جمع بندی درخواست راهنمایی در خصوص مهاجرت و حجاب و تحصیل

تب‌های اولیه

35 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
درخواست راهنمایی در خصوص مهاجرت و حجاب و تحصیل

هوالعلی الکبیر

سلام و عرض ادب

میخواستم ازتون مشورت بگیرم که کدام کشورها برای مهاجرت و تحصیل خوبن از لحاظ :

1-ایجاد نکردن مزاحمت برا محجبه ها

2-سطح بالای علمی دانشگاه ها

3-رایگان بودن دانشگاه ها (میخوام ادامه تحصیل بدم در سطح فوق لیسانس برای روانشناسی)

4-پیدا کردن کار

5- اب و هوای خوب بخصوص ابری

6- مردم خوب

7-هزینه کم برای زندگی

لطفا اگه اطلاعاتی ندارید بگذارید تاپیک باز بمونه شاید از اعضای اسکدین کسی اطلاع داشته باشه

متشکرم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نشاط

[=arial]با سلام و احترام
اینکه قصد مهاجرت دارین، باید اهدافتون مشخص باشه.
برای چی؟!
ضمنا ما در ایران خصوصا در این رشته در مقطع ارشد و دکترا دانشگاههای بسیار خوبی داریم، ضمنا در رشته رواشناسی بیشتر تلاش خود فرده؛ نقش استاد و دانشگاه تا حدی لازمه، بیشترین نکته انگیزه و تلاش خود فرده.
مطلب بعدی اینکه مهاجرت دختران به کشورهای خارج خصوصا برای فردی که اهل حجابه، خیلی سخته! به هر حال در آنجا فرهنگی خاصی حاکم است و می تواند مشکل ساز باشد!
توصیه می شود با فرهنگی که بزرگ شده اید بهتر می توانید زندگی خودتان را بسازید! نگران کار و اینده خودتان نباشید فعلا در همین کشور خودمون کارشناسی ارشد را بگیرین، چه بسا موقعیت خوبی برای رشد و کار پیدا شد. بر فرض هم اگه خیلی دوست داشتید تحصیلات در خارج از کشور را ادامه بدهید، اگر نمراتتتون خوب شد دانشگاه برای دکترا بورسیه کرد.
در مورد سایر مسائلی که مطرح کرده اید اطلاع دقیقی در اختیار بنده نیست ، ان شاء الله از تجارب واقعی دوستان استفاده خواهیم کرد.

اغاثاذیمون;962589 نوشت:
هوالعلی الکبیر

سلام و عرض ادب

3-رایگان بودن دانشگاه ها (میخوام ادامه تحصیل بدم در سطح فوق لیسانس برای روانشناسی)

4-پیدا کردن کار

6- مردم خوب

7-هزینه کم برای زندگی

لطفا اگه اطلاعاتی ندارید بگذارید تاپیک باز بمونه شاید از اعضای اسکدین کسی اطلاع داشته باشه

متشکرم

با سلام و عرض احترام

تا جایی که بنده اطلاع دارم اکثر دانشگاه ها برای مهاجرین رایگان نیست

و اصولا ایران جزو کم هزینه ترین کشورهاست (به خاطر پایین بودن ارزش پول ایران در مقابل ارزهای خارجی)

اگه بخواید محدودیت برای حجاب(بالعکس!) در خارج از ایران رو هم مد نظر داشته باشید که دیگه بهتره عطاش رو به لقاش ببخشید!

حق نگهدارتون

سلام
منم نظر شما رو داشتم موقع کنکور سراسری
دوست داشتم برم خارج برای تحصیل
ولی خب بهتر از کشور خودمون جایی برای شیعیان نیست!اینو توی این چندسال فهمیدم
تو کشور خودمون کلی مسجد و هیئت و حرم و روضه هست ادم میره و روحشو صفا میده ولی یک سوم اینها رو توی کشورهای دیگه در مناطق شیعه نشین هم پیدا نمیکنید
اینها شنیده هام هست از دور و بریام
و البته یکی رو میشناسم که با زن و بچه اش تو لبنان زندگی میکنند و خب راضی هستند اما ایران یه چیز دیگه است.
یکی از دوستانم هم(با واسطه یعنی دوستِ خودم نبودند) درآلمان ساکن بودند و خب مثلا اونجا چیزی به نام تفکیک وجود نداره و همه چی مختلطه8-|
یکی دیگه در لندن بودند و اپن بود از لحاظ حجاب اذیت میشید خیلی
تو سوئیس یکی از همسایه های قدیمی مون زندگی میکنند فکر کنم بیش از 20 سالی هست
میگفتند که از لحاظ حجاب و اپن نبودن سوئیس خوبه(البته با توجه به تعریف ایشون از حجاب که اصلا مذهبی نیستند و نمیدونم اسلام رو اصلا قبول دارند یا نه تا حالا نپرسیدم!!)
از لحاظ ارامش هم خب مسلما همه میدونند کشور آرومیه
از نظر سطح علمی هم میگفتن خوبه(دختر خودشون اگه یادم مونده باشه و اشتباه نکنم پزشکی همونجا خونده)
ولی خب پیشنهاد کلی من اینه که تو کشور خودمون بهترین شرایط هست و ادم راحت میتونه بی هیچ دل مشغولی تحصیل کنه.
باز هم مختارید
یاولی عصر(عج)
یاعلی مدد

نشاط;963214 نوشت:
با سلام و احترام
اینکه قصد مهاجرت دارین، باید اهدافتون مشخص باشه.
برای چی؟!
ضمنا ما در ایران خصوصا در این رشته در مقطع ارشد و دکترا دانشگاههای بسیار خوبی داریم، ضمنا در رشته رواشناسی بیشتر تلاش خود فرده؛ نقش استاد و دانشگاه تا حدی لازمه، بیشترین نکته انگیزه و تلاش خود فرده.
مطلب بعدی اینکه مهاجرت دختران به کشورهای خارج خصوصا برای فردی که اهل حجابه، خیلی سخته! به هر حال در آنجا فرهنگی خاصی حاکم است و می تواند مشکل ساز باشد!
توصیه می شود با فرهنگی که بزرگ شده اید بهتر می توانید زندگی خودتان را بسازید! نگران کار و اینده خودتان نباشید فعلا در همین کشور خودمون کارشناسی ارشد را بگیرین، چه بسا موقعیت خوبی برای رشد و کار پیدا شد. بر فرض هم اگه خیلی دوست داشتید تحصیلات در خارج از کشور را ادامه بدهید، اگر نمراتتتون خوب شد دانشگاه برای دکترا بورسیه کرد.
در مورد سایر مسائلی که مطرح کرده اید اطلاع دقیقی در اختیار بنده نیست ، ان شاء الله از تجارب واقعی دوستان استفاده خواهیم کرد.

سلام. تا حدی مخالفم استاد. در تمامی رشته ها حرف اول رو تلاش و انگیزه خود فرد میزنه و مرحله بعد استاد راهنماست که تفاوت همین جا آشکار میشه. نقش استاد راهنما در ایران دقیقا چیه؟؟ چپاول گر دستاوردهای دانشجو . چقدر برای دانشجو وقت میگذاره؟ چقدر از موضوع تزش سر در میاره؟؟!!!
اتفاقا مهاجرت دخترام محجبه و زندگی در خارج بسیار راحته، حتی بسیار راحت تر از ایران. شما اینجا بخوای چادر سر کنی هزار تا حرف و کنایه میشنوی اما اونجا حجاب اسلامی مناسب داشته باش در قلب mit، کسی کارت نداره. اینکه میبینی کسی حجابش رو بر میداره برای اینکه بتونه نهایت پیشرفت رو اونجا بکنه وگرنه در امکانات عادی تحصیلی برای افراد تبعیض قائل نمیشن.
اتفاقا به نظرم نگران کار و آینده باشید. این سیستم نگران آینده نبودن و برنامه ریزی درستی با توجه به حداکثر توان نداشتن، 40 ساله داره تو ایران اجرا میشه و به هیچ جا نرسیده البته ماها به هیچ جا نرسیدیم وگرنه امثال وزیر رفاه که در تامین اجتماعی و در نتیجه در کشتی سانچی سهام دار بودن به خیلی جا ها رسیدن.
خواهر محترم دیگه الان کسی رو برای دکتری از داخل به خارج دولت بورس نمیکنه بجز نور چشمی ها و سهمیه دارها و درصد اندکی از نخبگان، دور این قضیه رو خط قرمز پررنگ بکش.

اغاثاذیمون;962589 نوشت:
هوالعلی الکبیر

سلام و عرض ادب

4-پیدا کردن کار

6- مردم خوب

7-هزینه کم برای زندگی

متشکرم

سلام
اما تجارب بنده:
1. اگر شما کارشناسی در دانش،اه سطح 1 بودید مثل شهید بهشتی و تهران و تبریزو شیراز و فردوسی و علامه ،حتی اگر معدل بالایی ندارید میتونید با تقویت زبان و دادن امتحان ورودی زبان خاص رشته تون و البته رکمندیشن از پروفسورهای دانشکده تون براحتی دکتری مستقیم بگیرید ، صرف نظر از اینکه کشور مفصد چی باشه.
2 اگر از این دانشگاهها نیستید سعی کنید ارشد رو با رتبه بالا در یکی از این دانشگاهها قبول بشید و و معدل ارشدتون رو بالای 18 نگهدارید و مقالات خوب بدید اونوقت اکسپت دکتری تون دربیشتر دانشگاهها تضمینه.

برای تحصیل اول توجه کنید که دانشگاهها رو بر اساس رنکشون در گرایش مورد علاقه و تحصیلتون لیست کنید.
بعد به مقدار فاندی که معمولا به رشته شما تعلق میگیره توجه کنید.
بعد به موقعیت کاری رشته شما به عنوان یک خارجی در اون کشور توجه کنید و با افرادی که شرایط شما رو دارن و اونجا هستن در مکاتبه باشید.
بعد به تعداد مسلمونهای اون منطقه تحصیلی دانشگاهی و نه کل اون کشور توجه کنید. برای مثال ایالتهای مختلف امریکا از نظر برخورد با مسلمانها با هم تفاوت بسیار دارند.

دنبال مردم خوب در هیچ جا نباشید. البته درباره سطح فرهنگی کلی محل تحصیلتون تحقیق کنید . مثلا ایالت می سی سی پی یا دنور کجا ، کنتکتیکات و سیاتل کجا! با هم خیلی فرق دارن.
از نظر هزینه زندگی هم اگر فارغ التحصیل های رشته شما بعد از دکتری ساپورت خوب کنن دیگه نگرانی ندارید وگرنه با هزینه شخصی توی روستاهای ایران هم نمیشه زیاد دوام آورد اینکه از جیب بخوری هیچ جا جواب نمیده ولی خوب بعضی جاها گرونتره که بهتره اونجاها کار نگیرید.

این چیزایی که میگین فقط ایران داره این مشخصاتو.
اب و هوای خوب و بدون الودگی به لطف سوخت عالی و رسیدگی به بیابانهای عراق.
موقعیت های کاری زیاد.
مردم خوب و با فرهنگ.
هزینه کم زندگی به لطف اسلامی بودن.
تحصیل رایگان همونطور که توی قانون اساسی هست و اوایل انقلاب قولشو به مردم دادن.
سطح بالای علمی دانشگاهها به لطف بالا رفتن سطح علمی دانشگاهها به لطف بودجه های کلان در زمینه تربیت نیروی کارامد.برعکس اینکه هیچ اهمیتی به حوزه های علمیه نمیدن و هیچ بودجه ای برای نشر اثار امام و مرقد و ... نمیدن.

سلام علیکم.
به نظر من برای رشته روانشناسی به صلاح نیست که به خارج مهاجرت کرد(منظورم کشور هایی با فرهنگ غیر اسلامیه).
چون فکر میکنم فرهنگ و دین اونا فرق داره توصیه های روانشناسیشون غیر اسلامی خواهد بود و یادگیری این چیزا نمیتونه کمک کننده باشه.
و درضمن مگه در ایران دانشگاه دراین مورد نداریم؟ چیزی نیست که فقط در غرب یافت بشه. در کشور خودش آدم راحت تره.

عذر میخوام که حرفام در راستای سوالات مطرح شده نیست.

مهجرت برای چی...حجاب؟@-)

صندلی;963300 نوشت:
سلام علیکم.
به نظر من برای رشته روانشناسی به صلاح نیست که به خارج مهاجرت کرد(منظورم کشور هایی با فرهنگ غیر اسلامیه).
چون فکر میکنم فرهنگ و دین اونا فرق داره توصیه های روانشناسیشون غیر اسلامی خواهد بود و یادگیری این چیزا نمیتونه کمک کننده باشه.
و درضمن مگه در ایران دانشگاه دراین مورد نداریم؟ چیزی نیست که فقط در غرب یافت بشه. در کشور خودش آدم راحت تره.

عذر میخوام که حرفام در راستای سوالات مطرح شده نیست.

سلام متشکرم از پاسختون

شما باعث شدید بنده حرف دلم رو بزنم . حقیقتش اینه که دلم میخواد از پدر و مادرم جدا شم و مستقل زندگی کنم
مهاجرت به کشور های دیگه یه بهونه ی خیلی خوبی بود که نشد

ایران شهر سر سبز و پاک داره ؟ که به دانشگاه اونجا بشه مسافرت کرد و راحت تحصیل کرد و شاغل شد؟

اغاثاذیمون;963357 نوشت:
سلام متشکرم از پاسختون

شما باعث شدید بنده حرف دلم رو بزنم . حقیقتش اینه که دلم میخواد از پدر و مادرم جدا شم و مستقل زندگی کنم

ایران شهر سر سبز و پاک داره ؟ که به دانشگاه اونجا بشه مسافرت کرد و راحت تحصیل کرد و شاغل شد؟

با سلام و عرض احترام

روی تحکیم روابط با خانواده کار کنید

احتمالا نیاز به مهاجرت نباشه

بنده هم تو یه دوره ای خیلی به این مساله فکر می کردم

الان می فهمم اگه انجامش می دادم خیلی پشیمون می شدم

خانواده هر چقدر هم بد باشن در نهایت هیچ کس جاشون رو برای آدم پر نمی کنه

و زمانی آدم به این نتیجه می رسه که دیگه دیر شده متاسفانه

[="Navy"]سلام...نه خوب نیست دینتون به خاطر همنشینی با همجنس گرایان خل میشه![/]

شروحیل;963360 نوشت:
روی تحکیم روابط با خانواده کار کنید

تصمیمات غلط خانواده منو دیوانه میکنه

نفرت انگیزه .... واقعا غیر قابل وصف هست

اغاثاذیمون;963365 نوشت:
تصمیمات غلط خانواده منو دیوانه میکنه

نفرت انگیزه .... واقعا غیر قابل وصف هست

درک می کنم چون خودم کشیدم این وضعیت رو و الان هم گاهی درگیرش می شم هنوز

اما این راه حل نیست

ما وظیفه داریم زندگی رو زیباتر کنیم در اون حدی که در توانمون هست

بیشتر از توانمون رو هم باید صبر کنیم و از خدا بخوایم کمکمون کنه

شروحیل;963367 نوشت:
درک می کنم چون خودم کشیدم این وضعیت رو و الان هم گاهی درگیرش می شم هنوز

اما این راه حل نیست

ما وظیفه داریم زندگی رو زیباتر کنیم در اون حدی که در توانمون هست

بیشتر از توانمون رو هم باید صبر کنیم و از خدا بخوایم کمکمون کنه

چرا من باید کتک اشتباهات دیگران رو بخورم و تحمل کنم؟

اغاثاذیمون;963372 نوشت:
چرا من باید کتک اشتباهات دیگران رو بخورم و تحمل کنم؟

من هم مثل شما از حکمت خدا سر در نمیارم

اما سعی این حقیر بر این هست کاری نکنم که وقتی فهمیدم ((چرا)) شرمنده خدا بشم

خدا گفته خوبی کن به والدینت

اگر هم گناه ازت خواستن ازشون پیروی نکن ولی بهشون توهین نکن

در کل جوری رفتار کنیم که حمل بر بی ادبی نباشه که این باعث تعالی خود ما خواهد شد

شروحیل;963373 نوشت:
من هم مثل شما از حکمت خدا سر در نمیارم

اما سعی این حقیر بر این هست کاری نکنم که وقتی فهمیدم ((چرا)) شرمنده خدا بشم

خدا گفته خوبی کن به والدینت

اگر هم گناه ازت خواستن ازشون پیروی نکن ولی بهشون توهین نکن

در کل جوری رفتار کنیم که حمل بر بی ادبی نباشه که این باعث تعالی خود ما خواهد شد

فقط ادم به این درک میرسه که جهنم و درک هم حق هست و ایکاش فراتر از جهنم هم بود برا سوزاندن برخی انسانهایی که هرگز از ظلمشون خسته نمیشن

اغاثاذیمون;963376 نوشت:
فقط ادم به این درک میرسه که جهنم و درک هم حق هست و ایکاش فراتر از جهنم هم بود برا سوزاندن برخی انسانهایی که هرگز از ظلمشون خسته نمیشن

مطمئن باشید هر کس جزای کار خودش رو خواهد دید ....
چه خوب .... چه بد...
چه اینجا ....چه اونجا...

خداوند ذره ای به کسی ظلم نمی کنه
در واقع این انسان ها هستن که به خودشون ظلم می کنن

اغاثاذیمون;963376 نوشت:

سلام. خوب چرا خودتونو اذیت میکنید؟ بجای سوال درباره مهاجرت ، مشکلتون با خانواده رو مطرح می کردید بهتر بود.
متاسفانه در دنیای امروزی قابل اعتمادترین افراد پدر و مادر هستند البته معمولا. بقیه رو چند پله پایین تر از والدبن تصور کنید.

سلام.
به نظرم پدر و مادر هر چقدر هم بد باشن درست نیست آدم دربارشون بد بگه. اگر درست فهمیده باشم واژه جهنم و درک برای ایشون برده شد. کار درستی نیست.
پدر و مادر انسان رو به این جهان میارن و به ما فرصت زندگی میگن. اگر همون پدر و مادر نبودند آدم چطوری وجود داشت و عبادت خدا میکرد!
پدر و مادر خرج آدم رو هم میدن. بریم کل دنیا رو بگردیم ببینیم کسی حاضر میشه واسه 1 ماه خورد و خوراک و خرج مارو بده؟ پدر و مادر این کار رو میکنند اون هم به مدت طولانی.
پدر و مادر به انسان عشق دارد انسان رو دوست دارن. خب درسته ممکنه کار کنند که غیر اسلامی و غیر منطقی باشه ولی از نظر خودشون منطقیه و چون خوبی مارو میکنند به ما زور میکنند.
منطق و راه و روششون غلطه ولی حداقل از روی «دوست داشتن» هست. وگرنه خیلی راحت میگفتن به من چه.

به خاطر این چیزا باید حرمت والدین رو نگه داریم حتی اگر آدم درستی نباشند.

من واژه جهنم و درک رو برای انسانهای ظالم به کار بردم .... ظالم ظالم هست چه بسا انسان ظالم مقام پدر و و مادر بودن رو داشته باشه یا نداشته باشه

در ضمن من منظورم یه مساله دیگه هست که دوست ندارم اینجا مطرحش کنم ......ولی ممکنه در جامعه ما پدر و مادری باشه که فرزندش رو به خاطر پول و یا مسایل دیگه

بفروشه !

من با واقعیت کار دارم نه با حقیقت ......واقعیت اون چیزیه که اتفاق افتاده و ممکنه درست نباشه...........

اغاثاذیمون;963357 نوشت:
سلام متشکرم از پاسختون

فکرکنم سنتون کمه این حرفو میزنین.
ادم برای چی زندگی میکنه.هر چیزی را تو دنیا میشه بدست اورد به غیراز پدر و مادر.قدرشونو بدون.فکرکن ازشون جداشدی.و بعد یه مدت دوری یکیشونو از دست دادی.ازینکه پیششون نبودی پشیمون نمیشی!؟؟!
از کسایی که پدر یا مادرشونو از دست دادن بپرس.الان سنت کمه به فکر مستقل بودنی و اینکه هر کاری میخای بکنی.
این حرفم یادت بیاد اون روزی که دیگه دیر شده.وقتی جدا شدی و پشیمون شدی از تنها گذاشتنشون.

اغاثاذیمون;962589 نوشت:

4-پیدا کردن کار

6- مردم خوب

7-هزینه کم برای زندگی

به نظرم، فکر نکنم مقصد عرفان و سیر و سلوک، از این مسیر بگذرد.....

[TD="class: b"]سال‌ها دل طلب جام جم از ما می‌کرد
[/TD]
[TD="class: b"]گوهری کز صدف کُوْن و مکان بیرون است[/TD]
[TD="class: b"]مشکل خویش برِ پیرِ مُغان بردم دوش
[/TD]
[TD="class: b"]دیدمش خرم و خندان، قدحِ باده به دست[/TD]
[TD="class: b"]گفتم: «این جام جهان‌بین به تو کِی داد حکیم؟»
[/TD]
[TD="class: b"]بی‌دلی، در همه احوال، خدا با او بود
[/TD]
[/TD]
[TD="class: b"]وآن چه خود داشت ز بیگانه تمنا می‌کرد
[/TD]
[TD="class: b"]طلب از گمشدگانِ لبِ دریا می‌کرد
[/TD]
[TD="class: b"]کو به تاییدِ نظر حلّ معما می‌کرد
[/TD]
[TD="class: b"]واندر آن آینه صد گونه تماشا می‌کرد
[/TD]
[TD="class: b"]گفت: «آن روز که این گنبد مینا می‌کرد»
[/TD]
[TD="class: b"]او نمی‌دیدش و از دور «خدایا» می‌کرد

اغاثاذیمون;963357 نوشت:
سلام متشکرم از پاسختون

من الان جدا از خانوادم زندگی میکنم در یک شهر دیگه
البته قبلا خیلی دوست داشتم بخاطر تضاد عقیدتی که دارم جدا شم ازشون ومستقل باشم
با خواست خودم تقدیر جوری رقم خورد که جدا شدم ازشون و تو یه شهر دیگه ساکن هستم
روزی که وارد این شهر شدم گفتم من ماهی یبار میرم به خانوادم سرمیزنم کلی خوشحال بودم که واقعا دیگه ازاون همه اذیت راحت شدم
کم کم که گذشت دیدم دلم براشون تنگ شده باوجود تمام تلخی ها!برای همین تصمیم گرفتم هر دو هفته یا هر هفته نزدیک اخرای هفته برم خونه خودمون
هیچکس جای خانواده رو پر نمیکنه!!
یاعلی

[="Microsoft Sans Serif"]سلام

اغاثاذیمون;963357 نوشت:

شروحیل;963360 نوشت:
بنده هم تو یه دوره ای خیلی به این مساله فکر می کردم

الان می فهمم اگه انجامش می دادم خیلی پشیمون می شدم

خانواده هر چقدر هم بد باشن در نهایت هیچ کس جاشون رو برای آدم پر نمی کنه

و زمانی آدم به این نتیجه می رسه که دیگه دیر شده متاسفانه

mohsen1990;963402 نوشت:
از کسایی که پدر یا مادرشونو از دست دادن بپرس.الان سنت کمه به فکر مستقل بودنی و اینکه هر کاری میخای بکنی.
این حرفم یادت بیاد اون روزی که دیگه دیر شده.وقتی جدا شدی و پشیمون شدی از تنها گذاشتنشون.

اون روز ، و ما ادراکِ اون روز .. یوم الحسرتیه برای خودش .

برای بعضی افراد پیش میاد که در یک مقطع زمانی پدر و مادر و به طور کلی خانواده خودشون رو «دشمن» می دونن . اینکه میگم دشمن به معنای دقیق کلمه هست . علی الظاهر شما هم در همین برهه حساس قرار گرفتید . برای این مسئله ای که درگیرش هستید هم ظاهرا راهی بجز ترک خانواده پیدا نکردید . خب البته گاهی رسد آدمی به جایی که بجز فرار نبیند ! ولی به چه قیمتی ؟! یه چیزی قدیمیا راجع به پل های پشت سر میگفتن .. اون خیلی مهمه . شاید بعضی خانواده ها بگن صدبار هم اگر عهد شکستی بازآ .. اما همه اینطوری نیستن . بعضیا قید در برابر قیدن ! شما بزنی ، اون ها هم میزنن و ممکنه به ذهنمون هم این مورد نرسیده باشه ! به هر حال باید همه جوانب رو سنجید ..

از یه طرف دیگه به این دقت کنید که ایده آل نبودن خانواده به معنی ایده آل بودن غیر اونها نیست !! حتی اگر به نظر منافع در رفتن باشه بازهم باید خیلی احتیاط کرد . به هر حال انتهای مسیری که می خوایم بریم و عواقب و در عین حال ثمراتش خیلی مهمه ، مکرر باید پرسید چی از دست میدم ، چی به دست میارم ؟ و آیا اصلا می ارزه ؟!

امیدوارم بتونید در آینده از تصمیم این مرحله از زندگی تون دفاع کنید.

اغاثاذیمون;962589 نوشت:
هوالعلی الکبیر

سلام و عرض ادب

4-پیدا کردن کار

6- مردم خوب

7-هزینه کم برای زندگی

متشکرم

سلام
بنده برای دکترا پذیرش گرفتم یکی از دانشگاه های امریکا البته رشتم مهندسی هست اطلاعات دقیقی از وضعیت علوم انسانی ندارم
1- از نظر علمی امریکا سرآمد همه کشور هاست
2- مزاحمت برای افراد محجه ممکنه تا حدی باشه بسته به کشور و شهرش مثلا مناطق جنوبی آمریکا خیلی با سیاه پوست و مهاجرا مشکل دارن اینطور که میگن اینو باید سوال کنید سایت های زیادی
برای اپلای خارج کشور هست که میتونید سوالاتو بپرسید اونجا
3- رایگان بودن بسته به شرایط شما داره شما با اساتید مکاتبه می کنید اگر موافقت کردن مدارکتونو میفرستید دانشگاه و دانشگاه با توجه به وضعیت رزومه و نمرات و ... تعیین میکنه فاند شما چقدر باشه
البته رنکینگ دانشگاه ها هم مهمه دانشگاه های تاپ خوب پذیرش و بورسیه گرفتن درشون سخت تره
4-کار امریکا باز بهتره
5- آب و هوا سوئد و فنلاند و و امریکا و خیلی کشور های اروپایی دایگه مثل سوئیس
6- هزینه زندگی هم بسته به شهرشه و شهر های بزرگ هزینه بیشتره اینا رو خودتون باید تحقیق کنید بسته به کشور و شهر متفاوته واقعا و نمیشه ی حکم کلی داد

اغاثاذیمون;963357 نوشت:
سلام متشکرم از پاسختون

سلام بنظرمنم گاهی والدین دشمن آدمن
درسته اوناباعث تولد ماتواین دنیا شدن ولی خب دلیلی براین نمیشه که همیشه خیر مارو بخوان من خودم اطرافم دیدم پدر ومادرای ظالم رو
طرف دخترشو پای منقل موادش میفروشه
حالااین یکیشه خیلی چیزای دیگه هست که واقعن نشان ازظالم بودن والدین هست
اما گاهی واقعا والدین ظالم نیستن فقط سرشون نمیشه چجور برخورد کنن
دوست خوبم من نمیدونم والدین شما جز کدوم دسته هستن اگر جز دسته اولن که به خداپناه ببرید و هرشب سوره مزمل رو بامعنی بخونید وجودتون به آرامش خواهد رسید و احساس بی نیازی خواهید کرد و چه بسا که خداوند که که صاحب اختیار عالم هست راه رو براتون باز کرد و ازاونجا رفتین

nazak;963441 نوشت:
درسته اوناباعث تولد ماتواین دنیا شدن ولی خب دلیلی براین نمیشه که همیشه خیر مارو بخوان من خودم اطرافم دیدم پدر ومادرای ظالم رو
دوست خوبم من نمیدونم والدین شما جز کدوم دسته هستن اگر جز دسته اولن که به خداپناه ببرید و هرشب سوره مزمل رو بامعنی بخونید وجودتون به آرامش خواهد رسید و احساس بی نیازی خواهید کرد و چه بسا که خداوند که که صاحب اختیار عالم هست راه رو براتون باز کرد و ازاونجا رفتین

جای سرسبز شهرای شمالی هستن
بنظرم دعاکنیدجایی دانشگاه برید که به خدا نزدیکترشین دیدین تو کویر به خدا نزدیکترشدین.
اگرم جزدسته دومن که بنظرم همون حرفای دوستان هستش وپشیمون میشید
در کل ازخدا بخواین اونچیزیکه صلاحتونه پیش بیاد من خودم یه مدتی بشدت دوس داشتم ازخانواده م جداشم بخاطر جوی که توش بود ومسائلی که وجودداشت خیلی دعا میکردم حتی ختم برداشتم اما هیچجا نشدکه برم مدتیه همین سوره مزمل رو میخونم و باخدا زیاد صحبت میکنم و فهمیدم که بهتره قدرشونو بدونم خودمم واقعا مقصربودم وسعی کردم سعه صدر پیداکنم چون برفرض که من تاچندسال دیگه مستقل نشدم آیا باید همش پراز ناراحتی وغم باشم ؟؟؟؟

nazak;963441 نوشت:

بنظرم دعاکنیدجایی دانشگاه برید که به خدا نزدیکترشین دیدین تو کویر به خدا نزدیکترشدین.
در کل ازخدا بخواین اونچیزیکه صلاحتونه پیش بیاد من خودم یه مدتی بشدت دوس داشتم ازخانواده م جداشم بخاطر جوی که توش بود ومسائلی که وجودداشت خیلی دعا میکردم حتی ختم برداشتم اما هیچجا نشدکه برم مدتیه همین سوره مزمل رو میخونم و باخدا زیاد صحبت میکنم و فهمیدم که بهتره قدرشونو بدونم خودمم واقعا مقصربودم وسعی کردم سعه صدر پیداکنم چون برفرض که من تاچندسال دیگه مستقل نشدم آیا باید همش پراز ناراحتی وغم باشم ؟؟؟؟

nazak;963443 نوشت:

یا اینکه می تونم با وجود همین مشکل هم ارامش و طمأنینه داشته باشم و نسبت به همه اعضای خانواده روابطی صمیمی داشته باشم؟!
اگر احساس ارزشمندی وعزت نفس کنی
باکتک خوردن وکم توجهی ازدیگران کمترین نگرانی روحی نخواهی داشت
البته من نمیگم اجازه بده کتک بخوری نه.ولی خب من کل مسئله تونو نمیدم فقط باتوجه به همون مقداری که خودتون گفتین و اطرافم دیدم و خودمم مواجه شدم باهاش یه حرفای کلی روبهتون میگم و حرفای یه مشاور رو هم دخالت میدم توصحبتام و میگم براتون
و اینکه یه مؤمن مثل آب گوارا میمونه تو هم مثل آب گوارا باش نسبت به پدرومادرت ، قلبی مهربان و عاری از هر گونه کدورت داشته باش و قلب خودت رو بزرگتر از اون بدون که همچین افکاری رو درونش راه بدی و بخوای خلاص شی از دستشون و چیزای دیگه که خودت میدونی
بعداینکه سعی کن توزندگی فقط وفقط رضایت وخشنودی خدا مدنظرت باشه وارتباطتو بیشتر کن باهاش اینجوری هیچی به چشمت نمیاد نه ظلم کردن بقیه نه تنفرشون نه دوس داشتنشون تو فقط به فکر لبخند اونی
خدا هم باتغییرنگرشت ارامش واقعی رو در قلب و جانت مستقر می کنه

همونطور که میدونی همه ی ما در معرض امتحان الهی هستیم و امتحان های الهی هم وسیلۀ پیشرفت و ترقی ما هستن هر چند که بعضی رفتارای والدین درست نیستن اما تو الان با این رفتار والدینت در معرض امتحان هستی و ملائکه الهی نظاره گر تو هستن تا ببینن توچه واکنشی نشون میدی پس مراقبت بیشتری روی رفتارت داشته باش
تغییر رفتار، معلومه که تغییر نگرش هست. سعی کن نگاهت رو به این موضوع تغییربدی برای این منظور:
تو زندگی فقط به خدای یکتا تکیه کن و امیدت فقط به او باشه
به والدینت محبت کن، اما هیچ انتظاری از اونا نداشته باش
براشون دعاکن وبادیگراعضای خونواده ارتباط خوب و صمیمی داشته باش
به هیچ وجه با والدینت و با هیچ کس دیگه ای، راجب این موضوع صحبت نکن
این افکار رو افکاری بیهوده بدون و هر وقت که فکرت درگیر این موضوع شد،با منصرف کردن ذهنت به طرف خوبیها ونقاط مثبتشون وهمینطور داشته های خودت و لطف هایی که خداوند در حقت داشته از ادامه دادن این افکار خودداری کن.
صبحابعد از نماز صبح دست بر روی سینه گذاشته و هفتاد بار ذکر "یا فتاح گفته بشه این ذکر باعث سعۀ صدر می شه..

دوستان از همتون متشکرم به خاطر راهنماییهاتون

ولی قابل ذکر هست که رابطه من با والدینم اصلا وخیم نیست که هیچ خیلی هم خوب هست یعنی من در ظاهر باهاشون خوبم
( یعنی اگه بفهمن پشت سرشون همچین میگم تعجب میکنن)

ولی درون خودم احساس ناراحتی میکردم که با توجه به صحبتهای شما عزیزان قانع شدم ..بهتر شدم

من از وجود افراد اجنبی که با اسم عروس و داماد به خانواده پا میگذارن و اهداف مختلفی دارن از اینها نگرانم و والدینم رو مقصر میدونم ولی دیگه مهم نیست

خدا هست ....الیس الله بکاف عبدهhappy

از همتون ممنونم@};-

سوال:
من دختری هستم که دوست دارم برای ادامه تحصیل به یکی از کشورهای خارجه که در آنجا برای محجبه ها گیر ندهند، سطح علمی اش بالا باشد و از لحاط آب و هوا و موقعیت زندگی خوب بوده و فرصت های شغلی مناسبی هم باشد، مهاجرت کنم، لطفا راهنمائی کنید.

پاسخ:
معمولا کشورهای خارجی هر کدام فرهنگ و قوانین خاصی دارند و زندگی کردن و تلاش برای تطبیق فرهنگ بومی خود با فرهنگ آنها چه بسا مقداری سخت و مشکل باشد، در عین حال دوری از وطن و خانواده هم یک طرف مشکلات می باشد، خصوصا دوری یک دختر خانم از خانواده و زندگی در یک کشور خارج چه بسا صلاح نباشد. ضمانتی برای امنیت جانی و ناموسی نیست ولو که در کشورهای فوق پیشرفته هم باشد.
توصیه می شود زندگی در کنار خانواده و ادامه تحصیل در بهترین دانشگاههای ایران را ترجیح بدهید، در این صورت آینده شما درخشان و دغدغه هایتان کم خواهد شد و به اهدافتان خواهید رسید. برای رشد آنچه مهم می باشد، تلاش و کوشش فرد مهم بوده و در کشورمان اگر کسی اهل تلاش و کوشش باشد می تواند به بهترین مراتب رشد و تکامل با خیال راحت برسد.
ما در ایران دانشگاههای بسیار خوبی داریم و زمینه های رشد مهیاست، از طرف دیگر مهاجرت دختران به کشورهای خارج خصوصا برای فردی که اهل حجابه، خیلی سخته! به هر حال در آنجا فرهنگی خاصی حاکم است و می تواند مشکل ساز باشد! عاقلانه است در همین جا برنامه ریزی کنید.
توصیه می شود با فرهنگی که بزرگ شده اید بهتر می توانید زندگی خودتان را بسازید! نگران کار و آینده خودتان نباشید فعلا در همین کشور خودمان کارشناسی ارشد را بگیرید، چه بسا موقعیت خوبی برای رشد و کار پیدا شد. بر فرض هم اگه خیلی دوست داشتید تحصیلات در خارج از کشور را ادامه بدهید، اگر امتیازتان خوب شد برخی از دانشگاهها برای دکترا بورسیه می کنند.

موضوع قفل شده است