نجاست مبل

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نجاست مبل

سلام و عرض خسته نباشد و آرزوی آرامش برای شمل
من فرد وسواسی هستم
و یقین دارم که قسمتی از مبل خانه نجس شده که دو تا مبل مشابه هستند
احکام را میدانم که چون خوردنی یا برای نماز و عبادت و ... به کار نمیرود نیاز به پاک کردن نیست ولی اما میترسم هم به این مبل و هم به آن مبل با دست خیس برادرم دست بزند (به یکی از مبل ها دقیقا به انجای دست زد) اما اگر موقعی به جای نجس مبل دیگری نجس دست بزند یقیناً نجس میشود دستش و امکان سرایت وجود دارد بنابراین باید آنجای نجس مبلی که دست نزد را تطهیر کنم تا مشکلم حل شود ( البته اینکه جای نجس را میدانم کجاست) آما با مقداری آب چطور تطهیر کنم توضیح دهید
بسیار سپاسگزارم

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

Amirss;963060 نوشت:
سلام و عرض خسته نباشد و آرزوی آرامش برای شمل
من فرد وسواسی هستم
و یقین دارم که قسمتی از مبل خانه نجس شده که دو تا مبل مشابه هستند
احکام را میدانم که چون خوردنی یا برای نماز و عبادت و ... به کار نمیرود نیاز به پاک کردن نیست ولی اما میترسم هم به این مبل و هم به آن مبل با دست خیس برادرم دست بزند (به یکی از مبل ها دقیقا به انجای دست زد) اما اگر موقعی به جای نجس مبل دیگری نجس دست بزند یقیناً نجس میشود دستش و امکان سرایت وجود دارد بنابراین باید آنجای نجس مبلی که دست نزد را تطهیر کنم تا مشکلم حل شود ( البته اینکه جای نجس را میدانم کجاست) آما با مقداری آب چطور تطهیر کنم توضیح دهید
بسیار سپاسگزارم

با سلام و احترام

طبق نظر رهبری:

در تطهیر فرش نجس و مبل و مانند آن:

با آب لوله کشی، جدا شدن آب غساله شرط نیست، بلکه به صرف رسیدن آب به مکان نجس، بعد از زوال عین نجاست و حرکت غساله از جای خود به وسیله‌ی دست کشیدن بر فرش در هنگام اتصال آب، طهارت حاصل می‌شود.

چیزی که بر اثر تماس با بول نجس شده است ،وقتی با آب قلیل آب می‌کشند،هرگاه پس از برطرف شدن عین نجاست دو مرتبه آب قلیل روی آن ریخته شود،و در هر مرتبه باید آبی که روی آن می‌ریزند از آن جدا شود و اگر قابل فشردن است، مانند لباس و فرش باید آن را فشار دهند تا آب از آن جدا شود، پاک می‌شود.

واما در مورد شما :

اگر بعد از برطرف شدن عین نجاست آبی را که روی مبل ریخته اید ، و فشار داده اید ،وبه مقداری که امکان دارد ، آبش خارج شود ، و این کار را دو مرتبه تکرا رکرده اید ،مبلتان پاک می شود.

موضوع قفل شده است