صفحه 1 از 13 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا این فساد، ظلم، اختلاس و فقر و ... به نظام ارتباطی ندارد؟

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,842
    حضور
    160 روز 13 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21180

اشاره آیا این فساد، ظلم، اختلاس و فقر و ... به نظام ارتباطی ندارد؟

سلام

حرفهامان طلاست، چِل سال است
    قــصــد احــداث زرگـــــری داریــم!

در اینکه انقلاب ما و هدفش درست بود شکی ندارم و به هدف امام خمینی(ره) اعتقاد دارم و پیرو ایشان هستم
    اما این 22 بهمن‌های ما شده مانند اینکه یک نفر یک روز نماز بخواند، بعد تا آخر عمر دیگر نماز نخواند و بجایش هر روز برای همان نمازی که خوانده جشن بگیرد!
    امام علی(ع) می‌فرمایند:
    "هر روزی که در آن خدا را نافرمانی نکنی، همان روز عید است"
    اما در کشور ما خدا هر روز دارد نافرمانی می‌شود! آن هم نه توسط مردم عامی، که توسط آنهایی که قرار است گره از کار ما بگشایند!
    هر چه بگندد نمکش می‌زنند، وای به روزی که بگندد نمک!

بنده زمانی در جشن 22 بهمن شرکت می‌کنم که بدانم کسی دلش برای این انقلاب و برای این سرزمین و مردمش می‌سوزد
    و قدمی درست و حسابی برای پیشرفت برداشته شده است

یک روز گفتیم برخی مدیران رده پایین مشکل دارند، پاسخ شنیدیم به اصل نظام ربطی ندارد!
    یک روز گفتیم مدیران رده بالا مشکل پیدا کرده‌اند، پاسخ شنیدیم به اصل نظام ربطی ندارد!
    بعدش گفتیم برخی نماینده‌های مجلس مشکل دار شده اند، دوباره پاسخ شنیدیم به اصل نظام ربطی ندارد!
    روز دیگری گفتیم وزرای کابینه ها هم مشکل پیدا کرده‌اند، مجدداً پاسخ شنیدیم به اصل نظام ربطی ندارد!
    کار به خراب‌کاری‌های رئسای جمهور و مدیران بانک و انواع اختلاس و بخور بخور مسئولین و پایمال کردن حق مردم رسیده، همچنان به اصل نظام ربطی ندارد!
    من واقعاً نمی‌فهمم یعنی کل نظام جمهوری اسلامی ما یک نفر است و آن هم رهبر است؟!

رشوه‌ای شدن اکثر ارگان‌های دولتی از شهرداری بگیرید تا اماکن تا راهنمایی و رانندگی تا نیروی انتظامی و حتی دادگاه
    شکاف طبقاتی که کم‌کم باید با سال نوزی محاسبه شود! برداشت مالیات کارمندان قبل از پرداخت حقوق، و خواهش و تمنا از فراریان مالیاتی!
    پرداخت حقوق بخور و نمیر به قشر متوسط و پایین جامعه، تا جایی که تامین ابتدایی‌ترین نیازها برایشان آرزو باشد
    انحصار برخی صنایع در دست بعضی افراد و عدم وجد بازار رقابتی که نتیجه فاجعه بارش را در مخابرات و تولید اتوموبیل شاهد هستیم
    انواع مدل‌های اختلاس، مدل بانکی، مدل بیمه‌ای، مدل شرکتی، مدل پول‌شویی، مدل فَشِن، مدل ایکس لارژ، مدل بیتِلی و انواع مدل‌های دیگر
    هیچکدام هم به اصل نظام ربطی ندارد!!!

خواهشاً یک نفر به من بگوید دقیقاً چه چیزی به اصل نظام و حکومت ربط دارد؟!
    ویرایش توسط Reza-D : ۱۳۹۶/۱۱/۲۲ در ساعت ۱۸:۱۳

جمله‌ای از خانم کامیل آنا پالیا (پژوهشگر آمریکایی):
    "مردان جسم و احساساتشان را برای تغذیه، تأمین مسکن و حفاظت از زنان و فرزندانشان قربانی کرده‌اند
    در حالی که هیچ‌ کدام از دردها و دستاوردهای آن‌ها در لفاظی‌های فمینیستی ثبت نشده است"

Camille Paglia with concern on "The Myth of Male Power" in "No Law in the Arena: A Pagan Theory of Sexuality", p. 392

2. صلوات ها 16

نوشته
    215
    حضور
    50 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    599

با سلام
    جناب رضا, راستش از شما انتظار نداشتم که چنین پستی بزنید, نه اینکه اعتراضی نداشته باشید, اینکه به نظرم کمی سطحی در برخی موضوعات نگاه کرده اید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-D نمایش پست ها
    در اینکه انقلاب ما و هدفش درست بود شکی ندارم و به هدف امام خمینی(ره) اعتقاد دارم و پیرو ایشان هستم
    اما این 22 بهمن‌های ما شده مانند اینکه یک نفر یک روز نماز بخواند، بعد تا آخر عمر دیگر نماز نخواند و بجایش هر روز برای همان نمازی که خوانده جشن بگیرد!
    امام علی(ع) می‌فرمایند: "هر روزی که در آن خدا را نافرمانی نکنی، همان روز عید است"
    اما در کشور ما خدا هر روز دارد نافرمانی می‌شود! آن هم توسط مردم عامی، که توسط آنهایی که قرار است گره از کار ما بگشایند!
    این موضوع درست و بنده هم واقعا گله دارم. ولی خب چکار کنیم؟ غیر از این است که باید هر کسی خودش را اصلاح کند تا جامعه اصلاح بشود. آیا راهکار اعتراض به این وضعیت, شرکت نکردن است؟ اگر بخواهیم پاسخ این موضوع را با شرکت نکردن بدهیم, باور کنید ضرری که می کنیم (در صورت تحقق این موضوع در سطح گسترده مردمی) چندین برابر این است که مثلا با شرکت نکردن می خواستیم اعتراضی داشته باشیم.

بنده زمانی در جشن 22 بهمن شرکت می‌کنم که بدانم کسی دلش برای این انقلاب و برای این سرزمین و مردمش می‌سوزد
    واقعا کسی دلش نمی سوزد؟ و قدم درست و حسابی بر نداشته است؟ (ببینید نمی خواهم کسی فکر کند دارم سطحی و ساده انگارانه به موضوع نگاه می کنم, بنده هم تا حدودی از کم کاری برخی ها و برخی سازمان ها و نهادها اطلاع دارم و...)

شما همین دوره مدیریت آقای قالیباف در شهرداری را ببینید, واقعا آیا با بقیه دوره های کل شهرداری ها در پس از انقلاب قابل مقایسه است؟ آمار دقیقی ندارم ولی شاید این 12 سال دوره شهرداری, از کل مدیریت های کل شهرداری های پس از انقلاب در تهران برتر باشد! خب این ماحصل و انتخاب چیست؟ آیا غیر از این است که انتخاب شورای شهر بوده و شورای شهر هم انتخاب خود مردم بوده است. خب حالا شما به این دوره جدید شهرداری در همین چند ماهه نگاه بیندازید! و یا می خواهید بگذارید پس از 4 سال ببینید چه دستاوردی خواهد داشت هر چند شاید به 4 سال نرسد! حالا بگذارید دیگر به نحوه انتخاب مردم برای شورای شهر اشاره ای نکنم که بر چه اساسی انتخاب کرده اند. خب اینجا تقصیر کیست, آیا واقعا تقصیر حکومت است.

در رابطه با دولت و کابینه جدید هم بنده تا حدودی از وزارت ارتباطات و آقای آذری جهرمی اطلاع دارم که انصافا ایشان دارند کار می کنند و طرح جدید اینترنت هم در این چند ماهی که هستند, اجرایی کرده اند. حالا بهتر است درباره برخی از وزارت ها مثل نفت و بهداشت و راه و شهرسازی صحبتی نکنم!

و ... حالا در برخی از دستگاه ها و مدیران بالایی و پایینی, در بین برخی از افراد خورده شیشه هایی وجود دارد ولی انصافا تعداد مدیرانی که درستکار هستند بیشتر از این افراد است و ممکن است یک عده هم به نظام زیاد اعتقاد نداشته باشند ولی باز کشور خودشون رو که دوست دارند و اگر برای کشور خودشون هم کار کنند, باز هم مشکل خاصی از این نظر نیست.

ویرایش توسط *taha* : ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ در ساعت ۲۲:۴۷

4. صلوات ها 2

نوشته
    215
    حضور
    50 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    43
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    599

رشوه‌ای شدن اکثر ارگان‌های دولتی از شهرداری بگیرید تا اماکن تا راهنمایی و رانندگی تا نیروی انتظامی و حتی دادگاه
    شکاف طبقاتی که کم‌کم باید با سال نوزی محاسبه شود! برداشت مالیات کارمندان قبل از پرداخت حقوق، و خواهش و تمنا از فراریان مالیاتی!
    پرداخت حقوق بخور و نمیر به قشر متوسط و پایین جامعه، تا جایی که تامین ابتدایی‌ترین نیازها برایشان آرزو باشد
    انحصار برخی صنایع در دست بعضی افراد و عدم وجد بازار رقابتی که نتیجه فاجعه بارش را در مخابرات و تولید اتوموبیل شاهد هستیم
    انواع مدل‌های اختلاس، مدل بانکی، مدل بیمه‌ای، مدل شرکتی، مدل پول‌شویی، مدل فَشِن، مدل ایکس لارژ، مدل بیتِلی و انواع مدل‌های دیگر
    یک روز گفتیم برخی مدیران رده پایین مشکل دارند، پاسخ شنیدیم به اصل نظام ربطی ندارد!
    یک روز گفتیم مدیران رده بالا مشکل پیدا کرده‌اند، پاسخ شنیدیم به اصل نظام ربطی ندارد!
    بعدش گفتیم برخی نماینده‌های مجلس مشکل دار شده اند، دوباره پاسخ شنیدیم به اصل نظام ربطی ندارد!
    روز دیگری گفتیم وزرای کابینه ها هم مشکل پیدا کرده‌اند، مجدداً پاسخ شنیدیم به اصل نظام ربطی ندارد!
    کار به خراب‌کاری‌های رئسای جمهور و مدیران بانک و انواع اختلاس و بخور بخور مسئولین و پایمال کردن حق مردم رسیده، همچنان به اصل نظام ربطی ندارد!
    خب واقعا اینها به نظام ربطی دارد؟!
    مدیران رده پایینی را چه کسانی انتخاب می کنند؟ مدیران رده بالایی
    مدیران رده بالایی را چه کسانی انتخاب می کنند؟ مدیران اصلی هر سیستم
    مدیران اصلی را چه کسانی انتخاب می کنند؟ برای هر وزارت و نهاد, وزیر مربوط به خودش
    وزرا را چه کسی انتخاب می کند؟ شخص رئیس جمهور با رای اعتماد نمایندگان مجلس
    نمایندگان مجلس را چه کسی انتخاب می کند؟ مردم!
    رئیس جمهور را چه کسی انتخاب می کند؟ مردم!!

خودتان قضاوت کنید, در اشتباهاتی که بین این افراد رخ می دهد و با علم به اینکه ممکن است یک عده ای هم سابقه خوبی نداشته باشند, در اصل چه کسی مقصر است؟

کل نظام ما فقط رهبر نیست, رهبر هم انتخاب مجلس خبرگان و مجلس خبرگان هم باز انتخاب مردم است. در واقع تعداد زیادی از افراد که در زیر شاخه نظام فعالیت می کنند, در آخر به انتخاب خود مردم بر می گردد.

می توانید همه این موارد را در یک تاپیک جداگانه مطرح کنید تا کارشناس شما را راهنمایی و پاسخ های شما را بدهند, شاید پاسخ های بنده هم اشتباه باشد.

ولی این را بدانید که چاره مشکلات در این نیست که کسی شرکت نکند چون همانطور که گفتن چندین برابر ضرر می کنیم و دشمن حریص هم بیکار ننشسته است, چاره مشکلات در جاهای دیگر است که از حوصله تاپیک خارج است.

با تشکر

6. صلوات ها 2

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    26,749
    حضور
    234 روز 13 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    48
    صلوات
    64291

با نام و یاد دوست

آیا این فساد، ظلم، اختلاس و فقر و ... به نظام ارتباطی ندارد؟

کارشناس بحث: استاد مشکور

8. صلوات ها 4

علاقه
    مطالعه و تحقیق و پاسخگویی
    نوشته
    1,897
    حضور
    44 روز 22 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4802

سلام

حرفهامان طلاست، چِل سال است
    قــصــد احــداث زرگـــــری داریــم!

امام علی(ع) می‌فرمایند: "هر روزی که در آن خدا را نافرمانی نکنی، همان روز عید است"
    اما در کشور ما خدا هر روز دارد نافرمانی می‌شود! آن هم توسط مردم عامی، که توسط آنهایی که قرار است گره از کار ما بگشایند!

سلام رضای عزیز

چون در آستانه یوم الله 22 بهمن هستیم فرصت چندانی نیست که بخواهم تفصیلاً با هم گفتگو کنیم. اجمالاً عرض کنم با مطالبی که دوست عزیزمان کاربر محترم "طاها" اشاره فرمودند موافقم مضافاً اینکه لازم بذکر است: نظام اسلامی چنانکه مستحضر هستید دارای دو بُعد رویکردی و عملکردی است و چنانکه خود حضرتعالی هم اشاره کردید با آرمانها انقلاب، امام و شهدا که مأخوذ از آرمانهای اسلام عزیز است مشکلی ندارید بلکه اتفاقاً فرموده اید:
    انقلاب ما و هدفش درست بود شکی ندارم و به هدف امام خمینی(ره) اعتقاد دارم و پیرو ایشان هستم
    مشکلاتی که بصورت مصداقی مطرح فرمودید چه در سطح مدیران پایین، میانی و ارشد نظام:

اولاً اینها به بُعد عملکردی افراد و اشخاص و برخی جریانات سیاسی بر می گردد و البته آنطور هم که توسط دستگاه های تبلیغاتی دشمن و رسانه های مخالف و معاند سیاه نمایی شده و در افواه الرجال دهان به دهان می گردد هم نیست.

ثانیاً از جهت دیگری به سیستم نظارتی و قضائی بیمارگونه کشور ما باز می گردد که باید آسیب شناسی شود که چرا سیستم نظارتی و قضایی کشور ما آنطور که باید و شاید عملکرد روشن و مورد قبولی در برخورد با جریانات و افراد مفسد و سوء استفاده گر ندارد؟! (این خودش می تواند موضوع یک تایپیک مستقل باشد).

ثالثاً نباید سهم مردم در مسائل و مشکلاتی که در کشور ما رخداد کرده را نادیده گرفت، ار طرفی مردم انگونه که همیشه در طول تاریخ انقلاب، مورد تأکید رهبران انقلاب (امام خمینی و امام خامنه ای) و دیگر دلسوزان انقلاب بوده، در انتخاب نمایندگان و مسئولان دقت و بصیرت لازم را بخرج نداده و معمولاً تابع احساسات شان بوده اند. و از طرف دیگر حضور و مشارکت مردم در تعیین مدیران و نمایندگان کشور و نقش آفرینی در سرنوشت کشورشان، تنها تا پای صندوق های رأی بوده و پس از انتخابات (که معمولاً تابع احساس و متأثر از تبلیغات ناسالم است) هر کسی به سراغ کار و زندگی خودش میرود و دیگر فراموش می کنند که باید بر عملکرد نمایندگان و مسئولانشان نظارت کنند. بعبارتی کشور از سازوکاری بنام نظارت عمومی خالی است و این فضای خالی را سوء استفاده گردان و بادمجان دور قابچین ها پر می کنند و اوضاع را بنفع خود و اطرافیان و جریان خاصی می چرخانند و این یعنی سوء استفاده از موقعیت های عمومی، یعنی آغاز فساد و بهره برداری شخصی و جریانی و ...!!!

رابعاً در کشور ما چیزی بنام پرسشگری و مطالبه گری معنا ندارد و مردم اصلاً این برنامه ها میانه ای ندارند، نه عوام و نه خواص، هیچ انگیزه ای برای این مهم ندارند، تا جاییکه رهبر معظم انقلاب سال کذشته در جمع دانشجویان به این مطلب، یعنی پرسشگری و مطالبه گری و نظارت عمومی مردم از یکسو و پیگیری برای پاسخگویی مسئولین از سوی دیگر تأکید کردند. مادامیکه مردم و نهادهای مردمی، خواص و فرهیختگان و دلسوزان انقلاب، هیچ عزمی برای این مهم نداشته باشند، انتظار اصلاح و رفع فساد و سوء استفاده، انتظاری غیر عملی و نابجاست.

با این بیان، نمی توان فسادها و سوء استفاده گری، اختلاسها و ... را به پای نظام بویژه از بُعد رویکردی و اهداف و آرمانهای نظام انداخت، و البته همه مشکلاتی که در بُعد عملکردی در جامعه ما وجود دارد را نیز نمی توان به نظام نسبت داد فقط آنچه که در بخش دوم و چهارم گفتیم (ثانیاً و رابعاً) این دو بخش کوتاهی و قصور دولتمردان و ارکان نظام محسوس است. زیرا از یکسو باید حکومت روی سیستم نظارتی و قضایی کشور بسیار حساس و پیگیر باشد و از سوی دیگر باید تلاش کند تا فرهنگ و ساز و کار و راهکارهای علمی و عملی فرصت و فضای پرسشگری، مطالبه گری و نظارت عمومی مردم و بستر پاسخگویی مدام و همیشگی مسئولان به مردم را تدارک ببیند.

بنابراین می توان گفت حکومت و نظام اسلامی از بُعد رویکردی مبرا از این اتهامات است و اما از بُعد عملکرید در بعضی موارد و مصادیق باید اصلاحات و تغییرات و تحولاتی را پذیرا باشد.

تذکر:

* لطفاً دوستانی که در بحث مشارکت می کنند تلاش کنند بحث را بنحو منطقی و منصفانه پیش برده نظراتشان را مطرح کنند! و از توهین به افراد و جریانات سیاسی و ارکان نظام بپرهیزند(در صورت مشاهده پست ایشان حذف و اعلام گزارش خواهد شد)

* همکاران اجرایی و نظارتی سایت، لطفاً در صورت مشاهده تخلف، برخورد کنند. با تشکر و سپاس

موفق باشید ...

ویرایش توسط مشکور : ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ در ساعت ۲۲:۰۵

10. صلوات ها 3

علاقه
    تفکر
    نوشته
    302
    حضور
    17 روز 14 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    576

نقل قول نوشته اصلی توسط *taha* نمایش پست ها
    خب واقعا اینها به نظام ربطی دارد؟!
    مدیران رده پایینی را چه کسانی انتخاب می کنند؟ مدیران رده بالایی
    مدیران رده بالایی را چه کسانی انتخاب می کنند؟ مدیران اصلی هر سیستم
    مدیران اصلی را چه کسانی انتخاب می کنند؟ برای هر وزارت و نهاد, وزیر مربوط به خودش
    وزرا را چه کسی انتخاب می کند؟ شخص رئیس جمهور با رای اعتماد نمایندگان مجلس
    نمایندگان مجلس را چه کسی انتخاب می کند؟ مردم!
    رئیس جمهور را چه کسی انتخاب می کند؟ مردم!!

خودتان قضاوت کنید, در اشتباهاتی که بین این افراد رخ می دهد و با علم به اینکه ممکن است یک عده ای هم سابقه خوبی نداشته باشند, در اصل چه کسی مقصر است؟

کل نظام ما فقط رهبر نیست, رهبر هم انتخاب مجلس خبرگان و مجلس خبرگان هم باز انتخاب مردم است. در واقع تعداد زیادی از افراد که در زیر شاخه نظام فعالیت می کنند, در آخر به انتخاب خود مردم بر می گردد.

می توانید همه این موارد را در یک تاپیک جداگانه مطرح کنید تا کارشناس شما را راهنمایی و پاسخ های شما را بدهند, شاید پاسخ های بنده هم اشتباه باشد.

ولی این را بدانید که چاره مشکلات در این نیست که کسی شرکت نکند چون همانطور که گفتن چندین برابر ضرر می کنیم و دشمن حریص هم بیکار ننشسته است, چاره مشکلات در جاهای دیگر است که از حوصله تاپیک خارج است.

با تشکر

سلام .
    من با صحبتهاتون مخالف هستم .

روش و اصول و ریل گذاری ها باید ببینیم که چجوری هست ؛
    کسی که ریل گذاری میکنه در حقیقت داره خط مشی رو تعیین میکنه ؛ تعیین میکنه که یک کشور به کدوم سمت حرکت کنه .

یک جامعه اسلامی میتونه خودش رو درگیر این بکنه که جوانهاش زودتر سر و سامان بگیرن ؛ فساد و فحشا کم بشه ؛ دزدی و اختلاص کمتر بشه .
    یک جامعه اسلامی دیگر هم میتونه جهت گیریش به سمته این باشه که بریم و قبل از روز قدس دو تا نارنجک بندازیم تو اسرائیل و روز قدس رو گرم کنیم . بعدش هم بابتش ... یا بکشیم و یا کشته شویم .

یک جامعه اسلامی اینجوری فکر میکنه که اون زمینها دیگه از بین رفتند ؛ اون چیزی که باقی میونده رو بچسبندن و سعی کنند که افراد باقیمانده رو سر و سامان بدند ؛ فرهنگشون رو بالا ببرند ؛ علم و سواد و دانش رو بینشون گسترش بدن .
    و یک جامعه اسلامی دیگر هم به این فکر میکنند که ...

الان کشور ما افتاده تویه دور اختلاص کردن و دزدی کردن و مال مردم خوری کردن . اینها ارزش شدن ...
    و کسایی که ریل گذاری میکنند نباید میزاشتند چنین اتفاقهایی بیوفته ...

من هنوزه که هنوزه نفهمیدم ... چرا باید مساله جنگ با اسرائیل و آمریکا مساله درجه 1 ما باشه ... یعنی تمام ثروت جامعه رو بدیم که با اسراییل و آمریکا درگیر بشیم ...

میتونستیم جهت خرج شدن ثروت رو حهتی دیگر بهش بدیم ...
    اگر مردم رفاه داشتند ... این همه فسادها ( از هر نوعش ) بوجود نمیومد ...

حالا این همه رفتیم و هزینه کردیم ...
    چی شد ...

فلسطینی ها مسلمون تر شدند ... کافر تر شدند ؟؟؟
    سوریه ای ها مسلمون تر شدند ... کافر تر شدند ؟؟؟

اسرائیل و آمریکا کارهایی رو که میخواستند کردند ؟؟؟ نکردند ؟؟؟

وقتی جهت گیری ها و ریل گذاری ها اشتباه باشه ... همین میشه ...

من هیچ مشگلی با شعار مرک بر اسرائیل و آمریکا ندارم ... ولی شرط دارم براش ... شرطم این هستش که بابتش کل زندگیم رو از دست ندم ... اطرافیانم افسردگی نگیرن ... بتونم زندگیم رو کنترل کنم و ... و با یک سری دزد و قاتل و مال مردم خور سر و کله نزنم .
    ویرایش توسط مبنای 2 : ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ در ساعت ۲۲:۳۷
    همتون رو به خدا میسپارم و از همه خدافظی میکنم ؛

هیچ زمان ندرید ولی همواره دندانهایتان را تیز نگاه دارید ؛ هیچ وقت برای خدا دندانهایتان را نکشید ؛ که گوسفندان هم به شما خواهند خندید . و خداوند تنها تماشا میکند . ( جمله قصار از خودم ) .

12. صلوات ها 9

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,842
    حضور
    160 روز 13 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    21180

نقل قول نوشته اصلی توسط مشکور نمایش پست ها
    با مطالبی که دوست عزیزمان کاربر محترم "طاها" اشاره فرمودند موافقم
    به عبارتی نظرتان به نظر ایشان نزدیکتر است

آنطور هم که توسط دستگاه های تبلیغاتی دشمن و رسانه های مخالف و معاند سیاه نمایی شده و در افواه الرجال دهان به دهان می گردد هم نیست
    برادر من اصلاً رسانه‌های بیگانه را به رسمیت نمی‌شناسم!
    آنچه عرض کردم مشاهدات خودم است

ثانیاً از جهت دیگری به سیستم نظارتی و قضائی بیمارگونه کشور ما باز می گردد که باید آسیب شناسی شود که چرا سیستم نظارتی و قضایی کشور ما آنطور که باید و شاید عملکرد روشن و مورد قبولی در برخورد با جریانات و افراد مفسد و سوء استفاده گر ندارد؟! (این خودش می تواند موضوع یک تایپیک مستقل باشد)
    آن قسمت بولد شده را می‌توان به دو صورت خواند
    1 - چرا سیستم نظارتی و قضایی ما عملکرد قابل قبولی در برخورد با مفاسد ندارد؟
    2 - چرا سیستم نظارتی و قضایی ما نمی‌خواهد عملکرد قابل قبولی در برخورد با مفاسد داشته باشد؟

برادر عزیز، این ایرادات چیزی نیست که به عقل منِ عامی رسیده باشد اما از چشم مدیران دور مانده باشد
    موضوع این است که این آب باید گل آلود باقی بماند تا بشود از آن ماهی گرفت

ثالثاً نباید سهم مردم در مسائل و مشکلاتی که در کشور ما رخداد کرده را نادیده گرفت، ار طرفی مردم انگونه که همیشه در طول تاریخ انقلاب، مورد تأکید رهبران انقلاب (امام خمینی و امام خامنه ای) و دیگر دلسوزان انقلاب بوده، در انتخاب نمایندگان و مسئولان دقت و بصیرت لازم را بخرج نداده و معمولاً تابع احساسات شان بوده اند
    عجب! پس بهتر است ما هم از این به بعد دست از سر دونالد ترامپ برداریم و یقه مردم آمریکا را بگیریم که او را انتخاب کردند!

مرد ثروتمندی یک اسب اصیل و زیبا داشت که خیلی آن را دوست داشت
    یک شب دید در باغ سر و صدا بلند شده. بیرون آمد و پرسید چه خبر است؟ گفتند اسبتان را دزدیده‌‌اند
    نگهبان گفت تقصیر من نیست قربان، مقصر این باغبان است که چراغ‌ها را خاموش کرد و من دزد را ندیدم
    باغبان گفت گناه من چیست؟! تقصیر مسئول طویله است که در را نبست و دزد راحت وارد شد
    مسئول طویله گفت به من چه ربطی دارد؟ گرفتن دزد مسئولیت نگهبان است، نه من!

در این لحظه مرد ثروتمند زد زیر خنده! کارکنانش با تعجب پرسیدند قربان چرا می‌خندید؟
    مرد پاسخ داد: "
    آخر اینطور که شما میگوئید، بی‌گناه‌ترین آدم خودِ دزد است!!"

از طرف دیگر حضور و مشارکت مردم در تعیین مدیران و نمایندگان کشور و نقش آفرینی در سرنوشت کشورشان، تنها تا پای صندوق های رأی بوده و پس از انتخابات (که معمولاً تابع احساس و متأثر از تبلیغات ناسالم است) هر کسی به سراغ کار و زندگی خودش میرود و دیگر فراموش می کنند که باید بر عملکرد نمایندگان و مسئولانشان نظارت کنند
    استاد عزیز من 38 سال سن دارم و هنوز اوایل انقلاب را به خاطر دارم
    در آن زمان حتی بردن نام مسئولین مساوی با شرک به خدا حساب می‌شد!
    پسر و دختر را در خیابان به جرم بدحجابی و لباس جلف سوار ماشین می‌کردند و بازداشت می‌کردند
    با تمام انتقادات شدیدی که به امثال آقای خاتمی دارم، ولی همین مقدار آزادی بیان که داریم
    (و خیلی کم است) را نیز مدیون او هستیم
    می‌خواهم بگویم مردم ما با سکوت کردن و ترس از حرف زدن بزرگ شده اند، آن وقت شما حرف از مطالبه از مسئولین می‌زنید؟

رابعاً در کشور ما چیزی بنام پرسشگری و مطالبه گری معنا ندارد و مردم اصلاً این برنامه ها میانه ای ندارند، نه عوام و نه خواص، هیچ انگیزه ای برای این مهم ندارند
    استاد ما دقیقاً با چه عنوانی انقلاب کردیم؟ جمهوری؟ یا جمهوری اسلامی؟
    ما دم از حکومت علوی زدیم و مدعی رساندن پرچم به دست امام زمان(عج) شدیم
    اگر الگوی ما علی(ع) است، بفرمائید امام علی(ع) به مردم نامه نوشت که ای مردم از مالک مطالبه‌گری کنید؟
    یا به مالک نامه نوشت و از او خواست به مردم پاسخگو باشد؟

برادر عزیز، مطالبه‌گری مردم زمانی موضوعیت پیدا می‌کند که دیگر امیدی به شفاف‌سازی مسئولین آن کشور نباشد
    حرف من هم همین است که ما از این نظر در انتهای جدول جهانی هستیم! سخنرانی
    "شفافیت مسئولین" استاد رائفی‌پور را ببینید
    کاری ندارم که ایشان مورد قبول هستند یا خیر، حرفهای ایشان کاملاً مستند هستند

اصلاً بفرمائید چرا مردم سایر کشورها از مسئولین خود مطالبه‌گری می‌کنند ولی مردم ایران نه؟
    یک پاسخ این است که بگوئیم مردم ما از مطالبه‌گری ترس دارند. که این یعنی دیکاتور بودن نظام ما و مسئولین ما
    یک پاسخ هم این است که بگوئیم مردم ما برای این موضوع تربیت نشده اند. که این هم یعنی ناکارآمدی نظام ما در تربیت مردم!
    بنده پاسخ دیگری به ذهنم نمی‌رسد. شما اگر می‌دانید، می‌شنوم

ویرایش توسط Reza-D : ۱۳۹۶/۱۱/۲۲ در ساعت ۰۱:۳۹

جمله‌ای از خانم کامیل آنا پالیا (پژوهشگر آمریکایی):
    "مردان جسم و احساساتشان را برای تغذیه، تأمین مسکن و حفاظت از زنان و فرزندانشان قربانی کرده‌اند
    در حالی که هیچ‌ کدام از دردها و دستاوردهای آن‌ها در لفاظی‌های فمینیستی ثبت نشده است"

Camille Paglia with concern on "The Myth of Male Power" in "No Law in the Arena: A Pagan Theory of Sexuality", p. 392

14. صلوات ها 10

علاقه
    مطالعه کتابهای عرفانی ، خط نستعلیق، ورزش
    نوشته
    41
    حضور
    5 روز 13 ساعت 59 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    97

چقدر جالب من هم امروز داشتم به همین مساله فکر میکردم که این اختلاس ها این دزدی ها و این تبعیض ها بالاخره داره توی همین نظام اتفاق میفته و دقیقا امروز این تاپیک رو توی سایت دیدم !
    آخه تا کی دلمون رو خوش کنیم؟ من وقتی توی یه جشن شرکت میکنم که توی اون احساس خوشحالی کنم چرا خودم رو گول بزنم من ۲۲ بهمن خوشحال نیستم!
    شما استاد گرامی فرمودید مردم مطالبه گر نیستند بله درست میفرمایید اما خودتان میدانید که در جامعه بسته ما اگر کسی دم از حق بزند هستی اش بر فناست.

16. صلوات ها 5

علاقه
    برنامه نویسی ، ایده پردازی ، خلاقیت و نوآوری
    نوشته
    2,897
    حضور
    450 روز 6 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    137
    صلوات
    15212

به نظر من ایراد از علما و بزرگان دین هست..

ایراد از همه ی مردم انقلابی هست.

این عزیزان فکر میکنن با گوشه نشینی و رها کردن مقام های دنیوی خیلی کارشون درسته.

نخیر کارشون غطه.

چند ماه پیش می خواستم یه تاپیک بزنم درباره اینکه

چرا افراد با ایمان و درست کار مثل کارشناسان سایت که به پاک بودن و شجاع بودنشون ایمان دارم برنامه بلند مدت نمی ریزن برای ورود به مجلس.

یعنی در هر شهر یه آدم مومن و با ایمان که همه شرایط لازم رو داشته باشه نداریم که روش سرمایه گذاری کنیم وارد مجلسش کنیم.

همش مسئول تبلیغات و کار فرهنگی و امام جماعت و نماز خونه و کتاب خونه و غرفه باید باشن ؟

خب صد تا از اینا جمع کنیم برنامه بلند مدت بریزیم واسشون رای جمع کنیم وارد مجلس بشن مردم رو نجات بدن دیگه.

تا کی می خوایم با حرف درمانی مردم رو با ایمان کنیم.

آقای مکارم صد تا کتاب هم بنویسه درباره ایمان تقوا عمل صالح معاد نبوت و ... تا وقتی که مردم چیزی نبینن فایده ای نداره.

در مورد راهپیمایی، در هر شرایطی وظیفه همه ی ما هست که شرکت کنیم.

گاهی باید اینطوری نگاه کنیم که با این میزان فساد و مشکلات و فشاری که روی مردم وجود داره آیا پا برجا موندن نظام عجیب نیست ؟

ما آنچه داریم رو احساس نمی کنیم. آنچه نداریم رو احساس میکنیم.

مثلا امنیت رو احساس نمی کنیم. چون همیشه داریمش. چپ و راست بمب زیر پامون منفجر نمیشه. پس نعمتش رو احساس نمی کنیم.

بین این همه مسئول فاسد آدم های سالم هم زیادند که اونها رو احساس نمی کنیم. چون همیشه داریمش.

برخی فکر میکنند ما یک مملکت آباد و گل و بلبل رو از شاه ملعون تحویل گرفتیم و حالا هرچی اون ملعون رشته کرده بود ما پنبه کردیم.

بله اگر همه ی ما مسیر امام خمینی و امام خامنه ای رو می رفتیم الان خیلی جلوتر بودیم.

ولی همین نعمت هایی هم که داریم رو از لطف خدا و تلاش شبانه روزی انسان های پاک و با ایمان داریم.

همیشه قرار نیست بقیه بکارن و ما درو کنیم. اگر اینجوری بود نسل های قبل چیزی برای ما نمی کاشتند.

ما باید تلاش کنیم که برای خودمون و نسل های بعد مفید و موثر باشیم و رد پایی از خودمون در این دنیا باقی بگذاریم.

همه ی ما باید یک امام خمینی و یک امام خامنه ای کوچک باشیم.

لطفا کسی نره توی فاز ما کجا و اونها کجا

انسان هر لحظه در حال انتخاب کردنه

بین کاری که درسته و کاری که آسونه

18. صلوات ها 7

علاقه
    مذهبم. گونگ فو و بوکس چینی .تدریس کردن
    نوشته
    2,786
    حضور
    172 روز 22 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4571

با سلام

چارچوب کلیت نظام و امام رحمه الله علیه و مقام معظم رهبری جدا ومبری از این موضوع می باشند .

هر چه است . از بی کفایتی و عدم نظارت و زده بندهها ی جناحی و خطی دولت هها است . .

متاسفانه معظل اختلاس و رانت و غارت بیت المال را دقیقا تحت عنوان سازندگی و مشخصا گردانندگان

جزب اشرافی کار گزاران سازندگی کلید زده شد .

یادمآن نمی رود وزیر مولتی میلیاردر دولت س .......

تا وقتی شایسته سا لاری جای خودش را به حزب و جناح بازی و فامیل سالآری بدهد

شاهد اختلاس و رانت و فساد و فقر خواهیم بود
    حکایت هم چنان باقیست

20. صلوات ها 4

صفحه 1 از 13 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 6

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری