جمع بندی گرایش طبیعی یا مرضی؟

تب‌های اولیه

11 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
گرایش طبیعی یا مرضی؟

هوالعالم

سلام و عرض ادب

من از بچگی دوست داشتم با افراد بزرگ و دانشمند بپرم

وقتی وارد دانشگاه شدم اساتید دانشگاه افراد بزرگی در نظرم جلوه میکنن( حالا نه زیاد هم و نه همشون)

و من به اساتید جوان و مجرد گرایش تابلویی پیدا میکنم

یعنی اینکه تو ذهنم این تفکر میاد که یعنی میشه ما باهم ازدواج کنیم ؟ ممکنه اون استاد هم بفهمه و به نظرم بد میشه واقعا

ایا این گرایش طبیعیه یا غیر طبیعیه : کسی که دانشش زیاد هست من بهش علاقه نشون میدم و علاقه ای که منجر به ازدواج بشه ها

و تصویری که از ازدواج تو ذهنم هست اینه : زندگی مشترک دوتا دانشمند

شاید خنده دار به نظر بیاد ولی من واقعا از زندگیم و ایندم یه همچین چیزی میخوام : علم + عمل + تدین

در ضمن کرسی استادی باعث میشه فرد در نظرم خیلی با مقام جلوه کنه در حالی که ممکنه خیلی انسان پستی باشه !

این علاقه حتی منجر به تله پاتی هم میشه Lol

متشکرم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امـین

[="#00ffff"]

اغاثاذیمون;965897 نوشت:
هوالعالم

سلام و عرض ادب

وقتی وارد دانشگاه شدم اساتید دانشگاه افراد بزرگی در نظرم جلوه میکنن( حالا نه زیاد هم و نه همشون)

یعنی اینکه تو ذهنم این تفکر میاد که یعنی میشه ما باهم ازدواج کنیم ؟ ممکنه اون استاد هم بفهمه و به نظرم بد میشه واقعا

ایا این گرایش طبیعیه یا غیر طبیعیه : کسی که دانشش زیاد هست من بهش علاقه نشون میدم و علاقه ای که منجر به ازدواج بشه ها

شاید خنده دار به نظر بیاد ولی من واقعا از زندگیم و ایندم یه همچین چیزی میخوام : علم + عمل + تدین

در ضمن کرسی استادی باعث میشه فرد در نظرم خیلی با مقام جلوه کنه در حالی که ممکنه خیلی انسان پستی باشه !

این علاقه حتی منجر به تله پاتی هم میشه Lol

متشکرم

باسلام.ممنون از اینکه در انجمن طرح پرسش کردید.
این نشان می دهد که یکی از ملاکهای مهم شما علم است که ملاک خیلی خوبی است.با این شرط که ملاکهای مهم دیگر ازدواج را در نظر بگیرید مشکلی نیست.
اینکه انسان دلش بخواهد با انسانهای نخبه زندگی کند، ناشی از میل طبیعی انسانها به کمال است.
البته باید مراقب باشید که این ملاک، موجب تأخیر در ازدواج نشود.

دو دانشمند؟

خب فعلا که یکیتون اونم در حد استادی هست Lol
از تله پاتی بگووووو

یاس...;966362 نوشت:
خب فعلا که یکیتون اونم در حد استادی هست Lol
از تله پاتی بگووووو

اونی که استاد هست الزاما همه چیز دان نیست من حتی دانشجوهایی رو دیدم که علمشون از استاد زیاد بوده

خب راستش من وقتی به کسی علاقه مند میشم رویاهای صادقه در مورد
اون فرد میبینم و اون شخص هم متوجه میشه نمیدونم از کجا و چجوری

اغاثاذیمون;966450 نوشت:
اونی که استاد هست الزاما همه چیز دان نیست

خب با این استدلال نیابد عاشقشون بشی که Smile

یاس...;966706 نوشت:
خب با این استدلال نیابد عاشقشون بشی که :)

درسته ...
ولی در رابطه استاد شاگردی احساس به وجود میاد ناخواسته مخصوصا اگه استادت مهربون و با شخصیت باشه و هواتو داشته باشه
نمیدونم این اتفاق فقط برای من میافته یا برای دیگران هم میافته

اغاثاذیمون;966776 نوشت:
درسته ...
ولی در رابطه استاد شاگردی احساس به وجود میاد ناخواسته مخصوصا اگه استادت مهربون و با شخصیت باشه و هواتو داشته باشه
نمیدونم این اتفاق فقط برای من میافته یا برای دیگران هم میافته

با محبت خارها گل میشود.
چه برسه به شما که انسانید.

اغاثاذیمون;965897 نوشت:

سلام علیکم

بنده را هم شبیه به این حس و آرزو در دل بود در گذشته

اما

*یکبار
شخصی خیلی چدی و مطمئن روشنم کرد

گفتند
از خدا به طور قطعی نخواه با آدم های بزرگ(به لحاظ علم و اخلاق)زندگی کنی آن هم به صورت ازدواچ!
بلکه بگو هرچه صلاح هست همان بشود
چون چیزاهایی هست که تو نمیدونی!
نمیدونی ظرفیتش رو داری یا نه!
فقط علاقه ش رو داری !

دعا بکن اما آخرش بگو هرچه خدا بخواد

*یکبار هم یک استاد بزرگواری گفتند هرچه خوبی در دنیا هست همه اش نصیب آدم نمیشود! همانگونه که همه اتفاقای خوب دنیا برای یک نفر نیفتاده ،تا حالا!

* حالا خواهرم چون شما از یک حس صحبت میکنید بنده هم میگویم که درک میکنم و طبیعی ست و این نشان از روحیه ی علم دوست تان و حقیقت پرست تان دارد؛

منتهی سعی کنید قانع باشید و از خط قرمز هایی که خداوند قرار داده پا را فراتر نگذارید

علم و عمل و تدیّن چزء ملاک هایتان باشد خیلی خوب است ولی در کنارش
سعی بکنید واقع بینانه تر به هر شخص نگاه کنید یعنی بزرگداشت او به عنوان یک شخصیت علمی را با فرض کردن او در قالب یک همسر را با هم خلط نکنید.

اغاثاذیمون;966450 نوشت:
خب راستش من وقتی به کسی علاقه مند میشم رویاهای صادقه در مورد
اون فرد میبینم و اون شخص هم متوجه میشه نمیدونم از کجا و چجوری

در این شکی نداشته باشید که
احساس های مختلف تان در ورای نگاه کردن یا نکردن تان به طرف مقابل یا حرف زدن و نزدن تان با او ،به مخاطب تان میرسد و
او حس میکند امواچی از احساسات شمارا... این حقیقتی ست که وچود دارد.

امین;966787 نوشت:
با محبت خارها میشود.
چه برسه به شما که انسانید.

[=&quot]سلام علیکم استاد گرامی

واقعا همین طور است

تشکر از راهنمایی تان

[="Tahoma"][="Navy"]

اغاثاذیمون;965897 نوشت:

این علاقه حتی منجر به تله پاتی هم میشه :)))

سلام
آرزو بر جوانان عیب نیست. البته مراقب نفس سرکش باشید که حیله و مکر بسیار دارد.
یا علیم[/]

عنوان:میل شدید به ازدواج با استاد دانشگاه

سؤال:
من به اساتید جوان و مجرد گرایش تابلویی پیدا میکنم که یعنی میشه ما باهم ازدواج کنیم ؟و تصویری که از ازدواج تو ذهنم هست اینه : زندگی مشترک دوتا دانشمند. کرسی استادی باعث می شود فرد در نظرم خیلی با مقام جلوه کند .آیا این گرایش طبیعی است؟

پاسخ:
بسیاراتفاق می افتد که دختران دانشجو، جذب اساتید جوان خود می شوند که نشان می دهد گرایش شما طبیعی است.استاد دانشگاه هم بشری است که می تواند برای جنس مخالفش جذابیت داشته باشد یعنی علاوه بر علم،ویژگیهای جسمانی ای داشته باشد که او را جذاب کند.ظاهری جذاب،صدایی گیرا و منشی متین و... علاقه شما نشان می دهد که یکی از ملاکهای مهمتان، علم است که ملاک خیلی خوبی است. اینکه انسان دلش بخواهد با انسانهای نخبه زندگی کند، ناشی از میل طبیعی انسانها به کمال است.البته از ملاکهای مهم دیگر ازدواج غافل نشوید.

موضوع قفل شده است