آیا خرید و فروش شارژ با درصد خاص حرام است؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا خرید و فروش شارژ با درصد خاص حرام است؟

سلام
یه چند وقتی است که یه سوالی مغز من رو گرفته
ما از طریق سامانه های هرمی همراه اول و ایرانسل زیر مجموعه جمع میکنیم و طبق گفته ی خود سامانه ها شارژ رایگان میگیریم
(مثلا : سامانه گفته که به ازای هر 3 نفر که دعوت کنید مثلا 5000 تومن شارژ به صورت پاداش دریافت میکنید)

خب میخواستم بدونم این شارژ هایی که به صورت رایگان به دست میاریم رو اگه با یه درصد خواصی بفروشیم حرام یا حلال؟
(مثلا 10 هزار تومن شارژ رو 20 درصد بفروشیم به قیمت 8 تومن)

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

agh620;958778 نوشت:
سلام
ما از طریق سامانه های هرمی همراه اول و ایرانسل زیر مجموعه جمع میکنیم و طبق گفته ی خود سامانه ها شارژ رایگان میگیریم
(مثلا : سامانه گفته که به ازای هر 3 نفر که دعوت کنید مثلا 5000 تومن شارژ به صورت پاداش دریافت میکنید)

خب میخواستم بدونم این شارژ هایی که به صورت رایگان به دست میاریم رو اگه با یه درصد خواصی بفروشیم حرام یا حلال؟

با سلام و احترام

سوال را جهت دریافت پاسخ دقیق به دفتر مقام معظم رهبری ارسال کرده به محض دریافت پاسخ در همین تاپیک درج میشود.

موفق و موید باشید

agh620;958778 نوشت:
سلام

با سلام و احترام

طبق استفتای واصله به دفتر مقام معظم رهبری پاسخ ذیل دریافت شد:

شماره استفتاء: EbZmdOgY80

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته

در فرض سؤال، اگر برخلاف مقررات نباشد، فی نفسه مانعی ندارد.
موفق و مؤید باشید
موضوع قفل شده است