صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: گام به گام سیاست های زنانه در ارتباط با مادر شوهر

نوشته
    19
    حضور
    1 روز 14 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    105

گام به گام سیاست های زنانه در ارتباط با مادر شوهر

سلام وعرض ادب من رو پذیراباشید
    من از کارشناس محترم تقاضادارم, مدیریت این تاپیک رو به عهده بگیرند وتاپیک رونبندید تا همه ی شبهاتم رو به مرورزمان درکنارشماحل کنم
    من تازه عروسی هستم که هنوز باهمسرم هم خانه نشدم
    وان شاءالله قراره درآینده بعدازعروسی با مادرهمسرم دریک ساختمان زندگی کنیم
    همسرم تک پسرهستن,وپدرهمسرم فوت شدندوتمام هزینه های زندگی به عهده ی همسرم هست
    حالاسوالات من:
    باتوجه به اینکه قرارهست باخانواده ی همسرم یک جازندگی کنم از الان چطور برخوردکنم که بعدابه مشکل برنخورم
    درواقع میخوام ازاول یک زندگی خوب داشته باشم که نه خودم ضررکنم ونه برای همسرم کم بزارم ونه دل مادرشوهرم بشکنه
    لطفا مطالبی که هیچ وقت هیچ جایادمون ندادن رویادنمون بدید
    دراین جور زندگی ها قطعا پیش میادمادرشوهرچیزی بگه که عروس ناراحت بشه,پیشنهاد خاله وعمه قهره!
    ولی من میخوام روش درست رویادبگیرم,وکسی نیست یادبده
    خلاصه بگم,چطورعروس وهمسرنمونه باشم بدون اینکه خودخوری کنم ومشکلات رو بریزم تودلم که بشه عقده و چند سال بعدسربازکنه
    به نظرتون لازمه به همسرم بگم که بعضی حرف های مادرش ناراحتم میکنه؟اگربله چطورعنوان کنم که همسرم هم اذیت نشه؟

ویرایش توسط مدیر ارجاع سوالات : ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ در ساعت ۲۱:۳۴

2. صلوات ها 8

3.  

علاقه
    تحصیل ، تحقیق و پژوهش
    نوشته
    21,781
    حضور
    179 روز 21 ساعت 22 دقیقه
    دریافت
    11
    آپلود
    0
    گالری
    39
    صلوات
    58855

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد حامی

5. صلوات ها 7

نوشته
    21,160
    حضور
    215 روز 19 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    587
    صلوات
    153471

خب بزرگوران چرا هميشه ما اول شروع كنيم
    ببينيم
    دوستان نظرشون چيه
    بعد در خدمت شما هستم.

پ ن
    اگر به دليل حضور خيلي كم تاپيكي الان قبول نمي كنم دوستان نرنجد اين سؤال را هم قبلا در پيام خصوصي پاسخ داده ام.

بشنو اين نكته كه خود را زغم آزاده كني
    خون خوري گر ..... روزي ننهاده كني

جاي خالي را با واژه مناسب پركنيد
    اين شعر حافظ مرهمي است بر بسياري از زخم هاي عميق ما.
    دقت دقت دقت

7. صلوات ها 6

نوشته
    21,160
    حضور
    215 روز 19 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    587
    صلوات
    153471

شوهر چه كارهايي مي تواند بكند؟
    عروس چه كارهايي مي تواند بكند؟
    مادر شوهر چه طور؟
    اطرافيان؟
    و...
    نظرات و پيشنهادات شما؟
    ايرادي ندارد اگر درباره همه نمي خواهيد يا وقت نداريد بنويسيد ولي در بحث شركت كنيد و مثلا بگوييد توصيه هاي من به ( مثلا عروس)

بشنو اين نكته كه خود را زغم آزاده كني
    خون خوري گر ..... روزي ننهاده كني

جاي خالي را با واژه مناسب پركنيد
    اين شعر حافظ مرهمي است بر بسياري از زخم هاي عميق ما.
    دقت دقت دقت

9. صلوات ها 4

علاقه
    یکی دوتا نیستند :)
    نوشته
    4,458
    حضور
    141 روز 3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1804
    صلوات
    14581

سلام
    با تبریک به تازه عروس عزیز، بخاطر ازدواجتان و بخاطر برنامه ریزی خوبی که در زندگیتان دارید

به نظر من مهارت های زندگی را بطور تخصصی حتما آموزش ببینید اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید، آن ها را تقویت کنید.

مهارت ها کمک خواهد کرد شما بتوانید قدرتمند بشوید و بتوانید از برخوردهای نامناسب خودتان و دیگران جلوگیری کنید و موقعیت را بخوبی کنترل کنید.

خودآگاهی، مهارت ارتباط مؤثر و ارتباط بین فردی، مهارت همدلی، مهارت عزت نفس، حل مساله و.... مهارت هایی هستند که میتوان در کتب زیادی که در این زمینه نوشته شد کسب کرد،

اگر بتوانید در کارگاههای آموزشی که در این زمینه برگزار می شود شرکت کنید بهتر است،و یا از ویس هایی که در این زمینه موجوده استفاده کنید( در انتخاب استاد و اساتید دقت کنید).

شناخت خود را از جنس مرد بالا ببرید تا بتوانید بموقع همدلی و درک متقابل از ایشان داشته باشید.

موفق باشید

11. صلوات ها 3

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,367
    حضور
    307 روز 2 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    372
    صلوات
    20109

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    شوهر چه كارهايي مي تواند بكند؟
    باسلام شوهر تا آنجایی که امکان دارد خودش رو بی طرف اعلام کنند اینطوری به سر زن و مادرش نمی زنه که پرش کنند بفرستند سر هم دیگه

عروس چه كارهايي مي تواند بكند؟
    عروس بداند مادر شوهر از مادر خود فرد هم محترم تر است هر جا که از دست مادر خودش ناراحت بوده چگونه رفتار کرده در مقابل مادر شوهر باید بهتر از آن رفتار کند

مادر شوهر چه طور؟
    مادر شوهر باید بداند عروس عزیز تر از دختر خودش هست جوان است ممکنه است جوانی کند متوجه نباشد با صبوری و گذشت مسائل را با زبان مهربانانه مطرح کنند ان شاءالله حل خواهد شد

اطرافيان؟
    اطرافیان کمتر دخالت کنند مشکلات زودتر حل می شود مطمئنا دلسوز تر خود فرد و خانواده مانند مادر و پدر برای فرد نخواهند بود

نظرات و پيشنهادات شما؟
    احترام مادر شوهرتان را نگه دارید هنر این است که در شرایط که مناسب نیست خوب باشید وگرنه همه که تو شرایط گل و بلبل رفتار خوبی دارند یکم سعی کنید صبورتر باشید
    البته قرار نیست همه چیز رو درون خودتون بریزید که آخر سر مثل آتشفشان فوران کنند که کار را کلا بزند خراب تر کند وقتی شرایط را مناسب دید به شوخی حرفهایتان را بدون داشتن کینه نفرت بگویید گاهی افراد واقعا قصد ناراحت کردن کسی ندارند و به نظر خودشان حتی کار خوبی انجام دادند و منتظر تشکر هم هستند خب همه یک خصوصیت اخلاقی یکسان ندارند سعی کنید این طور موضوعات را پیدا کنید که مثلا وقتی مادر شوهرتان یک چیزی را مطرح می کند واقعا منظور واقعی او چیست شاید روش درست مطرح کردن موضوع را بلد نیستند و واقعا نیتشان خیر است :)

خواهرم برایتان آرزوی صبر بیشتر و بهروزی دارم
    یاحق
    درستکار آسوده است، بی گناه بی باک، خیانتکار ترسان و بدهکار هراسان است.
    امام حسین (ع)

13. صلوات ها 4

علاقه
    خودسازی
    نوشته
    288
    حضور
    44 روز 1 ساعت 26 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    810

نقل قول نوشته اصلی توسط اللیل والنهار نمایش پست ها
    باسلام
    عروس بداند مادر شوهر از مادر خود فرد هم محترم تر است هر جا که از دست مادر خودش ناراحت بوده چگونه رفتار کرده در مقابل مادر شوهر باید بهتر از آن رفتار کند
    سلام
    میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید؟!
    چگونه و چرا باید اینجوری رفتار کنیم؟
    یاعلی

15. صلوات ها 3

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,367
    حضور
    307 روز 2 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    372
    صلوات
    20109

نقل قول نوشته اصلی توسط یا علے نمایش پست ها
    میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید؟!
    چگونه و چرا باید اینجوری رفتار کنیم؟
    یاعلی
    باسلام
    اگه به این نکته توجه کنه میبینه که خیلی از موضوعات به راحتی حل میشه
    باید این نوع دید اصلاح شود که مادر شوهر هر چیزی که میگه برای دخالت کردن و خیلی ببخشید چزوندن عروس هستش مطمئنا رفتارهای که عروس از خودش نشون میده باعث میشه این حس در مادر شوهر بوجود بیاد

حتی اگر هم هدف این موضوع باشه با رفتار درست عروس خیلی مسائل حل میشه و نمیزاره تشدید پیدا کنه مطمئنا محبت کردن نتیجه بهتر خواهد داد

در هر صورت مادر شوهر هم به عنوان مادر دوم فرد هستش همونطور که سفارش شدیم به احترام پدر مادر این مورد شامل مادر شوهر هم میشه

گاهی رفتار نادرست عروس و همایتهای شوهر از این رفتارها باعث دلخوری مادر شوهر میشه

قال الله تعالی:و قضی ربک الا تعبدوا الا ایاه و بالوالدین احسانا اما یبلغن عندک الکبر احدهما، او کلاهما فلا تقل لهما اف و لا تنهرهما و قل لهما قولا کریما...سوره اسراء: 23.و خدای تو حکم فرموده که، هیچ کس را جز او نپرستید و به پدر و مادر نیکی کنید اگر هر دو یا یکی از آنها به پیری برسند (که موجب رنج و زحمت باشند) زنهار کلمه ای که رنجیده خاطر شوند مگو و کمترین آزار به آنان مرسان و با ایشان با احترام و بزرگوارانه سخن بگو.

انسان فراموشکار، وقتی به قدرت و موقعیتی رسید، دوران عجز و کوچکی خویش را از یاد می برد و پدر و مادر و زحمات طاقت فرسای آنان را فراموش می کند، و چه ناسپاسی و کفرانی بدتر از این؟
    امام حسین (ع)

17. صلوات ها 4

علاقه
    یکی دوتا نیستند :)
    نوشته
    4,458
    حضور
    141 روز 3 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    72
    آپلود
    57
    گالری
    1804
    صلوات
    14581

نقل قول نوشته اصلی توسط اللیل والنهار نمایش پست ها
    در هر صورت مادر شوهر هم به عنوان مادر دوم فرد هستش همونطور که سفارش شدیم به احترام پدر مادر این مورد شامل مادر شوهر هم میشه
    سلام
    متوجه منظورتان بابت احترامی که باید قائل بود هستم، ولی این نکته را باید توجه داشت که هیچگاه کسی نمی تواند جای دیگری باشد، یعنی مادر شوهر نمی تواند جای مادر باشد و بالعکس عروس جای دختر،هرکدام از این ها جایگاه و موقعیت خاص خود را دارند،

جای مادر را میتوان این گونه بکار برد: همانطور من مادرم را دوست دارم و خواسته هایی در این زمینه از همسرم دارم، او (همسر) نیز تهی از این احساس و خواسته نیست بنابراین او را درک کنم و به خواسته او احترام بگذارم که محصول این احترام( به همسر ) دوست داشتن و دوست داشته شدن خواهد بود.(محب و محبوب).

19. صلوات ها 3

علاقه
    کلا کارای هنری ....
    نوشته
    5,367
    حضور
    307 روز 2 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    372
    صلوات
    20109

نقل قول نوشته اصلی توسط ریحــانه الــنبی نمایش پست ها
    سلام
    متوجه منظورتان بابت احترامی که باید قائل بود هستم، ولی این نکته را باید توجه داشت که هیچگاه کسی نمی تواند جای دیگری باشد، یعنی مادر شوهر نمی تواند جای مادر باشد و بالعکس عروس جای دختر،هرکدام از این ها جایگاه و موقعیت خاص خود را دارند،

جای مادر را میتوان این گونه بکار برد: همانطور من مادرم را دوست دارم و خواسته هایی در این زمینه از همسرم دارم، او (همسر) نیز تهی از این احساس و خواسته نیست بنابراین او را درک کنم و به خواسته او احترام بگذارم که محصول این احترام( به همسر ) دوست داشتن و دوست داشته شدن خواهد بود.(محب و محبوب).
    سلام

پس اگه اینطور باشه یه جایی میخوندم که اگر مادر ندارید به خاله خودتون محبت کنید و...

اینجا ما کاری با فرد نداریم داریم میگیم همونطور که گفته شده به پدر مادر احترام بزارید مادر شوهر هم از این موضوع مستثنی نیست

اگر اینطور باشه این همه آدم میرن از پرورشگاه بچه میارن این بچه می تونه بگه چون مادر من نیستی پس شامل احترام اینا هم نمیشی
    تا وقتی که این دیدگاه که عروس وصله ای بیش در خانوده شوهر نیست تغییر نکند و عروس هم به مادر شوهر به چشم یک عجوزه ای که می خواهد زندگی اینها رو تلخ کند تغییر نکند

تحمل مشکلات و رفتارهای طرفین سخت خواهد بود
    ویرایش توسط اللیل والنهار : ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ در ساعت ۱۲:۰۹
    امام حسین (ع)

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 27

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری