سوالاتی دربارۀ حوزه

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سوالاتی دربارۀ حوزه

سلام وقت بخیر. من ۱۵ سالمه. آخره سال باید انتخاب رشته کنم و بین ریاضی و حوزه موندم. یعنی نمی‌دونم الان برم حوزه، بعد از دیپلم برم یا اصن نرم! لطفا راهنمایی کنید. چند تا سوال در رابطه با حوزه داشتم.
اگه بخوام برم حوزه درساش توی سن من سخت نیس؟ (توی این سه سالِ متوسطه دوره اول نفر اول تا سوم مدرسه بودم یعنی برای فرار از درس این سوال رو نمی‌پرسم. می‌خوام بدونم می‌تونم دوام بیارم حداقل توس شش سال اول سطح ۱؟)
من شنیدم روزانه توی حوزه ۴ کلاس باید رفت و برای اینکه قشنگ یادبگیری هر کدوم ۴ ساعت هم مباحثه بری... صحت داره؟ اینجوری از ۱۴ ساعتی که بیداریم، ۲۰ ساعتی باید درس بخونیم!
می‌تونم حوزه و در کنارش برنامه‌نویسی رو که از دیگر رشته‌های مورد علاقمه خودم بخونم...؟
در حوزه چی کار می‌کنند؟ با اینکه قم زندگی می‌کنم خیلی اطلاعات ندارم!
[راستی از تجربی و انسانی هم بدم می‌آد چون دروس حفظی هستن... توی حوزه دروس مثل سیستم مزخرف دانشگاه و مدرسه هس که بعد از یه سال آدم یادش میره؟ و حفظی هس؟]
لطفا به تک تک سوالات پاسخ دهید... باتشکر و احترام

با نام و یاد دوست

سلام

پاسخ سوال فوق در تاپیک های زیر توسط کارشناس محترم ارائه شده است:

سوالاتی درباره تحصیلات حوزوی برادران

حوزه یا دانشگاه؟ (آگاهی نسبت به دروس،سنوات،مدارک،رشته ها و مراكز حوزوی)

سوال در مورد تحصیل حوزه

تردید در انتخاب مسیر ؛ حوزه یا دانشگاه؟

خواهشمندم موضوعات فوق را مطالعه نمایید، اگر به پاسخ سوال تان نرسیدید به من اطلاع دهید.

در همین جا از کاربران محترم درخواست دارم قبل از ایجاد موضوع و طرح سوال ، حتما از گزینه جستجوی سایت استفاده کنند

تا اگر بحث مشابهی قبلا در سایت وجود داشت مطالعه کنند

و در صورتی که به پاسخ سوال خود نرسیدند نسبت به ایجاد موضوع جدید اقدام نمایند.

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید

موضوع قفل شده است