جمع بندی صیغه بدون اذن پدر و با هدف ازدواج دائم

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
صیغه بدون اذن پدر و با هدف ازدواج دائم

سلام خسته نباشید
من یک دختر ۲۰ساله ام.
چند سال قبل بر اثر کمبود محبت یا بچگی یا هرچی با اقایی اشنا شدم و ارتباط ما ادامه پیدا کرد و قرار گذاشتیم که باهم ازدواج کنیم.
متاسفانه در اثر ادامه یافتن این ارتباط من بکارتم رو از دست دادم
و هیچکی خبر نداره ک بنده باکره نیستم حالا
و هنوزم باهمون اقا هستم و قرار ازدواج کنیم اما ممکنه بخاطر من تا حدودی ازدواجمون به تاخیر بیوفته چون پدرم رضایت نمیدن فعلا

من الان که به خدانزدیکتر شدم خدا رو تو زندگیم حس کردم میخواسم یه سوال بپرسم:

نمیخوام الان که توبه کردم دچار لغرش بشم و ازطرفی هم اون اقا شدن همه زندگی من.
و می دونم که صیغه محرمیت با اذن پدر دختر باید انجام شه
اما الان من باکره نیستم آیا من میتونم بدون اجازه پدر با این آقا عقد موقت کنم تا وقتی ک شرایط ازدواجمون محیا شد؟

در مورد مرجع تقلیدم هم بگم که:
مرجع تقلید بنده ایت الله سیستانی بودند که من چون در بچگی انتخاب کردم و فقط چون از اسمشون خوشم امد و دروبریام مرجعشون بود وگرنه بدون تحقیق لذا الان ایشون به عنوان مرجع تقلید خودم ندارم
و ایت الله خامنه ای درحال حاظر به عنوان مرجع انتخاب کردم .

با تشکر از شما

با نام و یاد دوست

کارشناسان بحث: استاد شفا و استاد راهنما

Mohade;970339 نوشت:
سلام خسته نباشید
من یک دختر ۲۰ساله ام.
چند سال قبل بر اثر کمبود محبت یا بچگی یا هرچی با اقایی اشنا شدم و ارتباط ما ادامه پیدا کرد و قرار گذاشتیم که باهم ازدواج کنیم.
و هنوزم باهمون اقا هستم و قرار ازدواج کنیم اما ممکنه بخاطر من تا حدودی ازدواجمون به تاخیر بیوفته چون پدرم رضایت نمیدن فعلا

اما الان من باکره نیستم آیا من میتونم بدون اجازه پدر با این آقا عقد موقت کنم تا وقتی ک شرایط ازدواجمون محیا شد؟

مرجع تقلید بنده ایت الله سیستانی بودند که من چون در بچگی انتخاب کردم و فقط چون از اسمشون خوشم امد و دروبریام مرجعشون بود وگرنه بدون تحقیق لذا الان ایشون به عنوان مرجع تقلید خودم ندارم

با تشکر از شما

سلام علیکم

طبق نظر مقام معظم رهبری:

اگر دختری که بالغ و عاقل و رشیده(یعنی مصلحت و خوب و بد خود را تشخیص می دهد) است، بواسطه زنا بکارتش از بین برود، برای ازدواج نیاز به اذن پدر نمی باشد.

تذکر:
1-برای ادامه ارتباط با این شخص حتما با کارشناسان مشاوره صحبت بنمایید، به جهت اینکه شما جوان هستید، و ممکن است با یک اشتباه دیگر گذشته قابل جبران نباشد.
2-تغییر مرجع تقلید در صورتی صحیح است که شما با تحقیق شرعی به این نتیجه رسیده باشید که مرجعی غیر از مرجع تقلید شما اعلم است تا بتوان مرجع تقلید را تغییر داد و اما آیت الله سیستانی که رجوع به مرجع تقلید مساوی را جایز می دانند(البته در شرایط خاصی) در صورتی که با تحقیق شرعی به این نتیجه رسیده اید، که مرجع تقلیدی که به آن رجوع می کنید، مساوی با مرجع تقلید شما است، اشکالی ندارد.

پی نوشت:
دفتر مقام معظم رهبری

Mohade;970339 نوشت:
سلام خسته نباشید
من یک دختر ۲۰ساله ام.

با تشکر از شما

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
از حسن اعتمادتون به این انجمن سپاسگذارم امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض می کنم راهگشا باشد.

خواهر گرامی متاسفانه ارتباط شما و میزان آن سبب شده است که مسائل جسمانی و روانی و اجتماعی برای شما رخ دهد و ادامه ارتباط به صورت نادرست مسائل را تشدید می کند.
البته به گذشته و اشتباهات آن فکر نکنید بلکه برنامه ریزی مناسب نمایید تا ضمن استفاده از تجارب تلخ و شیرین گذشته،از رفتارها و تصمیمات نادرست خودداری نمایید پس لازم است با اطلاعات و آگاهی جلو بروید.

خواهر بزرگوار مهمترین کاری که لازم است شما انجام دهید این است که آگاهی و شناخت خود را نسبت به ازدواج و انتخاب همسر بالا ببرید.
هر چند شما باکره نیستید ولی وارد شدن به زندگی ای که از روی شناخت و آگاهی نیست و از روی اجبار می باشد و طرفین با هم تناسب ندارند صحیح نمی باشد.
در صورت تناسب دو طرف لازم است هرچه زودتر زمینه ازدواج رسمی خود را فراهم آورید و حتی اگر می خواهید به صورت موقت هم باشد باز هم با نظارت خانواده ها صورت گیرد.و برای اینکار از طرق مختلف نظیر صحبت و پافشاری خودتون،استفاده از واسطه و...استفاده نمایید.تا حداقل تعهدی ایجاد شود.

چرا که شما وارد بازی ای شده اید که بیشترین صدمات آن را خود شما می بینید نه آقا پسر. از جهت جسمی متاسفانه شما بکارت خود را ازدست داده اید و از طرفی دیگر ،وابسته آقا پسر شده اید و حال آنکه هیچ یک به همدیگر تعهدی ندارید و این خطرناک است و ادامه ارتباط به صورت کنونی آسیبهای زیر را به همراه دارد:

1. سن شما را بالاتر می بردو شانس ازدواج مجدد را از شما می گیرد
  2. وابستگی شما را بیشتر می نماید
  3. تعهد دو طرف تغییری نمی کند و البته در اینجا تعهد آقاپسر مهمتر است.
  4. امکان فاش شدن اصرار و خطرات آبرویی بیشتر می شود.
  5. و...

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

باسلام
خیلی ممنونم از کمکتون مرسیتشکر

سوال:
سلام خسته نباشید من یک دختر ۲۰ساله ام. چند سال قبل بر اثر کمبود محبت یا بچگی یا هرچی با اقایی اشنا شدم و ارتباط ما ادامه پیدا کرد و قرار گذاشتیم که باهم ازدواج کنیم. متاسفانه در اثر ادامه یافتن این ارتباط من بکارتم رو از دست دادم و هیچکی خبر نداره که بنده باکره نیستم و هنوزم باهمون اقا هستم و قراره ازدواج کنیم اما ممکنه بخاطر من تا حدودی ازدواجمون به تاخیر بیوفته چون پدرم فعلارضایت نمیدند. من الان که به خدانزدیکتر شدم خدا رو تو زندگیم حس کردم میخواستم یه سوال بپرسم:
نمیخوام الان که توبه کردم دچار لغرش بشم و ازطرفی هم اون اقا شده اند همه زندگی من.و می دونم که صیغه محرمیت با اذن پدر دختر باید انجام شه
اما الان من باکره نیستم آیا من میتونم بدون اجازه پدر با این آقا عقد موقت کنم تا وقتی که شرایط ازدواجمون محیا شد؟
مرجع تقلید بنده ایت الله سیستانی بودند که من چون در بچگی انتخاب کردم و فقط چون از اسمشون خوشم امد و دروبریام مرجعشون بود وگرنه بدون تحقیق لذا الان ایشون به عنوان مرجع تقلید خودم ندارم و ایت الله خامنه ای را درحال حاظر به عنوان مرجع انتخاب کردم .

پاسخ :
استاد شفا:
طبق نظر مقام معظم رهبری:
اگر دختری که بالغ و عاقل و رشیده(یعنی مصلحت و خوب و بد خود را تشخیص می دهد) است، بواسطه زنا بکارتش از بین برود، برای ازدواج نیاز به اذن پدر نمی باشد.
تذکر:
1-برای ادامه ارتباط با این شخص حتما با کارشناسان مشاوره صحبت بنمایید، به جهت اینکه شما جوان هستید، و ممکن است با یک اشتباه دیگر گذشته قابل جبران نباشد.
2-تغییر مرجع تقلید در صورتی صحیح است که شما با تحقیق شرعی به این نتیجه رسیده باشید که مرجعی غیر از مرجع تقلید شما اعلم است تا بتوان مرجع تقلید را تغییر داد و اما آیت الله سیستانی که رجوع به مرجع تقلید مساوی را جایز می دانند(البته در شرایط خاصی) در صورتی که با تحقیق شرعی به این نتیجه رسیده اید، که مرجع تقلیدی که به آن رجوع می کنید، مساوی با مرجع تقلید شما است، اشکالی ندارد.

استاد راهنما:
از حسن اعتمادتون به این انجمن سپاسگذارم امیدوارم نکاتی را که خدمتتون عرض می کنم راهگشا باشد.
خواهر گرامی متاسفانه ارتباط شما و میزان آن سبب شده است که مسائل جسمانی و روانی و اجتماعی برای شما رخ دهد و ادامه ارتباط به صورت نادرست مسائل را تشدید می کند.
البته به گذشته و اشتباهات آن فکر نکنید بلکه برنامه ریزی مناسب نمایید تا ضمن استفاده از تجارب تلخ و شیرین گذشته،از رفتارها و تصمیمات نادرست خودداری نمایید پس لازم است با اطلاعات و آگاهی جلو بروید.

خواهر بزرگوار مهمترین کاری که لازم است شما انجام دهید این است که آگاهی و شناخت خود را نسبت به ازدواج و انتخاب همسر بالا ببرید.
هر چند شما باکره نیستید ولی وارد شدن به زندگی ای که از روی شناخت و آگاهی نیست و از روی اجبار می باشد و طرفین با هم تناسب ندارند صحیح نمی باشد.
در صورت تناسب دو طرف لازم است هرچه زودتر زمینه ازدواج رسمی خود را فراهم آورید و حتی اگر می خواهید به صورت موقت هم باشد باز هم با نظارت خانواده ها صورت گیرد.و برای اینکار از طرق مختلف نظیر صحبت و پافشاری خودتون،استفاده از واسطه و...استفاده نمایید.تا حداقل تعهدی ایجاد شود.
چرا که شما وارد بازی ای شده اید که بیشترین صدمات آن را خود شما می بینید نه آقا پسر. از جهت جسمی متاسفانه شما بکارت خود را ازدست داده اید و از طرفی دیگر ،وابسته آقا پسر شده اید و حال آنکه هیچ یک به همدیگر تعهدی ندارید و این خطرناک است و ادامه ارتباط به صورت کنونی آسیبهای زیر را به همراه دارد:

1. سن شما را بالاتر می بردو شانس ازدواج مجدد را از شما می گیرد
  2. وابستگی شما را بیشتر می نماید
  3. تعهد دو طرف تغییری نمی کند و البته در اینجا تعهد آقاپسر مهمتر است.
  4. امکان فاش شدن اصرار و خطرات آبرویی بیشتر می شود.
  5. و...

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

موضوع قفل شده است