صفحه 8 از 8 نخست ... 678
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مشکل در یادگیری مسائل ساده!

علاقه
    science
    نوشته
    827
    حضور
    27 روز 18 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    30
    صلوات
    1113

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-D نمایش پست ها
    خلاصه بگویم، هر جا که کسی بالای سرم باشد توانایی‌های ارتباطی و خلاقیت من از بین می‌رود
    اما اگر کسی بالای سرم نباشد بهتر از خیلی مدیران می‌توانم یک مجموعه را اداره کنم و کارها را پیش ببرم
    با درود مجدد
    من یک کتاب معرفی کردم در اون بخش این موضوع با مثالای مختلف اومده
    من قرار میدم صفحاتی چند از کتابو
    موضوع طبیعی است

مشکل در یادگیری مسائل ساده!
    مشکل در یادگیری مسائل ساده!مشکل در یادگیری مسائل ساده!مشکل در یادگیری مسائل ساده!مشکل در یادگیری مسائل ساده!

2. صلوات ها 3

علاقه
    یکی دوتا نیستند :)
    نوشته
    4,727
    حضور
    147 روز 12 ساعت 43 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1826
    صلوات
    14385

خواستم با این پست از تک تک شما تشکر کنم
    سلام

سعی کردم افکار مثبت را در خودم تقویت کنم و با امید بیشتری تلاش کنم تا به انچه می‌خواهم برسم
    خیلی عالیه که سرنخ را پیدا کردید یعنی تغییر خود تا خودشکوفایی ...

یاد گرفتم یک دفعه نباید بپرم برای پله دهم! بلکه باید آهسته و پیوسته جلو بروم

رهرو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود
    رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود

تغییر ساده است ولی آسان نیست، امیدوارم سال جدید با اهداف جدید به بهترینها دست پیدا کنید.

4. صلوات ها 7

علاقه
    science
    نوشته
    827
    حضور
    27 روز 18 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    30
    صلوات
    1113

بخصوص الان و در این سن به هیچ وجه اینطور نیستم
    یک دلیلش هم این است که یاد گرفتم یک دفعه نباید بپرم برای پله دهم! بلکه باید آهسته و پیوسته جلو بروم
    البته پدرم درآمد تا این درس را یاد گرفتم!
    موضوع جالبی هم در این زمینه وجود دارد
    مثلا انسان از نوجوانی تا جوانی تغییرات شدید تری را میتواند از خود نشان دهد،یا هویت های مختلفی برای یافتن هویت اصلی امتحان کند
    علاوه بر یادگرفتن ،این موضوع به مغز هم مربوطه
    از دید نوروساینس،مثلا گفته میشود که از همان اول با تفکر درست آشنا شوید به همین علت است
    چون سیم کشی ناحیه فرونتال کورتکس در مغز انسان در دهه سوم زندگی او کامل میشود، اگر افراد در سن نوجوانی در معرض آموزش های غلط قرار بگیرند، ممکن است هیچگاه نتوانند از آن باورها رهایی پیدا کنند.
    به همین علت هستش که به تاثیرات دیر پا اهمیت میدید؛و به همین منوال گفته میشود تغییر نگرش پس از 30 سال به مرور زمان سخت و گاها ناشدنی میباشد
    حالا فیتنس فرگشتی قضیه در موضوع ازدواج جالبه،زن ها به علت اینکه دنبال مامن گاهی مستحکم هستند(که این موضوع هم علت فرگشتی جالبی دارد) افرادی که در باورهای مختلف مصمم هستند و باری به هر جهت نیستند را جذاب تر میابند!به علت جنبه های تداومی حمایتی!

6. صلوات ها 4

علاقه
    کامپیوتر
    نوشته
    2,012
    حضور
    41 روز 19 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    61
    صلوات
    12794

نقل قول نوشته اصلی توسط hessam78 نمایش پست ها
    مثلا انسان از نوجوانی تا جوانی تغییرات شدید تری را میتواند از خود نشان دهد،یا هویت های مختلفی برای یافتن هویت اصلی امتحان کند
    از دید نوروساینس،مثلا گفته میشود که از همان اول با تفکر درست آشنا شوید به همین علت است
    چون سیم کشی ناحیه فرونتال کورتکس در مغز انسان در دهه سوم زندگی او کامل میشود، اگر افراد در سن نوجوانی در معرض آموزش های غلط قرار بگیرند، ممکن است هیچگاه نتوانند از آن باورها رهایی پیدا کنند.
    به همین علت هستش که به تاثیرات دیر پا اهمیت میدید؛و به همین منوال گفته میشود تغییر نگرش پس از 30 سال به مرور زمان سخت و گاها ناشدنی میباشد
    حالا فیتنس فرگشتی قضیه در موضوع ازدواج جالبه،زن ها به علت اینکه دنبال مامن گاهی مستحکم هستند(که این موضوع هم علت فرگشتی جالبی دارد) افرادی که در باورهای مختلف مصمم هستند و باری به هر جهت نیستند را جذاب تر میابند!به علت جنبه های تداومی حمایتی!

سلام

یعنی میگی زن ها از ادم هایی که تغییر نمیکنن خوششون میاد حالا چه خوب چه بد...کلن قسمت قرمز رنگ بیشتر توضیح بده tnx

ویرایش توسط guest : ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ در ساعت ۱۷:۴۷
    شهید محسن حججی
    سید میثم یه پسر بهشتی
    شهید سید محمد حسین میردوستی
    این روزها میگذرد... اما من از این روز ها نمیگذرم
    ☼•``:آموزش مرحله به مرحله ساخت وبلاگ مذهبي◄ شروع ساخت وبلاگ +فیلم.:``
    ♥مدیون من خواهید بود اگر در جایی از حرف و نظر من،ناراحت و دلخور شده باشید اما بخودم نگویید که ازشما عذرخواهی نموده و مرا ببخشید

8. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعه ، فن آوری اطلاعات ، مباحثه ، اجنهاد و...
    نوشته
    1,888
    حضور
    39 روز 3 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    1697

با سلام

آن چه تاریخ و علم نشان داده
    تغییرات مهم در شخصیت از دوره بلوغ (9 سالگی) آغاز شده
    و در حوالی 40 سالگی با یک تغییر شگرف خود را نشان می دهد
    البته تا زمانی که انسان زنده است راه برای تغییر وجود دارد چرا که اگر امکان تغییر نبود خداوند جان آدمی را در همان سن می ستاند...
    آن چنان که جان بسیاری را در کمتر از 40 سالگی می ستاند...
    در مطالعه ای که در سال ۲۰۰۳ صورت پذیرفت “تئوری خمیرگچی” کاملا زیر سوال رفت. پژوهشگران دانشگاه برکلی Berkely کالیفرنیا گفتند: برای بسیاری از مردم سی سالگی آغاز انسجام زندگیست. این گفته بدان معنی است که شخصیت ما در آن سن بسیار تاثیرپذیر است چرا که محیط زندگی بسیار متفاوت می شود.

در ضمن تمام زنان مثل هم نیستند

در واقع تمام انسان ها مثل هم نیستند

بسیاری ثبات شخصیت را ترجیح می دهند در صورتی که شخصیت فرد مورد نظر مطابق با سلیقه ایشان باشد
    در غیر این صورت از همان روز آشنایی سعی در تغییر شخصیت او
    و رساندن وی به شخصیت دلخواهشان میکنند که اغلب بی نتیجه می ماند و یا بد سر انجام می شود
    ویرایش توسط شروحیل : ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ در ساعت ۱۸:۴۸
    استیون هاوکینگ:
    به ستارگان نگاه کنید ، نه به زیر پاهایتان ... تا زندگی هست ، امید هم هست ...
    عیسى علیه السلام :
    حق را از اهل باطل فراگیرید و باطل را از اهل حق فرا نگیرید.
    سخن سنج باشید.

10. صلوات

علاقه
    science
    نوشته
    827
    حضور
    27 روز 18 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    30
    صلوات
    1113

نقل قول نوشته اصلی توسط guest نمایش پست ها
    یعنی میگی زن ها از ادم هایی که تغییر نمیکنن خوششون میاد حالا چه خوب چه بد...کلن قسمت قرمز رنگ بیشتر توضیح بده
    خب نه مسلمه که اگه بد باشه جذاب نیست،
    جنبه حمایتی،منظورم اینه که سست عنصر نباشه،امروز ی چیز بگه فردا چیز دیگه،تعهد برای زن ها خیلی مهمه،راز تعهد هم پایداریه(پایداری در مسائل سخت و البته درست)
    چون اگه درجا بزنه زن از سوی شوهر احساس خطر میکنه که ممکنه نتونه بصورت مکفی از من حمایت کنه(اینکه زن "معمولا" با شوهر بزرگتر از خودش ازدواج میکنه هم به علت،جنبه های حمایتی هستش

نقل قول نوشته اصلی توسط شروحیل نمایش پست ها
    در مطالعه ای که در سال ۲۰۰۳ صورت پذیرفت “تئوری خمیرگچی” کاملا زیر سوال رفت. پژوهشگران دانشگاه برکلی Berkely کالیفرنیا گفتند: برای بسیاری از مردم سی سالگی آغاز انسجام زندگیست. این گفته بدان معنی است که شخصیت ما در آن سن بسیار تاثیرپذیر است چرا که محیط زندگی بسیار متفاوت می شود.
    سلام دوست گرامی
    همین مقاله ای که گذاشتین جالبه
    تئوری خمیر گچی ویلیام جیمز رو رد کرده،گفتم با ثبات میشود و تغییر سخت تر
    :
    در همان مقاله که گذاشتید هم اشاره شده
    لینک آن
    https://www.independent.co.uk/life-s...-a7757866.html
    بنابراین به جای آنکه شخصیت را مانند خمیرگچ خشک شده در نظر بگیریم شاید بهتر است آن را مانند خمیر گچی ببینیم که کاملا خشک نشده است.
    اینگونه نیست که شخصیت کاملا شکل گرفته باشد و نتوانیم تغییرش دهیم اما می توان گفت که نسبتا پایدار و منسجم شده است.
    به هر حال در هر سنی که باشید می توانید برای تغییر در شخصیت تان تلاش کنید. تنها نکته این است که این تلاش هنگامی که جوانتر هستید آسانتر خواهد بود.(انتهای مقاله)
    ضمن تبریک عید برای شما گرامی و سایر دوستان

ویرایش توسط hessam78 : ۱۳۹۶/۱۲/۲۹ در ساعت ۰۰:۱۲

12. صلوات ها 5

نوشته
    928
    حضور
    31 روز 20 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    38
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4164

درخواست می‌کنم بفرمائید چگونه باید مهارت‌های لازم را در جهت حل مواردی که گفتید را کسب کنم؟
    (هم سوالی بود هم درخواست کردم )
    با عرض سلام و ادب
    کسب دانش با کسب مهارت متفاوت می باشد آموختن رانندگی با مهارت آن با هم فرق می کنند کلاس های آموزشگاههای رانندگی انسان را راننده نمی کند ابتدا دانش را یاد می دهند سپس سعی می کنند تا حدودی مهارت را بیاموزند و در ادامه با رانندگی و تلاشها و تجربیات خود فرد مهارت او کامل می شود.

پس آنچه ذکر می شود دانش و بخش کوچکی مهارت است و شما با عمل،آنها را تبدیل به مهارت می کنید.
    ""مهارت های دهگانه زندگی""

ادامه دارد...

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

14. صلوات ها 4

نوشته
    928
    حضور
    31 روز 20 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    38
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4164

برای کسب مهارت ارتباط بین فردی موثر ، تاپیک درحال تکمیل زیر را مطالعه نمایید:
    مهارت ارتباط بین فردی موثر

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
    یا علی

16. صلوات ها 3

علاقه
    science
    نوشته
    827
    حضور
    27 روز 18 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    30
    صلوات
    1113

?????? اثر بارنوم/ فورِر: طالع بینی و فال‌ها چطور مارا فریب میدهند؟

?????? در سال ۱۹۴۸ یک روانشناس به نام پروفسور برترام فورر یک تست شخصیت‌شناسی به شاگردانش داد که مشتمل بر سوالاتی متفاوت بود و خواست تا به سوالات پاسخ دهند و به آنها گفت که با خواندن پاسخ آنها، شخصیت آنها را آنالیز کرده به هرکدام آنها خواهد گفت که چه شخصیت و ویژگی‌هایی دارند. پروفسور چند روز بعد به هر یک از دانشجویان برگه‌ای شامل توضیحات در مورد ویژگی‌های شخصی آنها داد و این‌بار خواست تا بر اساس اینکه چقدر توضیحاتش به واقعیت نزدیک است به او نمره دهند.

⚜️ نمره صفر یعنی توضیحات هیچ ربطی به آنها ندارد و نمره ۵ یعنی توضیحات کاملاً منطبق بر شخصیت آنهاست. نمره‌ای که پرفسور فورر از شاگردانش کسب کرد برابر با ۴.۲۶ بود. چیزی نزدیک به عالی.

⚜️ بعد از اعلام نتایج پروفسور فاش کرد که به همه آنها یه پاسخ ثابت و یکسان را داده که از یک کتاب فالگیری روی دکه روزنامه‌فروشی کپی کرده بوده است. تنها برگه‌ای که داده بود شامل یک مشت مهملات کلی و مبهم بود که می‌تواند شامل حال افراد بسیاری بشود.

⚜️ آزمایش دیگری از دانشجویان تست استاندارد mmpi گرفته شد. (تست فوق استاندارد است و نتایج آن تا حد قابل قبولی به واقعیت نزدیک است. البته گرفتن آزمون و تفسیر نتایج این تست فقط و فقط باید توسط متخصصان انجام شود) سپس به هر دانشجو هم پاسخ صحیح بر اساس تست داده شد و هم یک برگه کپی شده از مجله فالگیری و ستاره‌بینی. از دانشجویان خواسته شد تا تشخیص دهند کدام پاسخ مربوط به آنهاست. حدود ۶۰ درصد دانشجویان پاسخ تقلبی را واقعی می‌دانستند.

⚜️ «اثر فورر» می‌گوید «وقتی شما یک متن مبهم و کلی در مورد خودتان می‌شنوید یا می‌خوانید به دنبال ارتباط آن با خودتان می‌گردید و اگر متن به اندازه کافی مبهم و کلی باشد شما ارتباطاتی پیدا خواهید کرد و آن را تعریف شخصیت و سرنوشت خودتان خواهید پنداشت. مهم‌ترین اثرگذاری، استفاده از کلماتی مانند «بعضی وقت‌ها» است. مثلاً جمله «بعضی وقت‌ها اعتماد به نفس دارید، اما بعضی وقت‌ها نه” می‌تواند برای همه صادق باشد»

?????? تحقیقات اخیر نشان داده که دو عامل اساسی در گول خوردن عوام اثر اساسی دارد:

?????? باور و اعتقاد به ماوراءالطبیعه:

⚜️ افرادی که به ماوراءالطبیعه باور دارند همیشه معتقدند که سرنوشت آنها جایی نوشته شده است و یا کسی یا کسانی از آن خبر دارند. این افراد خیلی راحت‌تر درگیر تست‌های غیرعلمی شخصیت‌شناسی، فالگیری و طالع‌بینی ماهانه می‌شوند.

?????? علاقه به خود:

⚜️ افراد معمولاً چیزهای مثبت در مورد خود را راحت‌تر باور می‌کنند تا موارد منفی. مثلاً اگر به آنها گفته شود که «تو خیلی سخت‌کوشی اما کسانی نمی‌خواهند و نمی‌گذارند به نتیجه برسی» می‌پذیرند. اما اگر گفته شود «مسیری که می‌روی احمقانه است و تلاشی بیهوده و بی‌ارزش می‌کنی» با آن کنار نخواهند آمد.

⚜️ «اثر فورر» عملاً بیشترین کاربری را در شخصیت‌شناسی غیرعلمی، فالگیری، فال حافظ و مشابهات آن، طالع‌بینی روزانه و امثالهم دارد.

18. صلوات ها 2

صفحه 8 از 8 نخست ... 678

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 65

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری