صفحه 12 از 16 نخست ... 21011121314 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چطور هاوکینگ (فیزیکدان معروف) وجود خدا را نقض می کند؟

علاقه
    برنامه نویسی-انیمیشن-سینما-فیزیک-فلسفه...
    نوشته
    1,365
    حضور
    243 روز 2 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1455

نقل قول نوشته اصلی توسط Serat نمایش پست ها
    وقتی شما برای این قوانین ، قانون گذاری قائل نباشید، در واقع ادعا میکنید که این قوانین خودبخود اجرا شده و این دنیا خودبخود بوجود آمده است.
    اول چه کسی گفته، ما برای قوانین باید قانون گذار فرض بگیریم...چه لزومی به این کار هست...مگر شما برای الله، الله گذار در نظر می گیری؟؟؟؟بله اگر شما این قوانین رو با قوانین اجتمایی مقایسه کنید، می گید این قوانین نیاز به قانون گذار دارند...چون قوانین اجتمایی هست که نیاز به قانون گذاری که حاکم شهر باشه داره...ولی قوانین طبیعت چه نیازی به قانون گذار دارند؟؟
    پست های بعد از تو، سوء تفاهم بود!

2. صلوات ها 2

نوشته
    529
    حضور
    67 روز 21 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1286

نقل قول نوشته اصلی توسط حسام 1999 نمایش پست ها
    اگر در زمان به عقب برگردیم، به نقطه‌ای در گذشته می‌رسیم که در آن قوانین فیزیکی شناخته‌شده کارایی خود را از دست می‌دهند نقطه تکینگی(از کتاب لاورنس کراوس جهانی از عدم هم میتونین ببینین)
    سلام و درود.
    اگر منظورتون اینه که چون به عقب برگردیم قوانین فیزیک نخواهد بود ، پس حرف کسانی که میگن خدایی باید برای قانون گذاری باشه اشتباهه، باید بگم که:
    قوانین فیزیک و این حرفایی که در دست ما هست. میدونید که کل علم موجود نیست. ما به یه قطره از دریای علم دست یافتیم. اینکه ما نمیتونیم قانونی برای اون دوران متصور بشیم با اینکه واقعا قانونی نبوده خیلی فرق داره. ما حتی یه قوانین فیزیک واحد نداریم. به فیزیک و فیزیک کوانتوم تقسیم کردیم. چون فیزیکی که ما شناختیم در ابعاد بسیار کوچک جواب نمیده!
    این ممکنه از نقص علم ما باشه و در آینده قوانین فیزیکی واحدی کشف بشه. الله اعلم.

نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا مهر نمایش پست ها
    اول چه کسی گفته، ما برای قوانین باید قانون گذار فرض بگیریم...چه لزومی به این کار هست...مگر شما برای الله، الله گذار در نظر می گیری؟؟؟؟بله اگر شما این قوانین رو با قوانین اجتمایی مقایسه کنید، می گید این قوانین نیاز به قانون گذار دارند...چون قوانین اجتمایی هست که نیاز به قانون گذاری که حاکم شهر باشه داره...ولی قوانین طبیعت چه نیازی به قانون گذار دارند؟؟
    هر محیطی، هر فضایی، یک قوانینی داره. اینکه حالا این قوانین نیاز به قانون گذار داره یا نه رو کلا اصلا بزاریم کنار با این کاری ندارم. من میگم اون محیطی که این قوانین درش وجود داره که بعضی از موجودات بتونن خود به خود به وجود بیاید از کجا اومده؟ ما میگیم این محیط رو خداوند ساخته. بالاخره از دید مادی هم نگاه کنیم هر چیزی یه اول و آخری داره نمیشه گفت این محیط خالی همیشه بوده. با دیدگاه ماها فقط خداوند ازلی و ابدیست به دید مادی گرایان هیچ چیز ازلی ابدی نیست.
    خب این محیط چجوری میتونه به وجود بیاد بدون خالق؟
    یک محیط و فضا وقتی میتونه پیدایشش قوانینی داشته باشه که در درون یک محیط دیگری باشه.(چون قوانین همراه محیط وجود داره). خب این محیط اولیه که در درون محیط دیگری نبوده که بخواد قوانینی برای پیدایش این محیط وجود داشته باشه. پس خالقی داشته.

وبسایت انقلابی:

www.englabi.ir

4. صلوات ها 2

علاقه
    نوشته
    1,365
    حضور
    243 روز 2 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1455

نقل قول نوشته اصلی توسط خدارا خدارا نمایش پست ها
    خب این محیط چجوری میتونه به وجود بیاد بدون خالق؟
    سلام.مساله همینه دیگه...دانشمندانی مثل هاوکینگ می گن، همین محیط رو قوانین پدید آوردند...قوانینی که در ظرف زمان و مکان نبودن...این محیط رو قوانین پدید آوردند...ما باید دیدمون رو به قوانین عوض کنیم....

6. صلوات

نوشته
    2,640
    حضور
    55 روز 4 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    6467

پس لطفا چند نمونه دیگه از این قوانین طبیعت به ما نشون بدید.
    پس چون تذكّرى را كه به آنان داده شده بود فراموش كردند، كسانى را كه نهى از منكر مى‌كردند نجات داديم و ستمگران را به سزاى نافرمانى كه همواره انجام مى‌دادند، به عذابى سخت گرفتيم. (167 اعراف)

8. صلوات

علاقه
    my sister - Pleasure
    نوشته
    193
    حضور
    8 روز 13 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    362

پس حرف کسانی که میگن خدایی باید برای قانون گذاری باشه اشتباهه
    سلام خدمت برادر عزیزمون،

از پس به اینور منظورم نبود، نظرم روی جمله آخر بیان کردم،بحث روی قانون،باید برده شه بحث روی وجود،
    اگر پیرو فلسفه ای باشن دوستان مسلمانکه ازلی و قدیم بدونن جهان،یا وجودی غیر از خدا رو،دیگه نمیتونن از طریق نشانه یا دنیا یا وجود به خدا برسند،و قضیه منتفی
    چون این برداشت که هر قانون قانون گذار داره یا هر،نظم ناظمی داره، یک استقرای تجربی هستش، و نمیشه نتیجه غیر تجربی گرفت، و الا باید گفت خدا هم ناظم یا قانون گذاری داره!
    دوستان خداباورمون مشکل رو ی مرحله بردن عقب تر!حلش نکردن

اما اگه میگویند،وجود یا قوانین نبوده،باید بیان کنن چطور به وجود آورده خدا،چون من معتقدم یک یا چند وجود پایه ای همیشه بوده و هست و خواهد بود!اگر بپذیرند وجود یا قانون همیشه بوده و هست ،نیازی به خدا وجود ندارد،و اگر نمیپذیرند، و نمیدانند چگونه خدا آن را وجود آورده یک فرضیه بی پشتوانه،یا همان خدای حفره است،اما اگر میدانند باید به صورت علمی (نه دینی) نشان دهند خدا اولین وجود یا بقول دوستان قانون را از عدم چگونه آفریده
    ویرایش توسط حسام 1999 : ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ در ساعت ۱۹:۳۳

نوشته
    529
    حضور
    67 روز 21 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1286

سلام.مساله همینه دیگه...دانشمندانی مثل هاوکینگ می گن، همین محیط رو قوانین پدید آوردند...قوانینی که در ظرف زمان و مکان نبودن...این محیط رو قوانین پدید آوردند...ما باید دیدمون رو به قوانین عوض کنیم....
    این مسئله رو هم یادآوری میکنم که. آقای هاوکینگ فیزیک دان هستند. نظرشون از دیدگاه علم فیزیک بوده. فارغ از بحث این اینکه عالم چطور به وجود اومده کلا فیزیک نمیتونه در باره خداوند نظری داشته باشه.
    اونطور که من میدونم علمی که بتونه درباره وجود خداوند نظری بده فلسفه هستش. حالا من نمیدونم، اگر ایشون از دیدگاه فیزیک گفتند که کار اشتباهی بوده چون اصلا فیزیک کارش این نیست. یا دیدگاه شخصیشون بوده که نظر ناپخته ای بوده به نظرم و بهتر بود ندانسته وارد علوم دیگر نشن.

وبسایت انقلابی:

www.englabi.ir

نوشته
    529
    حضور
    67 روز 21 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1286

نقل قول نوشته اصلی توسط حسام 1999 نمایش پست ها
    سلام خدمت برادر عزیزمون،

از پس به اینور منظورم نبود، نظرم روی جمله آخر بیان کردم،بحث روی قانون،باید برده شه بحث روی وجود،
    اگر پیرو فلسفه ای باشن دوستان مسلمانکه ازلی و قدیم بدونن جهان،یا وجودی غیر از خدا رو،دیگه نمیتونن از طریق نشانه یا دنیا یا وجود به خدا برسند،و قضیه منتفی
    چون این برداشت که هر قانون قانون گذار داره یا هر،نظم ناظمی داره، یک استقرای تجربی هستش، و نمیشه نتیجه غیر تجربی گرفت، و الا باید گفت خدا هم ناظم یا قانون گذاری داره!
    دوستان خداباورمون مشکل رو ی مرحله بردن عقب تر!حلش نکردن

اما اگه میگویند،وجود یا قوانین نبوده،باید بیان کنن چطور به وجود آورده خدا،چون من معتقدم یک یا چند وجود پایه ای همیشه بوده و هست و خواهد بود!اگر بپذیرند وجود یا قانون همیشه بوده و هست ،نیازی به خدا وجود ندارد،و اگر نمیپذیرند، و نمیدانند چگونه خدا آن را وجود آورده یک فرضیه بی پشتوانه،یا همان خدای حفره است،اما اگر میدانند باید به صورت علمی (نه دینی) نشان دهند خدا اولین وجود یا بقول دوستان قانون را از عدم چگونه آفریده
    و علیکم السلام
    خب شما چطور ازلی بودن قوانین رو اثبات میکنید.چطور میشه که ازلی بودن یک محیط خالی و یک سری قوانین منطقی هست اما ازلی بودن یک واجب الوجودِ خالق غیر منطقی!
    آخه چگونگی خلق دنیا رو چطوری میشه غیر دینی و فلسفی و فقط علمی ثابت کرد! دقت کردین که ما داریم درباره قبل از خلقت صحبت میکنیم! علم ما بعد از خلقت رو هم کاملا تحت پوشش قرار نداده چه برسه به قبل خلقت که هیچ نشانه ای ازش نداریم! خالق در این باره علم داره که اینو از طریق کتاب آسمانی و اولیا و پیامبران به ما رسونده که اینا هم در مجموعه ی "دین" قرار دارند.

وبسایت انقلابی:

www.englabi.ir

12. صلوات

علاقه
    خــدا » همه چیز
    نوشته
    6,617
    حضور
    162 روز 6 ساعت 10 دقیقه
    دریافت
    22
    آپلود
    0
    گالری
    3316
    صلوات
    45571

ببینید من که خودم شخصا احاطه ی کافی ندارم...من خودم شخصا تا اینجا می گم، الالظاهر عقلا، امکان پذیره که قوانینی کاملا مستقل دنیای ما رو پدید و شکل می دهند..اصلا کاری به علم فیزیک ندارم..برگردیم به پنج هزار سال پیش که اصلا علم پیشرفت نکرده بود..من بازم همچین ادعایی رو می کنم...یعنی عقلا این ادعا رو می کنم....اما هاوکینگ و امثال هاوکینگ ادعا می کنن که علم تا اینجا رسیده که فهمیده که قوانین مستقل می تونن جهان ما رو پدید آورده و جهان ما رو توضیح بدهند، هاوکینگ حرفش اینه....
    بازم پیشنهاد می کنم این، کلیپ رو ببینید..دیگه تو یوتیوپ نیست....توی آپاراته...

در مورد اینکه قبل بیگ بنگ چه شرایطی بوده و چی بوده نطرات متفاوتی هست (مولتی‌ورس (Multiverse) و انقباض یه کیهان و ایجاد کیهان ما و . . .)
    حالا ما همون فضای هیچ و قوانین حاکم بر اون رو در نظر میگیریم
    که در ویدئو هم طرف نتیجه گیری میکنه که همین قوانین حاکم بر این فضا خدای دین هست

حالا من نمیدونم خدای کدوم دین میتونه باشه اما با خدایی که اسلام معرفی میکنه در تضاد هست
    اصلا فرض کنیم که نوسانات کوانتومی خدا هستند !!
    میگیم نوسان ( افت و خیز) ایا چیزی که نوسان داره اصلا میتونه خدا باشه ؟

ایا قانونی که در برهه ای بوده و برهه نبوده میتونه خدا باشه ؟

ببنید من یجور دیگه بیان کنم :

هر حرکتی و جنبشی در جهان میبینید به علتی ختم میشه درسته ؟
    وقتی شما دستتون رو به سمت بالا میارید ایا کسی باور میکنه که همین جوری داره حرکت میکنه ؟
    نه
    میگیم علتش همون اراده شماست
    خنده دار نیست شما چنین توجیه کنید که : این حرکت خود بخودی هست دیگه چه لزومی داره مرتبط با وجود اراده ای باشه؟
    به خاطر همین هست که میگن برگی از درختی نمی افته جزا در احاطه اراده خداست

همین سوال رو به سطح کوانتومی تعمیم میدیم ( در فضای هیچ قبل بیگ بنگ)
    یه ذره مجازی از خلا بیرون میاد و ناپدید میشه

اصلا اون فضا و قوانینش رو نیمه مادی یا تا حدودی غیر مادی در نظر بگیریم
    ایا این دلیلی بر این هست که داره حرکات خودبخودی صورت میگیره ؟
    به نظرم همین که اونجا هم حرکتی هست این دلیلی بر این هست که با چیز مطلقی سروکار نداریم

خب تمامی حرکات و پویایی جهان به علت واحدی ختم میشه که بهش میگم خداوند واحد
    بقولی این زنجیره در یه وجودی ختم میشه بهش میگیم خدا ( تا بینهایت که ادامه پیدا نمیکنه)
    وجودش دیگه به هیچ چیزی وابسته نیست که سوال کنیم پس علت خدا چیه ؟

چطور هاوکینگ (فیزیکدان معروف) وجود خدا را نقض می کند؟

14. صلوات ها 2

علاقه
    my sister - Pleasure
    نوشته
    193
    حضور
    8 روز 13 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    362

خب شما چطور ازلی بودن قوانین رو اثبات میکنید
    شب دل انگیزی پیشرو،امیدوارم خوب باشی برادر نازنین ما
    تاکید من روی قوانین نیست
    روی هیچ کوانتومیه
    (یا همون وجود پایه ای)
    اما اینکه چجوری ازلی بودن رو نشون دادن
    ایشون در کتابشون،تشکیل زمان رو نشون دادن،مثلا اگر از هیچ کوانتومی فضا زمان به وجود بیاد دیگه اون هیچ ازلی بوده!چون زمانی بر اون مترتب نیست!وقتی زمانی براش مترتب نباشه طبیعی هست که پرسیدن قبلش معنی نداره

دقت کردین که ما داریم درباره قبل از خلقت صحبت میکنیم!
    در کتاب هاوکینگ کراوس و...، زمان رو چه تعریف کردن؟چگونه به وجود اومده،ممنون میشم برام توضیح بدین
    چون مشکلی که شما میگیرید روی زمان هستش و دقیقا همینارو توضیح دادن تو کتابشون دیگه!
    تو کتابش نگفته اجی مجی دنیا به وجود اومد خدا نیست والسلام که! ،ازلی ابدی چیزیه که زمان بر اون محاط نمیشه!
    برای اینکه راحت تر بیان کنم،فرض کنید من تحت تاثیر زمان نیستم!

آخه چگونگی خلق دنیا رو چطوری میشه غیر دینی و فلسفی و فقط علمی ثابت کرد!
    کتاب طرح بزرگ توضیح داده برادرم
    چند پرسش اساسی در ابتدای کتابش مطرح میکنه و بعد در فصل اخر کتاب عملا به این مساله رسید که علم نمیتونه به این پرسش پاسخ بده
    ان پرسش ها :
    جهان را چگونه درک میکنید ؟ جهان چگونه رفتار میکند ؟ طبیعت واقعیت و هستی چیست ؟ این همه چیز از کجاست ؟ ایا جهان نیازمند خالق است ؟
    غیر از پرسش دوم که یک مساله فیزیکی است بقیه پرسشها فلسفی میباشد ... اما با اینکه خودش میدونه این پرسشها در حوزه خرافات بیشتر جواب داده میشه در ادامه کتابش میگوید :
    این پرسشها پرسشهایی فلسفی است .. اما فلسفه نتوانسته است خود را با تحولات جدید علوم و دانش همراه کند . فلسفه مرده است . امروزه دانشمندان و فیزیک دانها هستند که بار فیلسوفان را در پاسخ به این سوالات مهم به دوش میکشند .
    در مورد عبارت فلسفه مرده(ایرادی اگه پیش اومد،که حتما میاد به برنامه دکتر نیری مراجعه باید کرد تا منظورشو فهمید)

ما ازلی بودن یک واجب الوجودِ خالق غیر منطقی!
    عزیزما برادر ما!ما گفتیم مگه، بنده نوعی ازلی ابدی هستم؟آن هیچ هم ازلی هست واجب الوجود خالق هم هست!
    ویرایش توسط حسام 1999 : ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ در ساعت ۲۰:۵۴

علاقه
    نوشته
    1,365
    حضور
    243 روز 2 ساعت 7 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1455

نقل قول نوشته اصلی توسط Serat نمایش پست ها
    پس لطفا چند نمونه دیگه از این قوانین طبیعت به ما نشون بدید.
    می خوایید که من قوانینی رو نشون بدم که نیاز به قانون گذار و خالق نداره؟؟؟من قبلا هم گفتم که، هیچ کس هم در مورد غیر قانون و موجود دیگری همچین کاریرو نکرده...شما، خودتون می تونید خدایی که بهش اعتقاد دارید، رو تعریفش کنید و به ما بگید، من این خدایی که بهش اعتقاد دارم و تعریفش کردم می تونم نشون بدم که نیازی به خالق نداره؟؟لطفا این کار بکنید برای ما....
    ببینید برادر، شما نشان بده این قوانین نیاز به خالق نداره، اگر نتوانی نشون بدید، یعنی خدای ادیان براشون جایگزینی داریم، و وجود خدا رد می شه...فلسفه ی الهیاتی شما، به چالش کشیده می شه و باید بازنشسته بشه و کارشو به علم بده...و دیگه شما معنی نداره که بگید من به خدایی غیر از قوانین، اعتقاد عقلی و راسخ دارم....

ویرایش توسط پارسا مهر : ۱۳۹۶/۱۰/۱۹ در ساعت ۲۱:۱۲

17. صلوات

صفحه 12 از 16 نخست ... 21011121314 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 20

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری