جمع بندی قطع رابطه دوستی بین دختر و پسر

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قطع رابطه دوستی بین دختر و پسر

سلام
یه دختر خانومی بهم پیشنهاد داده و من بعد از مدتی قبول کردم و چون دختر خوبی بود از همه ی لحاظ ظاهری که من میدیدم قبول کردم و قصدم ازدواج بود ولی بهش نگفتم ولی الان هرچی که میگذره میبینم نه اون چیزی نبود که فکرشو میکردم ایشون هستن ، مشکل پوششی یا خانوادگی ندارن ولی سازش نداریم و علاقه یک طرفه س و ایشون میگن خیلی دوسم دارن و اولین نفری هستم که تو زندگیشون هستم میخواستم بدونم اگه بگم تموم کنیم مرتکب گناه حق الناس دل شکستن میشم و اینکه تا الان خیلی مسائل رو تو دوستی رعایت کردیم بهمم دستم نزدیم ولی یه مشکل که ذهنمو درگیر کرده اینه که من نمیدونستم ساکن کجان و بعدا فهمیدن و اینکه از لحاظ منطقه مسکونی خیلی باهم اختلاف داریم که یکی از مشکلاتم هستش و دیگری اینکه علاقه یه طرفه س و از جانب ایشون

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد امـیـن

علی رضا 110;956891 نوشت:
سلام
یه دختر خانومی بهم پیشنهاد داده و من بعد از مدتی قبول کردم و چون دختر خوبی بود از همه ی لحاظ ظاهری که من میدیدم قبول کردم و قصدم ازدواج بود ولی بهش نگفتم ولی الان هرچی که میگذره میبینم نه اون چیزی نبود که فکرشو میکردم ایشون هستن ، مشکل پوششی یا خانوادگی ندارن ولی سازش نداریم و علاقه یک طرفه س و ایشون میگن خیلی دوسم دارن و اولین نفری هستم که تو زندگیشون هستم میخواستم بدونم اگه بگم تموم کنیم مرتکب گناه حق الناس دل شکستن میشم و اینکه تا الان خیلی مسائل رو تو دوستی رعایت کردیم بهمم دستم نزدیم ولی یه مشکل که ذهنمو درگیر کرده اینه که من نمیدونستم ساکن کجان و بعدا فهمیدن و اینکه از لحاظ منطقه مسکونی خیلی باهم اختلاف داریم که یکی از مشکلاتم هستش و دیگری اینکه علاقه یه طرفه س و از جانب ایشون

با سلام و تشکر از طرح سؤالتان در انجمن.

یکی از ارکان مهم ازدواج علاقه مندی و خوشایندی طرفین برای همدیگر است.زمانیکه این فاکتور نباشد صحبت کردن راجع به ملاکهای دیگر معنا نخواهد داشت.آقایی را می شناسم که حدودا 10 سال پیش ازدواج کرد.ماجرای ازدواجش هم این بود که دختری با اصرار، طالب او شد و او نپذیرفت لذا از طریق پدرِ این آقا، در خواست خود را اعلام کرد.این آقا به خاطر این فکر اشتباه که احترام پدر واجب است،بنابراین باید به در خواست او عمل کرد ولو ازدواج باشد،ازدواج با آن خانوم را پذیرفت.الان این آقا دو بچه دارد ولی طلاف گرفته و مجددا ازدواج کرده است.چرا؟چون علاقه ای نبود.
بنابراین پایه واساس چنین ازدواجی صحیح نیست و حق الناسی هم نیست چون به مصلحت هردو شما نیست،هرچند دلش خواهد شکست ولی بهتر از این است که بعد از ازدواج، طلاق بگیرید.
بهتر است برای او نامه ای بنویسید و در آن دلایل قطع ارتباط را توضیح بدهید تا او هم قانع شود.اگر قانع نشد از او بخواهید که با هم حضورا به مشاور مراجعه کنید و نظر مشاور را راجع به ازدواج بپرسید.
در فرایند جدایی هم گام به گام پیش بروید و ارتباطاتتان را کم کم،کاهش دهید(مثلا در مرحله اول ملاقاتهای حضوری را کاهش و سپس به تدریج قطع کنید و تنها ارتباط پیامکی داشته باشید و محتوای این پیامها هم راجع به مسائل زندگی و درسهایی که از این ارتباط گرفتید باشد و رنگ عاطفی هم نداشته باشد.بعد به تدریج ارتباط پیامکی را هم قطع کنید.

البته به این نکته توجه داشته باشید که فرض بنده این است که این خانوم برای شما هیچ جذابیتی ندارد،ولی چنانچه جذابیت دارد ولی دچار اختلافاتی هستید در اینصورت بایستی این اختلافات بررسی شود وسپس تصمیم گیری شود.

موفق باشید.

واقعا خیلی ممنون از پاسختون چشم حتما به مشاور مراجعه میکنیم

عنوان:قطع ارتباط با دوست دختر

سؤال:
سلام. دختر خانومی بهم پیشنهاد دوستی داد و من قبول کردم و چون دختر خوبی بود از همه ی لحاظ ظاهری که میدیدم ،قصدم ازدواج بود ولی الان هرچه که میگذرد میبینم اون چیزی نبود که فکرش را می کردم .مشکل پوششی یا خانوادگی ندارد ولی سازش نداریم و اینکه من نمیدانستم ساکن کجایند و بعدا فهمیدم و از لحاظ منطقه مسکونی خیلی باهم اختلاف داریم و دیگر اینکه علاقه یه طرفه است و از جانب ایشون. میخواستم بدانم اگر بگویم رابطه را تمام کنیم، مرتکب گناه حق الناس دل شکستن می شوم؟

پاسخ:
یکی از ارکان مهم ازدواج، علاقه مندی و خوشایندی طرفین برای همدیگر است.زمانیکه این ملاک نباشد، صحبت کردن راجع به ملاکهای دیگر معنا نخواهد داشت.بنابراین پایه واساس چنین ازدواجی صحیح نیست و حق الناسی هم نیست چون به مصلحت هردو شما نیست،هرچند دلش خواهد شکست، ولی بهتر از این است که بعد از ازدواج، طلاق بگیرید.بهتر است برای او نامه ای بنویسید و در آن دلایل قطع ارتباط را توضیح بدهید تا او هم قانع شود.اگر قانع نشد از او بخواهید که با هم حضورا به مشاور مراجعه کنید و نظر مشاور را راجع به ازدواج بپرسید.در فرایند جدایی هم گام به گام پیش بروید و ارتباطاتتان را کم کم،کاهش دهید،مثلا در مرحله اول ملاقاتهای حضوری را کاهش و سپس به تدریج قطع کنید و تنها ارتباط پیامکی داشته باشید و محتوای این پیامها هم راجع به مسائل زندگی و درسهایی که از این ارتباط گرفتید باشد و رنگ عاطفی هم نداشته باشد.بعد به تدریج ارتباط پیامکی را هم قطع کنید.البته به این نکته توجه داشته باشید که فرض بنده این است که این خانوم برای شما هیچ جذابیتی ندارد،ولی چنانچه جذابیت دارد ولی دچار اختلافاتی هستید در اینصورت بایستی این اختلافات بررسی شود وسپس تصمیم گیری شود.

موضوع قفل شده است