جمع بندی کم کردن عوارض خودارضایی

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کم کردن عوارض خودارضایی

با سلام
پس از یک سال ترک خود ارضایی هنوز عوارض روحیش مثل دلهره قطع نشده است از راهنماییتون ممنون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امیـن

fardamyam;962467 نوشت:
با سلام
پس از یک سال ترک خود ارضایی هنوز عوارض روحیش مثل دلهره قطع نشده است از راهنماییتون ممنون

سلام دوست عزیز.لطفا مقداری بیشتر راجع به دلهره توضیح دهید و بفرمایید چه رابطه ای بین ترک خودارضایی و دلهره وجود دارد؟ زمانی که دلهره دارید چه چیزی به ذهنتان می آید؟ برای برطرف کردن دلهره چه کاری انجام می دهید؟

حُسنلی کالِفت;963479 نوشت:
سی که با دست خود ارضایی نکند و با شرط اینکه نماز اول وقت خودش را هم بخوند مطلقا عدم توازنی در زندگی او دیده نمیشه 0منظورم بد شانسی بحران روانی و ...) در اون بوجود نمیاد!...تنها ضرری که نصیبش میشه سلب توفیق هست ...یعنی بانک براتون خونه و ماشین نمی افته یا مثلا هنرپیشه سینما نمیشین یا مثلاتوی فلان تیم بازیکن معروفی نمیشین و ...

رو چ حسابی اینو میفرمایید؟؟؟

مطلقا عدم توازنی در زندگی او دیده نمیشه 0منظورم بد شانسی بحران روانی و ...) در اون بوجود نمیاد!

با سلام

به ظاهر کاربر بسیار پرکار و پر انرژی هستید (تو خیلی از مباحث سایت دیدم که پست گذاشته بودید) و این خیلی خوب است. ولی لطفاً یک نکته را در این سایت رعایت فرمایید و اون اینکه بحث هایی رو که مطرح می فرمایید اگر از جایی نقل می کنید حتماً سند ذکر فرمایید و اگر از خودتان است یک " به نظر من" اولش اضافه کنید. چون بعضی از افراد واقعاً برای مشاوره و کمک گرفتن از یک جمع دینی اینجا حاضر میشن و اگر خدای نکرده مطالب کذب و خلاف واقع به خورد آنها داده شود ممکن است از دین و مذهب که چه عرض کنم از زندگی هم سیر و ناامید شوند.
با تشکر از حسن همکاری شما

fardamyam;962467 نوشت:
ا سلام
پس از یک سال ترک خود ارضایی هنوز عوارض روحیش مثل دلهره قطع نشده است

سلام دوست عزیز
این را بگویم اگر یک سال است که خودارضاعی را ترک کرده اید باید ابتدا یک احسنت جانانه به شما بگویم. چون کار هر کس نیست خرمن کوفتن..... ترک خود ارضاعی به گفته بسیاری از کارشناسان و همچنین از زبان افرادی که در دام این گناه افتاده اند کم از ترک اعتیاد نیست. پس قدر خودتان را بدانید و خدا را روزی هزار مرتبه شکر کنید که به شما توانایی ترک این گناه کبیره را عطا کرده.
مایلیم که از این دلهره بیشتر بدانیم. دلهره از چه چیز؟
آیا دلهره دارید که دوباره به این موضوع برگردید؟ ببینید نیاز جنسی چیزی است که هرگز تمام شدنی نیست و هرگز به طور مطلق ارضاع نمیشود بلکه به طور موقت ارضاع شده و دوباره شعله ور خواهد شد. راه حل دائمی آن هم ازدواج است و لاغیر. زیرا نمی توان میل جنسی را سرکوب کرد....

یا علی (ع)

هوالعالم

سلام و عرض ادب

دوست دارم یک مطلبی در مورد خود ارضایی بگم که ممکنه به درد همه بخوره :

از استاد روانپزشک شنیدم تو دانشگاه که :

دلیل گناه بودن خود ارضایی این هست که انسان با خودش محرم هست در نتیجه گناه این عمل بصورت زنای با محارم نوشته میشه

و در مورد عوارض اینکه .... این عمل چه مشروع چه نا مشروع معادل 4 کیلومتر پیاده راه رفتن هست یعنی انرژی خارج میشه ...

حالا شما خودتون بهتر میتونید قضاوت کنید

اغاثاذیمون;963705 نوشت:
و در مورد عوارض اینکه .... این عمل چه مشروع چه نا مشروع معادل 4 کیلومتر پیاده راه رفتن هست یعنی انرژی خارج میشه ...

حالا شما خودتون بهتر میتونید قضاوت کنید

سلام
در مورد عوارض خود ارضایی از نظر علمی نیز دانشمندان اتفاق نظر دارند که مضر می باشد
اما در مورد بخض نقل قول گرفته شده
سوال من اینه که در رابطه جنسی حلال هم انرژی زیادی از شخص تخلیه میشه؟
یا صرفا این ضررها مختص خود ارضایی هست؟

سلام.اینکه پس از یکسال ار ترک خود ارضایی هنوز دلهره دارید رو به نظرم نزارید به حساب عوارض خود ارضایی.نه علم و روانشناسان و نه پیامبر و ائمه اینکه بعد از یکسال از ترک خود ارضایی دلهره داشته باشید رو از عوارض خود ارضایی نمیدونن.این دلهره حتما از یک جای دیگه آب میخوره و ربطی به خود ارضایی نداره.شاید خود ارضایی یک نقشی داشته ولی...شاید اشتباه میکنم کارشناس بهتر میدونن.شاید شما یک مورد خیلی خاص باشید

Miss.Narges;963804 نوشت:
سلام
در مورد عوارض خود ارضایی از نظر علمی نیز دانشمندان اتفاق نظر دارند که مضر می باشد
اما در مورد بخض نقل قول گرفته شده
سوال من اینه که در رابطه جنسی حلال هم انرژی زیادی از شخص تخلیه میشه؟
یا صرفا این ضررها مختص خود ارضایی هست؟

سلام
منظور من از (چه مشروع و چه نامشروع )همینه : نامشروع : زنا یا خود ارضایی و مشروع رابطه حلال با همسر

در هر دو انرژی زیادی خارج میشه

[="Arial"][="DarkGreen"]سلام...
لطفاً به این سوال منم جواب بدید اگر ممکنه....
چه فرقی بین خودارضایی و رابطه ی جنسی با فرد دیگری وجود داره که خودارضایی باعث آسیب های جسمانی از جمله ضعف حافظه و بینایی , لرزش زانوها و غیره میشه در حالی ارتباط جنسی به غیر از این مورد این عوارض رو نداره؟؟؟؟؟؟
[/]

عاشق ریاضی;963807 نوشت:
سلام...
چه فرقی بین خودارضایی و رابطه ی جنسی با فرد دیگری وجود داره که خودارضایی باعث آسیب های جسمانی از جمله ضعف حافظه و بینایی , لرزش زانوها و غیره میشه در حالی ارتباط جنسی به غیر از این مورد این عوارض رو نداره؟؟؟؟؟؟

سلام و عرض ادب

انچه که مهم هست انزال هست
بنده اسیب جسمی نشنیدم تا حالا داشته باشه

ولی بر اساس این حقیقت که هر انزال معادل 4 کیلومتر پیاده روی هست ببینید مثلا یک فرد در طول هفته اگه 4 بار انزال داشته باشه
به اندازه( 16 کیلومتر پیاده روی) انرژی از بدنش تخلیه شده خب اگه شما واقعا هر هفته 16 کیلومتر پیاده روی کنید چه بلایی سر جسمتون میاد؟

خب معلومه که بدن انسان تحلیل میره و در همین راستا ممکنه بدن برخی قابلیت هایش رو از دست بده یا دچار ضعف بشه

من یه حایی شنیدم چون هم فاعلی هم مفعول مغز یه جورایی انگار هنگ میکنه و واسه همین ضرر داره............نمیدونم چقد صحت داره

حُسنلی کالِفت;963703 نوشت:

رو چه حسابی ؟...امام صادق (ع) گفت هر کس با دست خود ارضایی کند گناه کرده پس خربزه خوردی باید پای لرزشم بشینی...اگر هر چی غیر این باشه و نماز اول وقت بخوندی هیچیت نمیشه چون امام علی (ع) گفت نماز اول وقت آلودگی ها رو میشوره میبره و شما بشاش میشین!...فقط شهوت باعث سلب توفیق بزرگ میشه و مثلا شاگرد اول دیگه نمیشی ،المپیاد رتبه نمیاری ،قهرمان المپیک دیگه نمیشی، شهیدم نمیشی!!...همینا فقط نمیشی...الباقی همه چی رو می تونی بشی البته به خودت آسیب رسوندی چون می تونستی به یک سرزمین های افسانه ای خیلی تمیزی بری که!...بعدا من ازون سرزمین های افسانه ای براتون داستان ها تعریف میکنم!(خودم نرفتم ولی از داستان هایی که بقیه رفتن میگم)

سلام...کسی که با دست خود ارضایی نکند و با شرط اینکه نماز اول وقت خودش را هم بخوند مطلقا عدم توازنی در زندگی او دیده نمیشه 0منظورم بد شانسی بحران روانی و ...) در اون بوجود نمیاد!...تنها ضرری که نصیبش میشه سلب توفیق هست ...یعنی بانک براتون خونه و ماشین نمی افته یا مثلا هنرپیشه سینما نمیشین یا مثلاتوی فلان تیم بازیکن معروفی نمیشین و ...

ببخشید اینا رو از کجاتون درآوردید ؟
منم معتقدم گناه برکت رو از زندگی میبره .
اما بعد از توبه و ترک این رذیله همه چیز به روز اول برمیگرده .
آیا منظور شما بعد از توبه بود ؟؟؟؟

حُسنلی کالِفت;963699 نوشت:
سلام...آره من مثل موتور هزار شیش سیلند چهار تا ایگزوز دارم!

حاجی تند نرو بذار ما هم برسیم...
خوبه ظاهراً فقیه هم هستی ... بدون ذکر منبع خوب برا خودت حدیث میگی و بعد هم نتیجه گیری میکنی...
موفق باشی موتور هزار...

[="Navy"]

javaneh1986;963841 نوشت:
حاجی تند نرو بذار ما هم برسیم... خوبه ظاهراً فقیه هم هستی ... بدون ذکر منبع خوب برا خودت حدیث میگی و بعد هم نتیجه گیری میکنی... موفق باشی موتور هزار...
نه بابا من فقیرم نیستم چه برسه به فقیه !! از توی کتابا خونده بودم یادم مونده بود سندش یادم نیست نه ...اون چیزایی که اضافه نوشتم استنباط نشه جایی مستند نیست ******** موتور هزارم چون شبکه نسیم داشت نشون میداد نوشتم!:)))[/]

عاشق ریاضی;963807 نوشت:
سلام...

سلام .لطفا سری بهاین لینک بزنید.

یاس...;963595 نوشت:
رو چ حسابی اینو میفرمایید؟؟؟

حتما بیخودی نوشتند آخه مطلب بالا ربطی به موضوع ایشون نداره

شوخی کردند ........

مقابله با اضطراب خود ارضایی

سؤال:
با سلام
پس از یک سال ترک خود ارضایی، هنوز عوارض روحیش مثل دلهره، قطع نشده است. از راهنماییتون ممنون.

پاسخ:
معمولاً در افرادي كه به خودارضايي مبادرت مي ورزند و به آن مبتلا هستند، تكانش هاي جنسي و تنش هاي جنسي ارضا نشده اي مشاهده مي شود. اين گونه تنش های ارضا نشده جنسي، خود به خود توليد اضطراب مي كنند و فرد را براي كاهش تنش هاي جنسي خود به دنبال يافتن راهي براي كاهش آن، وادار مي كنند كه در نتيجه آن، فرد با روي آوردن به خودارضايي، به غلط خود را تخليه مي كند و مقداري از تنش هاي خود مي كاهد و به آرامش كاذب مي رسد.
از طرف ديگر، چون فرد براي اطفاي غريزه جنسي و كاهش تنش هاي جنسي ارضا نشده خود به يك آرامشگر كاذب روي آورده است و در واقع، با انجام خودارضايي، ارضاي ناقص و غير طبيعي خود را فراهم نموده است، به زودي زود، اثر آن زائل مي شود و اضطراب قبلي اين بار با شدت بيشتر دوباره هويدا مي شود و او را به تكرار خودارضايي وادار مي كند. همانطور كه معمولاً مبتلايان به خودارضايي روز به روز بر شدت خودارضايي خود مي افزايند آن را به دفعات بيشتر و در فواصل زماني كوتاه تر انجام مي دهند.
همچنین پس از تجربه خود ارضایی و دستیابی به آرامش موقت و کاذبی که ایجاد شده، فرد یاد می گیرد که در سایر موقعیتهای تنش زایی که جنسی نیستند هم به خود ارضایی پناه ببرد.در نتیجه کسانی که مشکلاتشان بیشتر است، بیشتر به خود ارضایی پناه می برند.
از سوي ديگر، چون پديده خودارضايي، عملي غير طبيعي و برخلاف فطرت انساني براي اطفاي غريزه جنسي است و از نظر آموزه هاي ديني و تعاليم اسلامي، يك گناه بزرگ به شمار مي رود، باعث پيدايش احساس گناه افراطي و شديد گرديده كه در نتيجه آن، اضطراب فزاينده اي را در فرد مبتلا، ايجاد مي كند.
با توجه به اين توضيحات، معلوم مي گردد كه هم اضطراب در پيدايش و تشديد خودارضايي نقش دارد و هم خودارضايي باعث پيدايش و تشديد اضطراب فزاينده مي گردد. بنابراين، رابطه بين اضطراب و خودارضايي، كاملاً دو طرفه است.
با توجه به مطالبی که گفته شد نتیجه می گیریم که افراد با سابقه خود ارضایی برای مقابله با دلهره ها و اضطرابهایی که تجربه می کنند، باید مهارت مقابله با استرس واضطراب را بیاموزند تا در زمانی که تحت فشار هستند از تکنیکها و روشهای سالمی جهت مقابله، استفاده کنند.
جهت آشنایی با برخی از این روشها به این لینک مراجعه فرمایید.1

1.انجمن گفتگوی دینی، بخش مشاوره و تربیت، کارشناس: امین، تاریخ 14/11/1396

موضوع قفل شده است