جمع بندی گرفتن ربا و نجات از پیامد های آن

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
گرفتن ربا و نجات از پیامد های آن

سلام
من زنی سی و سه ساله همسرم سی و پنج ساله صاحب پسری ده ساله هستیم
دو سال پیش همسرم پول نزول کرده و هنوز هم درگیرش است
ما همه پول پیش خانه و دفتر و غیره را به نزول خور دادیم
و الان یکسال است در خانه پدرم زندگی میکنیم و حتی مبلغ اندکی هم نداریم
چطور میتوانیم از دست پول ربا و این ربا خوار راحت شویم ?عاجزانه راه حل میخواهم.
من تازه امروز فهمیدم که پول نزول کردیم.
با تشکر

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد کافی

iea121363;959674 نوشت:
سلام
من زنی سی و سه ساله همسرم سی و پنج ساله صاحب پسری ده ساله هستیم
دو سال پیش همسرم پول نزول کرده و هنوز هم درگیرش است
ما همه پول پیش خانه و دفتر و غیره را به نزول خور دادیم
و الان یکسال است در خانه پدرم زندگی میکنیم و حتی مبلغ اندکی هم نداریم
من تازه امروز فهمیدم که پول نزول کردیم.
با تشکر

باسمه تعالی
با عرض سلام و خسته نباشید
از اتفاق پیش آمده بسیار متاسفیم و امیدواریم هر چه سریع تر مشکل شما حل گردد.
با توجه به این که وارد شدن به این وادی خطرناک، علاوه بر معصیت، باعث می گردد تمام هستی انسان از بین برود و به خاک سیاه بنشیند، همچنان که خودتان آن را تجربه نموده اید و اگر ادامه بدهید، با وضعیت اسفناک تر و فاجعه بارتری روبرو خواهید شد، شما با همسرتان صحبت بفرماییدکه دیگر از ادامه دادن ربا، خود داری نمایند و به آن شخص بگویند دیگر ربا نخواهم داد.
نهایتش این است که آن شخص شکایت خواهد کرد، و دادگاه هم حکمی مشخص و مبلغی معین می کند که باید پرداخت نمایید.
حُسن این کار این است که وضعیت شما مشخص می گردد که تا چه مقدار باید پرداخت نمایید و این فرق دارد با وضعیت سردرگمی فعلی شما که مشخص نیست تا چه زمانی و تا چه مبلغی باید پرداخت نمایید.
بعلاه با توجه به این که رباخواری جرم است، وقتی دادگاه وضعیت شما را ببینید که در دام چه شیادی افتاده اید، کمک خواهد نمود، مهلت خواهد داد و حتی در صورت اثبات جرم، ان شخص را مجازات هم خواهد نمود.
بنابراین ممکن است در ابتدا تحت فشار قرار بگیرید، زیر بار قرض و وام بروید، ولی به هر حال چون تکلیف شما مشخص است، بعد از مدتی، انشاء الله این وضعیت تمام خواهد شد.
موفق باشید.

پرسش:
من زنی هستیم، دو سال پیش همسرم پول نزول کرده و هنوز هم درگیرش است، ما همه پول پیش خانه و دفتر و غیره را به نزول خور دادیم و الان یکسال است در خانه پدرم زندگی میکنیم و حتی مبلغ اندکی هم نداریم

پاسخ:

از اتفاق پیش آمده بسیار متاسفیم و امیدواریم هر چه سریع تر مشکل شما حل گردد.
با توجه به این که وارد شدن به این وادی خطرناک، علاوه بر معصیت، باعث می گردد تمام هستی انسان از بین برود و به خاک سیاه بنشیند، همچنان که خودتان آن را تجربه نموده اید و اگر ادامه بدهید، با وضعیت اسفناک تر و فاجعه بارتری روبرو خواهید شد، شما با همسرتان صحبت بفرماییدکه دیگر از ادامه دادن ربا، خود داری نمایند و به آن شخص بگویند دیگر ربا نخواهم داد.
نهایتش این است که آن شخص شکایت خواهد کرد، و دادگاه هم حکمی مشخص و مبلغی معین می کند که باید پرداخت نمایید.

حُسن این کار این است که وضعیت شما مشخص می گردد که تا چه مقدار باید پرداخت نمایید و این فرق دارد با وضعیت سردرگمی فعلی شما که مشخص نیست تا چه زمانی و تا چه مبلغی باید پرداخت نمایید.
بعلاه با توجه به این که رباخواری جرم است، وقتی دادگاه وضعیت شما را ببینید که در دام چه شیادی افتاده اید، کمک خواهد نمود، مهلت خواهد داد و حتی در صورت اثبات جرم، ان شخص را مجازات هم خواهد نمود.
بنابراین ممکن است در ابتدا تحت فشار قرار بگیرید، زیر بار قرض و وام بروید، ولی به هر حال چون تکلیف شما مشخص است، بعد از مدتی، انشاء الله این وضعیت تمام خواهد شد.

موضوع قفل شده است