صفحه 13 از 16 نخست ... 31112131415 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطور هاوکینگ (فیزیکدان معروف) وجود خدا را نقض می کند؟

علاقه
    my sister - Pleasure
    نوشته
    193
    حضور
    8 روز 13 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل نمایش پست ها
    وقتی شما دستتون رو به سمت بالا میارید ایا کسی باور میکنه که همین جوری داره حرکت میکنه ؟
    نه
    میگیم علتش همون اراده شماست
    خنده دار نیست شما چنین توجیه کنید که : این حرکت خود بخودی هست دیگه چه لزومی داره مرتبط با وجود اراده ای باشه؟
    سلام برادر گلمون
    ابولفضل جان،پیشم بودی ی دونه ماچ(بوس) میکردمتd:
    منتظر بودم یکی بحث رو بکشونه به علیت براش مثال اراده رو بزنم،که خودت هر دوتا رو باهم زدی!
    البته در ادامه صبحتای استادی در مورد علیت در کوانتوم رو میذارم اما فعلا،به گوش جان نشستم تا جواب این سوالمو لطف کنی بدی
    اون اراده(که دست رو بالا پایین میبره) خود به خودی بوده،یا علتی داره؟اگه علتی داره،علتاش چین؟

ویرایش توسط حسام 1999 : ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ در ساعت ۲۰:۰۵

2. صلوات

علاقه
    برنامه نویسی-انیمیشن-سینما-فیزیک-فلسفه...
    نوشته
    1,161
    حضور
    208 روز 14 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1321

نقل قول نوشته اصلی توسط صدیق نمایش پست ها
    وقتی به بچه بگویید که کلمه کرم واقعیت ندارد(بچه معنای جمله "همه واقعیت این نیست" را یا نمیفهمند یا انرا به معنای "این جمله غیر واقعی است" میپندارد) دیگر بچه به این سخن گوش نمیدهد.
    چرا گوش نمی دهد، ؟طبیعتا و طبیعی هست که وقتی من می گویم اینها که به تو می گویم عین حقیقت نیست، به او گوشزد می کنم طبیعتا که تو در عمل، گونه ای رفتار کن که گویی این ها واقعیت اند که الا به سعادت نمی رسی و پیروز نمی شی، تا زمانی که عقلت رشد کند که به معنای واقعی آنها پی ببری و ذهنت به ناکجا آباد نرود که اینها که گفتم عین حقیقتند....پس به آنها می گویم به این حرف های من گوش کنید و عمل کنید به این دلیل...اگر بگویید که این بچه باز اعتماد نخواهد کرد...والا استاد، من اونوقت اون بچه ی زبون نفهم رو می خوابونم، با کمربند سیاه و کبودش می کنم دیگه، (البته بچه سه ساله منظورم نیست) اگر قراره اعتماد نکنه و بنده به خداش اعتماد نکنه و دروغگو بدونتش، خوب همون اولم که بهش گفتم و از کرم ترسوندمش، اونجا هم اعتماد نکنه و بگه تو دروغگویی دیگه، چه فرقی می کنه....
    البته من بازم می گم ما در مورد یک بچه سه ساله حرف نمی زنیم و حرف نزدم...در مورد کودکان بالغ تر...درمود انسان های بالغ و بزرگسالی حرف می زنیم که یک حداقل عقل و منطقی دارند که به رسول و خدا ایمان بیاورند...در مورد خدا و بنده اش حرف می زنیم.
    درک عرب جاهلی که در ان سطح فقر شدید فرهنگی به سر میبرد، از مسئله معاد جسم مثالی، اگر کمتر از درک بچه سه چهار ساله از میکروب نباشد، بیشتر از ان هم نیست.
    همین الان در عصر اطلاعات و این همه انسان باسواد، چند درصد از مردم توان درک این مسئله را دارند.
    شما بروید به دانش اموختگان رشته های غیر انسانی این بحثها را بگویید ببینید متوجه میشوند.
    استاد گرامی بنده که عرض کردم کلام شما رو قبول کردم...به عرب جاهلی از کرم و لولو خوره می گویم..ولی بازم عرضم این هست...که شما عرب جاهلی را به کودک سه ساله مقایسه نکنید...شما طوری مثال می زنید و پاسخ می دهید...که گویا واقعا به معنای واقعی، عرب های در حد یک بچه ساله هستند.
    ویرایش توسط پارسا مهر : ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ در ساعت ۰۰:۱۷
    پست های بعد از تو، سوء تفاهم بود!

4. صلوات

نوشته
    2,641
    حضور
    55 روز 4 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6515

نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا مهر نمایش پست ها
    اول چه کسی گفته، ما برای قوانین باید قانون گذار فرض بگیریم...چه لزومی به این کار هست...مگر شما برای الله، الله گذار در نظر می گیری؟؟؟؟
    این دنیا فقط از جمادات تشکیل نشده. موجودات صاحب عقل و فهم و شعور هم دارد. چطور یک انفجاری که فاقد عقل و شعور است ، توانسته موجوداتی خلق کند که عقل دارند؟ اینهم مربوط به قوانین غیرطبیعی طبیعت میشود؟
    پس چون تذكّرى را كه به آنان داده شده بود فراموش كردند، كسانى را كه نهى از منكر مى‌كردند نجات داديم و ستمگران را به سزاى نافرمانى كه همواره انجام مى‌دادند، به عذابى سخت گرفتيم. (167 اعراف)

6. صلوات

علاقه
    دشمن شناسی - سرودن شعر
    نوشته
    6,201
    حضور
    139 روز 9 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    19438

عرضم این هست...که شما عرب جاهلی را به کودک سه ساله مقایسه نکنید...شما طوری مثال می زنید و پاسخ می دهید...که گویا واقعا به معنای واقعی، عرب های در حد یک بچه ساله هستند
    سلام
    ایشان نگفتند اعراب جاهلی در حد بچه 3 ساله هستند
    گفتند نسبت توضیح مسائل متافیزیکی برای اعراب جاهلی مانند نسبت توضیح دلایل مسواک زدن برای یک کودک 3 ساله است
    یعنی به همان اندازه که فهم دلایل مسواک زدن برای یک کودک 3 ساله سنگین است ، به همان نسبت فهم مسائل متافیزیکی برای خیلی از انسان‌های بالغ سنگین است

این را هم در نظر داشته باشید که دین لایه های مختلف دارد و راه برای آنهایی که می‌خواهند به علم بالاتر برسد بسته نیست
    همانطور که قبلاً هم گفتم ، با هر کسی به اندازه فهمش سخن گفته می‌شود و به همان اندازه هم از او انتظارِ فهم و عمل خواهد بود

برادر، اگر هاوکینگ و امثال اینها مثل انیشتن، در آفرینش تدبر می کنند و اینها، پس چرا به وجود خدا پی نبردند؟

کاری به شخص خاص مثل هاوکینگ یا انیشتین ندارم کلی عرض می‌کنم
    این موضوع دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد. مثل نوع تربیت و فرهنگ و عقاید

فرض کنیم علم با قاطعیت و با دلایلی که هیچ ایرادی ندارند ، اثبات کند که خدایی وجود ندارد. قبول دارید باز هم عده ای از دین‌داران قبول نخواهند کرد؟
    این برمیگردد به اینکه ما با یک سری عقاید خو می‌گیریم و به آنها عادت می‌کنیم و تغییر آن برایمان دشوار است

بی اعتقادی به خدا
    (یا عدم ضروری دانستن تحقیق درمورد خدا) نیز یک موقعیت خنثی نیست بلکه خود یک باور است
    لذا ممکن است برخی دانشمندان بی‌خدا نیز به وجود خدا پی برده باشند اما تغییر باور برایشان دشوار باشد
    یا اینکه اصلاً ضرورتی برای جستجو درمورد خداوند احساس نکرده باشند

جدای از این مطلب ، مگر تمام دانشمندان و علما بی‌خدا هستند؟
    و مهمتر اینکه مگر من و شما از باور قلبی تک تک دانشمندان روی کره زمین آگاهی داریم؟

ویرایش توسط Reza-D : ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ در ساعت ۰۸:۴۳

توضیح در مورد تصویر آواتار:
    مقصود داوودی ، جوان نخبه اهل شهرستان هفتکل (استان خوزستان)
    نفر اول مسابقات جهانی مکانیک و مخترع موتور آب سوز اتوموبیل!

نتیجه همکاری مسئولین >>> موتور اختراعی او در کارگاهش در حال خاک خوردن است

8. صلوات

نوشته
    828
    حضور
    34 روز 8 ساعت 42 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    947

برادر، اگر هاوکینگ و امثال اینها مثل انیشتن، در آفرینش تدبر می کنند و اینها، پس چرا به وجود خدا پی نبردند؟، اگر حرف حق را می پذیرند چطور هست که حق ترین حق ها، یعنی وجود خدا را انکار می کنند؟چرا یک جاهل عرب به وجود خدا پی می برد، ولی انیشتن پی نمی برد...پس از نظر قرآن، هاوکینگ ها، چشم هایی دارد که نمی بیند...اگر می دید، تا الان به وجود خدا پی می برد...انیشتن پی برده بود....خدا در آیه ای می گوید،
    الف. «أفلا یتدبرون القرآن و او کان من عند غیر‌الله لوجدوا فیه اختلافا کثیرا»(النساء 4/ 82)؛ آیا در قرآن تدبر نمی‌کنند و اگر از جانب غیر خدا بود در آن بسیار اختلاف می‌یافتند.

خوب من سالها تدبر کردم به نظر خودم...ولی فهمیدم که عدم اختلاف در قرآن چیزی را ثابت نمی کند هیچ، اصلا دلیلی نداریم که بگوییم در قرآن اختلاف نیست....حالا از نظر شما و قرآن، من دارم تدبر می کنم و من سالها تدبر کرده ام؟؟آیا من که ساعت ها به مخالفت با این موضوع مورد اشاره قرآن با کارشناسان پرداخته ام، تدبر کرده ام از نظر قران؟؟
    ۱. از کجا می‌دانید که آن‌ها تدبر کردند و به وجود خدا پی نبردند؟ همینکه بگویند پی نبردیم نتیجه می‌گیرید که پس پی نبردند؟
    ۲. تدبر همان تفکر نیست ...

عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ عليه السلام، قَالَ: «لَيْسَ لِلَّهِ عَلى‏ خَلْقِهِ أَنْ يَعْرِفُوا، وَ لِلْخَلْقِ عَلَى اللَّهِ أَنْ يُعَرِّفَهُمْ، وَ لِلَّهِ عَلَى الْخَلْقِ إِذَا عَرَّفَهُمْ أَنْ يَقْبَلُوا»
    معرفتی که خدا به انسان داده است نه از طریق قرآن که از طریق فطرتی است که در عالم ذر به انسان داده است، قرآن تنها یک ذکر است، اتمام حجت از طریق فطرت است ... دین خدا فطری است ولی آن را استدلالی معرفی می‌کنند ... و بیشتر ایشان نمی‌دانند ... اطلاعات بیشتر

10. صلوات

نوشته
    156
    حضور
    9 روز 8 ساعت 34 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    150

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza-D نمایش پست ها
    و مهمتر اینکه مگر من و شما از باور قلبی تک تک دانشمندان روی کره زمین آگاهی داریم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط نقطه نمایش پست ها
    ۱. از کجا می‌دانید که آن‌ها تدبر کردند و به وجود خدا پی نبردند؟ همینکه بگویند پی نبردیم نتیجه می‌گیرید که پس پی نبردند؟
    احساس میکنم پیرامون این موضوع که دانشمندان در باور قلبی شان دارند خدا رو قبول دارند یا ندارند، داره یه مغالطه توسل به جهل خوشگل شکل میگیره.lol
    اما به طور کلی این بخش از سخنرانی آقای تایسون که خیلی معروف هست و با سرچ اسم فارسی ایشون در گوگل معرفی میشه، میتونه روشنگری خوبی باشه از تاثیر تحصیلات در کاهش افراد مذهبی و یا تمایلات مذهبی افراد. (با فرض اینکه شاید ندیده باشید پیشنهاد میشه که رویت بشه، حدسم اینه در آپارات هم موجوده).
    https://www.youtube.com/watch?v=n7_KZeHlhOc

علاقه
    برنامه نویسی-انیمیشن-سینما-فیزیک-فلسفه...
    نوشته
    1,161
    حضور
    208 روز 14 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1321

نقل قول نوشته اصلی توسط Serat نمایش پست ها
    این دنیا فقط از جمادات تشکیل نشده. موجودات صاحب عقل و فهم و شعور هم دارد
    سلام....اگر هاوکینگ و امثال اون حرفی در این باره می زنن...منظورششون و اشارششون تنها به آغار دنیا و پیدایش دنیا نیست...بلکه به خلقت و وجود انسان هم توجه دارن....
    علم می تونه نشون بده که اراده و اختیاری در انسان نیست و تمام اعمالی که از انسان سر می زنه بر سر یک سری قوانین طبیعیه...حداقل همون دانشمندان تجربی که خدا رو را رد می کنند، اینطور ادعا می کنند و نشون می دن با دلایل علمی...و فارق از ادعاهای اونا، اختیار و اراده، با نظام علت و معلول در تضاد هست که توی پست های قبل اشاره شد، خیلی هم واضح و روشنه، مایه تعجبه، اختیار و اراده، بزرگترین دروغ تاریخ می تونه حساب بشه!!!!.پس شما خودتون شخصا برای زیر سوال نرفتن اصل علیت، اختیار و اراده در انسان را باید انکار کنید...حالا بین انسانی که شما می گویید صاحب عقل و فهم و شعور هست ولی اختیار و اراده ای ندارد، با جمادات چه تفاوتی هست؟چطور می پذیرید که، قوانین می تونن خالق جامدات باشند، ولی نمی تونن خالق ما انسان ها باشند...بین انسانی که اختیار و اراده نداره با، جمادات چه تفاوت معنا داری وجود داره؟
    پس من باز تاکید می کنم، کسانی مثل هاوکینگ، به موجودی مثل انسان هم توجه دارند، و اون رو هم با قوانین توجیه می کنن... بعد اونوقته که ادعا می کنن، علم پاسخ های بهتری داره و می تونه خدای ادیان رو به ویژه رد کنه...

اینم بگم جالبه که من به استاد صدیق اعتراض کردم که شما چطور می توانی بپذیری که قوانین که از نظر شما فاقد اختیار و اراده و الی آخر هستند، خالق و علت دنیای ما و انسان باشند..یعنی چطور می توانی بپذیری که خدا قوانین را خلق کرده باشد و بعد، قوانین انسان را بوجود آورده باشند....ولی نمی دانم، گویا متوجه حرف من نشدند و گویا استاد صدیق می پذیرند همچین چیزی رو!!!!!!!!

سوال من:
    استاد گرامی، هاوکینگ و امثال هاوکینگ، ادعا می کنند، جهان ما، و انسانی که ما باشیم، توسط قوانینی قابل توضیح و تبیین و توجیه هستند....جهان ما با تمام نظمی که در اون وجود داره...انسان، با تمام خود آگاهی و شعوری که برای خودش قائله، توسط قوانینی قابل توضیح و تبیینه....(آیا شما فکر می کنید، عقلا و منطقا، دانشمندان تجربی نمی تونن همچین چیزی رو نشون بدن و ثابت کن؟فکر می کنید، اثبات همچین چیزی توسط دانشمندان تجربی، محاله؟)
    آیا در ادعای های ادیان و فلاسفه ردی و اثری یافت می شود که در آن گفته شده باشد که، جهان ما، و این انسانی که ما باشیم، می تواند، وجودشان و هستیشان، به واسطه ی موجودی باشد غیر مادی و زمانی، که شعور و اختیار ندارد، غیر از خدایی که خود آن را ادعا و اثبات می کنند؟؟خواهشن در این باره توضیح دهید...مثلا، تقریبا هیچ، دینی اعتقاد ندارد که شعور و آگاهی ای که انسان دارد، به واسطه ی قوانین طبیعی هست...خدا می گوید من از روح خود بر انسان دمیدم..روح را کسی به شی ای تعبیر نکرده که یک موجود غیر با شعور یک قوانین بدون شعور و اختیار و اراده، به کسی اعطاء کرده باشد...
    پاسخ استاد صدیق:

عالم متافیزیک هم حرف متناقضی با این ادعا ندارد.
    مگر وقتی پیامبر میخواست آب بخوره، میرفت دعا میکرد یک فرشته به او آب بدهد یا یک فرشته او را سیراب کند!!
    مگر وقتی ائمه به جنگ میرفتند از جادو استفاده میکردند یا از شمشیر و سپر و اسب استفاده نمیکردند.
    اشکال کار اینجاست که ما خیال میکنیم وقتی ماوراء طبیعت، جای طبیعت را تنگ کرده است و تا زمانی باید به عوامل فوق تجربی معتقد بود که هیچ تبیین فیزیکی برای آنها نداشته باشیم.
    خیال میکنیم خدا، پاسخی است برای مجهولات ما. پس هرچقدر دانسته های تجربی ما بیشتر بشه، جای برای خدا و دین تنگتر میشه!!!
    اینکه این همه فلاسفه جهان را سطح بندی کردند و سلسله علی موجودات را سلسله طولی معرفی میکنند چه معنایی داره؟
    آیا اینها با قبول تاثیر و تاثر مادی بین موجودات عالم منافاتی دارد؟

ویرایش توسط پارسا مهر : ۱۳۹۶/۱۰/۲۱ در ساعت ۰۰:۲۸
    پست های بعد از تو، سوء تفاهم بود!

13. صلوات ها 2

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,269
    حضور
    147 روز 23 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    3173
    صلوات
    44476

نقل قول نوشته اصلی توسط حسام 1999 نمایش پست ها
    سلام برادر گلمون
    ابولفضل جان،پیشم بودی ی دونه ماچ(بوس) میکردمتd:
    منتظر بودم یکی بحث رو بکشونه به علیت براش مثال اراده رو بزنم،که خودت هر دوتا رو باهم زدی!
    البته در ادامه صبحتای استادی در مورد علیت در کوانتوم رو میذارم اما فعلا،به گوش جان نشستم تا جواب این سوالمو لطف کنی بدی
    اون اراده(که دست رو بالا پایین میبره) خود به خودی بوده،یا علتی داره؟اگه علتی داره،علتاش چین؟

سلام

من اراده رو یه ابزار میبینم در وجود قابل درک خودم => ( علتش وجود داشتن من واحد)

پس چون من وجود دارم اراده ای هم جهت فعلیت بخشیدن به یک فکر ، کار و . . . در بستر وجود من در مواقع لزوم معنا پیدا میکنه
    خب شما شاید باز سوال کنید دلیل موجودیت من واحد چیست ؟

فکر نکنم دیگه من واحد رو هم انکار کنید و بگید یک توهم هست
    اون موقع موجودیت و هستی خودتون رو هم انکار خواهید کرد

یه مثالی میزنم که حالا برخواسته از شناخت خودم از خودم :

سیستم عامل رو بعنوان من واحد در نظر میگیرم که جسم فیزیکی کامپیوتر رو جون میبخشه
    اراده اینجا شبیه برنامه ای عمل میکنه که یه قسمت از سخت افزار رو کنترل میکنه

مثلا ما برنامه ای رو روی سیستم نصب کرده ایم که اگر دمای سی پی یو به 48 درجه برسه فن شماره 2 کیس شروع به کار کنه
    علت معنا یافتن همون برنامه وجود چیز واحدی بنام سیستم عامل هست

توجیه یه دختر محجبه برای نشر عکس خود
    دوس دارم عکسم را برای تبلیغ حجاب منتشر کنم !

کلیک کنید

15. صلوات

علاقه
    my sister - Pleasure
    نوشته
    193
    حضور
    8 روز 13 ساعت 17 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    344

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوالفضل نمایش پست ها
    سلام

من اراده رو یه ابزار میبینم در وجود قابل درک خودم => ( علتش وجود داشتن من واحد)

پس چون من وجود دارم اراده ای هم جهت فعلیت بخشیدن به یک فکر ، کار و . . . در بستر وجود من در مواقع لزوم معنا پیدا میکنه
    خب شما شاید باز سوال کنید دلیل موجودیت من واحد چیست ؟
    درود دوستِ گرانقدر
    من اصلا نظری ندارم(پس اینکه من رو انکار کنم و... نظر من نیست) فقط سوال میپرسم،ببینیم چی میشود
    خب من پرسیدم،علت اراده بالا بردن دست چیه،
    شما فرمودین منِ واحد یا به تعبیری منِ عامل
    سوال دیگر در همین راستا
    علتِ اینکه منِ واحد،اراده کرد دست بالا بیاید چیست؟بی علت است،یا علتی دارد؟اگر علتی دارد علت هایش چیست؟
    *البته این سوالات در مرتبه تکرار میشه،تا ببینیم،جریان علیت اختیار فاتالیسم دترمنیسم و... چگونه است
    (در مورد اختیار مثالی هم وجود نداره،pc ،ماشین یا هر وسیله ااختراعی،رندم بودنش وابسته به زمان است،(در هرصورت جبریست)
    ویرایش توسط حسام 1999 : ۱۳۹۶/۱۰/۲۲ در ساعت ۱۵:۱۳

17. صلوات ها 3

نوشته
    2,641
    حضور
    55 روز 4 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6515

سلام....اگر هاوکینگ و امثال اون حرفی در این باره می زنن...منظورششون و اشارششون تنها به آغار دنیا و پیدایش دنیا نیست...بلکه به خلقت و وجود انسان هم توجه دارن....
    علم می تونه نشون بده که اراده و اختیاری در انسان نیست و تمام اعمالی که از انسان سر می زنه بر سر یک سری قوانین طبیعیه...حداقل همون دانشمندان تجربی که خدا رو را رد می کنند، اینطور ادعا می کنند و نشون می دن با دلایل علمی...و فارق از ادعاهای اونا، اختیار و اراده، با نظام علت و معلول در تضاد هست که توی پست های قبل اشاره شد، خیلی هم واضح و روشنه، مایه تعجبه، اختیار و اراده، بزرگترین دروغ تاریخ می تونه حساب بشه!!!!.پس شما خودتون شخصا برای زیر سوال نرفتن اصل علیت، اختیار و اراده در انسان را باید انکار کنید...حالا بین انسانی که شما می گویید صاحب عقل و فهم و شعور هست ولی اختیار و اراده ای ندارد، با جمادات چه تفاوتی هست؟چطور می پذیرید که، قوانین می تونن خالق جامدات باشند، ولی نمی تونن خالق ما انسان ها باشند...بین انسانی که اختیار و اراده نداره با، جمادات چه تفاوت معنا داری وجود داره؟
    پس من باز تاکید می کنم، کسانی مثل هاوکینگ، به موجودی مثل انسان هم توجه دارند، و اون رو هم با قوانین توجیه می کنن... بعد اونوقته که ادعا می کنن، علم پاسخ های بهتری داره و می تونه خدای ادیان رو به ویژه رد کنه...
    سلام. لطفا شما از زبان هاوکینگ توصیح ندهید.
    همانطور که قبلا گفتم ، اگر هاوکینگ چنین نظریه ای داشته باشد ، تحت تاثیر عواملی مثل معلولیتش بوده و اشتباه کرده و چیزی را هم ثابت نکرده تا شما برایش توضیح بدهید.

با کمی تحقیق متوجه شدیم که خود هاوکینگ هم وجود خدا را نفی نکرده.

اما شما اصرار دارید که حرفهایش را جور دیگر معنی کنید و بگویید که عقل و فهم نیازی به خالق ندارد در عین حال انسانها از خود اختیاری ندارند و هرکاری که انجام میدهند جبری است . به شخصه دهنم باز مانده از این همه دلیل و منطق ...
    پس چون تذكّرى را كه به آنان داده شده بود فراموش كردند، كسانى را كه نهى از منكر مى‌كردند نجات داديم و ستمگران را به سزاى نافرمانى كه همواره انجام مى‌دادند، به عذابى سخت گرفتيم. (167 اعراف)

19. صلوات

صفحه 13 از 16 نخست ... 31112131415 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 89

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری