی زارن

این از کم کاری پدر و مادر هاست که به بچه ها تفهیم کردن تفقه مال شیخاست ... نه مال مردم معمولی ...

بدون شک هر انسانی در حد توانش باید تفقه کنه

ولی این صورت مساله رو پاک نمیکنه

این رو بدونید که جهاد هم مانند نماز و روزه جزء واجبات هست

چه جهاد اکبر (اجتهاد) ، چه جهاد اصغر (جنگ با دشمنان) ...

اگر کسی وقتش رو صرف لهو و لعب کنه یا بیهوده صرف علمی کنه که نه به درد دنیاش می خوره نه آخرتش

در واقع وقتی رو که خدا بهش داده برای تفقه رو تلف کرده و در این دنیا نعمتی با ارزش تر از وقت وجود نداره

در واقع ناشکری نعمت رو کرده که باید اون دنیا جواب پس بده

پس صرف این که یه عده بگن

شیخ هست پس نیازی نیست ما تفقه کنیم

بریم تلویزیونمون رو نگاه کنیم

وقت نداریم و ...

هیچ کدوم جواز تفقه نکردن نیست

و تفقه مثل نماز و روزه بر همه واجب هست

تفقه معمول وقت چندانی از آدم نمی گیره مخصوصا با وجود نعمتی مثل اینترنت

روزی نیم ساعت هم وقت صرف بشه شخص تمام اون چه در حد نیازش معمولش هست رو یاد میگیره ...

بشتراز اون رو هم بخواد یاد بگیره کار سختی نیست که اون دیگه به علاقه شخص برمی گرده و دیگه وارد مستحبات می شه ...

اکثر علما با اون وضع داغون بی منبعی و بی کتابی تا 25-30 سالگی به درجه اجتهاد شخصی رسیدن

الان که دیگه تو اینترنت از شیر مرغ تا جون ادمیزاد پیدا می شه

و هر کتابی بخوای رو راحت می تونی دانلود کنی

و پای منبر هر استادی بخوای می تونی تو اینترنت بشینی و کلیپ هاش رو ببینی

در پناه حق تعالی

بچه ها من حدود حدود 15 تومن دارم با 30 میلیون ازدواج میشه 45 میلیون بنظرتون صلاح هستش ازدواج کنم

شروحیل;976775 نوشت:
مشکل جامعه ما همون تفقه معمول هست

در مورد تفقه معمول فکر نمیکنم هیچ مسلمانی شک داشته باشد که نسبت به آن وظیفه مند است. اگر چه به خاطر غفلت یا هر دلیل دیگری به آن نپردازد. اما اینکه گفتید برخی فکر میکنند این تفقه وظیفه افراد خاصی است و به همین خاطر سراغ آن نمی روند قابل فهم نیست.

بسم الله.;976781 نوشت:
بچه ها من حدود حدود 15 تومن دارم با 30 میلیون ازدواج میشه 45 میلیون بنظرتون صلاح هستش ازدواج کنم

سلام خدمت شما پرسشگر گرامی
هر تاپیک برای گفتگو درباره سوال درج شده در اول آن است. لطفا از طرح سوالات دیگر خودداری کنید.

بدیع;976785 نوشت:
سلام خدمت شما پرسشگر گرامی
هر تاپیک برای گفتگو درباره سوال درج شده در اول آن است. لطفا از طرح سوالات دیگر خودداری کنید.

خب الان من باید تاپیک بزنم وبلد نیستم, چکار کنم لااقل بزار بچه ها کمکم کنن برای رضای خدا

بسم الله.;976786 نوشت:
خب الان من باید تاپیک بزنم وبلد نیستم, چکار کنم لااقل بزار بچه ها کمکم کنن برای رضای خدا

پرسش خود را از آیکون ارسال پرسش که در بالای صفحه اصلی سایت قرار گرفته است ارسال کنید تا در یک تاپیک مستقل به صورت مبسوط به آن پرداخته شود. با تشکر از همکاری شما

بدیع;976783 نوشت:
در مورد تفقه معمول فکر نمیکنم هیچ مسلمانی شک داشته باشد که نسبت به آن وظیفه مند است. اگر چه به خاطر غفلت یا هر دلیل دیگری به آن نپردازد. اما اینکه گفتید برخی فکر میکنند این تفقه وظیفه افراد خاصی است و به همین خاطر سراغ آن نمی روند قابل فهم نیست.

با سلام

برادر گرامی

همه فقها می گویند تقلید در اصول دین جایز نیست

اما عوام معمولا به جای باز کردن فضای تحقیقی و تفقه برای فرزندان ، آن ها را اجبار به تقلید از خود و اسلام اوردن می کنند ...

منظور بنده این است به جای ان که به فرزند بگوییم چون من مسلمان هستم باید مسلمان شوی!

به او بگوییم این اسلام است

این توحیدش
این پیامبرش ،
این معادش

و باقی مسائل ..

با این توضیحات

می خواهی مسلمان شوی؟؟؟

یعنی به او تفکر و تفقه را آموزش دهیم

نه صرفاً تقلید بی چون و چرا ...

چون بدون شک مراجع تقلید معصوم نیستند ...

در پناه حق تعالی

[="RoyalBlue"]

Ali407;976716 نوشت:
چشم الان ک یک شب هست فردا اگه یادم نرفت میگم بهتون

منتظراعلام نظراتتون هستیم.[/]

عِدَّةٌ مِنْ أَصْحَابِنَا عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ خَالِدٍ عَنِ الْجَامُورَانِيِّ عَنِ ابْنِ أَبِي حَمْزَةَ عَنْ عَمْرِو بْنِ جُبَيْرٍ الْعَزْرَمِيِّ عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ جَاءَتِ امْرَأَةٌ إِلَى رَسُولِ اللَّهِ ص فَقَالَتْ يَا رَسُولَ اللَّهِ مَا حَقُّ الزَّوْجِ عَلَى الْمَرْأَةِ قَالَ أَكْثَرُ مِنْ ذَلِكَ فَقَالَتْ فَخَبِّرْنِي عَنْ شَيْ‏ءٍ مِنْهُ فَقَالَ لَيْسَ لَهَا أَنْ تَصُومَ إِلَّا بِإِذْنِهِ يَعْنِي تَطَوُّعاً وَ لَا تَخْرُجَ مِنْ بَيْتِهَا إِلَّا بِإِذْنِهِ وَ عَلَيْهَا أَنْ تَطَيَّبَ بِأَطْيَبِ طِيبِهَا وَ تَلْبَسَ أَحْسَنَ ثِيَابِهَا وَ تَزَيَّنَ بِأَحْسَنِ زِينَتِهَا وَ تَعْرِضَ نَفْسَهَا عَلَيْهِ غُدْوَةً وَ عَشِيَّةً وَ أَكْثَرُ مِنْ ذَلِكَ حُقُوقُهُ عَلَيْهَا (1)

زنی نزد پیامبر اکرم آمد و عرض کرد: یا رسول الله! حق مرد بر همسرش چیست؟ فرمود: زیاد است! عرض کرد: بخشی از آن را برایم بیان کنید. فرمود: خانم نمی تواند روزه بگیرد مگر با اجازه همسرش (منظور روزه مستحبی است)، و نمی تواند از منزل خارج شود مگر با اجازه او، و باید خود را به خوش بوترین عطرهایی که دارد معطر نماید و زیباترین لباس هایش را بپوشد و خود را به بهترین زینت هایش آراسته نماید، و صبح و شب خود را بر او عرضه نماید، و حقوق مرد بر زن بیش از اینموارد است.

بْنُ مَحْبُوبٍ عَنِ الْعَلَاءِ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ مُسْلِمٍ عَنْ أَبِي جَعْفَرٍ ع قَالَ لَا يَنْبَغِي لِلْمَرْأَةِ أَنْ تُعَطِّلَ نَفْسَهَا وَ لَوْ تُعَلِّقُ فِي عُنُقِهَا قِلَادَةً...(2)
امام باقر (علیه السلام) فرمود: سزاوار نیست زنان آراستن خود را [برای همسرانشان] تعطیل کنند، هر چند به آویختن گردنبندی باشد...

البته دقت کنید این موارد باید فقط برای همسر باشه نه بیرون از خانه

قَالَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ ع أَيُّمَا امْرَأَةٍ بَاتَتْ وَ زَوْجُهَا عَلَيْهَا سَاخِطٌ فِي حَقٍّ لَمْ يُتَقَبَّلْ مِنْهَا صَلَاةٌ حَتَّى يَرْضَى عَنْهَا وَ أَيُّمَا امْرَأَةٍ تَطَيَّبَتْ لِغَيْرِ زَوْجِهَا لَمْ يَقْبَلِ اللَّهُ مِنْهَا صَلَاةً حَتَّى تَغْتَسِلَ مِنْ طِيبِهَا كَغُسْلِهَا مِنْ جَنَابَتِهَا (1)

از امام صادق (علیه السلام) نقل شده که: هر زنی که شب را به سر کند در حالی که همسرش [به حق یا] درباره حقی که دارد از او خشمگین باشد، نمازش قبول نمی شود تا زمانی که همسرش از او راضی شود، و هر زنی که خود را برای غیر همسرش خوشبو کند، خداوند از او نمازی قبول نمی کند، تا زمانی که همانند غسل جنابت، خود را از آن بوی خوش شستشو نماید! (یعنی باید آن بو را کامل برطرف کند)

عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص أَيُّ امْرَأَةٍ تَطَيَّبَتْ وَ خَرَجَتْ مِنْ بَيْتِهَا فَهِيَ تُلْعَنُ حَتَّى تَرْجِعَ إِلَى بَيْتِهَا مَتَى مَا رَجَعَتْ (2)
از امام صادق (علیه السلام) نقل شده که: هر زنی که خود را معطر و خوشبو کند و از خانه اش خارج شود، مورد لعنت [خدا و فرشتگان] است تا زمانی که به خانه اش برگردد.

پی نوشت
-----------------------
1- وسائل‏ الشيعة، ج 20، ص 160، ح 25305
2- وسائل‏ الشيعة، ج 20، ص 161، ح 25308

همسرتون رو راضی کنید

در حد نیاز!

هزار و یک راه هست برای لذت بردن زن و شوهر از همدیگه که به بارداری ختم نمی شه

همه چیز رو نمی شه گفت دیگه ...

فضا مناسب باشه خودش حل می شه...

یه فضای دو نفره بدون مزاحم فراهم کنید ...

کار سختی نیست!

در پناه حق

پرسش: من یک سال هست که نامزد هستم. به صداقت همسرم شک ندارم ولی موضوعی که باعث اضطراب و دلهره ی من شده جمله ای است که از همسرم شنیدم. ایشان گفتند:"من تو دوران مجردیم هیچ دختری را نمیدیدم. الان که متاهل شدم بیشتر چشمم به آنها می افتد"خودش هم از این موضوع ناراحته. میگه دوران مجردیش نگاهش کمتر آلوده بود. از طرفی من چادری هستم سعی میکنم لباس پوشیدنم جلب توجه نکند و چون هنوز زیر یک سقف نرفتیم، فرصت مناسب ندارم که آن طور که میخواهم جلوی همسرم ظاهر شوم. در این شرایط یک خانوم هر کاری هم بکند باز هم در جامعه زنان جذاب تر و زیباتر هستند. من زندگی و شوهرم را دوست دارم چگونه حفظشون کنم؟

پاسخ: یکی از فوائد و آثار حفظ عفت عمومی و رعایت حجاب توسط بانوان در جامعه، استحکام بنیان خانواده و جلوگیری از مقایسه شدن همسران توسط همدیگر و به وجود آمدن دلسردی و بی علاقگی است. اما پذیرفتن چنین واقعیتی به این معنا نیست که لزوما این اثر منفی در مورد شما و همسرتان نیز صدق میکند. یک مرد ممکن است در زمان تجرد محافظت بیشتری را نسبت به نگاه خود به عمل آورد و با ازدواج و اکتفا به همسر حساسیت او نسبت به جنس مخالف کمتر شود. تا زمانی که همسر شما به پدیده بدحجابی و افراد بدحجاب به عنوان یک پدیده منکر نگاه میکند و شما را به خاطر حجابتان می ستاید جای نگرانی نیست. البته نه شما و نه همسرتان نباید از وسوسه و خباثت شیطان احساس ایمنی کنید و باید برای حفظ سلامت اخلاقی و پاسداری از عشق پاکتان اقدامات پیشگیرانه انجام دهید:

زودتر ازدواج کنید و زندگی مشترک خود را آغاز کنید.
برای دلربایی از همسرتان منتظر رفتن به خانه مشترک نشوید. پوشیدن لباس های زیبا، نثار کردن عشق کلامی به ایشان، توجه به نیازها و خواسته های متعارف او و ...... می تواند به پایداری محبت و عشقتان بینجامد.
درباره پدیده بدحجابی و زنان بدحجاب کمتر صحبت کنید. صحبت در این باره زمینه برای نگاه و درگیری ذهنی را به وجود می آورد. برخی از خانواده ها با دیدن یک صحنه منکر با تعجب آن را به یکدیگر نشان میدهند و درباره آن صحبت میکنند. یکی از اهداف افراد بدحجاب این است که مورد جلب توجه قرار بگیرند. چه لزومی دارد ما نیز به این هدف آنها کمک کنیم. بله اگر زمینه برای نهی از منکر وجود داشته باشد اصلاح چنین افرادی لازم است. در غیر این صورت نباید نگاه و فکرتان را آلوده این مناظر کنید.

در بدو آشنایی زن و مرد و شروع زندگی مشترک قطعا جذابیت ظاهری یکی از مهم ترین دل مشغولی های دو طرف است. اما به مرور زمان اولویت ها و انتظارات دو طرف از همدیگر تا حدی تغییر پیدا می کند. اخلاق و رفتار اهمیت بیشتری پیدا میکند و عشق جای خود را به مودت و وفا می دهد. بنابراین به خاطر اینکه نمی توانید و نباید خود را شبیه دختران بی حجاب کنید اعتماد به نفس خود را از دست ندهید. شما به خاطر حجاب و عفاف و ایمانتان که خواسته هر مردی از همسرش میباشد باید به خود ببالید و افتخار کنید. ارزش چنین فضائلی برای همسرتان روشن است و در ادامه زندگی اهمیت بیشتری هم پیدا می کند.
موفق و خوشبخت باشید.

موضوع قفل شده است