صفحه 2 از 36 نخست 1234122232 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چند پرسش از بی‌خدایان و طرفداران نظریه فرگشت

نوشته
    69
    حضور
    4 روز 14 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    71

نقل قول نوشته اصلی توسط نقطه نمایش پست ها

همین امروز هم در آزمایشگاه‌ها قابل ساختن هست و حتی نیازی به ساخت آن هم نیست چون آنقدر ساده است که سریع از روی جمادات هم قابل ساخت است ...
    سلام.
    لطفا منبعی برای این قسمت از صحبتتان ذکر کنید.
    دقت کنید منظور بحث حیات مصنوعی نیست. به طور خاص، سلول و آن هم کاملا مصنوعی. بدون هیچگونه استفاده از موجود زنده ى دیگر.

2. صلوات ها 4

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,315
    حضور
    148 روز 1 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19743

نقل قول نوشته اصلی توسط شایا نمایش پست ها
    سلام
    الان دقیقا چه اتفاقی افتاده؟
    فرض اینکه ماده ازلی بوده از کجا اومده؟ در کدام کتاب یا منبع این را گفته؟
    سلام
    بنده چند سوال پرسیدم. اگر سوال‌های من پاسخی از سوی دوستانی که عرض کردم دارد ، پاسخش را بگویند
    اگر هم صورت سوال‌های من اشتباه است و پیش‌فرض‌های نادرستی را در نظر گرفته ام دوستان اصلاح بفرمایند

نقل قول نوشته اصلی توسط شایا نمایش پست ها
    نتوانستن در به وجود آوردن یک سلول چه ربطی به فرگشت دارد؟ توضیح میدهید؟
    اگر ممکن است همانطور که استاد صدیق فرمودند فعلاً پاسخ ها را بشنویم
    با احترام

مرا رازی‌ست اندر دل، به خــون دیده پرورده
    ولیکن با که گویم راز، چون محرم نمی‌بینم...

4. صلوات ها 3

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,315
    حضور
    148 روز 1 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19743

نقل قول نوشته اصلی توسط *حسام الدین* نمایش پست ها
    آوردن موجود زنده دقیقا یعنی چی ؟!
    سلام
    یعنی چیزی شبیه به همان سلول اولیه که طرفداران مرکز مدعی هستند خودبخود یا طبق یک سری قوانین طبیعی بوجود آمده

نقل قول نوشته اصلی توسط *حسام الدین* نمایش پست ها
    اگر منظور اینه که صفر تا صد یک سلول زنده به عنوان مثال ، در آزمایشگاه ها ساخته بشه خب این اتفاق افتاده
    لطفاً منبع این مطلب را بفرمائید و اگر اطلاعات دقیق‌تری نیز بدهید ممنون می‌شوم

6. صلوات ها 3

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,315
    حضور
    148 روز 1 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19743

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss.Narges نمایش پست ها
    1-کلا ازلی بودن حداقل یک چیز, حتمی هست و نمیشه ازش فرار کرد.چون سلسله علل نمیتونه تا بینهایت ادامه پیدا کنه.بالخره چیزی باید باشه که دیگه فراتر از اون ممکن نباشه.حال اگر خدا وجود داشته باشد پس قطعا ازلی هست(وگرنه ازلی نباشه که خدا نیست) پس چنین نیست که ازلیت خ دا قابل تصور نباشه بستگی به بارو شخص داره که به خدا اعتقاد داره یا خیر.اگر برفرض خدا نباشه پس تنها ماده رو مجبورن ازلی بدونن چون در وجود ماده کسی شک نداره ولی در وجود خدا بی خدایان شک دارن یا منکرن..پس افراد حس گرا مجبورن ماده رو ازلی بودنن.یعنی ماده اولیه جهان
    یعنی می‌فرمائید بی خدایان ، جدای از اصل بحث پذیرش وجود خداوند ، با ازلی بودنش مشکلی ندارند و آن را رد نمی‌کنند. درست است؟
    مایلم بدانم افراد بی‌خدا نیز با شما موافق هستند یا خیر

هیچ کوانتومی ساده ترین و بنیادی ترین پدیده ای هست که هاوکینگ بهش رسیده یعنی حتی فضا زمان هم از نوسانات کوانتومی بطور تصادفی حاصل شده

بنده در مورد زیست شناسی چیز زیادی نمیدونم لی دانشمندان امید دارند در اینده نه چندان دور حداقل یک تک سلولی زنده مصنوعی بسازن
    بنده از امروز پرسیدم

فرگشت چیزی نیست که صد درصددر تقابل با دین اسلام باشه
    من هم چنین حرفی نزدم
    منظور من بیشتر خطاب به آن دسته از افراد است که با طرح موضوع فرگشت قصد اثبات عدم وجود خداوند را دارند
    البته هر کسی با هر عقده ای به سوال‌های من پاسخ بدهد خوشحال می‌شوم

8. صلوات ها 6

علاقه
    فن آوری اطلاعات ، فلسفه ، اجنهاد و...
    نوشته
    1,426
    حضور
    29 روز 1 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    1041

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-D نمایش پست ها
    سلام به همه

1 - چطور ازلی بودن ماده قابل تصور است ، اما ازلی بودن خدا نه؟

2 - اگر ماده ازلی است ، چطور "هاوکینگ" میگوید جهان از "هیچ" بوجود آمده است؟

3 - چرا دانشمندان علوم تجربی و آنان که طرفدار نظریه فرگشت هستند ، نمی‌توانند موجودی زنده را بوجود بیاورند (حتی یک سلول را)؟

نظر های شخصی بنده (غیر علمی)

1 - چون خدا قابل تصور نیست . مشکل تمایز دادن خدا و جدا دونستن اون از ماده هست . در حالی که خدا همه چیز و هیچ چیز !
    یعنی اون هیچ چیزی که همه چیز ازش بوجود اومده! می بینید که قابل تصور نیست!

2 - همونطور که میگن همه چی یهویی خود به خودی به وجود اومده ... اینم حرف دیگه ...

3 - اگه فرضا هم بتونن با استفاده از مواد موجود اونو می سازن . به نظرم بهتره سوال اینطور باشه:
    آیا میتونن از هیچ چیز ماده درست کنن؟ با این همه پیشرفت و تکنولوژی و ادعا و ....

10. صلوات ها 3

علاقه
    فیزیک ,کیهان شناسی,فلسفه,تاریخ باستان
    نوشته
    672
    حضور
    58 روز 1 ساعت نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    6
    صلوات
    1025

یعنی می‌فرمائید بی خدایان ، جدای از اصل بحث پذیرش وجود خداوند ، با ازلی بودنش مشکلی ندارند و آن را رد نمی‌کنند. درست است؟
    مایلم بدانم افراد بی‌خدا نیز با شما موافق هستند یا خیر
    بی خدایان همه یک جور نیستند.
    اگر فردی حس گرا باشد هرگز تو کتش نمیره که یک چیز ماورای ماده رو قبول کند.پس ایا میتوان ازش انتظار داشت ازلی بودن خدا رو قبول کند؟ از نظر انان وجود چیزی که ورای زمان و مکان باشه و کلا غیر مادی و ماورا باشه غیر ممکنه.واسه همین چنین شخصی چون نمیتونه حد اقل وجود ماورا رو با منطق خودش بپذیره چطور میتونه ازلی بودنشو بپذیره؟ فکر کنم ریچارد و راسل جزو این مدل باشه
    بعضی از بی خدایان بودن که قبلا مسیحی یا یهودی یا مسلمان بودند ولی همین که وارد بحث هایی به ظاهر مغایر با ادیان(نظیر فرگشت یا روانشناسی فروید که روح رو منتفی میدونه) شدند در وجود صحت دین شک کردند وبی خدا شدند.این افراد چون زیادی علم گرا هستند دین و علم رو دو روی یک سکه میبینن که قبول یکی مستلزم نفی دیگری هست.در نتیجه وقتی خدا رو از اعتقاد خود حذف کنند دیگر دلیلی بر اعتقاد به سایر پدیده های غیر مادی نظیر روح هم نمیبینن در نتیجه فقط میمونه همین جهان مادی و این بدن زیستی که نه دیگه جایی برای اعتقاد به روح میمونه نه یک خالق ماورای ماده برای جهان.این مدل افراد با پذیرفتن ازلی بودن خدا مشکلی ندارن فقط مشکلشون اینه که میگن از کجا بدونم اصلا خدا وجود داره؟

این رو هم بگم که سوال اول شما تقریبا بجا هست .علت اینکه میگم تقریبا بخاطر اینه که همه بی خدایان رو با طرز فکر یکسان در نظر گرفتید که من فکر میکنم همه افراد بی خدا یک جور فکر نمیکنن.مثلا راسل میگه علت اینکه مسیحی نیستم بخاطر اینه که خدا باورها خدا رو خالق جهان میدونن در صورتیکه اگر خدا خالق جهانه پس خالق خدا کیه؟ اشتباه راسل اینه که اگر قرار باشه برای هر چیزی یک خالق و علت بوجود اورنده ذکر کنیم پس برای ماده هم باید خالقی ذکر کنیم.پس مثال راسل که خدمت شما عرض کردم دقیقا با سوال شما هم خوانی داره ولی بعضی از بی خدایان جور دیگر فکر میکنن و با پذیرفتن یک وجود ماورایی مشکل منطقی دارن.

بنده از امروز پرسیدم
    زمانش مهم نیست.تا یک چیزی بیاد ساخته بشه ممکنه نیاز به سالها ازمایش مطالعه داشته باشه.

منظور من بیشتر خطاب به آن دسته از افراد است که با طرح موضوع فرگشت قصد اثبات عدم وجود خداوند را دارند
    البته هر کسی با هر عقده ای به سوال‌های من پاسخ بدهد خوشحال می‌شوم
    من خود مسلمانم ولی فرگشت رو قبول دارم و نمیتونم حقیقتی که با مدارک زیادی اثبات شده رو رد کنم.ولی میگم غیر ممکن نیست خدا بخواد یک نسل انسان خلق کنه که جدا از دیگر انسان سانان و میمون سانان باشه.پس خدایی که میتونه شتر از دل کوه خلق کنه حضرت عیسی رو بدون پدر خلق کنه میتونه گل ادم رو هم به یکباره به موجود زنده تبدیل کنه.چون ایرادی نداره که قبل از حضرت ادم انسانهای دیگری وجود داشته باشند و این فسیل هایی که دانشمندان کشف میکنن مربوط به این انسان سانان باشه.

علاقه
    my sister - Pleasure
    نوشته
    184
    حضور
    8 روز 13 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    361

3 - چرا دانشمندان علوم تجربی و آنان که طرفدار نظریه فرگشت هستند ، نمی‌توانند موجودی زنده را بوجود بیاورند (حتی یک سلول را)؟
    پیشاپیش از طولانی بودن این پست از محضر دوستان،عذرخواهم

درود خدمت آقا رضای عزیز و سایر دوستان
    به بیشتر این سوالا در تاپیک علم ساینس و دستاورد های علمی پاسخ داده بودم،که رجوع به اونجا خالی از بهره نیست،لکن دیدم در حق راسل اجحافی صورت گرفته!خواستم با ضمن توضیح تفکرشون ،به سولات شما پاسخ بدم،
    گفتاری پیرامون برتراند راسل

از شاهکارهای ایشون که تاریخی شده کتاب اصول ریاضیات هستش به همراه وایتهد،شما میبینید برای نشون دادن و اثبات اینکه 1+1 میشود دو چقد دلیل آورده و چه صفحاتی رو با منطق ریاضی پر کرده،که نشون میده نباید تفکرات ایشون رو با تقلیل گرایی در حد بچه دبستانی برسی کرد!
    البته نمیشه مبانی معرفت شناسیشون رو در این جستار فشرده کرد ولی همین یک موردی که گفته شد،نقل مضمون(به من میگویی جهان پیچیده است،پس نیاز به خالقی دارد،آیا خدای سازنده دنیای پیچیده،پیچیده تر از آن نیست که خالقی داشته باشد؟)
    این حرف ایشون گزین گویه هستش به اصطلاح،مبانیشو در کتاباشون مطرح کردن،ایشون گفتن که شمای نوعی که میفرمایید برای رهایی از بن بست منشاء، هر چیزی علتی دارد اولا غلط است(در مناظره پاسخشون رو در ذیل آوردم)دوم اینکه ،شما حق نداری،پدیده تجربی رو به هرچی میخوای بسط بدی و با تغییر نام خودتو از ایراد رها کنی!ببینید مذهبیون میبینند هر چیزی علتی داره،بعد میگویند برای اینکه به تسلسل نخوریم(در زیر نظریه مجموعه ها (∞ و ∞-) راسل صحبت جالبی داره) باید یک وجود بی علتی را در نظر بگیریم.ولی شما باید کل ماده دنیوی رو شناخته باشی وقتی همه رو شناختی فهمیدی ماده خاصی بی علت نیست . بعد میشه فرضیه های ماورایی رو تازه مطرح کرد (مثل اینه که شما ی انگشتر اینجا گم کردی بجای اینکه تو خونه خودت بگردی رفتی اروپا دنبالش میگردی)
    توضیحات خوبی هم الحاق شده،ببینید آوردن هر چیز علتی دارد با آوردن هر پدیده علتی دارد هیچ فرقی ندارد(دومی فقط بازی با کلمه مذهبیون برای رهاییست) چون شما پدیده رو(ناقص) برسی کردید(اصولا غیر پدیده ندیدید)بعد یک فرض بی اثبات(مثل غیر پدیده[خدا] رو) که وجه اشتراکی با پدیده نداره علتش تصور کردین و اونو قائم به ذات کردین[واسه همینه میبینیم هیچ توضیح علمی و درستی از اول مذهب تا الان ندادند که خدا چگونه اولین وجود در این دنیا رو چگونه خلق کرده!
    و ایرادات فراوانی که میگیره و از بحث هم خارجه(اینارو مطرح کردم تا اگه آینده کسی اومد اینجا امر واسش مشتبه نشه،که راسل استدلالای ساده لوحانه ای داره)

راسل در مناظره‌ای که با کاپیلستون دارد، در بی‌بی سی لندن، در باب وجود خدا (به فارسی هم دو، سه بار ترجمه شده) آنجا کاپیلستون می‌گوید: تک تک موجودات هستی نیازمند علت‌اند. موجودات هستی ممکن‌الوجودند پس نیازمند به علتند و وقتی یک یک موجودات هستی نیازمند علت‌اندپس جهان هستی نیازمند علت خواهد بود. راسل می‌گوید: شما مغالطه سری دادن حکم اجزاء به کل را منجر شده‌اید. چون راسل می‌گوید من هیج بعید نمی‌بینیم که تک تک اجزاء جهان هستی ممکن الوجود باشند و بنابراین نیازمند به علت . ولی کل مجموعه نیازمند به علت نباشد. اول اثبات بکنید که حکم را می‌شود از تک تک اجزاء به کل سرایت داد. و من اصلاً این را قبول ندارم. بعد مثال می‌زند می‌گوید اگر بخواهید نمونه‌ای برای شما بیاورم. حرف شما کاپلستون شما مثل این است که یک کسی بگوید هر انسانی در عالم مادر دارد پس نژاد بشر هم یک مادر دارد. بعد بخواهد دنبال مادر نژاد بشر بگردد. درست است که هرانسانی، یکان یکان اگر بخواهیم در نظر بگیریم دارای مادر است. ولی نمی‌شود گفت که نوع انسان هم دارای مادر است. یک مادر گنده!
    خوندن نوشته پل ادواردز در این باره خیلی خوبه
    یک جنگل را در نظر بگیرید. این جنگل هویتش انضمامی است، چون تمامی اعضائش در یک زمان اجتماع دارند. حالا، هر درختی در این جنگل دارای ریشه است آیا می‌شود گفت جنگل هم یک ریشه دارد؟ نه، با اینکه هویت، هویت انضمامی، است. هر درختی را در جنگل می‌شود اشاره کرد و گفت این درخت دارای ریشه است. آن درخت دارای ریشه است. ولی بعد نمی‌شود نتیجه گرفت که جنگل هم دارای ریشه است

خب برسیم خدمت شخص شخیص آقا رضا

چطور ازلی بودن ماده قابل تصور است ، اما ازلی بودن خدا نه؟
    این سوال شما برادر بزرگوار ، غلط هستش
    کسی نگفته خدا وجود داره ولی ازلی نیست،توضیح بیشتر؛
    مانند این است کسی بپرسد چطور شما میگویید سوزاندن شعله آتش بنزین قابل تصور است ولی سوزاندن شعله خارج شده از دهان اژدهای 3 سر نه؟
    شما اول باید ثابت کنید اژدهای 3 سری وجود دارد(خدایی وجود دارد) بعد بگویید از دهانش آتش خارج میشود(ازلی است)(مقدم رو هواست ،تالی مدعاست؟)
    بصورت غیر فنی باید عرض کنم دانشمندان ماده خاصی را(ماده ای در گستره عام منظورم است ،نه ماده در تراز انرژی) میبینند وجود داشته (و فضا زمان از آن خلق شده) روشن است وقتی چیزی زمان را به وجود بیاورد و در بند زمان نباشد دیگر برایش زمان مطرح نیست و ازلیسیت!(تنها یک توضیح ساده بود ولی تنها نظریه موجود نیست)
    برای این قسمت کتاب طرح بزرگ هاوکینگ پیشنهاد میشه

این سوال شما رو دوستان دیگر پرسیده بودن و دوستان جواب هم دادند ،هیچ در معنای کوانتوم با هیچ یا عدم فلسفی فرق داره
    (مثل بینهایت که در مفهوم فیزیکی و ریاضی دچار تفاوت میشه)
    اینجا هم کتاب جهانی از عدم لاورنس کراوس پیشنهاد میشه

ایرادات معرفت شناختی مذهبی را در نظر داشته باشید که سر به فلک زده،
    خدا عدم را آفریده یا خیر،اگر آفریده مشکلات واضحی دارد،اما اگر نیافریده آیا عدم وجود دارد یا نه،اگر وجود دارد و خدا نیافریده که عدم هم ازلی و غیر مخلوق است،اما اگر عدم وجود ندارد،دیگر مشخص است وجود معدوم نمیشود،پس وجود همیشگیست صحبت در این جستار زیاد است ارجاع میدهم به تاریخ فلسفه کاپلستون
    این سوالتون هم برادر عزیزمون باید بگم اشتباست،تو همون تاپیکی که با حضورتون مزین شده بود به عرض رسوندم که بین آبیوژنسیس با فرگشت تفاوت وجود داره
    مثلا من بگم پرتقال فروشی که سر میدون میوه میفروشه پس چرا آسمون آبیه!
    اصلا وجه اشتراکی ندارن؛ فرگشت ادعا نکرده اولین موجود زنده چگونه به وجود اومده(آبیوژنسیس)

اما سوال شما رو تصحیح میکنم،دانشمندانی که طرفدار نظریات (7) گانه آبیوژنسیس هستن چرا موجود زنده رو نساختن،
    سوال شما رو دو بخش میکنم
    دانشمندان می دونن که حیات چگونه به وجود آمده، نمی دونن از کدام مسیر از بین 7 مسیر به وجود آمده البته اخیرا مستندات قوی تری در مورد شروع حیات در کناره دهانه های آب های گرم کف اقیانوسهای باستانی به دست آمده است :

https://www.newscientist.com/article...ost-relatives/

مقاله دیگری هم که دوستِ دانشمندی ترجمه کرده و خالی از لطف نیست
    http://www.daneshagahi.com/%D8%B1%DB...8%A7%D9%86-RNA

اما در مورد سلول مصنوعی(اول مقالاتی قرار میدهم و زان پس صحبت استاد عزیزم دکتر قبادیان ارواحنا فداه رو میگذارم)
    این قسمتو از دکتر مسیگل قرار میدم(عینا فوروارد مطالب ایشونه)
    امروز بحثی رو یکی از دوستان مطرح کردن که تا به حال در آزمایشگاه کسی نتوانسته سلولی رو با استفاده از عناصر اولیه حیات تولید بکنه. مقاله های زیر را لطفا مطالعه بفرمایید. این کار توسط گروهی که پروژه ژنوم انسان رو رهبری کردن صورت گرفته است.

چند پرسش از بی‌خدایان و طرفداران نظریه فرگشتمقاله اول

چند پرسش از بی‌خدایان و طرفداران نظریه فرگشت
    اطلاعات جانبی
    چند پرسش از بی‌خدایان و طرفداران نظریه فرگشت
    مقاله ای دیگر در این مورد

لینک دانلود مقالات:
    http://s8.picofile.com/file/83170010...10Sci.pdf.html
    http://s8.picofile.com/file/83170010...19_20.pdf.html
    http://s8.picofile.com/file/83170010...final.pdf.html
    اولین سلول باکتری خودهمتاساز سنتز شده (در ازمایشگاه): قابل توجه دوستانی که بیان کردن همچین کاری صورت نگرفته.
    توضیحات تکمیلی :

مقالات زیر هم جالب توجه هستش
    http://www.nature.com/nature/journal...ture13314.html
    http://www.livescience.com/3214-life-created-lab.html
    اینم باکتری نیمه سنیتیک
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/...ct&holding=npg
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27013737
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/...ct&holding=npg

ساختنِ یک ارگانیسم مصنوعی artificial Organismus بود که ۱۰۰ درصد از مواد تشکلیل دهنده آن طراحی و سینتتیک ساخته شده باشد.4 تصاویر بالا

در ادامه صحبت دکتر قبادیان(به زبان ساده) رو میذارم

خب برای اینکه ببینیم واقعا چه سلولی را میشود ساخت دست بشر دانست و در فن آوری روی چه چیزی اصرار میشود ، اجازه میخواهم مثالی بزنم :
    ما میگوییم آمریکا " آیفون " میسازد .
    آیا معنی آن این است که شرکت اپل ذوب آهن دارد و فلزات را خودش از معدن استخراج میکند ؟ یا سنگ سیلیس را می آورد و شیشه گری میکند ؟
    خیر .
    شرکت طراحی میکند و احتمالا قطعات هایتک و منحصر به فرد خود را میسازد و باقی را از جاهای دیگر تامین میکند .
    در بحث ساخت سلول زنده هم حکایت استفاده از غشاء باکتری دیگر ، بحث عدم توانایی ساخت غشاء دو لایه فسفولیپیدی نیست .
    وقتی شما کرومزوم مصنوعی تولید کردید و آنزیمها و پروتئین ها و مسیرها و غشاء را هم توان تولید داشته باشید ، معنی آن این است که شما با اندکی اغماض توان تولید سلول زنده دارید . فراموش نکنید تمام اجزاء سلول با دستورالعمل همان ژنومی که خودتان ساخته اید قابل تولید هستند . ابزار هایش هم مشخص است و باز قابل تولید .
    حالا باز به مثال برمیگردیم :
    آیا اینکه اپل روی آیفون غیرت بخرج بدهد و بگوید من حتی سنگ معدن و ذوب اهن و پالایشگاه و .... همه را خودم بنا میکنم که بگویم این گوشی قطعا سراپا تولید من است ، بیشتر شبیه پافشاری بیجا و اشتباه مدیریتی است یا یک افتخار محسوب میشود ؟
    به گمان من از آنجا که بدیهی است اپل توان استخراج سنگ آهن و پالایشگاه ساختن و انجام کل پروسه را به خودی خود دارد ، اینکه اعتبار آیفون را متعلق به اپل بدانیم ( هرچند در چین تولید یا مونتاژ شود ) عقلانی است .

خطابه نهایی من به دوستانی که فرگشت و انتخاب طبیعی داروینی را قبول ندارند!هر موقع که مریض میشوید(جانتان همیشه سالم البته) و قرص هایتان را سر موقع میخورید بدانید که به فرگشت داروینی احترام نهاده و به آن عمل کرده اید

یک لحظه احساس کردم روح توماس هنری هاکسلی در من حلول کرده و در برابر مخالفان کلیسیایی فرگشت از داروین دفاع میکنم!
    خب بگذریم

در پناه علم موفق باشید

13. صلوات ها 7

نوشته
    145
    حضور
    4 روز 18 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    84

سلام به همه

درود بر هموطن
    1-کدام خدا منظورتون است؟
    2-هیچی که هاوکینگ میگوید با هیچی که شما تصور میکنید متفاوت هست
    3-این سوال شما سابقه تاریخی طولانی دارد(اخرین مورد ان باور به این اعتقاد بود که اسمان در تسخیر خداوند هست و تلاش برای ساخت هواپیما بیهوده هست) ولی باید به عرض برسانم علم راه خودش را میرود و جواب میدهد حال اگر معتقدات یک عده ای اجازه پویایی را از تفکر انها سلب کرده و نمیتوانند حقایق جهان را بپذیرند میتوانند در همان دنیای اوهام غوطه ور شوندو با یک نگاه عاقل اندر سفیه گمان کنند معتقداتی که مربوط به اوهام انسانهای ما قبل تاریخ بوده و به انها به ارث رسیده رازهای از جهان هستی را در خود نهفته دارد و از دانش که چراغ راه بشردر شناخت جهان بوده و هست با ارزش تر و مقدمتر هست

ویرایش توسط mmns2001 : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ در ساعت ۲۲:۱۹

15. صلوات ها 3

علاقه
    فن آوری اطلاعات ، فلسفه ، اجنهاد و...
    نوشته
    1,426
    حضور
    29 روز 1 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    8
    صلوات
    1041

مشکل این هست که افراد علم و ماده و ... جدای از خدا می دونن و دنبال اثبات می گردن
    و چون خدا با عقل انسانی قابل تصور نیست به مشکل میخورن ، با درک هستی میشه قسمتی از عظمت خدا رو درک کرد
    خدایی که هیچ چیز و همه چیزه

17. صلوات ها 2

نوشته
    505
    حضور
    66 روز 13 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1259

سلام علیکم.
    من کلا به هیچ چیزی اندازه خداوند اعتقاد ندارم. وجود خداوند رو کاملا حس میکنم. یعنی در زمره بی خدایان نیستم.
    درباره فرگشت ، اگه فرگشت به این معنیه که جهان بدون خداوند و خود به خودی خلق شده اصلا قبول ندارم.
    ولی اگر معنی فرگشت اینه که انسان های امروزی حاصل تکامل موجودات هستند من قبول دارم اینو. و فکر میکنم با اسلام تناقض هم نداره.

برای مثال آیات 7 تا 9 سوره سجده:
    همان كسى كه هر چيزى را كه آفريده است نيكو آفريده و آفرينش انسان را از گل آغاز كرد (7)
    سپس [تداوم] نسل او را از چكيده آبى پست مقرر فرمود (8)
    آنگاه او را درست‏اندام كرد و از روح خويش در او دميد و براى شما گوش و ديدگان و دلها قرار داد چه اندك سپاس مى‏ گزاريد (9)

1-در این آیات در آیه 9 از راست قامت کردن انسان سخن گفته میشه. این آیه منو به یاد تکامل از میمون به انسان میندازه. میمون ها قامت کجی دارند(انسان های خیلی اولیه مثل نئاندرتال ها هم تا حدودی قامت کجی داشتند).
    2-و جالب اینکه، اینکه میفرماید تداوم نسل اورا از آبی قرار دادیم قبل از دمیدن روح در او آمده! انگار که انسان هایی بودند و تداوم نسل هم داشتند و در یک زمانی که آماده شده، خداوند روح در او دمیده و شده انسان های کنونی.
    3- انسان ها بیش از 1 میلیون سال هست که در این کره خاکی زندگی میکنند. در حالی که انسان های نسل آدم اب البشر (ع) کلا حدود 7000 سال هست که وجود دارند. اینکه خداوند کره زمین 4 میلیارد ساله رو خلق کرده بعد کم کم انواع موجودات رو در این زمین خلق کرده بعد این تکامل گسترس پیدا کرده رسیده به انسان بعد 1 میلیون سال از زندگی انسان ها گذشته بعد یهو خداوند همه اینارو بیخیال شه یهو از بالا تلپی یه آدم خاصی رو بفرسته زمین. این کار لااقل به نظر من عبث و بیهوده هست. اگر قرار بود از آسمان یکی فرستاده بشه پس این همه تکامل برای چی بود؟ آخرِ این تکامل هم به انسان اولیه رسید، این انسان ها 1 میلیون سال زندگی کردن. خب این انسان های یک میلیون ساله برای چی بودن؟ یک میلیون سال صرف تکامل این انسان ها شده تا چهار تا چیز اولیه رو یاد بگیرن(که بعد ها در زندگی به ما کمک کنه)، بعد همه اینا کاملا دور انداخته بشه و کسی خارج از این چارچوب بیاد؟ این به نظر من یکمی غیر منطقیه.

امیدوارم دوستان پاسخ خوبی بدن که اگر نظرم اشتباه بود از اشتباه در بیام.
    یا حق

وبسایت انقلابی:

www.englabi.ir

19. صلوات ها 3

صفحه 2 از 36 نخست 1234122232 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۱۱/۱۴, ۰۸:۰۹ : 62

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری