جمع بندی میزان شباهت در ملاک های ازدواج

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
میزان شباهت در ملاک های ازدواج

سلام من آدم درونگرایی هستم و قدرت بیان ضعیفی دارم همچنین روحیه ضعیفی دارم زود خودمو می بازم.بااین تفاسیر همیشه فک میکردم باید با ادمی ازدواج کنم که برخلاف من قدرت بیان خوبی داره وروحیش قوی باشه تو زمان مشکلات.درکل فک میکنم طرف مقابل نباید مثل تو همون عیب هارو داشته باشه به عبارت دیگه شباهت توی ضعف خوب نیست.فکرم درسته؟؟؟؟؟؟؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

Tranom71;968793 نوشت:
سلام من آدم درونگرایی هستم و قدرت بیان ضعیفی دارم همچنین روحیه ضعیفی دارم زود خودمو می بازم.بااین تفاسیر همیشه فک میکردم باید با ادمی ازدواج کنم که برخلاف من قدرت بیان خوبی داره وروحیش قوی باشه تو زمان مشکلات.درکل فک میکنم طرف مقابل نباید مثل تو همون عیب هارو داشته باشه به عبارت دیگه شباهت توی ضعف خوب نیست.فکرم درسته؟؟؟؟؟؟؟

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
از حسن اعتماد شما به این انجمن سپاسگذارم امیدوارم با تلاش و کسب مهارتهای مناسب و انتخابی درست زندگی سراسر خوشبختی و موفقیت و عاقبت بخیری را داشته باشید.

خواهر بزرگوار از جهات ویژگیهای شخصیتی و ازدواج ،برخی ویژگیها هستند که تفاوت در آنها خوب است و برخی از ویژگیها هم شباهت در آنها مناسب می باشد و برخی دیگر از ویژگیها اصلا خوب نمی باشند و نیاز است اصلاح شوند.
در موارد فوق که اشاره نمودید ضعف اعتماد به نفس خوب نیست لذا مناسب است شما با انجام راهکارهای درست و کسب مهارتهای مناسب اعتماد به نفس خود را بالا ببرید.
اما در درونگرایی در صورتی که طرف مقابل درونگرا باشد مسائل و مشکلات زندگی کمتر می شود و شباهت در این قسمت درست است.

اما در سلطه پذیری تفاوت درست می باشد به این صورت خانم سلطه پذیری بالاتری داشته باشد و آقا سلطه پذیری کمتری داشته باشد در استقلال نیز اینگونه می باشد مناسب آقا استقلال بیشتر و خانم استقلال کمتری داشته و استقلال کمتر وابستگی او را به شوهرش بیشتر نماید.

البته لازم بذکر است که هر ویژگی ای درصورتی که زیادی بالا یا پایین باشد می تواند مسئله آور و مشکل آفرین باشد.

Tranom71;968793 نوشت:
به عبارت دیگه شباهت توی ضعف خوب نیست.

این حرف و نظر دست می باشد و شباهت در ضعف ،مسائل را بسیار بیشتر می کند ولی بهترین حالت نیست.حالت درست این است که افراد، ضعفهای خود را برطرف نمایند و سپس ازدواج نمایند در غیر این صورت با کسی ازدواج نماید که در ضمن نداشتن این ضعف، از ثبات هیجانی خوبی برخوردار باشند ظرفیت پذیرش این ضعف طرف مقابل را داشته باشد و با همکاری همدیگر در پی برطرف نمودن آن ضعف باشند.
حالت ریسک دار این است که با فردی ازدواج نماید که در ضمن نداشتن آن ضعف، ثبات هیجانی پایینی دارد و ظرفیت پذیرش این ضعف طرف مقابل را ندارد و دائما درصدد تغییر طرف مقابل می باشد.

حالت پرریسک این است که با کسی مثل خود ازدواج نماید و هر دو ثبات هیجانی پایینی داشته باشند که این ازدواج به صلاح نمی باشد.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

این گفتگو به نظر میاد در مورد مشکل شما صحبت می کنه . به لینک مراجعه کنید. https://www.aparat.com/v/HAhBm
اگر این لینک نیومد می توانید در سایت آپارت برنامه کافه سوال گفتگو با سهیل رضایی را پیدا کنید و گوش کنید.

سوال:
سلام من آدم درونگرایی هستم و قدرت بیان ضعیفی دارم همچنین روحیه ضعیفی دارم زود خودمو می بازم.بااین تفاسیر همیشه فکر میکردم باید با آدمی ازدواج کنم که برخلاف من قدرت بیان خوبی داره و هنگام وقوع مشکل،روحیش قوی باشه .درکل فکر میکنم طرف مقابل نباید مثل خودمون همون عیب ها رو داشته باشه به عبارت دیگه شباهت توی ضعف خوب نیست.فکرم درسته؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ:
از حسن اعتماد شما به این انجمن سپاسگذارم امیدوارم با تلاش و کسب مهارتهای مناسب و انتخابی درست زندگی سراسر خوشبختی و موفقیت و عاقبت بخیری را داشته باشید.
خواهر بزرگوار از جهات ویژگیهای شخصیتی و ازدواج ،برخی ویژگیها هستند که تفاوت در آنها خوب است و برخی از ویژگیها هم شباهت در آنها مناسب می باشد و برخی دیگر از ویژگیها اصلا خوب نمی باشند و نیاز است اصلاح شوند.
در موارد فوق که اشاره نمودید ضعف اعتماد به نفس خوب نیست لذا مناسب است شما با انجام راهکارهای درست و کسب مهارتهای مناسب اعتماد به نفس خود را بالا ببرید.
اما در درونگرایی در صورتی که طرف مقابل درونگرا باشد مسائل و مشکلات زندگی کمتر می شود و شباهت در این قسمت درست است.
اما در سلطه پذیری تفاوت درست می باشد به این صورت خانم سلطه پذیری بالاتری داشته باشد و آقا سلطه پذیری کمتری داشته باشد در استقلال نیز اینگونه می باشد مناسب آقا استقلال بیشتر و خانم استقلال کمتری داشته و استقلال کمتر وابستگی او را به شوهرش بیشتر نماید.
البته لازم بذکر است که هر ویژگی ای درصورتی که زیادی بالا یا پایین باشد می تواند مسئله آور و مشکل آفرین باشد.
شباهت در ضعف ،مسائل را بسیار بیشتر می کند و مناسب نیست.حالت درست این است که افراد، ضعفهای خود را برطرف نمایند و سپس ازدواج نمایند در غیر این صورت با کسی ازدواج نماید که در ضمن نداشتن این ضعف، از ثبات هیجانی خوبی برخوردار باشند ظرفیت پذیرش این ضعف طرف مقابل را داشته باشد و با همکاری همدیگر در پی برطرف نمودن آن ضعف باشند.

حالت ریسک دار این است که با فردی ازدواج نماید که در ضمن نداشتن آن ضعف، ثبات هیجانی پایینی دارد و ظرفیت پذیرش این ضعف طرف مقابل را ندارد و دائما درصدد تغییر طرف مقابل می باشد.
حالت پرریسک این است که با کسی مثل خود ازدواج نماید و هر دو ثبات هیجانی پایینی داشته باشند که این ازدواج به صلاح نمی باشد.
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

موضوع قفل شده است