چهارشنبه سوری شاد بدون ترقه ( تشریف بیارین لطفا)

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چهارشنبه سوری شاد بدون ترقه ( تشریف بیارین لطفا)

هوالنور

سلام و عرض ادب خدمت همه

بنده این تاپیک رو ایجاد کردم تا کارشناس و همه ی دوستان باهم مشورت کنیم و ببینیم چگونه جشن چهار شنبه سوری بدون خطر( ترقه و ...) و شادی

رو میتونیم برگزار کنیم؟

دوستان عزیز همه ما میدونیم که همه ساله در این جشن افراد زیادی مصدوم میشوند و افراد زیادی دچار ترس و سکته و بیماری میشوند
الودگی هوا و محیط ایجاد میشود و حتی حیوانات و پرندگان هم اسیب میبینند

چرا ما باید اجازه بدهیم که کشورهای بیگانه حتی برای جشن های ما هم تصمیم بگیرد که از چه چیز استفاده کنیم و چگونه برگزار کنیم؟!

(اونها حتی برای خانم های ما چادر شب هم تولید میکنند برای چه ؟ برای به دست گرفتن اقتصاد ما خب حالا نمیخوام بحث رو به حاشیه ببرم )

ببینید چگونه از روانشناسی رنگها برای جذب فرزندان سرزمین ما استفاده کرده اند ......(میدونید که استفاده از رنگهای رنگین کمانی جذابیت ایجاد میکنه

که برای مسایل دیگه هم میشه استفاده کرد...)

و مصدومان ترقه :

تصاویر بسیار وحشتناک هست و برای مراعات حال بینندگان و نظر یکی از دوستان عزیز عکسهارو برداشتم

آیت الله جعفر سبحانی(دامت برکاته) در مذمت چهارشنبه سوری و دوری از ترویج این خرافه می فرمایند:
قرآن مجید می‌فرماید یکی از اهداف بعثت پیامبر این است که غل و زنجیری که بر افکار مردم بسته شده بود را باز کند. مراد از غل و زنجیر آداب و رسوم جاهلی است که هیچ اثری در اخلاقیات و زندگی انسان ندارد از این رو پیامبر اسلام تمام رسوم جاهلیت که به ضرر انسان بود را لغو کرد.
چهارشنبه سوری به نحوی که در ایران رسم شده جهل است و ضررهای آن برای همه مشهود است. متاسفانه به خاطر همین رسوم غلط، جوانان زیادی زخمی و کشته می‌شوند و پدران و مادران آنها در سوگ آنها می‌نشینند. همه انبیا و اولیای الهی آمدند تا با خرافات مبارزه کنند و چهارشنبه سوری هم نوعی خرافه است. باید از اصالتهایی که موجب پیشرفت ملت ما می‌شود محافظت کرد.
تقلید از دیگران در صورتی درست است که باعث سازندگی شود ولی تقلیدی که مایه بدبختی شود درست نیست. پریدن روی آتش و گفتن برخی جملات و... به هیچ وجه درست نیست. به همه مردم توصیه می کنم که در روز چهارشنبه آخر سال مراقب اعمالشان باشند و دچار مسائل خلاف شرع و عقل نشوند.

با سلام
در مورد چهارشنبه سوری به یک اتفاق اشاره خواهم کرد
در سالهای پیش یکی از دوستان که همکلاسی پنجم ابتدایی من هم بود
هنگامی که از پایین یکی از آپارتمان های ۱۴ طبقه شهرک لویزان ۱ واقع در تهران
به بالا نگاه می کرد
یک کپسولی در جلوی چشمش منفجر و باعث آسیب جدی و تخلیه یکی از چشمانش شد
هنگامی که به عیادت او با چند تن از دوستان رفتیم
چشمش را که باز کرد (با دست پلک چشم تخلیه شده اش را باز کرد تکه ای گوشت که با تکان خوردن چشم سالمش تکان می خورد )
البته بعدا برایش چشم مصنوعی گذاشتن (فقط جنبه زیبایی دارد)
البته خود بنده نیز بیماری ژنتیکی ارثی دارم
که در آن زمان وضعیت چشمانم بشدت الان ضعیف نبود
در سال ۹۰ با ضربات همکلاسی به پشت سرم باعث شد که شبکیه چشم راستم آسیب ببیند(آن زمان هم چشمانم ضعیف می فبود که با عینک دید کامل داشتم که بعد از ضربه وعمل دید چشم راستم ناواضح و درحال حاضر به دلیل بیماری ژنتیکی قدرت بینایی ام بشدت کم شده)
منظور از بیان این موضوع این است که با یک اشتباه باعث تغییر زندگی خود یا دیگران ممکن است شویم
(شاید اگر پارگی شبکیه در اثر اشتباه آن فرد نبود،روند بیماری اینقدر نمی یافت)(البته خود من هم کمتر از دو سال است که فهمیدیم بیماری ژنتیکی دارم)

@@
مورد دیگر نقل قول یکی از اقوامی که در رودهن زندگی می کند که گفته بود چند سال قبل ،در گودالی بزرگ، آتشی بزرگ ساخته بودند که کودکی پایش لیز خورده و او در آن افتاده و کشته می شود