براي تقويت اراده از نظر اسلام چه برنامه اي وجود دارد ؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
براي تقويت اراده از نظر اسلام چه برنامه اي وجود دارد ؟

برنامه‌هاي عبادي اسلام همگي برنامه تقويت اراده‌اند ، و شايد بهترين آنها تقيد به رعايت آداب نماز و وقت آن و حضور قلب ، و نيز استفاده از روزه بخصوص در ماه رمضان است :

«واستعينوا بالصبر و الصلوه».

يادآوري می‌شود در روايات، «صبر» به روزه تفسير شده است .

پاسخگو : حضرت آیت الله مصباح یزدی حفظه الله

به نظر من انسان بی اراده یا بااراده نداریم این چیزی که اراده ها را تعیین میکنه قلب و دل هر انسان هست
قلب انسان محبت هر چه را به خود بگیره خود به خود به سمت آن حرکت میکنه
مشکل بی ارادگی از جائی اغاز میشه که ادم میخواد به سمت چیزی حرکت کنه که محبت آن را دلش ندارد
هر محبوبی به تناسب خودش به انسان نیرو و انگیزه ای میده و از انجا که خدا بالاترین محبوب است پس "و الذين آمنوا اشد حبا لله"

به نظر من همه انسانها اراده دارند ،ولي چطوري از اين ارادها اسفتاده كنند بعث مهميه - خوب يكي از مشكلاتي كه براي يه فرد عادي بوجود مياد اينكه اگر نتونه اين كارو انجام بده از طرف اطرافيانش در معرض خطر،و باعث تمسخره ديگران ميشه،پس يكي از دلايل مهم تقويت اراده گزارش گيري قبل انجام كاره يعني اينكه قبل از اينكه بخواهيم كاري رو انجام بديم بايد اطلاعات مهمي از اين كار داشته باشيم و به از اين كار اطمينان كسب كنيم و اين كار باعث تقويت اراده و بالا رفتن تجريبات ميشه

سلام
سئوال خوب و كاربرديي است.
در يك كلام اين كه برنامه هاي جامع ديني هر كدام به سهم خود يك گام انسان را در قدرت اراده پيش مي برد.
ايثار، سحر خيزي، كم خوردن، كنترل چشم و گوش و شكم از محرمات، همنشيني با افراد مثبت و با اراده و اجتناب از افراد سست اراده و تنبل، روزه و....
در برخي از برنانه هاي اسلام تقويت و تمرين اراده نمود بيشتري دارد نماز اول وقت، سحر خيزي،روزه و.....

سلام راستش من دارم در مورد اراده تحقيق مي كنم ميخوام بدونم چه آيه هايي در قران در مورد اراده است

موضوع قفل شده است