صفحه 14 از 16 نخست ... 41213141516 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطور هاوکینگ (فیزیکدان معروف) وجود خدا را نقض می کند؟

نوشته
    156
    حضور
    9 روز 12 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    151

نقل قول نوشته اصلی توسط Serat نمایش پست ها
    لطفا شما از زبان هاوکینگ توصیح ندهید.
    جسارتا شما به این دوستمون میگید از زبان پروفسور هاوکینگ صحبت نکنه، بعد چطوره خود شما جمله پایین رو میگید و پس از منع رطب کردن، رطب میخورید!؟
    اگر هاوکینگ چنین نظریه ای داشته باشد ، تحت تاثیر عواملی مثل معلولیتش بوده
    شما از کجا میدونید که ایشون تحت تاثیر معلولیتش صحبت میکنه؟
    اشتباه کرده و چیزی را هم ثابت نکرده تا شما برایش توضیح بدهید.
    و از کجا میدونید اشتباه کرده؟ چطوری به این نتیجه رسیدید که چیزی رو ثابت نکرده؟
    و باید اشاره کنم (برای کسانی که بی اطلاع هستند) ایشون در کتابشون (طرح بزرگ) و مستندی تحت تاثیر همین کتاب که سال 2012 پخش شد، در بخش هایی راجع به اختیار صحبت میکنه که پیشنهاد میکنم حتما بخوانید و ببینید.
    با کمی تحقیق متوجه شدیم که خود هاوکینگ هم وجود خدا را نفی نکرده.
    این بازی با کلمات است. با این طرز نگاه، شما هم نمیتونید قوری راسل و هیولای اسپاگتی هندرسون رو نفی کنید.
    اتفاقا شما با کمی تحقیق متوجه میشید ایشون تصویری، صوتی و متنی بارها در قالب جملات مختلف اعلام کرده خداناباوره.

2. صلوات ها 4

علاقه
    مطالعه و تحقیق , موسیقی آرامش بخش, مناظر زمستانی, ترنم باران
    نوشته
    190
    حضور
    15 روز 7 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    353

نقل قول نوشته اصلی توسط hos8sein نمایش پست ها
    از کجا میدونید اشتباه کرده؟ چطوری به این نتیجه رسیدید که چیزی رو ثابت نکرده؟
    و باید اشاره کنم (برای کسانی که بی اطلاع هستند) ایشون در کتابشون (طرح بزرگ) و مستندی تحت تاثیر همین کتاب که سال 2012 پخش شد، در بخش هایی راجع به اختیار صحبت میکنه که پیشنهاد میکنم حتما بخوانید و ببینید.
    یعنی از نظر شما انسان اختیار نداره؟

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,531
    حضور
    158 روز 18 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3299
    صلوات
    45319

نقل قول نوشته اصلی توسط حسام 1999 نمایش پست ها
    درود دوستِ گرانقدر
    من اصلا نظری ندارم(پس اینکه من رو انکار کنم و... نظر من نیست) فقط سوال میپرسم،ببینیم چی میشود
    خب من پرسیدم،علت اراده بالا بردن دست چیه،
    شما فرمودین منِ واحد یا به تعبیری منِ عامل
    سوال دیگر در همین راستا
    علتِ اینکه منِ واحد،اراده کرد دست بالا بیاید چیست؟بی علت است،یا علتی دارد؟اگر علتی دارد علت هایش چیست؟
    *البته این سوالات در مرتبه تکرار میشه،تا ببینیم،جریان علیت اختیار فاتالیسم دترمنیسم و... چگونه است
    (در مورد اختیار مثالی هم وجود نداره،pc ،ماشین یا هر وسیله ااختراعی،رندم بودنش وابسته به زمان است،(در هرصورت جبریست)

درود

من واحد ( من بسیط) یه سری ویژگی های خاصی داره که از محیط اطراف و اشیا کاملا متمایز میشه

1.هوشیاری و آگاهی
    2.ذی شعور و عقل
    3درک موجودیت خود
    4.تعامل دو جانبه محیط اطراف

این ویژگی ها منجر به واکنش و حرکت می شوند

حالا شما سوال کردید علت بالا بردن دست چی می تونه باشه ؟

در جوابش میگم علت در این حال می تونه نسبی باشه

بر فرض : شما در خیابان یهو رفیق صمیمی تون رو می بینید => من واحد بر اساس تحلیلی که میکنه دستور بالا اوردن دست به منظور دست دادن صادر میکنه

میرید می رسید به یه در : من واحد میگه برای باز شدن باید دست بیاد بالا و در رو باز کنه

و . .

از هر طرف به قضیه نگاه کنید :
    هر اراده ای و هر حرکتی بر میگرده به اینکه چیزی بنام من واحد (من بسیط) وجود داره => تعقل و تفکر و هوشیاری داره و در شرایط گوناگون واکنش های متنوعی بروز میده

پی نوشت :

معنی مفهومی بنام من واحد یا من بسیط که بنده در این پست ها بکار میبرم

درکی که شما از خودتون دارید
    شما خودتون رو یه سیستم بسته درک نمی کنید که بگید مثلا وجود من 3 متر طول داره و 3 متر عرض !
    یا یه نقطه ای داخل مغز که بگیم شما دقیقا وجودتون اینه !

درک وجودی واحد و بسیط

چطور هاوکینگ (فیزیکدان معروف) وجود خدا را نقض می کند؟

نوشته
    156
    حضور
    9 روز 12 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    151

نقل قول نوشته اصلی توسط امن نمایش پست ها

یعنی از نظر شما انسان اختیار نداره؟
    سلام
    این سوالی که بنده در جایگاهی نیستم که پاسخ بدم. بنده فقط میتونم شما رو وصل کنم به مرجع های اطلاعاتی ای بنده با مطالعه یا مشاهده، که از آنها اطلاعاتی به دست آوردم.
    چیزی که دانشمندان در این باب میگن، اینه که فعالیت های مغز، واکنش های شیمیایی هست که بسته به سطحشون، به مکانیک کوانتوم و الکترودینامیک کوانتومی مربوط میشه. مغز انسان از میلیاردها سلول، نرون، سیناپس و دیگر اجزا تشکیل شده که این توانایی رو به انسان میده که بسته به شرایط تصمیم گیری های متفاوتی رو انجام بده که اگه نگیم بدون شک قابل پیشبینی نیست،پیشبینی و شبیه سازی اون ساده نیست و میشه گفت این اراده از پیش تعیین شده نیست. اما نکات جالبی در کتاب طرح بزرگ پیرامون موضوع اراده، آگاهی و تصویر ما از واقعیت مطرح شده که میتونه تمامی این موارد رو تحت شعاع خودش قرار بده.
    ما اگر تصمیم گیری های مغز رو به دو دسته خودآگاه (آگاهانه) و ناخودآگاه (غریزی) تقسیم کنیم، برداشتمون اینه که تصمیمات غریزی رو ما نمیگیریم اما آگاه هستیم که این تصمیمات رو مغز ما میگیره. برای مثال اگه شما شی‌ای به سمت صورتتون بیاد به صورت غریزی پلکها رو میبندید. شما میدونید که شما دستور بستن پلک رو صادر نکردید، اما میدونید که این بسته شدن توسط مغزتون برای محافظت انجام شده.
    اما در تصمیمات خودآگاه، شما همیشه انتخاب ها را از تصمیم خودتان میدانید. برای این مورد مثال زیبایی در مستند طرح بزرگ مطرح شده و آن این است که در جراحی مغز در بیداری و هوشیاری بیمار، پزشک میتونه با وارد کردن الکترون به قسمت های خاصی از مغز کاری کنه که بیمار اعضای بدنش رو تکان بده و نکته جالب اینه بیمار در این حالت فکر میکنه که خودش تصمیم به تکان دادن اعضای بدنش گرفته، اما واقعیت متفاوته.
    .
    این صحبت ها رو گفتم که به این خط آخر برسم که بدون شک آگاهی و اراده، پدیده های فوق العاده جالبی هستند که علم هنوز پاسخ بسیاری از سوالات پیرامونش رو نمیدونه. اما اینکه برای بررسی ریشه ای و جواب نهایی ما از فلسفه یا عجیبتر از آن، از دین استفاده کنیم، به نظر من اشتباهه.

6. صلوات

علاقه
    مطالعه و تحقیق , موسیقی آرامش بخش, مناظر زمستانی, ترنم باران
    نوشته
    190
    حضور
    15 روز 7 ساعت 3 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    353

نقل قول نوشته اصلی توسط hos8sein نمایش پست ها
    این صحبت ها رو گفتم که به این خط آخر برسم که بدون شک آگاهی و اراده، پدیده های فوق العاده جالبی هستند که علم هنوز پاسخ بسیاری از سوالات پیرامونش رو نمیدونه. اما اینکه برای بررسی ریشه ای و جواب نهایی ما از فلسفه یا عجیبتر از آن، از دین استفاده کنیم، به نظر من اشتباهه.
    با نظرات شما موافقم.
    اما باید این رو در نظر داشته باشیم که دین نخواسته جای علم رو بگیرد که مثلا بخواهد پدیده های چون اراده رو بررسی کند و ماهیت و منشاء انها رو بما نشان دهد.بلکه نقش دین این است که بما میگوید انسان اختیار و اراده دارد و در نتیجه مسوول تمامی افعالی از خودش است که با اگاهی و اختیار از او صادر میشود.همان طور که گفتید بررسی اینکه اراده و اختیار چیست کار حوزه دین نیست بلکه علم هست و علم هم هنوز نتوانسته پاسخ سوالات پیرامونش رو پیدا کند.
    البته اینکه ایا انسان واقعا اختیار داره یا نه ابن سینا ازمایش بسیار جالبی رو مطرح میکنه که احتمالا خود هم میدانید
    اگر کسی منکر این باشه که ادمی مختار هست پس لابد میتوان او رو به مشت و لگد بست و اگر اعتارض کند باید به او گفت که ما در زدن و نزدن خود اختیار نداریم!
    در این صورت هست که فطرت انسانیش بیدار میشود و میفهمد که انکار اختیار ممکن نیست.

علاقه
    برنامه نویسی-انیمیشن-سینما-فیزیک-فلسفه...
    نوشته
    1,318
    حضور
    233 روز 10 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1435

سلام....
    نقل قول نوشته اصلی توسط امن نمایش پست ها
    اگر کسی منکر این باشه که ادمی مختار هست پس لابد میتوان او رو به مشت و لگد بست و اگر اعتارض کند باید به او گفت که ما در زدن و نزدن خود اختیار نداریم!
    در این صورت هست که فطرت انسانیش بیدار میشود و میفهمد که انکار اختیار ممکن نیست.
    این همون آزمایشی هست که ابن سینا انجام داده....؟ درسته؟
    اما من هم در مقابل ابن سینا، یک همچین چیزی رو می گم که: همین که ابن سینا خواسته تلاش کنه با آزمایش و دلیل اختیار رو اثبات کنه، همینکه، خواسته بگه که اختیار هست یا نیست، به این دلیل به آن دلیل، دارید، در واقع اعتراف می کنید که، اصل علیت و علت و معلول در نهاد و ذات من پیوند خورده، دارید اعتراف می کنید که اصل علیت وجود دارد،و نمی تونید اصل علیت رو انکار کنید، والی چطور استدلال و نتیجه گیری می خواهی بکنی!!!با عدم وجود اصل علیت، استدلال کردن، معنی نمی ده، پس از آنجا که اختیار با اصل علیت در تضاد هست...شما همین که بخواهی، در مورد وجود یا عدم وجود اختیار، آزمایش و نتیجه گیری و استدلالی کنی، در واقع دارید بدون آنکه متوجه باشید، خود اعتراف می کنید که من به اختیار معتقد نیستم، و اختیار را رد می کنم، پس اصلا، تلاش برای انکار یا تائید اختیار، نهایت ما را می رساند به عددم وجود اختیار...پس همینکه ابن سینا خواسته، اینطور، استدلال کنه و نتیجه بگیره و تلاش کنه که بگه گه قطعا اختیار وجود داره، داره اعتراف می کنه که فطعا اختیار وجود نداره، اما متوجه نیست....

این کلام، من یک کوچولو ایراد می تونه داشته باشه ها، اما در مقام مقایسه، خیلی مقبول تر از سخن ابن سینا هست به نظرم...خوب این به اون در...

اینم بگم، فرض کنید که یک شخصی یا یک حیوانی مثل طوطی که می تونه حرف بزنه به من حمله بکنه...اگر من اعتراض کنم به طوطی و طوطی دهن باز کنه که ما در زدن و نزدن خود اختیار نداریم، من فطرتم نمی دونم چطوری می خواد بیدار بشه و بپذیره که انکار اختیار ممکن نیست...حالا طوطیه جبرا و طوطی وار بگه من اختیار ندارم که واقعا هم نداره...حالا که چی، من باید فطرتم بیدار بشه و بگم طوطی ها، اختیار دارن و انکار اختیار ممکن نیست؟؟ یا من باید فطرتم بیدار بشه و بگم که من اختیار دارم؟؟حالا شما به جای طوطی انسان رو بزار یا آدم فضایی بزار چه فرقی می کنه....شاید ما در مورد طوطی، به خاطر تجربه هامون اعتراض نکنیم که طوطی که اختیار نداره، ولی به انسان اعتراض کنیم، حالا چه فرقی هست، بین طوطی و انسان.انسان هم که می تونه تحت تاثیر حرفامون قرار بگیره..این حرف ابن سینا که خیلی بی معنی رسید و من در مقابلش یک جوابکی دادم،....
    ویرایش توسط پارسا مهر : ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ در ساعت ۱۱:۲۰
    پست های بعد از تو، سوء تفاهم بود!

9. صلوات

علاقه
    امام حسین علیه السلام
    نوشته
    149
    حضور
    5 روز 18 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    242

با سلام و عرض ادب و احترام

نقل قول نوشته اصلی توسط صدیق نمایش پست ها
    باسلام و عرض ادب
    در مورد این نکته لازم است به چند مطلب دقت کنید.
    نخست اینکه در مسائل متافیزیکی، بحث از سنخ فیزیکی نیست بلکه استدلال و تبیین هم برای اثبات و هم برای ابطال، شیوه عقلی و فلسفی دارد. بنابراین اشکالاتی که امثال هاوکینگ در مورد خداوند مطرح میکنند(با قطع نظر از اینکه وی متخصص در مسائل متافیزیکی نیست) اگر صرفا تجربی و فیزیکی است قابل قبول نیست.
    با تشکر از پاسخ شما استاد گرامی ، نکاتی پیرامون این پاسخ شما وجود دارد که عرض می کنم .

بدیهی است که علم فیزیک راجع به آن چیزی که شما به آن می گوئید متافیزیک صحبتی نمی کند ! اما موضوع اینجاست که شما «فقط» از متافیزیک صحبت نمی کنید ، قسمتی از مباحثات شما و فیزیک دانانی همچون هاوکینگ هم پوشانی دارد که از انفجار بزرگ به بعد را شامل می شود . ذات خداوند در بحث فلسفی شما می تواند در حوزه متافیزیک قرار بگیرد اما با طبیعت مادی و فیزیکی چه می کنید ؟!

اگر هاوکینگ و هاوکینگ ها ادعا می کنند که با دانش خود می توانند سازوکار طبیعت را از انفجار بزرگ به بعد توضیح دهد و به اصطلاح خداوند را به پشت بیگ بنگ رانده اند ، حضرتعالی و سایر متفکران حوزه دین و فلسفه می بایست ساز و کار او را نقد کنید ، در غیر اینصورت حوزه بحث شما پشت بیگ بنگ (!) محصور می شود . گفتن اینکه دانشمندان تجربی ( فیزیک دانان و زیست شناسان ) حق اظهار نظر در مورد اینگونه موضوعات را ندارند پاک کردن صورت مسئله است و دست کم برای بنده قانع کننده نیست . برای یک منتقد دین هم که این سخنان ابدا در قامت یک پاسخ به چشم نمی آید و نوعی طفره رفتن از پذیرش شکست دین در برابر علم و دانش است !
    نقل قول نوشته اصلی توسط صدیق نمایش پست ها
    پاسخ مشهوری كه به این شبهه داده شده است این است كه " اربعة ایام" (چهار روز) منظور تتمه چهار روز است، به این ترتیب در دو روز اول از این چهار روز زمین آفریده شد، و در دو روز بعد سایر خصوصیات زمین، به اضافه خلقت آسمانها در دو روز مجموعا شش روز (شش دوران) مى‏شود.

نظیر این تعبیر در زبان عرب و تعبیرات فارسى نیز وجود دارد که فى المثل گفته مى‏شود:
    از اینجا تا مکه ده روز طول مى‏کشد، و تا مدینه پانزده روز، یعنى پنج روز فاصله مکه و مدینه است و ده روز فاصله اینجا تا مکه. البته اگر آیات متعدد آفرینش در شش روز نبود چنین تفسیرى پذیرفته نمى‏شد، ولى از آنجا که آیات قرآن یکدیگر را تفسیر مى‏کنند، و قرینه یکدیگر مى‏شوند، تفسیر بالا بخوبى قابل قبول است.
    به نظر حقیر این توجیه نیز قابل قبول نیست و مغالطه ای در اینجا صورت گرفته است . چنانچه مفسری که از ایشان نقل قول فرمودید ( آیت الله مکارم شیرازی ) نیز صراحتا می فرمایند اگر سایر آیات قرآن نبود این تفسیر پذیرفتنی نبود و معنایش اینست که تفسیر فوق به خودی خود قوت و استحکام ندارد . اگر مسئله را مرور کنیم متوجه دور می شوید :

اشکال : در قرآن میان آیات متناقض وجود دارند .

پاسخ : خیر! تفسیر آیه «فلان» است .
    تبصره : تفسیر «فلان» فی نفسه قابل قبول نیست ، اما با توجه به دیگر آیات (!) پذیرفتنی است .

در واقع مفسر محترم اشکال را پاسخ نداده و دچار دور شده است . زیرا برای اثبات ادعای خود ( تفسیر آیه فلان است ) به چیزی استدلال کرده ( ارتباط میان آیات ) که در آن اشکال شده است ( این ارتباط دارای تناقض است ) . و بعد با این ادعا استدلال کرده ارتباط بین آیات دارای تناقض نیست !

علاوه بر این اساسا معنای آیه واضح و بی نیاز از تفاسیر این چنینی است ، دقت بفرمائید :

در قرآن میان کارهای انجام شده پیوستگی وجود دارد و زمان فعل نیز ماضی است : خدا در 2 روز زمین را آفرید ، و در 4 روز نعمت ها را روی زمین آفرید .

دستکم بنده از این جمله برداشت نمی کنم خدا در 2 روز نعمت ها را آفریده است ! وقتی خودش آشکارا گفته در چهار روز آفرید !

ویرایش توسط *حسام الدین* : ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ در ساعت ۰۸:۱۲
    زاهد ظاهر پرست از حال ما آگاه نیست
    در حق ما هر چه گوید جای هیچ اکراه نیست

11. صلوات

علاقه
    my sister - Pleasure
    نوشته
    184
    حضور
    8 روز 13 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    362

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل نمایش پست ها
    درود
    سلام دوست گرامی
    ممنونم

بر فرض : شما در خیابان یهو رفیق صمیمی تون رو می بینید => من واحد بر اساس تحلیلی که میکنه دستور بالا اوردن دست به منظور دست دادن صادر میکنه
    من حالا سوالمو بهتر بپرسم
    علت های جبریشو بذارین کنار،بخش اختیاریشو کار دارم
    منِ واحد علت اینکه دستمو میبرم بالا، یا گناهی انجام میدم چیه؟علتش؟
    مثلا من گناهی انجام میدم،مثل قتل خب معلومه که یک آدمی باید باشه یک خشونتی باید باشه،اینا علت های جبری هستن بحثی روش نیست
    اون چیزی که باعث میشه صاحب اختیار بشیم علت داره یا بی علته

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,531
    حضور
    158 روز 18 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3299
    صلوات
    45319

نقل قول نوشته اصلی توسط حسام 1999 نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    ممنونم

من حالا سوالمو بهتر بپرسم
    علت های جبریشو بذارین کنار،بخش اختیاریشو کار دارم
    منِ واحد علت اینکه دستمو میبرم بالا، یا گناهی انجام میدم چیه؟علتش؟
    مثلا من گناهی انجام میدم،مثل قتل خب معلومه که یک آدمی باید باشه یک خشونتی باید باشه،اینا علت های جبری هستن بحثی روش نیست
    اون چیزی که باعث میشه صاحب اختیار بشیم علت داره یا بی علته

فرض کنیم اختیاری در کار نبود . به نظرتون ما چه حسی داشتیم ؟

رفتار انعطافی که داریم تبدیل میشد به یه رفتار یک جهته جبری = مثل چی ؟ اون موقع ما با یه شی فرقی نداشتیم

مثل آب => اب اختیار و رفتار منعطفی نمیتونه داشته باشه که مثلا ما ریختیم زمین پخش نشه و جمع بشه و یه حالت مکعبی کنه خودش رو
    اختیار و اراده نداره

وقتی گناهی ( یا هر کاری ) برحسب اختیاری که داریم انجام میدیم این علت اولیه اش گفتیم اینه که من واحدی وجود داره و اراده میکنه
    و در مرحله بعدی خود من واحد در وجودی مطلق بنام خدا معنا پیدا میکنه
    اخطار = اینطور نیست که خداوند اراده ای کنه و شما گناه انجام بدید نه !!
    این شمایید که دارید اراده می کنید و با اختیارتون کار انجام میدید ولی علت اولیه و مطلق خداست

ساده ترین مثال این علت و معلولی رو می تونم من ماهی و آب رو مثال بزنم

ماهی غرق وجودی بنام آب هست
    اینکه ماهی از این ور تنگ به اون ور تنگ حرکت میکنه دلیلش در مرحله اول وجود شعور در خود ماهی هست (یعنی خودش اراده میکنه) اگر بیشتر دقت کنیم میبینیم که علت مطلق وجودی بنام اب هست
    حرکت و اراده و اختیار ماهی در بستر و وجود آب هست که معنا پیدا میکنه

ماهی خودش اراده میکنه و این اراده اش در بستر آب به حرکت تبدیل میشه بنابراین ماهی تحت سلطه جبر مطلق اب نیست

او از رگ ورید ( رگ حیاتی بدن) به ما نزدیک تر هست
    ما وجودمون غرق ، وجود خداست
    ویرایش توسط ابوالفضل : ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ در ساعت ۱۱:۳۸

چطور هاوکینگ (فیزیکدان معروف) وجود خدا را نقض می کند؟

علاقه
    برنامه نویسی-انیمیشن-سینما-فیزیک-فلسفه...
    نوشته
    1,318
    حضور
    233 روز 10 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1435

میرید می رسید به یه در : من واحد میگه برای باز شدن باید دست بیاد بالا و در رو باز کنه
    سلام.برادر حسام خان پرسیدن یا خود من حالا شخصا از شما می پرسم که:
    علتِ اینکه منِ واحد،اراده کرد دست بالا بیاید چیست؟
    ولی شما پاسخ به این سوال نمی دید و گویا دارید از پاسخ فرار می کنید....ببینید، به هر حال، مشاهده می کنید، تحلیل می کنید، هرچی و هرچی و هرچی، بالاخره یک جا هست که شما انتخاب می کنی و اراده می کنی دستت بالا بیاد...در حالی که می تونستی اراده کنی که دستت بالا نیاد....شما چرا اراده کرد که دستت بالا بیاد....چرا رفیقتو در خیابان دیدی، و تحلیلی که کردی، دستور دادی که دستت به منظور دست دادن بالا بیاد؟؟
    به هر حال، یک جا هست که تیر نهایی رو می زنی...انتخاب آخر رو می کنی...اراده رو می کنی و کار رو تموم می کنی، در حالی که می تونستی نکنی، خوب چرا می کنی؟؟اینطور که شما توضیح می دی و از اراده می گی که در کامپیوتر هم هست....
    اینم بگم، همون طور که ما اختیار و اراده ندارید و اختیار و ارادمون متناقض با اصل علیته، اختیار داشتن و اراده داشتن خدا هم، متناقض با اصل علیت و بی معنیه....و واقعا قوانین چقدر شایسته و لایق خدایی هستن...
    ویرایش توسط پارسا مهر : ۱۳۹۶/۱۰/۲۴ در ساعت ۱۱:۵۳
    پست های بعد از تو، سوء تفاهم بود!

15. صلوات

صفحه 14 از 16 نخست ... 41213141516 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 107

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری