قرآن خواندن در زمان عذر شرعی بانوان

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قرآن خواندن در زمان عذر شرعی بانوان

با سلام
پریود شدن یه امر خدایی است و خدواند برای بنده اش بنا به دلایل عقل و براساس حکمت خودش قرار داده است. در این دوران زن دچار درد و رنج بسیار می شود افسرده و دچار ناراحتی می شود. ایا در این شرایط چیزی جز یاد خدا می تواند اورا ارام کند. نماز معراج مومن و شرط عروج ان ماکی است و قابل قبول هست که نماز نخواند. اما این که در این دوران قران خواندن و ذکر و دعا مکروه است به نظر من غیر قابل درک است به نظر من این امر کاملا مستحب است مگر می شود ادمی در لحظه ای از خدای خودش منقع شود

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

عذرا رحمانی;970182 نوشت:
با سلام
پریود شدن یه امر خدایی است و خدواند برای بنده اش بنا به دلایل عقل و براساس حکمت خودش قرار داده است. در این دوران زن دچار درد و رنج بسیار می شود افسرده و دچار ناراحتی می شود. ایا در این شرایط چیزی جز یاد خدا می تواند اورا ارام کند. نماز معراج مومن و شرط عروج ان ماکی است و قابل قبول هست که نماز نخواند. اما این که در این دوران قران خواندن و ذکر و دعا مکروه است به نظر من غیر قابل درک است به نظر من این امر کاملا مستحب است مگر می شود ادمی در لحظه ای از خدای خودش منقع شود

با سلام و احترام

از نظر شرعی کراهت در قرآن خواندن درحال حیض یعنی ثواب کمتری دارد نه اینکه نخواندن آن بهتر باشد البته برای کسب اطلاع بیشتر از فلسفه احکام، کارشناسان کلام راهنمایی میکنند.

موفق و مويد باشید

عذرا رحمانی;970182 نوشت:
اما این که در این دوران قران خواندن و ذکر و دعا مکروه است

سلام
اتفاقا مستحبه که موقع اذان با وضو رو به روی قبله بنشینند و تسبیح بگویند.
موضوع قفل شده است