جمع بندی روش خواستگاری از خانمی که قصد ازدواج ندارد

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
روش خواستگاری از خانمی که قصد ازدواج ندارد

سلام
راستش جدیدا با خانمی آشنا شدم. البته در حد دیدار و گفتگویی نداشتم با ایشون.
خانوادشون رو میشناسم. از طریق یکی از آشنایان هم محلی شون باهاشون تماس گرفتم که آیا دخترشون قصد ازدواج داره یا نه که برای خواستگاری اقدام کنم از طریق خانواده که گفتن دخترشون میگه قصد ازدواج نداره.

راستش میخواستم بدونم تو این موارد باید چیکار کرد. اینکه پیگیری مجدد بکنم یا نه؟ و اینکه چه راه هایی برا پیگیری هست؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

Mahdeiyar;972999 نوشت:
سلام
خانوادشون رو میشناسم. از طریق یکی از آشنایان هم محلی شون باهاشون تماس گرفتم که آیا دخترشون قصد ازدواج داره یا نه که برای خواستگاری اقدام کنم از طریق خانواده یا که گفتن دخترشون میگه قصد ازدواج نداره.

راستش میخواستم بدونم تو این موارد باید چیکار کرد. اینکه پیگیری مجدد بکنم یا نه؟ و اینکه چه راه هایی برا پیگیری هست؟

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
از حسن اعتمادتون به این انجمن سپاسگذارم و امیدوارم زندگی و ازدواج بسیار خوب و موفقی را داشته باشید.

در مرحله اول لازم است ابتدا آگاهی خود را در زمینه زندگی،ویژگیهای خودتون ،ازدواج، انتخاب همسر،ملاکهای لازم خودتون و آمادگی های لازم در ازدواج بالا ببرید و سپس اقدامات بعدی را انجام دهید.

در مرحله دوم دانش و مهارت خود را با فرد مورد نظرتون تطبیق دهید در صورتی که فرد مناسبی بود اقدامات لازم جهت خواستگاری را انجام دهید.

در برخی مواقع خانواده می گویند که دخترشون قصد ازدواج ندارد و حال آنکه خود دختر تمایل به ازدواج دارد و یا می گویند قصد ازدواج ندارد و حال آنکه اگر فرد مناسبی پیدا شود اقدام به ازدواج می کنند لذا در صورت مناسب بودن حتما به صورت رسمی اقدامات لازم را انجام دهید و حتی اصرار هم در این صورت جا دارد.

ابتدا نظر خود دخترخانم را از طریق دوستان یا بستگان نزدیکش بگیرید(از خود دختر خانم بپرسید)
و در مرحله بعد مادرتون و یا فردی که با آنها نزدیکتر و تاثیرگذارتر است با خانواده او در میان گذارند. و در صورت مخالفت، پادرمیانی افراد تاثیر گذار و اصرار می تواند نتیجه بخش باشد.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

Mahdeiyar;972999 نوشت:
سلام
خانوادشون رو میشناسم. از طریق یکی از آشنایان هم محلی شون باهاشون تماس گرفتم که آیا دخترشون قصد ازدواج داره یا نه که برای خواستگاری اقدام کنم از طریق خانواده یا که گفتن دخترشون میگه قصد ازدواج نداره.

با سلام و عرض ادب و احترام

چه ویژگی خاصی در این فرد دیده اید که شما را مصمم به خواستگاری از ایشان نموده است؟

با این وضع موجود که توصیف کردید شما تقریبا کمتر از چند درصد از ویژگی های شخصیتی فرد مورد نظرتان را می شناسید...

راهنما;973285 نوشت:

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
از حسن اعتمادتون به این انجمن سپاسگذارم و امیدوارم زندگی و ازدواج بسیار خوب و موفقی را داشته باشید.

در مرحله اول لازم است ابتدا آگاهی خود را در زمینه زندگی،ویژگیهای خودتون ،ازدواج، انتخاب همسر،ملاکهای لازم خودتون و آمادگی های لازم در ازدواج بالا ببرید و سپس اقدامات بعدی را انجام دهید.

در مرحله دوم دانش و مهارت خود را با فرد مورد نظرتون تطبیق دهید در صورتی که فرد مناسبی بود اقدامات لازم جهت خواستگاری را انجام دهید.

در برخی مواقع خانواده می گویند که دخترشون قصد ازدواج ندارد و حال آنکه خود دختر تمایل به ازدواج دارد و یا می گویند قصد ازدواج ندارد و حال آنکه اگر فرد مناسبی پیدا شود اقدام به ازدواج می کنند لذا در صورت مناسب بودن حتما به صورت رسمی اقدامات لازم را انجام دهید و حتی اصرار هم در این صورت جا دارد.

ابتدا نظر خود دخترخانم را از طریق دوستان یا بستگان نزدیکش بگیرید(از خود دختر خانم بپرسید)
و در مرحله بعد مادرتون و یا فردی که با آنها نزدیکتر و تاثیرگذارتر است با خانواده او در میان گذارند. و در صورت مخالفت، پادرمیانی افراد تاثیر گذار و اصرار می تواند نتیجه بخش باشد.

یا علی

طبق پرس و جویی که از افراد نزدیک بهشون داشتم خود دختر خانم علتش رو زود بودن ازدواج(لیسانسشون رو گرفتن) و در بعضی مواقع ویژگی های ایده آل که من از اونها بی اطلاعم فعلا عنوان کردن.

شروحیل;973290 نوشت:
با سلام و عرض ادب و احترام

چه ویژگی خاصی در این فرد دیده اید که شما را مصمم به خواستگاری از ایشان نموده است؟

با این وضع موجود که توصیف کردید شما تقریبا کمتر از چند درصد از ویژگی های شخصیتی فرد مورد نظرتان را می شناسید...

راستش فعلا بر اساس ظاهر بوده وتصوراتی که به ذهنم رسیده که شاید اشتباه باشه و تا نتونم با خودشون صحبت کنم نمیتونم بفهمم درست بوده تصوراتم یا خیر.

البته بعضی چیزها مثل مذهبی بودن و مقید بودن هم تو ظاهرشون بود و هم گفته های اطرافیانشون این موضوع رو تایید می کرد.

عشقی ازدواج نکن عقلی ازدواج کن

بسم الله.;973329 نوشت:
عشقی ازدواج نکن عقلی ازدواج کن

بله. البته میتونه تلفیقی از هر دو باشه.
هر چند خود عقل و عشق هم به هم وابسته ان.
و اینکه عقل و عشق بر چه پایه ای باشه.
عشق میتونه مادی باشه میتونه خدایی باشه ( کسی که عاشق خداست)

Mahdeiyar;973297 نوشت:
طبق پرس و جویی که از افراد نزدیک بهشون داشتم خود دختر خانم علتش رو زود بودن ازدواج(لیسانسشون رو گرفتن) و در بعضی مواقع ویژگی های ایده آل که من از اونها بی اطلاعم فعلا عنوان کردن.

با عرض سلام و ادب مجدد

همچنانکه عرض شد ابتدا شناخت و آگاهی خود را تکمیل نمایید. سپس در مورد دختر خانم تحقیق بیشتری نمایید و ببینید همان دختر مناسب شما است یا خیر
با توجه به سوال شما به نظر می رسد در هر دو مورد بالا نقص دارید و لذا لازم است حتما آنها را تکمیل نمایید
در صورت مناسب بودن از راهکارهای زیر برای راضی نمودن طرف مقابل و خانواده اش استفاده نمایید:

1. علت مخالفت را بیابید و در صورت امکان را برطرف نمایید.
  2. از واسطه های تاثیر گذار استفاده نمایید
  3. اصرار و سماجت را چاشنی کار نمایید.
  4. درخواست آشنایی بیشتر بدهید
  5. فاصله‌ بیاندازید و بگذارید فکرکنند و سپس مجددا خواستگاری نمایید.
  6. تک روی نکنید و با خانواده همراه باشید و اقدام نمایید.
  7. از دعا و توسل به اهل بیت(علیهم السلام)غافل نشوید
  8. بررسی کنید که روی چه چیزی حساسیت دارند و به اصطلاح رگ خواب او و خانواده اش را بیابید
  9. مواظب باشید وابسته نشوید

یا علی

Mahdeiyar;973315 نوشت:
راستش فعلا بر اساس ظاهر بوده وتصوراتی که به ذهنم رسیده که شاید اشتباه باشه و تا نتونم با خودشون صحبت کنم نمیتونم بفهمم درست بوده تصوراتم یا خیر.

البته بعضی چیزها مثل مذهبی بودن و مقید بودن هم تو ظاهرشون بود و هم گفته های اطرافیانشون این موضوع رو تایید می کرد.

با سلام

به هیچ وجه ظاهری تصمیم نگیرید

وقتی بر پایه ظاهر برید جلو تمام تصمیمات ایندتون بر پایه نگاه اول شکل می گیره

این باعث می شه اگر در فرد مقابل ، در مرحله شناخت، عیبی هم ببینید، که با اعتقاداتتون در تضاد هست ،از اون رد بشید ،
که این مورد بی شک در آینده نمود پیدا میکنه
( وقتی که عواطف بر انگیخته شده حاصل از اون نگاه اول فروکش کنه)

یه کاغذ بردارید

تمام اون چه از همسر آینده تون انتظار دارید و مطابق قوانین الهی هست لیست کنید(کمال گرایی رو بزارید کنار و واقع نگر باشید)
مثلا همسرم در مواقع بی پولی قانع باشه و به سیب زمینی پخته راضی باشه!!!happy

در ضمن این مسائل رو مستقیم از طرف مقابل سوال نکنید بلکه امتحان عملی ازش بگیرید
مثلا بگید الان اوضاع اقتصادیم خوب نیست و شاید عروسی رو ساده بگیریم (ببینید چه برخوردی می کنه ) ...

مذهبی بودن و محجبه بودن ظاهر امر هست

شما باید یک عمر با باطن طرف مقابل زندگی کنید

اگر ایشون نتونن نیاز های جسمی و روحی شما رو تامین کنن(هر چند مذهبی باشن)

بدون شک شما در آینده به گناه کشیده خواهید شد

بقره:

لکن چه بسیار شود که چیزی را مکروه شمارید ولی به حقیقت خیر و صلاح شما در آن بوده،
و
چه بسیار شود چیزی را دوست دارید و در واقع شرّ و فساد شما در آن است، و خدا داناست و شما نادانید.

در پناه حق تعالی

سلام بر شما
خدا قوت

راستی برادر گرامی میشه بفرمائید راجع به همسر آینده تون چه تصوراتی داشتید؟یعنی فکر میکردید نظرشون مثبت هست؟یا درباره اخلاق و ظاهرشان بوده؟
به نظر من زمان همه چی رو درست میکنه شاید شما رو درست نشناخته واسه همین دلیل قانع کننده ای نداره میگه قصد ازدواج ندارم چون ایشون به نظر باید 25 به بالا باشه که میگید لیسانس دارند.
امکانش هست اگه الآن هم یه فرد دیگه ای به خواستگاریشون بره جواب مثبت بده بیشتر پا فشاری کنید اکثر دخترها دفعه اول جوابشون منفی هست شاید مطمئن نیست شما دوسش دارید یا چون موقعیت خوبیه انتخاب کردید.
شاید کس دیگه ای دوست داره
شاید مذهبی یا مقید بودن ظاهری باشه ویا نه خانواده مذهبی نباشن و دختر خانوم تا همین حد میتونه ایمانش حفظ کنه....
بیشتر فکر کنید.به نظرم بدون خانواده با آشناشون برید خونشون با دختر خانوم حرف بزنید یکم فرصت بدید بعد اگه جواب مثبت بود با خانواده اقدام کنید.(البته به خانواده بگید میخواهید برید با دختر خانوم حرف بزنید)
إن شاالله که جوابشون مثبت هست.
در پناه خدا

سوال:
راستش جدیدا با خانمی آشنا شدم. البته در حد دیدار و گفتگویی نداشتم با ایشون.خانوادشون رو میشناسم. از طریق یکی از آشنایان هم محلی شون باهاشون تماس گرفتم که آیا دخترشون قصد ازدواج داره یا نه که برای خواستگاری اقدام کنم از طریق خانواده یا که گفتن دخترشون میگه قصد ازدواج نداره.طبق پرس و جویی که از افراد نزدیک بهشون داشتم خود دختر خانم علتش رو زود بودن ازدواج(لیسانسشون رو گرفتن) و در بعضی مواقع ویژگی های ایده آل که من از اونها بی اطلاعم فعلا عنوان کردن.راستش میخواستم بدونم تو این موارد باید چیکار کرد. اینکه پیگیری مجدد بکنم یا نه؟ و اینکه چه راه هایی برای پیگیری هست؟
پاسخ :

در صورت مناسب بودن این خانم جهت ازدواج با شما، از راهکارهای زیر برای راضی نمودن ایشان و خانواده اش استفاده نمایید:

1. علت مخالفت را بیابید و در صورت امکان را برطرف نمایید.
  2. از واسطه های تاثیر گذار استفاده نمایید
  3. اصرار و سماجت را چاشنی کار نمایید.
  4. درخواست آشنایی بیشتر بدهید
  5. فاصله‌ بیاندازید و بگذارید فکرکنند و سپس مجددا خواستگاری نمایید.
  6. تک روی نکنید و با خانواده همراه باشید و اقدام نمایید.
  7. از دعا و توسل به اهل بیت(علیهم السلام)غافل نشوید
  8. بررسی کنید که روی چه چیزی حساسیت دارند و به اصطلاح رگ خواب او و خانواده اش را بیابید
  9. مواظب باشید وابسته نشوید

یا علی
موضوع قفل شده است