صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: پسری هستم که تمایلات همجنسگرایانه دارم، کمکم کنید!

علاقه
    پيانو
    نوشته
    1
    حضور
    2 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8

اشاره پسری هستم که تمایلات همجنسگرایانه دارم، کمکم کنید!

با سلام خدمت دوستان محترم متين هستم ٢٦ سالمه و صد در صد ديگه توي بحران بلوغ نيستم
    نميدونم پرسيدن اين سوال درسته يا خير ولي واقعا از هر راهي رفتم به بن بست رسيدم
    به طور جدي نياز به كمك دارم
    بنده هيچ وقت هيچ گرايشات جنسي به دختر ها نداشتم حتي از وقتي فهميدم يه مشكل وجود داره سعي كردم حتي يه رابطه دوستي ساده با دخترا برقرار كنم اما نتونستم
    ٥ سال پيش به پسري به اسم علي گرايش پيدا كردم كه توي اين چند سال هر چي سعي كردم علاقم نسبت بهش كم نشد...حس ميكنم بين دينمو عشقم بايد يكي رو انتخاب كنم
    در ضمن بايد عرض كنم من ظاهر و گرايشاتم اصلا مثه دخترا نيست علي هم همينطور...
    آزمايشات رو هم انجام دادم يه مرد سالمم از نظر جسمي
    با چندين تا مشاور صحبت كردم به نتيجه اي نرسيدم...نياز به كمك دارم
    تا حالا هيچ رابطه جنسي نداشتم و توي سني هستم كه واقعا بهش نياز دارم
    از نظر رواني هم واقعا نميتونم به شخص ديگه اي فكر كنم
    گاهي فكر ميكنم اصلا عادلانه نيست...من نميتونم مثه خيليا بي خيال باشم و همه كار انجام بدم
    هر شبم شده گريه😭😭😭نميدونم بايد چيكار كنم

2. صلوات ها 8

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    22,373
    حضور
    203 روز 4 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    42
    صلوات
    61416

با نام و یاد دوست

پسری هستم که تمایلات همجنسگرایانه دارم، کمکم کنید!

کارشناسان بحث: استاد نشاط و استاد عامل
    ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۶/۱۱/۰۲ در ساعت ۱۹:۰۱ دلیل: درج کارشناس پاسخگوی دوم

4. صلوات ها 4

نوشته
    1,266
    حضور
    32 روز 2 ساعت 28 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7217

با عرض سلام و احترام
    بزرگوار حالتون خوبه!
    برای سوالتان عرض کنم که:
    هم‌جنس‌گرایی (homosexuality) (به معنی ارضای غریزه جنسی از طریق همجنس) یک اختلاله بنابراین اگر شما هم اینگونه هستید؟! رجوع به یک روان شناس بالینی لازم و ضروری است.
    نکات مهم برای درمان این مشکل:
    عوامل و ریشه های گرایش این مشکل باید شناخته شود.
    عوامل تربیتی و محیطی و خطاهای شناختی و چه بسا عوامل زیستی و هورمونی می توانند موثر باشند، بعد از شناسایی لازم می توانید برای درمان اقدام کنید.
    از آنجایی که بعد شناختی در این مسئله پر رنگتر است و شاید در این مشکل تاثیر گذار بوده! جا دارد در اصلاح شناخت و بهبود آن اقداماتی را انجام بدهید!
    بنابراین برای این مسئله بهتر است بدانید که:
    1. حکمت الهی اقتضا دارد که انسان در کنار همسر خود به مرحله آرامش و سعادت برسد. بنابراین باید نگاهتان به جنس مخالف عوض شده و اصلاح شود.( در گفتار شما هیچ چیزی در مورد نگاهتان به جنس مخالف نگفته اید)
    2. طبیعت انسان طوری خلق شده که در کنار همسر خود می تواند به بهترین وجه لذت برسد و رشد کند و از گناه به دور باشد، در وجود همسر و جنس مخالف یک گرایش و جذابیت وجود دارد و همین جذب و نیاز و گرایش می تواند قانون تکامل انسان را معنی دار کند و میزان رغبت انسانها را برای تشکیل خانواده و زندگی بیشتر بکند.و یک نوع احساس امید بیشتر را احیا بکند.
    3. از آنجایی که شما تجربه زندگی در کنار همسر را ندارید، چه بسا با یک قیاس غلط و منظق اشتباه برداشتی ناصحیح داشته و احساس دوری و نفرت می کنید.
    4. در مورد ویژگی های شخصیتی خانم ها مطالعه بکنید! چون شناخت صحیح باعث ایجاد تصمیم درست خواهد بود.

باز هم در خدمتتون هستیم.

6. صلوات ها 5

علاقه
    خدا، قرآن، انبیاء الله و اولیاء الله، عشق و...
    نوشته
    328
    حضور
    14 روز 5 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    533

باسلام خدمت شما

برای اینکه این گرایش در شما رو به کاهش گذاشته شود و حتی از بین برود، به توصیه زیر عمل کنید:

بعد نماز صبح و عشاء صد بار صلوات بگویید و بعد از آخرین صلوات، این دعا را در ادامه بخوانید:

اَللّهُمَّ اِغْفِرْ لِيَ ذُنُوبی وَ طَهِّرْنِی مِنَ الذُّنُوبِ کُلِّهَا و ارْزُقْنی تَوْفیقَ الطّاعَةِ وَ بُعْدَ الْمَعْصِیَةِ وَ صِدْقَ النِّیَّةِ وَ عِرْفانَ الْحُرْمَةِ وَ اَکْرِمْنی بِالْهُدىٰ وَ الْاِسْتِقامَةِ، وَ سَدِّدْ لِسانی بِالصَّوابِ وَالْحِکْمَةِ وَ امْلَاْ قَلبی بِالْعِلْمِ وَ الْمَعْرِفَةِ وَ طَهِّرْ بَطْنی مِنَ الْحَرامِ وَالشُّبْهَةِ وَ اغْضُضْ بَصَری عَنِ الْفُجُورِ وَ الْخِیانَةِ وَ اسْدُدْ سَمعِی عَنِ اللَّغْوِ وَالْغیبَةِ بِفَضْلِکَ وَ رَحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ .
    یا غَنی اَغْنِنِي بِحَلَالِكَ عَنْ حَرَامِكَ وَ بِفَضْلِكَ عَمَّنْ سِوَاكَ وَ أَسْأَلُكَ يَا رَبِّ أَنْ تُبَلِّغَنِي نِهَايَةَ أَمَلِي فِي دُنْيَايَ وَ آخِرَتِي وَ تَجْعَلَ عَاقِبَةَ أَمْرِي مَحْمُودَةً حَسَنَةً سَلِيمَةً بِرَحْمَتِكَ يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ‏
    إلَهِي اَتَقَرَّبُ اِلَيْكَ بِالْمُحَمَّدِيَّةِ الرَّفِيعَةِ وَ اَتَوَجَّهُ اِلَيْكَ بِالْعَلَوِيَّةِ الْبَيْضَاءِ فَاَعِذْنِي مِنْ شَرِّ مَا خَلَقْتَ وَ اجْعَلْ لِی مِنْ هَمِّی وَ کَرْبِی فَرَجَاً وَ مَخْرَجَاً فَاِنَّکَ تَعْلَمُ وَ لَا اَعْلَمُ وَ تَقْدِرُ وَ لَا اَقْدِرُ وَ اَنْتَ عَلَی کُلِّ شَیْءٍ قَدِیرٌ. اللّهُمّ صَلّ عَلَى مُحَمّدٍ وَ آلِهِ وَ كُنْ لِدُعَائِي مُجِيباً وَ مِنْ نِدَائِي قَرِيباً وَ لِتَضَرُّعِي رَاحِماً وَ لِصَوْتِي سَامِعاً یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ.

این دعا رو میتونید چاپ کنید یا اگه تلگرام دارید یه کانال خصوصی بسازید و این دعا رو توش برای خودتون ذخیره کنید و...

بر دستور بالا مداومت ورزید تا انشاءالله تاثیرش را ببینید
    اللّهُمّ صَلّ عَلَى مُحَمّدٍ و آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ انْصُرْ شِیعَةَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَهْلِکْ أَعْدَاءَ آلِ مُحَمَّدٍ

وَ ارْزُقْنا رُؤْیَةَ قَائِمِ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اجْعَلْنا مِنْ أَتْبَاعِهِ وَ أَشْیَاعِهِ وَ الرَّاضِینَ بِفِعْلِهِ بِرَحْمَتِكَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ

8. صلوات ها 3

علاقه
    امام حسین علیه السلام
    نوشته
    149
    حضور
    5 روز 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    242

سلام و عرض ادب و احترام
    نقل قول نوشته اصلی توسط نشاط نمایش پست ها
    هم‌جنس‌گرایی (homosexuality) (به معنی ارضای غریزه جنسی از طریق همجنس) یک اختلاله بنابراین اگر شما هم اینگونه هستید؟! رجوع به یک روان شناس بالینی لازم و ضروری است.
    نکات مهم برای درمان این مشکل:
    هرچند خب بحث در این خصوص جنجالی محسوب میشه ، اما چندتا سوال از شما دارم که ممکنه به دوست محترمی که تاپیک رو شروع کردند هم کمک کنه و اونهم اینکه ،

آیا همجنسگرایی واقعا یک اختلال محسوب میشه ؟! 1 - علم چه میگه ؟ 2 - دین چی میگه ؟ 3 - ما چی میگیم ؟

اول از آخر شروع می کنم ، بیشتر اوقات ما بر اساس برداشت خودمون به این سوال جواب میدیم و خب غالبا هم جواب مثبته ! یعنی همجنسگرایی از نظر اکثر ما یک اختلال محسوب میشه . و غالبا هم نظر ما تغییر نمیکنه ، یعنی مسئله چیزی نیست که بشه با بیان علمی و حرف های آکادمیک تغییرش داد و نگرش افراد رو عوض کرد ، دستکم در 99 درصد موارد !

اما این جا دو دیدگاه با توجه به دو بستر وجود داره ، دیدگاه علمی مبتنی بر علوم نوین که یکی دوتا هم نیست ، و دیدگاهی مبتنی بر دین . دیدگاه دینی رو حضرتعالی بیان کردید .

دیدگاه علم به کلی متفاوت از صحبت هایی هست که شما فرمودید ، علم همجنسگرایی رو نه یک اختلال که یک گرایش جنسی میدونه و خب البته در این حالت دیگه بیماری محسوب نمیشه که نیاز به درمان داشته باشه !

سوال مشخص من اینه که ما در این مسئله دو رویکرد و دو جواب مختلف داریم ، یکی دین و دیگری علم . به کدام باید عمل کرد ؟! در واقع نقش علم و دانش در زندگی همه ما مشخص هست . اگر کسی مدعیباشه که در این مسئله هم بهتره ما به علم اعتماد کنیم پاسخ حضرتعالی چه خواهد بود ؟

با تشکر
    زاهد ظاهر پرست از حال ما آگاه نیست
    در حق ما هر چه گوید جای هیچ اکراه نیست

10. صلوات ها 2

علاقه
    برنامه نویسی-انیمیشن-سینما-فیزیک-فلسفه...
    نوشته
    1,318
    حضور
    233 روز 10 ساعت 21 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1431

نقل قول نوشته اصلی توسط *حسام الدین* نمایش پست ها
    آیا همجنسگرایی واقعا یک اختلال محسوب میشه ؟! 1 - علم چه میگه ؟ 2 - دین چی میگه ؟ 3 - ما چی میگیم ؟
    سلام...به نظرم، علم برای اینکه در مورد اختلال بودن یا نبودن همجنسگرایی نظر بده، پیش فرض های خودش رو داره و و جهان بینی خودش رو داره که با جهان بینی و پیش فرض های دین فرق می کنه، مثلا دین حرف از بهشت و جهنم و آخرت و سعادت اخروی می زنه، علم چی؟دین از خدا می گه و علم چی...پس به نظر من، کنار هم قرار دادن علم و مقایسه دیدگاه علم در مورد اینکه همجنسگرایی یک اختلال هست یا نه، بدون اون پیش فرض ها و در نظر گرفت اون پیشفرض ها غیر منطقیه...
    علم دنیای خودشو داره و دین هم دنیای خودشونه.وقتی دنیا و جهان بینی علم و دین با هم از ریشه با هم فرق می کنه، کنار هم گذاشتن نظر علم در مورد اختلال بودن همجنسگرایی با نظر دین، چه معنی دارد؟؟خوب معلومه یک دین دار، می گه من همچنان نظر خودم رو مبنی بر اختلال بودن همجنسگرایی دارم و کاری به علم ندارم و اگر هم بپذیرم که همجنسگرایی یک اختلاله، اون با پیشفرض ها و جهان بینی علمه...شما هم تکلیفت رو باید روشن کنی، دین دار یا نه....
    نمی دونم منظورم رو درست رسوندم یا نه...
    ویرایش توسط پارسا مهر : ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ در ساعت ۱۶:۵۳
    پست های بعد از تو، سوء تفاهم بود!

12. صلوات

علاقه
    امام حسین علیه السلام
    نوشته
    149
    حضور
    5 روز 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    242

سلام و عرض ادب
    نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا مهر نمایش پست ها
    سلام...به نظرم، علم برای اینکه در مورد اختلال بودن یا نبودن همجنسگرایی نظر بده، پیش فرض های خودش رو داره و و جهان بینی خودش رو داره که با جهان بینی و پیش فرض های دین فرق می کنه، مثلا دین حرف از بهشت و جهنم و آخرت و سعادت اخروی می زنه، علم چی؟دین از پیامبرای الهی و وحی حرف می زنه، ولی علم چی...پس به نظر من، کنار هم قرار دادن علم و مقایسه دیدگاه علم در مورد اینکه همجنسگرایی یک اختلال هست یا نه، بدون اون پیش فرض ها و در نظر گرفت اون پیشفرض ها غیر منطقیه...
    علم دنیای خودشو داره و دین هم دنیای خودشونه.وقتی دنیا و جهان بینی علم و دین با هم از ریشه با هم فرق می کنه، کنار هم گذاشتن نظر علم در مورد اختلال بودن همجنسگرایی با نظر دین، چه معنی دارد؟؟خوب معلومه یک دین دار، می گه من همچنان نظر خودم رو مبنی بر اختلال بودن همجنسگرایی دارم و کاری به علم ندارم و اگر هم بپذیرم که همجنسگرایی یک اختلاله، اون با پیشفرض ها و جهان بینی علمه...شما هم تکلیفت رو باید روشن کنی، دین دار یا نه....
    نمی دونم منظورم رو درست رسوندم یا نه...
    در نگاه اول کلام شما درست به نظر میاد ، یا علم ، یا دین ! اما خب حتی دیندار ترین افراد هم نه تنها بی نیاز از علم نیستند که شاید بیشتر از شما و من از دستاوردهای بشری استفاده کنند ! دیگه فکر نکنم نیاز باشه مثال بزنم . واضحه .

موضوع بعدی منشا احکام دین هست ، از یک سری از احکام واضح دین مثل نماز و روزه و امثالهما که بگذریم در خیلی از موارد با گذشت زمان و تغییر اوضاع جامعه فتوای فقها هم تغییر پیدا کرده . زیاد دور نریم ، در همین چهل سال از اول انقلاب تا الان شما بگردید ببینید چه مقدار از احکام دینی یا در نوشته جات و یا در عمل از جامعه حذف شدند . قوانین مجازات اسلامی چقدر تغییر کردند و همچنان هم در حال اصلاح و تغییر هستند ! پس ممکنه پافشاری روی این احکام هم ممکنه چندان منطقی حتی در خود دین نداشته باشه .

و موضوع سوم عرف جامعه هست . عرف جامعه به عقیده من از عامل دین و علم خیلی خیلی مهمتر هست . همون چیزی که در پست قبلی با عنوان « ما چی میگیم » مطرحش کردم . در مذهب رسمی کشور ما صیغه یک امر بدون اشکاله ، نه حرامه و نه مکروه . بلکه برعکس یه جاهایی حکم صیغه واجبه اصلا ! خب چرا در جامعه ما که علی الظاهر اسلامی هم هست صیغه یک امر به شدت ناپسند و زشت محسوب میشه ؟ نه حتی همین الان ، بلکه سال های اول انقلاب هم که خلوص مذهبی جامعه بالاتر بود بازهم به صیغه به عنوان امری بسیار بسیار زشت نگاه میشده !
    مثالی دیگه ، در ایران سده سوم و چهارم هجری و با هجوم اقوام ترک به مملکت یک مفهومی وارد ادبیات شد به اسم شاهد بازی ! با عرض پوزش همین الان به عنوان بچه بازی در افغانستان رواج داره . در زندگی نامه بسیاری از عرفا و حتی اشعار شعرای بزرگ ما این مسئله به وضوح آمده ! بالاتر از اون حتی در زندگی نامه برخی فقهای بزرگ اهل سنت مثل خطیب بغدادی (صاحب تاریخ بغداد) هم مسائلی ذکر شده که به هر حال جای گفتن نداره .

اگر این سه تا رو کنار هم بگذاریم دیگه فکر نکنم دوگانه دین و علم چندان موضوعیت داشته باشه ، بلکه در اون موقع بحث این خواهد بود که چه چیزی مفید تر هست ؟! آیا راهکار دین و احیانا عرف بهتر جواب میده ، یا راهکار علم و دانش ؟! با در نظر گرفتن این نکته که الزاما این راهی که دین میگه حکم لایتغیر نیست ..

14. صلوات

علاقه
    یکی دوتا نیستند :)
    نوشته
    4,553
    حضور
    146 روز 6 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1826
    صلوات
    14270

نقل قول نوشته اصلی توسط *حسام الدین* نمایش پست ها
    دیدگاه علم به کلی متفاوت از صحبت هایی هست که شما فرمودید ، علم همجنسگرایی رو نه یک اختلال که یک گرایش جنسی میدونه و خب البته در این حالت دیگه بیماری محسوب نمیشه که نیاز به درمان داشته باشه !
    سلام
    قابل قبول ترین طبقه بندی ها در تشخیص بیماری و اختلالات با عنوان «طبقه بندی تشخیص و آماری اختلالات روانی» (dsm) که انجمن روان پزشکی آمریکا آن را منتشر کرد می باشد،

اگر منظورتان از علم که هم جنس گرایی را یک اختلال نمی داند، dsm باشد، تحت تاثیر سوء گیری های مختلف تعریف و تدوین شده است. سوء گیری که علم را به سمت و سویی هماهنگ با مقاصد سیاسی و اقتصادی می کشاند . و تا کنون به دلایل مختلف 5 بار ویرایش شده است، که اتفاقا در ویرایش 5 آن همجنس بازی به همجنس گرایی تقلیل پیدا کرد و دیگر جزء اختلالات نیست.

به نظر من نباید واژه هم جنس گرایی جای هم جنس بازی را بگیرد، گاهی این جایگزینی ها به مرور کمک خواهد کرد و این امر را مشتبه خواهد کرد که این یک نوع گرایش بوده و اختلال نیست.

16. صلوات ها 2

علاقه
    امام حسین علیه السلام
    نوشته
    149
    حضور
    5 روز 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    242

نقل قول نوشته اصلی توسط ریحــانه الــنبی نمایش پست ها
    سلام
    قابل قبول ترین طبقه بندی ها در تشخیص بیماری و اختلالات با عنوان «طبقه بندی تشخیص و آماری اختلالات روانی» (dsm) که انجمن روان پزشکی آمریکا آن را منتشر کرد می باشد،

اگر منظورتان از علم که هم جنس گرایی را یک اختلال نمی داند، dsm باشد، تحت تاثیر سوء گیری های مختلف تعریف و تدوین شده است. سوء گیری که علم را به سمت و سویی هماهنگ با مقاصد سیاسی و اقتصادی می کشاند . و تا کنون به دلایل مختلف 5 بار ویرایش شده است، که اتفاقا در ویرایش 5 آن همجنس بازی به همجنس گرایی تقلیل پیدا کرد و دیگر جزء اختلالات نیست.

به نظر من نباید واژه هم جنس گرایی جای هم جنس بازی را بگیرد، گاهی این جایگزینی ها به مرور کمک خواهد کرد و این امر را مشتبه خواهد کرد که این یک نوع گرایش بوده و اختلال نیست.
    با سلام و عرض ادب

نمی دانم تعریف دقیق شما از هم جنس بازی چیست و به همین دلیل بحث در این مورد را موکول می کنم به بعد از ارائه تعریفتان از آن .

اما در مورد بخش اول سخنانتان اینکه ویرایش شده خب نقص نیست ، اتفاقا نقطه قوت است . با مطالعات جدید طبیعتا نظرات دقیق تر و درست تری حاصل می شود .

در خصوص جهت گیری سیاسی هم فکر میکنم حتی اگر وجود داشته باشد واقعا اهمیتی ندارد . به هر حال بخش اصلی این نتیجه گیری به یافته های علمی باز می گردد نه الزاما نظرات سیاسی . به هر حال همجنسگرایی فقط در انسان ها مشاهده نمی شود که بخواهیم apa را به سیاسی کاری متهم کنیم .

18. صلوات ها 3

علاقه
    الله قرآن ، عترت پیامبر ص
    نوشته
    40
    حضور
    2 روز 17 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    75

یسری چیزها دامه و حقه ی شیطانه جای انکار نیست
    خدا تایین کرد که رشد و تعالی انسان در اینه ، خداوند تبارک و تعالی ! دیگه چه جای بحثه؟ شک در این موضوع شک درخیلی چیزاس انکار این موضوع انکار خیلی چیزاس انکار دینه انکار امامته انکار قیامته انکار خداو کفر محض برای عالم به علم خواهد بود.

ممباب اینکه چرا چنینه میشه بحث کرد تا خداشناسی شود خودشناسی شود ... نه اینکه به حمایت بایستیم یا بی طرف باشیم ، ادامه نسل بشر مثلا ، تحکیم خانواده و چهارچوب وظایفی که خداوند برای پدر و مادر تایین کرده .. فرزند یه گوهر پاک که به قول ایت الله بهجت ره این ارواح پاک از عالم بالا ورود پیدا می کنند به این جهان .. اینها اگر دومرد بالاسر تربیت این کودک باشه نتیجه چی میشه؟ مرد خلقیات زن را ندارند ، صبر جنس زن را ندارن ، عاطفه ی زن را هرگز نداره ..

واضحه .. آیه شریفه چقدر زیباس سوره قمر.. اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ، بسم الله الرحمن الرحیم ، وَ لَقَدْ يَسَّرْنَا الْقُرْآنَ لِلذِّكْرِ فَهَلْ مِنْ مُدَّكِرٍ «22». و همانا ما قرآن را ( احکام را اسلام را .. ) براى پندپذيرى آسان نموديم، پس آيا پندپذيرى هست؟

آسان کردیم ، مسیری که آسان شد ، شیطان میاد سخت جلوه میده غیر ممکنش میکنه .. نه اینطور نیست .
    نماز ، نماز ، نماز

20. صلوات

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 80

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری