جمع بندی برآورده نشدن دعاهایم برای ازدواج و بازشدن بخت

تب‌های اولیه

27 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
برآورده نشدن دعاهایم برای ازدواج و بازشدن بخت

سلام
چند سال هست برای ازدواج و بازشدن بخت دعا می کنم . خواستگار دارم ولی هیچ کدوم مناسب نبودن و یا به طریقی بهم خورد. با بالا رفتن سنم و اینکه همه جور دعا و نذر و هرکاری که می تونستم انجام بدم ، انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم دارم نا امید می شم. از خدا دل گیرم که با این همه دعا و التماس هیچ جوابی به دعا هام نمی ده ! اما جز خدا هم کسی نمی تونه مشکلم رو برطرف کنه . کسی راه حل یا دعای خاصی یا چیزی می تونه بهم بگه؟ نمی خوام از رحمت خدا ناامید بشم ولی می ترسم

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

Setare90;955790 نوشت:
سلام
چند سال هست برای ازدواج و بازشدن بخت دعا می کنم . خواستگار دارم ولی هیچ کدوم مناسب نبودن و یا به طریقی بهم خورد. با بالا رفتن سنم و اینکه همه جور دعا و نذر و هرکاری که می تونستم انجام بدم ، انجام دادم ولی نتیجه نگرفتم دارم نا امید می شم. از خدا دل گیرم که با این همه دعا و التماس هیچ جوابی به دعا هام نمی ده ! اما جز خدا هم کسی نمی تونه مشکلم رو برطرف کنه . کسی راه حل یا دعای خاصی یا چیزی می تونه بهم بگه؟ نمی خوام از رحمت خدا ناامید بشم ولی می ترسم

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی و همه اسک دینی های عزیز

از حسن اعتماد شما به این انجمن سپاسگذارم و از مسئله ایکه با آن مواجه هستید متاسفم

حل مساله شما به خواست الهی و تدبیر شما قطعی می باشد و لذا سعی نمایید در کنار دعا و توسل به اهل بیت(ع) تدابیر مناسبی را در نظر بگیرید
به هیچ عنوان مناسب نیست که بانوان عزیز در فرایند انتخاب همسر به صورت منفعل عمل نمایند و خود را بی تاثیر نشان دهند بلکه لازم است با انجام راهکارهای مناسب، شرایط ازدواج ،ورود خواستگاران بیشتر و انتخاب همسر مناسب را برای خود تسهیل نمایند.این راهکارها عبارتند از :

1. مطالعات خود را در زمینه ازدواج بالا ببرید و اهداف مناسبی را بری خود ترسیم نمایید.ملاگهای درستی را تنظیم نمایید و براساس آنها خواستگاران خود را ارزیابی نمایید.
  2. به ویژگیهای مثبت خود که در نگاه جامعه مثبت و حائزاهمیت می باشد و البته از نظر شرع نیز حلال می باشد بیافزایید
  3. مهارتهای فردی ، اجتماعی ، خانوادگی ، خانه داری و همسرداری خود را افزایش دهید.
  4. در اجتماعات فامیلی ،خانوادگی . زنانه حضور بیشتر و فعالتری داشته باشید.
  5. به نشاط و انرژی خود بیافزایید و خود را بشاش و با نشاط و پر انرژی نشان دهید.
  6. در روابط بین فردی و اجتماعی به دیگران محبت نمایید و به آنها کمک نمایید.
  7. سعی نمایید نقاط ضعف خود را برطرف نمایید.
  8. مقبولیت و محبوبیت خود را افزایش دهید.
  9. برخورد خود خوش اخلاق گونه نمایید.
  10. به دوستان و افراد مورد اعتماد به صورت شوخی و یا جدی،آمادگی خود جهت ازدواج را اعلام نمایید.
  11. در مقابل خواستگاران خود بیشتر تامل نمایید و مواظب باشید که سخت گیر نباشید.
  12. علل نتیجه بخش نبودن خواستگاری خواستگاران مناسب را بیابید و برطرف نمایید.

لازم بذکر است ما مامور به وظیفه هستیم نه نتیجه : یعنی ما وظیفه داریم تدابیر مختلفی را انجام دهیم و زمینه را فراهم نماییم و سپس دعا کرده و به اهل بیت (ع)متوسل شویم و نا امید نشویم.
اما ممکن است خواست الهی چیز دیگری باشد همچنانکه در مورد ازدواج حضرت فاطمه معصومه(س) خواست الهی بر عدم ازدواج ایشان بوده است و لذا باید تسلیم خواسته الهی شویم و با ناراحتی و فکر و خیال و...خود را افسرده ننماییم بلکه با بدانیم که زندگی و سعادتمندی تنها از مسیر ازدواج عبور نمی کند لذا با برنامه ریزی مناسب زمینه تکامل خود را از طرق دیگر فراهم آوریم.

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

[=arial]از مهارتهای اثرگذاری بر دیگران و محبوبیت نزد دیگران استفاده نمایید:

مهارتهای اثرگذاری بر دیگران

[=arial]1. محبت و صمصمیت
[=arial]2. برخورد با نشاط
[=arial]3. آغاز مثبت
[=arial]4. شنونده خوب بودن
[=arial]5. ارج گذاری
[=arial]6. رفتار مطلوب
[=arial]7. هدیه دادن
[=arial]8. گفتار زیبا
[=arial]9. تبلیغ عملی

[=arial]راهکارهای محبوبیت نزد دیگران:

[=arial]1. آراستگی ظاهر
[=arial]2. نرم و ملایم بودن
[=arial]3. خود را محترم دانستن و به دیگران احترام گذاشتن
[=arial]4. حق شناسی و تشکر از دیگران
[=arial]5. آغاز به سلام
[=arial]6. گذشت از لغزشهای دیگران
[=arial]7. هدیه دادن
[=arial]8. اظهار کردن دوستی خود به دیگران
[=arial]9. تواضع و فروتنی
[=arial]10. به جای عیبجویی از دیگران به اصلاح عیبهای خود پرداختن

[=arial]11. سکوت به موقع و حرف زدن به موقع و گوش دادن به موقع
[=arial]12. پرهیز از منت گذاشتن
[=arial]13. ایمان و عمل صالح
[=arial]14. همدردی با دیگران همراه با صداقت نه تظاهر
[=arial]15. خوشرویی

[=arial]16. کارگشایی و خیر خواهی برای دیگران

[=arial]
یا علی

Setare90;955790 نوشت:
سلام

با عرض سلام و تهیت

بنده اطلاعی از وضعیت شما ندارم ولی با توجه به این که فرمودید خواستگار داشتید عرض می کنم

احتمالا کسی رو با اینکه معیار های ازدواج معمول رو داشته به خاطر سلایق شخصی رد نکردید؟

گاهی اوقات شکستن یه دل تاثیر بدی روی سرنوشت انسان می ذاره

اگر موردی نبوده در نهایت از رحمت خدا نا امید نباشید ( که تنها کافران از رحمت خداوند مایوس می شوند :یوسف87)چون سرنوشت شما طور دیگه ای رقم خورده

اجابت دعا لحظه ای نیست

[=iransans]امام باقر (علیه السلام) فرمود: « انسان گاهی حاجتی دارد و از خدا طلب می کند و خداوند ضمن قبول آن انجامش را به وقت مناسبی وا می گذارد، ولی بنده در این مدت مرتکب گناه می شود. خداوند به مأمور اجابت دعا امر می کند خواسته اش را اجابت نکن و او را از این لطف محروم نما که خشم ما را برانگیخت و شایسته بی اعتنایی گردید»

Setare90;955790 نوشت:
سلام

سلام
به نظر من دعا یعنی خواستن و بخش مهمی از خواستن به عملکرد و تلاش خودمان بستگی دارد
و البته جامعه بد مانع استجاب دعا و به سرانجام رسیدن خیلی از تلاش های ما میشود که این هم سنت و قانون دنیاست
زندگی ما به نوعی با فرهنگ جامعه گره میخورد و تر و خشک با هم میسوزیم
یکی از این فرهنگ های بد ، تجملاتی شدن و روابط خارج از ازدواج است که مانع ازدواج شده و باعث طلاق در جامعه نیز گردیده

تا چشم بهم میزاری میبینی عمر تموم شد
بین چهار تا دیوار وجود تو حروم شد

البته اگه آخرتی هم نباشه باز دنیا ارزش غصه خوردنو نداره
انشاءالله حاجت روا باشید

Setare90;955790 نوشت:
سلام

قضیه ربطی به خدا نداره. تا وقتی بشینید در خانه و دعا کنید و نذر کنید خبری از مورد مناسب ازدواج پیدا نمیشه. برید خودتون رو در جامعه قرار بدید مطمئن باشید مورد مناسب پیدا خواهد شد و اگر هم نشد پشیمانی نخواهید داشت. کنارش دعاتون رو هم بکنید ضرر نداره ولی به امید دعا نباشید. هر کس به امید دعا تلاش نکرد در نهایت به نتیجه نرسید.

Setare90;955790 نوشت:
سلام

سلام

حق مطلب رو راهنما نوشتن

از افرادی که مطمئن هستن مثلا تو مساجد بخاید که شما رو معرفی کنن به خانواده های متدین

اینکه حواستون هست سنتون بالاتر نره خودش ستودنیه

دعا همیشه اثر داره. حفظ حیا و عفت ..... تقوا و ایمان داشته باشید که بهترین اتفاق ها خواهد افتاد.

خیلی راحت میگید برو تو جامعه
قطعا به دختر نمی تونه بره بیرون خیابون متر کنه
حضور در کلاس ها و مجمع هاو ....هم پول میخواد
سر و ظاهر تمیز و شیک پول میخواد...یه چادر درست حسابی خودش
کلی پول باید خرج کرد
وقتی پسر های دهه شصت دختر هفتاد میخوان. وقتی پسر های مذهبی
دختر شیک و پیک و آرایشی میخوان...چون به قول شما با نشاط تر به نظر میرسن
وقتی مادر پسر زنگ میزنه: ببخشید دختر شما عینکی هست؟_بله،_خب خداحافظ
وقتی میرن به واسطه میگن به دختر خیییییلی خوشگل وو مومن پیدا کن برامون
وقتی مادر روحانی زنگ زده میگه دخترتان چی خونده ان؟-انیمیشن،-عه..خب خداحافظ
اخه وقتی فرهنگ اینقدر ضعیف هست....دختر چکار کنه جز دعا کردن؟

:
یتوانید بر نماز زیر مداومت ورزید تا انشاءالله شخص مورد نظر را بیابید!

از حضرت علی (ع) روایت شده که حضرت نمازی را برای کسانی که قصد ازدواج دارند و میخواهند همسر خوبی اختیار کنند بیان فرمودند :

دو رکعت نماز که در هر رکعت بعد از سوره حمد سوره مبارکه یاسین خوانده شود و بعد از نماز 100 مرتبه بگوید ((الحمدلله)) و سپس بگوید:
اللَّهُمَّ ارْزُقْنِی زَوْجَةً صَالِحَةً وَدُوداً وَلُوداً شَکُوراً قَنُوعاً غَیُوراً إِنْ أَحْسَنْتُ شَکَرَتْ وَ إِنْ أَسَأْتُ غَفَرَتْ وَ إِنْ ذَکَرْتُ اللَّهَ تَعَالَى أَعَانَتْ وَ إِنْ نَسِیتُ ذَکَّرَتْ وَ إِنْ خَرَجْتُ مِنْ عِنْدِهَا حَفِظَتْ وَ إِنْ دَخَلْتُ عَلَیْهَا سُرَّتْ وَ إِنْ أَمَرْتُهَا أَطَاعَتْنِی وَ إِنْ أَقْسَمْتُ عَلَیْهَا أَبَرَّتْ قَسَمِی وَ إِنْ غَضِبْتُ عَلَیْهَا أَرْضَتْنِی یَا ذَا الْجَلَالِ وَ الْإِکْرَامِ هَبْ لِی ذَلِکَ فَإِنَّمَا اَسئله و لا اَجدُ اِلّا مامنَنتَ وَاَعطَیت

منم مشکل شما رو دارم. منتهی خواستگار دارم. زیاد هم دارم. والی زنگ میزنن ، آدرس میگیرن، حتی روز مشخص میکنن که کی میخوان مزاحم ما بشن!
اما نمیان
خانواده ای تحصیلکرده، پدر و مادری که همه به خوبی میشناسن، مذهبی وو ...
تمام هنر های خانه داری و...که جناب رهنما گفتن رو هم دارم.
تا وقتی بیکار بودم زن شاغل می خواستن حالا که انشاءالله در شرف شاغل شدن هستم با اینکه هنوز قطعی نیست زن خانه دار میخوان
حتی نمیان تا در موردش صحبت کنیم.این قضیه انقدر تکرار شده که برام سر کتاب گرفتن و بهم گفتن بسته شدی...اما م قبول ندارم و ید الله فوق ایدیهم

تنها شانسی که اوردم اینه که نگران نیستم. دغدغه ازدواج ندارم و میدونم ازدواج چیز خیلی خاصی هم نیست . فقط نگران بچم هستم Lol
هنوز هم عمل خاصی دعای نمازی انجام ندادم.فقط یه چله برداشتم که فایده نداشت.که مهم نیست.فدا سر امامم

یاس...;956901 نوشت:
خیلی راحت میگید برو تو جامعه
قطعا به دختر نمی تونه بره بیرون خیابون متر کنه
حضور در کلاس ها و مجمع هاو ....هم پول میخواد
سر و ظاهر تمیز و شیک پول میخواد...یه چادر درست حسابی خودش
کلی پول باید خرج کرد
وقتی پسر های دهه شصت دختر هفتاد میخوان. وقتی پسر های مذهبی
دختر شیک و پیک و آرایشی میخوان...چون به قول شما با نشاط تر به نظر میرسن
وقتی مادر پسر زنگ میزنه: ببخشید دختر شما عینکی هست؟_بله،_خب خداحافظ
وقتی میرن به واسطه میگن به دختر خیییییلی خوشگل وو مومن پیدا کن برامون
وقتی مادر روحانی زنگ زده میگه دخترتان چی خونده ان؟-انیمیشن،-عه..خب خداحافظ
اخه وقتی فرهنگ اینقدر ضعیف هست....دختر چکار کنه جز دعا کردن؟

با عرض سلام و ادب
حق با شما است برخی از کارگاهها و کلاسها نیاز به هزینه است و هر کسی از عهده آن نمی آید و البته کلاسها و مهارتهای زیادی هستند که هزینه زیادی را در پی ندارد مثل همین اینترنت که هزینه چندانی ندارد و. ما می توانیم انواع مهارتها را دانلود نماییم گوش داده و یا مطالعه نموده و عمل نماییم تا نتیجه بگیریم
بخشی از تدابیر هم اصلا هزینه بر نمی باشند.
لذا هرچه بیشتر تلاش کنیم نتیجه بهتری را کسب می کنیم.

در مورد برخوردهای خواستگاران و خانواده آنها متاسفانه حق با شما است و دختران و پسران هر دو گروه بخاطر برخورد نادرست طرف مقابل، ناراحت هستند و البته تنها راه حل اصلاح فرهنگ و آموزش شیوه های مناسب می باشد که امید است صورت پذیرد و متولیان جامعه چاره ای بیاندیشند.
بنده مکرر به آقایون می گویم که ابتدا تحقیق اجمالی نمایید آن موقع زنگ بزنید و...و بخاطر موارد جزیی و کم اهمیت خواستگاری را برهم نزنید. همچنانکه این نکته برای دختران و خانواده آنها نیز وجود دارد.

یا علی

راهنما;957050 نوشت:

با عرض سلام و ادب
حق با شما است برخی از کارگاهها و کلاسها نیاز به هزینه است و هر کسی از عهده آن نمی آید و البته کلاسها و مهارتهای زیادی هستند که هزینه زیادی را در پی ندارد مثل همین اینترنت که هزینه چندانی ندارد و. ما می توانیم انواع مهارتها را دانلود نماییم گوش داده و یا مطالعه نموده و عمل نماییم تا نتیجه بگیریم
بخشی از تدابیر هم اصلا هزینه بر نمی باشند.
لذا هرچه بیشتر تلاش کنیم نتیجه بهتری را کسب می کنیم.

در مورد برخوردهای خواستگاران و خانواده آنها متاسفانه حق با شما است و دختران و پسران هر دو گروه بخاطر برخورد نادرست طرف مقابل، ناراحت هستند و البته تنها راه حل اصلاح فرهنگ و آموزش شیوه های مناسب می باشد که امید است صورت پذیرد و متولیان جامعه چاره ای بیاندیشند.
بنده مکرر به آقایون می گویم که ابتدا تحقیق اجمالی نمایید آن موقع زنگ بزنید و...و بخاطر موارد جزیی و کم اهمیت خواستگاری را برهم نزنید. همچنانکه این نکته برای دختران و خانواده آنها نیز وجود دارد.

یا علی

خب جناب راهنما....دانلود از نت که بازم تو خونه ای! قرار بود هم بری کلاس هم درواقع تو اجتماع در معرض دید باشیم

یاس...;956904 نوشت:
منم مشکل شما رو دارم. منتهی خواستگار دارم. زیاد هم دارم. والی زنگ میزنن ، آدرس میگیرن، حتی روز مشخص میکنن که کی میخوان مزاحم ما بشن!
اما نمیان
خانواده ای تحصیلکرده، پدر و مادری که همه به خوبی میشناسن، مذهبی وو ...
تمام هنر های خانه داری و...که جناب رهنما گفتن رو هم دارم.
تا وقتی بیکار بودم زن شاغل می خواستن حالا که انشاءالله در شرف شاغل شدن هستم با اینکه هنوز قطعی نیست زن خانه دار میخوان
حتی نمیان تا در موردش صحبت کنیم.این قضیه انقدر تکرار شده که برام سر کتاب گرفتن و بهم گفتن بسته شدی...اما م قبول ندارم و ید الله فوق ایدیهم

تنها شانسی که اوردم اینه که نگران نیستم. دغدغه ازدواج ندارم و میدونم ازدواج چیز خیلی خاصی هم نیست . فقط نگران بچم هستم Lol
هنوز هم عمل خاصی دعای نمازی انجام ندادم.فقط یه چله برداشتم که فایده نداشت.که مهم نیست.فدا سر امامم

خانوم خیلی ازتون ممنون چون بالاخره یه نفر پیدا شد که حرف حسابی زد!!! خود راهنما یه سری موارد گفتن که خب اینا بدیهیات هست و معلومه که باید رعایت بشه و رعایت هم می کنیم و باز اوضاع فرقی نکرد!!!! و یک سری آدما میان می گن برو تو خیابون و جامعه خودتو نشون بده که پاسخ این حرف بی جا رو هم شما به بهترین شکل پاسخ دادید. آدما انگار اصلا متوجه موضوع نمی شن و نمی تونن مشکل ما رو بفهمن فقط بلدن حرفای بی مورد بزنن

سلام
خانوم یا آقای راهنما متاسفانه شما هم مشکل مطرح شده که در حال حاضر مشکل عمده ی تعداد زیادی از دختران هست رو متوجه نشدید!!! مطلبی که فرمودید بدیهیات هست و همه یا رعایت می کنن یا سعی در رعایت اون ها دارن بنابراین گفتنشون حاصلی نداره بلکه نشون دهنده ی این هست که حتی شما هم به عنوان راهنما مشکل دختران رو متوجه نمی شید! دیگه چه توقعی از مردم معمولی و عامی می ره!!! کاش بهتر وضعیت رو درک کنید .

استارتر عزیز. حالا ازدواج هم نکردی طوری نمیشه. شما داری تلاش خودت رو میکنی تا حدی که در توانته که بتونی شریک مناسبی برای زندگیت پیدا کنی. اگر میبینی نمیشه خودت رو مقصر ندون و آزار نده و از کارشناسان اینجا هم توقع جوار مفصل و راهکار 100 درصد نداشته باش. این امتحان خدا ازشماست که چطور با این مشکل تجرد ناخواسته برخورد میکنی و البته امتحانی بزرگتر برای روحانیون.،خانواده های مذهبی داری پسر سخت گیر و دولتمردان و بطور کل افرادی که درگیر در مسئله شما هستند و وظیفه شون رو انجام نمیدن که البته واضحه که همگی سرافکنده بیرون میان و رد میشن.

منظورتون از استارتر چی هست؟!!
شما فرمودید ازدواج هم نکردم نکردم . بله در خیلی شرایط و خیلی افراد همین طور هست اما افرادی هستن که بنا به شرایط و مسائلی ازدواج براشون اهمیت بیشتری پیدا می کنه . لطفا همه رو یک جور نبینید. آدما از باطن زندگی همدیگه و مسائلشون خبر ندارن.

Setare90;957064 نوشت:
منظورتون از استارتر چی هست؟!!
شما فرمودید ازدواج هم نکردم نکردم . بله در خیلی شرایط و خیلی افراد همین طور هست اما افرادی هستن که بنا به شرایط و مسائلی ازدواج براشون اهمیت بیشتری پیدا می کنه . لطفا همه رو یک جور نبینید. آدما از باطن زندگی همدیگه و مسائلشون خبر ندارن.

منظورم starter بود ، کسی که شروع کننده کاری .در اینجا تاپیک. هست.
ببینید خواهر گلم. منم شرایطی نزدیک به شما دارم ولی خوب چکار کنم؟ برم وسط میدان تجریش داد بزنم که ای مسلمانان بداد من برسید؟ بله البته که خیلی ها هستند که آگاهانه از زیر مسئولیت ازدواج فرار میکنند و نمیخوان محدود بشن و .... . ولی منظور من اون دسته نیست. منظور من جوانان پاکی هست که تا با این سن که ممکنه برای یکی 22 باشه و برای یکی 30 یا 35 خودشونو حفظ کردن ، غرایز جنسی و میل عاطفیشون رو با روابطی نظیر استاد و شاگردی، همکار بودن، ارباب رجوع و کارمند ، کاسب و مشتری و پسر عمه - دختر دایی و نظایر اینها ارضا نکردن. خوب اینها نتونستن کفوشون رو پیدا کنن. تلاش سازنده که مخالف عزت نفسشون نباشه انجام دادن اما خب نشده. این امتحان سخت خدا از این افراده و سخت تر از افرادی که درگیر و مسئول در رابطه با این قضیه هستند.

شما الان باید ببینید وظیفه خودتون چیه و نباید به دنبال وظیفه سایر افراد و علت بی مسئولیتی اونها در این قضیه بگردید. هر چقدر بیشتر تقلای بی فایده کنید احتمال ابنکه دچار لغزش بشید و سرافراز بیرون نیاید از امتحان وجود داره. خدا رو شکر کن خواهر گلم که امتحان شما رو خدا این امر قرار داده اگر میخواست با بیماری و نقص عضو یا بچه ناخلف یا فقر و تنگدستی یا .... امتحان کنه مسلما امکان لغزش بیشتری وجود داشت.

من دارم شرایط رو در نظر میگیرم اتفاقا، شما سعی کن وظیفه خودت به عنوان یک مخلوق زن در این نظام رو پیدا کنی و تا حدی که در توانته به اون عمل کنی.

Setare90;957054 نوشت:
سلام
خانوم یا آقای راهنما متاسفانه شما هم مشکل مطرح شده که در حال حاضر مشکل عمده ی تعداد زیادی از دختران هست رو متوجه نشدید!!! مطلبی که فرمودید بدیهیات هست و همه یا رعایت می کنن یا سعی در رعایت اون ها دارن بنابراین گفتنشون حاصلی نداره بلکه نشون دهنده ی این هست که حتی شما هم به عنوان راهنما مشکل دختران رو متوجه نمی شید! دیگه چه توقعی از مردم معمولی و عامی می ره!!! کاش بهتر وضعیت رو درک کنید .

سلام
با توجه به اینکه مورد شما خاص نیست و برای اولین بار در این سایت مطرح نشده است چرا که شما هم یک دختر ایرانی هستید و با مشکل مشترک و مشابه با هزاران دختر مثل خودتان روبرو هستید،
کارشناس محترم جناب راهنما با توجه به میزان اطلاعات دریافتی از شما اطلاعات و راهنمایی لازم را در اختیارتان گذاشتند،
آن مواردی که شما بدیهیات تعبیر می کنید، راهگشا و سعی است که از طرف شما باید بشود، که فردا کوتاهی نکرده باشید،

همانطوریکه در پست اول گفتید:

Setare90;955790 نوشت:
اما جز خدا هم کسی نمی تونه مشکلم رو برطرف کنه

و جواب کارشناس محترم :

راهنما;956526 نوشت:
لازم بذکر است ما مامور به وظیفه هستیم نه نتیجه : یعنی ما وظیفه داریم تدابیر مختلفی را انجام دهیم و زمینه را فراهم نماییم و سپس دعا تکرده و به اهل بیت (ع)متوسل شویم و نا امید نشویم.
اما ممکن خواست الهی چیز دیگری باشد همچنانکه در مورد ازدواج حضرت فاطمه معصومه(س) خواست الهی بر عدم ازدواج ایشان بوده است و لذا باید تسلیم خواسته الهی شویم و با ناراحتی و فکر و خیال و...خود را افسرده ننماییم بلکه با بدانیم که زندگی و سعادتمندی تنها از مسیر ازدواج عبور نمی کند لذا با برنامه ریزی مناسب زمینه تکامل خود را از طرق دیگر فراهم آوریم.

یا علی

ستاره خانم، موارد رنگی و بولد شده را با دقت چندین بار بخوانید هر چند بدیهیات است و همه می دانیم ولی گاهی بهتر است که بیشتر بدانیم.

الهی مرا آن ده که آن به گل

به قول شما مورد بنده هم مثل مورد هراران دختر دیگه هست که از بین این افراد تعدادی هم به سایت شما اومدن و مسالشون رو مطرح کردن . اولا درسته که کُلیت مشکل یک چیز هست ولی باطن مشکل برای هر کس متفاوتِ و همه یه جور نیستن. دوما من و تمام کسانی که به اینجور سایت ها مراجعه می کنیم توقع داریم سطح دانش و درک مشاورین و راهنماهاشون حداقل از مردم معمولی بالاتر باشه و یه سری صحبت که همه بلدن و می گن رو نیان به عنوان نظر کارشناسانِ ارائه کنن! و همچنین چقدر انتقاد پذیری ضعیفی دارید که فورا با انتقاد یکی از کاربران سایت جبهه گیری می کنید و می رنجید! این امر هم از کارشناسان مجرب بسیار بعید هست !

سلام خواهر گلم. ببین ، بیا منطقی باشیم. اگه مشکل ازدواج جوانان در ایران رو به یک سرطان تشبیه کنیم، پاسخ سوالات مهمی که داشتی در حد یک آنتی بیوتیک قوی هست و نه بیشتر. اساسا نباید از چنین سایتی توقع حل ریشه ایی چنین مشکلی برای هر شخص خاص رو داشته باشید. شما الان اگر یک مشکل کوچک فردی داشته باشید ، باید حداقل 5 جلسه برید پیش مشاور حضوری مجرب و عالی و حداقل هر جلسه یکساعته 70 تومن ویزیت بدید تا مشکلتون حل بشه. مشکل ازدواج که درد عمیق جامعه است با یک پست که چه عرض کنم، صد تا پست کارشناسی هم حل نمیشه.اگر به همین منوال فکر کنی کم کم به این نتیجه میرسی که دین در این مورد به هیچ دردی نمیخوره چون کارشناساش مبسوط و مفصل راه حل قطعی نمیدن، و این اشتباه بزرگی هست و باعث بدبینی شما به خدا میشه.
من الان در محیط کارم دخترانی میبینم 40 سال به بالا که مجرد هستند. اینقدر دختران خوبی هستند که من در مقایسه با انها از خودم خجالت میکشم. اما خوب به هر دلیلی که قطعا مهم هست، هنوز نتونستن ازدواج کنن. نکته خوبش اینجاست که خودشون رو محدود به ازدواج نکردن و با این قضیه کنار آمدن تا خدا چی بخواد. فرض کن یک استاد دانشگاه پروفسور سالم، تصادف کنه و از کمر قطع نخاع بشه یادستش رو از دست بده یا .... . دیگه باید بره بمیره؟؟؟ یا مدام شاکی باشه از خدا؟؟؟ یا کنار بیاد و بپذیره و شاکر باشه که امنحان سخت تری مثل قطع نخاع از گردن یا کور شدن یا ..... نداشته؟!

Setare90;957159 نوشت:
به قول شما مورد بنده هم مثل مورد هراران دختر دیگه هست که از بین این افراد تعدادی هم به سایت شما اومدن و مسالشون رو مطرح کردن . اولا درسته که کُلیت مشکل یک چیز هست ولی باطن مشکل برای هر کس متفاوتِ و همه یه جور نیستن. دوما من و تمام کسانی که به اینجور سایت ها مراجعه می کنیم توقع داریم سطح دانش و درک مشاورین و راهنماهاشون حداقل از مردم معمولی بالاتر باشه و یه سری صحبت که همه بلدن و می گن رو نیان به عنوان نظر کارشناسانِ ارائه کنن! و همچنین چقدر انتقاد پذیری ضعیفی دارید که فورا با انتقاد یکی از کاربران سایت جبهه گیری می کنید و می رنجید! این امر هم از کارشناسان مجرب بسیار بعید هست !

سلام
شاید نوع نگارشم جبهه گیری به نظر رسید و یا شاید شما در موقعیت و شرایطی پست مرا خواندید که برداشت دفاع از یکطرف و رنجش از طرف دیگر کرده اید!

ستاره عزیز، مجددا عرض می کنم قصد جبهه گیری نبود و نیست، کاربری که به هر طریقی با اینجا آشنا شده است حتما حداقل شناخت و اعتماد اولیه، از اینجا داشته که حاضر شده است مشکلش را به منظور حل آن مطرح کند، لذا قضاوتِ سطح دانش و درک مشاور و راهنمایی های آنها بابت کارشناسان کمی عجولانه می باشد و جایز نیست.

در حیطه کار کارشناس نیست(چه حضوری چه غیر حضوری) که بخواهد راهکار مشخص به مُراجع بدهد فقط می تواند با دادن بینش و نگرش صحیح به مُراجع نسبت به مشکل طرح شده فرصت انتخاب بهتر حل مشکل را بدهد.

شما هر سوالی دارید از کارشناس محترم بطور شفاف بپرسید.@};-

خودتو محدود به ازدواج نکن. ازدواج خوب خیلی خوبه ولی شرایط الان اصلا خوب نیست. به چیزهای دیگه فکر کن. به خودت به رشد خودت. این مشکل شما نیست. مشکل خیلی از دخترها و پسرها هست. حالا پسرها این امکان رو دارند که هر سنی باشند می تونند ازدواج کنند ولی دخترا چنین شرایطی براشون فراهم نیست و حتی اگر خودشون هم نخواند جامعه با دید بد بهشون نگاه می کنه. کار زیادی نمیشه کرد. به فکر کار و یادگیری باش شاید این طوری بهتر باشه. تمام این ها رو هم می دونم که هر چقدر سرگرم باشیم باز جایی از ذهن ما احساس خلا داره ولی واقعا چه میشه کرد؟ شرایط جامعه این هست مخصوصا برای دخترهایی که خیلی اهل بیرون نیستند یا خیلی مقید هستند و اینکه تنها نیستی کلا جامعه مبتلا به این مسئله هست. فکر نکن کل زندگی نهایتش ازدواج هست. ازدواج خوب هست ولی همه چیز نیست.

Setare90;957054 نوشت:
سلام

با عرض سلام و ادب

از حسن توجه و دقت شما ممنونم و مسئله شما را درک میکنم
این را بدانید وضعیت شما وضعیت مناسبی نیست چطور می خواهید آن را حل نمایید یا با آن کنار بیایید و البته راهکارهای مختلفی دارد که مربوط به افراد مختلفی می شود متاسفانه معضلات فرهنگی با معجزه حل نمی شود و قطعا یک دست صدا ندارد هر کسی وظیفه ای دارد از ما گرفته تا تک تک افراد جامعه که با این مساله مواجه نیستند از متولیان فرهنگی جامعه تا مسئولین و...
آنچه مربوط به شما بود را در پست اولم عرض کردم و لذا هر چند شما آنها را بدیهیات می دانید و لکن عمل به آنها به صورت درست سخت می باشد و نیازمند به تلاش و حفظ آرامش است.
متاسفانه راهکارهای روانشناسی مثل راهکارهای پزشکان نیستند که ما دارو را بخوریم و دارو خود به خود اثر نماید و ما کار خود را انجام دهیم نه اینگونه نیست بلکه در روانشناسی در صورتی می توانیم مسئله خود را حل نماییم که به راهکارها عمل نماییم که نیاز به وقت و انرژی و... می باشد. و البته عمل به آنها نتیجه بخش می باشد.
و اما متولیان فرهنگی و مسئولین جامعه باید از خواب غفلت بیرون آمده و تلاش فراوان نمایند.
ما وظیفه داریم با بیان انتظارات و اصرار و...آنها را به تلاش واداریم و خود نیز در مسیر اصلاح فرهنگ جامعه تلاش نماییم و حداقل خود و اطرافیان را آگاه و اصلاح نماییم.

یاس...;957052 نوشت:
خب جناب راهنما....دانلود از نت که بازم تو خونه ای! قرار بود هم بری کلاس هم درواقع تو اجتماع در معرض دید باشیم

ما می توانیم مهارتها را یاد گرفته و در اجتماع تمرین کرده و عمل نماییم لذا برای یادگیری نیازی نیست که حتما حضور در اجتماع داشته باشیم. هر چند حضور مناسبتر می باشد.

یا علی

سلام ..از دوران دبیرستان خبرنگار یه مجله شدم ..هزینه ایی هم نداشت...چون افتخاری بودم بهم یه دوربین هم بابت تشکر از کارهام دادن..ولی وقتی کنکوری شدم گذاشتمش کنار...خوب خیلی کارهای دیگه هم میشه کرد هم تو اجتماع باشی...الانم اون دوربین رو دارم ..مثلا براشون جدول هوش طراحی میکردم..یا عکس طبیعت و خیابون میفرستادم..خیلی کارهای دیگه میشه کرد..امیدوارم حرفام جرقه ای تو ذهنت روشن کرده باشه برای امیدواری.

nobelist;957163 نوشت:

باید حداقل 5 جلسه برید پیش مشاور حضوری مجرب و عالی و حداقل هر جلسه یکساعته 70 تومن ویزیت بدید تا مشکلتون حل بشه.

با عرض احترام

بنده برای مشاوره پیش همین افراد مجرب رفتم البته به همراه فردی که قصد ازدواج با ایشون رو داشتم

طی این جلسات و بیشتر در جلسه آخر جناب مشاور به طور کامل تلاششون رو برای جلب توجه ( بخوانید مخ زنی) فردی که بنده با ایشون برای مشاوره رفته بودم انجام دادن !!!
ودر آخر جلسه هم اذعان داشتن که ما دو تا به درد هم نمیخوریم!

البته رابطه بنده با اون خانم ادامه پیدا نکرد ولی این جلسات بسیار برای من ارزشمند بود همین طور برای جناب مشاور!!!

به دوستان توصیه میکنم برای انتخاب مشاور دقت لازم رو داشته باشن.
اگز بتونن با مشاور مورد نظر به یه مشاور دیگه هم مراجعه کنن و بعد از اطمینان ازش مشاوره بگیرن بهتر هست!!!!happyhappy

سوال:
سلام

پاسخ:
با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی و همه اسک دینی های عزیز
از حسن اعتماد شما به این انجمن سپاسگذارم و از مسئله ایکه با آن مواجه هستید متاسفم
حل مساله شما به خواست الهی و تدبیر شما شدنی است و لذا سعی نمایید در کنار دعا و توسل به اهل بیت(ع) تدابیر مناسبی را در نظر بگیرید
به هیچ عنوان مناسب نیست که بانوان عزیز در فرایند انتخاب همسر به صورت منفعل عمل نمایند و خود را بی تاثیر نشان دهند بلکه لازم است با انجام راهکارهای مناسب، شرایط ازدواج ،ورود خواستگاران بیشتر و انتخاب همسر مناسب را برای خود تسهیل نمایند.این راهکارها عبارتند از :

1. مطالعات خود را در زمینه ازدواج بالا ببرید و اهداف مناسبی را بری خود ترسیم نمایید.ملاگهای درستی را تنظیم نمایید و براساس آنها خواستگاران خود را ارزیابی نمایید.
  2. به ویژگیهای مثبت خود که در نگاه جامعه مثبت و حائزاهمیت می باشد و البته از نظر شرع نیز حلال می باشد بیافزایید
  3. مهارتهای فردی ، اجتماعی ، خانوادگی ، خانه داری و همسرداری خود را افزایش دهید.
  4. در اجتماعات فامیلی ،خانوادگی . زنانه حضور بیشتر و فعالتری داشته باشید.
  5. به نشاط و انرژی خود بیافزایید و خود را بشاش و با نشاط و پر انرژی نشان دهید.
  6. در روابط بین فردی و اجتماعی به دیگران محبت نمایید و به آنها کمک نمایید.
  7. سعی نمایید نقاط ضعف خود را برطرف نمایید.
  8. مقبولیت و محبوبیت خود را افزایش دهید.
  9. برخورد خود خوش اخلاق گونه نمایید.
  10. به دوستان و افراد مورد اعتماد به صورت شوخی و یا جدی،آمادگی خود جهت ازدواج را اعلام نمایید.
  11. در مقابل خواستگاران خود بیشتر تامل نمایید و مواظب باشید که سخت گیر نباشید.
  12. علل نتیجه بخش نبودن خواستگاری خواستگاران مناسب را بیابید و برطرف نمایید.
  13. با در نظر گرفتن افرادی که امتحانات بسیار سخت تری(فوت یکی از بستگان،نقص عضو و...) نسبت به شما دارند آرامش خود را بیشتر نمایید.

لازم بذکر است ما مامور به وظیفه هستیم نه نتیجه : یعنی ما وظیفه داریم تدابیر مختلفی را انجام دهیم و زمینه را فراهم نماییم و سپس دعا کرده و به اهل بیت (ع)متوسل شویم و نا امید نشویم.
اما ممکن است خواست الهی چیز دیگری باشد همچنانکه در مورد ازدواج حضرت فاطمه معصومه(س) خواست الهی بر عدم ازدواج ایشان بوده است و لذا باید تسلیم خواسته الهی شویم و با ناراحتی و فکر و خیال و...خود را افسرده ننماییم بلکه با بدانیم که زندگی و سعادتمندی تنها از مسیر ازدواج عبور نمی کند لذا با برنامه ریزی مناسب زمینه تکامل خود را از طرق دیگر فراهم آوریم.

[=arial]از مهارتهای اثرگذاری بر دیگران و محبوبیت نزد دیگران استفاده نمایید:
مهارتهای اثرگذاری بر دیگران

[=arial]1. محبت و صمصمیت
[=arial]2. برخورد با نشاط
[=arial]3. آغاز مثبت
[=arial]4. شنونده خوب بودن
[=arial]5. ارج گذاری
[=arial]6. رفتار مطلوب
[=arial]7. هدیه دادن
[=arial]8. گفتار زیبا
[=arial]9. تبلیغ عملی

[=arial]راهکارهای محبوبیت نزد دیگران: