شرایط سرایت نجاست

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شرایط سرایت نجاست

با عرض سلام و احترام خدمت شما کارشناس گرامی
بنده متاسفانه مدت زیادی هست که دچار وسواس شده ام البته با گفتن ذکر و دعا الان شرایط خیلی بهتری نسبت به قبل دارم . متاسفانه این بیماری گاهی دفعتا عود می کنه و من با اینکه یقین دارم دچار وسواس هستم و نباید به شک خود اعتنا کنم دچار وسوسه طهارت و نجاست میشم . سوالی که از خدمت شما کارشناس گرامی دارم این است که مقدار رطوبت مسریه چقدر است ایا دست افراد اگر خیس نباشد و در واقع همان عرق یا رطوبت دست را دارا باشد موجب سرایت نجاست می شود. البته مطالب همکاران شما را مطالعه کردم ولی اینکه این مساله عرفیست را متوجه نشدم اگر ممکن است در مورد این مساله بیشتر توضیح بفرمایید. با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد شفا

htht;965688 نوشت:
با عرض سلام و احترام خدمت شما کارشناس گرامی
بنده متاسفانه مدت زیادی هست که دچار وسواس شده ام البته با گفتن ذکر و دعا الان شرایط خیلی بهتری نسبت به قبل دارم . متاسفانه این بیماری گاهی دفعتا عود می کنه و من با اینکه یقین دارم دچار وسواس هستم و نباید به شک خود اعتنا کنم دچار وسوسه طهارت و نجاست میشم . سوالی که از خدمت شما کارشناس گرامی دارم این است که مقدار رطوبت مسریه چقدر است ایا دست افراد اگر خیس نباشد و در واقع همان عرق یا رطوبت دست را دارا باشد موجب سرایت نجاست می شود. البته مطالب همکاران شما را مطالعه کردم ولی اینکه این مساله عرفیست را متوجه نشدم اگر ممکن است در مورد این مساله بیشتر توضیح بفرمایید. با تشکر

سلام علیکم

طبق نظر مقام معظم رهبری:

این مواردی که در سوال مطرح نمودید باعث انتقال نجاست نمی شود.

با نمی که چیزی از آن رطوبت به شی مقابل منتقل نمی شود، باعث انتقال نجاست نمی شود، بلکه باید خیس باشد تا موجب انتقال نجاست شود و مواردی را که شک دارید نجاست منتقل شده یا نه باید بگویید نجاست منتقل نشده است.

پی نوشت:
تحریر الوسیله، احکام نجاست، مساله1

موضوع قفل شده است