صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پسری هستم که تمایلات همجنسگرایانه دارم، کمکم کنید!

نوشته
    145
    حضور
    4 روز 18 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط Matin Farkarian نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان محترم متين هستم ٢٦ سالمه و صد در صد ديگه توي بحران بلوغ نيستم
    نميدونم پرسيدن اين سوال درسته يا خير ولي واقعا از هر راهي رفتم به بن بست رسيدم
    به طور جدي نياز به كمك دارم
    بنده هيچ وقت هيچ گرايشات جنسي به دختر ها نداشتم حتي از وقتي فهميدم يه مشكل وجود داره سعي كردم حتي يه رابطه دوستي ساده با دخترا برقرار كنم اما نتونستم
    ٥ سال پيش به پسري به اسم علي گرايش پيدا كردم كه توي اين چند سال هر چي سعي كردم علاقم نسبت بهش كم نشد...حس ميكنم بين دينمو عشقم بايد يكي رو انتخاب كنم
    در ضمن بايد عرض كنم من ظاهر و گرايشاتم اصلا مثه دخترا نيست علي هم همينطور...
    آزمايشات رو هم انجام دادم يه مرد سالمم از نظر جسمي
    با چندين تا مشاور صحبت كردم به نتيجه اي نرسيدم...نياز به كمك دارم
    تا حالا هيچ رابطه جنسي نداشتم و توي سني هستم كه واقعا بهش نياز دارم
    از نظر رواني هم واقعا نميتونم به شخص ديگه اي فكر كنم
    گاهي فكر ميكنم اصلا عادلانه نيست...من نميتونم مثه خيليا بي خيال باشم و همه كار انجام بدم
    هر شبم شده گريه�������������� ����نميدونم بايد چيكار كنم
    درود بر هموطن
    من در این مورد به یک جمله از مارکس اعتقاد دارم
    ایشان میگوید اگر در سنین طفولیت شخص احساس کرد که به جنس موافق رغبت دارد این طبیعیست ولی پس از داشتن رابطه طولانی با یک جنس مخالف اگر باز هم بی رغبتی به جنس مخالف و تمایل به جنس موافق وجود داشته باشد باید برسی دقیق شود

از طرفی باید نظریات روانکاوها و داروینیستها را در این مورد بدونید
    من پیشنهاد میکنم کتاب اصول روانکاوی ارنست جونز فصل نهم رو مطالعه بفرمایید
    بعد که کمی با غریزه جنسی اشنا شدید و از روان خودتون اطلاع پیداا کردید تصمیم بگیرید و پیش یک روان کاو و فقط روانکاو نه روانشناس یا روانپزشک برید و ایشون هم شروع به درمان کند
    ممکن هست میل به جنس موافق از سرکوب غریزه جنسی در سنین 8 تا 12 سال صو.رت گرفته باشد
    معمولا در روش تربیتی مذهبی که در جامعه ما رایج هست در کودکی غریزه جنسی سرکوب میشود که این تولید بیمارهای روانی میکند
    ولی همه کار این نیست ممکن است بکل یک اختلال روانی نباشد و شما همو سکژوال باشید که این ایرادی ندارد
    ویرایش توسط mmns2001 : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ در ساعت ۱۷:۱۸

2. صلوات ها 2

نوشته
    1,309
    حضور
    33 روز 13 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7310

نقل قول نوشته اصلی توسط *حسام الدین* نمایش پست ها
    ما در این مسئله دو رویکرد و دو جواب مختلف داریم ، یکی دین و دیگری علم . به
    با سلام و احترام
    خدمت دوست بزرگوار
    با توجه به اینکه مبنای دین یک تعالیم وحیانی است و مطابق با کمالات انسان می باشد، لذا ترجیح با بیان دین می باشد. حالا این موضوع چه در حد بیماری باشد و چه در حد اختلال در هر صورت هم جنس گرایی حداقلش این است که با آموزه های دینی ما سازگاری ندارد و( البته دین ما حق است) منافات با رشد و کمال انسانی است و توجیه آن وجیه نیست.

4. صلوات ها 3

نوشته
    1,309
    حضور
    33 روز 13 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7310

نقل قول نوشته اصلی توسط mmns2001 نمایش پست ها
    معمولا در روش تربیتی مذهبی که در جامعه ما رایج هست در کودکی غریزه جنسی سرکوب میشود که این تولید بیمارهای روانی میکند
    سلام و درود بر دوست خوبم؛
    بزرگوار؛
    سرکوب با کنترل فرق می کند، داشتن تمام امیال انسانی لازمه اش ارضای همه آنها و آزادانه گذاشتن آن نیست، در این صورت اصلا انسانیت انسان زیر سوال می رود، انسان جهت رشد خود را نمی تواند بیابد و همواره در بعد حیوانیت خود را اسیر کرده و از کسب کمالات بی بهره خواهد شد، هدایت امیال و کنترل آن و جهت دادن متناسب با رشد انسانی و مطابق با میل طبیعی اوست و جامعه را ایمن نگه می دارد، فساد و نا امنی کنترل خواهد شد، سعی کنیم سلیقه های شخصی و نگاه تک بعدی خود را به حساب دین نگذاریم. اگر مبنای دین سرکوب باشد، آن موقع حکمت الهی زیر سوال می رود و این از نگاه کلامی منطقی نیست و اشتباه می باشد. بله اگر کودکان در یک فضای که رعایت نمی شود قرار بگیرند احساس و انگیزه های جنسی بیدار شده و مشکلاتی را به بار خواهد آورد و ... گاهی رفتار غلط والدین( فرقی نمی کند مذهبی و غیر مذهبی ) موجب می شود که به کارها و رفتاری دست بزنند که نتایج خوبی را نخواهد داشت، بنابراین قانون تربیت دینی تعادل و رسیدن انسان به مرحله کمال و رشد اوست. هر چند در برخی از مواقع سخت گیریهایی هم داشته باشد، ولی این معنی اش نیست که از آن بنام سرکوب یاد کنیم.

6. صلوات ها 5

نوشته
    145
    حضور
    4 روز 18 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست ها

سلام و درود بر دوست خوبم؛
    بزرگوار؛
    سرکوب با کنترل فرق می کند، داشتن تمام امیال انسانی لازمه اش ارضای همه آنها و آزادانه گذاشتن آن نیست، در این صورت اصلا انسانیت انسان زیر سوال می رود، انسان جهت رشد خود را نمی تواند بیابد و همواره در بعد حیوانیت خود را اسیر کرده و از کسب کمالات بی بهره خواهد شد، هدایت امیال و کنترل آن و جهت دادن متناسب با رشد انسانی و مطابق با میل طبیعی اوست و جامعه را ایمن نگه می دارد، فساد و نا امنی کنترل خواهد شد، سعی کنیم سلیقه های شخصی و نگاه تک بعدی خود را به حساب دین نگذاریم. اگر مبنای دین سرکوب باشد، آن موقع حکمت الهی زیر سوال می رود و این از نگاه کلامی منطقی نیست و اشتباه می باشد. بله اگر کودکان در یک فضای که رعایت نمی شود قرار بگیرند احساس و انگیزه های جنسی بیدار شده و مشکلاتی را به بار خواهد آورد و ... گاهی رفتار غلط والدین( فرقی نمی کند مذهبی و غیر مذهبی ) موجب می شود که به کارها و رفتاری دست بزنند که نتایج خوبی را نخواهد داشت، بنابراین قانون تربیت دینی تعادل و رسیدن انسان به مرحله کمال و رشد اوست. هر چند در برخی از مواقع سخت گیریهایی هم داشته باشد، ولی این معنی اش نیست که از آن بنام سرکوب یاد کنیم.
    درود بر هموطن
    البته شما با فرضیات دینی مسایلی را ممکن است مطرح کنید و نتیجه گیری بفرمایید
    که یک حکمتی الهی در روشهای دینی وجود دارد و مطابق با ان چنین و چنان باید بکنیم
    من فرضیات اولیه ام چینین چیزهایی نیست پس نمیتوانم پاسخهای ونتایج مشابهی با شما را در تحلیل و نظرم در انتها داشته باشم
    سرکوب غریزه جنسی با هدایت بوسیله اموزش در کودک متفاوت هست
    غریزه جنسی در تعریف برای من هم با غریزه جنسی در تعریف شما متفاوت هست
    شما احتمالا غریزه جنسی را برابر حس شهوت در بلوغ میدانید و لی بنده با فرویدیستها موافقم غریزه جنسی از ابتدای تولد و حتی کمی قبل از تولد یعنی در شکم مادر با انسان هست و شهوت یا میل به سکس هم تنها نیست بلکه این تنها یکی از پیامدهای غریزه جنسی هست
    در حقیقت غریزه جنسی یا لی بی دو شور زندگی و ادامه بقا هست و مختص به انسان هم نیست
    در ضمن من هم نگفتم که شهوت باید همواره ارضا شود که شما میگویید خوب نیست
    تربیت دینی در علوم روانشناسی و بخصوص در نزد روانکاوها دارای نقصانهای بسیاری هست کافی است کمی در این رابطه مطالعه بفرمایید
    دادهای تجربی و تجربیات درمانی وجود دارد در این موارد
    برای شروع میتوانید از کتابهای فروید بخصوص کتاب اینده یک پندارو توتم و تابو مطالعه خود را اغاز نمایید

ویرایش توسط mmns2001 : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ در ساعت ۱۷:۱۳

علاقه
    امام حسین علیه السلام
    نوشته
    154
    حضور
    5 روز 3 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    244

نقل قول نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    خدمت دوست بزرگوار
    با توجه به اینکه مبنای دین یک تعالیم وحیانی است و مطابق با کمالات انسان می باشد، لذا ترجیح با بیان دین می باشد. حالا این موضوع چه در حد بیماری باشد و چه در حد اختلال در هر صورت هم جنس گرایی حداقلش این است که با آموزه های دینی ما سازگاری ندارد و( البته دین ما حق است) منافات با رشد و کمال انسانی است و توجیه آن وجیه نیست.
    سلام و عرض ادب

ببینید صحبت من دفاع از این گرایش جنسی نیست ، یک موضوع کلی را مد نظر دارم ، و آن اینکه آیا ما مجاز هستیم همه دستاورد ها و مطالعات علمی در این خصوص را کنار بگذاریم و به آنها و نیز روش های علمی بی توجه باشیم ؟! و صدور چنین جوازی از سوی متصدیان امور دینی چه عواقبی ممکن است در دیگر زمینه ها داشته باشد ؟!

با تشکر /
    زاهد ظاهر پرست از حال ما آگاه نیست
    در حق ما هر چه گوید جای هیچ اکراه نیست

9. صلوات

علاقه
    یکی دوتا نیستند :)
    نوشته
    4,774
    حضور
    148 روز 6 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1826
    صلوات
    14422

اما در مورد بخش اول سخنانتان اینکه ویرایش شده خب نقص نیست ، اتفاقا نقطه قوت است . با مطالعات جدید طبیعتا نظرات دقیق تر و درست تری حاصل می شود .
    سلام
    پس امکان این که در مطالعات جدیدتر به نظرات تازه تر، غیر نظر فعلی برسند هم است!!
    سؤال بنده اینست که شما منبع تان برای اینکه هم جنس گرایی اختلال نیست dsm است؟ یا منبع دیگری دارید؟

در خصوص جهت گیری سیاسی هم فکر میکنم حتی اگر وجود داشته باشد واقعا اهمیتی ندارد . به هر حال بخش اصلی این نتیجه گیری به یافته های علمی باز می گردد نه الزاما نظرات سیاسی .
    چطور اهمیت ندارد؟! کتابی که برای روان درمان گران نوشته شده است، دانشی که به بررسی رفتار و فرآیند ذهن می پردازد، نظریاتش باری به هر جهت باشد و درمانش باد هوا... دانشی که از سیاست و اقتصاد تاثیر بگیرد، مجبور به انگ زنی خواهد شد همانطور که در dsm همین اتفاق می افتد. و با برداشتن انگ اختلال هم جنس گرایی سیستم بیمار سیاست و اقتصادی را توجیه می کند و فراموش می شود که سیستم خود بوجود آورنده این اختلال بوده است.

اصل محتویات کتاب کلفت dsm درخواست شرکت بیمه از روان پزشکان در قبال دریافت هزینه ویزیت هایی که انجام می دادند بود(بعد از جنگ جهانی دوم) که بایت کدام بیماری باید پول پرداخت کنم؟!
    روان پزشکان برای این که بتوانند اطلاعات قابل قبولی در اختیار بیمه بگذارند به تفکیک اختلالات پرداختند و به حدی در طول دوران نگارش و ویرایش تغییراتی ایجاد کردند که خودِ کتاب شد اصل...

یعنی اگر شما نگاه dsm ی به مردم داشته باشید 97% مردم اختلال دارند ... الا هم جنس گرایان و خودارضایی کنندگان!!! که در بین 3% دیگر خوش و خرم در حال زندگی عادی هستند.

نمی دانم تعریف دقیق شما از هم جنس بازی چیست و به همین دلیل بحث در این مورد را موکول می کنم به بعد از ارائه تعریفتان از آن .
    عده ای از روی تفنن علاو بر میل به غیر هم جنس با هم جنس خود نیز روابط جنسی برقرار می کنند که همجنس باز خوانده می شوند، به دلایلی و با انگیزه های مختلف قبح این قضیه در بعضی جوامع کم شد و به مرور صحبت از گرایش شد، وقتی صحبت از گرایش در هم جنس می شود یعنی فطرتا از بدو تولد انسان دارای این گرایش بوده، این یک موهبت است و رفته رفته به این نتیجه خواهند رسید اگر کسی گرایشش را در این زمینه تقویت نکند اختلال دارد ...!!

11. صلوات ها 4

علاقه
    نوشته
    4,774
    حضور
    148 روز 6 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1826
    صلوات
    14422

یک موضوع کلی را مد نظر دارم ، و آن اینکه آیا ما مجاز هستیم همه دستاورد ها و مطالعات علمی در این خصوص را کنار بگذاریم و به آنها و نیز روش های علمی بی توجه باشیم ؟!
    اگر موضوع کلی است، بستگی به دیدگاه دارد،
    اگر پشت پنجره علم بایستید و به دین نگاه کنید فرق می کند به اینکه از داخل پنجره دین نظاره گر علم باشید.

موضوع اصلی تاپیک که هم جنس گرایی است در حوزه علم هم تایید نشده است، از نظر علم هیچ محسناتی برای آن ندارند. از نظر دین هم که واضح است .

به هر حال همجنسگرایی فقط در انسان ها مشاهده نمی شود که بخواهیم apa را به سیاسی کاری متهم کنیم .
    راجع به این مسئله اطلاعاتی ندارم ولی اگر هم چنین باشد زندگی حیوانات نمی تواند الگوی زندگی انسانی باشد و یا وجه اشتراک با حیوان نمی تواند موجب آسودگی خاطر مبنی بر صحت باشد.
    ویرایش توسط ریحــانه الــنبی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ در ساعت ۱۴:۴۴

13. صلوات ها 3

علاقه
    نوشته
    4,774
    حضور
    148 روز 6 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1826
    صلوات
    14422

سرکوب غریزه جنسی با هدایت بوسیله اموزش در کودک متفاوت هست
    هدایت به سمت چیست؟ آموزش برای چیست؟
    غیر از این است که هدف در هر دوی این ها کنترل و ایجاد تعادل می باشد! بنابراین با آموزش شخص به سمت استفاده درست و ذخیره درست این غریزه هدایت می شود.

در حقیقت غریزه جنسی یا لی بی دو شور زندگی و ادامه بقا هست و مختص به انسان هم نیست
    نکته اصلی همین ادامه بقاست، بقا یعنی ماندن،
    به دور از هرگونه اندیشه دینی، سیاسی، فرگشتی و ... برای ماندن، (تازه این ماندن و بقا مختص انسان هم نیست)، پس همجنس گرایی نمی تواند یک گرایش فطری جنسی باشد، چرا که اصل بقا زیر سوال می رود.

علم هم ثابت کرده است برای ازدیاد نسل تنها راه موجود از طریق رابطه جنسی دو جنس مخالف می باشد.

15. صلوات ها 4

علاقه
    my sister - Pleasure
    نوشته
    193
    حضور
    8 روز 13 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    362

نقل قول نوشته اصلی توسط ریحــانه الــنبی نمایش پست ها
    پس همجنس گرایی نمی تواند یک گرایش فطری جنسی باشد، چرا که اصل بقا زیر سوال می رود.

علم هم ثابت کرده است برای ازدیاد نسل تنها راه موجود از طریق رابطه جنسی دو جنس مخالف می باشد.
    سلام خدمتِ خواهر گرامی،امیدوارم خوب باشید
    چرا فرگشت رو در کنار سیاسی و این چیزا آوردین؟اِوِلوشنری سایکولوژی مگه علم نیست؟(روانشناسی تکاملی) ی اثر جالبی هم از دیود باس ترجمه شده خیلی هم جالب
    اما شما از فطرت استفاده کردید،که من نمیدونم فطرت معنای دقیقش چیه،پس از طبیعتِ موجودات استفاده میکنم
    آیا شما منکر این موضوع هستید که در جانوران غیر از انسان همجنسگرایی رخ میده؟بونوبو و..
    پس از نظر علم در حیوانات هم وجود داره و جزو طبیعتِ(اما از نظر دینی و نه علمی)حدیثی مثل کبوتر و امام رضا رو بیارید و بفرمایید این عمل سخیف و بد هستش حتی اگه تو جانداران دیگه مشاهده بشه،قابل قبوله

همچنین از نظر علمی همیشه خود انسان هدف نیست،بلکه نوع بشر هدفه،همجنسگرایی برای نوع جانداران فوایدی داشته به همین دلیل تا کنون حفظ شده،مسئله اینجوری هم نیست که بگیم آقا جان دیگه همجنسگرا نباش اونم بگه چشم از فردا عاشق ی دختر بشه،مسئله تو ژن فردِ،
    تنها فرضی رو که دوستان باید در نظر بگیرن،اینه مثل ترنس سکشوال برخورد کنن،نه با دیدِ اینکه مسئله ارادیه،
    --
    مثلا در زنبور عسل جز ملکه بقیه مگه باردار میشن؟؟
    اخلاقیات از نظر زیستی[نه دینی] جز با فرگشت با هیچ چیز دیگه ای تبین نمیشه
    در کتاب "ژن خودخواه"ریچارد داوکینز،جایی درمورد فداکاری صحبت میشد.
    نوشته بود مثلا وقتی روباه به سمت لانه مرغابی نزدیک میشه.
    مرغابی مادر خودش رو به لنگ بودن میزنه و توجه روباه رو به خودش جلب می کنه،تا روباه اون رو دنبال کنه.
    پس از اینکه روباه به اندازه کافی از لانه مرغابی دور شد و دیگر خطری متوجه جوجه مرغابی ها نبود.
    مرغابی مادر شروع به پرواز می کنه.
    در اینجا مرغابی مادر با به خطر انداختن جان خودش،از جان فرزندانش محافظت می کنه و شانس بقای ژن های گونه خودش رو افزایش میده.

در مثال فوق ملاحظه میکنید که چگونه فرگشت یک صفت پسندیده اخلاقی(فداکاری)رو توجیه میکنه.
    حال اگر شما از منظر فرگشت به مسائل نگاه کنید،برای بسیاری از صفات نیک و بد اخلاقی و بسیاری از قوانین حاکم بر زندگی دلایل علمی پیدا خواهید کرد.
    -------------
    اما مثلا این موضوعات هم باید در نظر گرفت در مقاله علمی آمده یکدرصد جمعیت(فکر کنم آمریکا بود) همجنسگرایان تشکیل میدادن،ولی 70 درصد بیماری مثل ایدز و ... رو به خودشون اختصاص داده بودن،
    هدف من ازین گفتار اینه خدمت دوستمون،باید بگم شرایطتون سخته اونم تو ایران،یا دین رو انتخاب کنید یا همجنسگرایی(من نظری در جهت هیچکدام ندارم چون مسئله سنگینه)
    در هر صورت هر کدوم رو هم انتخاب کنید عواقبی داره،
    تنها توصیه من اینه که،جلوی افسردگی و خیالپردازی رو بگیرید(هر کودوم رو انتخاب کردین)

17. صلوات ها 3

نوشته
    145
    حضور
    4 روز 18 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط ریحــانه الــنبی نمایش پست ها
    هدایت به سمت چیست؟ آموزش برای چیست؟
    غیر از این است که هدف در هر دوی این ها کنترل و ایجاد تعادل می باشد! بنابراین با آموزش شخص به سمت استفاده درست و ذخیره درست این غریزه هدایت می شود.

نکته اصلی همین ادامه بقاست، بقا یعنی ماندن،
    به دور از هرگونه اندیشه دینی، سیاسی، فرگشتی و ... برای ماندن، (تازه این ماندن و بقا مختص انسان هم نیست)، پس همجنس گرایی نمی تواند یک گرایش فطری جنسی باشد، چرا که اصل بقا زیر سوال می رود.

درود بر هموطن
    هدایت به فهم و درک تمدن و حرکت در جهت قدرتمند کردن وجدان
    این امر با اموزش دینی بصورت کامل موثر نیست و اساسا وجدان مخرب در اوموزشهای دینی تولید میشود یا سرکوب صورت میگیرد زیرا دین ریشه در اوهام دارد.و روش دینی را بهمین دلیل ناقص میدانم
    .منتها من تاثیر دین را در تعالی تمدن و وجدان بشری در طول تاریخ تاثیر شگرفی میدانم
    متاسفانه من برای گرایش فطری شاهدی هنوز ندیدم.هر گرایشی و اندیشه ای را فطری بدانیم مثال نقض زیاد دارد مثال نقض هم در علم باطل کننده نظریه هست
    در رابطه با همجس گرایی من نمیتوانم نظری قطعی بدهم منتها باید به دوجنسیتی بودن روان انسان هم توجه کنیم این نظریه ای بسیار جالب هست در صورتی که این نظر را بپذیریم فرضی که در خط اخر اوردید باطل میشود

ویرایش توسط mmns2001 : ۱۳۹۶/۱۰/۲۸ در ساعت ۱۹:۰۳

19. صلوات

صفحه 2 از 4 نخست 1234 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 15

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری