صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: راهی جالب برای اثبات خدا

نوشته
    2,644
    حضور
    1 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11247

راهی جالب برای اثبات خدا

مردی برای اصلاح سر و صورتش به آرایشگاه رفت. در حال کار گفتگوی جالبی بین

آنها در گرفت. آنها درباره موضوعات و مطالب مختلف صحبت کردند. وقتی به
    موضوع « خدا » رسیدند.

آرایشگر گفت: من باور نمی کنم خدا وجود داشته باشد.

مشتری پرسید: چرا باور نمی کنی؟

آرایشگر جواب داد: کافی است به خیابان بروی تا ببینی چرا خدا وجود ندارد به من بگو، اگر خدا وجود داشت آیا این همه مریض می شدند؟ بچه‌های بی سرپرست پیدا می شد؟ اگر خدا وجود می داشت، نباید درد و رنجی وجود داشته باشد. نمی توانم خدای مهربانی را تصور کنم که اجازه می دهد این چیزها وجود داشته باشد.
    مشتری لحظه ای فکر کرد، اما جوابی نداد، چون نمی خواست جر و بحث کند.
    آرایشگر کارش را تمام کرد و مشتری از مغازه بیرون رفت. به محض این که از آرایشگاه بیرون آمد، در خیابان مردی دید با موهای بلند و کثیف و به هم تابیده و ریش
    اصلاح نکرده. ظاهرش کثیف و ژولیده بود. مشتری برگشت و دوباره وارد آرایشگاه
    شد و به آرایشگر گفت: می دانی چیست، به نظر من آرایشگرها هم وجود ندارند .

آرایشگر با تعجب گفت: چرا چنین حرفی می زنی؟ من این جا هستم، من آرایشگرم.
    من همین الان موهای تو را کوتاه کردم.

مشتری با اعتراض گفت: نه! آرایشگرها وجود ندارند، چون اگر وجود داشتند، هیچ کس
    مثل مردی که آن بیرون است، با موهای بلند و کثیف و ریش اصلاح نکرده پیدا نمی
    شد .

آرایشگر جواب داد: نه بابا، آرایشگرها وجود دارند! موضوع این است که مردم به ما
    مراجعه نمی کنند. مشتری تائید کرد: دقیقاً ! نکته همین است. خدا هم وجود دارد! فقط
    مردم به او مراجعه نمی کنند و دنبالش نمی‌گردند. برای همین است که این همه درد و رنج در دنیا وجود دارد

ویرایش توسط صدیق : ۱۳۸۹/۰۵/۰۲ در ساعت ۰۸:۵۲ دلیل: فونت

خداوندا. من بنده حقیری هستم که در مقابل عظمت و مهربانی تو سر به سجده می اورم چرا که تنها تو هستی که من را وجود بخشیدی و من تورا همیشه در همه حال می بویم و میستایم.

2. صلوات ها 22

3.  

نوشته
    1,538
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    44
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    15416

بسیار عالی بود لذت بردم خدا خیر دنیا و آخرت نصیبتان کند.
    ویرایش توسط عرفان : ۱۳۸۹/۰۴/۱۴ در ساعت ۲۲:۳۹

5. صلوات ها 8

نوشته
    42
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    124

نام تاپیک غلط است. این فقط ردّیه‌ای بود بر یک استدلال که خدا وجود ندارد، یعنی هیچ چیز را اثبات نمی‌کند.

7. صلوات

نوشته
    2,644
    حضور
    1 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11247

نقل قول نوشته اصلی توسط al-taïr نمایش پست ها
    نام تاپیک غلط است. این فقط ردّیه‌ای بود بر یک استدلال که خدا وجود ندارد، یعنی هیچ چیز را اثبات نمی‌کند.

سلام

دوست گرامی بهتره یه بار دیگه با دقت بیشتری مطلب ر وبخونید

خداوندا. من بنده حقیری هستم که در مقابل عظمت و مهربانی تو سر به سجده می اورم چرا که تنها تو هستی که من را وجود بخشیدی و من تورا همیشه در همه حال می بویم و میستایم.

نوشته
    42
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    124

کل مطلب این بود که فرد استدلال آورد که چون بدبخت‌وبیچاره در جهان هست پس خدا موجود نیست، و فرد دیگر مثال نقضی آورد و نهایتاً این استدلال نقض شد. غیر از این بود؟

10. صلوات

نوشته
    2,644
    حضور
    1 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11247

کل مطلب این بود که فرد استدلال آورد که چون بدبخت‌وبیچاره در جهان هست پس خدا موجود نیست، و فرد دیگر مثال نقضی آورد و نهایتاً این استدلال نقض شد. غیر از این بود؟

سلام دوست گرامی کل مطلب این بود که دلیلی که طرف برای رد وجود خدا اورد با همان دلیل برای اثبات خدا استفاده شد

مثل اینکه شما وجود خورشسد ر ودر اسمان دلیل روز بودن میدونی بعد بوسیله همان دلیل شما من اثبات شب رو هم میکنم این یک روش استدلالی است تمام دلایل خداشناسی استدلایل ومنطقی می باشد چه در قالب مثال چه برهان چه دلایل شهودی و.....

علاقه
    کتاب خواندن
    نوشته
    28
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    85

سلام

فکر کنم جالب ترین کار برای اثبات خدا خودمان باشیم یعنی وجود ما اثبات خداست شما سوره یس را اگر خوانده باشیداز اعضاء بدن چیز های می گویدکه فورامتوجه می شود هزار صد سال پیش کسی نمی توانسته
    چنین حرف های اونم درباره بدن گفنه باشه تازه اززمان قدیم همه قبول داشتن خدا وجود دارد چه کافر که خدا خود را بت میدانسته و چه یکتاپرست پس همه قبول داریم خدا وجود دارد
    ویرایش توسط شيخ رجبعلی خياط : ۱۳۸۹/۰۵/۰۷ در ساعت ۲۲:۵۱
    خدا مشتري ندارد
    شيخ گاه مي فرمود:
    امام حسين مشتري زياد دارد.ممکن است امام هاي ديگر هم همين طور باشند:ولي خدا مشتري ندارد!من دلم ميسوزد که خدامشتري هاي کم اند.
    کمتر کسي مي ايد بگويدمن خدا را دوست دارم و مي خواهم با او اشنا شوم.

گاه مي فرمود.
    درحالي که تو به خدا محتاجي خدا عاشق توست.

بنده من !سوگندبه حق خودم که دوستدارتو هستم.پس سوگندبه حق من تو که مرادوست بدار!
    ای عیسی تا کی چشم به راه باشم وپی گیری کنم تا بنده من به سوی من بازگردد

نوشته
    21
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    101

البته زیبا بود ولی ایشون درست میگن.
    ویرایش توسط نیکی : ۱۳۸۹/۰۶/۰۲ در ساعت ۰۷:۲۶

نوشته
    8
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط گمنام نمایش پست ها
    خدا هم وجود دارد! فقط مردم به او مراجعه نمی کنند و دنبالش نمی‌گردند. برای همین است که این همه درد و رنج در دنیا وجود دارد
    به نظر من این مطلب از اساس مشکل داره!!!
    چون دلیل وجود بیماری ها و درد و رنجها عدم توجه مردم به خدا نیست چون اگر اینطور بود پیامبران و امامان نباید کوچکترین بیماری و درد و رنجی داشته باشند.
    برای پاسخ به این سوال که چرا در جهان درد و رنج و بیماری وجود داره کتاب عدل الهی شهید مطهری رو مطالعه کنید.

نوشته
    131
    حضور
    14 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    13
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    390

نقل قول نوشته اصلی توسط farkhondei70 نمایش پست ها
    به نظر من این مطلب از اساس مشکل داره!!! چون دلیل وجود بیماری ها و درد و رنجها عدم توجه مردم به خدا نیست چون اگر اینطور بود پیامبران و امامان نباید کوچکترین بیماری و درد و رنجی داشته باشند. برای پاسخ به این سوال که چرا در جهان درد و رنج و بیماری وجود داره کتاب عدل الهی شهید مطهری رو مطالعه کنید.

farkhondei70 عزیز بیماری که گفته شده فقط نمونه ای از رنجهایی هست که مردم دنیا میکشن. فقط یه مثال کوچیک بود.
    اما به نظرم منظور از سؤال اون آرایشگر این بود که اگه خدا وجود داره پس چرا این همه شر و بدی تو دنیا هست؟ آیا خدا نمیتونه این بدیها رو از بین ببره؟ پس چرا این کارو نمیکنه؟؟
    مولانا معتقده که خدا عمداً این شرور و بدیها رو تو دنیا گذاشته تا خوبیها و زیباییهای دنیا که آینه صفات خدا هستند بیشتر متجلی بشن. یعنی خدا دوس داشته بدیها وجود داشته باشن نه به این خاطر که بدیها رو دوست داشته و میخواسته که انسانها به سمت بدی برن بلکه به این دلیل که خودش و خدا بودنش رو بیشتر متجلی کنه.
    مثلاً یه پزشک دوست داره مردم مریض بشن!! اما نه به این خاطر که مریضی رو دوست داره و عذاب کشیدن مردم از مریضی اون رو شاد میکنه بلکه میخواد مردم مریض شن تا اون بتونه به کار پزشکیش بپردازه. تا بتونه پزشک بودنش رو متجلی کنه.
    یا یک نانوا دوست داره مردم گرسنه باشن اما نه به این خاطر که اون از گرسنه موندن و عذاب کشیدن مردم لذت میبره بلکه به این خاطر که اون بتونه به کار نونوایی بپردازه و نونوا بودنش رو متجلی کنه.
    یک نقطه فرق بین رحیم و رجیم نیست
    از نقطه ای بترس که شیطانی ات کند

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری