جمع بندی استخاره منسوب به امام زمان (عج)

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
استخاره منسوب به امام زمان (عج)

با عرض سلام و تشکر فراوان – در یکی از ملاقاتهای آیت الله مرعشی نجفی (ره) با امام زمان (عج) بحث استخاره پیش آمد: "در رابطه با استخاره سخن به میان آمد، سیّد عرب فرمود: اى سیّد با تسبیح به چه نحو استخاره مى کنى؟ گفتم: سه مرتبه صلوات مى فرستم وسه مرتبه مى گویم اَسْتَخیرُاللَّهَ بِرَحْمَتِهِ خِیَرَةً فى عافِیَةٍ پس قبضه اى از تسبیح را گرفته مى شمارم، اگر دو تا ماند بد است واگر یکى ماند خوب است. ایشان فرمود: براى این استخاره، باقى مانده اى است که به شما نرسیده وآن این است که هرگاه یکى باقى ماند فوراً حکم به خوبى استخاره نکنید؛ بلکه توقّف کنید ودوباره بر ترک عمل استخاره کنید اگر زوج آمد کشف مى شود که استخاره اوّل خوب است امّا اگر یکى آمد کشف مى شود که استخاره اوّل میانه است."
- سوال اول : چگونه بشماریم؟ یعنی قسمتی از تسبیح را گرفته و 2 تا 2 تا جدا کنیم؟ یا اینکه طور دیگری است؟
سوال دوم: آیا من خودم می توانم برای خودم استخاره بگیرم یا بهتر است به یک اهل دل مراجعه کنم؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد تذکره

سلام و ارادت به محضر پرسشگر بزرگوار
در پاسخ پرسش اول عرض می کنم که در گرفتن دو قسمت تسبیح به اختیتر خویش دو قسمت تسبیح را می گیرید
و در پاسخ پرسش دوم هم بادی بگویم که اگر به اهل دل و کسی اهل استخاره کردن است مراجعه بفرمائید بهتر است گرچه اگر خودتان به استخاره بلد بوده هم می شود عمل کنید

سلام و ارادت به محضر پرسشگر بزرگوار در پاسخ پرسش اول عرض می کنم که در گرفتن دو قسمت تسبیح به اختیار خویش دو قسمت تسبیح را می گیرید و در پاسخ پرسش دوم هم باید بگویم که اگر به اهل دل و کسی اهل استخاره کردن است مراجعه بفرمائید بهتر است گرچه اگر خودتان به استخاره کردن بلد بوده هم می شود عمل کنید

سوال :
در یکی از ملاقاتهای آیت الله مرعشی نجفی (ره) با امام زمان (عج) بحث استخاره پیش آمد: "در رابطه با استخاره سخن به میان آمد، سیّد عرب فرمود: اى سیّد با تسبیح به چه نحو استخاره مى کنى؟ گفتم: سه مرتبه صلوات مى فرستم وسه مرتبه مى گویم اَسْتَخیرُاللَّهَ بِرَحْمَتِهِ خِیَرَةً فى عافِیَةٍ پس قبضه اى از تسبیح را گرفته مى شمارم، اگر دو تا ماند بد است واگر یکى ماند خوب است. ایشان فرمود: براى این استخاره، باقى مانده اى است که به شما نرسیده وآن این است که هرگاه یکى باقى ماند فوراً حکم به خوبى استخاره نکنید؛ بلکه توقّف کنید ودوباره بر ترک عمل استخاره کنید اگر زوج آمد کشف مى شود که استخاره اوّل خوب است امّا اگر یکى آمد کشف مى شود که استخاره اوّل میانه است."
سوال : چگونه بشماریم؟ یعنی قسمتی از تسبیح را گرفته و 2 تا 2 تا جدا کنیم؟ یا این که طور دیگری است؟ آیا من خودم می توانم برای خودم استخاره بگیرم یا بهتر است به یک اهل دل مراجعه کنم؟

پاسخ :
در پاسخ شما عرض می کنم که قبل از انجام استخاره ،اول باید مشورت و تحقیق از افراد مرتبط صورت گیرد و اگر هنوز دو دل و متحیر هستید اینجا اگر به استخاره معتقدید استخاره کنید
برای اجرای استخاره می تونید به اختیار خویش دو قسمت از تسبیح را بگیرید و دو طرف بشمارید یکی یکی یا دوتا دوتا بشمارید فرقی ندارد ، مهم آخری است که می ماند.
و در ادامه هم پیشنهاد می دهم که به اهل دل و کسی اهل استخاره کردن است مراجعه بفرمائید، گرچه اگر خودتان هم بخواهید با تسبیح می توانید استخاره کنید و به نتیجه استخاره عمل کنید
.

موضوع قفل شده است