▌▬◄ مشاعره از نوع قرآنی ( مقارئه ) ►▬▐

تب‌های اولیه

211 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
▌▬◄ مشاعره از نوع قرآنی ( مقارئه ) ►▬▐

سلام

در این تاپیک قصد داریم یک مشاعره از نوع قرآنی راه بیاندازیم. امیدوارم در این جمع صمیمی دوست داران قرآن از این تاپیک حمایت کنند.

شیوه این مقارئه این گونه است که نفر بعدی آیه ای قرار میدهد که اولین حرف آن آیه بعدی ، آخرین حرف آیه قبلی باشد.
ترجمه را هم بذارید تا با معنای آیه نیز آشنا شویم. همینطور نام سوره و شماره آیه.

فکر کنم با این شیوه با خیلی از آیات قرآن و معانیش آشنا بشیم.

نمونه:

هَلْ أَتى‏ عَلَى الْإِنْسانِ حينٌ مِنَ الدَّهْرِ لَمْ يَكُنْ شَيْئاً مَذْكُوراً

( انسان / 1 )

هرآينه بر انسان مدتى از زمان گذشت و او چيزى در خور ذكر نبود.

پست بعدی:

إِنَّا خَلَقْنَا الْإِنْسانَ مِنْ نُطْفَةٍ أَمْشاجٍ نَبْتَليهِ فَجَعَلْناهُ سَميعاً بَصيراً

( انسان / 2 )

ما آدمى را از نطفه‏اى آميخته بيافريده‏ايم، تا او را امتحان كنيم. و شنوا و بينايش ساخته‏ايم.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيم‏

( حمد / 1 )

به نام خداى بخشاينده مهربان

( م )

رضوان;31850 نوشت:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيم‏

( حمد / 1 )

به نام خداى بخشاينده مهربان

( م )

با سلام

رضو ان

کار بسیار خوبی را شروع کرد ه ای

اینجانب گرچه در این تاپیک شرکت نمی کنم ولی امیدوارم بقیه ی کار بران توانا مشارکت داشته باشند

پس به نوبه ی خود از شما شپاسگزاری می کنم

اجرت با خدا

مَثَلُهُمْ كَمَثَلِ الَّذِي اسْتَوْقَدَ ناراً فَلَمَّا أَضاءَتْ ما حَوْلَهُ ذَهَبَ اللَّهُ بِنُورِهِمْ وَ تَرَكَهُمْ في‏ ظُلُماتٍ لا يُبْصِرُونَ

( بقره / 17 )

مثلشان، مثل آن كسى است كه آتشى افروخت، چون پيرامونش را روشن ساخت، خدا روشنايى از آنان بازگرفت و نابينا در تاريكى رهايشان كرد.

( ن )

نَزَّلَ عَلَيْكَ الْكِتَابَ بِالْحَقِّ مُصَدِّقًا لِمَا بَيْنَ يَدَيْهِ وَأَنْزَلَ التَّوْرَاةَ وَالْإِنْجِيلَ 3 ال عمران

اين كتاب را در حالى كه مؤيد آنچه [از كتابهاى آسمانى] پيش از خود مى‏باشد به حق [و به تدريج] بر تو نازل كرد و تورات و انجيل را

(ل)

لا يَأْتيهِ الْباطِلُ مِنْ بَيْنِ يَدَيْهِ وَ لا مِنْ خَلْفِهِ تَنْزيلٌ مِنْ حَكيمٍ حَميد

( فصلت / 42 )

نه از پيش روى باطل بدو راه يابد و نه از پس. نازل شده از جانب خداوندى حكيم و ستودنى است.

( د )

سلام به همگی
دوستان فکر میکردم بیشتر از اینا از این تاپیک استقبال کنید. یک آیه با ترجمه اش گذاشتن مگه چقدر وقت میگیره؟!
میدونید با این شیوه خودتون هم چقدر با آیات قرآن در سوره های مختلف آشنا میشید و اگر هم آشنایی دارید مرور میکنید و یادآوری میشه براتون!

امیدوارم بعد از این پیام شاهد حضور پرشور کاربران گرامی و حتی مدیران محترم در این تاپیک باشیم.

موفق باشید. ان شاء الله ثواب این کار خیرتون را از دستان مبارک آقا امام زمان ارواحنا له الفداء بگیرید.

دَعْواهُمْ فيها سُبْحانَكَ اللَّهُمَّ وَ تَحِيَّتُهُمْ فيها سَلامٌ وَ آخِرُ دَعْواهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمين‏

( یونس / 10 )

در آنجا دعايشان اين است: بار خدايا تو منزهى. و به هنگام درود، سلام مى‏گويند. و پايان دعايشان اين است: سپاس خداى را، آن پروردگار جهانيان.

( ن )

نحن اعلم بما یقولون وما انت علیهم بجبار فذکر بالقران من یخاف وعید ق 45

اعتماد;31962 نوشت:
نحن اعلم بما یقولون وما انت علیهم بجبار فذکر بالقران من یخاف وعید ( ق / 45)

سلام
ممنون از حضورتون.
ترجمه را حتما قرار بدید:

( ما به آنچه مى‏گويند داناتريم و تو به آنها زور نمى‏گويى. پس هر كه را از وعده عذاب من مى‏ترسد به قرآن اندرز ده. )

دُحُوراً وَ لَهُمْ عَذابٌ واصِب‏

( صافات / 9 )

تا دور گردند و براى آنهاست عذابى دايم‏

( ب )

رضوان;31976 نوشت:
دُحُوراً وَ لَهُمْ عَذابٌ واصِب‏

( صافات / 9 )

تا دور گردند و براى آنهاست عذابى دايم‏

( ب )

مثل اینکه باید براتون دعوتنامه رسمی بفرستم. :Ealam:

ببینید این تاپیک فقط با حضور فعال شما میتونه در جهت معرفی آیات قرآن قدم برداره. کار یک نفر هم نیست و گروهیه پس بسم الله.:Kaf:

[=century gothic]بَلَى مَنْ كَسَبَ سَيِّئَةً وَأَحَاطَتْ بِهِ خَطِيئَتُهُ فَأُولَئِكَ أَصْحَابُ النَّارِ هُمْ فِيهَا خَالِدُونَ 81 البقرة

[=century gothic]آرى كسى كه بدى به دست آورد و گناهش او را در ميان گيرد پس چنين كسانى اهل آتشند و در آن ماندگار خواهند بود

(ن)

ن والقلم و مایسطرون

بشارت;32004 نوشت:
ن والقلم و مایسطرون

خواهش میکنم ترجمه آیه و نام سوره و شماره آیه را بنویسید.

( قلم / 1 )

نون، سوگند به قلم و آنچه مى‏نويسند.

نَحْنُ أَعْلَمُ بِما يَسْتَمِعُونَ بِهِ إِذْ يَسْتَمِعُونَ إِلَيْكَ وَ إِذْ هُمْ نَجْوى‏ إِذْ يَقُولُ الظَّالِمُونَ إِنْ تَتَّبِعُونَ إِلاَّ رَجُلاً مَسْحُوراً

( إسراء/ 47 )

ما بهتر مى‏دانيم كه چون به تو گوش مى‏دهند، چرا گوش مى‏دهند، يا وقتى كه با هم نجوا مى‏كنند، چه مى‏گويند. كافران مى‏گويند: شما در پى مرد جادو شده‏اى به راه افتاده‏ايد.

( ا )

[=Century Gothic]اهْدِنَا الصِّرَاطَ الْمُسْتَقِيمَ الفاتحه [=Century Gothic]5

[=Century Gothic]
ما را به راه راست هدايت فرما

[=Century Gothic](مَ)

ما وَدَّعَكَ رَبُّكَ وَ ما قَلى‏

( ضحی / 3 )

كه پروردگارت تو را ترك نكرده و بر تو خشم نگرفته است.

( ا )

سلام
چرا سختش میکنی اونایی که نیاز نداره رو بدون ترجمه بنویسیم

با سلام،می دانم شروع خوبی نیست ولی فکر کنم مقام و منزلت قرآن بیشتر از این باشد که به تفریح گرفته شود

ربطی ندارد ولی شبیه است:

بعضی ها فکر می کنند که اگر قرآن را با موسیقی خوانده شود جوانان بیشتر جذب می شوند،اما با چه قیمتی؟

محب الاولیا;32060 نوشت:
با سلام،می دانم شروع خوبی نیست ولی فکر کنم مقام و منزلت قرآن بیشتر از این باشد که به تفریح گرفته شود

ربطی ندارد ولی شبیه است:

بعضی ها فکر می کنند که اگر قرآن را با موسیقی خوانده شود جوانان بیشتر جذب می شوند،اما با چه قیمتی؟

سلام علیکم

واقعا ناراحت شدم از اینکه شما مقارئه را که خیلی خوب جا افتاده و کاربرد بسیاری در جاهای مختلف داره را با آهنگ و موسیقی به قرائت قرآن دادن مقایسه کردید! آیا شما توهینی به آیات قرآن در این تاپیک مشاهده کردید؟! یا فکر کردید که ما آیات قرآن را به سخره گرفته ایم؟!!!!

بزرگوار هدف ما از این کار آشنایی افراد با آیات قرآن کریم و معانی آنهاست نه تفریح و خوشگذرانی! چرا ما باید در تعاملات روزانه مون فقط شعر و موسیقی و چیزهایی که اهمیتشون خیلی کمتر از آیات قرآن است را بکار ببریم ولی جوان مسلمان ما ذره ای با آیات کتاب آسمانی اش آشنایی ندارد؟! آیا فکر نمیکنید کوتاهی از خود ماست؟!

این شیوه چند فایده برای کسانی که درش شرکت میکنند داره. اولا در ترویج آیات قرآن و ارائه ی اون در فضای مجازی اینترنت سهیم می شوند و این آیات را به کاربران اینترنتی معرفی میکنند. ثانیا با معانی آیات آشنا میشوند. همچنین با مفاهیمی که در سوره های مختلف قرآن آمده آشنا می شوند. ( هیچ می دانید که برخی از جوانان مسلمان ما حتی نام تمامی سوره های قرآن را نیز نمیدانندو گاها به گوششان نیز نرسیده؟! آیا این فاجعه نیست؟! چرا نباید از چنین شیوه هایی جهت جذب جوانان و توجه آنان به آیات قرآن استفاده کنیم؟ آیا شما توهینی به آیات قرآنی در این تاپیک مشاهده کردید که اینگونه قضاوت میکنید؟! ) و ثالثا چه خوب است که هر وقت حرفی بر زبانمان جاری می شود به یاد آیاتی از قرآن بیافتیم که با آن آیه شروع شده است. خود من تا قبل از شرکت در این تاپیک تا به حال دقت نکرده بودم که آیه ای هم داریم که با حرف ( د ) شروع می شود و چنین معنایی دارد. من خودم به شخصه واقعا از آیاتی که در این تاپیک قرار میدهم استفاده میکنم.

لذا خواهش میکنم تعصبتان را جای دیگر به خرج دهید نه اینجا! این شیوه یکی از راهکارهای اساتید بزرگ برای جذب جوانان به مطالعه ی آیات قرآنی است نه آنچه که شما برداشت کردید.

اینجا اولین باره که همچین سخنانی راجع به مقارئه آیات قرآن شنیدم. از مدیران محترم خواهش میکنم برای تایید حرف های بنده در این تاپیک شرکت کنند و شک به خود راه ندهند.

إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ ﴿10سوره حجرات﴾

در حقيقت مؤمنان با هم برادرند پس ميان برادرانتان را سازش دهيد و از خدا پروا بداريد اميد كه مورد رحمت قرار گيريد

ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ ﴿1سوره قلم ﴾

نون سوگند به قلم و آنچه مى‏نويسند

(ن)

نَحْنُ نَقُصُّ عَلَيْكَ أَحْسَنَ الْقَصَصِ بِمَا أَوْحَيْنَا إِلَيْكَ هَٰذَا الْقُرْآنَ وَإِنْ كُنْتَ مِنْ قَبْلِهِ لَمِنَ الْغَافِلِينَ یوسف 3

ما نيكوترين سرگذشت را به موجب اين قرآن كه به تو وحى كرديم بر تو حكايت مى‏كنيم و تو قطعا پيش از آن از بى‏خبران بودى

(ن)

ن والقلم و مایسطرون

نون، سوگند به قلم و آنچه مى‏نويسند

نَتْلُوا عَلَيْكَ مِنْ نَبَإِ مُوسى‏ وَ فِرْعَوْنَ بِالْحَقِّ لِقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ

( قصص / 3 )

براى آنها كه ايمان مى‏آورند داستان راستين موسى و فرعون را بر تو مى‏خوانيم.

( ن )

نَبِّئْ عِبَادِي أَنِّي أَنَا الْغَفُورُ الرَّحِيمُ
الحجر

49

به بندگان من خبر ده كه منم آمرزنده مهربان

(م)

مَنْ كانَ يَرْجُوا لِقاءَ اللَّهِ فَإِنَّ أَجَلَ اللَّهِ لَآتٍ وَ هُوَ السَّميعُ الْعَليمُ

( عنکبوت / 5 )

هر كس كه به ديدار خدا اميد مى‏دارد بداند كه وعده خدا آمدنى است و او شنوا و داناست.

( م )

[="magenta"]م[/][="blue"]َّا كَانَ مُحَمَّدٌ أَبَا أَحَدٍ مِّن رِّجَالِكُمْ وَلَكِن رَّسُولَ اللَّهِ وَخَاتَمَ النَّبِيِّينَ وَكَانَ اللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيم[="purple"]ًا[/] ﴿۴۰﴾[/]
[="red"]محمد پدر هيچ يك از مردان شما نيست ولى فرستاده خدا و خاتم پيامبران است و خدا همواره بر هر چيزى داناست (۴۰)[/]
[="darkgreen"]سوره ۳۳: الأحزاب - جزء [/]۲۲

[="darkgreen"](ا)[/]

أَمْ حَسِبَ الَّذينَ يَعْمَلُونَ السَّيِّئاتِ أَنْ يَسْبِقُونا ساءَ ما يَحْكُمُون‏

( عنکبوت / 4 )

آيا آنان كه مرتكب گناه مى‏شوند پنداشته‏اند كه از ما مى‏گريزند؟ چه بد داورى مى‏كنند.

( ن )

نَحْنُ نَقُصُّ عَلَيْكَ أَحْسَنَ الْقَصَصِ بِما أَوْحَيْنا إِلَيْكَ هذَا الْقُرْآنَ وَ إِنْ كُنْتَ مِنْ قَبْلِهِ لَمِنَ الْغافِلينَ (3يوسف )

ما برات قصه میگیم اونم از نوع بهترین قصه ها که بوسیله پیک وحی در این قران بسویت فرستادیم و بدرستی قبلش تو از غافلان بودی

(ن)
ن والقلم و ما یسطرون دیگه حفظمون شد بابا
یه نون دیگه بدید

نَّحْنُ أَعْلَمُ بِمَا يَسْتَمِعُونَ بِهِ إِذْ يَسْتَمِعُونَ إِلَيْكَ وَإِذْ هُمْ نَجْوَى إِذْ يَقُولُ الظَّالِمُونَ إِن تَتَّبِعُونَ إِلاَّ رَجُلًا مَّسْحُورًا ﴿۴۷﴾

هنگامى كه به سوى تو گوش فرا مى‏دارند ما بهتر مى‏دانيم به چه [منظور] گوش مى‏دهند و [نيز] آنگاه كه به نجوا مى‏پردازند وقتى كه ستمگران گويند جز مردى افسون‏شده را پيروى نمى‏كنيد (۴۷)

سوره ۱۷: الإسراء - جزء ۱۵

أَ لَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ يُولِجُ اللَّيْلَ فِي النَّهارِ وَ يُولِجُ النَّهارَ فِي اللَّيْلِ وَ سَخَّرَ الشَّمْسَ وَ الْقَمَرَ كُلٌّ يَجْري إِلى‏ أَجَلٍ مُسَمًّى وَ أَنَّ اللَّهَ بِما تَعْمَلُونَ خَبير

( لقمان / 29 )

آيا نديده‏اى كه خدا از شب مى‏كاهد و به روز مى‏افزايد و از روز مى‏كاهد و به شب مى‏افزايد و آفتاب و ماه را رام خود ساخت كه هر يك تا زمانى معين در حركت است؟ و خدا به كارهايى كه مى‏كنيد آگاه است.

( ر )

رَبَّنَا لاَ تُزِغْ قُلُوبَنَا بَعْدَ إِذْ هَدَيْتَنَا وَهَبْ لَنَا مِن لَّدُنكَ رَحْمَةً إِنَّكَ أَنتَ الْوَهَّابُ ﴿سوره آل عمران /۸﴾

[مى‏گويند] پروردگارا پس از آنكه ما را هدايت كردى دلهايمان را دستخوش انحراف مگردان و از جانب خود رحمتى بر ما ارزانى دار كه تو خود بخشايشگرى

(ب)

کسی نبود :Gig:

بَلْ يُرِيدُ الْإِنسَانُ لِيَفْجُرَ أَمَامَهُ ﴿سوره قیامه /5﴾

انسان شك در معاد ندارد بلكه او مى‏خواهد آزاد باشد و بدون ترس از دادگاه قيامت در تمام عمر گناه كند (۵)

(ه)

هُوَ الَّذِي يُصَوِّرُكُمْ فِي الأَرْحَامِ كَيْفَ يَشَاءُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْعَزِيزُ الْحَكِيمُ ﴿۶﴾

اوست كسى كه شما را آن گونه كه مى‏خواهد در رحمها صورتگرى مى‏كند هيچ معبودى جز آن تواناى حكيم نيست (۶)

سوره ۳: آل عمران - جزء ۳

ما جَعَلَ اللَّهُ لِرَجُلٍ مِنْ قَلْبَيْنِ في‏ جَوْفِهِ وَ ما جَعَلَ أَزْواجَكُمُ اللاَّئي‏ تُظاهِرُونَ مِنْهُنَّ أُمَّهاتِكُمْ وَ ما جَعَلَ أَدْعِياءَكُمْ أَبْناءَكُمْ ذلِكُمْ قَوْلُكُمْ بِأَفْواهِكُمْ وَ اللَّهُ يَقُولُ الْحَقَّ وَ هُوَ يَهْدِي السَّبيل‏

( احزاب / 4 )

خدا در درون هيچ مردى دو قلب ننهاده است. و زنانتان را كه مادر خود مى‏خوانيد مادرتان قرار نداد و فرزند خواندگانتان را فرزندانتان نساخت. اينها چيزهايى است كه به زبان مى‏گوييد و سخن حق از آن خداست و اوست كه راه مى‏نمايد.

( ل)

لَقَدْ رَضِيَ اللَّهُ عَنِ الْمُؤْمِنِينَ إِذْ يُبَايِعُونَكَ تَحْتَ الشَّجَرَةِ فَعَلِمَ مَا فِي قُلُوبِهِمْ فَأَنزَلَ السَّكِينَةَ عَلَيْهِمْ وَأَثَابَهُمْ فَتْحًا قَرِيبًا ﴿سوره فتح / ۱۸﴾

به راستى خدا هنگامى كه مؤمنان زير آن درخت با تو بيعت مى‏كردند از آنان خشنود شد و آنچه در دلهايشان بود بازشناخت و بر آنان آرامش فرو فرستاد و پيروزى نزديكى به آنها پاداش داد .

(ا)

ادْعُوهُمْ لِآبائِهِمْ هُوَ أَقْسَطُ عِنْدَ اللَّهِ فَإِنْ لَمْ تَعْلَمُوا آباءَهُمْ فَإِخْوانُكُمْ فِي الدِّينِ وَ مَواليكُمْ وَ لَيْسَ عَلَيْكُمْ جُناحٌ فيما أَخْطَأْتُمْ بِهِ وَ لكِنْ ما تَعَمَّدَتْ قُلُوبُكُمْ وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحيماً

( احزاب / 5 )

پسرخواندگان را به نام پدرشان بخوانيد كه در نزد خدا منصفانه‏تر است. اگر پدرشان را نمى‏شناسيد، برادران دينى و موالى شما باشند. اگر پيش از اين خطايى كرده‏ايد باكى نيست، مگر آنكه به قصد دل كنيد. و خدا آمرزنده و مهربان است.

( ا )

إِذْ جَعَلَ الَّذِينَ كَفَرُوا فِي قُلُوبِهِمُ الْحَمِيَّةَ حَمِيَّةَ الْجَاهِلِيَّةِ فَأَنزَلَ اللَّهُ سَكِينَتَهُ عَلَى رَسُولِهِ وَعَلَى الْمُؤْمِنِينَ وَأَلْزَمَهُمْ كَلِمَةَ التَّقْوَى وَكَانُوا أَحَقَّ بِهَا وَأَهْلَهَا وَكَانَ اللَّهُ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمًا ﴿سوره فتح/۲۶﴾
آنگاه كه كافران در دلهاى خود تعصب [آن هم] تعصب جاهليت ورزيدند پس خدا آرامش خود را بر فرستاده خويش و بر مؤمنان فرو فرستاد و آرمان تقوا را ملازم آنان ساخت و [در واقع] آنان به [رعايت] آن [آرمان] سزاوارتر و شايسته [اتصاف به] آن بودند و خدا همواره بر هر چيزى داناست
(ا)

اسْلُكْ يَدَكَ فِي جَيْبِكَ تَخْرُجْ بَيْضَاءَ مِنْ غَيْرِ سُوءٍ وَاضْمُمْ إِلَيْكَ جَنَاحَكَ مِنَ الرَّهْبِ ۖ فَذَانِكَ بُرْهَانَانِ مِنْ رَبِّكَ إِلَىٰ فِرْعَوْنَ وَمَلَئِهِ ۚ إِنَّهُمْ كَانُوا قَوْمًا فَاسِقِينَ قصص 32

دست‏خود را به گريبانت ببر تا سپيد بى‏گزند بيرون بيايد و [براى رهايى ] از اين هراس بازويت را به خويشتن بچسبان اين دو [نشانه] دو برهان از جانب پروردگار تو است [كه بايد] به سوى فرعون و سران [كشور] او [ببرى] زيرا آنان همواره قومى نافرمانند

(ن)

نَحْنُ أَوْلِياؤُكُمْ فِي الْحَياةِ الدُّنْيا وَ فِي الْآخِرَةِ وَ لَكُمْ فيها ما تَشْتَهي‏ أَنْفُسُكُمْ وَ لَكُمْ فيها ما تَدَّعُونَ

( فصلت / 31 )

ما در دنيا دوستدار شما بوديم و نيز در آخرت دوستدار شماييم. در بهشت هر چه دلتان بخواهد و هر چه طلب كنيد برايتان فراهم است.

( ن )

نَبِّئْ عِبَادِي أَنِّي أَنَا الْغَفُورُ الرَّحِيمُ
الحجر 49

به بندگان من خبر ده كه منم آمرزنده مهربان

م

سلام

مالک یوم الدین

ن

نحْنُ أَعْلَمُ بِمَا يَقُولُونَ وَ مَا أَنت عَلَيهِم بجَبَّارٍ فَذَكِّرْ بِالْقُرْءَانِ مَن يخَاف وَعِيدِ(45)

ما به آنچه آنها مى گويند آگاهتريم و تو ماءمور به اجبار آنها نيستى ، بنابراين به وسيله قرآن كسانى را كه از عذاب من مى ترسند متذكر ساز.
سوره ق

دَرَجاتٍ مِنْهُ وَ مَغْفِرَةً وَ رَحْمَةً وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحيما (نساء96)
همش داره الطاف خدا رو میشماره

ا

أَوَلَمْ يَرَوْا إِلَى الْأَرْضِ كَمْ أَنْبَتْنَا فِيهَا مِنْ كُلِّ زَوْجٍ كَرِيمٍ
7
الشعرا
مگر در زمين ننگريسته‏اند كه چه قدر در آن از هر گونه جفتهاى زيبا رويانيده‏ايم

مٍ

مَنْ ذَا الَّذِي يُقْرِضُ اللَّهَ قَرْضاً حَسَناً فَيُضاعِفَهُ لَهُ أَضْعافاً كَثِيرَةً وَ اللَّهُ يَقْبِضُ وَ يَبْصُطُ وَ إِلَيْهِ تُرْجَعُون‏

اعتماد;32557 نوشت:
مَنْ ذَا الَّذِي يُقْرِضُ اللَّهَ قَرْضاً حَسَناً فَيُضاعِفَهُ لَهُ أَضْعافاً كَثِيرَةً وَ اللَّهُ يَقْبِضُ وَ يَبْصُطُ وَ إِلَيْهِ تُرْجَعُون‏

( بقره / 245 )
كيست كه به خدا وام دهد، تا خدا بر آن چند برابر بيفزايد؟ خدا تنگدستى دهد و توانگرى بخشد و شما به سوى او باز گردانده مى‏شويد.

از کاربران گرامی خواهش میکنم نام سوره ، شماره آیه و همچنین ترجمه آیه را قرار دهید.
هدف اصلی این تاپیک آشنایی با آیات سوره های مختلف قرآن و معانی آنها می باشد.
لذا خواهش میکنم به این مساله توجه کنید و کمی وقت و حوصله به خرج دهید.
با تشکر :Gol::Gol::Gol:

ناصِيَةٍ كاذِبَةٍ خاطِئَةٍ

( علق / 16 )

موى پيش سر دروغگوى خطاكار را.

( ت )

رضوان;32561 نوشت:

ناصِيَةٍ كاذِبَةٍ خاطِئَةٍ

( علق / 16 )

موى پيش سر دروغگوى خطاكار را.

( ت )

دو روز نتونستم بیام این سایت هیچ کسی این تاپیک رو همراهی نکرد؟!!!:Gig:

تَنَزَّلُ الْمَلائِكَةُ وَ الرُّوحُ فيها بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ كُلِّ أَمْرٍ

( قدر / 4 )

در آن شب فرشتگان و روح به فرمان پروردگارشان براى انجام دادن كارها نازل مى‏شوند.

( ر )

موضوع قفل شده است