جمع بندی آیا خواب حجت است؟

تب‌های اولیه

9 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا خواب حجت است؟

با عرض سلام و احترام

شخصی مدعی این هست که از خداوند خواسته براش حجتی قرار بده و خداوند خواب رو براش حجت قرار داده.

آیا چنین چیزی ممکن هست؟

موردی که بنده در جریانش بودم این که ایشون قبل از زلزله های اخیر خوابی با مضمون نزول بلا دیده بود !

و حالا هم خوابی دیده که جنگ اتمی رخ میده !

میگه معمولا خواب های این چنینی ساعتی قبل از اذان صبح براش اتفاق می افته

منتظر پاسخ دوستان هستم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حکیـم

شروحیل;962446 نوشت:
شخصی مدعی این هست که از خداوند خواسته براش حجتی قرار بده و خداوند خواب رو براش حجت قرار داده.

آیا چنین چیزی ممکن هست؟

سلام بر شروحیل عزیز

در همین انجمن اگر یک سرچ بزنید پاسخ های متنوعی برای خواب و رویای صادقه را بدون شک پیدا خواهید کرد، اما در مورد امکان چنین قدرت و توانی به یک شخص، باید عرض کنم این امر ممکن است ،ولی باید شرایط و مشخصات و ویژگی های آن را مورد بررسی قرار داد و اگر کسی چنین ادعایی داشته باشد باید ادعایش را از طروق مختلف ثابت کند و موردی هم که شما اشاره کردید را ما نمی توانیم تکذیب یا تصدیق کنیم چون از جزئیات آن اطلاع دقیقی نداریم

در مورد خواب و انواع رویای صادقه و کاذبه و شرایط آن به لینک زیر مراجعه کنید بسیار مفید است

http://www.askdin.com/showthread.php?t=10457&p=82710&viewfull=1#post82710

حکیم;963374 نوشت:
سلام بر شروحیل عزیز

در همین انجمن اگر یک سرچ بزنید پاسخ های متنوعی برای خواب و رویای صادقه را بدون شک پیدا خواهید کرد، اما در مورد امکان چنین قدرت و توانی به یک شخص، باید عرض کنم این امر ممکن است ،ولی باید شرایط و مشخصات و ویژگی های آن را مورد بررسی قرار داد و اگر کسی چنین ادعایی داشته باشد باید ادعایش را از طروق مختلف ثابت کند و موردی هم که شما اشاره کردید را ما نمی توانیم تکذیب یا تصدیق کنیم چون از جزئیات آن اطلاع دقیقی نداریم

در مورد خواب و انواع رویای صادقه و کاذبه و شرایط آن به لینک زیر مراجعه کنید بسیار مفید است

http://www.askdin.com/showthread.php?t=10457&p=82710&viewfull=1#post82710

با سلام و عرض احترام

پس ممکن هست

ممنون از پاسختون

[="Tahoma"][="Navy"]

شروحیل;962446 نوشت:
ا عرض سلام و احترام

آیا چنین چیزی ممکن هست؟

موردی که بنده در جریانش بودم این که ایشون قبل از زلزله های اخیر خوابی با مضمون نزول بلا دیده بود !

و حالا هم خوابی دیده که جنگ اتمی رخ میده !

میگه معمولا خواب های این چنینی ساعتی قبل از اذان صبح براش اتفاق می افته

منتظر پاسخ دوستان هستم

سلام
اخبار نیاز به حجیت ندارد بلکه انشاء نیاز به حجیت دارد و ظاهرا خواب ایشان جنبه اخباری دارد و بحث حجیت در مورد آن منتفی است.
در این مورد از صدق و کذب باید سخن گفت که آن هم منوط به شرایط خاص خود در باب خواب و رویاست.
یا علیم[/]

سلام

به نظرم همه جا حجت خداست اگر با دقت نگاه بشه.

از طرفی به قول استاد فاطمی نیا اگر نسیمی هم وزیده بشه نباید فاش بشه که با گفتنش و ایجاد توجه به خود اون اثر از بین میره.

خواب دیدن یه مقوله جداست
خدا به پیامبر با اون عظمت کتاب نازل کرد.
منطقا جور درنمیاد.

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عزیز

اگر نکته و نظری ندارید موضوع را جمع بندی کنم ؟!

حکیم;963791 نوشت:
سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عزیز

اگر نکته و نظری ندارید موضوع را جمع بندی کنم ؟!

با سلام

تشکر بابت پاسخ

حق نگهدارتون

سئوال :

آیا چنین چیزی ممکن هست؟

پاسخ :
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و عرض ادب

در مورد امکان چنین قدرت و توانی به یک شخص، باید عرض کنم این امر ممکن است ،ولی باید شرایط و مشخصات و ویژگی های آن را مورد بررسی قرار داد و اگر کسی چنین ادعایی داشته باشد باید ادعایش را از طروق مختلف ثابت کند و موردی هم که شما اشاره کردید را ما نمی توانیم تکذیب یا تصدیق کنیم چون از جزئیات آن اطلاع دقیقی نداریم

در مورد خواب و انواع رویای صادقه و کاذبه و شرایط آن به لینک زیر مراجعه کنید مفید است.

http://www.askdin.com/showthread.php...ll=1#post82710

موضوع قفل شده است